Nemzeti Sport, 1992. március (3. évfolyam, 60-89. szám)

1992-03-01 / 60. szám

III. 60. ♦ 1992. március 1. LOCKHEED fékbetétek — LIPPAI KFT. 6­226-6548 NEMZETI SPORT 3 Magyar Kupa, a ffiss a hat kisé jutásért Ibrányi SZSE—Siófoki Bányász 1-1 (1-0, 1-1) félbeszakadt Ibrány, 2000 néző. Vezette: Marosvári (Kormai, Lója). IBRÁNY: Vattai — Sziráki, Ignácz, Gyöngyösi, Hermán — Zsiga, Nikházi, Szentesi, Kató — Bárdi, Papp. Edző: Hermán László. SIÓFOK: Bíró — Keszeg, Kolovics, Olajos, Duró — Gregor, Máriási, Meksz, Krichmayer — Kám­án, Szilágyi. Edző: Varga István. CSERE: Szilágyi helyett Varsányi a tünetben. GÓLSZERZŐ: Kató a 43., Keszeg a 49. percben. SÁRGA LAP: Keszeg a 26., Máriási a 68., Ignácz a 77., Nikházi a 79. percben. KIÁLLÍTVA: Máriási a 68. percben. SZÖGLETARANY: 7:5 (3:3) a Siófok javára. 43. perc: Meksz szabálytalansága miatt a siófoki kaputól 20 m-re szabadrúgást végez­hettek el a hazaiak. Kató állt a labda mö­gé, és jól helyezett lövése a kapu jobb fel­s­ő sarkában kötött ki. 1-0 49. perc: Varsányi jól indította a bal ol­dalon Kámánt, a csatár beadását az előre­­húzódó Keszeg 10 m-ről nagy erővel a jobb felső sarokba vágta. 1-1 100. perc: A köd miatt a játékvezető le­fújta a mérkőzést. Ködös időben, rossz látási viszonyok kö­zött, mély talajú pályán került sor a talál­kozóra. Az első félidő hajrájában nekidu­­rálta magát a „kis” csapat, és hazai veze­téssel zárult az első játékrész. A Siófok nagy lendülettel vetette magát a játékba, hamar kiegyenlített. Máriási kiállítása ne­héz helyzetbe hozta a Balaton-parti gárdát, újabb gól nem esett, hosszabbításra került sor. Közben teljesen leereszkedett a köd, a nézők csak találgatni tudták, mi történik a játéktéren. Amikor aztán a látótávolság 10 méter alá csökkent, a játékvezetők a 100. percben megszakították a mérkőzést. Mintegy 40 perc elteltével újból kivonult a bírói hármas, de megállapították, a találko­zót nem lehet folytatni. Jó: Ignácz, Kató, Nikházi, Gyöngyösi, ill. Keszeg, Duró, Meksz, Kovács György Hatvan, 800­1 néző. Vezette: Bognár (Ring, Hornyák). HATVAN-DEKO: Nagy — Nyikos, Károly, Krasnyánszky, Szabados — Kelemen, Gephardt, Gömöri, Orovecz — Mózner, Mar Lilien­ku. Edző: Tóth Dénes. FERENCVÁROS: Balogh — Telek — Vaszil, Szekeres — Fodor, Lipcsei, Albert, Szenes, Keller — Lchneider, Deszatnik. CSERE: Gömöri helyett Bárányi a szünetben. Szenes helyett Nagy Zs. a 65., Albert helyett Wukovics a 78., Nyikos helyett Mutter a 83. percben. GÓLSZERZŐ: Deszatnik az 1., Lchneider a 3., Deszatnik a 25., De­szatnik a 41., Orovecz (11-esből) az 50., Szenes az 55., Krasnyánszky a 66., Fodor a 71. percben. SÁRGA LAP: Baranyi (Lipcsei buktatásáért) a 75. percben. SZÖGLETARANY: 3:10 (2:8). Nyilasi Tibor az MLSZ eltiltása miatt nem ülhetett a Fradi kispadjára, így a zöld-fehérek autóbuszából nézte a mér­kőzést. A találkozó előtt néhány ,,enyhén illuminált” szurkolót, a „fő a biztonság és a nyugalom” jelszó jegyében kivezet­tek a rendőrök a pályáról. 