Népsport, 1972. június (28. évfolyam, 128-153. szám)

1972-06-01 / 128. szám

2 Csütörtök, 1972. június 1. LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚG Bp. Honvéd-Újpesti Dózsa 1:1 (1:0) Megyeri út, 12 000 néző. Vezet­te: Emsberger (**) (Borzási, Nagy B.). Bp. Honvéd: Bicskei (9) — Du­dás (5), Ruzsinszki (6), Szűcs (7), Lukács (6) — Komora (1), Pin­tér (6) — Pusztai (6), Kocsis (4), Kozma (5), Fehérvári (5). Edző: Mészáros József. Újpesti Dózsa: Szentmihályi (6) — Noskó (6), Maurer (5), Horváth (5), Juhász P. (1) — Du­nai III (6), Zámbó (7) — Fazekas (6), Bene (6), Dunai A. (6), Tóth A. (7). Edző: Kovács Imre. Csere: Fazekas helyett Nagy L. (5) a 13. percben, Pintér he­lyett Ta­iti (5) a 62. percben. Góllövő: Kozma a 31. percben, Bene a 73. percben. Szögletarány: 13:3 (8:0) a Dó­zsa javára. Kiállítva: Juhász P. a 63. percben, Komora a 70. percben. Az Újpest nem változtatott legutóbbi (Tatabányán vesztes) csapatán, a Honvédban viszont hosszú kihagyás után ismét pá­lyára lépett Pintér, akinek azon­nal kulcsfeladat jutott a Zárhba őrzése. Pál arcüreggyulladása miatt maradt ki. A 3. percben két Bene-villa­­nás. Előbb Fazekas átadását bombázta a jobbösszekötő helyé­ről kapura, de Bicskei szögletre mentett. Tóth András beívelt sarokrúgását pedig fejjel tolta kapura, de a Honvéd kapusa ismét a helyén volt. A 6. perc­ben Fazekas szólózhatott. A Honvéd kapujától 20 méternyi­re lövésre szánta el magát, a ravasz labda meglepte ugyan Bicskeit, de végül sikerült szög­letre tornáznia. A rúgásnál Fa­zekas megsérült, néhány percig az oldalvonalnál ápolták — si­kertelenül —, majd a csatár fáj­dalmas arccal az öltözőbe sán­­tikált. Erősen nyomott a Dózsa, de a Honvéd is próbálkozott. A 14. percben Emsberger sárga la­pos figyelmeztetésben részesítet­te Dudást, aki megrúgta Tóth Andrást. Változatos mezőnyjáték folyt, enyhe újpesti fölénnyel. A 21. percben Zámbó és Fehérvári is kísérletezett lövéssel. Zámbóé volt valamivel jobb, ő az ol­dalhálót találta el, míg Fehér­vári a kapu mellé zúdított. A 23. percben Dunai II jó cselek­kel egészen az alapvonalig ju­tott, beadását Bene öt méterről Bicskeibe fejelte. Ezután a Hon­véd kapusának remek percei következtek. Egymás után há­rította Noskó, majd Dunai II gólnak látszó lövéseit. Beszo­rult a Honvéd, a levegőben ló­gott a Dózsa gólja. A 30. perc­ben Juhász Péternek támadt né­zeteltérése Emsberger játékveze­tővel, aminek sárga lap lett a vége. Teljesen váratlanul a 31. perc­ben gólt szerzett a Honvéd. Pin­tér a Dózsa kapujától 25 méter­nyire jobbal lőtt, a labda Tóth András hátáról magasan felper­dült. Szentmihályi és Kozma kö­zül az utóbbi volt a gyorsabb, és fejéről a Dózsa kapujába hul­lott a labda. 