Népsport, 1973. április (29. évfolyam, 77-101. szám)

1973-04-02 / 78. szám

*­­ ) ♦ MTK—Csepel 2:2­­2:1) Hungária krt. 3000 néző. Ve­zette: Somlai (****•) (Szávó, Tóth I). MTK: Hajdú (4) — Török (6), Dunai (6), Csorna (7), Cseté­­nyi (5) — Kovács (7), Borsó (4), Kunszt (6) — Oborzil (5), Ko­ritár (5), Becsei (5). Edző: Ka­­locsay Géza dr. Csepel: Hajdú (7) — Pető (5), Molnár (5), Kandi (5), Hunyadi (7) — Vellai (6), L­osonczi (5) — Bartos (5), Németh (6), Ta­kács (5), Buronyi (6). Edző: Keszthelyi Mihály. Csere: Kandi helyett Gulyás (6) a szünetben, Borsó helyett Strasszer (6) a 49. percben, Lo­­sonczi helyett Varga (—) a 67. percben, Kovács helyett Sár­közi (b) a 83. percben. Góllövő: Kunszt a 30. perc­ben, Becsei a 33. percben, Né­­é­meth a 44. percben, Bartos a 75. percben. Sárga lap: Bartos a 66. perc­ben, Pető a 68. percben. Szögletarány: 7:3 (4:2) az MTK javára. A csepeliek kezdték a játé­kot, de a hazaiak szerezték meg a labdát és mindjárt támadás­ba lendültek. Kunszt 25 m-es lövését védte Hajdú. A 4. percben Oborzil szöktette Törö­köt a jobbszélen, a beadást Haj­dú húzta le. A másik oldalon Buronyi cselezgetett a 16-os­­nál, lövése elcsúszott a bal ka­pufa mellett. Utána Borsó a bal­szélső helyéről adott középre, Molnár elnézte a labdát. Kon­tár 5 m-ről, nagy helyzetben, a kapu fölé lőtt. Mozgalmas, sok hibával tarkított mezőnyjáték folyt a pályán. A 9. percben Losonczi 25 m-ről lőtt. Hajdú kint állt a kapuból, de nagy bravúrral kiöklözte a bal felső sarokra tartó labdát. A 19. percben nagy kavarodás támadt a Csepel kapuja előtt. Oborzil ívelt a 11-es pontra. Hajdú röviden ütötte ki a lab­dát. Becsei lekezelte, csinált egy cselt, utána az üresen hagyott kapu mellé gurított. A 26. percben Becsei és Molnár fu­tott versenyt egy labdáért. A középhátvéd lett a győztes, visz­­szafordult, de rosszul továbbí­tott. Koritár rácsapott és há­romszor egymás után Hajdúba rúgta a labdát. A 30. percben Oborzil szöktette Borsót, akinek lövése lepattant a védőkről, Kunszt érkezett és 25 m-ről a bal felső sarokba bombázott. . 1:0 Három perc múlva ismét Oborzil volt a támadás elindí­tója. Koritárhoz játszott, aki elhúzott Molnár mellett, közép­re adott. Becsei a 11-es ponton levette a labdát, majd kicselez­te Petőt és a jobb sarokba lőtt. *:• A gól után a csepeliek tá­madtak többet. Először Németh elügyetlenkedett egy nagy hely­zetet, a 44. percben szabad­rúgáshoz jutott a vendégcsapat, az MTK 16-osától 10 méterre. Hunyadi középre ívelt, Takács hátrafelé fejelt, Németh három méterről a bal sarokba továbbí­tott. 1:1 SZÜNET UTÁN a hazaiak kezdtek jobban és az 51. percben újra gólszerzési le­hetőség­ nyílt­­ előttük. Kontár cselezett a 16-oson belül, Vellai elhúzta a lábát. 