Nemzeti Sport, 1994. május (5. évfolyam, 117-146. szám)

1994-05-01 / 117. szám

2 NEMZETI SPORT V Vendégoldal Csepel-Kordax-ETO FC Győr 1-2 (1-1) Csepel, 2000 néző. Vezette: Varga S. (8) (Kovács N., Zvolenszky). CSEPEL-KORDAX: Hajdú 6 - Medgyes 5, Váczi 5, Bereczki 4, Nagy L. 5 - Patkós 4, Puskás 6, Mikler 5 - Süveges 4, Pena 5, Szekeres 4. Edző: Varga István. ETO FC: Végh 0 - Csikós 5, Pintér 6, Radics 5, Bordás 5 - Ivanics 5, Faragó 6, Ignácz 6 - Csertői 7-2,5, Klausz 5, Mikóczi 5. Edző: Verebes József. CSERE: Medgyes helyett Tyukodi (5) a 44., Ivanics helyett Herczeg (6) a szünetben, Süveges helyett Balogh (5) az 56. percben. GÓLSZERZŐ: Puskás a 14., Csertői a 45., Faragó a 62. percben. SÁRGA LAP: Csertői (kezezésért) a 8. percben. KIÁLLÍTVA: Csertői a 92. percben. SZÖGLETARÁNY: 3:5 (1:2). 14. perc: Középen Puskás lépett ki a középpályások vo­nalából­­ és a szürkeségből. Ritmust váltva hagyta maga mögött Faragót, egy csellel be­csapta a rátámadó Radicsot, majd 17 méterről úgy lőtt a jobb sarokba, hogy a labda Bordást is érintette, ám jelen­tősen nem változtatott rajta irányt. 1-0 38. perc: Csikós gondolt egy nagyot, s tizenhét méterről lövésre szánta magát, csak­hogy csapattársát, Csertőit ta­lálta el. A vendégek szerencsé­jére a labda balra, a kaputól nyolc méterre álldogáló Mikó­­czihoz perdült, aki nagy hely­zetből az égbe lőtt. 44. perc: Mikóczi 24 méterről döngette meg a jobb kapufát. 45. perc: Csertői nem is annyira futballtudásának, mint inkább erőszakosságának köszönhette, hogy megszerezte a győriek egyenlítő gólját. A válogatott játékos mindenkin átgázolva, de szabályos körül­mények között tört előre a ha­zaiak tizenhatosán, míg végül hét méterről a kapu bal oldalá­ba lőtt. 1-1 62. perc: Pintér a felezővo­naltól a bal oldalról szabadrú­gásból ívelt előre a jobb szélen érkező Herczeghez, akinek a beadását Faragó hét méterről kapásból, álomszép mozdulat­tal vágta a jobb sarokba. 1-2 79. perc: Csertői tizennégy méterről fej fölötti ollózó moz­dulattal célozta meg a bal sarkot, de Hajdú a helyén volt. 85. perc: Szekeres bal oldali beadását Pena a tizenhatos vonaláról fejelte Puskáshoz, aki nyolc méterről a kapu bal oldalába lőtt. A hazaiak gólt ünnepeltek, csakhogy Varga játékvezető partjelzője beinté­­sére les címén nem gólt, hanem szabadrúgást ítélt­­ kifelé. 87. perc: Váczi és Bereczki addig totojázott, amíg Csertői a felezővo­nalnál lecsapott a lab­dára, kapura húzott, majd amikor a nehezén már túl volt, tizenegy méterről a kifutó Hajdú mellett a jobb alsó sarok mellé helyezett. 