1. perc: Deszatnik két cselt csinált, majd 14 m-ről a bal alsó sarokba lőtt. 0-1 3. perc: Nyikos hibáját kihasználva Lchneider közbelépett, és a jobb oldal­ról, kisodródva, 7 m-ről bombagólt lőtt a bal alsó sarokba. Nagy kapus fel sem tudta emelni a kezét. 0-2 25. perc: Fodor jobb oldali szöglete át­szállt a védők és a társak feje fölött. Deszatnik csinált egy lövőcselt, majd 8 m-ről, éles szögből fantasztikusan szép gólt lőtt a bal felső sarokba. Még a hat­vani szurkolók is méltán jutalmazták vastapssal a remek teljesítményt. 0-3 41. perc: Koller keresztbe ívelt, Lchneider a jobb oldalról, 9 m-ről a fel­ső lécre lőtt, a kipattanó labdát Deszat­nik 5 m-ről a kapu közepébe fejelte. 0-1 50. perc: Vaszil hibája után a kilépő Martinenkót az FTC kapujától 14 m-re Szekeres hátulról buktatta. A jogos 11- est Orovecz végezte el, és a bal sarokba tartó büntetőjét Balogh csaknem hárí­totta. 1-4 55. perc: Albert három nagyszerű eset után valósággal tálcán tálalta a labdát Szenes elé, aki 10 m-ről laposan lőtt a hálóba. 1- 5 S3. perc: Mózner jobb oldali szöglete után az ötösről Krasnyánszky fejjel a Ferencváros kapujába csúsztatott. 2- 5 71. perc: Fodor a balösszekötő helyé­ről, 11 m-ről nem túl nagy erővel lőtte meg a labdát, de az Nagy kapus hasa alatt végül is a gólvonalon túlra­ ván­­szorgott. 2-6 A Ferencváros 60 km-re jött el a fő­várostól, úgyhogy igazán beosztónak bi­zonyult, mert minden 10 km-re jutott a zöld-fehérek számára egy-egy gól. Tu­lajdonképpen — mivel szerdán újra kell játszani az FTC—Veszprém mérkőzést — remekül sikerült Nyilasi gárdájának baj­noki főpróbája. Egyes időszakokban ki­fejezetten sziporkáz­óan játszottak a zöld-fehérek, és Fodor, valamint Albert mindig képes volt arra, hogy a csapatot mozgassa, így állandóan a megfelelő időpontban váltott a Fradi ritmust. Kü­lönösen sziporkázván játszott az ősz fo­lyamán gólínségben szenvedő Deszatnik. Új oldaláról mutatkozott be: igenis csa­tári A szünet után némileg kiengedtek a zöld-fehérek, és ezt használta ki a lelkes NB II-es gárda „talált” góljaival. Jó: Mózner, Krasnyánszky,­­ 11. Telek, Lipcsei, Fodor, Deszatnik (a mezőny legjobbja), Gyenes J. András Kisteleki vigasza: több is veszett Mohácsnál... Hatvan-Deko-FTC 2-6 (0-4) Békéscsaba—Tatabánya 3-0 (2-0) Békéscsaba, 3500 néző. Vezette: Varga S. (Aczél, Szekeres). BÉKÉSCSABA: Baji — Mracskó, Ionut, Usmajev, Ottlakán — Szenti, Csató, Bel­von — Argyelán, Kurucz, Miklya. Edző: Pásztor József. TATABÁNYA: Józsa — Tokaji, Sebők, Udvardi, Csanálosi — Ignácz, Váczi, Bá­nivá — Süveges, Krausz, Szekeres. Edző: Rákosi Gyula. CSERE: Kiausz helyett Máté, Banica helyett Simon, mindkettő a 68., Usmajev helyett Zahorán a 71., Belvon helyett Ma­jor L. a 76. percben. GÓLSZERZŐ: Kurucz a 10., Argyelán a 26., Kurucz a 88. percben. SÁRGA LAP: Ionut (buktatásért) a 16., Csanálosi (buktatásért) az 56. percben. SZÖGLETARANY: 6:2 (4:1). 