11-es­ Oborzil bal sarokba tartó lövését Hajdú kiütötte. Ezután izgalmasabbá, keményebbé vált a játék. Az 57. percben Gulyás nagy lövése su­hant el a kapu mellett. Többet támadott a Csepel, de csatárai­­nem tudtak helyzetet teremteni. A 71. percben Bartos egy csel után Némethhez játszott, a 13 m-ről leadott lövést Hajdú véd­te. A 75. percben ritkán látott nagy potyagóllal egyenlített a vendégcsapat. Bartos 25 m-ről lőtt szabadrúgását Hajdú már megfogta, de balszerencséjére a lába között beejtette a labdát a kapuba. 2:2 Továbbra is a Csepel táma­dott, a 81 percben Varga kiug­rott, Hajdú azonban kifutva tisz­tázott előle. A 84. percben Ta­­kács kitűnő labdát adott Németh­­nek, aki egyedül állt a kapussal Diósgyőr, 4000 néző. Vezette: Csernefalvy (*****) (Müncz, Nagy B.). DVTK: Szabó (8) — Hajas (6) — Kovács (5), Gál (7), Kol­­láth (5) — Váradi (7), Ruttkay (5) , Földesi (4) — Udvarev (4), Horváth (7), Vass (5). Edző: Preiner Kálmán. Tatabánya: Csepecz (6) — A­váth L. (5), Kovács (5), Kna­­pik (6), Kovácshegyi (6) — Dukai (4), Göröcs (6) — Szabó (6) , Takács (4), Kőműves (6), Nagy (5). Edző: Lakat Ká­roly dr. Csere: Kovács helyett Hajdú (5) a 37. percben, Földesi he­lyett Tatár (6), a szünetben. Ta­kács helyett Radics (5) a 81. percben. Góllövő: Horváth (48. perc­ben), Tatár (65. percben). Szögletarány: 6:3 (1:3) a DVTK javára. Csak az idő volt eszményi. Már az első percekben érezni lehe­tett, hogy a játék szépségeiből ezúttal nem sokat élvezhet majd a közönség, mert mind a két csa­pat — érthető okokból — szer­fölött idegesen kezdett. A tata­bányaiak vezették az első veszé­lyesebb támadást. Az 5. percben Takács lábáról előbb leperdült a labda, majd pedig csúnyán fölé lőtt. Csepecz kapuja előtt Vass került helyzetbe, de mellé lőtt. A 12. percben Horváth elől szedte fel a labdát a tatabányai kapus, majd rögtön utána Kőmű­ves dolgoztatta meg a diósgyőri kapuvédőt. Kisvártatva ismét Kőműves elől Hajas csak az szemben, de kivárt, s így Csor­nának sikerült felszabadítani. ★ ★ ★ Az első félórában sok hi­bával tarkított mezőnyjáték folyt a pályán. A hazai csapat középpályásai nem tudtak „fazont” adni a tá­madásoknak. Három perc alatt azonban két nagyszerű góllal a kék-fehér csapat lázba hozta szurkolóit. Ettől kezdve a Csepel is bátrab­ban támadott, és a félidő előtt egy perccel lőtt góljá­val ismét nyílttá tette a ta­lálkozót. A mérkőzés fordulópontját az 51. perc hozta, amikor Oborzil 11-esét Hajdú ki­védte. Ettől kezdve a Csepel került fölénybe és az MTK- kapus nagy hibája után még a győzelmet is megszerez­hette volna. Izgalmas, jó mérkőzés volt a Hungária körúton, a vendégek a Juventusra em­lékeztetően futballoztak, és ismét bizonyították, hogy egy mérkőzésen 90 percig kell teljes erőbedobással ját­szani. A hazaiak a kétgólos vezetés után kicsit enged­utolsó pillanatban tudott haza­adni. Aztán a másik oldalon Horváth 35 