Népsport, 1972. június (28. évfolyam, 128-153. szám)

1972-06-01 / 128. szám

Megkezdődött a nemzetközi tenisz­bajnokság „Ha ez a labda érte a vona­lat, akkor én török vagyok” — szólt jó adag iróniával, tökéle­tes magyar kiejtéssel a jugo­szláv Spear, a margitszigeti egyes pályán, a játékvezető egyik döntése után. Hiába, az ilyen és ehhez hasonló közjáté­kok manapság hétköznapiak a fehér sportban. S ez most Buda­pest nemzetközi jellegű tenisz­­bajnokságának nyitányát jelen­tette szerda délután. Az előjáték magyar szereplői hétfőn és kedden viaskodtak a szabad helyekért. A külföldiek kedden érkeztek, este a Béke Szállóban rendezett megnyitón vettek részt, szerdán pedig kora délutántól már a vörös salakon futottak a labdák után. Nézni­való már az első napon is bő­ven akadt. A négyes csoportok­ba osztott mezőny néhány jó mérkőzésének lehettünk szem­tanúi. Az első látásra teljesen ha­sonló, alacsony termetű, fekete hajú és kerek arcú japánokra rájárt a rúd. Ahogy mondják, „rosszat húzta!­”. Szakai ugyanis Baranyával, Kamiwazumi pedig Gulyással került szembe. Bara­­nyi ragyogóan kivezette ütéseit, okosan helyezte labdáit és csak két játékot adott az egyik kis japánnak. A másikért még töré­keny felesége is hiába szurkolt. Csak az első játékokban, volt eredménye a hitvesi szurkolás­nak. Később Gulyás olyan biz­tonsággal bombázta labdáit a japán térfelére, ahogyan ezt csak egy tizenötszörös bajnok tudja. • Néhány női mérkőzésen ala­posan túlóráztak. Duday és Só­lyom három órán át csatázott, de a Gráczol—Jószay párharc sem ért véget sokkal hamarabb. Az első napon látottak alapján a magyarok viszik majd a prí­met a női mezőnyben. Az első­séget alighanem a Borka, Szabó, Széll, Szörényi négyes valamely tagja szerzi meg. A férfiaknál nyílt a küz­delem. Az esélyesek közé sorolt Spear felpörgetett ütései ellené­re megadásra kényszerült az erőteljes, jól röptéző Szőkével szemben. Taróczy váltakozó si­kerű harcot vívott a néhány szí­nészi alakítást is produkáló Ry­­barczykkal. Elschenbroich az első játszmában csak ütéseit próbálgatta, s majdnem ráfi­zetett ... V. D. Női egyes. A-csoport: Borka — D.bar (román) 6:2, 6:1, Gráczol— Jószay 6:2, 2:6, 6:4. B-csoport: (Folytatás a 7. oldalon) A MAGYAR TESTNEVELÉSI ÉS SPORTSZÖVETSÉG LAPJA CSÜTÖRTÖK, 1972. JÚNIUS 1. ♦ 113­. 1 JOIM ♦ XXVIII. ÉVFOLYAM, 128. SZÁM Magyar a győztes! A Salgótarján kapusa Albert elől megszerzi a labdát. Horváthnak (a kép jobb oldalán) már nincs dolga (Geleta Pál felvétele) CSÜTÖRTÖKÖN A SPORTCSARNOKBAN:­­ Statisztika: szinte már MEK-győztes A BVSC a VVK-döntőbe jutásért játszik Kettős nemzetközi asztali­­tenisz-csapatmérkőzésnek ad otthont csütörtökön este a Sportcsarnok. A rangosabb találkozó: a Sta­tisztika—Start Praha női BEK- döntő. Mint arról korábban rész­letesen is beszámoltunk, a ma­gyar bajnokcsapat Prágában a BEK-döntő első mérkőzésén Ma­gos, Lotaller, Kisházi összeállí­tásban 6:3 arányban legyőzte el­lenfelét. S mivel a BEK-döntő kiírásának értelmében az a csa­pat nyeri a kupát, amelynek tagjai hamarabb érnek el tíz egyéni győzelmet, a Statisztika