Népsport, 1979. október (35. évfolyam, 233-258. szám)

1979-10-01 / 233. szám

4 NÉPSPORT LABDARÚGÁS_________________________________________________________________________________________________________NB K­ Miskolci VSC— Hyáregy Stári VSSI­­-a (1-1) Miskolc, 4500 néző. V: Tompa. MVSC: Kun — Lipták, Kovács, Locher, István — Leiszt, Krémer (Gergely a 76. percben), Kiss — Fifter, Egri, Török (Karászi a 76. percben). Edző: Krompaszky Gyula. Nyíregyháza: Buús — Szekrényes, Szűcs, G­olbrusz, Cze­­czeli — Kozma, T­-R­ Iczky, Mold­ván — Lukács, Kiss, Farkas II. Edző: Temesvári Miklós. 21. perc: Kiss szabadrúgását Buús a kapufa segítségével men­tette, Egri ott termett és négy méterről a léc alá lőtt, 1-0. 47. perc: Moldván bal oldali szöglete átszállt a rossz ütemben felugró István felett és Ambrusz nyolc méterről a hálóba lőtt, 1-1. ★ k Küzdelmes, de rendkívül ala­­csony színvonalú mérkőzést vívott a két csapat. A miskolciak ve­zető gólját követően a vendégek telj­esen átvették a játék irányí­tását, és valósággal egy kapura játszottak. A szünet után gyor­­­san kiegyenlítettek, de ezzel el is lőtték puskaporukat. Az ered­ménnyel láthatóan mindkét csa­pat elégedett volt. Jó: Kun, Linták, Locher, 111., .Szekrényes, Szűcs, Kozma, Doros László .Balassagvaritta?— Debreceni Unive­rsitas 3-0 (2-0) Balassagyarmat, 2000 néző. V:­AH. Balassagyarmat: Balázs — Pribéli, Robb, Lajkó, Trubin (Er­­d­élyi a 67. perc­bem) — Fortyák, Szűcs, Hunyecz (Jelen a 67. perc­­­ben) — Kovács, Lucska, Fredlák. Edző: Dávid Róbert. Debrecen: Szabó — Fidler, Bőzsöny, Pismár, Király — Bódi (Vékony a 60. perc­ben), Szabolcsi, T­ak^os — Bug­­lyó, Maczkó, Balla. Edző: Nagy­­kanosi Elemér. 13. perc: Jobb oldali szabadrú­gást Kovács ívelte a túloldalra, Hornyák ^fejtei' Szűc s elé csúszí­toa, aki ollózva lőtt a kapuba. 1-0. 37. perc: bal oldaU nart^bás után Kovács labdáját TruMn a kapu elé fejelte és F^es 18 mé­terről kamásgért 1őH. 2-0. 50. perc: Szedlák futott el a bal oldalon, sorra cselezte ki a védőket, az aranyonalól­ jól ívelt középre, s a jókor érkező Lueszt 6 méterről élesen lőtt a kapu kö­zepébe. 3-0. k k­k A végig jó iramú mérkőzésen a hazaiak kezdeményeztek többet és harcoltak ki mezőnyfölényt. A há­rom gólon kívül még két kapufát is lőttek. Jó: Pribek­,­­Robb, S­atkó, Hor­­nyák, Szűcs, illetve Bőzsöny és Király. után a Kinizsi megszerezte a ve­zetést, a vendégek nagy fölény­be kerültek, de egy váratlan gyors ellentámadásból mégis a debre­ceni csapat szerzett újabb gólt, és ezzel biztosította a győzel­mét. Jó: Németi, Cs. Kiss, Waczla­vik, Andiikó, Fodor, 111., Farkas, Bodolai, Magyar. Fülöp Kornél Razincbarcik-Gyorsgyös 2-0 (0-0) Kazincbarcika, 2000 néző. V: Hu­ták. Kazincbarcika: Fülöp — Ba­csó, Szert, Helgert, Tamás Fe­kete, Kálmán, Petrovics — Kole­­szárik, Kiss (Sinkó az 55. perc­ben), Szemere. Edző: Szentmar­­jay Tibor. Gyöngyös, .Kovács — Adonyi, Borsányi, Ács, Kelemen — Budai (Tóth a 70. percben), Hu­szár, dr. Galgóczi (Ullmann a 68. percben) — Szabó, Barai, Vágó. Edző: Péczeli Szabolcs. 