1:0 a vendégek javára! Az újrakezdés előtt Dunai II — megjegyzésért — sárgát ka­pott. A közönség háborgott és néhány játékos elvesztette a fe­jét. Zámbó letalpalta Lukácsot, majd néhány perc múlva Szücs­­csel tette ugyanezt. A 36. perc­ben Zámbó cselezgetett a Hon­véd alapvonalánál, már átját­szotta Ruzsinszkit, amikor Lu­kács szabályosan szögletre sze­relte. Emsberger érthetetlenül a 11-es pontra mutatott. A bünte­tőnek Bene futott neki, de jobb belsővel magasan a kapu fölé lőtte! Ezután néhány perccel Zámbó nagy lövését mentette a nagyszerű formában védő Bics­kei, majd a Dózsa kapuja előtt Maurer bedicsekelte a labda nél­kül futó Szűcsöt. SZÜNET UTÁN nagyszerűen kezdett a Dózsa, többször beszorította ellenfelét, és egymás után három szögletet ívelhettek középre csatárai. Érett az egyenlítés. A 62. percben Tóth András 5 méterről veszé­lyeztethetett, de a kétségbeeset­ten kivetődő Bicskeiről kipat­tant a labda. A 63. percben Pusztai hosszú labdával lefu­totta az újpesti védelem bal oldalát, de óriási helyzetből az oldalhálót találta el. Juhász Pé­ter az esetet követően kifogá­solta, hogy a partjelző miért nem intett lest. Emsbergerrel is vitatkozott, aki leküldte a pá­lyáról. Utána Kozma részesült sárga lapos dorgálásban. A bajnokcsapat tíz emberrel is egyenrangú ellenfél volt. A 70. percben Tóth András be­csúszva próbálta szerelni Komo­rét, az újpestiek 16-osának ol­dalvonalánál. A Honvéd-csatár átesett rajta, és amikor fel­kelt, rálépett Tóth kezére. Leg­alábbis az újpesti játékos ezt fájlalva a földön maradt. Bor­zási partjelző oda kérette Ems­­bergert, aki az információ alap­ján kiállította a Honvéd csapat­­kapitányát. A 73. percben góllá érett a Dózsa nyomása. Dudás rövid hazaadását Bene elcsípte, egy csellel lerázta magáról Ruzsinsz­kit és öt méterről, a gólvonalon álló Szűcs lába mellett lőtt a hálóba. 1:1 Elkeseredetten támadott a Dó­zsa, egymást érték a szögletek, és a veszélyes szabadrúgások. A 85. percben Benét buktatták, a Honvéd kapujától 20 méter­nyire. Mindenki azt várta, hogy a sértett lesz az ítéletvégre­hajtó, de Zámbó megelőzte, és remekül csavart labdája a jobb kapufa belső éléről pattant a mezőnybe. A másik oldalon Ko­csis már Szentmihályit is kicse­lezte, de beadását Nagy László szögletre hárította. W ★ ★ Óvatos játékkal kezdett mindkét csapat. A Dózsa kapott hamarabb lábra, de Fazekas sérülése miatt fel kellett forgatni a megszokott felállási rendet. Zámbó lett a jobbszélső, Tóth húzódott hátrább és Nagy László kí­sérletezett elfutásokkal a balszélen. A bajnokcsapat kezdeményezett többet. A váratlan körülmények kö­zött esett Honvéd-gól, majd az azt követő néhány durva belemenés felpaprikázta a nézők hangulatát is. Egymás után kellett sárga lappal figyelmeztetni a játékoso­kat, de így sem állt helyre a rend. Bene 11-est hibá­zott. A második félidőben nagyon meg kellett küzdeni az Újpesti Dózsának az egyenlítésért. A közönség többször is gólt kiáltott, hiszen az ötösről lőttek a csatárok, de mindig volt va­laki, aki közbelépett, vagy