méteres szabadrú­gása ment mellé. A Diósgyőr egyre inkább védelembe vonult, méghozzá meglehetősen ideges, kapkodó védekezésbe. Knapik ejtett fejesét fogta Szabó, majd a 31. percben Kő­műves lövése akadt el Váradi Ottóban. A diósgyőriek Horváth révén válaszoltak: Csepecz vetőd­ve szedte le a labdát a­­diósgyőri középcsatár lábáról. A 35. perc­ben Hajas az utolsó pillanatban szerelte Takácsot, majd Földesi miatt állt el a hazai közönség lélegzete: röviden adott haza és Szabó éppencsak hogy elcsípte a labdát. Aztán Hajas engedte el Kőművest, akit a kifutó Szabó eredményesen tudott megzavarni, és így a labda mellé szállt. A Diós­győr vagdalkozva védekezett, de egyelőre még eredményesen. Sőt, a 42. percben Vass 20 méteres szabadrúgása már Csepecznek okozott — igaz, hogy nem nagy — gondot. SZÜNET UTÁN mintha teljesen kicserélték vol­na mind a két csapatot. A terv­szerűtlen, kapkodó első félidei játékból kitűnő mérkőzés kere­kedett, és ezúttal a diósgyőriek­nek jött ki jobban az első lépés. A 48. percben szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak. A 16-os vo­nal magasságából, oldalról ívelte be Gál a szabadrúgást. A védők elaludtak, és Horváth csúsztatott fejese a kapufa tövét érintve ju­tott a jobb alsó sarokba. 1:9 tekt az Iramból, s végül örülhettek az egyik pont­nak. Az MTK kapujában Hajdú bravúros védés után óriási potya­gólt kapott. A védelem­ben Török megbízhatóan látta el feladatát, Dunai jól játszott, az első gólnál egy kicsit elaludt, Csorna volt a sor legjobbja, Csétényi megfelelt. A középpá­lyások közül Kovács játékát le­het kiemelni, Borsó gyenge tel­jesítményt nyújtott, Kunsztot gólja dicséri. A csatársorban Oborzil 11-est hibázott. Koritár sokat egyénieskedett, Becsei ke­veset volt játékban, de rúgott egy szép gólt. A Csepel kapujában Hajdú magabiztosan látta el feladatát, kivédett egy 11-est. Pető durvaságaival tűnt ki. Molnár főleg az első félidő­ben sokat hibázott. Kandi hal­vány teljesítményt nyújtott. Hu­nyadi volt a védelem legjobbja. Vellai jól játszott. Bartos messze elmaradt a megszokottól. Né­meth a második félidőben javult fel. Takácsnak nem ment a já­ték. Bu­ronyinak volt több jó elfutása. Boross Dezső Szinte szárnyai nőttek a hazai csapatnak, Horváth egy percen belül újra óriási gólhelyzetbe került, üres volt a kapu, de mel­lé fejelte a labdát. A Tatabánya sem adta fel.­­ A tervszerűtlen­­séget jól átgondolt, kombinatív játék váltotta fel a vendégek csatársorában is. A 60. percben Kőműves, mint a villám rob­bant ki a hazai védők közül, Szabó már nem tudott védeni, de a labda elé dobta magát, és Kolláth szögletre mentett. Óriási helyzet volt. Ruttkay beadását Dákai az utolsó pilanatban mentette szög­letre. A 65. percben ismét gól esett, ugyancsak a tatabányai vé­dők hibájából. Ezúttal Udvarev ívelt be sza­badrúgást, Dukai és Kovács el­aludt, a jó ütemben érkező Vass lefejelte a labdát Tatár elé, aki a két tétovázó védő között 2 méterről vágta a hálóba a labdát. 