66. perc: Fekete jó ütemű negy­ven méteres átadásával Koleszárik középen kiugrott, a kifutó kapus mellett, elgurított labdája a jobb kapufáról visszapattant elé, és má­sodszorra, két méterről az üres kapuba gurította. 1-0. 76. perc: Koleszárik nagyszerű labdával szöktette a lesre játszó védők közül jó ütemben kiugró Bacsót, aki a kapust kicselezve nyolc méterről az üres kapu kö­zepébe lőtt. 2-0. k k­k Az első félidő küzdelmes, sok hibával tarkított­ játéka után, a második játékrészben váratlanul nagyot javult a játék színvonala és­­ ez elsősorban a hazai közép­pályás sor fel­javulásának volt köszönhető. A Vegyész végül megérdemelt győzelmet aratott, a lelkes, de elsősorban a védekezés­sel törődő vendégek ellen. Jó: Szert. Kálmán, Koleszárik, Fekerfi, Bacsó, ill. Huszár, Ács, Szabó. Tompos László Szarvas Rési­ 2-0 (0-0) Szarvas, 2500 néző. V: Szávó. Szarvas: Pocsai — Kajtár, Talapa, Petneházi, Szőke — Tóth (Kóczián a 40. percben), Plastyik, Bánót­ — Habár, B. Tóth, Dumcskó. Edző: Ha­ász Sándor. Ózd: Szántó — Fo­dor. .Bíró, Túrás, Kiás — Ligeti, Tóth (De­braczeni a 01. percben), Szer-Ula (Csuhár­y a 66. percben) — Bácskai II, Bácskai I, Mada­rász. Edző: Pe­nagi Róbert. 57. perc: B. Tóthot buktatták az Ózdi védők a kanutól 25 méterre. A szabadrúgást Bánáti a jobb sa­rokba lőtte, 1-0. 57. perc: B. Tóth 25 méterről balra nagy gólt ragasztott a bal fg eső sarokba, 2-0. k k . A vezetőgól megszerzése után felszabadultabban és helyenként jól játszott a szarvasi együttes. Kétgólos győzelmük megérdemel. Jó: Pockai, Tajana, Bánáti,­ B. Tóth, ill. Tóth, Bácskai I. Csabai Pál Szolnoki MÁV MTE— Honvéd Asztalos SI 5-3 (3-0) Nyíregyháza, 4500 néző. V.: Kurmai. Szolnoki MÁV: Szend­rei (Boross a 70. percben) — Kolláth (László a 70. percben), Porhanda, Sebők, Tóth — Hege­dűs, Zakar, Lódi, Földes­ — Szatmári, Nász. Edző: Kimer István. Honvéd Asztalos SE: Ambrusz — Paulik, Neumann, Vincze, Juhász (Kanyári a szü­netben) — Borbély, Tóth, Stanev — Kovács N­., Kovács I., Kubik. Mb. edző: Kovács László. 17. perc: Zakar lövését Amb­rusz csak kiütni tudta, Lódi tíz méterről a kapu közepébe lőtt. 1-0. 34. perc: Nász jobb oldali szög­letét Zakar egy méterről a kapu jobb oldalába sodorta. 2-0. 38. perc: Zakar cselezgetett a hazaiak 16-osán belül, a labda Földesi elé került, a középpá­lyás nyolc méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 3-0. 57. perc: Lódi mesteri átadá­sát Szatmári közelről a kapu sarkába vágta. 4-0. 58. perc: Kovács II. egyéni já­ték után lőtt, a labda a bal oldali kapufáról pattant a háló­ba. 4-1. 71. perc: a szolnoki kapu elő­terében Hegedűs feleslegesen cse­­lezgetett. Kubik megszerezte a labdát, majd az ötös sarkából a kapuba lőtt. 4-2. 74. perc: Zakar tíz méterről fejmagasságban a kapu jobb ol­­dalába helyezett. 5-2. 79. perc: Kovács L. 18 méteres szabadrúgása, egy védőt érint­ve került a szolnoki kapuba. 