Népsport, 1973. október (29. évfolyam, 231-256. szám)

1973-10-01 / 231. szám

2 NÉPSPORT TENISZ _______________CSB A bajnokok nehéz napja SZŐKE LEGYŐZTE TARÓCZYT Vasárnap délután — mindjárt rangadókkal — megkezdődött a férfi tenisz-csapatbajnokság. A Bp. Honvéd otthonában fogadta a huszonháromszoros bajnok tJ. Dózsát, a tavalyi harmadik VM Egyetértéshez pedig a Vasas láto­gatott. A kiesési rangadón, Fűz­főn a Bp. Sparacus a vártnál fö­lényesebben győzte le az újonc fűzfőieket. A legnagyobb érdeklődés a Bp. Honvéd—VI. Dózsa összecsapást kísérte. A Baranyi és Koltai nél­kül felálló tartalékos bajnokcsa­pat ellen a Bp. Honvéd, akárcsak az elmúlt évben, jól tartotta ma­gát. Sőt, ezúttal az egyesek után 3:3 volt az állás, és csak egy jól bevált taktikai húzásnak, a páro­sok „megkevert” összeállításának köszönhette sokat érő győzelmét az Ü. Dózsa. A VM Egyetértés kín­keservesen nyert a Vasas el­len, pedig Szőke biztosan verte az egyetemi elfoglaltsága miatt kevesebbet edző Taróczyt. Igaz, fiatal bajnokunk a párosban ala­posan visszavágott: Burde Péter­rel oldalán három játszmában ke­rekedett felül a régebben már bajnokságot is nyert Szőke, Sző­csik kettőssel szemben. V. Dózsa—Bp. Honvéd 5:4. Margitsziget, Varga — Machán 3:6, 4:6. Benyik — Mészáros 6:2, 6:2. Gulyás—László B. 6:0, 6:1. Klein — Hámori 3:6, 3:6 (Hámori Ta­más biztos győzelme a közel egy­éves kihagyás után meglepetés!). Homolya—László L. 6:3, 4:6,, 6:2 (!). Kalmár—Sziráky 6:1, 6:1. Kalmár, Klein — Machán, Fehér 6:8, 4:6. Varga, Gulyás—László B. Mészáros 7:5, 6:1. Benyik, Ho­molya—Hámori, Sziráky 6:1, 6:0. VM Egyetértés —Vasas 5:4. Asz­talos J. utca. Szőke—Taróczy 6:4, 6:3. Szőcsik—Borsai 6:0, 6:2. Sá­­ry —Cziráky 1:6, 2:6 (!). Babarczy — Gurmai 2:6, 4:6. Dancs—Burde 6:3, 6:2. Molnár—Ladó 7:5, 6:2. Szőke, Szőcsik—Taróczy, Burde 4:6, 5:7 (!). Sáry, Babarczy— Borsai, Prichradny 4:6, 7:5, 6:3. Dancs, Molnár—Cziráky, Gurmai 4:6, 3:6. Bp. Spartacus—NIKE JAK 7:2. Fűzfő, Csoknyay—Péczely 8:6, 6:1. Balázs—Ferdinánd 6:8, 2:6 (!). Szikszay—Rajnai 6:3, 2:6, 7:9 (!). Bérezés—Barcza 6:4, 6:0. Kelemen — Hancz 6:1, 6:2. Novák — Szinvai 7:5, 4:6, 6:1. Csoknyay, Balázs—Péczely, Ferdinánd 8:6, 7:5. Szikszay, Birkás—Barcza, Hancz 6:2, 6:2. Kelemen, Bérezés —Rajnai, Szinvai 6:2, 6:1. Csoknyay harmadszor is bajnok A MAFC tenisztelepén véget ért az egyetemi és főiskolai bajnok­ság, amelyek színvonalára erősen rányomta bélyegét, hogy az első osztályú versenyzők, Csoknyay Bertalan kivételével, a csapatbaj­nokság miatt távolmaradtak. A győztesek: Férfi egyes: Csok­nyay (Marx Károly Közgazdaság­­tudományi Egyetem). Női egyes: Kocsis (Nyíregyházi TK). Férfi páros: Orosz, Káplán (OSC, Nyír­egyházi TK). Női páros: Bállá, Molnár (PEAC). A férfi csapatver­senyben: 1. MAFC (Kónya, Páz­­mándy, e.: Forró Mihály). A női csapatversenyben: 1. PEAC (Mol­nár, Bálla, e.: Oravicza Dezső). GYEPLABDA_____________________ A női játékosokról és a Világ Kupáról Az amszterdami FIH-kongresz­­szusról és az ugyanabban az időben lezajlott Világ Kupa küzdelmekről Koncrát Gyula dr.,­­az­ MGYSZ­■ elnöke, a FIH technikai bizottságának tagja számolt be.