2:0 A 71. percben Ruttkay rob­bant ki, és futtából, ballal óriási lövést eresztett meg. Cse­pecz valóságos robinzonáddal tenyerelte ki a labdát a sa­rokból. Ezekben a percekben a vendégek már szemmel látha­tóan és szerintünk meg nem engedhető módon feladták a küzdelmet. * ★ ★ Rendkívül érdekes mér­kőzés volt, és ha valaha il­lett egy találkozóra az „el­lentétes félidők” meghatá­rozás, akkor elsősorban ez volt az. Ám nem olyan ér­telemben, mint ahogyan megszoktuk. Most ugyanis az első félidőben mind a két csapat nagyon rosszul játszott, a második félidő­ben pedig nagyon jól. Kü­lönösen a DVTK, amely a véletlen adta helyzet ki­használásából olyan erkölcsi tőkét tudott magának ko­vácsolni, amelyből értékes győzelmet érhetett el. Az I. félidőben vergődő és a­­ közönség gúnyolódásától még külön is szenvedő hazai csapat a szabadrúgásgól mo­rális előnyét úgy tudta a maga javára fordítani, hogy ez nemcsak azért válik di­cséretére, mert győzni tu­dott általa, hanem azért, mert annak a bizonyítéka, hogy a DVTK-ban több van, mint amennyit már közel fél éve elárul magáról. Nem kismértékben vonatkozik ugyanez a Tatabányára is. A tatabányaiak megijedtek az idegen pálya hátrányától és attól féltek, hogy saját belső problémáik ezt a hátrányt teljesen behozha­­tatlanná teszik. Ha ezt nem hiszik, könnyen a ke­zükbe ragadhatták volna a mérkőzés irányítását. A DVTK-ban Szabó hibátlanul védett Hajas a sepregető nagyon nagy mun­kát végzett — elismerésre mél­tó sikerrel kitűnő társa volt Gál, aki még felül is múlta abban, hogy elöl is sokszor a támadás segítségére tudott len­ni. A középpályán Váradi Ottó nagyon jó teljesítményt nyúj­tott. A" csatárok közül Hor­­váthnak jár a legtöbb dicséret, fáradhatatlansága és eredmé­nyessége miatt. Tatárt a gól­ja külön dicséri. Csepecz is megtette a magáét, a gólok nem az ő lelkén szá­radnak. A védelem nem nyúj­totta csúcsformáját, és ez meg is látszott az eredményen. Ko­vácshegyit és Knapikot azon­ban így is ki kell emelni. A középpályán Göröcs volt a kar­mester, minden labdájának „sze­me” volt. És nemcsak látta, hanem érezte is a játékot Elöl Kőműves mindent megtett, ami tőle félt, de csak Szabótól kapott segítséget, és ez kevés­nek bizonyult. Szombathy István Diósgyőr—Tatabányai Bányász 2:0 (0:0) A Tatabányában 2 NÉPSPORT LABDARÚGÁS Videoton—Zalaegerszegi TE 1:0 {0:0} Székesfehérvár, 14 000 néző. Vezette Vízhányó (***) (Bar­na, Kőrös). Videoton: Kovács L. (—) — Vass (5), Kovács J. (7), Fejes (7), Mester (6) — Nagy III (7), Karsai (6), Burka (7) — Wollek (5), Nagy II (7), Csukovics (6). Edző: Kovács Ferenc. ZTE: Déri (7) — Molnár (5), Papp (6), Mihalecz (7), Filó (7) — Gáspár (6), Józsi (6), Tóth Gy. (5) — Szimacsek (5), Szabó (7), Bita (6). Edző: Szűcs Já­nos. Csere: Szabó helyett Soós (6) a 68. percben. Góllövő: Fejes a 76. percben. Sárga lap: Mester az 55. percben, Papp a 87. percben. Szögletarány: 9:1 (6:1) a Vi­deoton javára. A Videoton kezdte a játékot és percekig mezőnyfölényben játszott, ezt azonban a kapu előtt a csatárok nem tudták ka­matoztatni. Az első lövés a 7. percben: Karsai labdája mesz­­sze elkerülte a kaput. Ezt kö­vetően Papp kirúgta a stadion­ból a labdát a közeli nádasba, ahonnan nem is került elő, így a játékot új labdával folytat­ták. A 9. percben Karsai negy­ven méteres, mértani pontossá­gú átadással indította Wolleket, a szélső faképnél hagyta Filót, már az alapvonalnál járt, ott azonban elcsúszott és kézzel megfogta a labdát. ZTE-szabad­­rúgás lett a Videoton-támadás vége... A zalaegerszegiek arra tö­rekedtek — lassan adogatva kö­zelítették meg a székesfehérvá­riak kapuját —, hogy „elaltas­sák” a Videotont. Ez sikerült is, mert néhány percre a hazaiak lendülete alábbhagyott és a ZTE irányított. A 14. percben Szabó a jobb oldalról ívelt a kapu elé, Nagy II azonban Tóth Gy. elől az utolsó pillanatban mentett. Két perccel később Mihalecz fe­jese Kovács Józsefen irányt változtatott, de Kovács L. el­csípte a labdát. „Felébredt” a Videoton! Gyak­ran még­ az előretörő Kovács J. is támadásokat vezetett. A 38. percben Wollek ívelt a kapu elé, Papp és Csukovics a XI-es ponton ütközött, a csatár el­esett, s közben kézzel a labdá­ba ütött. A közönség 11-est reklamált, Vízhányó viszont sza­badrúgást ítélt a ZTE javára. A játékvezetőnek volt igaza! A 42. percben Wollek a kapu­tól 22 méterre lőhetett szabad­rúgást. Jobb külsővel elcsavarta a labdát a sorfal mellett. Déri látványos vetődéssel szögletre hárított. A 45. percben Wollek jobb alsó sarok felé tartó, kö­zeli lövését Déri bravúrral tol­ta ki. SZÜNET UTÁN hatalmas erővel kezdett roha­mozni a hazai együttes. A 46. percben Karsai lövése után Papp kezéhez ért a labda az ötösön, de miután nem volt szándékos kezezés, Vízhányó ter­mészetesen nem ítélt 11-est. A ZTE hosszú időre beszorult a kapuja elé, csak szórványos el­lentámadásokra futotta erejé­ből. Szinte egy kapura játszott a hazai csapat. Az 55. percben Nagy II ügyes cselekkel becsap­ta Molnárt, de sokat cselezett. Egy ellentámadás során Szima­csek faképnél hagyta Mestert, aki nyakánál fogva lerántotta a szélsőt. Sárga lapos figyelmez­tetést kapott. A megítélt sza­badrúgást 25 méterről, Tóth Gyula a sorfalba lőtte. A 63. percben Józsi Szimacse­­ket futtatta, majd Mesteré lett a labda, de elvesztette, a szélső gólhelyzetbe került, ám lövése a kiinduló Kovács L.