Nemzeti Sport, 1992. december (3. évfolyam, 331-358. szám)

1992-12-01 / 331. szám

* BÉKÉSCSABA—CSEPEL SC 1-1 (0-1) BÉKÉSCSABA, 3500 néző. VEZETTE: Kormai. BÉKÉSCSABA: Horváth — Mracskó, Usmajev, Ionus, Fabulya — Fodor, Kurucz, Csató, Szarvas — Kulcsár, Vancea. EDZŐ: Pásztor József. CSEPEL: dr. Szieben — Gyimesi, Váczi, Ács, Nagy — Tompos, Somogyi, Palaeian, Mikler — Stefanov, Jakab. EDZŐ: Varga István. CSERE: Usmajev helyett Urgyelan a 63., Szarvas he­lyett Kasik a 63., Jakab helyett Vancza a 78. percben. GÓLSZERZŐ: Somogyi a 22., Csató (11-esből) a 88. perc­ben. SÁRGA LAP: Nagy a 33., Szarvas a 35., Kurucz a 90., Tompos a 93. percben. SZÖGLETARÁNY: 12:2 (9:1). PÁSZTOR JÓZSEF: — Gratulálok a csapatnak az őszi szerepléshez. Sajnos ez az utolsó mérkőzés nem úgy si­került, ahogy szerettük volna. VARGA ISTVÁN: — Nagyon sajnálom, hogy egy ilyen tizenegyessel veszítettünk egy pontot, hiszen a magyar futballt csak mi itthon nevezzük még fut­­ballnak, hiszen egy idetévedt idegennek az a játék, amit mi csinálunk, nem futball. Amikor nemzeti tizenegyünk kikap saját pályáján Izlanditól, döntetlent játszik Izrael válogatott­jával, akkor ugye semmi okunk a lelkesedésre. Amikor ku-SIÓFOK—VASAS-SMIRNOFF 1-0 (0-0) SIÓFOK, 2000 néző. VEZETTE: Pillér. SIÓFOK: Bíró — Bimbó, Zare, Olajos, Marozsán — Var­sányi, Meksz, Haszov, Elekes — Kámán, Kovács. EDZŐ: Pusztai László. VASAS-SMIRNOFF: Babócsy — Juhár — Nahóczky, Mészöly — Kecskés, Sirinbekov, Galasehek, Peeha — Zvara, Nagy, Claude. EDZŐ: dr. Genzwein Ferenc. CSERE: Kecskés helyett Zentai a 46., Kámán helyett Kirchmayer a 70., Claude helyett Tuboly a 78. percben. GÓLSZERZŐ: Elekes a 64. percben. SÁRGA LAP: Claude a 19., Kámán a 35., Mészöly a 65. percben. SZÖGLETARANY: 6:2 (5:1). PUSZTAI LÁSZLÓ: — Azt hozta a csapat, amit egész ősszel vártam tőle. DR. GENZWEIN FERENC: — A kimaradt gólhelyzetek és a bekapott gól után már nem tudtunk újítani. 1992. december 1. Szögletrúgás előtti pillanatok a Bozsik-stadionban. Begyakorolt kispesti figura következik, Halmai a rövid kapufánál tovább csúsz­tatja a labdát, jön Kovács és vezet a Kispest Kl­flTflSTflLflN Befejeződött tehát az 1992—93. labdarúgó-bajnokság őszi idénye. A száraz tények szerint: első a Vác, második a Fe­rencváros, harmadik a Kispest. Meglepetés? Nem. Nem, mert mindenki tisztában van a magyar csapatok játékerejével, és akár a bajnokság megkezdése előtt — a megengedett hiba­pontokkal — megjósolhatja a várható dobogósokat. Ilyenkor ugye az a szokás, hogy mérleget készítünk az el­múlt időszakról. Kivesézzük a csapatokat, hogy hol, milyen munkát végeztek, igyekszünk megmagyarázni a történteket. Aztán nagy általánosságban beszélünk a magyar labdarúgás helyzetéről, az utóbbi években természetesen az óriási vissza- PMSC—VÁC FC-SAMSUNG 0-1 (0 0) PÉCS, 4000 néző. VEZETTE: Huták. PÉCSI MSC: Bogyay — Dienes, Balog, Bódog — Kónya, Medgyes, Ulveczki, Kocsis, Vokó — Alasik, Lengyel. EDZŐ: Koller Nándor. VÁC FC-SAMSUNG: Koszta — Hahn, Nagy, Bánfi — Plights, Kriska, Stomanik, Simon, Aranyos — Fü­le, Répási. EDZŐ: Csank János. CSERE: Kriska helyett Nyilas a 46., Puglits helyett Szedlacsek a 60., Kocsis helyett Rózsa a 79., Lengyel he­lyett Magyar a 79. percben. GÓLSZERZŐ: Füle a 62. percben. SÁRGA LAP: Puglits a 13., Kocsis a 74., Szedlacsek a 82., Balog a 82., Nyilas a 83. percben. KIÁLLÍTVA: Kónya a 28. percben. SZÖGLETARANY: 2:9 (1:5). KOLLER NÁNDOR: — Úgy érzem, ma nem egyforma feltételek mellett játszott a két csapat. CSANK JÁNOS: — A csapat túlságosan ideges volt, és képtelen volt megnyugodni. Mindezek ellenére nagyon örülünk a győzelemnek, esésről, a labdarúgás katasztrofális állapotáról, a még körvo­nalakban sem látható kilábalás lehetőségeiről. Sosem felejtkezünk meg arró­l sem, hogy összehasonlítsuk a bajnokságunk színvonalát a Világ más országainak bajnok­ságaival. Persze az utóbbi időben már nem megyünk túl messzire, csupán a hozzánk hasonló körülmények között élő kelet-európai országokat említjük. Szép sorjában aztán kije­lentjük: még tovább nőtt a távolság. Ehhez természetesen elővesszük a lejátszott mérkőzéseket, a bajnokikat, a kupa- és a válogatott találkozókat. Sajnos, az eredmények egyértelműen bizonyítják a távolság növekedését. Szomorúság a tetőfokon a kapuban és a lelátón. A Kispest nagy nehézségek után egyszer azért bevette a diósgyőriek kapuját Figyelem! Veszélyhelyzet! Sokszor volt ilyen Dobot kapuja előtt, de egy kivétellel valamennyit elhárították. Az az egy viszont a ve-Pechje volt Gregornak. Végre megszerezte első gólját a Ferenc­városban, de a folytatásra már csak tavasszal lesz lehetősége. Igaz, ez a mostani találata két pontot hozott pacsapataink úgy szereltetnek, ahogy szerepeltek, akkor mi mást lehet mondani. Ezek tények, nem lehet vitatkozni velük. Magyarázni, oko­kat felsorakoztatni viszont le­het. Mert azt ugye senki sem vi­tatja, hogy annak, ami a magyar labdarúgással történik, meg­vannak az okai. Nincs szándékomban felsorolni a gondokat, bajokat, mert ennél sokkal komolyabb a helyzet. Érzésem szerint a kérdés VESZPRÉM—BVSC-NOVEP 0-1 (0-0) VESZPRÉM, 1000 néző. VEZETTE: Kiss G. VESZPRÉM: Andorka — Gersies, Lantai, Csík, Perger - Csornai, Herbály, Kelemen — Rugovics, Horváth L., Lehota. EDZŐ: Gazsó Illés. BVSC-NOVÉP: Vezér — Kroner, Kósa, Garaba, Győri — Farkasházy, Nagy, Bognár, Farkas — Mundi, Borgulya. EDZŐ: Both József. CSERE: Rugovics helyett Süle a 27., Herbály helyett Gazsó a 78. percben. GÓLSZERZŐ: Mundi a 63. percben. SÁRGA LAP: Farkas a 33., Győri az 57., Horváth L. a 70. percben. SZÖGLETARANY: 3:6 (1:5). GAZSÓ ILLÉS:­­ A BVSC egy nagy védelmi hibából „ajándékba" kapta a gólszerzés lehetőségét. BOTH JÓZSEF: — Jó játékkal, eredményesen fejeztük be az évet.