40. perc: Ionut hosszú indításával Mracs­kó iramodott meg a jobb szélen Csanálosi kíséretében, majd élesen belőtt az egyedül álló Kurucz elé, akinek még arra is ma­radt ideje, hogy igazítson egyet a labdán, majd a visszafutó kapus mellett hét méter­ről, laposan a jobb alsó sarokba lőtt. 1-0 26. perc: Kurucz bal oldali beadását Mik­l­va a kapura lőtte, ám a labda ,rózsáról Ár­­g­ velán elé pattant, aki nyolc méterről, hig­gadtan a bal alsó sarokba helyezett. 2-0 88. perc: Ignácz messze bent ragadt a ka­puja előterében, amikor Zahorán előrevá­gott egy labdát. Kurucz a 11-es pont tájé­kán senkitől sem zavartatva lekezelte, fel­nézett, és utána a jobb alsó sarokba to­vábbított. 3-0 Reggel még rendkívül sűrű köd borult a városra, sokan úgy vélték, talán mérkőzés­re sem kerül sor. Kora délutánra kisütött a nap, és a kellemes időben egy lendületesen kezdő Békéscsabát láthattak a helyi szurko­lók, míg a Tatabánya kissé szorongva lé­pett pályára. Nem látszott a két csapaton az osztálykülönbség, sőt rövid idő után a nagy kedvvel játszó Kurucz jóvoltából je­lentős előnyre tett szert a hazai csapat. A fordulás után voltak fellángolásai a Bányásznak, ám semmi átütőerőt nem le­hetett felfedezni játékában. A hazai gárda mindenképpen rászolgált a győzelemre. Jó: Baji, Kurucz (a mezőny legjobbja), Argyelán, Csató, ill. Udvardii, Váczi, Jávor Péter Mohács—BVSC-Novép 4-3 (2-0) Mohács, 1500 néző. Vezette: Kincses (Fodor, Kovács). MOHÁCS: Antal — Rósa, Ramszauer, Kófiás — Reit­a, Ibrotka, Takács, Mar­tina — Varga, Ralting. Edző: VVeiszpart József. BVSC-NOVÉP: Gáspár — Króner, Pin­tér, Nahóczky, Nyikiforov — Farkasházy, Szaveljev, Garas, Farkas — Borgulya, Gracsov. Edző: Kisteleki István. CSERE: Szaveljev helyett is csak a szü­netben, Nahóczky helyett Balogh az 58., Varga helyett Becker a 84., Ratting he­lyett Kis Gy. a 86. percben. GÓLSZERZŐ: Varga az 5., Takács a 42., Farkasházy az 52., Hrotkó az 56., Ta­kács az 58., Borgulya a 81., Pintér a 90. percben. SÁRGA LAP: Borgulya (durvaságért) a 39., Nagy B. (durvaságért) a 40., Pintér (szövegért) a 42., Króner (utánrúgásért) az 51., Nyikiforov (labdaelrúgásért) a 69. percben. SZÖGLETARÁNY: 6:5 (1:1). 5. perc: Ratting gurította a 16-os vonala előtt középen álló Vargához a labdát, az fel­pattant a csatár előtt, aki kapásból a jobb felső sarokba lőtt. 1-0 42. perc: A 16-os vonalán több passz után Hrotkótól Takácshoz került a labda,­­ a bal felső sarokba bombázott. 2-0 52. perc: Kapu előtti kavarodás után Far­kasházy elé került a labda, aki 8 méterről, kapásból a jobb felső sarokba lőtt. 2-1 56. perc: Varga gurított Hrotkó elé, aki 12 méterről, magasan a kapu közepébe talált. 3- 1 56. perc: Hrotkó adta a labdát Takácsnak, aki 17 méterről úgy lőtte ki laposan a jobb alsó sarkot, hogy a labda a kapufáról pat­tant a hálóba. 4- 1 81. perc: Borgulya távoli lapos lövését An­tal elnézte. 4-2 91­. perc: Pintér 27 méteres szabadrúgásból talált a jobb felső sarokba. 