Nemzeti Sport, 1991. június (2. évfolyam, 149-177. szám)

1991-06-16 / 163. szám

II. 163. ♦ 1991. június 16. Gélpárbaj Tea­tea bányai bányász­ak— Veszprém FC 3-3 (1-2) Tatabánya, 3000 néző. Vezette: Bay (***) (Segovits, Horváth O.). Tatabánya: Markó 4 — Hegedűs 6, Váczi G—2-4, Jártás G, Udvardi 6 — Arany 6, Simon 7, Klausz 6 — Süveges G, Hányok 6, Szekeres G. Edző: Tornyi Bar­nabás. Veszprém FC: Végh 5 — Bognár G, Bimbó G, Csík 6, Szécsi 5 — Csornai 6, Rugovics G, Vass 6—2-4, Leho­­ta 5 — Sülé 7, Plotár 5. Edző: Dunai Antal. Csere: Markó helyett Tőkés (6) a 22., Plotár helyett Horváth II L. (—) a 78. percben. Gólszerző: Sülé a 3., Klausz a 4., Sülé a 19., Simon a 68., Vass a 70., Simon (11-esből) a 82. percben. Sárga lap: Szécsi a 14., Udvardi a 30., Hegedűs a 42., Vass az 59., Csík a 64., Csornai a 65., Bognár a 86. percben. Kiállítva: Váczi az 54., Vass a 89. percben. Szögletarány: 9:1 (5:1) a Tatabánya javára. A mérkőzés előtt bú­csúztatták a játékvezetés­től visszavonuló Segovits Antalt, aki az elmúlt 15 év alatt 115 NB II-es találkozót is vezetett. 3. perc: Rugovics—Cso­rnai összjáték után Sülé kapta a labdát, aki jobb oldalról, az alapvonal kö­zeléből, éles szögből kapu­ra lőtt, és a meglepett, el­vetődő Mankóról a bal al­só sarokba perdült a lab­da. 0-1 4. perc: Simon jobb ol­dali szögletéből Klausz az ötösről előrevetődve fejelt a kapu jobb oldalába. 1-1 11. perc: Csornai labdá­jával Lehotia futott el a bal oldalon, már a 16-oson be­lül járt, amikor a kapujá­ból kifutó Markó elhúzta a csatár lábát. Tizenegyes! A büntetőből Szécsi gyat­rán a bal kapufa mellé he­lyezett ... 14. perc: Szécsi buktatta Süvegest, amiért a veszp­rémi játékos sárija lapot kapott. 19. perc: Bal oldalról Rugovics ívelt kapu elé szögletet, Süle az ötösről a kapujából későn kiinduló Markó mellett fejelt a ka­pu bal felső sarkába. 1-2 30. perc: A felezővonal­nál Udvardi elütötte Rugo­­vicsot, ezért előtte is vil­lant a sárga kártya. 42. perc: Hegedűs a fele­zővonalnál Plotárt állította meg szabálytalanul, neki is kijárt a sárga lap. 54. perc: A hazaiak tér­felén a felezőkör közelében Váczi lerántotta Rugovi­­csot, s ezúttal a piros kár­tya került elő a játékvezető zsebéből. 59. perc: Vass az előre­törő Szekerest buktatta, ő besárgult. 64. perc: A vendégek tér­felének bal oldalánál Csík Kanyokot rúgta fel, de ő „megúszta” egy sárgával. 65. perc:­Csornai a bal oldali­ oldalvonal mellett Simont terítette le — ez is sárga lapot ért. 68. perc: Simon a vendé­gek térfelén szabadon ve­zethette a labdát, senki sem. Nem kímélték egymást a játékosok, ennek elle­nére az első játékrészben élvezetes, jó iramú küz­delem alakult ki. Elő­nyük birtokában a ven­dégek sem álltak be az eredmény tartására, ha­nem amikor lehetőségük adódott, lendületesen ro­hamoztak. Szünet után a tíz főre olvadt hazaiak nagy el­szántsággal vetették ma­gukat a küzdelembe, s nem adták fel. Ebben az időszakban igen nehéz feladat elé állították a játékvezetőt, nem voltak partnerek, mert nem kí­mélték egymást, de saját testi épségüket sem. A két