Népsport, 1974. július (30. évfolyam, 153-178. szám)

1974-07-01 / 153. szám

4 NÉPSPORT LABDARÚGÁS 4 wm-AMse AZ NB II-eS OSZTÁL­YOZÓT NB II-as csoport bajnokok: ÉGSZÖV, Lehel SC ,Tuzsér, Ikarus, Lőrinci Fonó, Kilián FSE, Kaposvári Vasas NB Il NB III 1. Volán SC 2 2-------5-2 4 2. BVSC 2 1 — 1 3-3 2 3. Fűzfő 2-------2 2-5 — Velén SC— M­KE Fűzfői AK 3:1 (2:1) Szekszárd, 1500 néző. V: Hévízi. Volán SC: Szegedi — Erdős, Sze­pesi, Rattmann, Márkus, Lutz, Földes (Kiss­­ a 72. percben), Hajdú, Németh (Török a szünet­ben), Takács, Bartosik. Edző: Kiss Jenő. Fűzfő: Takács TI — Kiss, Balatoni, Búza, Kerekes, Gerts­­már, Molnár, Zaharovits, Bogáti, Csukás (Szmulai­ a szünetben), Fehér (Demeter, a 68. percben). Edző: Galgóczi Ottó. A 3. percben a fűzfőiek ve­szélyeztettek, amikor Bogáti egyé­ni kitörés után hat méterről csú­nyán kapu fölé lőtt. A 15. perc­ben megszerezte a vezetést a fő­városi csapat. Formás Volán-táma­dás végén Bartosik beadását Né­meth közelről kapura bombázta. Takács Is jó érzékkel szögletre hárított. A beívelt szögletet Né­meth csúsztatott fejessel küldte a hálóba. 1:0. A 17. percben Bo­gáti húzott kapura, beadása az egyik védőről Zaharovits elé per­dült aki az ötösről az üres kapu­ba fejelte a labdát. 1:1. A 22. percben a Volán az 5 szögletét harcolta ki, melyet Lutz nyesett a kapu elé, és Németh fejese a bal oldali lécről vágódott a gól­vonal mögé. 2:1. A 31. percben Némethet Gertsmár letalpalta, a csatár kétperces ápolásra szorult, aztán szünetben kérte lecserélésén A 36. percben fűzfői ellenakció végén Molnár két lépésről a ki­­vetődő Szegedibe lőtte a labdát. Szünet után a Volán kezdett jobban. Az 53. percben Földes remek cselekkel húzott kapura, a lövés pillanatában Takács II előre vetődve leszedte a labdát a csatár lábáról. Ezután kemény lett a játék. Mindkét oldalon több belemenést láthatott a közönség. A 60. percben egy jobb oldali be­adás Balatoni fejéről Bartosik elé perdült, aki arasznyival lőtt a jobb sarok mellé. A 73. percben végleg megpecsételődött a fűzfőiek sorsa. A jól helyezkedő Kiss I hatalmas gólt ragasztott futtából a kapu jobb oldalába. 3:1. Élvezetes, jó iramú mérkőzésen nagy küzdelemben dőlt el a két pont sorsa. Kiegyenlített erők küzdelmét hozta az első félidő. Szünet után a Volán SC tudato­sabb és­­gólveszélyesebb támadó­­játékával megérdemelten nyert a derekasan küzdő fűzfőiek ellen. •Tó: Lutz, Németh, Márkus, Szepe­si, Szegedi, ill. Kerekes, Búza, Balatoni, Fekete László Megjegyzés: A hosszab­bításban, illetve a 11 -esek­­ből elért gólok — a kiírás értelmében — a tábláza­tokban nem szerepelhet­nek! I. csoport 1. ÉGSZÖV 2 2----------1-142. Rákóczi SE 2 1 — 13-2 23. 