Népsport, 1973. augusztus (29. évfolyam, 180-204. szám)

1973-08-21 / 196. szám

XXIX. 196. ♦ 1973 augusztus 21 LABDARÚGÁS­­ 1 Dorog—Ferencváros 1:0 (1:0) Dorog, 15 000 néző. Vezette: Biróczki (**#*•*), (Maczkó I., Nagy G.). Dorog: Schnitzer (9) — Aspi­sa...­ (6), Tóth (7), Kácsor (6), Kiss (6) — Horváth P. (7), Gu­bán (6), Peszeki (6) — Virág 1­ (8), Laczkó (7), Bartalos (6). Ed­ző: Varga János. Ferencváros: Gáczi (8) — Mar­tos (5), Bálint (6), Vépi (7), Me­­gyesi (5) — Juhász (5). Albert (4), Mucha (4) — Szőke (5), Má­té (5), Engelbrecht (4). Edző: Csanádi Ferenc. Csere: Engelbrecht helyett Ebe­’i (—) a 64. percben. Gubán helyett Gabala (—) a 69. perc­ben. Góllövő: Laczkó a 29. percben. Szögletarány: 9:5 (6:1) a Fe­rencváros javára. Futballünnep volt Dorogon. Hét év után újra NB I-es mér­kőzést láthatott a nagy számú közönség. Szóltak a sípok­, a do­bok, a kereplők, zúgott a haj­rá, óriási volt a hangpárbaj. Fullasztó volt a hőség. A Ferencváros öltözőjében Páncsics nem vállalta a játékot, mert belázasodott. Branikovits lábát fájlalva ült le a kispadra. A hazaiaknál szorongó bizako­dással készültek a játékosok. Küzdelmes mezőnyjáték ala­kult ki a pályán. A 8. percben az előretörő Vépit felvágták­ 22 méterre a kaputól. A szabadrú­gást Szőke a kapu fölé emelte. A 12. percben Vépi rúgta föl Laczkót, most Tóth rúgta 25 méterről a kapu fölé a labdát. Egy perc múlva Szőke beadását Schnitzer látványos vetődéssel ütötte el Máté elől. A 16. perc­ben Tóth tört előre, ügyesen szöktette a balösszekötő helyén Virághot, Géczi kifutott és nagy helyzetben tisztázott az ügyetlen­kedő hazai csatár elől. A másik oldalon Mucha átadását Albert parádésan visszapörgette, Schnüt­­­zer azonban bravúros vetődéssel tisztázott Mucha elől. A 20. pa­ .-ben Szőke kiugrott, de elő­ször Schnitzerbe lőtt, majd kö­zönre su­rított. Mucha lövését azonban Kácsor kirúgta az üres kapuból. A 24. percben a partjelző nagy lesről elengedte Szőkét, de Schnitzer ismét bravúrosan há­rított. A 29. percben Vépi fel­vágta az oldalvonalnál Virághot. A szabadrúgást Virágh küldte közévre, az elalvó ferencvárosi védők közül a 11-es pontról nagyszerűen kiemelkedő Laczkó a jobb sarokba fejelt. i.n A gól után heves vendég ro­hamok következtek. A 44. perc­ben Bartalos elfutott egy lab­dával. Szőke utána iramodott és elkószálta. A partjé izés figyel­meztette a jobbszélsőt, I­tán­­­i­n a Ferencváros támadott, de csak két szögletet tudtak kiharcolni A hazaiak ügyesen megszűrték a vendégek támadásait és gyors ellenakciókat vezettek. Az 59. percben Bartalos, miután két­szer is elfektette Vépit, hatal­mas lövést küldött a jobb felső sarokra. Géczi azonban kiütötte a labdát. A 64. percben Mucha beadását Máté 5 méterről rúg­ta kapura. Schnitzer kiütötte a labdát, Engelbrecht mellé lőtt. Egy perc múlva kimaradt a mér­kőzés legnagyobb helyzete. A felfutó Aspirány középre adott, Laczkó elküldte Géczit a jobb sarokba és a bal kapufa mellé lőtt. Élvezetes volt a játék, ve­szélyesebben­ támadtak a ha­zaiak. A 75. percben ismét nagy helyzet adódott a Ferencváros kanuja előtt. Laczkó beadott a balszálról Virágh k­apura emelt, de Géczi kivetődve, másodszorra megszerezte a labdát. Mindjárt utána Virágh 28 méteres lövését ütötte ki a bal sarokból. A 78 percben Máté be, Tas­s Schnitzer látványos vetődéssel öklözte el Albert elől. A 80. percben Albert három nagyszerű csel után kö­zépre adott. Máté a bal sarokra fejelt, de balszerencséjére a lab­da a kapu fölé pattant. A 83. percben Laczkó kapta jobb ol­dalon a labdát, lövését Géczi bravúrosan kiütötte. Az utolsó percekben a hazaiak ügyesen tartották a labdát. * ★ ♦ ★ Izgalmas, jó mérkőzést lá­tott a közönség Dorogon. T°­­vült hozzá mindjárt, megszületett az I. forduló 1°­agyobb meglepetése. Mindkét csapat 4—3—3-as felállásban játszott, ezt a ha­­zaiak ügyesebben, rugalma­sabban alkalmaztá­k, mint na­p nevű ellenfelek. Kácsor őrizte áfájét. Horváth P. Al­bertra vigyázott. Gubán im­­­erát zavarta. Már az első félidőben kitűnt, hogy a ha­zai középpályások sokkal jobb formában vannak, mint a ferencvárosiak. Ügyesen szűrték meg a támadásokat, és mindjárt ellenakciókat ve­zettek. A Ferencváros kö­zépen erőltette a játékot, nem használta ki két gyors szélsőjét. A II. félidőben el­fáradt a zöld-fehér csapat, meglátszott rajta az afrikai portya. A hazaiak lelkeseb­ben, frissebben, ötletesebben játszottak, ha kellett. 8—9-en védekeztek, de 6—7-en fi­altak is. Megérdemelten fektették két vállra a Fe­rencvárost. A Dorog k­apujában Schnitzer a bravúros védések egész sorát bemutatta, nagy részce­ van a győzelemben. A védelemben, elsősorban Tóthot kell említeni, de a többiek is jól látták el feladatukat. A közép­pályán Horváth P. és Gubán játszott nagyszerűen. A csatár­sorban Virágh, Laczkó, Bartalos volt a sorrend. A Ferencváros kenujában Géczi, főleg a II. fél­időben, védett kiválóan. A véde­lemből Vépit lehet kiemelni, a középpályás sor gyengén, ener­­vált­an játszott. A csatársorban Szőke sok labdát elrontott, Má­té igyekezett, de nem voltak társai. Boross Dezső NE I JÁRT ALN­K CSOPORT Ferencváros — Dorogi AC 4:2 (2:1). Dorog, 16 000 néző. V: Vass, Ferencv­­áros: Dom­ján (Pá­linkás) — Agárdi, Viczkó, Vincze (Nagy), Eipel. Forintos, Macsek, Sebők, Nyilasi, Takács. Magyar. Dorog: Horváth I — Barecz. Fló­rián I., Kecskés (T­­­r­án A.), Te­mesvári, Takács. Bauman, Eckel, Reich, Zigó (Bátrai), Cseri. A nagy meleg ellenére jó iramú mérkőzésen a rutinosabb vendé­gek megérdemelten győztek. G: Magyar (2), Takács. Nyilasi, nl. Takács (2, mindkettőt 1­­-esből). Jó: Viczkó, Eipel, Nyil­h, T­a­kács, il. Horváth I, Flórián I., Reich, Bátyai. Bp. Honvéd—Szegedi IDL 4:1 (1:1) Népstadion, 7000 néző. Vezette: Palotai (****), (Szabó, Hont­­vári). Bp. Honvéd: Bicskei (—) — Egervári (5), Ruzsinszki (5), Szűcs (6), Lukács (6) — Pál (6), Pintér (6), Csepregi (7) — Pusz­tai (5), Kocsis (7), Kozma (8). Edző: Mészáros József. S­.I.OL: Gujdár (5) — Bánfal­­am (5) — Várhelyi (4), Varga (5). Mészár (4), Virág (5) — Vörös (5), Magyar (4) — Szeghalmi (5), Vass (4), Antal (3). Edző: Bandz­sák Dezső. Csere: Antal helyett Pataky (—), a 66. percben. Pusztai he­lyett Bódi (—) és Ruzsinszki helyett Kőhalmi (—), mindkettő a 73. percben. Góllövő: Szeghalmi a 29. perc­ben, Kozma a 43. és a 48. perc­ben. Csepregi a 61. percben, Kozma a 77. percben. Szögletarány: 10:5 (4:4) a Bp. Honvéd javára. A Népstadion főmérkőzésén nagy melegben kezdődött a já­ték. A 14. percben szabadrúgás­hoz jutott a Honvéd a szegedi kaputól 17 méterre. Kocsis ügye­sen átívelte a labdát a sorfa­lon, s Pintér előrevetődve a bal kapufára fejelt. A védők azután tisztáztak. Három percre rá Var­ga futtából, húsz méterről meg­célozta a bal felső sarkot. Bics­kei nagy bravúrral szögletre ütötte a labdát. A 29. percben a SZEOL már negyedik szögletét rúgta. Ezt Antal végezte el a jobb oldalról. A labda Ruzsinszkiról kipattant, pontosan Szeghalmi elé, s a jobbszélső ballal, félfordulattal, nyolc méterről a bal sarokba küldte a labdát. 1:1 a vendégek javára. A 32. percben Vass szép cse­lek után a teljesen tisztán álló Antal elé tálalt. A balszélső azonban ahelyett, hogy rávezet­te volna a labdát a kapusra, el­hamarkodottan lőtt, és Bicskei megfogta a labdát. A 33. percben Kocsis húszméteres szabadrugá­­sát Gujdár óriási bravúrral tud­ta csak­ a kapu fölé ütni. A 43. percben Honvéd-táma­dás végén Pusztai a bal kapufát találta el, a labda kiperdült jobbra, az alapvonal közelébe, Kocsis rácsapott, laposan közép­re adta, s Kozma egy méterről az üres kapu jobb oldalába po­fozta a labdát. Az egész sze­gedi védelem csak nézte az ese­tet ... 1:1 SZÜNET UTÁN a 48. percben Kocsis, Pintér volt a labda útja. Pintér lövése kiper­dült az egyik védőről, a kapujá­ból kint álló Gujdár nem tud­ta megfogni, Kozma ott ter­mett és Gujdár háta mögött, nyolc méterről a kapu közepé­be lőtt. 2:1 Öt percre rá Pál beadását Ma­gyar a gólvonalról fejelte ki Pusztai elől. Mind­járt után a Vö­rös tálalt Antal elé, a balszélső öt méterről, óricsi helyzetben a kapu mellé lőtt A 61. percben Kocsis indította Csepregit, a szegedi védők egy­másra vártak. Csepregi ki­­ugrott, egy darabig vezette a labdát, azután 20 méterről úgy lőtt kapura, hogy a labda a bal kapufáról pattant a hálóba. 3:1 A 77. percben a rendkívül so­kat mozgó Kozma a jobbössze­­kötő helyén hozta fel a labdát, aztán futtából, 17 méterről a­ ka­pu bal oldalába bombázott. 2:1 A 80. percben Csepregi, majd k­ét percre rá Kozma erős lö­vését tolta bravúrral szögletre a szegedi kapus. ★ ★ ír Az első félidőben alig lát­tunk valamit a modern lab­darúgásból. Elég keveset mozogtak a játékosok, emiatt helyzet is kevés akadt. For­dulás után a Bp. Honvéd pracához ragadta a kezdemé­nyezést, s a 48. percben szerzett gól minden tagját megnyugtatta. Most már je­lentős fölénybe kerültek a hazaiak. Nagy különbség mu­­tatkozott a középpályán és a támadójátékban a két együttes között. A Honvéd játékosai futógyorsaságban, folyamatos