a tekintélyes előny birtokában nyugodtan tekinthetett a vissza­vágó elé. A szerdán reggel meg­érkezett csehszlovák csapat ösz­­szeállítása pedig azt mutatja, hogy a hazai csapat szinte már biztos győztesnek tekintheti ma­gát. Nem tartott ugyanis a csa­pattal — az átigazolás alatt álló — korábbi egyéni Európa­­bajnok, Ilena Vostová. Vidri­­chová is hiányzik az együttes­ből, s így Lilhanová mellett két szinte még nemzetközileg is­meretlen játékos vesz részt a döntőn. Izgalmasabbnak ígérkezik vi­szont a BVSC és a Partizán Belgrád összecsapása a VVK döntőjébe jutásért, amely ugyancsak csütörtökön 18.30- kor kezdődik a Sportcsarnok­ban. A magyar vasutascsapat Börzsey, Gergely, Rózsás össze­állításban játszik, a jugoszláv csapat erőssége a tollszárfogás­sal játszó válogatott Karakase­­vics. A kettős nemzetközi csapat­mérkőzést ifjúságiak bemutatója előzi majd meg 18.00 órai kez­dettel. Magos Judit a prágai mérkőzésen csapata erőssége volt, három ..........................., győzelmet aratott Bp. Honvéd-Újpesti Dózsa 1:1 (1:0) Mindkét csapat kapkodva kezdett • Fazekas korai sérülése és a vendégcsapat gólja felpapri­kázta a hangulatot a nézőtéren • Bene 11-est hibázott • Juhász Péter és Komora kiállítása után egyenlített a Dózsa Ferencváros-Salgótarján 0:0 A zöld-fehérek rengeteg oldaladogatással igyekeztek megközelíteni a vendégek kapuját, s a jól tömörülő vendégvédelem az esetek többsé­gében közbe tudott avatkozni . Fordulás után az FTC-támadásokhoz Kű, Juhász és Bálint is sokszor felzárkózott, de ez sem segített • A vendégcsapat szívós védekezéssel értékes pontot szerzett a Nép­stadionban • A Ferencváros közönsége csalódot­tan távozott Egri Dózsa-V 3:1­­0 Gyenge első félidő után, okos cserék révén alaposan feljavult az Egri Dózsa 9 A Vasas még mindig nem talált magára, nem tudta kihasználni a vezetés adta előnyt sem • Sok jó egyéni telje­sítmény az egri csapatban • Vigh két gólt lőtt VM Egyetértés-Tatabánya 0:0 A vendégcsapat kezdett jobban, többet táma­dott • A hazaiak idegesen, kapkodva játszottak, az első félidő nagy részében • Mindkét oldalon akadtak helyzetek, de a csatárok képtelenek vol­tak gólt lőni • A 60. perctől szinte egy kapura ját­szott a Tatabánya, s továbbra is megőrizte tavaszi veretlenségét MTK-Komló 1:1 (1:1) Álmosan kezdtek a komlóiak 9 Az MTK az 5. percben ügyes gólt szerzett 9 Az egyenlítés után élénkült az iram és ettől fogva egyenlő erők küzdelmét láthatta a közönség Diósgyőr-Csepel 2:1 (2:0) A mérkőzés előtt egy órával megeredt az eső és csúszóssá tette a talajt 9 Idegesen kezdett mindkét csapat • Sikora látványos góllal szerzett előnyt csapatának 9 Horváth kihasználta a csepeli védők lestaktikáját • Losonczi szépített 9 A ha­zaiak megérdemelték a győzelmet Videoton-Haladás VSE 1:0 (1:0) A 9. percben Wollek 28 méteres szabadrúgás­ból óriási gólt lőtt 9 A Haladás 5 perc alatt 5 szögletet ért el, eredmény nélkül . A szombat­­helyiek nem tudták levetkőzni idegességüket, sokat kapkodtak 9 A második félidőben 15 percen ke­resztül nagy erővel rohamozott a Haladás, de csak kapufára tellett erejéből