Nemzeti Sport, 1992. június (3. évfolyam, 150-178. szám)

1992-06-01 / 150. szám

III. 150. ♦ 1992. június 1. ­­ ntogatin VCSOPORT. IIl. Kér. TVE-Bajai FC 0-0 Hévízi út, 500 néző. V: Kéri (*****) (Kin­cses, Mester). III. KÉR. TVE BAJAI FC 6 Zay Horváth Gy. 6 l®|| Ypfs 5 Földvári Szűcs 5 W II 4 Tóth G. Raffai 5 ij­­ 6 Kovács J. B. Szabó 7 | | 4 György Tóth R. 6 | | 6 Tóth I L. Faddi 5 S 7 fi 7 Csernák Morvai 5­­ déd / 4 Cilik Kovács I. 5 Mi 4 Diam­ant Vén 7 4 Szabó I. Horváth A. 6­­­ 4 Tóth II L. Humán 5 Edző: Eich László Edző: Kincses Viktor CSERE: Kovács J. helyett Pálivölgyi (5), Szabó I. helyett A­rky (5), mindketten az BÖ., Morvai helyett Gombás (—) a 63., Ru­­mán helyett Koch (—) a 74. percbe­n. SÁRGA LAP: Tóth I L. (gáncsolásért) a 65., B. Szabó (a labda elrúg­ásáért) a 64., Földvári (kezezésért) a 65. percben. Meglepetésre a bajaiak nem álltak be vé­dekezni, felvették az eléjük dobott kesz­tyűt, és ezáltal változatos játék alakult ki. A bátortalan támadók miatt azonban nem alakult ki egyik oldalon sem komoly gól­helyzet, inkább a mezőnyben serénykedtek a csapatok. Feltűnt, hogy a hazaiak folya­matos játékába sok apró hiba csúszott. For­dulás után a kerület cseréi némi színt hoz­tak, mert valamivel élénkebb, izgalmasabb lett a játék, gól azonban nem született az összességében közepest sem elérő színvona­lú találkozón. A döntetlen a hazaiak szem­pontjából kudarcnak tekinthető. Eich László: — Mezőnyföllényük­k meddő­nek bizonyult. Tovább tart vészes gólképte­­lenségünk. Kincses Viktor: — Ezen a mérkőzésen a pontszerzés volt az elsődleges célunk. Ezt teljesítettük, ezért gratulálok a csapatom­nak, a játék viszont sok kívánnivalót ha­gyott maga után. Kun István Kun István Ajkai Bányász-REAC 0-2 (0-0)­ ­ Ajka, 100 néző. Vezette: Molnár I J. (•****) (László J„ Molnár II J.). AJKA RE­AC /■'''X “N « Dávid Gáspár 5 / A:: 5 Nagy Waszner 5 / 5 Mészáros Szöllősi 6 | V: 4 Orbán Gubucz 5 | | 4 Trejer Sitch­ 5 | ' y | 4 Bartalos Haraszti 6 | / i /! 5 Bakos Kertész 6 \ 1 5 Kovács T. Zsuppán 7 \ Mi 4 Kovács Z. Juhász 5 ^ | 3 Gazsó Kenesei 5 6 Horváth Markóczi 5 Edző: Fördős József Edző: Szabó Sándor CSERE: Horváth helyett Sprecak (3) a 28., Orbán helyett Szöllősi A. (—) az 57., Ju­hász helyett Takács (—) a 85. percben. GÓLSZERZŐ: Zsuppán (10 m­ -es lövése jobb alsó sarokba) a 70. (0-1), Zsuppán (ka­pusról kipattanó labdát 14 m-ről lőtte a léc alá) a 78. percben (0-2). SÁRGA LAP: Bartalos a 65., Kertész a 84. percben. A két nehéz helyzetben lévő csapat az első negyedórában csak kóstolgatta egy­mást. A játék a két 16-os között csordogált. Két kecsegtető Bányász-lehetőség után két esetben is a REAC lőhetett volna gólt kontrából, de a befejezés igazolta a táblá­zaton elfoglalt helyét. Szünet után sem emelkedett a játék színvonala, elsősorban a középpályások gyenge teljesítménye miatt. A 68. percben egy perc alatt két százszázalékos helyzetet hagytak ki az ajkaiak. Egy perccel később viszont a ven­dégek szereztek gólt. A hajrában felszaba­dultan játszva még növelni is tudta előnyét a REAC, amelynek a második gólt kö­vetően is voltak lehetőségei. Fördős József: — Szívből sajnálom a szurkolóinkat, hogy ilyen fontos mérkő­zésen csalódást okoztunk játékunkkal. Já­tékosaimat is sajnálom, szerintem többen nem érezték át, hogy ezzel a vereséggel mit veszthetnek. Szabó Sándor: — Nagyon örülök a győ­zelemnek és annak, hogy játékosaim nem adták még fel. Bedő János Szekszárd-Paksi Atom 3-0 (2-0) Szekszárd, 2000 néző. Vezette: Fekete M. (****) (Veress, Kormányos). SZEKSZÁRD PAKS str. ■".