Népsport, 1987. március (43. évfolyam, 50-75. szám)

1987-03-01 / 50. szám

DOLESCHALL ANDRÁS EURÓPA-BAJNOK 17. légfegyveres EB Kresz László jelenti Pozsonyból. A felnőtt és a junior futóvadlövő csapat is bronzérmes A fiatal Joó ötödik a felnőtt női puskásoknál ik B a Hannli Népsport Vasárnap, 1987. március 1. SPORTNAPILAP • Ára: 2,30 forint • XLIII. évfolyam, 50. szám. Egyedül Kispesten ébredtek győzelemre a téli álomból Képünkön is jól látszik, hogy Hegedűs, a Haladás kapusa milyen jól érezte, hogy Fitos hová akarja ringni a 11-est. Így a kapus számára a legszerencsésebb pillanatban „randevúzott” a labdával (Záhonyi Iván felvétele) Nehéz atlétikai napok Budapesten 22. cselgáncs Gránit Hungária Kupa Háromszor az a Aki szombaton körbené­zett a Körcsarnok melletti autóparkolóban, joggal hi­hette, hogy valamelyik nép­szerű rockegyüttesünk vette birtokba a termet, ugyanis alig lehetett szabad helyet találni.. Nos, átlépve a kü­szöböt (estére­­az is kiderült, hogy a Körcsarnokban ezt szombaton ezüstküszöbnek is nevezhettük), az láthatta, hogy a tatamisportág, a cselgáncs csábított oly sok nézőt a lelátókra. Telt ház volt, s ez volt a 22. Gránit Hungária Kupa­ első magyar sikere. Négy súlycsoport indít. A legkisebbek, a 65 kilósok és a 86-osok vasárnap szállnak be. Tehát négy kategóriás, s ezekben 42 magyar próbál szerencsét. Legjobban — az erőviszonyokat ismerve tel­jes joggal — a 71 kilósok menetelnek, a négy közé két magyar is bejut. Deák az N­DK - bel­i Lolli veri, miután egyesült államokbeli, ma­gyar és mongol ellenfelét is a zuhany alá küldi. A má­sik ág talán nehezebb. Haj­(folylatás a 7. oldalon) Hajt«» (balról) az elődöntőben szenvedett vereséget a fran­cia Alexandre-tól 1. szabadfogású Skála Kupa Négy magyar a döntőben (Beszámolónk a 7. oldalon) Csak a bejárati kapuknál jelzett a fotocella ZTE—Ferencváros 0-0 A 89. percben „ugrott” a 2-es Rába ETO-Vas Lakatos kontra Lakatos Siófok—Tatabánya 2-2 Lehota és az egyik pont után futottak a fehérváriak Videoton—Dunaújváros 1-1 Fitos nem veszítette el a fejét Bp. Honvéd—Haladás 1-0 (Tudósításaink a 2., a 3. és a 4. oldalon) Az NB I-ben vasárnapi Hungária körút, 11 MTK-VM—BÉKÉSCSABA Megyeri út, 16 Debrecen, 11 ÚJPESTI DÓZSA—EGER SE DEBRECEN—PÉCSI MSC e Pozsonyban, a légfegyveres Európa-bajnokság második napja sz­ép sikereket hozott a magyar versenyzők szá­mára. A futóvadlövő Dolesehall András az első helyen várta a folytatást. Szombaton a gyors részben is biztosan célzott, s megnyerte az EB-t. Az ezüstéremre esélyes Solti végül csak a hetedik helyet tudta megszerezni. A csapat harmadik tagja, Hegedűs gyenge napot fogott ki, de a csa­pat — igaz, aranyesély után — így is bronzérmes lett. Ugyanezt az eredményt könyvelhette el a junior futóvad­lövő csapat is, amelynek tagjai közül Tasi versenyzett a legjobban, az összesítésben ötödikként végzett. A női pus­kások versenyében a bolgár Vecseva saját világcsúcsát megjavítva lett első. A fináléba két magyar is bejutott: Joó és Fórián. Közülük a mindössze 16 éves Joó Éva re­mekül helytállt, s egyéni csúccsal az ötödik helyet szerezte meg. Fehérbe öltözött zL°ny az EB második napjára. A versenyzők nem örültek ma­radéktalanul az újra vissza­térő télnek. S nem csupán azért, mert az idén Európa­­szerte több évre való hó esett, hanem mert az idővál­tozás érzékenyen érinti a lö­vőket. Általában. De szombaton ez nem volt érvényes. Hiszen ezen a napon négy világcsúcs ■született, s a nagyszámú kö­zönség izgalmas versenyeket láthatott. A felnőtt futóvadlovóik kezdtek a legkorábban. Ért­hető izgalommal várta a ma­gyar csapat a folytatást, mert Dolesehall András elsőként, Solti Attila másodikként for­dult a lassú rész után. Dőlé­se hati 186 kört lőtt a gyors­ban, s összesítésben 379 kör­rel az élen maradt. De még nagyon sok versenyző hátra volt. Hegedűs Attila sajnos nagyon idegesen kezdett, s 360 körrel fejezte be a ver­senyt, így a csapat első helye is veszélybe került. (Folytatás a 6. oldalon.) Dolesehall András