Népsport, 1978. október (34. évfolyam, 238-263. szám)

1978-10-01 / 238. szám

4 NÉPSPORT LABDARÚGÁS____________________________________________NB I Ferencváros—MTK-VM 3-2 (0-0) Népstadion, 15 000 néző. Vezette: Nagy B. (*****). (Győri, Hu­ták). F­TC: Zsiborás 6 — Tepszics 5 Bálint 7, Major 6, Vépi 6 — Mar­tos G, Ebedli 6, Mészöly 7 — Szokolai 6, Nyilasi­­7, Mucs­­a 5. Edző: Er­ed­manszky Zol­tán. MTK-VM: Brünyi 0 —* Palicskó 5, Turner 6, Aszalai 6, Eger­vári G — Kovács B. 5, Burg G, Koritár G, Borsó 6 — Takács G, Gruborovics 5. Edző: Mezey György. Csere: Palicskó helyett Török (4) a 35. percben. Brünyi helyett Gáspár (3) a szünetben. • Gólszerző: Ebedli az 53. percben, Bálint a 64. percben. Szokolai a 63. percben, Takács a 74. percben, 13 orsó a 79. percben. Szögletarány: 6:4 (2:1) az FTC javára.­ ­Szakadt az eső a Népsta­dion második mérkőzésének kezdetén is. Előbb a pálya­munkások jöttek ki, zsákjuk­ban fűrészport hoztak és felszórták a kapuk előtti te­rületet. Egyikük újra vona­lazta a 16-osokat, a szurko­lók pedig­­ hősiesen áz­tak . . . Legtalálóbban egy bőrig ázott néző fogalma­zott: emígijen. ..Ezzel az erővel a Palatínusra is ki­mehettünk volna."( Lényegé­ben igaza volt, legfeljebb a Margitszigeten meleg vizet talált volna.) Kezdetben az MTK-VM tá­madott. Az első veszélyes lö­vést azonban Ebedli küldte sza­badrúgásból az MTK-VM kapu­jára, az 5. percben. A veszélye­sen csavarodó, 24 méterről meg­lőtt labda a bal kapufa tövénél az oldalhálóba vágódott. A 7. percben Major 25 m-ről küldött lövés­e jutott a kapu fölé. A 10. percben Szokolai a hálóba ta­lált, a játékvezető azonban les miatt nem ítélte meg a gólt. Az egyre romló talajon nehéz volt a játékosok dolga. Szokolai lö­vését védte vetődve Brürtyi, az­tán hosszú ideig nem sok em­lítésre méltó esemény történt. Az ömlő esőben, a bokáig ér­ő vízben tervszerű, átgondolt já­tékról nem lehetett szó, az át­adások vagy „leragadtak” a tó­csákban, vagy megcsúsztak és nem lehetett őket utolérni. A 24. percben Pálius 22 m-ről kül­dött lövése alig kerülte el a jobb sarkot. Az FTC többet kezde­ményezett, de helyzetet nemigen tudott összehozni ebben az idő­szakban. Fél óra elteltével csil­­lapodott valamit az eső. A 35. percben Palicskó megsérült, az oldalvonal mellett ápolták, nem is tudta folytatni a játékot.. Tö­rök jött be a helyére. A 38. percben Takács lőtt 22 m-ről, de Zsiborás elcsípte a labdát. A 40. percben Szokolai a jobbösz­­szekötő helyén az alapvonaltól ügyesen kapura emelt, a gól­vonalról Aszalai fejelte ki a labdát Nyilasi elöl. A 41. perc­ben Nyilasi két védőt is kicse­lezett, a kifutó és vetődő Brünyi mellett is elvitte a labdát, de átesett Turner lábán, a lába a viszont a gólhelyzetben lévő Martos elé került, aki 14 in­rót az üres Scapu fölé emelt. Egy perc múlva Mucha került hely­zetbe, a 11-es pontról estében küldött lapos lövése alig csú­szott a bal sarok mellé. Az ak­ciónál Brünyi megsérült, de a pályán maradt. SZÜNET UTÁN az első veszélyes ferencvárosi támadást Nyilasi vezette. Átve­­rekedte