•w.’ws 6 Mausz Slujber 4 Wr Nels 6 Nagyfalusi Erdélyi 4 :/ \ 6 Ilzsinovics Graeza 3 | V 6 Kalmár Nagy Z. 4 | 7 Agafov Szabó B. 6 | j| [ 6 Naumkin Orosz 5 | /1 | 6 Bozsér Márkus 0 .\ | 7 Tóth A. Nagy L. 4 \ M 5 Horváth Kákonyi 6 áj|K 5 Pilisi Juhász 5 5 Varga Kádár 5 Edző: Teszler Vendel Edző: Pusztai László CSERE: Márkus helyett Mikolics (5) a 18., Nagy L. helyett Haszov (5) a 46., Pilisi helyett Nagy L. (—) a 74., Bozsér helyett Dienes (—) a 90. percben. GÓLSZERZŐ: Tóth A. (7 méteres fejes­ből a jobb felső sarokba) a 27. (1-0), Tóth A. (egyéni akció végén 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt) a 30. (2-0), Bozsér (egyé­ni akció végén 7 méterről a kapu közepé­be helyezett) a 75. percben (3-0). SÁRGA LAP1: Kádár a 40., Mikolcs a 43., Kalmár a 44., Szabó B. a 67., Horváth a 79., Nagy L. a 91. percben. Az eseményekben gazdag, mindvégig nagy iramú és férfiasan kemény küzdelem­ben nyílt sisakkal „ugrott” egymásnak a két csapat. Az első negyedórában a vendé­gek szerezhettek volna vezetést, Szabó B. közeli lövését azonban a kapufa mentette. Ezután fokozatosan fölénybe került a Szek­szárd, a Duna-partiak védelmének két meg­ingását kihasználva három perc alatt két­gólos előnyre tett szert. Fordulás után fo­kozta a tempót a paksi gárda, kitámadott, ezzel együtt feladta a biztonságos védeke­zést. A hazaiak gyors kontráikkal ugyan­csak részben éltek a kinyílt védekezéssel, több abszolút ziccerből csupán egyet érté­kesítettek. A látottak alapján megérdemelt hazai győzelem született a megyei ranga­dón. Teszler Vendel: — Megérdemelt győze­lem, gratulálok érte játékosaimnak. Pusztai László: — Csapatom nem tudott felnőni a feladathoz. Nagyon sok dolog vonja el játékosaink figyelmét a játéktól, ezért nem tudjuk hozni a tőlünk me­g­­­szokott szintet. A Szekszárd minden tekin­tetben fölénk kerekedett. Fekete László Mohács-Oroszlány 1-1 (0-1) Mohács, 900 néző. V: Fodor (****), (Aczél, Bába). MOHÁCS OROSZLÁNY 6 Antal Z. Tőkés 7 /'­6 Kósa Miksi 5 ' ■Mr­­ Ramszauer Sípos 3 / Vip 5 Koflási Mészáros 5 / 4 Reit Gárdony 6 | 6 Nagy Bujtor 5 | | 5 Becker Jávork­a 4 •| ^ | 5 Kiss Szendrei 7 \ | 5 Rigó Antal M. 5 \ M 5 Stat­ting Rév 5 a. yMMj 7 Hrotkó Horváti! 5 Edző: Edző: Gyévai István Mezei József CSERE: Haitin­g helyett Martina (4) az 53., Kiss helyett Kovács L. (6) a 60., 111. Antal M. helyett Berczogh (4) a 60., Mé­száros helyett Herceg (—) a 64. percben. GÓLSZERZŐ: Szendrei (a jobb oldalról beívelt labdát 6 méterről a kapu­­közepéibe fejelte) a 28. percben (0-1), Ramszauer (bal oldali szögletből közelről a kapu közelébe) a 70. percben (1-1). SÁRGA LAP: Nagy a 44. percben. KIÁLLÍTVA: Sípos (5—2–3) (utolsó em­berként rúgta fel a kapura törő Martinát) a 86. percben. Harmincpercnyi meddő mohácsi mezőny­­fölény, több, sikertelen befejezett hazai tá­madással, és két valamirevaló helyzetből az