-ban elakadt. A másik oldalon Karsai beíve­lése után Wollek öt lépésről kapura perdített, Déri gyors ve­tődéssel kiütötte a labdát. A 69. percben Nagy Il-t buktatta Mihalecz 18 méterre a kaputól. Cseles szabadrúgás után Kar­sai csavart lövését Déri kiütöt­te, de közben a kapufához koccant. Egy percig állt a já­ték, míg a kapust ápolták. A 76. percben eldőlt a két pont sorsa. Karsai veszélyesen ívelt a kapu elé, Déri kiöklöz­te a labdát. Fejes megszerezte, s 18 méterről lőtt. Úgy tűnt, hogy messze a kapu fölött hagyja el a játékteret a lab­da, de a szél segítségével fur­csa röppályát írt le, s pörögve, a felső léc alatt a hálóba vá­gódott. 1:0 Egy perccel később Csukovics lövését Déri lábbal hárította. A 82. percben Karsai, sakk-matt helyzet elé állította a védelmet, ha labdája elkerülte a kaput. Három perccel később Csukovics előbb Mihaleczet, majd Pap­­pot játszotta át, 12 méterről lőtt, a labda azonban a jobb kapufa mellett csúszott ki a já­téktéren kívülre. A 87. percben Papp megrúgta Csukovicsot. A hátvédet sárga lappal figyelmeztette a játék­vezető. ★ ★ ★ Nem csalódtak a nézők, izgalmas, eseményekben gazdag 90 percnek lehettek tanúi. A ZTE — bár idegen­ben a védekezés a „fegyve­re” — nem feledkezett el a támadásokról sem. A zöld­fehéreknél, ha kellett, 6—8 játékos védte a kaput, de ha lehető­ség nyílt a támadásveze­tésre, a középpályások is felzárkóztak. A Videoton az első játékrészben kicsit öregurasan játszott. A ha­zaiak átvették a ZTE sok­­átadásos támadásvezetését, s így időt hagytak arra, hogy az egerszegi védők közbelépjenek. Szünet után „sebességet váltott” a hazai együttes, nagy nyomás ne­hezedett a ZTE védelmére. Ezeket a védők a 76. percig mindig sikerrel állták. Ek­kor szerencsés gólt szerzett a Videoton és ez eldöntöt­te a két pont sorsát. A gól — bá­r a szél segítségével született — megérdemelten juttatta a székesfehérvá­riaknak a két pontot. Kar­­saiék a mezőnyfölény és a kialakított helyzetek alapján rászolgáltak a győzelemre. A Videoton védelmének legjobbja Kovács J. és Fejes volt. Nemcsak vé­dekeztek, hanem gyakran tá­madtak is, és Fejes gólja jelen­tette a győzelmet. A középpá­lyások sorrendje: Nagy, Burka, Karsai. A csatársorból Nagy II tűnt ki, ügyesen hozta helyzet­be önmagát és társait, sőt, még arra is futotta erejéből, hogy saját kapuja előtt állítsa meg a veszélyes zalai támadásokat. A ZTE kapuját Déri jól őrizte. A gólról nem tehetett. A védők egyszerű eszközökkel próbálták útját állni a Videoton-támadá­­soknak, közülük Mihalecz és Filó volt a legjobb. A közép­pályás sorban Józsi tetszett. A csapat legjobbja Szabó volt, aki ügyesen tartotta a labdát, s jó támadásokat vezetett. Lantos Gábor XXIX. 78. ♦ 1973. április 2. Bene egyedül áll az élen 16 gólos: Bene (Ü. Dózsa). 15 gólos: Kozma (Honvéd). 11 gólos: Fazek­as (Ü. Dózsa). 10 gólos: Pusztai (Honvéd), Vá­radi B. (Vasas). 9­ gólos: Czlázer R. (ETO), Mu­­cha (FTC), Németh (Csepel), Szur­­gent (Csepel). 