­­ Mindjárt az elején szó esett arról, hogy a női csapa­tokkal rendelkező országok rö­vid időn belül kötelesek együt­tesüket bejelenteni a FIH-hez. Jelenleg mintegy 40 ország ren­delkezik női csapattal. Ezek egy része a FIH kötelékében mű­ködik, más része pedig hol a FIH-ben, hol pedig másik szö­vetségben. Most tisztázódott a helyzet: minden ország női csa­pata csakis a FIH-hez tartozhat, különös tekintettel arra, hogy a nemzetközi mérkőzések min­den vonalon a FIH-hez kötőd­nek. Egyébként a magyar elnök ál­tal javasolt új lesszabály bevált, és ezt a kongresszuson is hangsúlyozták! Még két indít­ványt terjesztett elő a kongr­esszuson Konorat dr.: az egyik az, hogy büntető (kis) szögleteknél belőtt labda íve nem lehet magasabb, mint a kapu alsó bordázata (45 cm), mert a hihetetlen erővel be­lőtt labda súlyos sérüléseket okozott több esetben és okoz­hat a jövőben is. Az alsó bor­dázatnál magasabb ívben be­lőtt labda úgy tekinthető, mint­ha az a kapu m­ögé szállt volna! Az ütők eddigi 26 un­­ciás súlyát 23-ra kérte csökken­teni szövetségünk elnöke. Mind­két indítványt, szívesen fo­­­gadta mind az­­ e­ltökcég, rt mind pedig az orvosi bizottság,­­de tavaszig még kértek halasz­tást. Addig is kikísérletezik a dolgokat. Egyébként a Hollandia—In­dia döntő a rendes játékidőben 2:2-re végződött. A négy gól közül három büntető (kis) szög­letből, egy pedig büntető ütés­ből (7-esből) esett, tehát me­zőnygól nem született. Ez pe­dig a játék szépségének a ro­vására megy. A büntetőkből, amelyek hivatva voltak eldön­teni a VK első helyét, ötöt értékesítettek a hollandok, és négyet az indulok. Mint érdekességet említette meg Konorót dr., hogy az A- és a B-csoportban még 2. (!) helyezettek (India és Hollandia) vívták a döntőt, mert az elő­­csatározások után „keresztbe” kellett játszani (A 1 — B 2, B 1 — A 2), így került egymás­sal szembe a döntőben a két csoport 2. helyezettje. A hol­landokon, az indusokon és az NSZK-belieken kívül igen jól játszottak a spanyolok és az új-zélandiak is.­­ A látottak alapján­ a jó technikájú, hatalmas ütőerejű játékosok érvényesülnek a leg­jobban. (óváry) Csak szögletekre futotta a rangadón A gyeplabdabajnokság legutóbbi fordulójának kiemelkedő mérkő­zése a MAVAUT Volán —Sörgyár rangadó volt. A 2x35 perc alatt* csak nagy- és kisszögletekre fu­totta a két csapatnak — gólokra már nem. Biztosan nyert az Épí­tők, nehezen a Pedagógus. MA­VAUT Volán —Sörgyár 0:0. Fáy u. V: Földi, Molnár. MAVAUT Volán— Újvárosi — Masa, Hegedűs, Cerva, Bogschütz, Nagy János, Hubay, Szántó, Vass, Szöllősi, Lendvai. Edző: Cerva L. Csaba. Sörgyár: Magyar — Szőcs, Nagy József, Fenyves, Hermann, Huber, Losonczy I., Farkas