Nemzeti Sport, 1992. november (3. évfolyam, 301-330. szám)

1992-11-01 / 301. szám

4 NEMZETI SPORT Rontanek és Bánfi volt az ügyeletes Vác FC-Samsung—Békéscsaba 2-0 (1-0) Vác, 1500 néző. Vezette: Stamler (*****) (Puhl, Varga S.). VÁC FC-SAMSUNG: Koszta 7 — Bánfí 7, Nagy 7, Aranyos 5 — Puglits 5, Kriska 5, Simon 6, Romanek 7 — Nyilas 5, Répási 5, Fele 5. Edző: Csank János. BÉKÉSCSABA: Horváth B. 6 — Szenti 5, Usmajev 5, Ionut 5, Kasik 5 — Mracskó 5, Argyelán 4, Csató 5, Kurucz 1i — Fodor 5, Kulcsár 5. Edző: Pásztor József. CSERE: Kurucz helyett Szarvas (—) a 63., Füle helyett Schwarz (—) a 66., Kulcsár helyett Gricajuk (—) a 73., Kriska helyett Hor­váth L. (—) a 76. percben. GÓLSZERZŐ: Romanek a 31., Bánfi az 57. percben. SÁRGA LAP: Kurucz (felvágta Romaneket) a 62., Mracskó (Si­monnal szemben szabálytalankodott) a 79. percben. SZÖGLETARANY: 8:3 (3:3). Bemelegítés közben Csank Já­nos és Pásztor József jó öt per­cen át beszélgetett egymással. Nyilván felidézték a régi szép napokat, amikor a Vác mai mestere Csabán dolgozott, s a veterán akkor még kergette a labdát. Pásztor most edzőként is bizonyítja, hogy nagy fut­ballista volt. A kezdés előtt szót váltottunk László Attilával, a Vác szakosztály-igazgatójával, aki elmondta: a Benfica hétfőn 16 óra tájban érkezik Budapest­re, természetesen különgéppel. A Hotel Intercontinentalban lesz a főhadiszállása.­­ 17. perc: Szögletet követően egé­szen Répásiig szállt a labda. A csa­tár közeli fejesét Horváth B. le­fülelte. 19. perc: Újra Répási volt a fő­szereplő. Jó labdát kapott Simon­tól, de elhamarkodta a kínálkozó helyzetet és újra mentett a ven­dégek kapusa. 23. perc: Kriska egy megszerzett labdával elcsúszott, Kulcsár egye­dül tört kapura, Koszta kifutott és óriási bravúrral megszerezte a lab­dát. 31. perc: Simon—Répási adogatás után Romanek elé tálalták a lab­dát, a középpályás 14 méterről, a balösszekötő helyéről valósággal ki­lőtte a bal felső sarkot. 1-0­­6. perc: Ismét Romanek ak­tivizálta magát, ezúttal a jobb sar­kot vette célba, Horváth B. most már menteni tudott. 47. perc: Simon 20 méteres sza­badrúgását követően a vendég­kapus másodjára meg tudta sze­rezni a labdát. 57. perc: Simon a jobb oldalról középre ívelt egy szögletrúgást, Bánfi érkezett a rövid sarokra és 4 méterről, fejjel a bal sarokba továbbított. 2-0 67. perc: Romanek-szabadrúgás következett, a labda a frissen be­­állt Schwarczhoz került, akinek kö­zeli fejese komoly gondot okozott Horváth kapusnak. 74. perc: Egy előrevágott labdára Fodor rajtolt. Koszta ráérzett a nagy veszélyre. Messze kijött kapu­jából, lábbal mentett, majd cselez­nie is kellett, mert két csabai já­tékos is rátámadt, végül jó helyre passzolta a labdát. 85. perc: Horváth L. labdáját Horváth B. a kaputól 10 méter­re, nagy bravúrral lefülelte. A mérkőzés után újra el­hangzott a hívás: várják a váci szurkolókat a Megyeri útra! A polgármesteri hivatal, a kép­viselőtestület ajánlására kü­lön­­vonatot indít szerdán 14.20 óra­kor Újpestre. A IV. kerületi pályaudvaron BKV-buszok vár­ják a szurkolókat és elszállítják a pályára. Visszafelé ugyan­ez a menetrend. A váci elöl­járóság fizeti az utazást. Tehát ingyen mehetnek a pályáig a Vác-szimpatizánsok! A Békéscsaba már