Nemzeti Sport, 1993. március (4. évfolyam, 59-88. szám)

1993-03-01 / 59. szám

2 NEMZETI SPORT Zsiborás tette reménytelenné a vendégeket MTK—Diósgyőri FC 3-0 (2-0) Hungária krt., 3500 néző. Vezette: Stamler (****) (Hor­váth O., Kiss G.). MTK: Zsiborás 7 — Turbék 5, Híres 6, Sztanó 5 — Van­csa 6, Horváth 6, Balog 8, Keresztúri 5 — Talapa 5, Hámori 5, Szabó 6. Edző: Gellei Imre. DIÓSGYŐR: Dohot 5 — Szlifka 5, Leskó 5, Dancs 5, Bu­dai 5 — Szvisztun 4, Csizi 4, Tóth 4, Farkas 5 — Subin 4, Szilágyi 4. Edző: Sándor István.­­CSERE: Szilágyi helyett Bordás (5) és Subin helyett Adzso­jev (6), mindkettő a szünetben, Talapa helyet Komódi (—) a 62., Szabó helyett Zsivótzky (—) a 76. percben. GÓLSZERZŐ: Balog a 10., Horváth a 33., Balog a 74. percben. SÁRGA LAP: Dancs (felvágta Vancsát) a 8. percben. SZÖGLETARÁNY: 10:2 (8:0). A vasárnap délelőtti mérkőzés mindig vonzza a szakembereket, így volt ez most is. Ott volt a Kispest teljes vezérka­ra, a váciak és mások. Mi Temesvári Miklóssal be­széltünk. Az ősz szakve­zető a hét közepén repül a Maldív-szigetekre. Ám már nem egyedül. Vele tart Szentmihályi Antal is. Ő egy klubcsapatnál dolgozik majd, Temesvári természetesen a váloga­tott munkáját irányítja ebben az évben is. 10. perc: Vancsa remek labdát adott Balognak, a sző­ke középpályás becsapta a rátámadó Budait, majd 10 méterről remek gólt ragasz­tott a jobb felső sarokba. 1-0 15. perc: Talapa egyedül mehetett el a jobb oldalon. Ügyesen adott középre, az ér­kező Hámori azonban — úgy öt méterről — a jobb sarok mellé fejelt. 25. perc: Vancsa indította Balogot. A válogatott játékost kibillentették egyensúlyából, miként a mellette futó Há­morit is, így odalett a veszé­lyesnek induló akció. 33. perc: Bal oldali szöglet­­rúgást követően rosszul sza­badítottak fel a vendégvédők. A labda Horváth elé került, a hazai középpályás 22 mé­terről kilőtte a bal alsó sar­kot 2-0 55. perc: Balog ezúttal Há­morit indította. Tőle vissza­kapta a labdát, amikor Leskó hátulról fellökte. A bíró nem látott szabálytalanságot. Az eset az ötös tájékán tör­tént ... 58. perc: Adzsojev nagy lövését üggyel-bajjal hárította Zsiborás. 68. perc: Egy jó befejezést ígérő vendégakció úgy sza­kadt meg, hogy a labdára startoló Bordást Komódi a 11-es pont táján leterítette. 11-es! A büntetőpontra letett labda mögé Szvisztun állt. A jobb sarok irányába tartó labdát Zsiborás nagy bravúr­ral hárította. 69. perc: Az idegenlégiós Adzsojev ismét megvillant, közeli, bal sarokra tartó lab­dáját Zsiborás elképesztően nagy bravúrral a bal kapufá­ra ütötte. 74. perc: Szabó bal oldali szögletére Balog úgy ment fel, mint ahogyan­ azt leírják a szakkönyvekben, fejéről — hat méterről — a kapu jobb oldalába került a labda. 3-0 75. perc: Farkas egy össze­csapás során megsérült. A lá­bán felszakadt a bőr. Letá­mogatták a pályáról, majd a mentőautóba került. Ebben az idényben az első eset, hogy egy csapat sérülés miatt tíz ember­rel fejezi be a találkozót. Cserélni nem tudtak a vendégek, mert a szünet­ben már kimerítették a lehetőséget. Ez az eset is arra kell hogy intsen minden edzőt, óvatosabb­nak kell lenni. Most, gyakorlatilag háromgólos hátrányban, már minden mindegy volt. De más­kor ... Az MTK biztos győzelmet aratott. A háromgólos meccs ezt egyértelművé is teszi. Volt egy bizonytalan szakasza a ta­lálkozónak, amikor tizenegyes­hez jutott a vendéggárda, utóbb Adzsojev