Gy. Jónás, Horváth F. Földvári. Edző: Min­­der Rezső. Csak a mezőnyben volt jó a játék. Szünet után a ha­zaiak támadtak többet. Jó: Hubay, Szöllősi, Masa, Cerva, ill. Feny­ves, Hermann, Jónás, Losonczy I. Bp. Építők —Autótaxi 4:0 (2:0). Népliget. V: Hamnikus J. Tamás. Megerőltetés nélkül nyert az Épí­tők. G: Varga, Farkas, Kiss F. Herbert A. Jó: Kiss F., Hamikus F., Csipka, ill. Tóth F„ Kner H, Kovács S. Budai Pedagógus — Gödöllő 2:1 (0:0). Költő: v. V: Nagy Z., Zsá­­kai. Jó iramú mérkőzésen a ven­dégek az utolsó percekben szépí­tettek. G: Róth, Petró, ill. Barti. Jó: Barát, Róth, Raubinek II, ill. Gerőffy, Bankó, Barti.­ A bajnokság állása: 1. MA­VAUT V. 2. Bp. Építők 3. K. Sörgyár 4. Gödöllő 5. Budai Ped. 6. Autótaxi 14 10 3 1 35- 4 23 14 6 8 - 26- 7 20 14 6 7 1 28- 5 19 14 4 3 7 7-14 11 14 2 5 7 11-22 9 14 1­2 12 2-57 2 SAKK Lengyel holtversenyben hetedik Befejeződött a spanyolországi Costa Brava nemzetközi sakkver­­seny, amelyen a finn Westerinen szerezte meg az elsőséget 7 ponttal. Lengyel Levente a spanyol Medina társaságában 4 ponttal, holtver­senyben a 7—8. lett. LABDARÚGÁS : Zalaegerszegi TE—Ferencváros 1:0 (0:0) Zalaegerszeg, 20 000 néző. Ve­zette: Petli (****). (Bana, Vin­­cze dr.). Zalaegerszeg: Déry (6) — Molnár (5), Papp I (7), Mihalecz (8), Filó (6) — Gáspár (7), Tóth Gy. (6), Kocsis I (7) — Kele­men (5), Szabó (5), Bita (5). Ed­ző: Szőcs János. FTC: Géczi (8) — Vépi (5), Martos (6), Bálint (6), Megyesi (5) — Juhász (5), Albert (5), Kű (5) — Szőke (5), Máté (4), Ebed­­li (4). Edző: Csanádi Ferenc. Csere: Szabó helyett Soós (—) a 65. percben, Géczi helyett Demján (—) a 78. percben. Góllövő: Kelemen a 77. perc-­­­ben. Szögletarány: 7:1 (3:0) a ZTE javára. Az első percben Bita átadá­sát Tóth Gy. lőtte kapura, Gé­czi szögletre ütötte a labdát. Mindjárt utána újra a hazai kö­­zépcsatár került helyzetbe, lab­dáját a ferencvárosi kapus há­rította. A másik oldalon Bálint lövése a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. Lendü­letesen támadott a ZTE, a 11. percben Szőke megrúgta Filót, ezért figyelmeztetést kapott. A 16. percben Szőke húszméteres szabadrúgása akadt el a sorfal­ban. Két percre rá Mihalecz fe­jese Martosról került a kapu fölé. A 20. percben Juhász lab­dájával Máté tört kapura, Mi­halecz az utolsó pillanatban sze­relte. A 23. percben szabadrú­gáshoz jutottak a hazaink a ka­putól 17 méterre. Kocsis volt a végrehajtó. Lövése nyomán a labda centiméterekkel kerülte el a kaput. A 28. percben Szőke labdája kipattant Dériről, pontosan Má­té elé, de a csatár az ötösön nem találta el a labdát. Ezután Molnár megrúgta Mátét. A 34. percben Mihalecz átadását Sza­bó öt méterről fejelte a kapu fölé. Változatos, érdekes volt a küzdelem. A 37. percben Petri játékvezető felírta Vépit, mert belerúgott Ritába. A 43. perc­ben Molnár beadását Szabó közvetlen közelről kapu fölé fejelte. A 45. percben Szabó a bal