az önfeláldozóan közbevető­dő Bicskei menteni tudott. Juhász Péter, majd Komora kiállítása után született meg a mezőnyfölényben játszó Újpest egyenlítő gólja. Nagy­­izgalmak közepette teltek az utolsó percek, a helyze­tek alapján mindkét csapat győzhetett volna. A Bp. Honvéd kapujában Bicskei minden véd­hető labdát megfogott, sőt, néha a lehetetlennek látszót is. A gól előtt azonban hibázott. Szűcs volt a közvetlen védelem leg­jobbja, nagy területen, fáradha­tatlanul harcolt, a támadósort is segítette. A többiek váltakozó harcot vívtak az újpesti csatá­rokkal. Komora és Pintér az el­ső félidőben kielégített, utána mindketten elfáradtak és vissza­estek. Kocsisnak néhány pontos átadása érdemel említést, de jó­val kevesebbet mozgott társai­nál. Pusztai és Fehérvári gyors elfutásokkal, jó néhányszor za­varba hozta a hazai védelmet. Kozmát mindenekelőtt gólja di­cséri. Az Újpesti Dózsában Szentmihályi a gólnál elkésett, egyébként biztos őrzője volt a kapunak. A hátvédeknek kevés dolguk akadt, de ezt sem tudták hiba nélkül ellátni. Zámbó nagyszerűen kezdett, a mezőny legjobbja volt, de a szélen el­törpült. Dunai III hullámzó tel­jesítményt nyújtott. Tóth jól helyezkedett, okosan játszott a mezőnyben. Bene és Dunai A. nagyon akart, de mindketten messze vannak jó formájuktól. Borbély Pál Ferencváros— Salgótarján 0:0 Népstadion, 15 000 néző. Ve­zette: Katona (***) (Szkokén, Sabácz). Ferencváros: Géczi (—) — Martos (5), Bálint (8), Vépi (6), Megy­esi (5) — Juhász (6), Kű (8) — Szőke (5), Branikovits (5), Al­bert (5), Bartosik (4). Edző: Csa­nádi Ferenc. Salgótarján: Magyar (8) — Ge­­cse (5), Kmetty (7), Varga (6), Vertig (6) — Horváth (5), Répás (6), Básti (8) — Kajdi (4), Ko­vács (4), Jeck (6). Edző: Moór Ede. Csere: Bartosik helyett Füsi (—) a 63. percben, Gecse helyett Bartha (—­) a 73. percben. Szögletarány: 8:6 (4:1) a Fe­rencváros javára. A Ferencvárosban Páncsics még mindig harcképtelen, s a sérültek listájára került Mucha is, aki a bokáját fájlalja. A zöld-fehéreknél Martos kap­ta a 2-es mezt és Bartosik lett a balszélső. Az első tíz percben két ferencvárosi szöglet, vala­mint egy Albert- és egy Kű-lö­­vés jelentett eseményt. A 16. percben Básti 17 méteres lövése kerülte el a jobb sarkot. Mind­járt utána Kű, Szőke, Braniko­vits adogatás következett, a csa­tár lövését Magyar szögletre ütötte. A jobb oldali beívelés után Juhász kecsegtető helyzet­ben mellé lőtt. A 18. percben Kű kiugratta Branikovitsot, de a csatár nyolc méterről ügyetlenül a kapu fö­lé emelt. A 25. percben Horváth felvágta a kitörő Kűt, figyelmez­tetést kapott érte. A 20 méteres szabadrúgást Kű kapu fölé rúg­ta. Ezután Répás kapott sárga lapos figyelmeztetést szabályta­lankodásaiért. Ismét jó helyzetet hibázott el Branikovits, amikor a 32. percben kapu mellé lőtt. A 35. percben Jeck húzott kapu­ra, végül Géczi és Bálint