1-3 igazi fesztivált rendezett a busójárás tisz­teletére a hazai csapat. Az egyébként anya­gilag nehéz helyzetbe került mohácsi együt­tes — amely már egy fillért sem kap a tsz­­től —, az újra sziporkázóan játszó Takács és a fáradhatatlan Hrotkó vezérletével simán verte egy osztállyal feljebb játszó ellenfe­lét. Jó: Takács, Hrotkó, Kófiás, ill. Farkasházy, Pauska Zsolt Csepel—Kispest-Honvéd 2-2 (0-0, 1-1, 2-1) (11-esekkel 1-4) Csepel, 7000 néző. Vezette: Stamler (Vad, Szabó J.). CSEPEL: dr. Szieben — Tyukodi, Ács, Nagy, Gyimesi — Somogyi, Stefanov, Ár­ki, Horváth — Guscsin, Hamar. Edző: Tajti József. KISPEST-HONVÉD: Gulyás — Plókai, Csepregi, Csábi — Pisont, Kovács N­., Már­ton, Cseh — Kovács K. Negrau, Vincze. Edző: dr. Mezey György. CSERE: Negrau helyett Urbányi a szü­netben, Guscsin helyett Jakab a 82., Már­ton helyett Komódi a 103., Stefanov he­lyett Herbály a 113. percben. GÓLSZE­­ZŐ: Guscsin a 60., Pisont a 62., dr. Szieben (11-esből) a 100., Kovács K. a 110. percben. SÁRGA LAP: Csepregi (Árki fel­vágá­sáért) a 34., Tyukodi (reklamálásért) az 59., Márton (Somogyi visszarántásáért) a 69., Kovács K. (fütty után elrúgta a lab­dát) a 73., Nagy (Pisontot vágta fel) a 95. percben. SZÖGLETARÁNY: 8:6 (3:1). 60. perc: Stefanov élesen keresztbe rúgta a labdát, s az­ érkező Guscsin egy méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 1-0 62. perc: Kovács K. ment el a jobb olda­lon, éles szögből leadott tizennégy méteres lövését Szieben röviden ütötte ki, Pisont érkezett, s három méterről a kapu jobb ol­dalába gurított. 1- 1 100. perc: Hamar cselezte be magát a Kis­pest tizenhatosán belülre, amikor Plókai hátulról fellökte. 11-es! Szieben kapus állt a büntetőpontra letett labda mögé, és élesen a jobb alsó sarokba vágta. 2- 1 11­1. perc: Pisont—Kovács E. volt a labda útja, a középpályás Kovács K. elé tálalt, aki öt méterről a bal sarokba lőtt. 2-2 11-ESEK: Kovács K. Cseh, Plókai, Vincze értéke­sítette a 11-est, az ötödik sorozatra már nem volt szükség, mert a csepeliek közül csak Szieben kapus talált a kapuba. Vérbeli kupaküzdelmet vívott egymással a két együttes. Az első félidőben még csak helyzetekig jutottak el a csapatok, ám a folytatásban a gólok sem hiányoztak. A Csepel bátran támadott, nem állt be véde­kezni, s vezetését követően szinte minden percnek történése volt. Jó: dr. Szieben, Tyukodi, Guscsin, Stefa­­­­nov, Hamar, ill. Gulyás, Csepregi, Márton, ■ Pisont, Kovács K. Varga Béla . Pénzügyőr—Újpesti TE 0-2 (0-1) Marczibányi tér, 2000 néző. Vezette: Győr (Márton, Ádám­). PÉNZÜGYŐR: Rózsa — Lakatos, Si­mon, Sebők, Vainer — Major, Hegyi, Zsóli, Sólyom — Miezán, Bozsik. Edző: Jaskó András. UTE: Brockhauser — Tomka, Aczél, Szabó, Szlezák — Kaspar, Véber, Zsivótz­­ky — Cigan, Bácsi, Eszenyi. Edző: Ko­vács Ferenc. CSERE: Sólyom helyett Rotyis, Hegyi helyett Faragó, mindkettő az 59., Bácsi helyett Balázs, Cigan helyett Tóth, mind­kettő a 76. percben. GÓLSZERZŐ: Szlezák a 41., Zsivótzky a 48. percben. SÁRGA LAP: Véber (rúgásért) a 43. Sebők (visszarántásért) a 85. percben. SZÖGLETARÁNY: 5:11 (2:7). 41. perc: Véber sokadik jó kiugratását ez­úttal Szlezák kapta, már a Pénzügyőr ti­zenhatosán belül. Az UTE védője 11 méter­ről gond nélkül helyezett a jobb sarokba. 0-1 48. perc: Többszöri remek Eszenyi, Zsi­vótzky háromszögelés végén, Zsivótzky 6 méterről, jobbal lőtt a jobb alsó sarokba. 