és gyors összjá­­tékban, a helyzetek kialakí­tásában messze ellenfelük fölé kerekedtek, s ilyen arányban is megérdemelten győztek. A Bp. Honvéd kapujában Bicskeinek csak az első félidőben volt dolga. A hát­védsorból Szűcs és Lukács já­tékát említhettük meg. Szűcs gyakran jött­ ki a középpályára, T­ukács is­ többször tört előre. A második félidőre járműt na­­g vol a középpályás sor. Fáibor Pál, Pintér és Csepregi sokat volt játékban, naivon haszno­san küzdöttek, kitűnő labdákat adtak a csatároknak. Különösen Csepregi játákfelfolása tetszett. Elöl Kozmát, mozgékonysága és három ügyes gólja dicséri. Ko­csis jól irányított. A SZEOL megerősített védelme az első félidőben megállta helyét, fordu­lás után hibát hibára halmo­zott. Sokszor szinte nem volt el­lenszere a gyors Honvéd-akciók­kal szemben. Gujdár néhány bravúros védéssel hívta fel ma­gára a figyelmet, de a második félidő elején többször bizony­talankodott. Varga és Virág i­yekezete dicsérhető. A közép­pályán Vöröst egy-két átadása, a csatársorban Szeghalmit gólja miatt említhetjük meg. Varga Béla t­i Tatabánya—VM Egyetértés 2:1 (1:0) Tatabánya, 5000 néző. Vezette: Bana (***), (Maczkó II J., Soós J.).Tatabánya: Csepecz (6) — Her­nádi (5), Kovács (5), Knapik (6), Horváth L. (7) — Lódi (6), Nagy (6) — Szabó (4), Kőmű­ves (5), Dukai (5), Tóth K. (5). Edző: dr. Lakat Károly. VM Egyetértés: Hajdú (7) — Bodnár (4), Józsa (5), Sóvári (5), Szigeti (5) — Komáromi (5), Túrai (5), Siklósi (6) — Ananiá­­disz (4). Szuromi (6), Pénzes (—). Edző: Rákóczi László. Csere: Pénzes helyett Halá­pi (5) a 34. percben. Ananiádisz helyett Galambos (5) a szünet­ben, Dukai helyett Takács (—), a 68. percben. Góllövő: Kőműves a 17. perc­ben, Szuromi a 47. percben, Nagy a 85. percben.­­ Szögletarány: 11:4 (8:1) a Tata­bánya javára. Nagy melegben, a vendégek kezdtek, de a Tatabánya lépett fel támadólag. A 4. percben Ló­di jobb oldalról ívelt be szög­letet, Hernádi fejesét Hajdú biztosan védte. Két perccel ké­sőbb formás támadást vezettek a hazaiak. Szabó az alapvonal­ról gurított középre, a jó ütem­ben érkező Dáliai 8 méterről a bal kapufa tövének vágta a lab­dát. A másik kapunál Szuromi elét tisztáztak nehezen a bá­nyászvédők. Gyors, élvezetes, jó iramú volt ezekben a percekben a já­ték. A 17. percben szerezték meg a vezetést a hazaiak. Tóth Kálmán bal oldalról ívelt­­ be szögletet. Hajdú a labda alá fu­tott, az átszállt felette, s Kő­műves 6 méterről, félmagasan, a bal kapufa mellett fejelte a hálóba a labdát. 1:0 Lendületesen rohamoztak a bányászok. Nagy 25 méteres, jól eltalált lövését Hajdú a bal fel­ső sarokból öklözte szögletre. Dákai, Tóth összjáték után a balszélső 14 méteres, lapos lö­vése alig kerülte el a kaput. A 28. percben Szabó jobb oldali szöglete után Kőműves jó ütem­ben ugrott fel, erős fejese nyo­mán a labda a bal kapufáról vágódott a mezőnybe. Fél óra elteltével a vendégek­ is vezet­tek néhány támadást. SZÜNET UTÁN •gyorsan egyenlített az Egyet­értés. A 47. percben járt az óramutató, amikor Szuromi tört előre, Csepecz kilépett kapujá­ból, és a középcsatár 8 méteres lövése róla szögletre vágódott. Túrás rúgta jobb oldalról a szögletet, Halápi átlépte a lab­dát, Szuromi a 11-es ponton le­kezelte azt, aztán a jobb alsó sarokba helyezett. 