Népsport, 1972. június (28. évfolyam, 128-153. szám)

1972-06-18 / 143. szám

ÚSZÁS ♦ KOSÁRLABDA ♦ BIRKÓZÁS ♦ ÖTTUSA ♦ KÉZILABDA ♦ LABDARÚGÁS ♦ TORNA ♦ TENISZ ♦ SAKK ♦ ATLÉTIKA ♦ ­­­ Pontot rabolt a Goldberger, szép győzelmet aratott az OGSC A kézilabda NB I tavaszi utolsó fordulójának hat mérkőzését már szombaton lejátszották a csapatok. A férfiaknál a várakozásnak megfelelő eredmények születtek, a Rába ETO, bár küzdelmes mérkő­zésen, de otthon tartotta a két pontot, az U. Dózsa csak ráijesz­teni tudott az Elektromosra, a Honvéd csapatának pedig könnyű dolga volt az FTC ellen. A nőknél viszont a Goldberger­­nek sikerült pontot rabolnia az FTC-től, ám még ennél is nagyobb meglepetést okozott az OGSC. A Híradástechnika otthonából vitt el két pontot. A Bakony Vegyész, bár sok büntetőt hagyott ki, fölé­nyesen tudott nyerni. FÉRFIAK Rába ETO —Tatabányai Bányász 14:12 (9:7). Győr, 1500 néző. V: Horváth J., Saly. Rába ETO: HORVÁTH J. — Böröczki, Ba­logh. VLSI 5, Horváth L. 3, Sa­­modai 2, Pálmai. Csere: CSÉKA 1, Pelikán 3, Józsa. Edző: Joó Attila. Tatabánya: Szabó L. — Bakonyi 2, KATONA 2, Káló 1, SZIGETI 4, Pánovics 2, Fekete. Csere: Sándor, Bakó, Vörös 1. Edző: Faragó János. A Tatabánya ezen a mérkőzésen nélkülözte vá­logatott irányítóját, a sérült Si­­nót. A jobban kezdő vendégek három ízben is megszerezték a vezetést. A gyors győriek a 8. percben Samodai 7 m-es góljával vették át a vezetést. Ezután fel­forrósodott a légkör, előbb Pál­mait, majd két perccel később Samodait is kiállították. A ket­tős emberelőnyt két góllal hasz­nálták ki a bányászok. A félidő második felétől feljavult a győri csapat védekezése, szorosan, ke­ményen védekeztek és a győri kapu­védő Horváth is magasan fe­lülmúlta válogatott kapustársát, Szabót, akit le is cserélte­k. A bá­nyászok 12 percig nem tudtak gólt dobni és a győriek — bár sok helyzetet kihagytak — három gólos vezetésre tettek szert. Szü­net után, bár nagy volt az iram, tovább csökkent az egyébként sem magas színvonal. Az ETO át­­lövésekből, a bányászok pedig bejátszásokból érték el góljaikat. Mindkét kapu előtt kimaradt egy­­egy 7 m-es. Derültséget okozott, hogy a két játékvezető össz­­működésében nem volt egyet­értés és többször is ellentétes dön­téseket hoztak. Az 53. percben Visít 5 percre kiállították, de ek­kor a győriek tartani tudták a labdát és két gólos előnyüket. Elektromos —Újpesti Dózsa 18:17 (9:11). Latorcza u., 200 néző. V: Bobák és Bucsek. G­: Vass 7, Zeley 3, Kozlovszky 2, Vass S. 2, Koch 2, Batizi, Álló, ill. Antal 5, Mózes 4, Holczer 3, Jakab 3, Mi­hályi, Nagy A. Jó: Vass K., Koch, László, ill. Hoffmann, Hol­czer, Antal. A jó iramú, küzdel­mes mérkőzés a zápor miatt ötven perccel az eredetileg­ kitűzött idő­pont után kezdődhetett csak meg. Bp. Honvéd —FTC 