5-3. k­kk A vendég szolnoki csapat na­gyobb tudása gólokban is kife­jeződött. A hazai együttes védel­me gyenge teljesítményt nyúj­tott, az eredmény igazságos. Jó: Sebők, Tóth, Zakar, Lódi,­ ill. Stanev, Kovács N­., Kubik. Kovács György 29. perc: Erős ugratta ki Soóst, akit a büntető területén belül buktatták a hazai védők. A 11-est Erős végezte el, aki a bal felső sarokba vágta a labdát, 1-0. 60. perc: Nemes jobb oldalról ívelt az ötösre, Magyar jó ütem­ben ugrott ki a védők közül és fejese a jobb felső sarokba vá­gódott. 2-0. 67. perc: Erős az egész hazai védelmet ,kicselezte, majd az elő­revetődő Dohány mellett laposan a bal alsó sarokba lőtt. 3-0.­­ A vendégek adódó helyzeteiket ügyesen kihasználták. Jó: Oláh, Hajas, Magyar, ill. a hazaiak közül senkit nem le­het kiemelni. Famek Mihály Eger—Orosháza 3-2 (3-1) Orosháza, 3000 néző. V: Aczél. Eger: Baár — Veigh­, Fegyvernek­, Lengyel, Danyi — Csathó, Jánosi, Móricz — Horváth II, Horváth III (Ambrus a 60. percben), Horváth I. Edző: Bánkúti László. Oroshá­za: Nyárádi — Gulyás (Hegedűs a 83. percben), Raffai, Verbőczi, Lovas — Cziffra, Friderikusz (Kun a 46. percben), Nagy — Rozsán, Debreczeni, Fritz. Edző: Klejbán Antal. 2. perc: Verbőczi rosszul adott haza, Horváth I. elcsípte a lab­dát, és a hálóba gurított. 1-0. 24. perc: Gulyás szerelését túl szigorúan tizenegyesnek ítélte a játékvezető, a büntetőből Horváth I. újabb gólt szerzett. 2-0. 40. perc: egri támadás futott a pályán, Horváth I. védelmi hibá­ból a harmadik gólt szerezte. 3-0. 45. perc: jobb oldali beadásból Nagy fejelt gólt. 3-1. 70. perc: közvetett, szabadrúgás után Rozsán lőtt gólt. 3-2. kkk A mérkőzés képe alapján a dön­tetlen igazságosabb lett volna, a hazai csapat a helyzetek soroza­tát hagyta kihasználatlanul. Jó: Lengyel­ Jánosi, Horváth I., ill.­­Verbőczi, Nagy Rozsán, Diniák Ferenc isisei $1—­­1. Szabó L. SE 2-0 (0-0) Jászberény, 1500 néző. V: Divinyi. Lehel SC: Mikhárdi — Gergely, Kirschner, Lakatos, Czigány — Postás, Fejes, Lukácsi — Pecha, Váczi (Szívós a 83. percben), Ba­ch­er (Szabó T. a 79. percben). Ed­ző: Kóczián Antal, H. Szabó L. SE: Merleg — Herédi,­ Sándor. Dá­vid, Mohácsi — Fodor, Cserháti (Kovács a 64. percben), Batári — Kelemen (Pribék az 58. perben­, Czankó, Vozár. Edző: Bencsik Gyula. 49. perc: Váczi 17 m-ről lőtt és Portos fejét érintse a hálóba Vá­gódott a labda. 1-0. 60. perc: a védőkről levnttek a labdával.Lukácsi kiugrott, és a 10.­­futó,Merley mellett a kapuba lőtt. 2-0. kick Küzdelmes, jó iramú mé­kőzésen a Lenii nagyobb gólkülönbséggel is ■"•verhetett volna. Jő: Mikhárdi. K^rscTv^er. Laka­té. LtPecha, ill. Mersey, Dávid, Batári. Bányai János Sywia— Hódrmnővásárhely 0-0 Gyula. 3500 néző. V: Lázin. Gyu­la: Szabó — Fetrovszki. Ottlak én, Csorba. Otott — ^*eh. kuR. bori — Tóth T­. IHt­'ka a r*. pe-0.* ben), Kocsis (Gulyás a 60. ^e**c­­ben), Steigerwald. Edző: Szűcs Mihály. Hódmezővásárhely: Bu­gyik — Kontor, Lancsa. Magyar. Olasz — Bálint dr., Szenti (Antal a 81. nercben),­­Pető (Nádasi a szünetben) — Stark, Feleki, Nagy L. Edző: Ro^ik Miklós. 