Nemzeti Sport, 1993. szeptember (4. évfolyam, 238-267. szám)

1993-09-01 / 238. szám

4 NEMZETI SPORT Kispest-Honvéd-Rába ETO 2-0 Csehi Tibor (Kispest HFC, 7) 1. Úgy érezem, jó meccset játszottunk az ETO ellen. Különösen az első félidőben volt kiváló az iram, aztán a győriek visszaestek, s egyértelmű fölénybe kerültünk. A végén már felszabadultan ját­szadoztunk. Azt hiszem, a közönségünk elégedetten távozott a találkozó után. 2. Nem tudok semmiféle fordulópontról. Szerintem az első perctől jobbak voltunk az ETO-nál. Az viszont tény, hogy a szabadrúgás­gólom újabb lendületet adott a csapatomnak. 3. Nem csak hátul oldottam meg a feladatomat, de gyakorta bekapcsolódtam a támadások szervezésébe, s ami még a javamra írható, hogy én lőttem csapatom első gólját. 4. Ha én osztályozok, akkor nyolcast adok magamnak. 5. Lendületben van a csapat, mérkőzésről mérkőzésre jobban ját­szik, s ezért talán elbizakodottság nélkül mondhatom, hogy az Újpest ellen is győzelmet várok. Vasas-Csepel-Kordax 0-2 Jakab Csaba (Csepel-Kordax, 7) 1.­­ Az iramra nem lehetett panasz, hisz a Vasasnak szinte végig támadnia kellett, hogy legalább az egyik pontot otthon tartsa. Mi pedig nem álltunk be védekezni, kétgólos vezetésünk után is kon­trákkal kísérleteztünk. A színvonalat közepesnek éreztem, ugyanis több gólhelyzet kimaradt és a sok „tüske" miatt sem alakulhatott ki szebb és jobb játék. 2. - Korán, már a huszadik percben elérkezett a fordulópont, mikor Babócsy kiállította a játékvezető. 3. - Talán abban, hogy kiharcoltam a tizenegyest, rúgtam egy gólt és többször is helyzetbe tudtam kerülni. Bár a ziccerek kihagyása inkább rontotta a teljesítményemet. 4. - Úgy érzem, reális a hetes osztályzat. 5. - Nem téveszt meg minket az MTK gyengébb szereplése. Jobb csapat annál, mint amit a helyezése mutat. Számunkra kétszeresen fontos a szombati mérkőzés. Egyrészt törleszteni akarunk a tavaszi 0-4-ért, másrészt nem szeretnénk, ha megszakadna győzelmi sorozatunk. Siófok-PMSC-Fordan 2-0 Fischer Pál (Siófok, 7) 1. A közepesnél valamivel jobb iramú mérkőzést vívtunk. Végig mi irányítottuk a játékot, s talán a színvonal sem volt „nézőriogató". 2. Szerencsére nem volt fordulópont. Az első perctől az utolsóig az történt a pályán, amit mi akartunk. Csak az a kár, hogy nem lőttünk több gólt... 3. Inkább úgy fogalmaznék, hogy ezúttal nekem is valamivel job­ban ment a játék, mint az első két fordulóban. Az, hogy már az első percekben gólt lőttem, nagyon megnyugtatott valamennyiünket. Erőt merítettem belőle, amelyre a szokásosnál nagyobb szükségem volt, hiszen a héten több edzést kihagytam egy apróbb sérülés miatt. Az edzéshiány aztán kijött a második félidő huszadik perce tájékán, amikor begörcsölt a vádlim, s attól kezdve minden lépés nehezemre esett. Örülök, hogy ennek ellenére teljesítményemet kiemelkedőnek látták. 4. Megfelel a Nemzeti Sport hetes osztályzata. 