8 gólos: Antal (SZEOL), Juhász (FTC) 7 gólos: Müller (Vasas), Nagy L. (VI. Dózsa), Wollek (Videoton)*, 6 gólos: Dunai II (II. Dózsa), Juhász (Komi , Karsai (Video­ton), Kiss T. (MTK), Pócsik (ETO), Szőke (FTC), Szurom! (Egyetértés). 5 gólos: Albert. (FTC), Burka Videoton), Horváth (SBTC), Jeck (SBTC), Máté (ETO), Oborzil (MTK), Pénzes (ETO), Pintér (Honvéd), Vasas (SZEOL), Weim­­per (Egyetértés). 4 gólos: Bakos (Csepel), Kom-­­játi (Vasas), Kőműves (Tatabá­nya), Nagy II (Videoton), Puskás dr. (Vasas), Somogyi (ETO), Ta­kács (Tatabánya), Tóth J. (ZTE), Tóth Gy. (ZTE). 3 gólos: Bita (ZTE), Braniko­­vits (FTC), Horváth (Komló), Horváth (O. Dózsa), Hanák (DVTK), Józsi (ZTE), Késler (O. Dózsa), Kiss (DVTK), Kmetty (SBTC), Kocsis (Honvéd), Kori­­tár (MTK), Kovács (SBTC), Kű (FTC), Nagy (Tatabánya), Nagy (ETO), Siklósi (Egyetértés), Tóth B. (Vasas),­ Vidáts (Vasas), Zom­­bori (Pécs). 2 gólos: Bálint (FTC), Básti (SBTC), Becsei (MTK), Bencsik (Komló), Dunad­­i (Ír Dózsa), Farkas (Pécs), Fejes (Vdeoton), Fekete (DVTK), Gass (Vasas), Gu­lyás (Csepel), Magyar (SZEOL), JV Tihalecz (ZTE), Mészár (SZEOL), Nell (Egyetértés), Pál (Honvéd), Sikora (DVTK), Stolcz (ETO), Szabó (Vasas), Szalmásy (Video­ton), Tóth A. (VI. Dózsa), Tóth K. (Tatabánya), Túrai (Egyetértés), Varga (Csepel). 1­ gólos: Arany (Tatabánya), Bartha (SBTC), Berkes (SZEOL), Bicskei (Honvéd), Borsó (MTK), Bordács (Komló), Buús (Komló), Buronyi (Csepel), Csétényi (MTK), Csukovics (Videoton), Fehérvári I H­onvéd), Gáspár (ZTE), Hajas (DVTK), Hunyadi (Csepel), Józsa (SZEOL), Juhász P. (O. Dózsa), Keglovich (ETO), Kegye (SBTC), Kincses I (Pécs), Kocsis (Pécs), Kocsis I (ZTE), Kolár (Ú. Dózsa), Konrád (Pécs), Korsós (ETO), Kovács (Videoton), Kriskó (SBTC), Kunszt (MTK), Lódi (Tatabánya), Machos (FTC), Molnár (ZTE), Morgós (Honvéd), Noskó (II. Dózsa), Répás (SBTC), Rónai (Pécs), Sárközi (MTK), Siklósd (Csepel), Solym­osi (Komló), Soós (ZTE), Szabó (Tatabánya), Szabó (ZTE), Szeghalmi (SZEOL), Szimacsek (ZTE), Szoó (SBTC), Szűcs (Honvéd), Tallósi (Komló), Tatár (DVTK), Török (MTK), Udvarev (DVTK), Varga (SZEOL), Varga (SBTC), Vépi (FTC), Zöldi (Tatabánya). öngólos: Juhász P. (VI. Dózsa) a Vasas ellen, Varga (Egyetértés) az FTC ellen, Magyar (SZEOL) a Rába ETO ellen, Horváth B. (ETO) az FTC ellen, Horváth (O. Dózsa) a Rába ETO ellen, Laczkó (Tatabánya) az FTC ellen, Mészá­ros (Vasas) a Honvéd ellen, Török (Vasas) a Rába ETO ellen, Tajti (Honvéd) a ZTE ellen, Kendi (DVTK) az FTC ellen, Gál (DVTK) az O. Dózsa ellen, Váradi O. (DVTK) az O. Dózsa ellen, Dunai (MTK) a Csepel ellen. Nemzetközi mérkőzés Dinamó Volgográd — Miskolci VSC 2:1 (2:1). Miskolc, 500 néző, V : Kövesfalvi. S nagy lendülettel kezdett a szovjet csapat, és két perc alatt két gólt szerzett. A 11. percben