pont sorsa a 70. perc­ben eldőlni látszott, de a hazaiak minden dicsére­tet megérdemelnek, mert nem szegte kedvüket a harmadik gól. Tornyi Barnabás: — El kell fáradni ahhoz, hogy az ember élvezni tudja a pi­henést. Dunai Antal: — Úgy ér­zem, helyzeteink alapján megérdemeltük volna a győzelmet. Janka Lajos MIN­I MÉDItI TATABÁNYA: Minden úgy in­natni*nlInLfett« dúlt, hogy bármilyen előzetes várakozásnak talán a felére lesznek képesek ... Aztán a közepesnél sokkal jobb, s mindenekelőtt a jövő néző­pontjából ígéretes alakulat formálódott az önbizalom­hiányban igazán nem szenvedő tréner, Tornyi Barna­bás keze alatt. Ám, mielőtt éppen ő lesz a vezérszó­noka annak, hogy micsoda csodát tett, ne felejtse soha­­ ... ennél a mai Tatabányánál azért már voltak jobb csapatai is, (hogy a végső helyezéséről ne is beszél­jünk ...) a klubnak ... VESZPRÉM FC: Kiss József, a bakonyi mecénás jó erősen megszorongathatja Dunai Antal kezét, hiszen többé-kevésbé ő is hozta azt, amit Glázertől megszo­kott a helyi nép. Egy kicsit talán még erején és tudá­sán felül is teljesített a gárda. Sőt, mára már nyugod­tan elmondhatjuk: Veszprémben felnőtt egy csapat... támadta, majd 17 m-ről, nagy erővel a bal alsó sa­rokba bombázott. 2-2 70. perc: Vass a tétovázó védők között kiugrott, Tő­kés mellett is elvezette a labdát, s mintegy 8 m-ről az üres kapu közepébe gu­rított. 2- 3 82. perc: Süveges átadá­sával Simon a bal oldalon vezette fel a labdát, a 16-oson belül járt, amikor beadása a közelben álló Bognár kezén irányt vál­toztatott. Tizenegyes! A büntetőből Simon nagy erő­vel meglőtt labdája Végh kezéről a jobb felső sarok­ba vágódott. 3- 3 86. perc: Bognár labda­­elrúgásért kapott sárga la­pot. 89. perc: Vass kíméletle­nül felvágta Simont, s mi­vel már volt egy sárga lap­ja, ezúttal nem kerülhette el a piros kártyát. ( ® S) ® NEMZETI SPORT 3 Ahogy a nagykönyvben meg van írva... Pécsi MS€—W©zc3 Izz© 0-0 Pécs, 8000 néző. Vezette: Lázin (**♦**) (Huták, Nagy L.). PMSC: Bodnár 6 — Bódog 4, Balog 6, Braun 5 —­­Tónika 5, Megyeri 6, Medgyes 5, Palaczky 5 — Lovász 4, Czéh 5, Belansky 5. Edző: Garami József. Váci Izzó: Koszta 6 — Kosztolnik 5, Nagy 6, Feke­te 0, Szalai 4 — Bánföldi 5, Gyimesi 5, Víg 6, Keim­nek 5 — Füle 4, Zirko 6. Edző: Csank János. Csere: Fekete helyett Répási (5) a 22., I­ovász he­lyett Kocsis (—) a 64., Nagy helyett Lenért (—) a 81. percben. Szegidarányi 8:1 (2:0) a Vác javára, a léc fölé a labdát a jobb felső sarok elől, idő múlásával mindkét csapat egyre elégedettebb lett. A játékosok tehát elégedettek voltak, a pub­likum viszont mérgelő­dött, időnként fütyült, de a játék képe ettől a mél­tatlankodástól sem vál­tozott. A pécsiek bronzérme­sek lettek, ám szurkolóik­nak csak egy kis csoport­ja lelkesedett igazán a harmadik helyért, a több­ség szebb zárómérkőzés­re számított, mert mégis­csak más lett volna úgy ünnpelni, hogy nyernek a kedvenceik. Garami József: — A nagy tét, és a meleg rányomta bélyegét a mérkőzés szín­vonalára. Gratulálok csa­patomnak egész évben nyújtott kitűnő teljesítmé­nyéért. Egy