közös erővel szögletre szerelte. A 40. percben az elöl tartózkodó Bálint labdája a jobb kapufa mellett suhant el. A 42. percben Védi megrúgta Kovácsot, a tarjáni csatár kétperces­­ ápolásra szo­rult. A 44. percben Branikovits három méterről a keresztező Kmettybe rúgta a labdát, így odalett ez a helyzet is. SZÜNET UTÁN az első helyzet Básti előtt adó­dott, ő azonban 8 méterről a kapu mellé lőtte a labdát. Utána Répás átadását Kovács emelte a kapu fölé. Az 55. percben Al­bert három védőn is átcselezte magát, azután a negyedik, Kmetty megállította a 11-es pon­ton és így odalett a kialakuló­ban levő jó helyzet. A 60. perc­ben bekapcsolták a reflektoro­kat. A 61. percben Juhász be­adását Branikovits nyolc mé­terről, jó helyzetből, szinte az égbe lőtte. A Ferencváros jóval többet kezdeményezett. A 64. percben Albert átadását Szőke nagy erő­vel, mintegy 14 méterről kapura lőtte, Magyar a lapos labdát nagy bravúrral lábbal kirúgta. A labda Albert elé került, Kmetty azonban gyorsabb volt és felszabadított. A 65. percben ismét a középcsatár veszélyez­tetett, futtából leadott lövését Magyar hárította. A 66. percben Szőke lövését öklözte ki a jó formában levő tarjáni kapuvédő. A 69. percben Szőke lövése a védőkről kipattant, Juhász csa­pott le rá, de Kmetty megint menteni tudott. A 83. percben Básti lövése foglalkoztatta Gé­­czit, majd a 88.-ban a rengete­get fáradozó Básti labdája su­hant el a jobb kapufa mellett. ★ ★ A tarjáni vezetők és já­tékosok­ a mérkőzés előtt ki­jelentették: döntetlenre szá­mítanak. Nos, tervüket pon­tosan teljesítették. Erre a találkozóra az volt jellem­ző, hogy a Ferencváros tá­madott, a fekete-fehérek vé­dekeztek, igyekeztek a kö­zéppályán tartani a labdát, majd kiugratásokkal, ellen­támadásokat kezdeményezni. A hazai csapat az első fél­időben egy ideig a középpá­lyán tartotta a labdát, játé­kosai oldalt és visszafelé adogattak, majd megpróbál­ták Szőkét és Bartosikot indítani. Ebben főleg Kű je­leskedett. A beadások és az átadások néhány alkalom­mal teljesen tiszta helyzet­ben találták Branikovitsot és Albertet, de mindketten gyakran hibáztak. Fordu­lás után Juhász, Kű és időn­ként Bálint is elöl tartóz­kodott, de ők sem bírtak a Tarján védelmével. Senki nem vállalkozott kitörések­re, a legjobb helyzetekben is mindig tovább került a labda, s ez időt adott a köz­­beavatkozásra. A Ferencváros közvetlen védelméből Bálint di­csérhető, sokig volt játékban, gyakran ment előre. Vépi is megfelelt. Juhász a második félidőre javult fel. Kű rengete­get dolgozott, jól hozta fel a labdát, nem rajta múlt, hogy a Ferencvárosnak nem sikerült győzni. Szőke csak a játékidő második részében játszott elfo­gadhatóan. Branikovits rengete­get hibázott, míg Albertnak a hajrában volt néhány elfogad­ható lövése. A Salgótarján kapuját Magyar nagyszerűen őrizte, sok nehéz helyzetben bravúrosan tisztázott. A véde­lemből Kmetty és Varga érde­mel dicséretet, előbbi jó ütemű közbelépéseivel tűnt ki. A há­rom középpályás közül Básti nyújtotta a legtöbbet, fáradha­tatlan volt. Répás jórészt csak védekezett. A csatársorban csu­pán Jeck lelkesedése jelentett színt. Varga Béla Bene az élen 22 gólos: Bene (U. Dózsa). 