0-2 Minden úgy történt a két csapat kupa­csatáján, mint ahogy az a nagykönyvben meg van írva. A „kicsi”, az NB II-as Pénzügyőr játékosai a találkozó első idő­szakában meg akarták mutatni, hogy ők sem rosszabbak NB I-es társaiknál. Lelke­sen, önfeláldozóan játszottak, amely termé­szetesen nem tetszett a liláknak. Nem, mert ők nincsenek ilyesmihez hozzászokva, így aztán kiegyenlített első negyvenöt percet láthatott a szépszámú közönség. Az UTE beletörődött, hogy az ilyen kupamérkőzése­ken ez már csak így van, s arra játszott, hogy azért majd csak sikerül „találnia” egy gólt, aztán minden rendben lesz, így is tör­tént, bár a gól csak a félidő végére jött össze. Szünet után rövid időre felpörgött az UTE, rúgott egy szép gólt, aztán minden ott folytatódott, ahol az első félidőben ab­bamaradt. Végül az UTE megérdemelten jutott tovább, mert két gólt rúgott. . . Jó: Vainer, Bozsik, Sebők, ill. Szlezák,­ Véber, Zsivótzky. Zombori Sándor Balmazújváros-Veszprém TC 2-3 (0-1, 1-1, 1-2) Balmazújváros, 1200 néző. Vezette: Hanyecz (Németh ,, Hrabovszky). BALMAZÚJVÁROS: Gencsi — Sza­bó, Fige, Csonka, Sárközi — Tóth G,­ Kovács, Csatári, Magyar — Szegedi, Loós. Edző: Kegyes László. VESZPRÉM FC: Andorka — Pál Z.,­ Lantai, Csík, Sz­écsi — Kozma, Csornai, Kelemen, Perger — Süle, Lehota. Edző: Részei Ferenc. CSERE: Tóth helyett Veress a 72.,­ Szegedi helyett Pál a 75., Perger helyett­ Kiss Zs. a 78., Lehota helyett Horváth a 81. percben. GÓLSZERZŐ: Lehota a 30., Kovács­­11-esből a 87., Csornai a 105., Loós a 117., Szécsi (11-esből) a 119. percben. SÁRGA LAP: Szabó Zs. a 36., Süle az 50., Szécsi az 54., Fige a 75., Kelemen a 117. percben. , 30. perc: A jobbösszekötő helyén Sülétől Lehota kapott labdát, ballal „rászúrta”, s a pattogó labda a jobb alsó sarokban kö­tött ki. 0-1 87. perc: Loós becsapta Andorkát is, de a kapus elhúzta a csatár lábát. A jogos tizenegyesből Kovács a jobbra mozduló kapus mellett a bal alsó sarokba helyezte a labdát. 1-1 105. perc: Süle beadta a labdát Csornai­nak, aki a bal alsó sarokba emelt. 1-2 117. perc: Loós a bal alsó sarokba lőtt tizenkét méterről. 2-2 119. perc: Csík a tizenhatosán belül Szabó mellett feldobta magát, és Hanyecz játékvezető ezt „megette". A tévesen meg­ítélt tizenegyest Szécsi értékesítette. 2-3 Az NB II-as újvárosiak a négy lehető­ségtől fellelkesülve sokkal lendületesebben kezdtek, de kihagytak két óriási helyzetet. A Veszprémnek mindössze egy lehetősége volt, amit Lehota értékesített is­. Szünet után szinte felbillent a pálya, a vendégek csak ritkán tudtak átmenni a felezővona­lon. A továbbjutást végül Hanyecz játék­vezető súlyos tévedése döntötte el. Ezúttal az NB II-as együttes érdemel dicséretet. Jó: Szabó, Csatári, Fige, Magyar, Loós, ill. Kelemen, Sülé.________Csuhák Zoltán VASÁRNAP Ill. Ker. TTVE—Pécsi MSC, Hódmezővá­sárhelyi—MTK, Baktalórántháza—Diósgyőr, Miske—Győri Rába ETO, Szekszárdi Dózsa— ZTE, Bag—Vasas, Nagykanizsa—Videoton-­­Valtham, Celldömölk—Vác FC-Samsung,­­ Ajkai Bányász—Haladás. Valamennyi mér­­­­kőzés 14 órakor kezdődik.