egyiket gólra váltó Oroszlány — ez volt az első félidő, amelyet egy-­két egyé­ni megvillanástól eltekintve nem túl él­vezetes játék jellemzett. Fordulás után 121 Y V [2) u] [3] * jt- diwfasein­fetaas Olvasóifikat kellem­etle­­mit érintő hírről kell be­számolnunk Legnagyobb sajnálatunkra *3 kénytele­nek vagyunk a Nemzeti Sport árát emelni. A gaz­dasági élet nehézségei la­punkat sem kímélik. Drá­gább lett az újság előál­lításához szükséges papír, emelkedtek a nyomdai és a postai költségek, jóval drágább a közlekedés, a szállítás, a telefon, növe­kedtek a lapkészítésnél használt energiatermékek árai, sőt, a forintleértéke­lést is érezzük. ■­­.................................................... A felsoroltak miatt 1992. június 1-jétől a Nemzeti Sport ára 14.50 forintra emelkedik. A kedden meg­jelenő Képes Nemzeti Sport 16.50 forintba kerül majd. Előfizetőink viszont a Képes Nemzeti Sportot is a Nemzeti Sport árán kapják. A nagyobb költségeket csak lapáremeléssel tud­juk egyensúlyozni, ol­vasóink többletkiadását viszont tartalmasabb lap­pal igyekszünk pótolni. Kérjük megértésüket, reméljük hőségüket. Nemzeti Sport Kft. tovább rohamozott a hazai együttes, és számos „gólszagú” próbálkozás után, vég­re góllá érett az eredmény tartására törek­vő vendégekkel szembeni kísérletező kedv. Gyévai István: — Egy évadra való gól­helyzetet hagytunk ki, és ez törvé­nysze­­rű­en megbosszulta magát. Győzelmet ér­demeltünk volna. Mezei József: — Értékes pontot szerez­tünk, a feltüzelten játszó hazai csapat el­len.. Dicséret illeti játékosaimat. Szűcs Zsolt Soproni LC-Sabaria-Típo 0-1 (0-0) Sopron, 1400 néző, V: Hamar (****). Sopron, 1400 néző, (Pamminger, Vajda). SOPRON SABARIA-TIPO Táncsics 6 Neudl 5 Háklár 5 Kovács Zs. 7 Csákvári 5 Baranyai 7 Tódor 5 Sziffer 6 Szilvás 5 Komán 5 Koncz 6 5 Kállai Táncsics 6 5 Buzsáki Neudl 5 5 Udvardi Háklár 5 5 Katona Kovács Zs. 7 5 Gombás Csákvári 5 6 Nagy Baranyai 7 5 Varga Tódor 5 5 Árpás­ Sziffer 6 6 Majoros Szilvás 5 4 Bíró Komán 5 • - — 5 Balaton Koncz­i Edző: Györfi László Edző: Szabó Sándor CSERE: Árpási helyett Borsos (—) az 58., Ódor helyett Vidos (—) a 64., Bíró helyett Horváth P. (—) a 81., Komán helyett Pécsi (—) a 84. percben. GÓLSZERZŐ: Baranyai (közeli fejes) az 52. percben (0-1). SÁRGA LAP: Sziffer az 58. percben. A rendkívüli melegben az első öt perc­ben mindkét kapu előtt kimaradt egy-egy óriási helyzet, aztán fokozatosan „leült” a mérkőzés. A Sabaria enyhe mezőnyfölényt harcolt ki, és a helyzetek kialakításában is inkább a vendégek jeleskedtek. A fordulás után is a vendégek akarata érvényesült, s az 52. percben a mezőny legjobb játékosa, Baranyai kihasználta Kállai hibáját, és kö­zelről megszerezte csapatának a vezetést. A gól után az SSC kétségbeesetten pró­bálkozott, de tervszerűséget nem lehetett felfedezni ezen a napon a soproniak já­tékában. Győrfi László: — Nagyon gyengén ját­szottunk, meg is érdemeltük a vereséget. Szabó Sándor: — Csapatom betartotta a taktikai utasításokat, fontos győzelmet Marosvári Béke tér, 1000 néző. Vezette: Marosvári (**•**) (Márta, Holczimmer). CSEPEL NAGYKANIZSA ^ 6 Szírben Csáki 4 ^ y' NA 6 Gyimesi Tóth 5 W \! 