21 gólos: Fazekas (U. Dózsa). 13 gólos: Szőke (FTC). 12 gólos: Branikovits (FTC). 11 gólos: Albert (FTC), Dunai II (U. Dózsa), Kozma (Honvéd), Takács (Tatabánya). 10 gólos: Kőműves (Tatabánya). 9 gólos: Korsós (ETO), Wollek (Videoton) 8 gólos: Becsei (MTK), Farkas (Haladás), Kocsis (Honvéd), Ko­vács F. (Eger). 7 gólos: Bartos (Csepel), Karsai (Videoton), Tóth K. (Tatabánya), Pusztai (Honvéd), Szuromi (Egyet­értés), Váradi B. (Vasas). 6 gólos: Básti (SETC), Farkas (Vasas), Horváth (SETC), Hor­váth D. (Komló), Jeck (SETC), Losonczi (Csepel) Müller (Vasas), Póczik (ETO), Stolcz (ETO). 5 gólos: Bordács (Komló), Ju­hász T. (Komló), Kovács I (SBTC), Oborzil (MTK), Vass (DVTK). 4 gólos: Daka (Pécs), Gass (DVTK), Halápi (Egyetértés), Ko­mora (Bp. Honvéd), Máté (Pécs), Nagy II (Videoton), Kű (FTC), Puskás dr (Vasas), Simon (Eger), Szabó (Tatabánya), Szoó (SBTC), Varga (Csepel). 3 gólos: Bánkúti (Eger), Ben­­csik (Komló) Csordás (Csepel), Hartyán­ (Videoton), Iszak (Hala­dás), Jánosi (Pécs), Kovács B. (MTK), Mucha (FTC), Pék (Hala­dás), Sikora (DVTK) Somogyi (ETO), Szűcs (Honvéd), Tóth A. (II. Dózsa), Tóth M., Tóth T. (Eger), Weimper (Egyetértés), Vi­­dáts (Vasas), Vigh (Eger). 2 gólos: Bálint (FTC), Bartha (SBTC), Bodnár (Videoton), Fe­kete (DVTK), Földesi (DVTK), Gulyás (Csepel), Horváth A., (DVTK), Horváth B. (ETO), Ke­lemen (Csepel), Kermanidisz (MTK), Király (Haladás), Kmetty (SBTC), Kulcsár (Haladás), Lódi (Tatabánya), Nell (Egyetértés), Pénzes (ETO), Púpos (Vasas), Ré­pás (SBTC), Siklósi (Egyetértés), Szalai (SBTC), Szalmásy (Video­ton), Török (Vasas), Udvarev (DVTK). 1 gólos: Bérczési dr. (Pécs), Biró (Haladás), Bokor (Haladás), Borsányi (Videoton), Burka (Vi­deoton), Buús (Komló), Czeczeli (Eger), Csetényi (MTK), Csordás (Komló), Csorna (MTK), Dunai (MTK), Druzsin (DVTK), Fejes (Videoton), Görgényi (DVTK), Halmosi (Haladás), Horváth L. (ETO), Hunyadi (Csepel), Kajdi (SBTC), Karába (Egyetértés), Ka­tona (Egyetértés), Kiss T. (MTK), Kocsis (Pécs), Kovács Gy. (Va­sas), Kovácshegyi (Tatabánya), Köves (Pécs), Kunszt (MTK), Laczkó (Tatabánya), Maurer (II. Dózsa), Megy­esi (FTC), Menczel (Vasas), Mezei (MTK), Molnár (Vasas), Novák­ (FTC), Oláh (DVTK), Pál (Honvéd), Pintér (Honvéd), Rajna (Eger), Rákosi (FTC), Sóvári (Egyetértés), Soly­mosi (Komló), Szurgent (Hon­véd), Szűcs (Eger), Takács (Cse­pel), Tábori (DVTK), Tóth B. (Vasas), Tüske (Pécs), Varga (SBTC), Vellai (Csepel), Vertig (SBTC), Zámbó (O. Dózsa). öngólos: Csetényi (MTK) az Egyetértés ellen, Rajna (Eger) a Csepel ellen, Karsai (Videoton) az