1. Vas­as 2-------2 1-2 — MEDOSZ ÉGSZÖV—Rákóczi SE 2:1 (0:0, 1:1, 2:1). Nyíregyháza, 100 néző. V: Szávó. ÉGSZÖV- Szeles — Prádel, Mángó, Tóth, Pilisi, Glatz, Varsányi (Spátai), Sallai, Zsoldos, Polgár. Szondi Edző: Sípos Ferenc. Rákóczi SE: Balázs — Keveházi, Rémai Zsámár. Kö­kény, Csapó, Rácz (Gál), Sey­­mann (Szabó), Kavalák, Kocsis, Viczián. Edző: Machos László. A rendes játékidőben gyenge iramú játék folyt, s a 90 perc nem ho­zott döntést. A hosszabbítás az ÉGSZÖV-nek kedvezett, megsze­rezte a győztes gólt G: Polgár, Szondi, ill. Szabó Jó, Prádel, Glatz, Szondi, ill. Kökény, Ko­csis. Zalaszentgróti Spartacus — HOD­­GÉP 4:0 (2:0). Sopron, 100 néző. V: Kőrös. Zalaszentgrót: Szűcs — Lánczky (Zab), Erdősi, Szakonyi, Simon, Fischer, Bognár, Madzag, Laskai, Fábián, Kiss (Bod­ár). Edző: Tatár Lajos. HÓDGÉP: Bé­­kefi — Rummer, Sisa. Rárósi II. Rárósi I (Bartucz). Balogh. Szat­mári (Kató), Varga. Tóth. Rárósi III. Patócs. Edző: Kecskés István. Végig hatalmas fölényben játszott a zalai együttes, helyzetei alap­ján nagyobb arányban is nyer­hetett volna. G: Fischer (3), Las­kai. Jó: Szűcs. Bognár, Fischer, ill. Sisa, Rárósi II. Patócs. Lehel SC (Jászberény)—Egri Vasas 1:0 (0:0). Sopron. 100 né­ző. V: Emsberger. Lehel: Vasas — Karkusz, Sárközi. Nagy. Kótai. Hajdú. Bacher, Marczis (Urbán), Lukácsi, Gergely. Sánta. Edző: Pecha Bertalan. Eger: Tóth — Póta (Princzes), Sípos, Mezei. Ve­­robonyi, 74-­ onoj. t-T‘°'’,ér. Zajé­cz, Patkós, Molnár (Prommer), Be­­raxa. Edző: Csizmarik Imre Vé­gig nagy iram, kemény küzdelem. Póta és Marczis súlyosan meg­sérült. Kóta­ kiállítása után (56. perc) a 76 percben Lukácsi gól­jával a csoport legjobb képessé­gű együttese megérdemelten sze­rezte meg az elsőséget. Tó: Va­sas. Sárközi, Karkusz, Sánta, ill. Sipos, Tóth, Zajácz. Tuzséri MEDOSZ —Pécsi BTC 2:0 (0:0). Cegléd, 100 néző. Tu­zséri Révész L. — Révész Z., Tóth Á., Szűcs, Kazuska. Tóth I J., Tóth II J., Révész B. (He­gedűs), Maczkó, Köblös, Révész D. Edző: Móré­ László. PETC: Sass­u Kozma (Bárácz), Bíró, Aradi, Dvorszki, Németh, Görgényi, Ha­jós (Várhelyi), Daka, Radó, Pa­lotai. Edző: Dara János. A min­den csapatrészében jobb Tuzsér sok kihagyott helyzet után, a 63. percben öngóllal szerzett veze­tést, majd a befejezés előtt két perccel bebiztosította győzelmét. G: Aradi (öngól), Tóth II J. Jó: Révész S , Tóth Á., Szűcs, Tóth II J., ill. Sass, Görgényi. Thury SE—Királdi Bányász 6:2 (3:0). Cegléd, 50 néző. V: Őri. Thury SE: Lovkó (Kocza) — Vö­rös, Berán, Sulyok, Lisztóczky, Németh, Segovits, Pásztor (Hor­váth), Hegedűs, Józsi, Jánó. Ed­ző: Tóth György. Királd: Zsupo­­nyó — Szilágyi. Papp. Fehér (Ko­vács), Lupkovics. Demjén. Nagy. Újvárosi I. Kasza. Gulyás. Újvá­rosi II (Pochner). Edző: Szendrei Béla. A nagy