bizonyította: alaposan oda kell figyelni minden mérkőzésére. Technikás, képzett labdarúgókat vonultat fel, képes a bravúrokra. Ős­­i szereplése ezt már igazolta. A Vác is tartott a csabaiaktól, ezt nem is tagadta. Ezért aztán érdekes volt az első fél­idő. Néhány jó kontrával a lilák gyorsan letették a névjegyüket, s olyan helyzetig is eljutottak, ame­lyet csak a tapasztalt kapus, Koszta tudott hárítani. A Vác fokozatosan lendült játékba, s megint volt egy olyan időszaka, mint legutóbb Cse­pelen, s ez már elég volt a két ponthoz. A két jól felkészített csapat csatá­ja érdekes párharcokat hozott. Szin­te minden középpályásnak volt ellenfele. A jól kicentizett taktikai részelemek sorra bejöttek. Ezért az­tán kevesebb igazán nagy helyzet adódott. Tulajdonképpen egyetlen igazi meglepetést találtunk az edzői repertoárban. Furcsálltuk, hogy a mozgékony Kasik ezúttal szinte vé­gig a hátsó sorban játszott. Vele szegényebb lett a vendégek közép­pályás sora. Az első váci találat megsebezte a Csabát, a második pe­dig megrendítette. A vendégek fi­gyelme megoszlott a sűrűbb véde­kezés és az eredményjavító szán­dék között. A Vác, bár nem fokozta a tem­pót, arra nagyon ügyelt, hogy távol tartsa az ellenfelét Koszta kapujától. Ez részben sikerült is. Az események lassan görögtek előre. Mind több szó esett a szer­dai, Benfica elleni UEFA Kupa­visszavágóról. A számítások pon­tosak, igaz, inkább csak az óhajig jutnak el. Pontosan 22 percenként kellene gólt lőni a Benficának és közben egyet sem szabad kapni. Hogy ez amolyan távoli álom, óhaj­sóhaj, azt mindenki tudja. Viszont a hazai bajnokságban a Vác szépen menetel előre. Szorgalmas mé­hecske módjára gyűjtögeti a pon­tokat. Most szinte családi közegben — sokak szerint ilyen kevés néző még soha sem volt a lelátón —, amit kellett, megtett. És ez bizo­nyítja a Duna-parti gárda ere­jét, tartását. A vendégek edzője a szünet után látottakról bátran mondott kritikát. Igaz, teheti, mert a lilák számára már elkészült egy­fajta mérce. És ez nagy dolog mai élmezőnyünkben. [^Mestermérleg CSANK JÁNOS: — Az történt, amire számítottunk, a Békéscsa­ba megszállta a kapuja előterét és játékosai életveszélyesen, ke­vés passzal, sok futással kontráz­tak. Az első félidőben nálunk sok volt a pontatlan átadás, ennek ellenére nem éreztem nagy bajt. Ellenfelünkben benne volt a gól, és a hátsó alakzatunkat ez visz­­szatartotta. A gól jókor jött, hisz utána kinyílt a Csaba, így több tér adódott a támadásvezetésre.­­ Mire hívta fel játékosai fi­gyelmét a szünetben? — A két év célirányosabb be­indulásaira és a szélek aktívabb megjáts­zására. — Többen sérülés miatt nem tudták vállalni a játékot. A szer­dai mérkőzésre várható, hogy va­laki felépül? — Szedlacsek már rendben van, de ezen a csúszós pályán még nem akartam őt játszatni, s szer­dáig pedig valószínűleg Hahn is felépül. PÁSZTOR JÓZSEF: — A Vác megérdemelten szerezte meg a két bajnoki pontot. Mi nem ját­szottunk olyan lendületesen, mint az eddigi mérkőzéseinken. Talán ha Kulcsár kihasználja óriási helyzetét az első félidőben, ak­kor lehet, hogy minden másképp alakult volna, de összességében a Vác jobban játszott. + Az első félidőben még vol­tak veszélyes kontratámadásaik, később már csak a védekezésre