22:16 (11:6). Üllői út. V: Csethe, Leányvári. G.: Varga 8, Takács 4, Adorján 3, Dobó 3, Budai 2, Sárközi 2, ill. Szilágyi 7, Schmickl 2, Kenesei 2, Osztolk, Konkoly, Liebe, Kovács, Mikus. NŐK Goldberger — FTC 4:4 (2:2). Tí­már utca, 500 néző. V: Banai, Kretskó. Goldberger: BERZSENYI — Tavi, Fischer, MOLNÁR 1, SZABÓ I. 2, Szabó O., Varga. Cs: Bogdán 1, Kubeschek, Szántó. Edző: Bencsik Ottó. FTC: ELEK­­NÉ — SZŐKENÉ 21, TAKÁCSNÉ 2, Tőkéné, Csilla, Bajcsevné, Zsi­­dai. Cs: Horváth, Csányi, Agócs. Edző: Elek Gyula. Nemcsak vil­lanyfény, de villámfény és dörgés is kísérte ezt az esti­ mérkőzést. Később az eső is elkezdett esni. Az 5. percben az FTC-s lányok 7-est vétettek, ám a 6. percben így is megszerezték vezetőgólju­kat. A Goldberger védelme meg­ingott és még ugyanebben a perc­ben másodszor is gólt szereztek az FTC-s lányok. A 10. percben lőtték a textilesek első góljukat, majd utána rögtön egyenlítettek. A félidő előtt pár perccel leállt a játék, mert két nézőt ki kellett vezetni a pályáról a játékvezető­ket ,,erősen bíráló megjegyzé­seik” miatt. Az utolsó percekben feljött a Goldberger, de gólt nem tudott eléírni. A második félidő 7. percében újra az FTC-s lányok szerezték meg a vezetést. A ké­sőbbiekben meddő, céltalan játék folyt a pályán, gólok nélkül. Egé­szen a 17. percig, amikor a texti­lesek egyenlítettek Szabó I. góljá­val. A 21. percben átvették a ve­zetést is, de még ugyanebben a percben az FTC 7 méteressel egyenlített. Nem volt szép a játék, de na­gyon kemény, férfias küzdelem jellemezte ezt a mérkőzést. Nehe­zen születtek a gólok, de ez nem­csak a kapusok kiváló teljesít­ményét dicséri, hanem a csatárok rossz célzóképességét is mutatja. DGSC —Híradástechnika 9:4 (4:3). Daróczi út. V: Kónya és Sereghy. Gd: Kozsláné 3. Melich 2. Tavaszi, Gubek, Gáti, Ágoston, ill. Kiss, Sterbinszky, Brinzai, Ká­sa. Jó: Tavaszi és Kozsláné. Bakony Vegyész—Győri Tex­tiles 11:5 (6:3). Veszprém, 400 néző. V: Reizer, Seeler. Gd: Tóth- Harsányi B. 4, Ritterné 2, Bá­nyainé 2, Kissné, Gálné, Illés, ill. Ginzerné 3, Viszló 2. Mindkét csa­­­pat­ jól védekezett, a veszprémiek négy büntetőt kihagytak. Jó: Tűz­kő, Ritterné, Kissné, ill. Somo­gyi.­­ Nem volt nehéz dolga a Bp. Honvéd csapatának az FTC ellen. A kitűnő formában levő Varga vezetésével, aki nyolc góljával példát mutatott a többieknek is, fölényes győzelmet aratott a honvéd-együttes .Mt­ijijur BB-vtsUtffííinti— Bhilissi BBinttinn 2:0 (0:0) Tbiliszi, 13 000 néző. Vezette: Szám­szén­kov. Magyar B: Hajdú — Török, Méturer, Horváth J., Horváth L. — Dunai III, Básti — Wollek (Karsai), Takács (Juhász), Szu­­romi (Becsei), Tóth K. A nagy melegben kissé bá­gyadtan játszott a magyar csa­pat, de ennek ellenére is az el­ső félidőben fölényt harcoltak ki. Wollek és Tóth K. célozta