fölényben játszó Thüry SE, több kihagyott helyzet után, a 26. percben lőtte első gól­ját. Szünet után időnként már a Király is támadott, de a honvéd­együttes ekkor is fölényben ját­szott. Berán a 87 percben 11-est hibázott. G: Lisztóczky (2), Se­govits, Hegedűs, Pásztor, Jánó, ill. Újvárosi I. Pochner Jó: Lisz­tóczky, Segovits, Hegedűs, Jánó, ill. Lupkovics, Demjén, Újvárosi I. Vasas Ikarus — TFSE 6:4 (1:2). Szombathely, 100 néző. V: Tatai. Ikarus: Kohut — Király, Racskó, Zadarics Varga, Hoffmann, Mol­nár (Kovács L.), Szilágyi (Jani­­ga), Baráth, Postás, Szabó. Edző: Szász Dénes. TFSE: Patakfalvi — Csopaki. Antal. Horváth. Szapor, Csáki, Marácz. Piros. Kindornay. Rigó. Gellei. Edző: Halász Sán­dor. A helyzeteit jobban kihasz­náló csapat megérdemelten győ­zött. G: Baráth (4. egyet 11-es­­ből), Janiga. Kovács L. (11-esből), ill. Gellei (2), Kindornay. Antal. Jó: Baráth, Szabó, ill. Csáki. Pásztói KSE—Pápai Textiles 1:1 (0:1, 1:0, 0:0) Tizenegyesgólok ará­nya 4:3 a Pásztói KSE javára. Szombathely, 200 néző. V.: Rúzsa. Pásztó: Kelemen — Sípos, Tari, Borka, Balogh, Bazsó, Alapi (Al­­mási), Sándor (Smolek), Dóra. Győr Maksó. Edző: Tóth István Pána, Delovics — Horváth Z.. Áldozó: Nagy. Horváth B (Tiha­nyi), Varga. Gáti (Vörös Pólus) Benkő, Szűcs, Gáspár. Edző: Sza­bó Sándor. Sportszerű mérkőzé­sen a lelkes pásztóiak végig irá­nyították a játékot, de a kapu előtt sokat hibáztak. A hosszabbí­tásban sem született döntés, így a tizenegyesek döntöttek. G.: Győr, .11. Bazsó (öngól). A tizenegyese­­ket Győr, Smolek, Balogh Dóra, ill. Áldozó Szűcs és Dekovics ér­tékesítették. Jó: Tari, Dóra, Mak­só, ill. Dekovics. Aldoszó, Varga. V. csoport 1. Lőrinci Fonó 3 3-------3-1 6 2. KISTEXT 3 1-27-52 3. Dózsa SE 3 1 — 2 5-5 2 4. VCS Gépgy. 3 1-24-82 Lőrinci Fonó—Vörös Csillag Gépgyár 2:0 (1:0). Zalaegerszeg, 100 néző. V: Müncz. L. Fonó: Hu­­­racsek — Angermann, Flórian, Pásztor, Kenierle, Bakos, Wagner, Karába, Szilágyi (Joó), Sebők, Katona (Csik). Edző: Fülep-­ György. VCS Gépgyár: Szabó — Lovászi, Hurcsik, Pelsőczi, Duna, Sipos, Komjáti, Hódossi, Gráb (Kállai), Angyalosi Illés (Kin­cses). Edző: Balczer Ambrus. Az L. Fonó vezető gólja után teljesen beszorult, ennek ellenére a befeje­zés előtt újabb gólt sikerült sze­reznie. G: Sebők, Csik. Jó: Ke­merle, Wagner, Sebők, ill. Har­csik, Dina, Hódossi. Dóz­sa SE—KISTEXT 3:2 (3:0). Zalaegerszeg, 100 néző. V: Kristóf. Dózsa SE: Kun — Raffai, Nemes, Verbőczi, Szalmási Halász, Tí­már, Csizmadia, Barsi (Berki), Cseh, Klement. Edző: Bert­a Jó­zsef. KISTEXT: Perendi — Jánosi, Pócza, Darázs. Nagy Gy. (Lus­­zosz), Török. Nagy K. (Gyurié?), Manikász. Szemők. Majszki. Lei­­tenbohr. Edző: Majszki János. Kö­zepes színvonalú, küzdelmes mér­kőzésen a KISTEXT sok helyzetet hagyott kihasználatlanul, a Dózsa SE viszont értékesítette helyzeteit. G: Klement (2), Tímár, ill. Mani­kász, Török (11-esből). Jó: Szab 1 2 3 4­ mási. Nemes, Tímár, Klement, ill. Darázs, Török, Manikász. VI. csoport 1. Kilián FSE 3 3-------7-2 6 2. K.