Népsport, 1987. június (43. évfolyam, 127-151. szám)

1987-06-11 / 135. szám

Sportaktíva Angyalföldön II ^ // A A J AA irtó és segít© partnerekre van szükség Szerdán délután zsúfolásig megtelt a XIII. Kerületi Pártbizottság épületének nagyterme, amelyben párt­­alapszervezeti titkárok, tö­megszervezeti és ifjúsági fe­lelősök, KISZ- és szakszer­vezeti titkárok, iskolaigaz­gatók, diák­spo­r­t - egy­e­sül­e­t­ek és -körök vezetői, valamint testnevelő tanárok ültek a hallgatóság számára fenn­tartott széksorokban. A pulpituson helyet fog­lalt többek között Deák Gábor államtitkár, az ÁISH elnöke, dr. Bornemissza Sándor, az MSZMP XIII. Kerületi Bizottságának első titkára, Kuzbel Ferenc, a Budapesti Ifjúsági és Sport­­hivatal elnökhelyettese, dr. Géczi István, a Magyar Diáksport Szövetség alelnö­(Folytatás a 2. oldalon) 16. kerékpáros Arany Mokka GP Színvonalas verseny és magyar győzelem a n­yitán­­ Az Arany Mokka GP első napján igazán nem lehetett okuk panaszra a rendezők­nek az időjárás miatt. Néző­csalogatónak is jó volt a kellemes napsütés, hiszen, aki akart, a világbajnokok versenye közben napozhatott is. Ritkán — talán évente egyszer, az Arany Mokkán — lehet látni ennyi érdek­lődőt a Millenáris lelátóin. Délelőtt az előfutamokra került sor. A matinén a ma­gyarok közül Somogyi Mik­lós szerepelt a legjobban. A 40(k) m-es egyéni üldöző ver­seny selejtezőjéből elsőként került a döntőbe és nem is akármilyen eredménnyel (4:43.56). Alig maradt el sa­ját országos csúcsától (4:42.25). A férfiak repülőversenyé­nek selejtezőjében már nem kísérte hasonló siker a ma­gyar kerekezők szereplését. A mieink közül senki sem került a nyolcas döntőbe. Nem úgy a gyengébb nem képviselői között, ahol a fia­tal Demel Katalin a délutá­ni négyes döntőben is rajt­hoz állhatott. A délután első döntője a férfiak selejtezőversenye volt. Itt a szabályok szerint az utolsó helyezettnek min­den körben ki kell állnia. Körről körre fogyott a szép­számú mezőny és a nézők nagy örömére az élen hala­dók között mindig volt egy magyar versenyző, Havarik Tamás. És nagy örömünkre ő az utolsó körben a leg­jobb három között is ott volt, a bolgár Kolev és az NDK-beli Guthe társaságá­ban. A harmadik helyről kezdte a befutót, de a cél­egyenes előtti kanyarban óriási hajrába kezdett, s még arra is volt ideje, hogy a cél előtt magasba emelt kéz­zel ünnepelje győzelmét. De nemcsak ő ünnepelt, első al­kalommal csattant fel a vas­taps. A következő számnak, a férfiak 1000 méteres verse­nyének rajtlistáján igazán nagy nevek szerepeltek. Mint a világbajnok NDK-beli Glü­ckliché, az ugyancsak NDK-beli világbajnok és vi­lágcsúcstartó Malchowé, va­lamint honfitársuké, az if­júsági világbajnok Ganskéé. Mi leginkább Pais Péterben reménykedhettünk. A szám (Folytatás a 8. oldalon) A férfiak selejtezőverse­nyében kezdetben még szépszámú volt a mezőny. Később — miután körönként az utolsó he­lyezettnek ki kellett állnia — megcsappant az indulók lét­száma, de Havarik Tamás az utolsó körben is bírta erővel, s végül győztesként kerekezett a célba (Záhonyi Iván felvétele) SPORTNAPILAP Az V. Dózsa és a PMSC játssza a kup MNK Bajnokköszönto, baranyai módra MTK- VM—Pécsi MSC 1-2 Eszenyi eredményesen túlórázott Újpesti Dózsa— Vasas 2-0 Ez a helyzet kimaradt. Mészáros elgurította a labdát a tizenhatoson kívülre futó Gáspár mellett, aztán nem találta el az üres kaput. Ka­jdy és Huszárik tehetetlen szemlélője a pécsi csatár alakításának. A PMSC akár több góllal is legyőzhette volna a bajnokot, de ez az eredmény is elég volt a továbbjutáshoz (Koppány György felvétele) Mi lesz Pecsiccsel? Pecsics Tibor, a Zalaegerszegi TE labdarúgója szer­dán bejelentette egyesülete vezetőinek, hogy eláll a Rába ETO-val az idén tavasszal kötött előszerző­désétől, s továbbra is a ZTE-nél kívánja folytatni pályafutását. Elhatározásáról levélben értesítette a győri klubot és az MLSZ-t is. Pécsics visszavont átigazolási kérelmének ügyében a szövetségre vár a döntés. (MTI) * (Bővebb információ és véleményünk a 3. oldalon) HALLÓ, NÉPSPORT? írja mecsi Kék-fehér kérdések és válaszok... A pénz i­ár megvan ... Törőcsik képe a tévében? ... (7. oldal) a ...................... ...........—........."..'"­.ff LABDARÚGÓ NB I* Váci Izzó—Diósgyőr 2-0 Kaposvár—Nyíregyháza 1-1 Metripond SE—Szeged SC 1-0 Salgótarján—Szolnok 0-2 Ózd—Baja 1-0 Ganz-Mávag—Szarvas 2-1 Nagykanizsa—Szekszárd 1-1 Komló—Csepel 4-2 Veszprémi SE—Keszthelyi ATE 0-1 Budafok—Bp. Volán 0-3 (Tudósításaink a 3., a 4. és az 5. oldalon) f­i