koncentráltak. — Sok volt a gyenge teljesít­mény, idegenben így nem lehet pontot szerezni. + Taktikai utasításai közül mit nem sikerült csapatának megva­lósítania? — Láttam játszani a Vácot, tudtam, mit csinálnak, s hogy a pontrúgásaik életveszélyesek. Nos, egy ilyen után kaptuk a második gólt. Ezután csapatom megadta magát! Varga Béla „1ra szerdán, a Megyeri úton is eredményesen játszunk . . ” — mondhatja Koszta csapattársának, Nyilasnak a győztes csata utáni örömteli pilla­natokban (Koppány György felvétele) Tornyi kedden kérdezni akar Veszprém LC-Győri Rába ETO 1-0 (1-0) Veszprém, 2000 néző. Vezette: Nagy L. (**••) (Márton, Molnár I J.). VESZPRÉM LC: Rott ti — Grosics 5, Reichard ti, Csík ti, Lan­­tai 5 — Csornai 6, Gazsó 4, Kelemen 5 — Rugovics ti, Süle 4, Le­­hota 6. Edző: Gazsó Illés. GYŐRI RÁBA ETO: Végh 0 — Keszeg 5, Lakos 6, Fekete 6, Rumán 4 — Tóth 4, Mik­ula 6, Szántó 4, Klaus­. 5 — Csertői 4, Pena 4. Edző: Tornyi Barnabás. CSERE: Rumán helyett Bordás (5) a szünetben, Gazsó helyett Kiss (—) a 74., Tóth helyett Belansky (—) a 75., Süle helyett Hor­váth L. (—) a 89. percben. GÓLSZERZŐ: Lehota a 8. percben. SÁRGA LAP: Rugovics (Bordás buktatásáért) a 81., Szántó (Ru­­govics megrúgásáért) a 86. percben. SZÖGLETARANY: 5:12 (4:6). A Győri Rába ETO csapatá­ban B. Szabó után a Bajáról igazolt másik labdarúgó, a 23 éves Rumán Tibor is bemutat­kozott, a sárga lapok miatt pi­henő Virágot helyettesítette. 5. perc: Kelemen ugratta ki­­kö­zépen Rugovicsot, aki 18 m-re a kaputól összecsúszott a labdáért ki­futó Véghgel. Az apró csatár vé­letlenül, de megrúgta a győri kapus lábát, akit egy percig ápolni is kel­lett. 8. perc: Sülé kanyarintotta a lab­dát a vendégek kapuja elé a bal ol­dalról. Lakos, megelőzve Rugo­vicsot, kifelé fejelt, de a védő bal­­szerencséjére éppen a balról érkező Lehota elé hullott a labda. A hazai támadó 13 m-ről, kapásból ballal a jobb felső sarokba lőtt. 10 41. perc: Csertői emelt a kaputól 15 m-re álló Miriuta elé, aki kapás­ból lőtt, de Rottról kipattant a bal alsó sarokra tartó labda. 48. perc: Csornai a vendégtérfél közepéről, a jobb oldalról lőtt be szabadrúgást. A kapu előtt Lehota zavarta meg a győri védőket, így Rugovics csúsztathatott három lé­pésről, de fejese a bal kapufa mel­lett húzott el. 50. perc: Miriuta szabadrúgása után Csertői 16 m-ről a kivetődő Vottba lőtt, majd a labda visszapat­tant elé. A csatár ismételt, de a gólvonal felé tartó labdát Csik szögletre vágta. 54 perc: Csernai jobb oldali sza­badrúgásából a berobbanó Csík az álmélkodó védők között az ötös­ről, hatalmas helyzetben a jobb kapufa mellé talpalta a labdát. 75. perc: Keszeg került helyzetbe Miriuta szabadrúgása után, de a vé­dő az ötösről egy igazítás után Csiket találta el. .. 79. perc: Miriuta szöktette Cser­tőit a jobb oldalon, a csatár kissé kisodródott helyzetből, 14 m-ről az­ oldalhálóba lőtt. 85. perc: Belansky balról, fél­­magasan a kapu elé lőtt, Rott bele­ütött a labdába, amely az ötösön álló Csertői elé pattant, de a meg­dermedt csatár mozdulni sem tu­dott, így a védők felszabadítottak. 