meg legtöbbször a kaput, de ezek mindig célt tévesztettek. Szünet után is a magyar csa­pat játszott fölényben, de csak a 83. percben sikerült Becsei ré­vén gólt szerezni. A végered­ményt Karsai állította be a 89. percben. PÁLYAVALASZTÁS Fölényes győzelem a Sportcsarnokban Maryarország—Bulgária 270.15,263.45 Szombaton délután férfi ifjú­sági tornász válogato­ttunk első idei nemzetközi erőpróbájának szólt a pattogó induló a Sportcsarnokban. Kégy hete ugyan fiataljaink már megmérkőztek a szovjet csapattal, de magasabb korhatárral, utánpót­­lsi szinten, s abból az együttes­ből ezúttal csak Donáth és Lak­­ici­ szerepelt a csapatban. Az ifi­­listnél, Bánrétinek itt lett volna ezúttal is a helye, hét köz­ben azonban megsérült a sar­kon, s most gipszkötésben várja, hogy teljenek a napok, s mielőbb ■ h­a kezdhesse az edzéseket a ju­­us második felében Bulgáriában sorra kerülő IBV-re. A bolgárok elleni mostani válo­gatott viadalnak tehát a felkészü­lés szempontjából nagy jelentő­sége volt. "Előzőleg ugyanis le­mondták a románok, majd a ju­goszláv ifik is a májusra tervezett v­ersenyt, pedig kell az erőpróba az ifjúságiaknak, hiszen az egy­más közötti versengés nem ad ké­pet arról, hol is állunk nemzet­közi viszonylatban. Két-két bolgár és magyar, va­lamint egy semleges román pon­­tozóbíró közreműködésével talá­lón kezdődött a verseny. Szá­munkra igen biztatóan. Fiaink nagy anyagerősségű gyakorlatok­kal jelentkeztek. Laufer és Lacz­­kovics duplacsavar szaltót is be­mutatott, s négyen kerültek 9 pont fölé. A lólengés következett ezután, ahol a bolgárok a vártnál sokkal gyengébbek, a mieink pe­dig jobbak voltak. Donáth 9.30- cal a legjobb volt ezen a szeren, s egyben vezetett is ezzel az egyé­ni összetettben. Gyűrűn Laczko­­vics mutatta be a legjobb gyakor­latot. 9.35-öt kapott rá, utána a bolgár Keranov 9.15-tel, majd a magyar Sziron 9.05-tel követke­zett. A vezető Donáth, sajnos, ki­sebb hibát vétett s az összetettben visszaesett a második helyre. Ugrásban esett a tudásszint. Csupán Szabó Imre ért el a mieink közül érdemleges ered­ményt (9.10). A többiek sorra rontottak és ezen a szeren a bol­gár csapat két tizeddel jobbnak bizonyult. Ennek ellenére a ma­gyarok előnye csapatban 5.25 pont volt. Korláton Donáth ki­emelkedőt nyújtott: 9.45-tel ju­talmazták. A jó eredménnyel most érettségizett nagykőrösi fiú ezzel a teljesítménnyel ismét ,az élre állt az összetettben és mögé Szabó Imre zárkózott fe- Nyújtón ismét megemelkedtek a pontszámok. A mieink közül Lacz­­kó kivételével mindenki 9 pont fölött teljesített, de a vendégek is kitettek magukért. A magyarok így is növelték előnyüket és vég­eredményben könnyen győztek. Csapatban: Magyaron??.1. Bul­gária 270.15.263.45. Egyéni össze­tettben: 1. Donáth 54.85, 2. Szabó I. 54.15, 3. Laczkovics­­53.75, 4. Ivanov (bolgár) 53.55, 5 ,6. Szi­­ron és Laufer 53.45. vasárnap, 1972. június 18. 