39. nerc­ ,Csorba megvárt­a Bá­lint dr.-t, aki azonnal törlesztett, ezért a játékvezető mindkettőjü­ket kiállította. Mig meddő fölényben lévő hazaiak rohamait a magabiztosan védő Bugyikkal az élen sorra visszaver­te a vásárhelyi védelem. Jó: Ottlakán, Cseh, Steigerwald, illetve Bugyik (a mezőny legjobb­ja), Magyar, Stark, Fábián István Dunaújvárosi spítőík— Budafok 2-2 (2-1) Dunaújváros, 2000 néző. V: Eg­ri. Dunaújváros: Papp — Tóth, Miklós I., Furják, Peterdy — Bé­res, Miklós II. (Juhász a 75. perc­ben), Labáth (Lapu a 61. perc­ben), S­tártka — Magyar, Ármai. Edző: Formaggini Károly. Buda­fok: Szokolai — Béress, Kapi­tány, Stefanis, Vízi — Tóth A., Pozsár (Paizs a szünetben) — Karajos, Tóth B., Bleicher, Krisz­tin. Edző: Dobesch Gyula. 2. perc: Miklós­ II. kézzel men­tett 20 méterre a kaputól. Vizi bomba szabadrúgása a kivetődő Papp melléről kiperdült, és a be­futó Bleicher 5 méterről laposan a hálóba lőtt, 0-1. 19. perc: Egy bal oldalról át­ívelt keresztlabdát Béres az alap­vonalról belőtte, s az­ érkezős Ár­mai 5 méterről félmagasan a ka­puba fejelt. 1-1. 40. perc: Miklós n. 40 méterről kapu elé ívelt, a hátul tartózko­dó Krisztin Mártha elől haza­adott — nem vette észre, hogy idő közben Szokolai kiindult a kapuból és a labda az üres ka­puba jutott, (ön­ról), 2-1. 60. perc: Krisztin a bal oldal­ról indulva sorra cselezte ki a védőket, majd a kifutó Papp mel­lett 5 méterről laposan a hálóba lőtt, 2-2. k k k k Az öngólos vezetés után nagy erővel támadott a hazai csa­pat, de a több kihagyott gól­helyzetet követően a rutinos já­tékosokból álló Budafoknak si­került az egyenlítés. Jó: Papp, Peterdy, Béres, ill., Kapitány, Pozsár, Tóth B., Blei­cher. Markó Lajos­­on kívül két oldalháló és két ka­pufa is jelzett. A második játékrész vége felé feljött az Izzó, de­­támadásai csak pislákoltak. Az Izzós izzást gyor­san lehűtötte Geiger szép gólja, s ha a hazaiak jobban összpontosí­tanak, még többször is megrez­­dülhetett volna a vendégek háló­ja. A rangadón a Csepel bajnok­­aspiránshoz méltóan, az Izzó igazi tudása alatt játszott. Jó: Harangi, Vincze, Tulipán, Hegyi, Ill, Szűcs, Esterházy, Kis­teleki. Brukner Péter Bp. Spartacus—22. sz. VisSán 2-1 (2-1) Rákoscsaba, 1200 néző. V: Simon J. Ju­p. Spartacus: Lázár — Őze, Dudás, Kruppa­, Szebeikó — Há­­bersdorfer, Szalai, Gergely (Szőke a szünetben), Kapusi — Kelemen, (Nagy a 83. percben), Becsei. Ed­ző: Dorogi József. 22. sz. Volán: Kertész — Halászi, Köböl, Vaszi­­lev, Réthy — Goschler, Csider, Oravecz (Bakos az 55. percben) — Hajdú (Molnár I. a 67. percben), Németh J., Molnár Gy. Edző: Prei­­ner Kálmán. 7. perc: Köböl nagy hibájából Becsei futhatott el, begurítása után Kelemen lőtt a hálóba. 1-0. 9. perc: Szalai lábát elhúzták a 16-oson belül, 11-es! A büntetőt Becsei biztosan értékesítette. 2-0. 44. perc: szöglet után a kapu előtti bolyból Goschler emelkedett ki a legjobban, élesen fejelt a jobb felső sarokba. 