­félesyh. 3 2 — 1 10- 5 4 3. MOFÉM 3 1-24-6 2 4. Bátaszék 3-------3 3-11 — Kilián FSE—MOFÉM Hubertus 2:1 (1:0), Kecskermét, 100 néző. V: Jármai dr. Kilián, Varga — Szabó. Nagy A., Holler. Nagy I., Plausin. Molnár, Tóth, Hegyesi. Szabados, Török (Halász). Edző: Halász Jó­zsef. MOFÉM : Fekete — Rácz, Horváth, Major (Hédii), Székács, Szinhardt. Páp­ai, Mezei, Mészáros, Tanner (Varga), Paulik. Edző: Kozár­ Imre. A MOFÉM irányítot­­ta a játékot, de a mérkőzést a helyzeteit jobban kihasználó Ki­lián nyerte meg. G: Tóth, Szaba­dos, ill. Tanner. Jó: Holler, Tóth, Sz­abados, Mészáros, ill. Fekete, Horváth, Tóth. K­i­s­k­u­n­fél­eg­y­h­ázi Vasas—Báta­szék 7:1 (3:0). Kecskemét, 200 né­ző. V: Jaczina. K.­Vasas: Gulyás — Iványi I., Tahi. Dongó, Szegő. Lantos. Varga, Rigó I., Farkas, Matyi, Szilágyi I­. (Jernei). Edző: Lantos János. Bátaszék: Pénzes (Németh) — Péter, Aradi, Holló­­si, Hartony, Makk, Kovács, Zá­son­y (Pomsár), Holacsek­, Tóth T­. Kaposi. Edző: Tóth János. A­ nagy lendülettel játszó Félegyhá­­zá­nak nem volt méltó ellenfele a tartalékos Bátaszék, akár kétszár­­­jegyű is lehetett volna az ered­mény. G: Matyi (3), Szegő, Lan­tos, Tahi. Rigó, ill. Holacsek. Jó: Tahi. Szegő, Rigó, Matyi, ill. Ara­di, Makk. VII. csoport 1. Kapoer. V. 2 24 2. Edelény 1-----1 1-1 — 3. Répcelak 1 — — 1 3-4 — II. csoport: 1. Lehel SC 3 2— 15-0 4 2. Egri Vasas 3 2 — 15-2 4 3. Zalaszterót 3 2 — 1 5-2 4 4. HÓDGÉP 3-------3 0-11 — II. csoport 1. Tuzsér 3 3-------6-3 6 2. Thúrr SE 3 2—110-5 4 3. Királd 3 1 — 2 7-0 2 4. PETC 3-----3 2-8 — IV. csoport: 1. Ikarus 3 2 —­­ 11- 8­4 2. Pápa 3 2 — 18-54 3. Pásztó 3 2 — 16-64 4. TFSE 3--------3 8-14 — 5-4 MŰUGRÁS Hajnal: két és fél­­ hátra Vasárnap a Sportuszodában be­fejeződött a MUSZ kétnapos nem­zetközi mű­­ugróversenye. A má­sodik napon a nők a műugrásban találkoztak, a kilencfős mezőny­ben hármas­ vendégsiker született. Annál kellemesebb meglepetést­­szereztek férfi toronyugróink. Hajnal kiemelkedően szerepelt. Külön említést érdemel, hogy jól sikerült (7 — 7.5 pont) az új, nagy nehézségi fokú ugrása, a két és fél szaltó hátra. Eredmé­nyek. Nők. Műugrás: 1. Werner (NDK-beli) 387.45, 2. Synoradzka (lengyel) 360.55, 3. Bischoff (NDK-beli) 327.95, 4. Kelemen (magyar) 323.05, 5. Lázár (ma­gyar) 314.50 6. Popescu (román)­­-386.20 Férfiak. Toronyugrás: 1. Hajnal (magyar) 426.20, 2. Dóra (magyar) 403.95 3 Balogh (ma­gyar) 387 80 4. Bagin (román) 385.05, 