5. Így, hogy sikerült begyűjtenünk ezt a fontos két pontot, most már bátran kijelenthetem: egy pontra Győrben is jók leszünk. Haladás VSE-Videoton-Waltham 2-1 Kenesei Zoltán (Haladás, 7) 1. Úgy érzem, jó színvonalú mérkőzést láthatott a közönség. Nagyon hajtottunk, de az első félidőben kimaradtak a helyzeteink, a másodikban viszont kihasználtuk lehetőségeinket. Összességében jobb teljesítményt nyújtottunk, mint a kontratámadásokra építő Videoton. 2. A kettős csere mindenképpen fordulatot jelentett csapatom játékában, hiszen mindketten gólt lőttek. 3. Ez a győzelem a csapatmunka eredménye. Jómagam megpróbál­tam a többieket kiszolgálni, sajnos a góllövéssel adós maradtam. 4. Az osztályozás a tudósító feladata, még akkor is, ha nem mindig értek vele egyet. 5. Remélhetőleg elkaptuk a fonalat, s talán most már szalad a sze­kerünk. Nem nagyképűség, de Debrecenből is győztesen szeretnénk hazatérni. Ezt annak ellenére mondom, hogy a Debrecen jó formában van. I A ■ ■ ■ jf ága wm m mm mm m mm RT mm JSsillogo futballisták, ngyavagy kik voltak a meccsek legjobbjai I­ f ........... ....... .............. ELROMLOTT A LIFT? EZ FELVISZI! JE©íRMMM)@ 4WD terepjáró Forgalmazza: SsangYong KORANDO Vezérképviselet Nemzeti Sport-Autopress Kft. ^8230 Balatonfüred, Móricz Zs. u. 9. Tel.: 86/343-328, 342-122. Fax: 86/343-328. 1. Milyen színvonalúnak és iramúnak ítéli meg a találkozót? 2. Volt-e fordulópontja a találkozónak, s ha igen, mi volt az? 3. Miben emelkedett a társai fölé? 4. Hányasra értékeli a saját teljesít­ményét? 5. Mit vár a következő fordulótól? Albert Flórián érdemelte ki a héten a for­duló játékosa címet. A ferencvárosi középpályás remeklése igazi meglepetés, hiszen a soproni találkozó előtti napon - sérülés miatt - még nem tudott edzeni, aztán az újonc otthonában mégis futballbemutatót tar­tott. Albert most az oroszok elleni keret tagja. Úgy tűnik, Verebes is bízik benne. A 3. forduló válogatottja Milchram 7 (Sopron) Pető 7 László 7 Kuznyecova Csehi 7 (DVSC) (V.­Waltham) (FTC) (Kispest) Bérczy 7 Albert 8 Détári 7 Sándor T. 7 (UTE) (FTC) (FTC) (Debrecen) Jakab 7 Kámán 7 (Csepel­ K.) (Csepel­ K.) A forduló játékvezetője: Puhl Sándor (MTK-Újpesti TE). A MÁSODIK CSAPAT Horváth 6 (Debrecen) Keszeg 6 Molnár 6 Balogh 6 Mikler 6 (Siófok) (UTE) (Debrecen) (Csepel-K.) Halmai 7 Somogyi 7 Kenesei 7 Varsányi 7 (Kispest) (Csepel-K.) (Haladás) (Siófok) Fischer 7 Kulcsár 6 (Siófok) (Békéscsaba) IV. 238. • 1993. szeptember 1. EMDSZ-Soproni LC-Ferencváros 0-1 Albert Flórián (FTC, 8) 1. Időnként izgalmas és változatos volt a mérkőzés, mindkét a bátran játszott, bár ezt úgy tette, hogy ügyelt a védekezésre. A játékrész jelentős részében mi kezdeményeztünk, bár néhány­ Sopron mezőnyfölénybe került. Joggal kapott a meccs ha osztályzatot. 2. A fordulópontot a mi gólunk hozta, igaz közrejátszott ebb Sopron idegenlégiósának hibája. Később rúgtunk két kapufát, s utána három null a javunkra, senki nem szólhat. Talán azért, de hibáztunk, végig szoros volt a találkozó. 3. Nyilasi Tibor joggal mondta, hogy a Kispest elleni Szuper Kupa győzelem sokat kivett a csapatból, én annyival voltam jobb a tár­saknál, hogy sérülés miatt szerdán nem játszottam, s így pihentebb voltam. Még annyit, hogy Détári sokat jelent számunkra, mert a középpályán leköti ellenfeleinket, így jobban érvényesülhetünk, veszélyesebbek vagyunk, mint korábban. 