Eger ellen, Molnár (Csepel) a Vi­deoton ellen, Petercsák (DVTK) a Tatabánya ellen, Hunyadi (Cse­pel) a Pécs ellen, Juhász I. (FTC) az SBTC ellen, Szabó I. (Video­ton) a Honvéd ellen, Veréb (DVTK) az Egyetértés ellen. NB I TARTALÉKCSOPORT Újpesti Dózsa — Bp. Honvéd 1:0 (0:0). Megyeri út, 500 néző. V: Tompa. V. Dózsa: Borbély I (Máté) — Nagy, Harsányi, Bán­­kuti, Sarlós, Borbély II (Szigeti), Hegyi, Göröcs, Kellner, Kollár, Fekete. Bp. Honvéd: Hajdú (Sző­ke) — Korponai, Vári, Kádár, Molnár, Tóth Gy. (Kari), Bódi, Birinyi, Maár, Zelics, Szurgent. G: Göröcs. Jó: Nagy, Harsányi, Sarlós, Hegyi, Kollár, 111. Hajdú, Korponai, Vári, Kádár, Bódi. NB I TARTALÉKCSOPORT Salgótarján — Ferencváros 2:1 (1:0). Népstadion, 2500 néző. V: Lauber. Salgótarján: Szikora — Baranyai, Miklós, Antal, Lisztócz­­ky, Bódi (Szabó), Szoó, Berindán, Toldi, Sáfrány, Bencsok. Ferenc­város: Vörös — Horváth, Nagy, Vincze, Tátrai, Szőke II, Selenka, Rákosi, Németh, Rajcs (Urbán), Havasi. G: Bencsok, Berindán, 111- Németh. Jó: Szikora, Lisztóczky, Bódi, Berindán, ill. Vörös, Szőke II. ELŐKÉSZÜLETI MÉRKŐZÉS Pécsi Dózsa—Pécsi Bányász 4:1 (2:1). Pécs. V: Nagy A. P. Dózsa: Pólyák — Kincses I, Solymosi, Kincses II (Daka), Kocsis, Kon­­rád, Bérczési dr., Máté, Zombori, Jánosi, Tóth I. G: Máté (2), Zom­bori, Jánosi, 111. Csordás.. NB I. NYUGATI CSOPORT Táncsics SE—Zalaegerszegi Dó­zsa 1:0 (1 :0). Kaposvár, 1200 néző. V: Tapolczai. Táncsics: György — Németh, Szebeni, Ga­­ramvölgyi, Gál, Vágó, Kelemen, Angyal (Lipták), Hangai, Korom, Ur. Edző: Tóth József. Z. Dózsa: Szűcs — Földvári (Szakony), Mi­­halecz, Németh­­, Braun, Pető, Topor, Minárcsik, Beledi, Né­meth I, Király. Edző: Varga Miklós. Küzdelmes, végig izgalmas mérkőzésen a kaposváriaknak volt több helyzete. Győzelmük mégis csak nehezen született meg, de mindenképp megérdemelt. G: Korom. Jó: György, Németh, Ur, Hangai, ill. Szűcs, Mihalecz, Né­meth H, Korom. Videoton-Haladás VSE 1:0 11:01 Szombathely, 4000 néző. Vezet­te: Hévízi (****) (Dér, Szlávik). Videoton: Magyar (6) — Nagy III (6), Kovács (7), Fejes (6), Szabó II (6) — Hartyányi (6), Burka (5), Karsai (6) — Wollek (6), Nagy II (5), Szalmásy (5). Edző: Kalocsai Géza dr. Haladás VSE: Szarka (4) — Szántai (5), Pék (6), Németh L. (5), Balogh 6) — Farkas (4), Hal­mosi (8) — Bokor (5), Bíró (4), Rátkai (—), Kulcsár (4). Edző: Papp Lajos. Csere: Rátkai helyett Németh J. (—), a szünetben, Szalmásy helyett Bognár (—) az 56. perc­ben, Bíró helyett Gyarmati (—) a 68. percben. Góllövő: Wollek a 9. percben. Szögletarány: 10:3 (6:3) a Ha­ladás javára. Már délután 5 órakor eléggé sötétedett, ezért a mérkőzést 13 perccel korábban kezdték a ki­tűzött időpontnál. Jó iram, vál­tozatos játék alakult ki az el­ső percekben. A 6. percben Wol­lek 20 méteres éles lövése került kapu fölé. A 9. percben Wollek jobb oldalról, szabadrúgásból, mintegy 28 méterről óriási erő­vel a bal felső sarokba bombá­zott. 1:0 a Videoton javára. Továbbra is változatos volt a játék. A Haladás csatársora túl sok adogatással szőtte támadá­sait és így a Videoton védői mindig közbe tudtak lépni. 