oldalon iramodott meg, la­posan középre adott, a labda Martos lábáról a jobb sarok felé tartott, Géczi nagy bravúr­ral hárított. SZÜNET UTÁN a 46. percben Szőke húzott ka­pura, s futtából leadott lövését Déry elcsípte. A másik oldalon Tóth lövése szállt kapu fölé. Az 50. percben Kű elől Déry kapu­jából kifutva elrúgta a labdát. Nem sokkal utána Szabó a 16- oson belül hosszan szöktetett, s a keresztező Bálint elrúgta előle a labdát. Az 55. percben szög­letrúgás után Kelemen öt mé­terről, nagy helyzetben kapu mellé gurított. A 60. percben Ebedli, Kű, Bálint volt a labda útja, a beállóé estében, szoron­gatott helyzetben lőtt és Déry gyors vetődéssel el tudta csíp­ni a labdát. A hazaiak ezután szabadrúgáshoz jutottak,­­Cele­­men 20 méterről lőhetett, de Géczi hárított. A 68. percben Szőke viharzott el a jobbszélen, Déry kiindult elé, a csatár futtából megcéloz­ta a bal sarkot, de Déry nagy bravúrral belenyúlt a labdába és az róla szögletre perdült. A 73. percben Kocsis cselekkel tisztára játszotta magát, Géczi­­kifutott elé és bátor vetődéssel tisztázott. A 77. percben Tóth Gyula hoz­ta fel a labdát, mintegy húsz méterről nagy erejű lövést kül­dött a kapu bal oldala felé, Gé­czi vetődve kiütötte a labdát, a védők csak nézték, Kelemen rá­csapott a labdára, és mintegy öt méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 1:0 (A vetődés után Géczi a föl­dön maradt, majd hordágyon vit­ték az öltözőbe. A mérkőzés után megtudtuk, hogy a vető­dés közben kifordult a válla. Helyére Demján jött be.­ Az újonc ka­pus mindjárt jól mutat­kozott be. Soós közelről leadott nagyerejű lövését szögletre ütöt­te. A 86. percben Vépi szorult ápolásra, a 89. percben Kocsis húzhatott kapura, de aztán el­hamarkodottan lőtt. ★ Vr ★ Végig változatos, nagy ira­mú küzdelmet, heves csa­tát hozott a zalaegerszegi 90 perc. Az első félidő jelentős részében a lelkesebben és pontosabban adogató hazaiak fölényt harcoltak ki, hely­zeteik is akadtak, de azokat sorra elhibázták a csatárok. A Ferencváros ebben a já­tékrészben elsősorban gyors ellentámadásokra törekedett. Fordulás után sem változott az iram, továbbra is heves maradt a küzdelem, egy időszakra a vendég zöld­fehérek átvették az irányí­tást, de ez a szakasz körül­belül negyedórát tartott, a hajrában újra a ZTE ragad­ta magához a kezdeménye­zést, középpályásai révén fölénybe került, és végül a győzelmet is megszerezte. Végeredményben a hazai együttes rászolgált az egy­­gólos győzelemre. Elsősor­ban annak köszönhette si­kerét, hogy valamivel fris­sebb, lendületesebb volt el­lenfelénél, amelyből ezút­tal hiányzott Páncsics. A ZTE kapujában Déry fordulás után már jól védett, több nehéz hely­zetben tisztázott, a védelemben Mihalecz és Papp I nyújtott ki­emelkedőt, Mihalecz kitűnően tartotta Mátét, erejéből arra is tellett, hogy felhozza a labdá­kat és a támadások befejezé­sénél is ott legyen. A középpá­lyán