magát a védőkön, majd 16 m-ről lőtt, lövését Gáspár védte. Az 53. percben gyors tá­madást vezetett a Fore­nc város, amelynek végén Ebedli a jobb­­összekötő helyen maga elé tet­te a labdát, aztán váratlanul —­­több mint 25 m-ről — lövésre szánta el magát. Gáspár jóval a gólvonal előtt állt, meg is le­pődött, későn nyúlt a labda után, amely kezéről magasan, szinte a léc alatt hullt a gól­vonal mögé. 1-0 (A nézőtéren sokan sajnál­ták a fiatal kapust, aki nem is olyan régen még a kapu­sok ranglistáját vezette, az­tán bevonult katonának, s emiatt hosszú ideig nem védhetett. Amitter pedig le­szerelt. Brünyi olyan reme­kül helyt állt, hogy nem tudta visszaszerezni a he­lyét, de a tartalékcsapatban kitűnően védett. Most itt volt a­ bizonyítási lehetőség, de a Fortuna elpártolt tőle . . . Játékostársai bizonyára át­­érezték­ nehéz helyzetét, hi­szen senki sem tett neki szemrehányást.) Az 53. percben Burg fejesét védte Z­iborás. Továbbra is szakadó esőben folyt a játék. A 61. percben Bor­só 26 m-ről szabadrúgásból kül­dött labdája csúszott a jobb ka­pufa mellé. A 64. percben nö­­­­slte előnyét a Ferencváros. Bá­lint 24 m-re a kaputól maga elé tette a labdát — a védők hát­ráltak előtte —, lövésre szánta el magát, s a jól eltalált labda a csúszós füvön alaposan fel­gyorsulva a kapu bal alsó sar­kába vágódott. 2-0 A 66. percben szépíthettek volna a kék-fehérek. Vépi át­adásnak szánt labdája megállt a vízben. Takács rácsapott, majd kiugratta a balösszekötő helyén kapura törő Kori­tárt, áld­a­m­­ról a kifutó és vetődő Zsiborás­­ba lőtte a labdát. A 68. percben imét gólt kapott az MTK-VM. Török, ahelyett, hogy kivágta volna a labdát a kapu előteré­ből, elegánsan haza akart adni, a labda most is megállt a víz­ben, Szokolai nyugodtan kapu­ra vezette, kicselezte Gáspárt és 3 m-ről a hálóba továbbított. 3-0 A 73. percben Bálint remek cselsorozat után a bal oldalról beadott. Mucha lövése a védők­ről szögletre pattant. A 4.­perc­ben bal oldali gröglstrúgásh­oz futott az MTK-VM. Koritár ívelte be a labdát, Takácsra nem vigyázott senki, és a csa­tár 7 m-ről erős fejessel a bal sarokba küldte. 3-1 A 79. percben Aszalai ívelt be szögletet a jobb oldalról. Borsós maga elé tette a labdát, aztán 8 m-ről rálőtte, az erős lövés után a labda a védőket érintve vágódott a tehetetlen Zsiborás mellett a kapu közepe táján a hálóba. 3-2 A 86. percben nagy tűzijáték volt az MTK-VM kapuja előtt. Először Nyilasi lőtt közelről Gáspárba, a kipattató labdát Ebedli rúgta rá, Gáspár ezt is kiütötte. Mucha újrázott, de Gáspár ismét hárított, bája után a Ferencváros megszerezte a vezetést, s et­től kezdve még bátrabban, nagyobb önbizalommal ját­szott. Sok mozgással vezet­te támadásait, s újabb vé­delmi hibák kihasználásával már 3-0-ra vezetett. Dicsérni lehet az MTK-VM játéko­sait, mert ekkor sem adták fel a számukra kilátástalan­nak látszó küzdelmet, s majdnem kiegyenlítettek! A Ferencváros — ha ne­hezen is — megérdemelten győzött. A Ferencváros kapusának, Zsiborásnak volt egy nagyon jó