Népsport, 1971. november (27. évfolyam, 259-284. szám)

1971-11-01 / 259. szám

Az NB I állása : 1. 0. Dózsa 9 6 3 1 24- 7 15 1 Vasas 10 6 2 2 21-10 14 3. Komló 10 5 4 1 13-12 14 4. FTC 8 6 1 1 20- 8 13 5. Honvéd 9 5 2 2 16-10 12 6. Tatab. 10 4 4 2 17-15 12 7. Csepel 10 3 5 2 11-11 11 8. Haladás 10 3 3 4 11-11 9 9. SBTC 9 2 5 2 11-12 9 10. R. ETO 10 2 5 3 9-12 9 11. Egyetértés 9 2 3 4 10-14 7 12. DVTK 10 3 1 6 14-19 7 Eger 10 2 3 5 14-19 7 14. Videoton 10 3 1 6 9-18 7 15. Pécs 10 — 5 5 2- 9 5 16. MTK 10 1 1 8 6-21 3 A félbeszakadt Ferencvárosi Egyetértés mérkőzés eredményét nem számítottuk be. N­épsport A MMIVAH TEST­KEVELESI ÉK SPORTSZÖVETSÉG LAPJA HÉTFŐ, 1971. NOVEMBER L 4 Á131 1.29 forint 4 XXVII. ÉVFOLYAM, 259. SZÁM VENDÉGCSAPATOK SIKERE A Tatabánya bravúrosan szerezte meg a két pontot Egerben Klampás* b*119 látványos és tdn­zslelmes mérkőzésen ■nyerte a nemzetközi bajnokságét A női egyes döntőt az Európa­­bajnok Vostová, a férfi egyes döntőt pedig a világbajnok Bervgtsson a nézőtérről szurkolta végig a VIII. magyar nemzetkö­zi asztalitenisz bajnokságon, Miskolcon. Bizony, ez a meglepetések bajnoksága volt. Régen­­­em láttunk ennyi váratlan győzelmet és vereséget, amelyeknek — főleg a páros számokban — a magyarok is ne­gatív részesei voltak. Először a vigaszdíj átadására került sor ünnepélyes körülmé­nyek között, mert a rendezőség az első perctől törődött a kül­sőségekkel. Női egyes vigaszdíj: 1. Papp Angéla, 2. Andersson (svéd), 3. Szendy és Bergeret (francia). Férfi egyes vígaszdíj: 1. Stipan­­csics (jugoszláv), 2. Dobosi (ro­mán), 3. Leiss (nyugatnémet) és Zivonovics (jugoszláv). Ezután került sor a női egyes döntőre. Rudnova „simán” nye­ri a mérkőzést — jósolták a szakemberek. De hát tévedni — szakemberi dolog. Simon ala­posan rácáfolt a papírformára. Női egyes döntő: Simon—Rud­­nova 3:1 (11, 19, —17, 14). Az első játszma a győztes szempontjából: 8:3, 18:9, ... A második: 5:5, 10:7, 18:16, 18:18,... A harmadik: 5:1, 9:6, 13:13, 14:16, 15:19,... A negyedik: 8:3, 10:6, 19:11,... Rudnova nem tudott kibonta­kozni az állandóan droppoló Si­mon ellen, aki ráadásul sok ke­mény tenyerest és a háló szegé­lyéről lepattanó, szerencsés lab­dákat is ütött. 1. Ágnes Simon (nyugatnémet), 2. Rudnova (szovjet), 3. Kisházi és Magos. (Folytatás a 4. oldalon) Lampár nemcsak 4:2 után, hanem még az ötödik játszma hajrájá­ban is tudott újítani Cselgáncsozóink védik a Duna Kupát Az ausztriai St. Pöltenben rendezték meg a Duna Kupa cselgáncsviadalt, amelyen a csehszlovák, a nyugatnémet és a magyar válogatottnak két osztrák csapat volt az ellenfele. Kellemes meglepetésre a kupagyőzelmet Magyarország sze­rezte meg 17 ponttal. Ausztria (13), NSZK (10) előtt. A ma­gyarok mind az öt súlycsoport döntőjében ott voltak, s kö­zülük Ipacs megszerezte az egyéni elsőséget is. A pehely­súlyban Tuncsik az osztrák Pointner, könnyűsúlyban Hetényi a nyugatnémet Dörbrandt, a félnehézsúlyban Varga az oszt­­rák Rellig, nehézsúlyban Petrovszki az osztrák Pollak mögött a második helyen végzett. Mai számunkban: Labdarúgás NB I B: Kikapott a Zala­egerszeg és — az utolsó helyezettől! — a Békés­csaba. Oroszlány—Zala­egerszeg 2:0, Pécsi Bá­­nyász—Békéscsaba 4:1. NB II: Vereséget szenve­dett a Szekszárd és a Miskolc, a 4. helyre tört fel a DEAC: Ajka—Szek­­szárd 1:0, Vasas Izzó- MVSC 2:0, DEAC-KISTEXT 4:0. Ökölvívás Az NB I döntőjében a Bp. Honvéd ellenfele a Zalka SE lesz. Kosárlabda A Bp. Honvéd és a Cse­pel vasárnap is remekelt: Bp. Honvéd-Vasas Izzó 109:71, Csepel-PVTK 122:46. Atlétika Tóth Gyula (Ózd) nyerte a Csepel SC nemzetközi maratoni versenyét. Szorongat a Rába ETO... Fatér, a csepeli kapus lehúzza a labdát Síel­ez és Horváth B. elől (Csehák Mihály felv.) Tifeemyss'—Ifger' 3:2­­0. Az Eger már 2:0-ra vezetett, de szünet után összeroppant a hazai gárda • A Tatabánya fergeteges rohamokkal fordította meg a mérkőzés sorsát, s a II. félidőben nyújtott játékával rászolgált a győzelemre. Bp. Honvéd-Diósgyőr 2:0 (1:0) Védelmi hibából szerezte meg a Honvéd a vezetést . A mezőnyben tervszerűbben játszott a vendégcsapat . A második gólt Kocsis 20 m-es szabadrúgásból szerezte . A helyzeteit jobban kihasználó Honvéd meg­érdemelten nyert. KomBo—'Videoton 1:0 (1:0) A Komló végig többet kezdeményezett, veszélyesebben támadott, mint az oldaladogatásokkal építő Videoton . A fehérvári együttes csak a haj­rára támadt fel, és az utolsó negyedórában remek küzdelmet láthattunk. vncsadás VSE—Salgótarján 1:1 (1:1) Jól kezdett a hazai csapat, de a tarjániak aránylag hamar megtalálták taktikájuk ellenszerét . A két gólon kívül több helyzet adódott mindkét kapu előtt, a csatárok azonban sokat bizonytalankodtak. Pábcs ETO—Csepső 0:0 Az 1. félidőben nagy fölényben játszott az ETO • Korsós több nagy helyzetet hagyott kihasználatlanul • Szünet után változott a játék képe: fokozatosan belelendült a Csepel és a hajrá a fővárosi csapaté volt. ÚJRA FELFELÉ? A Magyarország utánpótlás-Grúzia férfi, női válogatott tornatalálkozó egyik pontozóbírája, Muzia Dzsigelli, a grúz válogatott vezetőedzője volt. A verseny végén elmondta, hogy 1948-től mint versenyző több ízben - a helsinki olim­pián is - szerepelt a magyarok elleni találkozókon. Akkori­ban a szovjet tornásznőknek a magyarok voltak a legerő­sebb ellenfelei. Aztán a magyar tornásznők „eltűntek­" az élvonalból. - Most, látva a rendkívül tehetséges, és viharos sebes­séggel fejlődő magyar kislányokat, úgy érzem, ismét felfelé tör a magyar tornasport - mondta a rokonszenves edzőnő. (A versenyről szóló tudósításunk a 7. oldalon.) Megérkezett a St. Johnstone­­ Vasárnap a délutáni órákban 16 játékossal és 12 kísé­rővel megérkezet Budapestbe a Vasas UE­FA Kupa ellenfele, a St. Johnstone. A skót együttes hétfőn délután 3 órakor tart edzést a Népstadionb­an. A vérek­ ne nagy önbizalom­mal teltek a magyar fővárosba. Elcsük­ük, Lamond Chairmal szerint biztosan nyernek 2:0-ra és sínen továbbjutnak. A menedzser, Willi Ormond 1:1-et f­ej el. Egyébként kedden a St. Johnstone leglelkesebb hazai szurkolói különrepülő­­géppel eljönnek Budapestre, s a mérkőzés után azonnal visszautaznak.