6 Ács Kém 5 / v! 6 Szabó Popovics 5 | 6 Tyukodi Németh 5 I /■ E 7 'Jakab Hegedűs 6 | | 8 Guscsin Visnovics 6 a / 7 Somogyi Gyulai 3 |\ k 6 Stefanov Damján 5 / J 6 Rottenbiller Páli 5 Ny - 8 Hamar Fuisz 5 Edző: Tajti József Edző: Németh Lajos GÓLSZERZŐ: Hamar­­egy csellel becsap­ta a kapujából kifutó Csákit és 10 méter­ről a kapuba gurított) a 10. (1-0), Gusesin (5 lépésről a kapu közepébe vágta a lab­dát) az 50. (2-0), Gusesin (4 méterről pasz­­szolt a bal sarokba) a 83. (3-0), Hamar (10 méterről ballal, a labda átjutott a kapuson, és csak a gólvonalon túl érte utol Csáki­ a 85. percben (4-0). SÁRGA LAP: Visnovics a 25., Somogyi a 30., Tyukodi a 44., Demján a 80. percben. KIÁLLÍTVA: Gyulai (5—2-3) (a földön fekvő Somogyiba rúgott bele) a 74. percben. Shakespeare után szabadon: Ahogy tet­szik ... No, szóval így nyert a Csepel. Pe­dig az első félidőben még a Bányász-fiúk is „termeltek”. Akkor Szieben nem győzött egyik sarokból a másikba repkedni. Persze ugyanezt Csáki is megtette, azzal az apró különbséggel, hogy ő egyszer maga mögé rs­nyúlt. Aztán a második félidőben már tel­jesen elhaltak a kanizsai próbálkozások. Páliék alighanem mondták is, hogy „Te vagy a legény. Tyukodi pajtás”, mert már alig merészkedtek a csepeli térfélre. A baj­nokaspiráns pedig élt a felkínált lehetőség­gel és helyzetek egész sorát dolgozta ki a vendégek kapujánál. A nagy különbségű győzelemhez persze a szerencse is kellett, mert a negyedik gól például egészen sajá­tos körülmények között született. A Csepel ezzel a győzelemmel óriási lépést tett az első osztály felé. Tajti József: — Tisztességesen játszó el­lenfelet győztünk le, de két forduló még mindig hátra van ... Németh Lajos: — Gratulálok a bajnok Csepelnek, tartalékos csapatom ma csak ennyire volt képes. Sinkovics Gábor mintegy 5 m-ről laposan a jobb sarokba) a 7., (1-0), Lengyel (Freppán szabadrúgása után a felső kapufáról visszapattanó labdát 14 m-ről a jobb alsó sarokba) a 64. (2-0), Szauer Z. (Ruppert indítása után nagy szóló után 11-ről lapos lövéssel) a 70., percben (3-0). SÁRGA LAP: Lippai a 40., Szauer Z. a 43., Vaskó a 62. percben. KIÁLLÍTÁS: Miskovicz (5—2-3) (önve­szélyes játék közben az ötösön rúgás érte a fején, ezért ellenfele felé legyintett) a 45., Balázs (5—2-3) (reklamálás miatt) a 67. percben. Minden adott volt az ünnepi hangulatú mérkőzéshez csak a „nagyközönség” hiány­zott! A Dunaf­err Kupa általános iskolák három korosztályának döntői, a mérkőzés előtt pedig négy, pályafutását befejező vas­gyári játékos búcsúztatása emelte ünneppé ezen a napon a Dunaújvárosban a labdarú­gást. Hazai rohamokkal indult a találkozó, a gyorsan vezetést is szerzett a házigazda. A folytatásban is a nagy kedvvel játszó hazai­ak próbálkoztak többet. Azután jött egy el­kerülhető kiállítás! A megfogyatkozott ha­zaiak azonban jobban ügyeltek a védeke­zésre és veszélyes kontratámadásokkal pró­bálkoztak. Sok volt a szabálytalankodás, gyakran szólt a játékvezető sípja. Egy ilyen eset nyomán növelte előnyét a dunaújvárosi együttes. A gól után a vendégcsapat is tíz főre olvadt, s a hazaiak újabb találattal bebiztosították győzelmüket. Andriska Vilmos: — Az első félidőben a csapat játékán érezhető volt az utóbbi hetek sikertelensége. A szünet