4. Kosárlabda MNK A Bp. Spartacus és a BSE nyert az első napon Miskolcon a városi sportcsar­nokban igen alapos előkészületek után, mintaszerű rendezéssel,­­ideá­lis körülmények között kezdődött el szombaton délután a Magyar Népköztársasági Kupa női kosár­labda-döntője. A négy nagynevű részt vevő együttes, a Bp. Spar­tacus, a BSE, a Videoton és az MTK jó mérkőzéseket ígért, s az első nap két összecsapása meg is felelt a várakozásnak. A Bp. Spar­tacus óriási küzdelemben, ideg­­feszítő pillanatok közepette némi szerencsével győzött a Videoton ellen, viszont a BSE valósággal lelépte a kissé gyengébb napot kifogó MTK-t. A közönség na­gyon élvezte a játékot, bár voltak jelenetek, amikor hosszan tüntet­tek. Bp. Spartacus —Videoton 56:55 (27:23). 6,000 néző. V: Puhl, Mi­­halyovszky. Bp. Spartacus: So­­mogyvári (4), Vertetics (2), HER­­BERT (9), KISS (20), TEKERNE (16). Csere: Takács (2), Bayer (2), Örömössy (1), Mezei, Mihalo­­vics, Sinka, Kakucsi. Edző: Kin­cses II Lajos. Videoton: Sztanko­­vics (8), Hegedüsné (6), SZENTE­­SINÉ (7), Gábor, BEKŐ (21). Csere: Sógorka (6), Sam­iné (7), Lászlóné, Újházi, Federmeyer, Szilasi, Hocz. Edző: Hegedűs Ist­ván. A Spartacus gyorsan elhú­zott, de a Videoton nem a­d­­ta fel a harcot. A fővárosi csapat egész pályás emberfogást alkalmazott, a fehérváriak viszont inkább zónáz­tak, miközben sokat és pontatla­nul dobtak kosárra. Ideges volt a hangulat a pályán, sok büntető­pontot szedtek össze a játékosok. A második félidőben egyre éle­sebb lett a harc, az eredmény végig szoros volt, s a mérkőzés vége előtt 6 — 8 perccel a közön­ség többször is óriási tüntetésbe kezdett a játékvezető ellen. Végül is a Spartacus győzött, némi sze­rencsével. BSE-MTK 68:49 (33:25) 200 néző. V: Dr. Náday, Hornyák. BSE: BUDAVÁRI 8, Mosonyiné 6, INÁNCSINÉ 34, SZABICS 10, Rajky 2. Csere: Dr. Vigadóné 3, Bogdán 5, Harsányi, Dobrosi, Kol­­ta, Reiszhauer, Bácskai. Edző: Szabó Ödön. MTK: HORVÁTH 9, NAGY 12, Fáyné, Laczkóné, Bor­bély 8. Csere: SZILÁGYI 16, Tóth 3, Köpi 4, Nagy, Gajdán, Bálint, Bátyai. Edző: Hercze An­dor, Változatos, élvezetes, jó iramú mérkőzésen a BSE lényegesen pontosabban dobott, mint az MTK és fokozatosan növelte előnyét. Szünet után az MTK kapott láb­ra, de a BSE a kitűnő formában levő, nagyszerűen dobó, a mezőny fölé emelkedő ináncsinéval az élen ellenállhatatlan volt. Paulovics Ágoston Meglepetésekkel fűszerezett rajt a junior birkózóbajnokságon Szombaton délután a Játékcsar­nokban már a mérlegelésnél kide­rült, hogy hatalmas mezőny áll rajthoz az országos kötött- és szabadfogású junior egyéni birkó­zóbajnokságon. 