92. perc: Csertői labdaelrú­­gásért második sárga lapját is megkapta, s ezért kiállította őt Varga játékvezető. Langymelegben, langyos játékkal lepték meg a csapatok a csepeli publikumot. A labda különösebb cél nélkül szédel­­gett lábról lábra, előbb fásulttá, majd álmossá téve a szurkoló­kat. Lehet, hogy már a játéko­sok közül is elhitték néhányan, hogy ezen az estén érdemleges esemény aligha történik, ami­kor Puskás futballt csempé­szett a stadionba, s ezzel mind­járt vezetéshez is juttatta csapa­tát. A gólt követően rövid idő­re még a vendéglátók látszot­tak frissebbnek, lelkesebbnek, s helyzetek is inkább előttük adódtak. Míg nem a győriek magukra nem találtak. A zöld­fehér legénység 4-3-3-as for­mációban, középpályás letá­madást alkalmazva egyre több­ször okozott zavart a csepeli sorokban, s egyre többször okozott „tömörülést" - nem helyzetet csak tömörülést - Hajdú kapujánál. A mennyiség aztán minőségbe csapott át, a Verebes-legénység addig-ad­­dig táborozott az ellenfél tizen­hatosánál, míg végül célt, pon­tosabban gólt ért el. Szünet után sem sokat tettek a csapatok azért, hogy az ott­honmaradók átkozzák magu­kat rossz döntésük miatt (ki­vételek persze akadtak, mint például Faragó, aki parádés góllal véste nevét a kétezer néző emlékezetébe...). Főként a két tizenhatos között folyt a sok apró hibával és szurka­­piszkával tarkított játék. Igazán csak a hajrára pörögtek föl az ellenfelek, amikor is annyi ese­mény követte egymást, hogy akár egy félidőt is megtölthet­tek volna. A második játék­részben a győriek a Csepelnél gyorsabb, a széleket jobban kihasználó, egyérintős futballt játszottak, s összességében jobb benyomást tettek a szemlélő­döm, így aztán győzelmük is megérdemeltnek mondható. Varga Sándor játékvezető jól kézben tartotta a találkozók egyik csapat kárára sem köve­tett el nagyobb hibát.­ ­ Tudósításunk az AMSTEL támogatásával készült Nagy Lóránt vas­műszaki nagykereskedő ajánlata: hazai és import gázkészülékek forgalmazása VCW 18-10 fali kombi gázkazán 120 800 Ft VCW 24-10 fali kombi gázkazán 129 000 Ft DELONGHI radiátor minden méretben Réz WARM fűtési rendszerek forgalmazása Győr, József Attila u. 99. Tel./fax: 96/326-151. Mester jpHn g VARGA ISTVÁN: - Nincs mit mondanom... VEREBES JÓZSEF: - Az első félidőben szerencsés góllal szerzett vezetést a Csepel, a második játékrészben egyértel­műen jobbak voltunk, így a győzelmünk megérdemelt. Herczeg beállítása döntőnek bizonyult. Sajnos a mérkőzés végén Pintér súlyosan meg­sérült. Borókai Gábor YAMAHA MOTOR HUNGÁRIA YAMAHA csónakmotor­akció -g­iffSgl A Yamaha Motor Hungária 7% kedvezménnyel árusítja csónakmotorjait 1994. május 1-15. között a Budapest XIII., Váci út 45. alatti bemutatótermében. Kezdje Ön is jól a nyarat! YAMAHA MOTOR HUNGÁRIA KFT. 1134 Budapest, Váci út 45. Telefon: 270-1333/107, telefax: 270-3441. EMDSZ-Sopron LC-Vasas-Ilzer 1-3 (1-0) 9. perc: Szántó balról ívelt be szögletet, Vargának jól jött a labda, de a büntetőpont tájé­káról a léc fölé fejelt. 12. perc: Buzsáki került ke­csegtető helyzetbe, de 13 mé­terről kissé elhamarkodottan fölédurrantott. 27. perc: Sirinbekov 28 mé­terről célozta meg a bal alsó sarkot, Milchram azonban, igaz, csak másodszorra, meg­kaparintotta a labdát. 40. perc: Már eseményszám­ba ment Vincze lövése is, de a húsz méterről megeresztett labda elsuhant a jobb kapufa mellett. 