Gáspár, Kocsis, Tóth Gy. volt a sorrend, rengeteget voltak játékban, jól szűrték meg a Ferencváros támadásait. Elöl Szabó felesleges cselezgeté­sei­­vel megtörte a támadások len­dületét. Az újonc Kelemen gól­jával döntő érdemeket szerzett. Bita nagy harcot vívott őrzőjé­vel, Vépivel. Az FTC kapusa, Géczi, remekül védett. A közvetlen védelemből Máriás és Bálint nyújtott legtöbbet. Bá­lint többször is kisegítette Me­­gyesit is. A középpályások ez­úttal inkább a védekezésben mutattak többet, de nem tud­ták megfelelően támogatni a csatársort. Elég sokat adogatták oldalt a labdát. Szőke a második A félidő egyes szakaszaiban néhány jó lövéssel vétette magát észre. Varga Béla NB I. TARTALÉKCSOPORT FTC—ZTE 2:0 (1:0). Zalaegerszeg, 2000 perc. V: Takács. FTC: Demján (Pálinkás) — Harót, Viczkó, Ma­­csek, Eipel, Forintos, Takács, Nyi­lasi, Sebők, Nagy, Mérei (Bacsev). ZTE: Bolemányi (Szalai) — Vigh, Papp TI, Korponai (Szabó II), Vö­rös, Krajcs, Molnár II, Józsi, Rácz, Tóth J. (Czibiki, szimacsek. G: Mérei, Nyilasi. Jó: Viczkó, Eipel, Takács, ill. Vörös, Józsi. XXIX. 231. ♦ 1973. október 1 Továbbra is Kozma az élen 9 gólos: Kozma (Honvéd). 7 gólos: Antal (SZEOL). 6 gólos: Koritár (MTK). 5 gólos: Fazekas (U. Dózsa), Peszeki (Dorog). 4 gólos: Bene (U. Dózsa), Ko­vács I. (SBTC), Tóth A. (U. Dó­zsa), Póczik (ETO). 3 gólos: Bálint L. (Pécs), Ko­csis (Bp. Honvéd), Laczkó (Do­rog), Szőke (FTC), Szurgent (Cse­pel), Szuromi (Egyetértés), Tóth K. (Tatabánya), Vidáts (Vasas), Wollek (Videoton). 2 gólos: Bartos (Csepel), Bá­lint (FTC), Bencsik (PMSC), Hor­váth L. (ETO), Horváth J. (II. Dózsa), Juhász T. (PMSC), Ki­rály (Haladás), Kőműves (Tata­bánya), Müller (Vasas), Nagy L. (U. Dózsa), Nagy I. (Tatabá­nya), Pál (Honvéd), Szeghalmi (SZEOL), Váradi (Vasas). 1 gólos: Albert (FTC), Arany (Tatabánya), Becsei (MTK), Bíró (Haladás), Bogáti (Videoton), Borsó (MTK), Csepregi (Honvéd), Csordás (Csepel) Dunai II (U. Dó­zsa), Ebedli (FTC), Farkas L. (Haladás), Fehérvári (Haladás), Farkas L. (PMSC), Fekete (U. Dó­zsa), Füle (Honvéd),­ Glázer R. (ETO), Gulyás (Csepel), Horváth F. (SBTC), Hunyadi (Csepel), Jeck (SBTC), Juhász (FTC), Kaj­­di (SBTC), Karsai (Videoton), Ke­lemen (ZTE), Kellner (U. Dózsa), Kovács F. (PMSC), Kovács (Ta­tabánya), Kocsis (PMSC), Kű (FTC), Kulcsár (Haladás), Máté (FTC), Megyesi (FTC), Morgós (Honvéd), Morvai (MTK), Pataki (SZEOL), Pénzes (ETO), Pintér (Honvéd), Rácz (ZTE), Sáll­ói (Ta­tabánya), Siklósi (Egyetértés), So­mogyi (Csepel), Szabó (ZTE), Soós (ZTE), Tieber (Videoton), Tóth Gy. (ZTE), Túras (Egyetértés), Vass (SZEOL), Vass (Videoton), Varsányi (ETO), Vörös (SZEOL). öngólosok: Varga (SBTC) a Tatabánya ellen, Bodnár (Egyetér­tés) a Csepel ellen, Kocsis (PMSC) az MTK ellen, Mészáros (Vasas) az U. Dózsa ellen, Kandi (Csepel az ETO ellen. LEGÚJABB Elutazott a Videoton Szerdán a jugoszláviai Szarajevó­ban kezdi a KK-sorozatot a székesfehérvári