109-en a kötött, 76-an pedig a szabadfogásban in­dultak. A Játékcsarnok négy sző­nyegén azonban testvériesen meg­osztozott a két fogásnem. Egyenként is könnyen összeszá­molhattuk volna a résztvevőket, hiszen a mérlegelés után a négy szőnyegen pihent, aludt az egész mezőny. Négy órakor azonban szabályos renddé szerveződött a mezek tarka sokasága. Megélén­kült a Játékcsarnok, a sportinduló hangjai mellett­­ már a kez­déshez vonult be a 185 ifjú bir­kózó. A legnépesebb mezőnyt mind­két fogásnemben, a 68 kg-os súly­csoport vonultatta fel. A kötött­fogásban 22-en, a szabadfogásban pedig 16-an indultak. A kötött­fogású kategória mindjárt érde­kes mérkőzéssel szolgált, Gál, a BVSC versenyzője az utolsó pil­lanatokig vezetett, ám még akkor is a kevés video'A De ..bennragad"’ és Kovács J., a Szondy SE EB- kerettagja a maga javára fordí­totta az eredmén­yt. Az 57 kg-ban ugyancsak Szondy SE győzelem született, nagy meglepetésre. Ko­máromi ugyanis a Vasas ismert versenyzőjét, Kisst verte meg, si­mán. A 62 kg kis rangadóján Kollarik nagy harcban győzte le Mezeit. Szabadfogásban a kerettag Makovics, az SZVSE versenyzője keltett nagy meglepetést, amikor alulmaradt a szombathelyi Vámos ellenében. A vasárnapi­ folytatásra már szombaton kirajzolódtak az erővo­nalak. A szabadfogás 48 kg-os súlycsoportjában például a fel­nőtt bajnok, Gyulai és az IBV-re utazó Szalontai egymás után arat­ta látványos győzelmeit, s így va­lószínű, hogy az aranyérem sor­sát is ők ketten döntik el. Esőszü­netes verseny k­ín­fi­i vendégekkel A BKV Előre szombat délutáni országos felnőtt atlétikai verse­nyén nem sokkal a kezdés után nagy zápor zúdult a pályára, ezért csaknem fél órás esőszüne­tet kellett tartani. A felázott pálya nem kedvezett az eredményeknek. A verseny egyébként nemzetközi jelleget kapott, egyes számokban ugyanis elindultak a hazánkban tartózkodó finnországi TUL atlé­tái is, és két győzelmet arattak. A MAFC-pályán egyidejűleg le­bonyolított kalapácsvetésben Far­kas egyéni csúcsot ért el. Férfiak, 100 m: 1. Vaananen (finn) 11,0, 2. Mihályi­ (BEAC) illl. 400 m: 1. Korompai (Rp. Spartacus) 50.7. 1000 m: 1. Rí­meli (Csepel) 2:30.4, 2. Zerni (finn) 2:32.7. 3000 m: 1. Báthori (MAFC) 8:25.2, 3. Máté (U. Dó­zsa) 8:37.2. 200 m gát: 1. Bognár (VM KÖZÉRT) 24.2, 2. Deák (Csepel) 24,3. Búd: 1. Németh P. (Bp. Honvéd) 420, 2. Szmodics (Bp. Honvéd) 420. Súly: 1. Leh­­tonen (finn) 17.11, 2. Várkonyi (VM Egyetértés) 15.93. Kalapács: (a MAFC-pályán) : 1. Farkas (Bp. Honvéd) 64.02, 2. Kapusi (Bp. Honvéd) 61.48.. 3. Bandi (Csepel) 53.22. Nők. 100 m: 1. Enesiné (Bp. Építők) 112.5, 400 m: 1. Enesiné 59.5. Magas: 1. Scheffer (Bp. Spartacus) 168, 2. Katona E. (Va­sas) 164. Gerely: 1. dr. Krajcso­­vicsné (Bp. Honvéd) 44,20. 