45. perc: Majoros átadásával Szántó nagyszerűen lépett ki középen. Miközben elhúzott volna Sáfár mellett, a labdát elütötte előle a kivetődő kapus, Sopron, 8000 néző. Vezette: Hartmann (9) (Tóth V., Bajkai). EMDSZ-SOPRON LC: Machram 5 - Nagy 4 - Varga 5, Árpási 4 - Buzsáki 4, Varsányi 5, Kovács 4, Szántó 6, Majoros 5 - Ördög 4, Chiratcu 4. Edző: Győrffi László. VASAS-ISZER: Sáfár 6 - Juhár 7 - Herczeg 6, Maczó 6 - Mónos 5, Sirinbekov 5, Erős 5, Geress 6, Claude 5 - Földes 4, Vincze 6. Edző: Mészöly Kálmán. CSERE: Földes helyett Cigan (7), Buzsáki helyett Deák (4), mindkettő a szünetben, Erős helyett Gricajuk (6) az 52., Kovács helyett Korsós (-) a 73. percben. GÓLSZERZŐ: Varsányi a 45., Gricajuk az 55., Cigan a 60., Claude a 75. percben. SZÖGLETARÁNY: 7:3 (3:2), ám a pontosan érkező Varsányi kilenc méterről az üres kapu közepébe helyezett. 1-0 55. perc: Balról, a 16-os és az oldalvonal közötti területről jutott szabadrúgáshoz a Vasas. Vincze keresztbe ívelte a lab­dát, Juhár 7 m-ről a bal felső sarok felé bólintotta, Milchram csak beleütni tudott, a labda éppen az ötösön belül egyedül felejtett Gricajuk elé pattant, aki két lépésről zavartalanul lőtt a hálóba. 1-1 60. perc: Cigan a védők díszkíséretében lépett ki a balösszekötő helyén, majd 14 m-ről a bal felső sarokba küldte a labdát. 1-2 74. perc: Szántó 25 méteres lövését a jobb alsó sarok elől szép vetődés végén csípte el Sáfár. 75. perc: Juhár belebikázott egy nagyot a labdába, amely a másik kapu elé szállt. Az álmélkodó Nagy helyett Cigan szerezte meg, a pénteken fris­sen igazolt csatár a balössze­kötő helyén az őt kísérő Claude elé passzolt, aki előbb áthámozta magát egy védőn, majd 12 m-ről nyugodtan lőtt a tehetetlen Milchram mellett a kapu bal oldalába. 1-3 Naivitás lett volna a két kri­tikus heyzetben levő csapat találkozójától élvezetes és szín­vonalas játékot várni, de az első félidő alighanem meglepte még a legmegértőbb szurkoló­kat is. Enyhe kifejezés, hogy a nagy tét rányomta bélyegét a játékra, a két együttes annyira ideges és csapkodó teljesít­ményt nyújtott. A Vasas szem­látomást nemcsak védekezni utazott Sopronba, szervezett­ségének köszönhetően rend­szerint már a középpályán megszerezte a labdát, de a hibás átadások, a rossz meg­oldások miatt semmire sem ment a mezőnyfölényével. A házigazdák sem spóroltak az élvonalhoz nem illő hibákkal, és bár kapujuk biztonságára megfelelően ügyeltek, a másik oldalon nem készítették ki a vendégek idegrendszerét... Szántó szép egyéni alakítása kellett ahhoz - ez volt a játék­rész egyetlen igazi futballra emlékeztető jelenete­­, hogy a Sopron megszerezze a veze­tést, ami egyébként nem követ­kezett egyenesen az addig lá­tottakból. A fordulás után a küzdelem mellé végre némi játék is tár­sult, mégpedig a Vasas jóvoltá­ból. A két csere jót tett a ven­dégek támadójátékának, akik minden erejüket összeszedték az egyenlítés érdekében. A Sopront kissé meglepte a váltás, és mire felocsúdott, elő­nye nemcsak elfogyott, hanem hátrányba is került. A házigaz­dák ezután feladták azt a ké­nyelmesebb