NB I-es együttes. Kovács Ferenc edző, valamint Dérfalvi Imre szakosztályelnök és Horváth Lajos szakosztályvezető kíséretében a következő 15 lab­darúgó utazott el — közvetle­nül a Pécsi MSC elleni mérkő­zés után — Jugoszláviába: Ko­vács L, Szabó (kapusok), Nagy III, Kovács J., Szabó K, Har­­tyányi, Fejes, Wollek, Nagy II, Bogáti, Karsai, Burka, Vass, Tie­­ber, Kuti. ÚJABB HELYEZÉS Torinóban a vadászlövő Euró­­pa-bajnokság egyéni traplövő versenyében a juniorok viadalán a magyar Putz István a 4. helyen végzett. Férfiak: 1. Vallduin (spanyol) 197 találat, 2. Manfredi (olasz) 196, 3. Hoppé (NDK) 196. Nők: 1. Klekova (szovjet) 139, 2. Rolandi (olasz) 134, 3. Jacquet (francia) 133. Juniorok: 1. Matteoni (olasz) 143, 2. Tinoco (portugál) 142, 3. Giano (olasz) 142, 4. Putz István (magyar) 142. LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁGOK Német SZK. Tovább gyengélke­dik a Bayem és a Gladbach. A múlt héten mindkettő idegenben kikapott, most pedig otthon csak döntetlent ért el. Essen—Werder Bremen 3:1. Wuppertal—Düssel­dorf 2:2, Hertha (Nyugat-Berlin) — Shalke 1:0, Bochum—Stuttgart 0:0, Offenbach—Duisburg 2:0, Mönchengladbach — 1. FC Köln 1:1, Hamburg—Kalserslautern 0:1, Bayern München—Frank­­furt/M. 2:2, Fortuna Köln—Han­nover 2:2. 1. Gladbach 962 X 28-13 14 2. Frankfurt 85 3— 17- 8 13 3. Bayem9 441 23-15 12 4. Bochum9 44 1 13- 8 12 5. Hertha 935 1 15-11 11 6. Offenbach 8422 14- 8 10 jana—Partizan 2:0, Vardar—Tuzla 2:0, OFK—Cselik 0:1, Dinamo Zág­ráb—Bor 4:2, Borac—Szarajevó 5:0, CZ Belgrád—FC Zagreb 6:1. 1. Cselik 8 4 4 — 9-3 12 2. CZ 8 4 3 1 18-9 11 3. Dinamo 8 4 3 1 13-8 11 Hollandia. Pontot vesztett az Ajax, s így a Feyenoord pontszám­ban beérte. Érdekesebb eredmé­nyek: AZ ’67 Alkmaar—Ajax 1:1, Feyenoord—Maastricht 3:1, Utrecht —Go Ahead 2:0, Amsterdam—Den Haag 3:0, Twente—Sparta 3:0, Haarlem—Eindhoven 2:0. 1. Ajax 7 4 3 - 18- 7 11 2. Feyenőord '7511 16- 611 3. Amsterdam 7 4 2 1 13-1Q 10 Ausztria. Továbbra is a vidékiek vannak az élmezőnyben. WSC— Vorarlberg 2:2, Vöest Linz—Ba­­denthein 2:0, Sturm Graz—Dona­­witz 1:0, Austria WRC—Rapid 1:1, a bécsi rangadó a 80. percben fél­beszakadt. Innsbruck—Grazer AK 3:0, Eisenstadt—Salzburg 0:1. Viero­­na—Linzer ASK 2:4. Klagenfurt— Admira Wacker 2 :1. 1. Sturm 2. Vöest 3. Innsbruck 4. Austria W. 5. Rapid 9 7 1 1 10- 5 15 9 6 2 1 15- 7 14 8 5 2 1 20- 8 12 7 4 2 1 16- 9 10 73 31 16-10 9 Belgium. Az újonc Molenbeck pontot vesztett, de még tartja az első helyet, a Beerschot csapatá­val játszott 2:2-re. A Standard —Anderlecht rangadón a Stan­dard 1:0-ra nyert. CS Bruges — Antwerpen 2:1, St. Trond—FC Bruges 1:1. 1. Molenbeck 5 3 2 — 11-2­8 2. CS Bruges 5 3 118-57 3. Standard 5 3 117-47 Svájc. Nagy meglepetés: az újonc Neuchatel Bázelban legyőz­te a bajnok FC Baselt. 2:4 volt az eredmény. Chenois—Servette 0:2,­­ Grasshoppers-­Chaux-de-Fonds 2:0, Lugano—Zürich 1:2, Sion —St. Galién 0:0, Winterthur —Lausanne 1:1, Young Boys— Chiasso 2:0. 