1:1 Két perccel később Hernádi 30 méteres, nagy erejű lövése a felső kapufáról vágódott a me­zőnybe. Beszorult a vendégcsa­pat. A 64. percben Dukai ke­rült nagy helyzetbe, de 6 mé­terről a kapu fölé vágta a lab­dát, majd Kőműves lövés he­lyett kivárt, s Józsa a 11-es ponton menteni tudott. A bányá­szok fölénye nyomasztó volt. A nagy tatabányai nyomás a 85. percben eredményezte a győztes gólt. Tóth a vendégek térfelének közepéről ívelt előre szabadrúgást, Lódi fejjel Kő­műveshez csúsztatta a labdát, a középcsatár egyből Nagy elé játszott, aki 5 méterről, nagy erővel vágta a felső léc alá a labdát. 2:1 Az utolsó percekben a bányá­szok tartották az eredményt. # ★ ★ A rekkenő hőségben nagy lendülettel kezdett a bányász­­csapat, s 20 percen keresz­tül kitűnő játékot nyúj­tott. A hazaiak a széleken vezetett gyors támadásokkal szétzilálták az Egyetértés védelmét, csupán egy gólt tudtak elérni. Igaz, kétszer, amikor már Hajdú is verve volt, a kapufa mentett. Eb­ben az időszakban pontos volt a hazaiak összjátéka. A játékosok sokat mozogtak, bátran, jól lőttek kapura, de Hajdú remekül védett, előbb is a hazaiak irá­nyították a játékot, de főleg a támadók sokat cselezget­tek, egyénieskedtek. Szünet után vendégek gyors egyen­lítő gólja egy időre megzavar­ta a tatabányai játékosokat, de később lehiggadtak és ki­harcolták a győzelmet. A Tatabánya kapujában Csepecznek volt né­hány ügyes közbeavatkozása. A védelemben Horváth L. játszott a legjobban. Rajta kívül Knapi­­kot illeti dicséret, aki sokat se­gítette a támadókat is. A kö­zéppályán Lódi és Nagy a mér­kőzés hajrájára fáradt el. A tá­madósorban — különösen az első 20 percben — Tóth, Dákai és Kőműves mozgott ügyesen, később alábbhagyott lendüle­tük. Az Egyetértés kapujában Hajdú többször bra­vúrosan tisztázott, az első gól­nál viszont hibázott. A védők közül Józsa és Sóvári állt a leg­biztosabban a lábán. A közép­pályán az első félidőben Sikló­si, szünet után Túrás volt a job­bik. A támadósorban csak Szu­romi jelentett veszélyt. Janka Lajos NB I TÁJIT AS,ÉKCSOPORT Csepel —Pécsi MSC 4:1 (3:0). Csepel, 100 néző. V: Bikszádi A. Csepel: Hajdú (Fekete Gy.) — Kirehner, Gergely, Gondos (Plau­­sin), Bozó, Halla, Kaszás, Szalai, Bartha, Koczián, Tóth. PMSC: Katzirz (Jankovics) — Kelemen, Maurer, Kincses I, Iványi, Tóth­­ (Gáspár), Konrád Hs. Rékási, Telek, Oláh, Fábián (Staub). A 7. percben Maurert a játékvezető kiállította. G: Halla, Kóczián, Szalai, Bartha, 111. Telek. Jó: Gergely, Halla, Kaszás, Szalai, Kóczián. 