tempót, amelyet a félidő elejére választottak, de egyhangú „darálásuk" semmi veszélyt nem jelentett Sáfár kapujára. Ráadásul a nagy igyekezetben elfelejtettek hátul figyelni, és ezt kihasználva a Vasas még biztosabbá is tehet­te vezetését. Az összességében alig köze­pes mérkőzésen többs­yire a vendégek elképzelései váltak valóra, ügyesen ki is használ­ták a Sopron botlásait és megérdemelten mehettek haza két ponttal gazdagabban. Hartmann nagyobb tévedés nélkül vezette le a sportszerű találkozót. Mesterségit GYŐRFI LÁSZLÓ: - A véde­lem bizonytalanságait jól hasz­nálta ki a Vasas, így a második félidő alapján megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. • Minek tulajdonítja a véde­lem gyermeteg hibáit? - Elsősorban az idegesség­nek, és annak, hogy fejben elfá­radtak a játékosok. MÉSZÖLY KÁLMÁN: - Az első félidő érthetetlen volt szá­momra, nem azt játszották a fiúk, amit megbeszéltünk. A szünet után azonban jót tett a két csere, sikerült felrázni a játékosokat. Ekkora különb­séggel is megérdemelten nyer­tünk. Pajor-Gyulai László A tudósítást támogatta az íre htn­­­api Telefon/fax: Sopron: 99/337-042, Győr: 96/327-740, Veszprém: 88/421-498. Kérje csapágy-gyorsszolgálatunkat! Különleges csapágyak gyors beszerzése! 3 Csapágyak, csapágy­tartozékok, ékszíjak és szimeringek forgalmazása V. 117. • 1994. május 1. Mai számunkat szerkesztette:­­Dénes­­Tamás Olvasószerkesztő: Lakatos György, Skrapits László, Z. Vincze György Művészeti szerkesztő: Pereti Imre A szerkesztőbizottság elnöke: Borbély Pál igazgató, főszerkesztő. Tagjai: Dr. Dénes Tamás, Lakat T. Károly, Lázár Lajos, Naményi József, Z. Vincze György. A Nemzeti Képes Sport főszerkesztője: Gyenes J. András. Lapmenedzser: Cser Kovács Gábor. A tudósítói hálózat vezetője: Varga Gyula. Terjesztési menedzser: Harcsa Gábor. Művészeti vezető: Keleti Imre. Műszaki vezető: Miller László. Kiadóhivatal és szerkesztőség: 1133 Budapest, XIII., Visegrádi utca 115. Postacím: 1399 Budapest, Pf.: 701/437. Tel.: 138- 4366. Telefax: 138-4248. A Nemzeti Sport Lap-, Könyvkiadó és Szolgáltató Kft. független sportnapilapja. Felelős kiadó: a kft. ügyvezető igazgatója. Rovatvezetők: Boda Ildikó, Dr. Borókai Gábor, Énekes Zoltán, Simon József, Szurmai János, Záhonyi Iván. Szedés, grafika: Nem­zeti Sport Kft. Nyomás: Szikra Lapnyomda Rt., Budapest. Felelős vezető: Dr. Csöndes Zoltán elnök-vezér­igazgató. Terjeszti a HÍRKER Rt., az NH Rt., valamint árusítják önálló vállalkozók. Előfizethető bármely hírlapkézbesítő hi­vatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a Posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR) 1990 Budapest, XIII., Lehel út 10/A., közvetlenül vagy postautalványon, vala­mint átutalással a HELIA Postabank Rt.: 219-98636, 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj: egy hónapra 700 forint, negyedévre 2100 forint, fél évre 3960 forint, egy évre 7560 forint. Megjelenik naponta. Index: 25 004. Vidék: ISSN 0866-2525. Budapest: ISSN 0866-2517. 12­4 8