2-1. ☆ ★ A parázs hangulatú második 45 percben mindent megtett a 23. sz. Volán az egyenlítés érdeké­ben — olykor szinte felbillent a pálya fölényétől — a Spartacus­­nak azonban, ha nehezen is, de sikerült „kibek­kelnie” a nehéz perceket. Jó: Őze. Dudás, Hábersdorfer, Becsei, ill. Vaszilev, Goschler, Csider. Pál László 3. Nyíregyh­9 6 2 116- 414 2. Szolnoki 5 2 219-1012 3. Szarvas9 ’5 2 214- 812­­ 4. Lehel9 4 3 213- 911­­ 5. Gyöngyös9 5 1 310-1111 6. Szabó SE9 4 2 315-1110 7. HMSE9 3 4 2 9- 510 8. K.-barc.9 4 2 317-1410 1­. Gyula9 4 2 312-10­10 10. B.-gyarm.9 5 2 411-1010 11. Eger9 3 3 314-139 12. D.Univers.9 3 3 311-139 13. MVSC9 3 3 315-139 14. Papp SE9 4 2 518-188 15. BTASK9 3 1 512-137 16. Ászt. SE9 3 1 517-207 17. Orosháza9 2 2 5 8-126 18. Olefin9 2 2 5 7-146 19. Ózd9 2 1­6 7-185 20. Debr. K.9 2 9­7 8-224 1. Csepel 98-1­23- 5 16 2. KKF SE 96 1219-1113 3. Vác 944 115- 512­­ 4. Izzó 944 114-10­12 5. Dunakeszi 95 1311-1011 6. BVSC 942311- 610 7. Kecskemét 933316-109 8. SZEOL AK 933312-109 9. BKV E.925210- 99 10. Bem SE 932­413- 83 11. Ganz­ M. 94­2 513-138 12. Szegedi D. 932410-118 13. Budafok 924311-148 14. Bp. Sport. 932­410-138 15. D.-újv. Bp. 9243 9-148 16.22. Volán 9153 9-147 17. Esztergom 9234 12-207 18. Építők 9225 7-116 19. Pénzügyőr 9225 9-176 20. Jánoshalma 92 166-295 Kopcsányi Sándor Debreceni Kinizsi— Honvéd Papp J. SE 2-1 (0-0) Debrecen, 700 néző. V: Geiger. D. Kinizsi: Kiss — Kelemen, Cs. Kissi, Németi, Kacsur — Mózsa, Waczlavik, Andirkó — Sugár (Orosz a 70. percben), Zákány (Mártha a 77. percben), Fodor. Edző: Molnár János. H. Papp J. SE: Elekes — Konrád, Szilágyi, Fodor, Farkas — Bodolai, Osváth, Magyar — Kvaszta, Répási (Nagy a 39. percben), Palkovics (Gre­­gor a 63. percben). Edző: Vágó György. 53. perc: Lökésért szabadrúgás­hoz jutott a Kinizsi. A kaputól 13 méterre letett labdát Andiikó úgy csavarta el a sorfal mellett, hogy az a jobb kapufa belső lap­járól vágódott a hálóba. 1-0. 81. perc :Fodor beadását követően Mózsát hat méterről Elekesbe rúgta a labdát, amely visszapattant hoz­zá és ő másodjára négy méterről már biztosan helyezte a kapuba. 2- 0. 91. perc: Ozsváth elfutott, legu­rította a labdát Kvasztának, aki 11 méterről a kapu közepébe lőt­te, 2-1. A két csapat nagy akarással és *­1-esedéssel küzdött, de a játék a közepesnél nem volt jobb. Mi­ Békéscsabai TASK— Olefin SC 3-0 (1-0) Leninváros, 1000 néző. V.: Bar­na. Békéscsaba: Oláh — Hajdú, Hajas, Lukoviczki (Bakovics a 70. percben), Jegyinák —■ Alberti, Nemes, Erős — Magyar, Cser­­nus, Soós. Edző: Szita László. Olefin SC: Dohány — Czankó, Tomesz, Vancza, Kovács — Ka­pus, Belényesi, Lázár — Suller, Petró (Fekete a 46. percben), Kocsis. Edző: Szabó Béla. ­ Kijelölték a kereteket Csütörtökön Nyíregyházán rendezik az NB II-es cso­portválogatottak körmérkőzés-sorozatának első összecsa­pását, a Kelet—Közép mérkőzést. A két csoportkapitány, Temesvári Miklós (Kelet) és Vadász Károly (Közép) kije­lölte azokat a játékosokat, akik a találkozón majd pályá­ra lépnek. A Keleti csoport