111. Kincses I, Konrád­in, Oláh. NÉPSPORT 3 A forduló válogatottja Schnitzer (Dorog) Török Kmetty Horváth J. Horváth L. (Vasas) (SBTC) (U. Dózsa) (Tatabánya) Kunszt Bálint Tóth A. (MTK) (PMSC) (U. Dózsa) Virágh Koritár Kozma (Dorog) (MTK) (Bp. Honvéd) A forduló játékvezetője: Biróczki János (Dorog-Ferencváros). A második csapat Varga (MSK) Hernádi Tóth Csom­a Lukács (PMSC) (Dorog) (MTK) (Bp. Honvéd) Lakinger Józsi Csepregi (Vasas) (ZTE) (Bp. Honvéd) Király Laczkó Bencsik (Hal. VSE) (Dorog) (PMSC) Salgótarján— Rába ETO 3:1 (1:1) Salgótarján, 6000 néző. Vezette: Katona (****), (Bálla, Egervári). Salgótarján: Magyar (6) — Ge­­cse (6), Kmetty (8), Varga (8), Vertig (6) — Horváth (5), Répás (5), Básti (6) — Kajdi (7), Ko­vács (6), Jeck (6). Edző: Kovács Imre. Rába ETO: Borbély (6) — Bau­­mann (5), Pozsgai (7), Sebők (5), Izsáki (6) — Somogyi (5), Pó­­czik (5), Horváth L. (7) — Pén­zes (5), Stolcz (7), Csidei (6). Edző: f Farsang Ferenc. Csere: Horváth helyett Szoó (5) a szünetben, Somogyi helyett Varsányi (5), a 61. percben, Ré­pás helyett Sáfrány (6), a 82. percben. Góllövő: Póczik a 6. percben, Horváth a 44. percben, Jeck az 52. percben, Kovács a 61. perc­ben. Szögletarány: 8:7 (6:0) a Salgó­tarján javára. A 4. percben Horváth L. húsz méterről éles, lapos lövést kül­dött a tarjáni kapura, Magyar elvetődve csípte el a labdát. A 6. percben, mintegy 25 méterre a tarjáni kaputól, Vertig kézzel akasztott egy jobb oldalon futó győri támadást. A szabadrúgást Horváth L. Póczikhoz továbbí­totta. Póczik félmagas lövése a kapu jobb oldalában kötött ki. Magyar meg sem mozdult. 1:1 a Rába ETO javára. A hazai ellentámadást Kajdi vezette. A 7. percben öt méter­ről a védőkbe lőtt. Idegesen játszott a Salgótarján, feltűnő­en sok átadási hibát vétettek. A 17. percben Stolcz a szöglet­­zászló közeléből élesen lőtt kapura. Labdája a jobb felső sarok mellett süvített el. Gyors tarjáni támadások végén Básti két szöglettel veszélyeztette Borbély kapuját. A másodiknál Kovács a kapu torkából fejelt a jobb kapufa mellé. Az SBTC a győri térfélen tartotta a lab­dát. A támadók pontatlan ado­gatása miatt a győri 16-os előtt elakadtak a kezdeményezések. Hazai támadások közepette a 29. percben egy váratlan távoli Póczik­-lövés adott munkát Ma­gyarnak. A 44. percben egyen­lített a Salgótarján. Répás— Ko­vács adogatás után a labda Horváth elé került, a középpá­­­lyás tíz méterről lőtt a háló­ba. 1:1 SZÜNET UTÁN pár percig változatos volt a küzdelem. A 48. percben Póczik lövését Magyar a léc fölé ütöt­te. Az 50. percben Jeck beadá­sáról Szoó az ötös vonalán ké­sett le. Ezután hazai rohamok következtek. Az 52. percben Básti a 16-os vonalával egy magasságban partot dobott. Kajdi Kovácshoz továbbított fejjel, Kovács Borbéllyal együtt ugrott a labdáért, s a kapus kezei között Jeck elé továbbí­tott fejjel. A szélső 3 méterről a bal sarokba lőtt. 2:1 Az 54. percben újabb hazai rohamok után Kovács éles lö­vése a kapufán csattant. Az 59. percben Básti Kovácsot szöktet­te. A cselsorozat után Kajdi elé játszott, a szélső 7 méterről az oldalhálóba lőtt. A 61. perc­ben Jeck a bal oldalon futott le, lapos, éles beadása elcsú­szott a védők lába mellett, s a