védése, a gólokról nem tehet. A hátvédek között ismét Bálint volt a vezéregyéni­ség, többször is nagy erővel tört előre,­­ gólt lőtt, és helyze­tet is teremtett. A középpályá­sok nagyon hasznosan játszot­tak, különösen a fiatal Mészöly, akinek a játéka szemre ugyan egyáltalán nem volt tetszetős, de a csapatjáték szempontjából annál eredményesebb, hiszen megállás nélkül küzdött, sokszor szerelt és általában jó labdákat adott. A csatárok közül Nyilasi volt legtöbbet játékban, mert az eső félidőben sokszor hátra is húzódott labdát szerezni. MTK-VM kapujában Brünyi úgyszólván nem kapott lövést. Gásár viszont durva hibákat követett el, a­z első két gólt háríthatta volna. A hátvédek közül Turner az el­ső félidőben kitűnően játszott, szünet után a nagy nyomás idő­szakában­ viszont olykor megin­gott. Aszalai jól fogta Nyilasit­­legalább is a hajráig. Harcos felfogásban küzdött Egervári is. A középpályások nagy területen játszottak, főleg Bum, Borsa gólt lőtt. Kontár pedig meg­próbált sokszor felnyom­ul­ni Ta­kács mellé. Elöl Takács magába hagyatva is derekasan harcolt. Nagy B. nagyon jól bírásko­dott. Friedmanszky Zolténn: A 3-0 után nehézzé tettük a mérkő­zést, a könnyelműség majdnem megbosszulta magát. Mezey György: — Sajnos, sa­ját magunkat vertük meg. Németh Gyula Várkonyi Sándor ★ ★ ★ Óriási küzdelem volt, iga­zán csak dicsérni lehet a já­tékosokat, mert a rendkívül síkos, helyenként mély tala­jon elismerésre méltó igye­kezettel küzdöttek. A Fe­rencváros nyomban támadó­lag lépett fel, sokat kezde­ményezett, s minden erejét a mezőny­fölény kiharcolá­sára fordította. Az MTK-VM ezzel szemben láthatóan tar­tott ellenfelétől, elöl úgy­szólván csak Takács maradt, a többiek pedig hátul jobbá­ra embert fogtak, de terü­letet is védtek, így próbál­ták lefékezni a zöld-fehérek lendületét. Fegyelmezett csa­patjátékkal az első félidőben ez sikerült is. A kapuscsere azonban érzékenyen érintette a kék-fehéreket, Gáspár hi­ Az AU Z állása 1. Bp. Ilony. 6 5 1-18-3 11 2. FTC 6 2 5 1 — 16- 3 11 3. Salgótarj. 6 3 1 2 10- 6 7 4. Videoton 6 2 3 1 8- 6 7 5. Rába E. 6 3 1 2 7- 6 7 6. PMSC 6 2 3 1 4- 3 7 7- 8. Dózsa 6 2 3 1 8- 8 7 8. Tatabánya 6 2 2 2 10- 8 6 9. D.­újváros 6 2 2 2 9- 7 6 10. ZTE 6 2 1 3 3- 5 5 11. Vasas 6 2 1 3 9-13 5 12. DVTK 6 2 1 3 7-15 5 13. MTK-VM 6 2—4 10-11 4 14. Csepel 6 - 4 2 3- 7 4 Haladás 6 2 - 4 3- 7 4 16. B-csaba 6 1 2 3 2- 6 4 17. V. Izzó 6 1 2 3 4- 9 4 18. MÁV E. 6 2 1 4 3-11 4 A 6. forduló válogatottja Királyvári 7 B (B.­csaba) Pál 8 (Bp. Honvéd) Szoó 6 (FTC) Bolemányi 8­­ (ZTE) Bálint 7 Tóth 7 (FTC) (Dunaújv.) Varga 1 6 (Bp. Honvéd) Bódi 8 (Dunaújv.) Nyilasi 7 (FTC) Mélyhly 7 (FTC) Gyimesi 7 (Bp. Honvéd) A forduló játékvezetője: Urbán (**­**) Bp. Honvéd( Dunaújváros). A MÁSODIK CSAPAT Fekete 7 (Bp. V. Izzó) Szabó 7 Pozsgai 7 Somogyi 7 Vépi 6 (Tatab.) (Rába ETO) (Vasas) (FTC) Csapó 8 Pintér 7 Dupai 6 (Tatab.) (Bp. Honvéd) (Tatab.) Földes 6 Kovács 6 Fekete 6 (Bp. V. Izzó) (Vasas) (V. Dózsa) é Jégkorong BEK A második harmad végén: ATSE Cruz-FTC 