Népsport, 1988. június (44. évfolyam, 129-154. szám)

1988-06-01 / 129. szám

Vízilabda Az ellenfél kevesebbet hibázott Magyarország—Olaszország 9-10 Negyedórával a kezdés előtt a Komjádi uszoda előtt felöltözve láttuk Tóth Imrét, a válogatott egyik gólgyárosát, több csuklóján kötéssel. — Sajnos, nem játszhatok az olaszok ellen, de remé­lem, a hétvégi bajnoki mécs­esekre rendbe jövők — mondta. Ezért­­az olimpiai selejte­zőn győztes csapatban any­­nyi volt a változás, hogy Tóth Imre helyett Vincze szerepelt. Bujka remek szerelése volt az első említésre méltó a mérkőzésein. Aztán az, hogy­­az olaszok pillanatok alatt belőtték az emberelő­nyüket. Ekkor ez még a ma­gyaroknak is jól ment. 2-2- ig mindkét csapat értékesí­tette előnyét. A hazaiak a szoros emberfogást válasz­tották védekezésül, ezt hasz­nálta­ ki ,a vendégek cente­re, Ferretti, védőjéről ügye­sen lefordulva szép akció­gólt lőtt. Egyenlíthettünk volna, de kimaradt az első emberelőny. (Tóth Gyula, a női vá­logatott edzője: — A nyu­­godtabban játszó ellenfél jobb a pozíciójátékban, a mieink viszont kapkodnak. Ezért hiába vannak hely­zetek, nem sikerül beta­lálni.) Nem sikerült a második negyed elején az újabb em­berelőny értékesítése sem, az olaszok viszont négymé­­teresből növelték előnyüket, m­ajd 2-5-re elhúztak. Pardi csavart kapufára és kima­radt harmadik emberelő­nyünk i­s. Szerencsére a ne­gyedik nem, de az olaszok nyomban c­ntergóllal vála­szoltak. (Rajki Béla volt szövet­ségi kapitány: — Feltűnő a sok figyelmetlenség a magyaroknál. Két negyed alatt egyetlenegy kapás­lövést sem küldtek a ka­pura. Lassúak az akcióik, zónázás ellen kár erőltet­ni a center játékot.) A harmadik negyedben is a Vetélytárs lőtte az első (Folytatás a 12. oldalon) Az olasz kapu előterében Pardit (fekete, 9-es sapkában) Po­stiglione már nem tudta megakadályozni a labdaátvé­­telben (Koppány György felvétele) Francia nemzetközi teniszbajnokság A szovjet Zvereva az elődöntőben (12. oldal) Torna OB a Nikex Kupáért Felemás (Visszapillantó írásunk az 5. oldalon) A labirintus két kijárata Hol tart a mai magyar asztaliteniszsport ? (Cikkünk az 5. oldalon) ♦ Szerda, 1988. június 1. ♦ XLIV. évfolyam, 129. szám ♦ Ára: 2,30 forint » SPORTNAPIUP „Élethalálharc" Debrecenben OLASZORSZÁG MÁM A HUNGÁRIA KÖRÚTON Ősszel a bajnokságban jobbára vergődő MTK-VM és a bravúros győzelmeket is arató Váci Izzó találkozott, a bár az előjelek a­, újonc sikerét ígérték, a mérkőzés mégis a bajnok 1-0-ás győzelmével ért véget. Ezúttal a vá­riak fárasztó KK-sorozat után lépnek pályára a Hungária körúton, ráadásul a kék-fehérek a tavasszal ismét az él­csoportban foglalnak helyet... Képünkön Szelbert vív légipárbajt Brockhauserrel, Kósa (5) és Nagy T. (2) csak statisztál a történtekhez Détári a minőségi „termék" „isz­­álya van annak, hogy magyar vegyek... Az esti jólatré­mén keresztü­l talán több magyar játékos kap kilföldi szerződést." (Beharangozónk és írásaink a 2., 3. és 4. oldalon) A FORDULÓ MÉRKŐZÉSE Debrecen, 17. DMVSC—Békéscsaba V: Nagy L. (Plasek, Lázin) DMVSC: Mező — Nagy L. Takács, Pló­­kai A., Duró — Steigerwald, Sándor, Van­­csa, Turtóczky — Bodonyi, Melis vagy Dán. Békéscsaba: Gulyás — Szenti, Ottlakán, Csató, Fabulya — Adorján, Gruborovics, Csanálosi — Csernus, Kurucz, Szekeres. Az NB I további műsora: Megyeri út, 17. Ú. Rózsa—Videoton Siófok, 17. Siófok—Ferencváros Pécs, 17. FMSC—Haladás Zalaegerszeg, 18. ZTE—Tatabánya Győr, 18. Rába ETO—Vasas Bozsikstadion, 19. Bp. Honvéd—Rákóczi FC Hungária körút, 19. MTK-VM—Váci Izzó