nagyszerű já­tékvezetőt búcsúztattunk ezen a mérkőzésen, továb­bi életében sok szerencsét és egészséget kívánok neki. Csank János: — A lab­darúgásra alkalmatlan idő­ben nagy taktikai csatában szereztünk egy pontot. Bár dobogósak szerettünk volna lenni, nem mert nyitni a csapat, hiszen a Pécs nagy­szerűen kontrázik. Ezért nem volt nagyobb iram a mérkőzésen. Lázin János: — ötven­éves lettem, és a nyolcva­nadik NB I-es mérkőzése­met vezettem. örülök, hogy két kiváló társ volt a segítségemre. Szerencsére sportszerű mérkőzésen kö­szönhettem el a síptól. Gonda László Lázár Lajos AfilMI per öl Sz PMSC: A recept: vegy egy IVilfrai'lVlEKLElj* Garamit, bízd rá meghatározat­lanul hosszú időre a csapatot, engedd, hogy minden te­kintetben azt csináljon, amit akar; ne fúrd, ne hülyézd, ne mondd rá, hogy már unalmas, hagyd, hogy beépít­sen olyanokat, mint ez a Tomka, ez a Braun, ez a Bó­dog, ez a Czéh, meg ez a Belansky, és ... akkor olyan csapatod lesz, mint amilyen a mai PMSC. (Nagyon jó ...) VÁC: Hónapokon át tapsoltatta az országot. Bravúrt bravúrra halmozott, úgy nyert zsinórban idegenben is, ahogy a Liverpool, meg a Barcelona szokott. Bajnoki? Kupa? Mindegy volt, a váciak csak nyertek, nyertek, szinte már unta az ember. Egy meghatározó nagyság­­rendű időszakban róluk szólt a magyar bajnokság ... Aztán a vége nem igazán úgy sikerült, ahogyan te­­rették volna. Egy parádés bankettet a végén elrontot­tak egy pocsék ízű kávéval... Elbúcsúzott a játékve­zetéstől Lázin János, aki elérte azt a felső korha­tárt, amely nálunk a bí­ráskodás végét jelenti. 1968-ban vizsgázott, 1983- ban lett az NB I-es ke­ret tagja, és a mostani volt a 80. élvonalbeli mérkőzése. A váciaknál Talapa még a szerdai Magyar Kupa mérkőzésen megsérült, állapota javult, de nem annyira, hogy játszhas­son. Az ugyancsak sérü­léssel bajlódó Répásit Csank János a kispadra ültette. A találkozó kez­dete előtt a pécsi veze­tők ajándékkal kedves­kedtek Lovász Ferenc­nek, aki a 27. fordulóban játszotta 150. NB I-es bajnoki mérkőzését, de sérülése miatt eddig nem volt alkalom a köszönté­sére. 9. perc: Belansky ívelt be szabadrúgást a bal oldal­ról. Koszta kifutva a me­zőnybe öklözte a labdát, amely éppen Medgyes elé került. A középpályás ka­pásból, 22 méterről lőtt, a labda a bal oldali kapufát találta telibe, majd vissza­pattant, ott termett Braun, de 11 méteres lövését Kosz­ta hárította. 14. perc: A vendégek rá­ijesztettek a pécsiekre: Zir­ko 15 méterről kapura su­hintott, a csavart labda meglepte Bodnárt, aki csak másodszorra tudta elcsípni azt. 18. perc: Bánföldi a 16-os vonalánál a bal oldalon egyedül érkező Zirko elé gurított, ám a csatár meg­lepődött a nagy helyzettől, s „lányos” zavarában a ka­pu fölé emelt, de rosszul lépett és a föl­dön maradt. Az első pil­lanatban úgy tűnt, ko­moly a baj, ezért a ven­dégek orvosa a pályára kérte a mentőautót. Sze­rencsére később kiderült, hogy a hátvédet mégsem kell kórházba szállítani, elegendőnek bizonyult a gyógykezelés a mentőau­tóban. Az első diagnózis: porcsérülés... 