3-2 ÖKÖLVÍVÁS _______________________________________________DB Danyi a vártnál nehezebben nyert (Folytatás az 1. oldalról) ki. A legtöbben, lil­an, a Bp. Honvédből. „Számomra mindig szerencsés szám volt a 13, re­mélem, most is az lesz'' — mond­ta Bódis Gyulát a Bp. Honvéd vezető­edzője. Az elődöntőbe jutott a vidék- és a Budapest-bajnokság 9—9 győztese, valamint mindkét te­rületi bajnokság helyezettjei kö­zül további 9—9. Ez egyben azt is jelentette, hogy, bizony, a vidék-bajnokság csak mennyisé­gileg volt nagyobb mezőnyű, minőség tekintetében egyforma erőket vonultatnak fel a fővá­­rosiakkal. A 26 meghívott versenyző kö­zött húsz vidéki öklöző akadt, s ebből hatan jutottak az elő­döntőbe. A hat fővárosi ver­senyző közül kettőnek sikerült ugyanez. A légsúlyú Nyíri kéz­feje eltört, szombaton délelőtt kigipszeltetv, így nem tudott ki­állni klubtársa, Orbán Sándor ellen. A számolgatások után a kesz­tyűké lett a szó... Délután 16 órára már a lelátók is tömötteb­­bek lettek, mint a selejtezők so­rán. A csarnokban helyet fog­laló 2000 néző rendre a fiata­labb korosztálynak szurkolt. A fiatalok ezt tudásuk legjavával hálálták meg. Papírsúlyoban Mentijei szép, szellemes megol­dásokkal csalta ki a tapsot. Molnár pedig szűnni nem akaró rohamaival. Ám ez is­ az is kevés volt. Breznyik, illetve Rózsa rutinja elég volt a győ­zelemhez. Lipódi a légsúlyban már az erőnlétet és a szelleme­séget is ötvözte erőteljes ökiűzésében. A második menet végén kimondot­tan fölényt tudott kiharcolni, a bírók mégis Csordást látták jobbnak. Bíztató volt, hogy Li­­pódi mindvégig ügyelt a véde­kezésre, kevés ütést kapott és erőteljesen ütött. Már ennyiből is látni lehet, hogy a fiataloknak szép eré­nyeik vannak, de alaposan fel kell gyorsítani fejlődésüket. Nem az eredményt sürgetni, ha­nem siettetni tudásuk gyarapo­dását. Ezt igazolta Duális mérkőzése is a harmat súlyban. Két mene­ten át elfogadta a játszadozást, aztán a harmadikban, amikor maga is nagyon akart, sokat hi­bázott. Igaz, sok szép dolgot is csinált. A hazai Párba­s nem tudta kihasználni ellenfele vé­dekezési hibáit. Szép mérkőzést vívott pe­helysúlyban Németh Rezső és a fiatalok reményteljes képviselő­je, Újházi Árpád is. Nem tudta folytatni diadal út­ját Pintér a nagyváltósúlyban. Nagy József legyőzése után Rapcsák­ megállította. A ravasz Rapcsák kifogta a szelet Pintér vitorlájából. Kissé elaltatta a különben gyors ellenfelet, így ,,csendes” mérkőzésen győzött a rutin és a nagyobb tapasztalat. Közel sem volt ilyen csendes a másik elődöntő. Székely ismét nagy ütéseiben bízott, de most emberére akadt. Némedi, a vi­­d­ék bajnok mesterien szerelte le a c­sak látszatra félelmetes ro­hamokat. Mindenesetre feltűnő volt, hogy Székely milyen la­zán tud küzdeni, s mennyire áll­ja az ütéseket­. Ez azonban mos­­t­anában már semmiképpen nem vezethet eredményre, hiszen na­gyon megnőtt a versenyzők ütő­­ereje. A tűrés már nem megol­dás, meg kell tanulni kivédeni az ütéseket. Nemcsak a győze­lem, de az egészség érdek­ében is. Ha eddig