1 3 4 5 A kiesési rangadón mindkét csa­pat edzője győzelemre spekulált. Ez a szándék az első percekben csu­pán a hazaiak játékán volt fel­fedezhető. Rugovicsék két gyors ak­cióval, valamint egy hamar jött gól­lal adták bizonyságát annak, hogy valóban helyet kívánnak cserélni a sereghajtóval. A találat után vissza­húzódtak térfelükre a hazaiak, át­engedve a területet a Rábának, s ezután kizárólag kontratámadások­kal próbálták növelni előnyüket. Ez sikerülhetett is volna nekik, mert a zöldek tökéletes partnernek bizonyultak a veszprémi elképzelé­sekhez. Támadtak ugyan, de ezek a szinte kizárólag középen erőltetett akciók lassúak,­­körülményesek és főleg eredménytelenek voltak, így inkább a veszprémi „ellencsapások” hordoztak magukban több veszélyt. A néhány húzásból álló támadások viszonylag sokszor jutottak el Végh kapujáig, de a befejezéseknél el­fogyott az erő, így Bugovics hiába tartotta meg elöl a labdát, nem volt segítsége. A második félidőre sem vál­tozott a játék. Szívósan gyűrték magukat előre a pálya közepén a győriek, de a 16-os környékén hi­bát hibára halmoztak. Elvesztették, elpasszolták a labdákat, visszasze­rezni pedig elöl és a középpályáin is képtelenek voltak. Jöhettek tehát újra a veszprémi kontrák, és a ha­zai bakik az ellenfél kapuja elött. Ahogy fogyott az idő, úgy vált szemmel láthatóan egyre remény­vesztettebbé az ETO. A vendégek már maguk sem hittek abban, hogy gólt tudnak szerezni, így a mérkő­zés utolsó harmadára már a kezde­ményezést is átengedték az ismét lábra kapó és mezőnyfölénybe ke­rülő Veszprémnek. Valamelyest gyorsult a mérkőzés irama is, amely azért még így is elmaradt a kö­zepes szinttől. Összességében a hazaiak taktikus játékkal kiérdemelték a két bajnoki pontot, a Rábának pedig a mérkő­zésen mutatott játék alapján, sok­ . kal szervezettebbé kell válnia ah­hoz, hogy elrugaszkodjon a mezőny végéről. GAZSÓ ILLÉS: — Nagy csatá­ban létfontosságú két pontot sze­reztünk. Hozzáállásban kiteltek magukért a fiúk, megérdemelten nyertünk . A gól után miért álltak be védekezni? — Ezt tudatosan csináltuk, hi­szen az ETO-nak ezután támad­nia kellett, s ez kedvezett a kont­ráinknak. Azt hiszem, éltünk is vele, hiszen akadtak helyzeteink! • Nem volt veszélyes ennyire védekezni? — Mi nemcsak védekezni akar­tunk. Az igazság az, hogy a na­gyobb lendületre kapcsolt ellen­felünk ezt részben ránk kénysze­rítette. TORNYI BARNABÁS: — Je­lenleg csak ilyen teljesítményre voltunk képesek, és sajnos, ez pontokban nem számítható. ^ Miért mindent középen eről­tettek? — Kedden a játékosértekezle­ten én is ezt kérdezem meg a fiúktól.­­ Bár a mezőnyből jól adogat­tak, igazi csapatjátékot nem nyúj­tottak. Főképpen a támadásbefe­jezéseknél sok volt az egyénies­­kedés . Minden kritika jogos. Mi nem tudtuk az ellenfél kapuját bevenni, a saját kapunkat pedig nem tudtuk, a góltól megőrizni. Gonda László ( ^Épületfa-akció! SO^N MOST MÉG soran VISSZAIGÉNYELHETI AZ ÁFA-T! Építkezésének faanyagszükségletét az általunk ajánlott fenyő hengeresfából a legolcsóbban oldhatja meg. AKCIÓS ÁR: 5600.- Ft/m3-től Az árut telephelyeinkről készpénzfizetés ellenében azonnal elszállíthatja. Központ: 1142 Budapest, Sárköz u. 7/c. Telefon: 251-4483. Fax: 121-5788. Telephelyek: Baktalórántháza, telefon/fax: 06-42-52355. Nagykálló, telefon/fax: 06-42-63409. Áraink az ÁFA-t nem tartalmazzák.­ III. 301. ♦ 1992. november 1.