4, első nap után 32 ponttal vezetnek az NDK gyerekúszói Szombaton délután a Sport­uszodában, tizenkét versenyszám­mal megkezdődött a legjobb ma­gyar és NDK-beli 12 —13 évesek válogatott úszóviadala. Ilyen jel­legű versenyt először rendeznek hazánkban és a premier —­ eddig — sajnos, nem a legjobban si­került. A vendégek kilenc győ­zelmével szemben utánpótlásunk legjobbjai csak három első helyet tudtak szerezni. Jellemző egyéb­ként az NDK-beliek magas tudá­sára, hogy például a 400 méteres leány gyorsot olyan idővel nyer­te Ute Bruckner, amilyennel eb­ben az évben felnőtt magyar baj­nokságot lehetett volna szerezni! Fiúk. 100 m gyors: 1. Tauszter (m) 1:03.1, 2. Graff (n) 1:03.9, 3. Mehlhase (n) 1:04.1, 4. Kará­csonyi (m) 1:05.7. 400 m gyors: 1. Tauszter (m) 4:43.7, 2. Botond (m) 4:45.6, gyermek csúcs, 3. Gold (n) 4:47.8, 4. Stolze (n) 4:50.4. 200 m pillangó: 1. Kott (n) 2:27, 2. Plutze (n)­ 2:28.3, 3. Gulyás (m) 2:36.2, 4. Kubina (m) 2:37.8. 200 m­ hát: 1. Gulyás (m) 2:26.6, 2. Schindler (n) 2:29.3, 3. Zillgith (n) 2:29.9, 4. Hévízi (m) 2:30. 100 m mell: 1. Mahl­feld (n) 1:19.4, 2. Klahn (n) 1:20.7, 3. Botond (m) 1:22.3, 4. L­őrincz (m) 1:23. 200 m ve­gyes: 1. Schäfer (n) 2:32.8, 2. Haris (m) 2:3­­'.8, 3. Tauszter (m) 2:34.9, 4. Zillgith (n) 2:48.5. 4x100 m vegyesváltó: 1. NDK 4:42.2, 2. Magyarország 4 :57.6. Lányok. 400 m gyors: 1. Bruckner (n) 4:50.1, 2. Broselt (n) 4:53.7, 3., Lázár (m) 4:58.1, 4. Bedekovics (m) 1:08.6. 100 m hát: 1. Richter (n) 1:13.4, 2. Jer­­zig (n) 1 :13.8, 3. Király (m) 1:14, 4. Czövek (m) 1:15.5. 100 m mell: 1. Schott (n) 1:20.7, 2. Graupner (n) 1:21.2, 3. Polgár (m) 1:24.7, 4. Paksi (m) 1:25.4. 200 m vegyes: 1. Wehrstedt (n) 2:36.7, 2. Schott (n) 2:37.8, 3. Verrasztó G. (m) 2:39.5, gyermek és delfin csúcs, 4. Nagy (m) 4:49.2. 4x100 m vegyesváltó: 1. NDK 4:57.4, 2. Magyarország 5:06.1. A pontverseny állása: NDK 87—Magyarország 55 pont. T­öbb mint 300 induló a Meteor Kupán Népes mezőny állt rajthoz a VM Egyetértés és a Magyar Te­nisz Szövetség közös rendezésében kiírt Meteor Kupa teniszversenyen. Az országos kiemelt egyéni viada­lon pályára lép jóformán a teljes férfi válogatott (csak Benyik és az egyetemi felvételire készülő­ Taróczy hiányzik), valamint Szö­rényi és Széli kivételével a női élmezőny. A férfiaknál (50 induló) Baranyi, Szőke, Gulyás, Machán a kiemelési sorrend, míg női egyesben (30 induló) Szabó, Klein, Duday, Sólyom az erősorrend. A rendezők örömére 18 férfi páros nevezett A mezőny egy része a hét végén Diósgyőrben a Szu­­rovszky Erika emlékversenyen is részt vesz, így az első napon nem volt rangosabb összecsapás. I. o. férfi egyes: Balázs (Bp. Spartacus) —Lengyel (MAFC) 6:3, 6:1. Novák (Bp. Spartacus)—Kun (M­M) 6:1, 6:3. Homola (MAFC) —ifj. Bíró (BSE) 6:0, 6:4. Vívással kezdtek Kijevben Kijevben nagyszabású nemzet­közi öttusa verseny kezdődött, a megszokottól