inkább a fiatalok szemszögéből nézzük a mérkő­zéseket, a pehelysúlytól kezdve már az idősebb, nagynevű ök­lözők hívták fel magukra a figyelmet, hiszen egymásután lé­pett szorí tóba Takács, Botos, Juhász, Harmath, Buza és Hor­váth Mihály. Érdekes volt ez a nemzedék­váltás. Viss-zac­empészték a fiúk a szorítókba az elmúlt­ évek né­hány szép pillanatát. Botos és Juhász villanésszeni­ gyors hor­gai megrendítő erejűe­ voltak. Vita nem férhetett győzelmük­höz. S nem bántó szándékkal, nem ünneprontásként említjük: bizony, az ő tudásuk mindezek ellenére már nem a nemzetközi élvonalat fémjelzi. Úgy ígérkezett, hogy a váltó­súlyban nem lesz különösebb izgalom. Danyitól sima g­yőz­el­­met vártunk. S nem is ő okozott elsősorbam csalódást, hanem a Steinmetz SE fiatal­­­a, Nagy Sárador nyújtott váratlanul nagy­szerű teljesítményt. Végigálrta a küzdelmet Danyival szemben. Erőteljesen ütött, óriási harcra késztette­­a bajnokság biztos esé­lyesét. „Gyorsabb volt, mint vártam, néha váratlanul meg­előzött — mondta Danyi. — Nem tudtam eltitkolni, hogy meg va­gyok fázva. Ha erőteljesebben is üt, bajba kerülhettem volna." Ehhez már csak annyit, hogy Danyi döntőbeli ellenfele. Bor­bély nagyon magabiztosan győz­te le Jambrikot. A fiatal, feltö­rőben levő Borbély friss, gyors és helyenként nagyon szellemes volt. Az elődöntők vége fe­lé, este kicsit már megült a hangulat. Nem voltak olyan izgalmasak az összecsapások és esett a szín­vonal is. Erre ugyan rácáfolni látszik, hogy a középsúlyban történt az e­lődön­tő küzdelemsorozatán­ak egyetlen kiütéses győzelme. Vet­­ró ellen Somogyvári jól kezdett, látszott, hogy gyorsaságát és m­ozg­é­konys­á­g­át a­ka­r­j­a, k­a­m­a­to­z­­­tatni. Ez a második menetig si­került is, a harmadik menetre azonban elfáradt és már-már eseménytelen volt a küzdelem, amikor Velró ökle az állán csat­tant. Kiszámolták a fiatal ver­senyzőt. Már a fásultság jelei mutat­koztak a Kuzma—Pintér össze­csapáson, Kuzma biztos volt győzelmében, nem strapálta ma­gát. Pintér meg nem tudott mit kezdeni. Ha indított, keresztbe verték. Érdekes, hogy a szak­emberek többsége egyértelmű­en Kuzma bajnoki győzelmét jósolja. A fél­nehézsúly­ban aztán újra felizzott a parázs. Kiss Z. vá­ratlanul kemény csatára kész­tette Totkát. Rohamai látvá­nyosak­­voltak, de Totka finom megél­dás­ai eredmén­y­e­­ebbe­k. Ezen a mérkőzésen látta vo­lt iga­zán, hogy az egyforma erői,­­harcában a finomabbra csiszolt ökölvívó tudás menyire döntő. Érvényteleníteni tudta például a nagyobb fizikai erőt is. Ám, ha Kiss is megtanulja a finomsá­gokat, akkor igazán nagyszerű versenyzővel gazdagodik élvona­lunk. Mint ahogy gazdagodhat Be­cseivel is. Junior EB-bronzér­mesünk, ügyesen mozog a sző­ri tóban. Meg tud oldani nehéz helyzeteket is, ha még nem eléggé színes, és átütő erejű az öklözése. Ami azonban fontos , máris hasznos. Noha mindez most még kevés volt a győzel­méhez, hiszen a vidék­bajnokság győztesével állt szemben. A nehézsúlyban Lévai mind­össze egy percet töltött a szo­­rítóban, Somodit azonban na­gyon megszorongatta az V. Dó­zsa má­sdik embere, Czifra. Az elődöntő eredményei (elöl a győztesek). Papírsúly: Breznyik (VI. Dózsa)—Mernyei (Oroszlányi Bányász) p. gy. Rózsa (Tatabá­nyai Bányász)—Molnár (Egri Ag­­ria) a 3. m.