1. Zürich 7 5 2 — 17-7 12 2. Neuchatel 6 4 11 13-5 9 3. St. Galién 6 3 2 1 12-6 3 Portugália. A Setubal először vesztett pontot. Érdekesebb ered­mények: Porto—CUF 1:1, Benfica -Oriental 2:0, Sporting—Belenenses 4:1, Barreirense—Setubal 0:0. 1. Setubal 4 3 1 — 13-0 7 2. Sporting 4 3 — 1 10-3 6 3. CUF 4 2 2 — 9-5 4. Benfica 4 3-17-36 Jugoszlávia. Zseljeznyicsar—Pro­letár 2:1, Vojvodina—Nis 1:2, Ljubl­ SZÖVEG NÉLKÜL Az NB I állása 1. U. Dózsa 76___ 121-13 12 2. SBTC7 34___ 7- 310 3. ETO 742 110- 810 4. Tatabánya733 111- 9q 5. Honvéd7 4— 318- 93 6. FTC 74___ 311- 73 7. Pécs 73 22 10-12o 8. MTK 73 1310-107 9. Videoton 72327-10 *7 10. Szeged 73— 412-116 11. ZTE 7223­5-106 12. Vasas7 1337- 85 13. Haladás7 1336- 85 14. Csepel 71 2 410-144 15. Dorog 7 1248-124 16. Egyetért. 7—­3 45-143 * Szombati eredmények: Salgó­tarjáni-Vasas 1:0, Tatabánya— Csepel 1:0, Rába ETO—Bp. Hon­véd 2:1. ÖKÖLVÍVÁS A Borsodi Bányászé a vándorserleg A Sajószentpéteri Bányász ren­dezésében a Bányász Kupa ököl­­vívó-verseny döntői jó összecsapá­sokat hoztak. 17 pár lépett szán­­tóba vasárnap, miután szombaton már néhány döntőt lebonyolítottak. Az ifjúsági verseny győztesei papírsúlytól felfelé: Péter (Kisvár­­dai Vasas), Csordás (Tatabányai Bányász), Szurkos (MVSC), Né­meth (MÉMTE), Inkei (Kaposvári Sí), kisváltósúly A: Lévai (Kapos­vári Dózsa) kisváltósúly B: Mustos (Ózdi Kohász), Strasszer (ÉVSG), Richter (Tatabányai Bányász), Ba­logh (SBTC), Tóth (MVSC), Rácz (Tatabányai Bányász). A pontversenyt és a Bányász Kupát a Tatabányai Bányász nyer­te 19 ponttal, 2. Miskolci VSC 18, 3. Salgótarjáni BTC 14. A felnőttek eredményei. Lég­súly: 1. Csóka (Borsodi B.), 2. Re­­gőczi (Ózdi Kohász), 3. Dalmi (Debreceni Dózsa). Harmatsúly: 1. Szilágyi (Borsodi B.), 2. Balogh (Bp. Ép. Fémm.), 3. Grosszmanék (Zalka SE). Pehelysúly: 1. Fá­bián (Borsodi B.), 2. Princz (Bor­sodi B.), 3. Szilágyi (Debr. Dózsa). Könnyűsúly: 1. Szalma (Debre­ceni MTE), 2. Szűcs (Bp. Ép. Fémm.), 3. Heidecker (Tatabányai Bányász). Kisváltósúly: 1. Fábián (Debr. MTE), 2. Kiss (Debr. Dó­zsa), 3. Schmick (Zalka SE). Vál­tósúly: 1. Koltai (Tatabányai B.), 2. Szaniszló (Debr. MTE), 3. Tombor (Zalka SE). Nagyváltó­súly: 1. Bajczura (Borsodi B.), 2. Horváth (Debr. MTE), 3. Ve­réb (Borsodi B.). Középsúly: 1. Csizmadia (Tatabányai B.), 2. Nagy (Debr. Dózsa). Félnehézsúly: 1. Simon (Borsodi B.), 2. Szőke (Debr. MTE), 3. Vetró (Bp. Bp. Fémm.). Nehézsúly: 1. Kovács (Borsodi B.), 2. Juhász (Dorogi AC). A vándorserleget a Borsodi Bá­nyász nyerte 36 ponttal, 2. Deb­receni MTE 19, 3. Tatabányai Bá­nyász 12. KÖZLEMÉNY A Bp. Postás SE Sportiskolá­ja felvételt hirdet 1959 — 60 — 61 — 62 — 63-ban született fiúk ré­szére torna sportágban. Jelent­kezés: október hónap folya­mán, kedd, csütörtöki napok­­kon 17 és 19 óra között a Postás SE tornatermében, Bp. XIV., Lumumba u. 100.