válogatottjának kerete: Buús (Nyír­egyháza), Balázs (Balassagyarmat) kapusok : Magyar (Hódmezővásárhely), Szűcs (Nyíregyháza), Sebők (Sz. MÁV MTE), Czeczeli (Nyíregyháza), Bálint dr. (Hódme­zővásárhely), Turtóczky (Nyíregyháza), Kiss T. (MVSC), Steigerwald (Gyula), Barber (Lehel), Lukácsi (Lehel) Móricz (Eger), Kiss M. (Nyíregyháza), Kovács T. (Aszta­los SE), Szatmári (Sz. MÁV MTE) mezőnyjátékosok. (A játékosoknak szerdán 12 óráig kell jelentkezniük a nyír­egyházi stadionban.) A középcsoport válogatottjának kerete: Hornyák (KEF SE), Pájer (Vác) kapusok : Béres (Bu­dafok), Elekes I. (Kecskemét), Stefanics (Budafok), V. Tóth (SZEOL AK), Papp (BVSC), Tóth I. (Csepel), Gru­­borovics (Bem SE), Tarnóczy (Csepel), Boda (V. Izzó), Vincze (Csepel), Kozma III (SZEOL AK), Csuhay (Bem SE), Herédi (Ganz-MÁVAG). Csepel—Sí’?, V. Kiú 3-0 (2-0) Csend, 4000 néző. V: Győri. Cse­pel: Kovács — Kincses, Kőhalmi, Wéber (Hanga! a 84. percben). Ha­rangi — Tulipán, Hegyi, Tóth HCÖ- kény a 90. percben) — Ta­rtóczi, Geiger, Vincze. Edző: Keszthelyi Mihály. Bp. Vasas .Izzó, Pálinkás — Révész, Szűcs. Schuszter, Meö­­■ gyásszá! — Antal (Szilágyi az 51. percben), Varga — Kisteleki, Es­terházy, Boda, Sipőcz (Zöldi a 72. percben). Edző: Tóthegyi Tibor. 13. perc: Harangi él e­en belőtte a labdát a 16-oson belülre, Geiger nagy erővel bombázott a jobb fel­ső sarokba. 1-0. 38. perc: Kovács kirúgását Vin­cze levette, kiugratta Tarnóczit, aki Medgyasszadt és Pálinkást be­csapva könnyedén gurított a há­lóba. 2-0. 75. perc: Kőhalmi 20 méteren át vezette a labdát, jól továbbított a nagyszerű helyzetben lévő Geller­hez, a kitörő középcsatár elegán­san helyezett a földön fekvő tehe­tetlen Pálinkás mellett a kapu­ba. 3-0. k­ék Ragyogó labdarúgóidőben kerül­ sor a Középcsoport rangadójára. A Csepel azonnal magához ragad­ta a kezdeményezést, fölénybe ke­rült, melyet a gyorsan rúgott gól XXXV. 233. ♦ 1979. október 1. Kossuth KCS£— P­énzügyőrr 2-1 (1-0) Váci út, 700 néző. V: dr. Botka. KKF­E: Hornyák — Pozsgai, Szikszai, Gellért, Éger — Ambrus (Molnár 75. percben), Hámori, Fe­hér — Fischli, Kozmor (Szabó 67. percben), Becsei. Edző: Nagy Já­nos. Pénzügyőr SE: Domján — Bene, Bogdán, Eipel, Csekő — Schaffer, Kovács T., Gálvölgyi (Vi­­da 51. percben) — Hordás, Moz­­ner, Les­ti. Edző: Kiss László. 23. perc: nagy­­kavarodás támadt a Pénzügyőr SE kapuja előtt. Be­csei átadását Hámori a megder­medt védők között 12 m-ről, lapo­san a hálóba lőtte. 1-6. 56. perc: Schaffer a 16-os oldal­vonalán belül közvetett szabadrú­gást végzett el. A kapujából ki­mozduló Környék kiejtette a lab­dát Kovács T. közelről a hálóba gurította. 1-1. 83. perc: Bogdánnál volt a lab­da, elrúghatta volna, de cselezge­tett, Becsei ellopta tőle és nehéz szögből küldött éles, lapos lövé­séből a bal kapufa belső lanjáról pattant a hálóba a labda. 2­1. k­ék A látottak alapján döntetlen eredmány reálisabb lett volna. Jó: Eger, Hámori, Becsei, 111. Eipel, Kun István ahincünszi Vasúri.