-ben sér. miatt le. Légsúly: Orbán (Bp. Honvéd)­ — Nyíri (Bp. Honvéd) mérkőzés nélkül. Nyíri sérült: Csordás (Ta­tabányai Bányász)—Lipódi (Bp. Honvéd) p. gy. (4:1). Harmatsúly: Dudás (Bp. Hon­véd) — Pirbus (H. Steinmetz SE) p. gy. (5:0). Rácz (Vasas) — Hor­váth L. (Kaposvár) p. gy. (4:1). Pehelysúly: Dankó (Bp. Honvéd) — Lukács (H. Zalka SE) az 1 m.­­ben sér. miatt le. Németh R. (Bp. Honvéd)—Újházi Á. (Szegedi Dó­zsa) p. gy. (3:2). Könnyűsúly: Takács (Borsodi Bányász) — Magyar (PVSK) a 3. m­­ben sor. szab. b­. Botos (STC) Mózer (SZI­VL Vasas) a 2. m.-ben d. f. Kisváltósúly: Juhász (Petőfi­bányai Bányász)—Harmath (Bp. Honvéd) p. gy. (5:0). Bara (Bor­sodi Bányász)—Horváth M. (Bp. Honvéd) p. gy. (3:2). Váltósúly: Danyi J. (Bp. Hon­véd)—Nagy S. (Steinmetz SE) p. gy. (5:0). Borbély (Kun Béla SE) —Jambrik (V. Dózsa) p. gy. (5:0). Nagyváltósúly: Rapcsák (Bp. Honvéd)—Pintér (H. Kun Béla SE) p. gy. (5:0). Némedi (Sop­ron)— Székely (Óbuda TSZ SE) p. gy. (5:0). Középsúly: Vetró (SZIM Vasas) — Somogyvári (Bp. Honvéd) 3. m. ko. Kuzma (Tatabányai Bányász) — Pintér (H. Kun Béla SE) p. gy. (5-0). Félnehézsúly: Totka (Bp. Hon­véd)—Kiss Z. (Csepel) p. gy. (5-0). Bohus (Békési Mezőgép SE) - Be­csei (Bp. Honvéd) p. gy. Nehézsúly: Lévai (U. Dózsa)— Parraghy (Steinmetz SE) 1. m.­­ben fa. Somodi (Tatabányai Bá­­nyász)—Czifra (U. Dózsa) 2. m. fa. Az országos bajnokság döntői vasárnap délelőtt 10 órakor kez­dődnek a pécsi Városi Sportcsar­nokban. Pénteki eredmények. Nagyváltósúly: Székely (Óbu­da TSZ SE)—Bakos (Bp. Honvéd) p. gy., Némedi (Soproni SSE), Kerlli (Kecskeméti SC) p. gy. Félnehézsúly. Kiss (Csepel) el­len Flóriánt (Tatabányai Bányász) a 3. m.-ben sor. szab. miatt le. Totka (Bp. Honvéd)—Soltész (SZIM Vasas) p. gy.. Becsei (Bp. Honvéd) — Bálla (Békési FMTE) p. gy.. Bohus (Békési FMTF) —Nagy (Borsodi Bányász) 2. m.-ben fa. ­ KOSÁRLABDA A KSI női és a TFSE férfi­csapatának bravúrja (Folytatás az 1. oldalról) Tóth (1). Edző: Tapodi László. Csepel: Halmosné (6), Kőmíves (4), Körmendi (17), VARGA (28), Pak­s (6). Cs: Nagy (12), Ber­zéky (2), Bicsák (2). Edző: Lip­tai István. Bp. Vasas Izzó — SZEOL AK 95-47 (51-27). Szeged, Városi Sportcsarnok. V: Bacsfay, Simó. Vasas Izzó: Raj­ki (12), Rátkainé (8), Szuchy (16), KISS L. (36), VERTETICS (3). Cs: Mészáros (4), Bayer (—), Pataki (16), Fa­zekas (—), Hetesiné (—). Edző: Tursics Sándor. SZEOL AK: Mol­nár (12), Remák (10), Pálinkás (1), KERTÉSZ (—), Lázár (12), Cs: Sági (—), Laukó (2), Kiss R. (8), Körmöczi (2), Balázs (—). Edző: Pungor Miklós. Ganz-MÁVAG—Pécsi VSK 68-59 (34-30). Kismartoni út, V: Kosa­ras, Szász. Ganz-MÁVAG: TOR­MA (19), BALOGH (18), Ináncsi­­né (12), Nagy M. (4), Gömöri (2). Cs: Kalovitsné (5), Módra (4), Krémer (2), Brozman (2). Edző: dr. Szunyogh László. Pécsi VSK: Bundász (­4), Csankó (1), NO­­TRISZ (33), Verbőcziné (11), Russainé (12). Cs: Hollós (—), Padragi (—), Németh (—), Han­­ke ( -). Edző: Horváth Imre. MTK-VM — MAFC 78-63 (40-34). Hungária krt. V: Nago SC.. Ara­nyosi. MTK-VM: Uj­váriné (2), Szabó (12), BELOBERIC (29), Ko­vács (5), Kárász (­12). Cs: MA­ICA­YNÉ (7), Ceglédi (2), Ungár (7), Benjámin (—), Zsidai (—). Edző: Komáromi Ede. MAFC: Ti­szlicska (5). Kiss E. (2), HER­­BERT (17), Trinn (14). Liszeiwicz (13). Cs: Szőke ( —), Réder (JÓL Kiss Cs. (— ), Ferenczy (—). Ed­ző: Buti és Pál. Szék­es­fehérvári Építők—BEAC 82-74 (37-42). Menyecske u. V: Sza­bó, Varga G. Sz. Építők: Verrasztó (4), SZILASI (16), BOKSA­Y (21), Hegyiné (10), MAJOR I (13). Cs: Bekő (11), Füziné (2). Edző: Ma­­docsay Miklós. BEAC: Szikora (—), Bácskay (8), LERNER (23), Mátay (3) , HILBERT (25). Cs: Halász (8), Sinkó (2), Sőrés (—). Edző: Kertész István. TFSE—Egri Tanárképző 81-66 (38-32). Testnevelési Főiskola. V: Horváth E., Szabados Ld: Dobro­­si (24), Dalnoki (18), Váczi (14), ill. Dombródi (2­0), Szekeres (20), G. Hideg (12). Bp. Spartacus—­Diósgyőri VTK 97-68 (34-34). Kőér utca. V: Gencsev, Domonkos. Ld: Molnár (31), Lámala (22), Fehérné (16), Árváné (10), Bajor (10), ill. Win­­ter (20), Aronné (11), Molnár G. (9). FÉRFIAK SMAFC—SZEOL AK 98-68 (47-26). Sopron, 800 néző. V: Varga J, Berendi. SMAFC: Varga (4) — Palack (8), Ezer (110), BA­LOGH (24), PALOTAI (12). Cs: GÖSI (14), Bartucz (18), Lipták (8) , Bebes. Edző: Bak László. SZEOL AK: Patarjca (8), Varga (9) , DÖRMÖ (28), Kertész dr. (27), Boros (—), Reisz (10). Cs: Vincze (6), Kecskés (5), Kovács (—). Edző: Faragó József dr. TFSE—MAFC 89-77 (43-43) Testnevelési Főiskola. 300 néző. V: Berki, Puhl. Ld: Horváth (29), Kinter (25), Somodi (14), Tóth V. (8), illetve Újhelyi (27), Sipeki (16), Ábrahám (11), Rusz­­nyák (10). Videoton — Oroszlányi Bányász 67-65 (31-40). Oroszlány. 700 né­ző. V: Cziffra, Král. Ld: Gu''’i (19), Nagy (15), Horváth (12), ill Mannrr (17), Kra^'^ik (14), Bocskor (12), Lupis (12). XXXIV. 238. ♦ 1978. október 1 ASZTALITENISZ „Ceglédi ősz” Huszonnyolc szakosztály indí­totta versenyzőit a ,,Ceglédi ősz” I. osztályú asztalitenisz ver­senyen. Férfi párosban több meg­lepetés született. Az első négy kiemelt közül csupán a Gut­­mayer, Tóth B. (Ganz-MÁVAG, Perbál) kettősnek sikerült a leg­jobb nyolc közé kerülnie. A töb­biek már korábban kiestek. A döntőben a már 2:0-ra vezető Petáki, Fischer (Kilián FSE, BSE) páros a harmadik játszmában is vezetett 15:9-re, s biztos győz­tesnek látszott. Ekkor váratlan fordulat következett: Karsaiék bravúrosan a maguk javára for­dították a végeredményt, 3:2 arányban nyertek. Férfi páros (30 induló): 1. Har­sai, Péter (Ceglédi VSE), 2. Pe­tári, Fischer (Kilián FSE, BSE), 3. Németh, Beleznay (CVSE) és Guttmann, Kocsis N­. (KÖZÉRT, Ganz-MÁVAG). Egyesben nem indult el a kiemelési lista első 11 helyezettje Férfi egyes (62 induló): 1. Frank Béla (Bp. Postás), 2. Fischer (BSE), 3. Bénák (DÉL­ÉP) és Kocsis N­. (Ganz-MÁVAG). M • . Új fűszerezés, új íz!