20. perc eltelte után átvette a játék irányítását a Haladás, 5 perc alatt öt szögletet harcoltak ki, a vendégek nagy önfeláldozás­sal, de mindig felszabadítottak. A 25. percben Kulcsártól bíztató helyzetben elpattant a labda. A 29. percben Nagy II megrúgta Baloghot, sárga lapos figyelmez­tetést kapott. A hátvéd három­perces ápolásra szorult. A 34. percben Balogh Wollekot a 16- os előtt felvágta és meg is rúg­ta. Ő is sárga lapot kapott. A félidő utolsó 10 percében újra változatossá vált a játék. A 39. percben Szalmásy senki­től sem zavartatva villámgyor­san húzott kapura, de Szarka jól futott ki és így a csatár a jobb kapufa mellé gurított. A másik oldalon Halmosi lövése nem okozott gondot Magyarnak. SZÜNET UTÁN a Haladás nagy erővel támadott. Bokor vállalkozott kétszer lö­vésre. Az 57. percben Halmosi erős lövését Magyar kiejtette, a befutó Kulcsár pedig jobb láb­bal a bal oldali kapufát találta el. A 60. percben Burka 25 mé­terről a jobb kapufa mellé dur­­rantott. A 67. percben Pék 32 méteres szabadrúgása a sorfal­ról levágódott, de három Hala­dási-csatár sem talált Magyar ka­pujába. A 74. percben Halmosi fejjel ragyogóan tette Farkas elé a labdát, aki biztos gólhelyzet­ben elemi hibát vétett. Két perc­cel később a felfutó Kovács Szarkát is kicselezte és azután 10 méterről a bal kapufa mellé helyezett. Az utolsó 15 percben a Videoton is több ellentámadást vezetett. ★ ★ ★ A szombathelyi együttes közel három hónap óta nem nyert mérkőzést. A Video­ton elleni találkozó előtt bi­zakodtak, hogy megkezdik a pontgyűjtést. Ez azonban ez­úttal sem sikerült! A Hala­dás játékosok akarásával nem volt baj. De idegessé­güket a 90 perc alatt Halmosi kivételével nem tudtak le­vetkőzni és így gyakran biz­tató helyzetben is elemi hi­bákat vétettek. A Videoton játékosai ezzel szemben ma­gabiztosan léptek pályára, sokat mozogtak, jól helyez­kedtek és gyors ellentáma­dásokat vezettek. Nemcsak a csatárok, de a középpályások is bátran vállalkoztak távoli lövésekre. A szombathelyi csatársor most is vészes gól­iszonyban szenvedett. A Vi­deoton lelkes, fegyelmezett játékával rászolgált az egy­­gólos győzelemre. A Videoton kapuját Magyar megbízhatóan őrizte. A védelemből Kovács játéka emelkedett ki, de a töb­biek is megbízhatóan látták el feladatukat. A középpályások közül elsősorban Hartyányi játé­ka dicsérhető. A csatárok vál­tozó teljesítményt nyújtottak, Wollek volt közülük a legveszé­lyesebb. A Haladás VSE-ben Szarka a gólnál későn eszmélt fel. Többször is bizonytalan volt. A hátvédek nem vétettek külö­nösebb hibát. A mezőny legjobb­jának a középpályás Halmosi bi­zonyult, a 90 percet megállás