30. perc: Egy újabb Zir­­ko-megmozdulás borzolta a hazai szurkolók idegeit. A váci középpályás a jobb ol­dalon nyargalt el két pécsi védő között, majd két lé­péssel az alapvonal előtt középre adott, ám az ötösön állomásozó Répási fejéről a kapu mellé került a labda. 43. perc: Romanek a bal oldalról kanyarintott a ha­zai kapu elé, ám Füle nagy bosszúságára, Bodnár fes­­tői ívű röppályára kelve, a 2I-es ponton magához ölel­te a labdát. 58. perc: Hosszú csend után veszélyeztetett ismét a PMSC. Czéh szlalomozott előre a váciak térfelén, a 16-os vonalánál nekigyür­­között egy lövésnek, de a labda bágyadtan hullott lá a kapu mögött. 66. perc: Czéh csavart középre a jobb oldalról, a 11-es ponton Bódog ugrott fel fejelni, de a labda Koszta ölében landolt. 70. perc: Romanek tesz­telte Czéh futógyorsaságát a bal szélen, majd miután magára hagyta a pécsi já­tékost, középre adott. Ré­pási várta a labdát 15 mé­terre a kaputól, de emelése jócskán mellészállt. 77. perc: Répási nyesett kapura szabadrúgásból, né­hány lépésre a 16-os jobb oldali sarkától. Bodnár na­gyot nyújtózva tenyerelte Két perccel később a váci térfél közepén Feke­„Megrendítő ütéssel’­ kezdett a PMSC, s bi­zony negyedórába tellett, amíg a váciak magukhoz tértek. Az első tizenöt percben ugyanis az tör­tént, amit a házigazdák akartak. A lendületes tá­madásaikkal, a csatárok helycseréivel sorra-rend­­re dolgozták ki helyzetei­ket. Igencsak feladták a leckét a váci védőknek és alaposan megdolgoztat­ták Kosztát, akin egyszer a kapufa is segített. A Vác átvészelte a kritikus időszakot, átvette a kez­deményezést. Víg volt az, aki szervezte a vendégek játékát, és Zirko rendkí­vül veszélyes volt ebben az időszakban Bodnár kapujára. Akárcsak a pé­csi fölény, az Izzóé is ne­gyed óráig tartott, és a kihagyott helyzeteket te­kintve a vendégek „le­dolgozták” a hátrányukat. Eddig nem panaszkodhat­tak a nézők, hiszen a nagy hőség ellenére kifo­gástalan volt az iram, akadtak gólhelyzetek és a színvonal is az átlagos fölött volt. Ezután vi­szont ellaposodott a mér­kőzés, esett az iram és egyre kevesebb munká­juk akadt a kapusoknak. A második félidő sem volt jobb, mint az első já­tékrész hajrája Egyszer­­kétszer ugyan felcsillant valami a játékból, de az SZOVJET CSAPATOK KIVONULÁSA arany: 23 mm átm. 6.96 g 999°/po 19 950 Ft ezüst: 42,5 mm átm. 31,1 g, 925%o 2220 Ft aranyozott : 65 mm átm. 150 g, 3 mikr. 1150 Ft Az érméket utánvéttel postázzuk. Személyes átvétel is lehetséges. Áraink a postaköltséget nem tartalmazzák. Ha az érem nem nyerte meg tetszését, az átvételtől számított 10 napon belül visszavesszük. MAGYAR REFORMÁTUSOK II. VILÁGTALÁLKOZÓJA II. JÁNOS PÁL PÁPA LÁTOGATÁSA DEBRECENBEN A további 5 pápai emlékérem előlapja --------------­-------------------------------------------­azonos, a hátlapja a szentmisék Kérjen részletes ismertetőt! színhelyének templomait és kegytárgyait TRADORG­E Kft. 1399 Budapest, Pf.: 722. ábrázolja. ............................................................................. Használja ki a történelmi pillanatot, vásároljon EMLÉKÉRMET!