találhatott vol­na a kapuba. Ez a kis idő azonban elszállt. Tulajdonkép­pen felvillanásnak számít a Diósgyőr mostani vendégfellé­pésében ez a periódus. A ké­kek biztosan tartották kezük- A mezőny legjobbja: Balog Tibor . Az igazság az, hogy az elején görcsösen kezd­tünk, pontatlanul játszot­tunk. Szerencsénk volt, hogy az első ziccer bement, és ez megnyugtatta a csa­patot,­­ engem is. Éreztem, hogy ezen a mérkőzésen már nem lesz probléma. A második félidőben forduló­pontot jelentett Zsiborás Gabi bravúrja, amikor ki­védte a tizenegyest. A csa­pat újra beindult és egy szögletet követően bebizto­sítottuk a győzelmet, örü­lök, hogy két góllal is hoz­zá tudtam járulni a siker­hez. Nem sok idő marad, készülünk tovább, hiszen szerdán kupameccset ját­szunk, ben­t mérkőzést. Az első fél­időben olyan fölényt harcoltak ki a lassú, sokat hibázó diós­győriek ellen, hogy tulajdon­képpen hízelgő volt a sárga mezesek számára a kétgólos hátrány. A körülményekhez képest jó talajon az MTK tá­madásai gördülékenyeknek voltak mondhatók. A hazaiak minden csapatrészében akadt olyan játékos, aki vitte magá­val az együttest. A fordulást követően a Di­ósgyőr megrázta magát. A két friss csatár — főként Adzsojev —­ remekelt. Vajon mi lett volna, ha végigjátssza a talál­kozót? De ügyesen illeszkedett játékba a másik csereember, Bordás is. Az MTK, Zsiborás jóvoltából kivédte a nehéz időszakot, s utána ismét ma­gához ragadta a kezdeménye­zést. A kékek rászolgáltak a si­kerre, mert jobban játszottak ellenfelüknél. Tetszett néhány támadásvezetésük és az az akarat, ahogyan begyűrték el­lenfelüket! Stamler játékvezető néhány alkalommal az MTK-t sújtotta ítéleteivel. MestercukálPDog GELLEI IMRE: — Azt a kevés szurkolót, aki megtisz­tel bennünket a bizalmával, és kilátogat a Hungária körútra, ki kell szolgálnunk, és meg kell becsülnünk. Nagyon örü­lök, hogy helyenként nemcsak jól, hanem mint az eredmény is mutatja, eredményesen is játszottunk. A második játék­részben mindkét oldalon adódtak helyzetek, de nekünk volt jobb a helyzetkihaszná­lásunk és tovább növeltük elő­nyünket. — Voltak-e nehéz percei a mérkőzésen? — Végül is Zsiborás Gabi bravúrjai könnyítettek a hely­zetünkön. — A továbbiakban mi a programjuk? — Szerdán kupameccset ját­szunk, ezt nagyon komolyan vesszük. Készülünk, mert sze­retnénk helytállni a Magyar Kupában is. SÁNDOR ISTVÁN: — Tud­tuk, hogy az MTK jó csapat, ahol jó kezekben van a szak­mai irányítás. Akik látták a mérkőzést, tanúsíthatják, nem érdemeltünk három-nullás ve­reséget, hisz nekünk is voltak helyzeteink, sajnos a mérkő­zés döntő szakaszában ezeket kihagytuk. _ , — A cserejátékosok, első­sorban Adzsojev jó benyomást keltettek. Miért cserélt ilyen későn? — Adzsojevnek a rendkívül mély talajon sok lett volna a kilencven perc. Úgy véltem a szünetben, hogy a cserével gyorsabb, szervezettebb lesz a csapat. A játékban ez az el­képzelés valóra is vált, az eredményességben ezúttal nem. — Körülményesnek tűnt a csapata... — Azt gondolom, ezt első­sorban pszichikai tényezők okozták, hisz nyomasztotta a társaságot a gyenge hazai kez­dés. Erőnléti problémáink nem voltak a mérkőzésen. Varga Béla Tartalékbajnokság MTK—Diósgyőri FC 0-1 (0-1). Salgótarjáni út, 100 né­ző. V: Kiss B. MTK: Piel (Vidák) — Nagy A. (Bernáth), Kriszt, Tamási, Vincze — Si­mon, Cservenkai, Lőrincz, Nagy L. — Kovács Z., Ko­vács R. (Fenyvesi). Edző: Ke­nyeres Imre. DFC: Czeglédy — Bém, Vámosi, Koszta, Gál — Tanka, Biszku, Molnár, Ki­ser — Császári, Vitelki. Edző: Váradi Ottó. G: Molnár. Sár­ga lap: Lőrincz, ill. Gál, Mol­nár, Koszta. Kiállítva: Molnár, Koszta. Jó: Vidák, Kriszt, ill. Czeglédy, Vámosi, Gál, Bisz­ku, Császári. u 2|® ^ ^ A mérkőzés legjobbja, Balog Tibor, bűvöli a labdát, és a diós­győri védőket (Koppány György felvétele) A bajnokság állása 1. Ferencváros 13 2 2 43-15 28 2. Vác FC-Sam. 13 1 3 36-16 27 3. V.