Nemzeti Sport, 1993. június (4. évfolyam, 147-176. szám)

1993-06-01 / 147. szám

2 1­993. június 1. NEMZETI KÉPES SPORT Bagón és Ajkán elbúcsúzta­­ tatlan volt minden korábbi rangadóhoz, hiszen sem iramában, sem színvonalában nem érte el a közepes átlagot. Gyámoltalan, átütőerő és el­képzelés nélküli támadójáték e­llemezte mindkét csapatot, ám-már mindenki elkönyvelte a döntetlent, amikor a hármas sípszó előtt a csereként beállt Németh kihasználta a hazai védelem hibáját. Vereségével hosszú idő után búcsúzott dobogós helyétől a Szekszárd. Teszler Vendel: - Ha hiszik, ha nem, a Kanizsa jó csapat, és középpályán felülmúlt bennün­ket. Győzelméhez mégis egy ordító egyéni hiba kellett. Németh Lajos: - Átgon­doltabb játékunkkal a végén kic­sikartuk a győzelmet. Fekete László A már kiesett Hungaly és a kiesés rémétől fenyegetett Mohács az első félidőben igen gyenge játékot produkált. Pontatlanság, rengeteg átadási hiba­­ jellemezte a játékot. Szünet után Csörnyei át­szervezte csapatát, s ennek eredményeként fia, Zoltán révén két szép fejes gólt értek el az ajkaiak. A gólon kívül is még négy százszázalékos helyzetet dolgoztak ki, ezek Ajka Hungalu- Mohács 2-3 (O-l) Ajka, 300 néző.Vezette: Horváth O. (xxx) (Oláh, Hanacsek). AJKA: Szalóky 4 - Kádár 5, Marton 6, Piri 6, Nagy T. 4 - Nagy J. 5, Németh 5, Csörnyei Z. 7, Nemeshanyi 4 - Pánczél 4, Csertán 4. Edző: Csörnyei László. MOHÁCS: Szabó 5 - Rósa 5, Rumszauer 5, Kovács 5, Burai 5 - Becker 5, Kiss 5, Tóth 6, Martina 5 - Hanzs 5, Várda 6. Edző: Sziebert Imre. CSERE: Kiss helyett Nagy E. (-) a 68., Nemeshanyi helyett Ernyei (-) a 82., Martina helyett Rigó (7) a 83., Pánczél helyett Király (-) a 85. percben. GÓLSZERZŐ: Várda (Tóth csúsztatott fejese után, kapásból a jobb sarokba) a 42. (0-1), Eörnyei (6 m-ről fejelt a bal sarokba) az 57. (1-1), Csörnyei (8 m-ről fejelt a léc alá) a 63. (2-1), Rigó (5 m-es ívelt fejes a bal felső sarokba) 85. (2-2), Rigó (kapufáról kipattant labdát 1 m-ről fejelte a kapu jobb oldalába) 89.percben (2-3). SÁRGA LAP: Csörnyei a 7., Kovács a 37., Németh a 69., Becker a 90. percben, azonban sorra kimaradtak. Már mindenki biztosra vette az ajkai győzelmet, amikor a befe­jezés előtt hét perccel pályára lépett a Mohács csapatában Rigó, aki két fejes góllal eldön­tötte a mérkőzés sorsát. Csörnyei László: - Ilyen csak a mesében van. Nagy gólkülönbségű győzelem helyett serdülő mérkőzéseken is ritkán látható elemi gólokat kapva vesztettünk. Sziebert Imre: - Nagyon örülök, hiszen Rigó Miklós becserélésével vesztett állásból tudtunk fordítani. Bedő János ,1 _^3 AJ NYUGATI CSOPORT ESMTK-Hungaplast- ZTE 4-1 (1-0) Ady Endre út, 600 néző. Vezette: Mészáros (xxxxx) (Fazekas, Holczimmer). ESMTK: Papp 6 — Gabnai 7, Vaskó 6, Kiss J. 6 — Farkas 8, Szabó Z. 5, Balás 6, Kalvach 6 — Fehér 8, Balogh 8, Hudák 5. Szaktanácsadó: Ebedli Ferenc. ZALAEGERSZEG: Vincze 4 — Szabó n. 6, Szabó I. 5, Horváth A. 5, Horváth J. 4 — Lendvai 6, Kovács 5, Fuisz 6, Németh 5 — Preisinger 5, Pálcsa 5. Edző: Bita József. CSERE: Pálcsa helyett Varga (5), a szünetben, Hudák helyett Argilopulosz a 69., Preisinger helyett Peresztegi a 77., Szabó Z. helyett Siroki a 91. percben. GÓLSZERZŐ: Farkas (középen kiugorva átemelt az elővetődő kapuson) a 26. (1-0), Balogh (Fehér jobb oldali beadását hat méterről fejelte a hálóba) a 60. (2-0), Fuisz (a védők közül kilépve hat méterről a jobb alsó sarokba helyezett) a 65. (2-1), Balogh (húsz méteres fordulásból leadott bomba a bal alsó sarokba) a 76. (3-1), Fehér (védőjét lefutva tíz méterről laposan a bal sarokba lőtt) a 80. percben (4-1). SÁRGA LAP: Palcsa a 15., Fehér a 20., Balogh az 59., Németh a 70. percben, vétlenebbül próbálkozó ellen­felüket. Ebedli Ferenc:­­ Ilyen bravúrokkal és ilyen jó játékkal lehet igazán szórakoztatni a közönséget. Bita József: - Gratulálok a megérdemelten győző ellen­felünknek, csapatomról annyit, hogy egy mérkőzést el lehet veszíteni, de nem ilyen hoz­záállással. Helyettük is én szé­gyellem magam. Nyílt támadó játékkal kezdett mindkét csapat, de míg a vendégek rendre kihagyták helyzeteiket, az erzsébetiek egyszer betaláltak. Ezután a hazaiak a nekik kedvező kont­rajátékot játszhatták, s a második játékrészben szinte „szétfutották" egyre ked­ Janák László p­an­yi Dunaferr SE­Dorogi Bányász 2-1 (1 -0) Dunaújváros, 800 néző. Vezette: Hamar (xxxxx), (Sóthy, Dravecz). DUNAFERR: Sági 6 - Masinka 6, Jávorka 7, Kovács 7, Ruppert 6 - Hódosi 6, Freppán 6, Horváth 6 - Andriska 7, Torma 7, Szendrei 8. Edző: Andriska Vilmos. DOROG: Belányi 5 - Jeszenszky 4, Kasza 6, Csapó 5, Szatmári 4 - Garas 6, Sikesdi 7, Huszák 5 - Sirghea 5, Balogh 6, Guba 5. Edző: Reszeli-Soós István. CSERE: Jeszenszky helyett Zalomir (5) a szünetben, Torma helyett Szauer (6) a szünetben, Huszák helyett Tóth (-) a 67., Kovács helyett Halász (-) a 73. percben. GÓLSZERZŐ: Torma (a kapusról kipattant labdát öt méterről küldte a hálóba) a 21., (1-0), Szendrei (középen kiugorva a kifutó Belányi mellett tíz méterről) az 56., (2-0), Balogh (elfutást követően egymás utáni harmadik lövése a kapu közepébe) a 61. percben (2-1). SÁRGA LAP: Szatmári a 35., Andriska a 36. percben. 1: 2­3 H­ ............................... ................ Óvatos kóstolgatás, nagy taktikai harc közepette a hazai csapat ragadta magához a kezdeményezést. Támadásai már a 21. percben góllá érett. A folytatásban a Dunaferr számos gólhelyzetet dolgozott ki. A második félidő elején egy remek támadás végén a me­zőny legjobbja, Szendrei a kapuba talált. Már úgy látszott, hogy padlóra került a bányász­csapat és súlyos vereséget szenved, amikor egy védelmi hiba folytán szépíteni tudott. A gól felhozta a vendégeket, akik egyre veszélyesebben támad­tak. A hazaiak azonban ezúttal remekül védekeztek, és veszé­lyes ellentámadásokat vezetve, újabb gólszerzési lehetőségeik is adódtak, de ezeket elpus­kázták. Végül is a remek napot kifogó Dunaferr megérde­melten nyert az NB I-re kacsintgató bányászcsapat ellen. Andriska Vilmos: - Hatvan percig a mi akaratunk érvényesült. Egy gyermeteg hiba miatt azonban kínos volt az utolsó félóra. Sajnos két játékosunk a dorogi csapat agresszív játéka folytán elég súlyos sérülést szenvedett. Reszeli-Soós István: - Jó képességű csapat a Dunaferr, sok tehetséges játékossal. Mi, sajnos, a szokásos dunaújvárosi „formánkat" játszottuk, bár 2-0 után felpörögtünk, voltak is helyzeteink az egyenlítéshez. Markó