5. Godzinski (lengyel) 378.90, 6. Varsányi (magyar) 377.35. BIRKÓZÁS Juniorbajnokság - két fogásnemben Vasárnap délelőtt az Olimpiai Csarnokban befejeződött az orszá­gos junior egyéni birkózó-baj­nokság. A kötöttfogásban Mészá­ros Tamás, akciódús birkózását, továbbá Király és Gurics jó mér­kőzését lehet kiemelni. Eredmények. Kötöttfogás: 48 kg. Bajnok: Sántha József (II. Dózsa, edző: Rizmayer József). 2. Horváth (Bp. Honvéd). 3. Sudár (EVTG). 52 kg. B: Tóth Gábor (DVSC, e: Ol­veti László). 2 Kállai (KSC). 3. Balázs (Ganz- MÁVAG). 57 kg. B: Csillag Ist­ván (Szondy SE. e: Nagyváradi Ferenc). 2. Sipeki (Szondy SE). 3. Csepregi (KSC). 62 kg. B: Mé­száros Tamás (II. Dózsa, e: Riz­mayer József), 2. Kucsera (Szon­dy SE). 3. Zsákai (BVSC). 68 kg. B: Gaál Károly (BVSC, e: Pintér István). 2. Sárközi (Bocskai SE), 3. Kiss (FTC). 74 kg. B: Borbély Ferenc (Cs. Autó, e: Joszkin Já­nos). 2 Becker (D. Kohász), 3. Zeke (FTC). 82 kg. B: Molnár Gábor (Bp. Honvéd, e: Varga János), 2. Király M. (Bp. Hon­véd). 3 Ostyák (ÉVIG). 90 kg. B: Király László (FTC, e: Paulicska Béla), 2. Gurics (Szondy SE) 3. Schiff (Vasas). 109 kg. B: Mo­csári Imre (Ganz-M­ÁVAG, e: Ju­­rida Károly), 2. Langauf (Bp. Honvéd), 3. Dakó (KSC). Nehéz­súly. B: Nagy József (Bp. Hon­véd. e: Varga János), 2. Szűcs (KSC), 3. Kónya (CVSE). Szabad­fogás. 48 kg: B: Szabó Lajos (Cs. Autó. e: Joszkin János), 2. Dugnicz (Bp. Honvéd), 3. Kárász (Abony) 52 kg. B: Szalontai Zol­tán (DVTK. e: Budai Lajos), 2. Gazdag (Szondy SE), 3. Ördögh (KVSE). 57 kg. B: Márta Mihály (Orosházi Spartacus, e: Trázsi Ist­ván). 2. Szalontai J. (Bp. Hon­véd). 3. Bálint (FTC). 62 kg. B: Mészáros György (Cs. Autó, e: Joszkin János). 2. Borbála (FTC). 3. Szurgyi (Abony). 68 kg. B: Gulyás István (Bp. Honvéd, e: Tóth Gyula). 2. Nagy (Bp. Hon­véd), 3. Goda (Bp. Honvéd). 74 kg. B: Fehér István (FTC, e: Kruj Iván), 2. Farkas (Bp. Hon­véd). 3. Pepó (FTC). 82 kg. B: Mészáros László (Kinizsi Húsos, e: Mángó Andor), 2. Búzás A. (MTK), 3. Szűcs (Bocskai SE). 90 kg. B: Kispéter Tibor (FTC, e: Kruj Iván), 2. Fekete (Törekvés), 3. Buczkó (Kazincbarcikai Ve­gyész). 100 kg. B: Péter László (Bocskai SE, e: Tóth Ferenc), 2. Czakó (Kazincbarcikai Vegyész), 3. Netz (U. Dózsa). Nehézsúly. B: Balla József (FTC, e: Kruj Iván), 2. Fekete (Bajai MEDOSZ), 3. Zsigmond (DVTK). VÍZILABDA Döntetlen a rangadókon A vízilabda OB I-ben vasárnap a 20. forduló mérkőzéseit játszot­ták le, amelyek közül valamennyi rangadó döntetlen — 3:3-as — eredménnyel ért véget. Vasas—Bp. Honvéd 3:3 (1:0, 1:1, 1:2, 0:0) Tüzér u. V: Csillag dr. Vasas: Darida — Kijácz, Görgényi, Gaj­­dossy, Bobory. Csapó, Olveczky. Csere: Tory. Edző- Rusorán Pé­ter. Bp. Honvéd: Haeszler —Mol­nár, Fonó, Tóth. Kucsera Mezei Hídvégi. Csere: Gém, Fehér Ed­ző: Brandi Jenő. A gólok sor­rendje: Bobory (4 m-esből), Mol­nár (e), Görgényi, Fehér (e), Gaj­­dossy (4 m-esből), Kucsea. Az első percektől kezdve lát­szol, hogy igen izgalmas, küzdel­mes összecsapást láthatnak majd a nézők, hiszen rendkívül szoro­san védekezett mindkét együttes, alig-alig kerültek egy ideig gól­helyzetbe a játékosok. A negyed vége felé Csapót szerelték sza­bálytalanul, és 4 méteresből veze­tést szerzett a Vasas. Emberelő­nyös helyzetből egyenlítés, majd Görgényi egy sikertelen Honvéd­támadás után végigúszta a pályát, és látványos ejtéssel szerzett gólt. Ettől kezdve még keményebb küzdelmesebb volt a játék, és ke­vesebb a szépség. Talán csak Csapó lendületes megúszását em­líthetnénk szép mozzanatként. Már a kapu előtt volt amikor szabálytalankodtak ellene, de a játékv­ezető nem látta indokolt­nak, hogy 4 méterest ítéljen. Ku­­rsera a kétő^óval egyenlített, majd az utolsó negyed közepéo bünte­tőhöz jutett a Vasas Geidassv * ^­.ó keresét azonban Hauszler ki­védte. A Vasas inkább megérdemelte volna a két pontot a négy em­berelőnyös helyzetet is kihasz­nálatlanul hagyó Bp. Honvéd ellen. A játékvezető néhány ítéletével a Vasast sújtotta. A parton és - néhány já­tékos jóvoltából - a vízben megengedhetetlen szidalmak, durva megjegyzések hangzottak el, aminek folytatása valószínű­seg a fegyelmi bizottság előtt lesz. Kitűnt: Csapó, Görgényi, ill. Ku­csera. Szolnoki Vízügy Dózsa— OSC 3:3 (1:1, 1:0, 0:1, 1:1) Szolnok, 1000 néző. V: Königh. Szolnok: Ugray — Pintér, Kozák, Z­ámbó, Urbán. Pásztrai, Becsei dr. E­dző: Kanizsa Tivadar. OSC? Kovács dr. — Szívós dr., Sudár, bodnár dr..* Windisch. Konrád TTT dr., Hámori. Csere: Gál. Edző: Mayer Mihály dr. A gólok sor­rendje: Hecsei dr. (h). Hámori (e). Pásztrai (e). Sudár (e). Pin­tér (e). Konrád III dr. Kapufa és egy szép Ugray-vé­­dés jelezte az első percekben az OSC-fölényét. Urbánt kiállították, azonban emberhátrányból Hecsei dr. A szolnokiaknak szerzett veze­tést. Az újabb emberelőnyt Há­mori kihasználta, egyenlített az OSC. A második és a harmadik negyedben mindkét oldalon egy­­egy gól esett. Feltűnt, hogy Szí­vós milyen könnyedén megadta magát és Pintér védőönzetében még igazi gólhelyzetbe sem tu­dott kerülni. Az utolsó játék­részben nagy küzdelem után ala­kult ki a 3:3-as végeredmény, amely a bajnokjelölt OSC számára hízelgő. Kitűnt: Ugray, Pintér, Hecsei dr., ill. Sudár, Vindisch. Bp. Spartacus—Vasas Izzó 6:3 (1:1, 2:0, 1:1, 2:1) Újpesti uszoda: V: Gyerő Z. Bp. Spartacus: Molnár — Felkai, Barsi, György. Magas, Kemény, Roller. Edző: Bolvári Antal. V. Izzó: Németh G. — Konrád II dr., Németh I., Zsoldos, Nagy, Mar­tin dr., Martinovics. Cs. Füzesi. Edző: Pataky Imre. A gólok sor­rendje: Magas. Németh J. (e). Ke­mény (e). György. Barsi (e). Mar­tin dr (e). Kemény (4 m-es), Rol­ler. Martin dr. Az első negyedben Magas volt, a főszereplő, lőtt egy szép akció­gólt, majd a partra került és íg­y egyenlített a hazai csapat A foly­tatásban egyre inkább fölénybe kerültek a szövetkezetiek, nem­­csak az emberelőnyöket lőtték be lényegesen biztosabban, hanem döntő volt például 2:1-nél György távoli akciógólja. Végeredmény­ben a nem túlságosan érdekes ta­lálkozón a vártnál fölényesebb volt a Spartacus-siker. Kitűnt: Felkai. Kemény. A V. Izzóból senki sem játszott átlagon felül. XXX. 153. ♦ 1974. július 1 A HÉT SPORTESEMÉNYEI TÖBB NAPOS Egész héten. Angol nemzet­közi teniszbajnokság Wimble­donban. A férfi egyéni vidéki sakkbajnokság elődöntői. Hétfő — szerda. Befejeződik a Makó tenisz emlékverseny Be­rettyóújfalun Szerda —péntek. Nemzetkö­zi férfi ifjúsági kosárlabda­­torna Baján. Szerda — szombat. Ifjúsági kerékpáros EB Lengyelország­ban. Szerda — vasárnap. Nemzetkö­zi öttusaverseny Stockholmban magyar indulókkal. Csütörtök —péntek. Budapest felnőtt kerékpáros pályabaj­noksága a Millenárison. Csütörtök—vasárnap. Velence Kupa vívóverseny Agárdon. Péntek—vasárnap. Dunántúli kerékpáros körverseny. Orszá­gos serdülő úszóbajnokság Budapesten. Junior súlyemelő Duna Kupa Miskolcon. Szombat —vasárnap. Kajak­­kenu válogató verseny Buda­­pesten Budapest felnőtt össze­tett atlétikai bajnoksága a Népstadionban A vidék felnőtt atlétikai bajnoksága Veszprém­ben Az utolsó két forduló a vízilabda OB I-ben. Kezdődik a II. gemenci vitorlázórepülő­­bajnokság (befejeződik július 20-án). Országos kötött- és szabadfogású birkózóbajnokság Budapesten. Sopron Kupa és Jurisics tájékozódást futó em­lékverseny Sopronban. SZERDA A labdarúgó VB középdöntő­jében: Hollandia - Brazília Dortmundban. Argentína—NDK Gelsenkirchenben. Svédország — Jugoszlávia Düsseldorfban. Lengyelország — NSZK Frank­furtban. PÉNTEK Nemzetközi atlétikai verseny magyar indulókkal Frankfurt­ban. SZOMBAT A labdarúgó VB döntő mér­kőzése a harmadik helyért Münchenben. A Vasas Paulinyi Jenő atlétikai emlékversenye. VASÁRNAP A labdarúgó VB döntő mér­kőzése az első helyért Mün­chenben A labdarúgó Nyári Totó Kupa újabb fordulója Újabb forduló a motocross­­bajnokságban és a salakmoto­ros CSB-ben OB I BVSC—SZEOL 3:3 (1:0, 1:1, 0:1, 1:1) Szeged, 300 néző. V: Kántor. BVSC: Joós — Gyerő, Czigány, Szeri. Kiss, Potyondi, Horkai. Ed­­ző: Babarczy Roland SZEOL: Esztergomi — Boros, Rácz. Max, Kiss dr.. Vezsenyi p., Berzi. Cs. Riskó, Vezsenyi . Edző: Koncz István. A gólok sorrendje: Szeri, Kiss dr., Szeri (e), Borzi (e), Czi­gány, Vezsenyi . Az első negyed álmos