után azután ma­gunkra találva rohamoztunk és még nagyobb arányban is nyerhettünk volna. Dalnoki József: — A mai napon védel­münk végig bakizott, támadásban pedig csata az ellenfél tizenhatosáig jutottunk el. Markó Lajos BKV Előre—Dorog 2-0 (1-0) Sport utca, 1500 néző. Vezette: Puhl (*••)­ (Varga L. Szilágyi). BKV ELŐRE DOROG 6 Krecska Harmath S 6 Horváth M. Kasza 4 6 Gréger Borsos S 7 Hódosi Kilián 4 5 Sztrizsakov Sikesdi 4 6 Széplaki Szenezi 5 5 Szeitl Szatmári 5 5 Szántó Bánföldi S 7 Kovács Arany S Edző: Gergely K. Edző: Reszeli-Soós L CSERE: Kilián helyett Guba (5) a szü­netben, Szántó helyett Batári (—) a 86., Hódosi helyett Horváth L. (—) a 89. perc­ben. GÓLSZERZŐ: Kovács (7 m-es lövés a jobb alsó sarokba) a 13. (1-0), Kovács (Hódosi beadását 6 méterről lőtte a kapu jobb oldalába) a 78. percben (2-0). SÁRGA LAP: Sztrizsakov a 23., Csapó a 31., Guba a 64. percben. Mindkét csapat bátor támadójátékkal kezdett, ám miután a házigazdák már a­ mérkőzés „ismerkedési” időszakában gólt szereztek (igaz, lesgyanús helyzetből), meg­változott a játék képe. A BKV hátrahúzó­dott, hogy majd kontrákra építse akcióit, ám a Dorog meglepően komótos játékkal próbálta ledolgozni a hátrányát. Úgy tűnt, hiányzik az elgondolás a támadások szer­vezéséből, ezért kénytelen-kelletlen ismét a hazai csapat kezdett rohamokba. A vé­dők közül kilépő Kovács tovább növelhet­te volna csapata előnyét, ám Csapó utol­só emberként felvágta őt. Puhl játékve­zető — engedékeny hangulatban lévén — csak sárgát adott az egyértelműen járó pi­ros helyett. A második félidőben a Dorog is harco­sabbá vált, több gólszerzés­ lehetősége is adódott, ám egyiket sem tudta kihasználni. Ezzel szemben — remek akció után — Ko­vács ismét villant egyet, s ez végképp el is döntötte a mérkőzést. A magabiztosan futballozó BKV megér­demelten nyerte meg a találkozót, s ezzel bizonyította azt is, mesebeszéd, hogy a csa­pat már feladta az első osztályba kerülés reményét. Gergely Károly: — Taktikánkat úgy ala­kítottuk ki, hogy ma nem hibázhattunk, örülök, hogy ez sikerült, és gratulálok a játékosoknak. Reszeli-Soós István: — Pénteken elvesz­tettem legigazabb szurkolómat, az édes­apámat. Vasárnap elvesztettünk egy na­gyon fontos rangadót, így aztán teljesen „üres” lettem. A csapat végigküzdötte a mérkőzést, de a lesgól nagyon visszavetet­te játékunkat. Most már értem, miért van annyi balhés meccs az NB I-ben. A játék­­vezetés teljesen egyoldalú volt és végig minket sújtott, Gonda László . [2] 0 : 4 arattunk. [4] Weisz Ferenc Csepel-Nagykanizsa 4-0 (1-0) 0 [3] 0 Tóth Simon 5 6 Szemere Csapó 4 Dunaferr-ESMTK-Bauinvest 3-0(10)­­ Dunaújváros, 500 néző. V: Horváth O., (****), (Balajti, Kovács N.) DUNAFERR ESMTK 7 Rita Pap 5 v' N. | 6 Masinka Gabnai 5 / Y 7 Sztanó Farkas 5 / V 7 Ruppert Vaskó 5 | 3 Miskovica Balás 4 | | 7 Lehota Szabó 6 | | 7 Freppán Lippai 6­­ | | 6 Dudás Balázs 3 | 6 Lengyel Balogh 5 7 Andriska Németh 4 6 Szauer Z. Dudák 4 Edző: Andriska Vilmos Edző: Dalnoki József CSERE: Balás helyett Fehér (5) a 60., Lengyel helyett Szauer T. (—) a 75., Frep­pán helyett Marosvölgyi (—) a 78., Hudák helyett Sólyom (—) a 81. percben. GÓLSZERZŐ: Lehota­­Andriska beadását vj.ÉPI NEMZETI SPORT 5