— BVSC 2-0 (0-0) Dunakeszi, 1000 néző. V: Dorozs­mai. Dunakeszi: Kenesei —­ Lő­­rincz, I-Ianzel L., Asztalos, Kiss J. — Császár, Pollák — Kiss L. (Tóth a szünetben), Bodó, Házéi J. Nazáth. Edző: Jeszenszky István. BVSC: Flak — Bodnár, Petró, Huszai, Dunai — Papp, Bere­cz, Polonyi — Szanyi, Csikós (Lipcsei a 65. percben), Kaszás (Kántor a 72. percben). Edző: Ubrankovics Mihály. 65. perc: Nazáth a félpályáról kapott labdával előbb Petrót, majd Bodnárt játszotta át és 15 méterről nagyszerű egyéni teljesít­mény után remek gólt lőtt a bal sarokba. 1-0. 78. perc: Császár 15 méteres óriási erejű lövése a kapusról ki­vágódott, és a berobbanó Tóth 2 méterről a kapuba bombázott. 2-0. k­ék A Dunakeszi jobb, okosabb já­tékával biztosan nyert. Jó: Lőrinc (a mezőny legjobb­ja), Asztalos, Császár. A vendég­­csapatból senki sem dicsérhető. Solymosi László M . Előre—Honvéd Sem I. SE 2-0 (1-0) Knopp I. utca, 600 néző. V: Kö­rös. BKV: Gőgös — Vári, Gulácsi, Nagy, Stockbauer — Bitter (Gábor a 6. percben), Csányi, Török — Fekete, Gubán (Udvarecz a 64. percben), Kapcsos. Edző: Borbély András. Honvéd Bem SE: Rédei — Birincsik, Bársony, Borics, Parti — Dániel (Patkós a 61. percben), Csuhay, Gruborovics — Berecz, Dékány, Havasi (Kenderesi a 72. percben). Edző: Nagy János. 17. perc: Kapcsos a jobb szélről lágyan ivelt középre, az egyedül hagyott Gábor magasra ugorva fe­jelhetett kapura, s a labda a bal oldali léc belső lapjáról pattant a hálóba. 1-0. 85. perc: Gábor a 16-os vonalán kapott jó átadást, ügyes csellel le­fordult őrzőjéről, s a kifutó Rédei mellett a kapu közepébe helye­zett. 2-0. k­ék Kemény, kiegyenlített küzdelem, közepes színvonal jellemezte a já­tékot. A hazaiak nagyobb küzdeni tudása, s jobb helyzetkihasználása döntött. Jó: Gőgös, Vári, Gulácsi, Csányi, Kapcsos, ill. Csuk­ay, Gruborovics, Janek László Építők SC— Váci Híradás 1-0 (1-9) Népliget, 2900 néző. V: Földvári. Építők: Szekeres — Oláh, Páncsics dr., Varga, Gelesits — Palotai, Máté, Lévai — Sárközi (Fekete J. a 67. percben), Kiss, Patai (Sinkó a 60. percben). Edző: Thomann Antal. Vác: Pajer -1- Eisemann, Misnyovszki, Strausz, Kamász — Répási, Bodor (Bajnóczi a 65. perc­ben)­, Sólyom, Bednarik — Balogh, Deák. Edző: Vadász Károly. 32. perc: Sárközi hosszú indítását Lévai sarokkal Palotai elé csúsz­tatta, a nagy lendülettel­ kapura törő középpályás pedig 14 méterről, a jobbösszekötő helyéről a kapu közepébe vágta a labdát. 1-0. ★ ★ Szünet után a vendégek óriá­­si erővel támadtak, de az idő múlásával akcióik egyre görcsö­sebbé váltak, és ez a kapkodás még az egy pont megszerzéséhez is kevés volt. Jó: Szekeres, Varga, Lévai, VL Eisemann, Sárosi István Szegedi Dózsa— Esztergomi Vasas 2-1 (1-1) Esztergom, 2000 néző. V: Hart­­mann. Szegedi Dózsa: Tóth — dr. Emődi, Bíró, Csömör, Nagy —­ Sza­bó, Ződi, Pécsik — Szamosszegi, Pipicz, Kanász (Ladányi a szünet­ben). Edző: Reményik László. Esz­tergom: Koller — Sándor, Varga, Vaiser, György (Eckl az 55. perc­ben) — Pellinger, Peszeki II., Pe­­szeki I. — Szenczi, Balogh, Ilos­­vai (Huták az 55. percben), Monostori Tivadar. 