4. Hogy hányast adnék önmagamnak? Az osztályzatokkal mindig hadilábon álltam. Úgy hetes és nyolcas között. 5. A Vasas mindig nehéz ellenfél, emlékszem, már az Üllői úti pályaavatón is kitoltak velünk az angyalföldiek. Pillanatnyilag bajban vannak Mészölyök, ezért fogcsikorgatóan nehéz lesz, de ígérem, nyerünk. Aztán jöhet a válogatott találkozó, majd az Innsbruck elleni KEK-meccs. Úgy látom, továbbra is lendületben vagyunk. MTK-UTE 0-2 Bérczy Balázs (UTE, 7) 1. Végig jó iramú és küzdelmes mérkőzést játszottunk. A színvonal különösen a második félidőben javult fel. 2. Feltétlenül volt, mégpedig az első gólunk megszerzése. Addig ugyanis csak helyzetek voltak, amelyeket egyik csapatnak sem si­került értékesítenie. 3. Nem tudom, hogy egyáltalán a társak fölé emelkedtem-e, de ha igen, akkor feltétlenül a szögletből elért gólommal. 4. Én a saját teljesítményemet, ha osztályoznom kellene, hatosra értékelném, mégpedig azért, mert az első félidőben sokkal gyengébben játszottam, mint a másodikban. 5. Egy biztos, nem lesz könnyű meccsünk otthon a kispestiek ellen, én azonban feltétlenül bízom a csapat egyre javuló teljesítményében, s ezért a Vasas és az MTK elleni siker után újabb győzelmet várok. Békéscsaba-Vác FC-Samsung 1-1 Nincs A találkozó tudósítója úgy ítélte meg, hogy a kilencven perc során senki sem csillogott, azaz nem akadt kiemelkedő teljesítmény. BVSC-Dreher-Debrecen 1-2 Sándor Tamás (DVSC, 7) 1. Az átlagosnál gyengébb színvonalúnak ítélem meg ezt a találkozót. Sajnos, győzelmünk ellenére mi sem úgy játszottunk, mint ahogy az elvárható tőlünk. Ugyanakkor a BVSC is csalódást okozott, bár ez legyen az ő baja. Az összjátékunk akadozott, ráadásul a kiál­lítás minket zavart meg jobban. Ez azért érdekes, mert ayesmit az NB II-ben is éreztem, akkor is nálunk keletkezett pánik, jóllehet ,az ellen­féltől küldtek le valakit. Egyébként az alacsonyabb színvonal ellenére nagy iramú meccset játszottunk. A végére alaposan elfáradtam a töb­biekkel együtt, ennek ellenére biztosan szereztük meg a két pontot. 2. Egyértelműen a kiállítás volt ennek a találkozónak a fordulópontja. No, meg az a tény, hogy ezt rögtön gólra váltottuk. Bár még akkor sem éreztem, hogy megvan a meccs, csak kettő-null után nyugodtam meg. Akkor már tudtam, hogy nem lehet baj, s pon­tot sem vesztünk. 3. Köszönöm, hogy így értékeltek, de én azt mondom, semmivel sem emelkedtem csapattársaim fölé. Debrecenben most olyan csapat jött össze, amelynek tagjai kölcsönösen tisztelik egymást, nincsenek sztárok, mindenki a másikért is hajt. Persze, én is érzem, hogy jól megy a játék, bizonyítja ezt, hogy a múlt héten és legutóbb is gólt szereztem. 4. Én hatost adtam volna magamnak. Az átlagosnál picivel jobb teljesítményt nyújtottam. Az osztályzatban valószínűleg a gólom is „játszott". 5. A következő fordulóban a Haladás jön hozzánk, és azt hiszem, ez lesz az eddigi legnehezebb mérkőzésünk. A Szombathely győzött legutóbb, ezért nagy önbizalommal érkezik Debrecenbe. Ismétlem, nagyon nehéz dolgunk let szombaton.