spárgázó Kovács közelről a bal sarokba lőtt. 3:1 A gól után könnyített a hazai együttes, s győri támadások kö­vetkeztek. Csidei beadását a 65. percben Pénzes közelről éle­sen lőtte­k a bal sarokban he­lyezkedő Magyar kezébe. A 70. percben ugyancsak Csidei lö­vése jelentett gólveszélyt, lab­dája Kmetty fején irányt vál­toztatva szállt a léc fölé. A 73. percben Stolcz távoli lövését Magyar a jobb felső sarok elől tenyerelte a mezőnybe. A ha­zaiak tartották a labdát, a győ­riek távoli lövésekkel kísérle­teztek. Varsányi lövése szállt mellé, majd a 86. percben Stolcz bombája a kapufán csattant. A 89. percben újból Stolcz veszé­lyeztetett. ★ ★ ★ A közepes színvonalú küz­delemben érdekesen alakult ki a végeredmény. A várat­lanul kapott gól megzavarta a hazaiakat. Csapatjátékuk kapkodnia­ vált, feltűnően sok volt a labdakezelési és átadási hiba. A végeredmény kialakításánál viszont sors­döntő volt, hogy a győriek a vezető gól után biztonsági játékra törekedtek, átenged­ték a kezdeményezést az SBTC-nel. A szünet után 15 perces fergeteges hazai hajrával tulajdonképpen el­dőlt a mérkőzés. Ebben a já­tékrészben a salgótarjáni tá­madójátékkal szemben a győri védelem tehetetlen volt. Az utolsó 30 percben a hazaiak lassították a játékot, a győri támadásokat pedig nem kísérte szerencse. A Salgótarján kapujában a gól Magyar lelkén szárad. Egyébként biztosan vé­dett. A védelem és a mezőny legjobbja a végig egyenletesen játszó és biztosan romboló Kmet­ty volt. Mindhárom középpályás gyengébben játszott a szokott­nál. A támadósorban Kajdi­c és szünet utáni gólratörő játékáért Kovács és Jeck dicsérhető. A Rába ETO kapujában Borbély a gólokról nem tehetett. Sokat volt mun­kában. Pozsgai volt a védelem legjobbja. Igen sok salgótarjáni támadást tisztázott. Izsáki jó se­gítőtársa volt. A középpályások közül Horváth L. emelkedett ki. Nagy területen játszott, s táma­dások indítására is telt erejé­ből. Az előretolt három táma­dó közül Stolcz jelentette a leg­több veszélyt a tarjáni kapu­ra. Csideinek is akadtak veszé­lyes elfutásai.Mátyus László NB I TARTALÉKCSOPORT Salgótarján—Győr 2:1 (1:0)­Salgótarján, 2000 néző. V: Nagy J. SBTC: Szőke (Balázs) — Mik­lós, Kovács, Takács (Simon), Bartha (Fliczka), Csikós, Szalay, Berindán, Szöllősi, Pozsár, Dudás. Győr: Földi (Bédi) — Kalmár, Brandisz, Rab, Siket, Kőhegyi, Nagy (Papp), Glaser Z, Horváth Gy., Keglovich F., Glaser Gy. (Sár­gi). G: Bartha, Berindán, 111. Glaz­ser g.. Jó: Kovács, Csikós, Flicz­ka, in: Brandisz, Rab, Glaser 21 Vasas —ZTE 5:4 (1:3). Fáy­er, 2000 néző. V: Forster. Vasas: Tamás (Csuhas) — B. Kovács (Borbás), Stier, Kránitz, Szőke,­­Kisteleki, Szabó, Nagy M., Földi (Gálvölgyi), Hudecz, Sipőcz. ZTE: Bolemányi (Fehér) — Korponai, Vigh, Bicsák, Vörös, Krajcs (Sza­lai), Molnár II, Kocsis I, Czibik,­ Rácz (Samu), Kelemen. G: Földi (2), Sipőcz (2), Kránitz, ill. Rácz, Kocsis I, Molnár II, Korponai. Jó: Szőke, Kisteleid, Nagy M., Földi, Sipőcz, ill. Bolemányi, Vörös, Ko­csis I, Kelemen.