18. perc: Peszeki I-et a 16-oson belül ellökték. A megítélt bünte­tőt Peszeki I. élesen a bal sarok­ba lőtte. OZI. 43. perc: bal oldali beadáskor Szamoszsegi élesen fejelt a bal felső sarokba. 1-1. 75. perc: Nagy élesen belőtt bal oldali szabadrúgásába Varga be­leért és róla a labda a hálóba vágódott. 2-1 (öngól), ill ★­­ A,vendégek a mérkőzés hajrá­jában pontosabb adogatásaikkal már csak az eredmény tartására törekedtek. Jó, Nagy,­­Ződi. A hazaiak kö­zül senkit nem lehet kiemelni. Németh Ferenc Jánoshalma— Ganz-Má¥,HG 2- 1 (2-3) Jánoshalma, 800 néző. V: Dra­­vec. Jánoshalma: Csernák — Bá­tyai, Maráczi, Fenyvesi, Liliom — Angeli, Márkus, (Balogh a 80. percben) — Tápai, Suhanek (Bé­­nyi a 60. percben), Horváth, Jó­­zsa. Edző: Fertőszegi Béla. Ganz- MÁVAG : Puzder — Aranyosi, Bo­­doki (Balázs a 46. percben), Zi­­monyi, Nagy P. — Gugyerás, Se­­lenka, Birkás — Weiland (Nagy L. az 55. percben), Herédi, Si­mon. Edző: J­aszás Gábor. 25. pe­rc: Angeli jó átadását a felfutó Bátyai 13 m-ről lőtte a kapuba. 1-0. 39. perc: Tápai nagyszerű lab­dáját Horváth 14 méterről a ka­pus mellett lőtte a bal sarokra. 2-0. 75. perc: Egy pillanatra „kiha­gyott” a hazai védelem és Herédi a kapuba lőtt. 2-1. 60. perc: Horváthot a játékve­zető durvaságért kiállította. k kk A hazai csapat jól szervezett játékával biztosan szerezte meg a két pontot. Jó: Maráczi, Tápai, Csernák, ill Aranyosi, Zimonyi, Selenka. Hajtman Tibor SZEOL MAKSZ 3- 1 (3-1) Szeged, 2000 néző. V: Pál­völgyi. SZEOL AK: Újhelyi — Hevesi, Kozma Z., Forgács, V. Tóth — Hágelmann E. (Vígh a 68. perc­ben), Hegedűs J., Petró (Na­hóczki a 45. percben) — Kozma Gy., Hágelmann T., Kunszt. Edző: Ko­vács József. KSC: Leskó — Elekes I., Elekes J., Kovács Te Beres — Lakatos, Csordás, Farkas (Frei a 78. percben), Prikidánovics (Kocsis a 45. percben) — Tapasztó, Sörös. Edző: Molnár Ferenc. 22. perc: Petró a balösszekötő he­­­yén ugrott ki, 10 méterről leadott lövésébe a mente­ni igyekvő Ele­kes J. belelépett, és a lábáról maga­san felpörgő labda a kapuját fe­leslegesen elhagyó Lest­ mögött a bal sarokba pattant. (öngól.) 1-0. 29. perc: Kunszt 35 méteres, bal­­lábas lövését Leskó csak kiütni tudta, pontosan a berobbanó Koz­ma Gy. elé, aki 5 lépésről a kapu közepébe lőtte a labdát. 2-0. 89. perc: Beles a bal oldalon tört előre, az alapvonal közvetlen kö­zeléből laposan a kapu elé adott és a fő ütemben érkező Tapasztó 5 lépésről, laposan a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 2-1. 40. perc: Kozma Gy. több oldal*­­beadását elvétették a kecskeméti védők. Haeelmann T. a karéjtól 10 méternyire, középen, senkire, sem zavartatva, lekezelte a lab­­dát, és jobb lábbal, na p.y erővel a jobb felső sarokba lőtt! 3-1. k­ék A jó iramú, küzdelmes mérkőzés első félidejében a jobban játszó SZEOL AK megnyugtató előnyre tett szert, és biztosan győzött. Jó: Forgács, Hágelmann és Há­­gelmann T., ill. Elekes I, Farkas, Thékes István