játéka után a továbbiakban mozgalmas, sokúszásos küzdelmet vívott a két csapat. A BVSC játékosai előtt adódott több gólhelyzet, de Esz­tergomi ismét nagyszerűen védett. A mérkőzés legszebb gólja Kiss dr. mesteri ejtése volt. A befejezés előtti percben a SZFOL került emberelőnybe, de a hazaiak nem tudták kihasználni a lehetőséget. Kitűnt: Horkai, Szeri, ill. Eszter-N gomi, Kiss dr. Újpesti Dózsa— Szentesi Vizmny 7:2 (3:1, 1:0, 1:0, 12:1) Szentes, ..200 néző V: Ferenczi. U Dózsa: Cservenyák — Horváth. Székely, Koszt­olánczi. Szitva, Császár Sárosi. Csere: Wolf, Mát­­sík. Edző: Mohácsi Attila. Szen­tes: Horváth — Szénászki, Bó­di. Komlósi. Pengó, Tóth dr­. Soós. Csere: Kádár. Kuru­cz. Edző: R*h­­bely József dr. A gólok sorrendje: Szittya, Soós. sárosi *. . Szítva, Szit­tva fh), Wolf, Szittya, Soós, Wolf fh).­­ A nagyon gyengén játszó hazai csapat ellen Sima győzelmet ara­tott a Dózsa. Jellemző, hogy a szentesieknek négy embere k öntös helyzetük volt, amit nemhogy ki­­használtak volna hányni s két eset­,­ben is így kapták sóit. A sport­szerű mérkőzés többi góla ak­­cióból esett és különösen Szittya eredményessége volt szembetűnő. Kitűnt: Cservenyák, Szittya, Sá­rosi, ill. Komlósi. FTC—Eger 3:3 (2:1, 1:1, 0:1, 0:0) Sportuszoda, v. Vuszek. FTC: Steinm­netz — Balla Kásás. Debre­­czeni. Györe. Kövecses. Tr­ees. Edző: Goór Istváry. Eger. Káe«--ra’* — Katona. Pocsik. Bolya, Ko­vács. Lutter. Ibraio Kovics. l’V’zö: Póc­sik Dénes. A gólok sorrenak­ Debreczeni. Györe. Popsik. Deb­­reczeni. Krajcsovics Pocsik. Az FTC Wiesnert a játékos dobhártyarenedése miatt nélkü­lözte, de tartalékosan is huszáros rohamokkal kezdett. Debreczeni és Győre két villámgyors akci­­gólja után már 2:0-ra vezetett. Popsik — szintén akció végén — mé® az első negyedben szépított. A fogatatásban látványos: sz°re­l^soket, hatalmas bombe^óioi­nt láthattunk. Az. F't'C­eira kétgólos előnyt szerzett, de ez sem volt ellendő a győzelemhez. Színvo­nalas csatában született az igaz­ságosnak mondható döntésén. Az utolsó két percben mindkét eMg­­lon lemaradt egy-egy emberelőny Kitűnt: Steinmetz, Debreczeni, ill. Krajcsovics, Pócsik. A bajnokság állása 1. OSC 20 13 5 2 110- 73 31 2. FTC 20 12 4 4 93- 69 28 3. U. Dózsa 20 10 7 3 85: 63 27 4. Vasas 20 10 7 3 77- 70 27 5. Egri Dózsa 20 10 6 4 104- 93 26 6. Bp. Honvéd 20 10 6 4 76- 67 26 7. Szem­. VD 20 6 6­ 8 99- 93 18 8. Bp. Sport. 20 7 3 10 68- 76 17 9. BVSC 20 6 4 10 72- 79 16 10. V. Izzó 20 3 6 11 77-100 12 11. SZEOL 20 1 7 12 72- 94 9 12. Szentes 20 6 3 17 77-133 3 Különleges környezetben kitűnő szórakozást nyújt a Brunner György és zenekara • Énekel: Tárnai Ágnes Nyitva: 22 órától reggel 4 óráig Vasárnap: szünnap Asztalrendelés 223-849,223-032­­m