­Waltham 10 3 4 40-23 23 4. Kispest-HFC 10 2 5 35-17 22 5. Újpesti TE 10 2 4 31-16 22 6. Nyíregyháza 9 3 5 37-22 21 7. Rába ETO 8 2 7 41-31 18 8. Vasas-Smirn­ 6 6 4 27-24 18 9. Békéscsaba 8 2 7 27-36 18 10. MTK 6 2 9 30-29 14 11. Csepel 6 2 8 26-34 14 12. Diósgyőr 5 4 8 21-34 14 13. PMSC-Fordan 5 2 10 30-36 12 14. Veszprém 3 2 11 13-39 8 15. Siófok 2 2 13 21-50 6 16. BVSC-Dreher 1 1 15 12-48 3 NB I-es ifjúsági bajnokság Ferencváros-Békéscsaba 2-1 (1-0) NB I-es serdülőbajnokság Ferencváros—Békéscsaba 1-1 (0-1) tei Dávodiv? A 18. forduló műsora. Március 19., péntek: Újpesti TE —Békéscsaba, 17. Szombat: BVSC-Dreher—MTK, 12.30, PMSC-Fordan—Csepel SC, Rába ETO FC—Videoton- Waltham, Siófok—Nyíregyházi FC, Veszprém LC—Vác FC-Samsung,­ valamennyi 13. FTC—Kispest-HFC, 15 (tévé). Vasárnap: Diósgyőri FC-Vasas-Smirnoff, 14. AZ NB I ÁLLÁSA 1. Vác FC-Samsung 17 12 2 3 30-15 26 2. Kispest-HFC 17 11 3 3 28-15 25 3. FTC 16 10 2 4 23-12 22 4. Videoton-Waltham 17 9 3 5 27-20 21 5. Vasas-Smirnoff 17 6 7 4 21-18 19 6. MTK 17 6 6 5 29-20 18 7. Csepel SC 17 7 4 6 20-19 18 8. Békéscsaba 16 5 6 5 20-19 16 9. PMSC-Fordan 17 7 2 8 20-20 16 10. BVSC-Dreher 17 6 3 8 15-20 15 11. Diósgyőri FC 17 5 5 7 18-25 15 12. Siófok 17 5 3 9 17-24 13 13. Rába ETO FC 17 3 7 7 16-23 13 14. UTE 17 2 8 7 17-23 12 15. Veszprém LC 17 4 4 9 17-31 12 16. Nyíregyházi FC 17 2 5 10­­-23 9 A férfi keddenként kétszázötven darab Nemzeti Képes Sportot vesz Varga György, a Tipp-toúrázó Mi tagadás, furcsa látványt nyújtott az a sok egymásra rakott újság. Szép kis halom, annyi szent: 250 darab Nem­zeti Képes Sport. De nem ám az újságos standon a playboyok meg a kiskegyedek között. Fenét! Egy Kruspér utcai la­kás kisasztalán, Varga György személyes tulajdonaként. A szóban forgó férfi nem megszállott sportújságolvasó, ő a Tipp-tour-játék miatt vásárolja lapunkat. Igaz, ezt már ő maga mondta el, ami­kor megkerestük, s megkér­deztük, hogy milyen megfon­tolásból küldött 250 darab szelvényt erre a keddenként megjelenő futballjátékra. — Nem kell ezen csodál­kozni — mondta —, imádok játszani és természetesen sze­retnék nyerni. Márpedig az Önök Tipp tour-játéka ad esélyt a győzelemre. Egyéb­ként nem egyedül veszek részt ezen a versenyen. Tupi Antal és Bauer János a „csapattár­sam", hárman dobjuk össze a pénzt a kétszázötven darab Nemzeti Képes Sportra. Ez nem olyan nagy összeg, s ez­zel a játékkal akár több száz­ezer forintot is nyerhetünk. — Csak nem azt akarja mondani, hogy ezentúl min­den kedden kétszázötven új­ságot vásárol? — De bizony. Ha már el­kezdtük, akkor folytatjuk a tipptour­ázást. Fantáziát lá­tunk benne, és itt sokkal na­gyobb a nyerési esély, mint mondjuk a totóban. Hatvan szelvénnyel kezdtünk, aztán százhússzal folytattuk, s így jutottunk el a mostani meny­­nyiséghez. — Ne haragudjon meg a kérdésért, de nem néznek fur­csa szemmel önre, amikor ennyi lapot vesz? — Volt, ahol már megkér­dezték, hogy „mi van magá­val, talán csak nincs benne az újságban?" Aztán erre én mindig azt mondtam, hogy még az is előfordulhat. S ugye, hogy igazam lett...? S. G. A szerkesztőbizottság elnöke: BORBÉLY PÁL igazgató, főszerkesztő. TAGJAI: DR. DÉNES TAMÁS, LAKAT T. KÁROLY, LÁZÁR LAJOS, NA­­MÉNYI JÓZSEF, Z. VINCZE GYÖRGY. A Képes Nemzeti Sport főszerkesztője: GYENES J. ANDRÁS. Lapmenedzser: CSER KOVÁCS GÁBOR. A tudósítói hálózat vezetője: VARGA GYULA. Kiadóhivatal és szerkesztőség­, 1133 Budapest, XIII, Visegrádi utca 115. Postacím: 1339 Budapest, Pf.: 701/437­ Tel.: 138-4366. Telefax: 138-4248. Telex: 22-5245. A Nem­zeti Sport Lap-, Könyvkiadó és Szolgáltató Kft. függet­len sportnapilapja. Felelős kiadó: a kft. ügyvezető igazgatója. Rovatvezetők: BODA ILDIKÓ (nemzetközi), DR. BO­RÓKAI GÁBOR (labdarúgás), ÉNEKES ZOLTÁN (olim­piai sportágak), ZÁHONYI IVÁN (fotó). Készül a Szikra Lapnyomdában, Budapesten. Felelős vezető: DR. CSÖNDES ZOLTÁN vezér­­igazgató. Terjeszti a Magyar Posta, vala­mint árusítják önálló vállalkozók. Előfizethető bármely hírlapkézbe­sítő hivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posta hír­lapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR) 1990 Budapest, XIII. Lehel út 10/A, közvetlenül vagy postautalványon, valamint át­utalással a HELIA Postabank Rt.: 219-98636, 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 495 forint, negyedévre 1485 forint, fél évre 2970 forint, egy évre 5940 forint. Megjelenik naponta. Index: 25 004. Vidék: ISSN 0866-2525. Bp.: ISSN 0866- 2517. * * HU A Mogyo Olmptt Csapath­a Mot támogatót I­SPORT IV. 59. ♦ 1993. március 1. Jenei japán kerete A díjakat majd a csapat után küldik Vasárnap délután, az MTK—Diósgyőr mérkőzést kö­vetően arra kértük Jenei Imre szövetségi kapitányt, hogy ismertesse lapunkkal, kik utaznak a Kirin Kupa küzdel­meire Japánba. Jenei Imre készséggel állt rendelkezé­sünkre. — Tulajdonképpen egyetlen kérdőjel van — mondta — egyik kiszemeltem, Illés Béla nincs teljesen rendben. Ha nem tud utazni, ak­kor Már­ton jön helyette. „ Az idegenlégiósok közül kikre számíthat? — Lőrincz, Détári, Kiprich és Kovács Kálmán mindkét mérkőzés­en a rendelkezésem­re áll. Petry, valamint Urbán a második találkozón, tehát az Egyesült Államok ellen szerepelhet csapatunkban.­­ A hazaiak közül kiket visz magával? — Tizenhárom játékost. A két kapus Babócsy és Brock­­hauser. A mezőny­játékosok pedig Nagy Tibor, Csábi, Te­lek, Duró, Bánfi, Balog Ti­bor, Pisont, Fodor, Hámori, Lipcsei. A tizenharmadik em­ber Illés vagy Márton lesz. Mikor találkoznak? — Szerdán este a Hotel Stadionban. Oda­­érkeznek a meccs után a szerdán szerep­lő kerettagok.. Csütörtökön reggel 7.55 órakor repülünk Amszterdam és Tokió érinté­sével Fukuokába. Remé­lem, gyorsan átáll a társa­ság. Vasárnap magyar idő szerint reggel hat órakor lé­pünk pályára. Jövő szerdán pedig Nagojába­n játszunk. Az a találkozó a mi időnk sze­rint tizenegy órakor lesz. A két ellenfél sorrendben Japán, majd az Egyesült Államok. Egyébként a Japán­ Egyesült Államok meccset március ti­zennegyedikén, hazaérkezé­sünk után két nappal rende­zik! A díjkiosztáson természe­tesen jelen lesz majd az MLSZ képviselője is. Remé­lem, örömmel veszi át a ne­künk járó tiszteletdíjat és a prémiumokat. V. B. Mai számunkat szerkesztette: Jarat Olvasószerkesztő:­­Jloppe Pál, Skrapiti Juditíá Tervezőszerkesztő: Jéd­ha J János