Lajos Szekszárd-Nagykanizsa 0-1 (0-0) Szekszárd, 1000 néző. Vezette: Szekeres (xxx), (Veres, Bába). SZEKSZÁRD: Mausz 0 - Koller 6, Dzsinovics 5, Kalmár 5, Nagyfalusi 6 - Naumkin 5, Kvanduk 5, Mészáros 4 - Horváth J. 5, Pilisi 4, Varga 4. Szakosztály-igazgató: Teszler Vendel. NAGYKANIZSA: Csáki 0 - Tóth 6, Kepe 5, Kiss I. 6, Grabant 4 - Popovics 6, Hegedűs 5, Farkas 5, Visnovics 5 - Szabó Z. 4, Fuisz 4. Edző: Németh Lajos. CSERE: Grabant helyett Németh (6) a szünetben, Pilisi helyett Horváth P. (4) a 60., Naumkin helyett Szabó T. (-) a 69­, Szabó Z. helyett Gyulai (-) a 80. percben. GÓLSZERZŐ: Németh (Fuisz átadását közelről a bal sarokba lőtte) a 89. percben (0-1). SÁRGA LAP: Kiss I. a 36. percben. A szekszárdi pünkösdi fesz­tivál legrangosabb sporte­seményének ígérkezett a két rivális csapat összecsapása. Ez a kilencven perc azonban mél-2 3 - 11 EMDSZ-Soproni LC— Pénzügyőr SE 3-2 (2-0) Sopron, 1800 néző. Vezette: Molnár I., (xxxx) (Gergely, László). SOPRON: Milchram 6 - Varsányi 6, Udvardi 5, Katona 6, Árpási 5 - Nagy J. 5, Chiratcu 6, Deák 7, Majoros 6 - Ördög 4, Balaton 4. Edző: Győrfi László. PÉNZÜGYŐR: Rózsa 6 , Hegyi 5, Simon 5, Vainer 6, Sebők 5 - Zsóli 5, Feczesin 6, Major 4, Sólyom 5 - Miczán 4, Bozsik 6. Edző: Jaskó András. CSERE: Miczán helyett Selmeczi (6) a 29., Major helyett Tímár (7) a 34., Varsányi helyett Borsos (5) az 56., Balaton helyett Korsós (-) a 82. percben. GÓLSZERZŐ 5: Katona (hét méteres fejes, Deák szöglete után) a 11., (1-0), Chiratcu (12 méteres lapos lövés) a 45., (2-0), Vainer (hat méteres kapáslövés a jobb sarokba) a 64., (2-1), Sólyom (közelről) a 66., (2-2), Majoros (13 méteres kapáslövés a jobb felső sarokba) a 70. percben (3-2). SÁRGA LAP: Selmeczi a 40., Bozsik a 46., Chiratcu a 87., Feczesin a 87. percben. Az első félidőben a nagy meleg ellenére a hazai csapat lendületesen és helyenként jól játszott. A fordulás után kü­lönösen Varsányi kényszerű kiválását követően a Pénz­ügyőr jól használta ki a sop­roni védelem bizonytalansá­gait, s két perc alatt kiegyen­lített. Az SSC gyorsan ritmust váltott, s Majoros révén a 70. percben ismét vezetést szer­zett, így a mérkőzés nagyobbik részében jobban játszó hazai csapat megérdemelten győzött. Győrfi László: - Biztos győzelmünk csak két percig forgott veszélyben. Gratulálok a fiúknak, hogy 2-2 után még újítani tudtak. Jaskó András: - Akárcsak valamennyi tavaszi mérkőzé­sünkben, így a Sopron elleni­ben is bent volt a győzelem lehetősége. Sajnos, nem si­került. Weisz Ferenc W13KN­ Rákóczi FC­­Haladás VSE 0-0 A két, nagy múltú dunántúli együttes találkozójának első félórája a „kölcsönös tisztelet" Tgj3pt.g. PIKÁNS is IZGATÓ KALANDOK 00-161-0204-2001 Egy pajzán örömlány kalandjai 00-161-0204-2002 Lefeküdtem egy focicsapattal 00-161-0204-2003 9 és fél hét Európában Ez egy tengerentúli hívás. Rögzített üzenet. Csak felnőtteknek. Occitel, P.O.B. N-272, Nassau, Bahamas. Kaposvár, 2000 néző. Vezette: Tóth V. (xxxx) (Győr, Tompos). RÁKÓCZI FC: Udvarácz 7 — Göbölös 6, Verlasevics 6, Izvás 6, Pintér 5 — Csák 5, Deme 5, Hanusz 6, Neubauer 7 — Kiss 6, Szigeti 5. Edző: Petrók Viktor. HALADÁS VSE: Derdák 0 — Neudl 6, Jagodics 6, Nagy M. 6- 2,4, Sánta 5 — Kovács L. 6, Szekér 5, Tóth Gy. 5 , Hídvégi 5, Morozov 5, Farkas 6. Edző: Glázer Róbert. CSERE: Szigeti helyett Ozsváth (6) az 57., Csák helyett Vörös a 73., Hídvégi helyett Borbás a 75., Tóth Gy. helyett Tóth N. a 83. percben. SÁRGA LAP: Göbölös a 20., Verlasevics a 33., Sánta a 42., Szekér a 49., Morozov a 90. percben. KIÁLLÍTÁSOK: Nagy M. (Kiss visszarántásáért) a 44. percben, jegyében telt el, érdemlegesebb esemény nélkül. A Haladás nem játszott nyílt sisakkal, s már az ellenfél térfelén igye­kezett csírájában elfojtani a kaposvári próbálkozásokat. Miután Udvarácz hárította Farkas 11-esét, majd pedig Nagy M. fölöslegesen kiállíttat­ta magát. A Rákóczi számára adva volt a lehetőség e másik pont begyűjtésére is. Át is vet­ték a hazaiak a kezdeménye­zést, lelkes, harcos helyenként formás csapatjátékkal három nagy gólhelyzetet is összehoz­tak, ám ezeket rendre el is puskázták. Bár a helyzetek alapján a kaposváriak álltak közelebb a győzelemhez, a játék összképe alapján a dön­tetlen megfelel a látottaknak. Petrók Viktor: - Nagyon jól küzdött a csapatunk, ám ame­lyik együttes három ekkora helyzetet képes kihagyni, az képtelen a győzelemre. Az eredményt igazságosnak tar­tom. Glázer Róbert: - Csapatomat bénította, az a tény, hogy már a mérkőzés után is bajnok lehetett volna, no és a szerdán rá váró kupadöntő miatt is. A nagyon lelkes és harcos Rákóczi rászolgált az egyik pontra. Jutasi Róbert Az NB II Nyugati csoport állása 1. Haladás VSE 27 168 3 41-14 40 2. Dorog 27 11 124 42-22 34 3. BKV Előre 27 11 106 39-23 32 4. EMDSZ-Sopron 27 119 7 41-31 31 5. Sabaria 27 119 7 33-26 31 6. Szekszárd 27 119 7 27-23 31 7. Zalaegerszeg 27 118 8 28-23 30 8. Nagykanizsa 27 117 9 33-22 29 9. Dunaferr 27 116 10 26-27 28 10. Paksi Atom 278 8 11 33-37 24 11. Mohács 279 6 12 28-40 24 12. Tatabánya 276 11 10 35-40 23 13. ESMTK 279 5­­ 13 26-45 23 14. Rákóczi FC 278 5 14 29-43 21 15. Pénzügyőr 275 9 13 26-41 19 16. Ajka Hungaly 273 6 18 26-56 12 Akar telefonon Swatch órát vagy pénzt nyerni!? 1­50 Ft percenként. NEMZETI KÉPES SPORT Főszerkesztő: Gyenes J. András Főszerkesztő-helyettes: Dénes Tamás Vezető olvasószerkesztő: Z. Vincze György Tervezőszerkesztő: Orbán László Kiadóhivatal és szerkesztőség: 1133 Budapest XIII., Visegrádi utca 115. Postacím: 1399 Budapest, Pf.: 701/437. Telefon: 138-4366. Telefax: 138-4248. Telex: 22-5245. A Nemzeti Sport Lap-, Könyvkiadó és Szolgáltató Kft. lapja. Felelős kiadó: Borbély Pál ügyvezető igazgató Terjeszti a Magyar Posta, valamint árusítják önálló vállalkozók. Előfizethető bármely hírlap­­kézbesítő hivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a Hírlap-előfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR), 1980 Budapest XIII., Lehet út 10/a, közvetlenül vagy posta­­utalványon, valamint átutalással, a HELIA Postabank Rt., 219-98636, 021-92799 pénzforgalmi jelzőszámra. A Nemzeti Sport (és benne a Nemzeti Képes Sport) előfizetési díja: egy hónapra 495 forint, negyedévre 1485 forint, fél évre 2970 forint, egy évre 5940 forint. Megjelenik napon­ta. Index: 25004. Vidék, ISSN 0866-2525. Bp., ISSN 0866-2517. Készül a Szikra Lapnyomdában, Budapesten. Felelős vezető: dr. Csöndes Zoltán vezérigazgató