Szkopjolkin talált a kapuba, egy perccel később pedig Sakov F. volt eredményes. Ekkor rákapcsolt az MVSC, és Krisztián révén szépített. Szünet után na­gyon ellaposodott a játék, az elő­ző nap bajnoki mérkőzést játszó miskolci csapat inkább védekezett az erőteljesen rohamozó szovjet együttessel szemben. Jó: Kuznye­­cov, Ivanov, Szkopboskin, ill. Rap­­■ csák, Molnár­ L., Szabó. NB I TARTALÉKCSOPORT Újpesti Dózsa—Bp. Honvéd 4:1 (2:1). Népstadion, 500­0 néző. V: Dorozsmai. Újpesti Dózsa: Szi­geti (Kovács) — Káposzta, Mau­­rer, Bánkúti, Sehuman, Nagy Z., Gara, Veress, Kiss, Borbély II, Harai. Bp. Honvéd: Lévay (Sző­ke) — Maár, Kovács, Varga, Sza­­lay, Czakó, Csepregi, Birinyi, Oláh, Kiss, Budavári. G: Veress (2), Harai, Gara, ill. Budavári. Jó: Sehuman. Nagy Z., Veress, Borbély­­, ill. Lévay, Szabó, Csepregi. Pécs— Salgótarján 2:1 (1:1). Pécs, 2000 néző. V: Bálint. PMSC: Pólyák — Szabó, Tóth N­. Iványi, Borovácz (Udvarácz), Réfi, Bércesi dr., Cserneczky (Konrád III), Radó, Tüske, Bleicher (Cső­re). Salgótarján: Szőke — Simon (Kaszanyi), Miklós, Takács (Zsé­­bely), Csikós, Antal, Zvara/ Blei­­ner, Bertók, Bartha. Loch. G: Cserneczky, Radó, ill. Bartha. Jó: Tóth II. Bérczési, Réfi, ill. Csikós, Zvara. Loch. DVTK —Tatabánya 2:1 (0:1). Diósgyőr, 1000 néző. V: Kulimár. DVTK: Offerdarer (Kiss J.) — Fehér (Borisz), Tamás, Szabó ZS* ,Oláh,­­Milkovics (Nagy), Köteles, Molnár, Koleszárik, Görgei, Feke­te L. Tatabánya: Dombai — Sipos, Vizkeleti, Jeges, Kiss (Tóth F.), Hernádi, Müller, Kóródi, Ludaics, Izing, Bodai. G: Görgei (2), ill Izing. Jó: Oláh, Molnár, Görgei, Köteles, ill. Sipos. Vizkeleti, Izing. VM Egyetértés —SZEOL 1:0 (1:0). Soroksár, 500 néző. V: Fa­ragó. VM Egyetértés: Lengyel — Wéber, Szepesi, Sasvári, Szántód Nagy, Nell, Karába, Selenka, Ka­tona, Geiger (Bene). SZEOL: Nagy I — Zámbori, Kozma Z., Klenács, Hevesi, Pipicz, Ladányi, Róth, Ve­res, Kozma Gy., Terhes (Szilágyi). G: Nell. Jó: Nell, Selenka, Szán­tai. 111. Zámbori, Róth. ZTE —Videoton 1:0 (0:0). Szé­kesfehérvár, 5000 néző. V: Trubits. ZTE: Fehér (Kiss) — Prokisch, Bi­­csák, Kósa, Szalay, Kraics, Már­kus, Kocsis I, Kecskés, Tóth, Sző­ke. Videoton: Magyar (Szabó I) — Nyitrai, Horváth, Szabó II, Végh, Kácsor, Tieber, Hartyáni, Miskei Szalmásy, Kuti. G: Tóth. Jó: Pro­kisch, Bicsák, Kocsis I. ill. Hor­váth, Szabó H, Szalmásy. Az NB I állása 1. I. Dózsa 20 16 1 3 55-12 33 2. Vasas 20 12 4 4 36-21 28 3. FTC 20 11 5 4 42-25 27 4. Bp. Honv. 20 8 7 5 40-24 23 5. Rába ETO 20 11 1 8 34-25 23 6. Videoton 20 10 3 7 28-23 23 7. Csepel 20 6 10 4 30-21 22 8. ZTE 20 7 4 9 23-27 18 9. SZEOL 20 5 8 7 21-31 18 10. SBTC 20 6 5 9 24-31 17 11. Tatab. 20 6 5 9 17-24 17 12. MTK 20 4 9 7 21-29 17 13. VM Egy. 20 5 7 8 18-32 17 14. Komló 20 2 9 9 15-35 13 15. Pécs 20 2 8 10 14-33 12 16. DVTK 20 3 6 11 13-38 12