nélkül végighajtotta és gyakran hozta jó helyzetbe társait. Kiss Antal NB I TARTALÉKCSOPORT Videoton —Haladás Vs 3:0 (2:0). Szombathely, 600 néző. V: Gromics. Videoton: Szabó (Győ­ri) — Posch (Csordás), Kerecsé­­nyi, Gál, Horváth I, Kácsor, Nyitrai, Borsányi, Tieber (Hor­váth II), Szolnoki, Csukovics. Haladás: Sáli — Kiss, Horváth L., Kecskés, Stieber, Horváth L., Wágner, Kőhalmi, Derdák, Se­bestyén, Mosonyi. A 20. percben Horváth S. utánrúgásért kiállítva. G: Szolnoki (11-esből), Borsányi, Horváth n. Jó: Borsányi, Szol­noki, ill. Kecskés, Stieber. Érdemes volt? Jó középcsapatnak szá­mít a Jánossomorja csapa­ta a Győr-Sopron megyei labdarúgó-bajnokságban. Jelenlegi 7. helyezésüket elsősorban kitűnő hazai szereplésüknek köszönhetik. Az utóbbi hetekben azon­ban mintha baj volna az otthoni szerepléssel, a ha­zai környezet sem segít . . . A sikertelenségek miatt kissé ingerlékeny szurko­lók, a bűnbakot keresve nagyon egyszerű megoldást választottak és megállapí­tották: „A hiba a játékve­zetőben van .. .** Május 7-én a csornaiak látogattak Jánossomorjára. A somorjaiaknak sem a já­ték, sem a góllövés nem ment. A közönség hábor­gott, haragja a „fekete me­zesek” ellen fordult. Az egyesület szertárosa pél­dául úgy adott elégedet­lenségének kifejezést, hogy a mérkőzés végén sértő mó­don jól beolvasott a vétlen játékvezetőnek. A játékve­zetői öltöző kulcsát nem volt hajlandó átadni nekik, a bíró és a két partjelző az ajtó előtt várakozva hallgatta a szurkolók sér­tegetéseit .. . Ekkor a me­gyei LSZ írásbeli figyel­meztetést küldött a somor­­jaiak címére! Akik viszont egyáltalán nem okultak az esetből. A későbbiek leg­alábbis ezt mutatták . . . Május 14-én a Farád uta­zott a határszéli helységbe. A játék ezúttal sem ment a helyi labdarúgóknak, s a türelmetlen szurkolók ez­úttal is a szitkok áradatát zúdították a játékvezetőkre. Mind forróbb lett a levegő. A puskaporos hangulatban — a 87. percben — a fa­­rádiak vezetést szereztek. Ezt már nem bírták elvisel­ni a helybeliek! Haragjuk Ecker partjelzőn „csattant”, s a mérkőzés­e félbesza­kadt. Most már nem fi­gyelmeztetés, hanem eltiltás volt a botrány ára. Vasár­nap már nem otthon, ha­nem Bősárkányban játszot­ta le hazai mérkőzését a Jánossomorja! S az eredmény? 3:1 a lényegesen gyengébbnek tartott Soproni AFIT javá­ra! Ezzel tulajdonképpen a jánossomorjaiakat el is in­téztük. Valamit azonban még el kell mondani. A fa­­rádiak — úgy látszik — nagyon tanulékonyaknak bizonyultak. Vasárnap a Győri Textiles csapata uta­zott Farádra. A mérkőzés­nek egy győztese és két vesztese volt. A győri együttes 2:1-re győzött, a hazai együttes és a játék­vezető viszont —■ kikapott! A bírót inzultálták a fará­­diak, a megyei labdarúgó­szövetség ítélete máris meg­született : három mérkőzés­re elvették a farádiak pá­lyaválasztó jogát... Farádiak, jánossomor­­jaiak: érdemes volt?