eltérő formában. Az első számként ugyanis a vívás szerepelt a viadalon, amelyen csehszlovák, nyugatnémet, ma­gyar, ukrán, észt, lett, kazah öt­tusázók vesznek részt, s elindul­tak a szovjet junior és­ ifjúsági válogatott keret tagjai is, össze­sen 48-an kezdték az ötnapos küzdelmet, s a legnevesebb részt­vevők: Balczó, Lednyev, Ivanov, Thade és Onyiscsenko. A párbajtőrvívásban a legtöbb győzelmet Lednyev szerezte és így az első szám után az élen áll. Balczó a harmadik helyen végzett. A vívás eredménye: 1. Led­nyev (szovjet) 40 gy., 1161 pont, 2. Thade (nyugatnémet) 34, 1023, 3. Balczó (magyar) 32, 977, 4. Onyiscsenko (szovjet) 32, 977. Köpet­ka az élen Szombat délután a Nemzeti Lo­vardában 24 résztvevővel meg­kezdődött az 1972. évi ifjúsági öttusa Budapest-bajnokság. A versenyzőket két csoportra osztot­ták, s az első forduló 12 „szeren­csés” lovasa még szárazon, ki­tűnő talajú pályán lovagolhatott. Később megeredt az eső, s ez né­mileg megnehezítette a többiek dolgát. Kereken 2 perces időért járt 1000 pont, amit végül három versenyzőnek, a csepeli Kópéské­nak és Dérinek, valamint a KSI-s Fazekasnak sikerült túlszárnyalnia. A második fordulóban Czirjéket (MAFC) pályaelhagyás miatt a zsűri kizárta, de óvás után a verseny utolsó indulójaként meg­ismételhette lovaglását. A csapat­­versenyben a Csepel biztosan sze­rezte meg a vezetést, mögötte 170 ponttal leszakadva a KSI áll, majd közel 600 pontnyi hátránnyal 3. az U. Dózsa, szoros harcban meg­előzve a MAFC-ot. A bajnokság állása az első nap után: 1. Kopetka (Csepel) 1:54.7, 1030 pont, 2. Déri (Csepel) 1:57, 1015, 3. Fazekas (KSI) 1:58.1, 1010. Csapatban: 1. Csepel (Déri, Kopetka, Kurucz) 2995, 2. KSI 2825, 3. U. Dózsa 2260. Larsen Portisch nyoméhita A Las Palmash­ nemzetközi sakk­versenyen a dán Larsen a 67. lé­pésben megnyerte a spanyol Po­­mar ellen függőben maradt játsz­máját és az utolsó forduló előtt fél pontra megközelítette a veze­tő Portisch Lajost. A 14. forduló után az élen: Portisch 11.5, Lar­­sen 11 pont. Az utolsó forduló­ban Portisch a román, Gheorghiu, Larsen pedig az olasz Tatai ellen játszik. Szuetyin fél ponttal vezet Újra Kecskeméten került sor a Tóth László nemzetközi sakkem­­lékverseny folytatására. A 12. forduló függőjátszmáinak ered­ményei: Tóth B. Deze 1:0, Ka­­pengul— Csem döntetlen, Forintos — Ghitescu 1 :0. A 13. forduló játszmái közül Szuetyin szovjet nagymester sö­téttel elért győzelme emelkedik ki Dely ellen. További eredmények: Ribli — Tábor 1 :0, Csem — Polgár 1:0, Ghitescu (román)—Espig (N­DK-beli) döntetlen, Radulov (bolgár) — Forintos döntetlen, Bilek — Tóth B. döntetlen, dr. Paoli (olasz) — Lengyel 0:1, Deze (jugo­szláv) — Kapengut (szovjet) 1 :0. A verseny állása: Szuetyin 9.5, Ribic 9, Cser 8.5, Dely, Radulov 8—8 pont.