Nemzeti Sport, 1994. október (5. évfolyam, 268-298. szám)

1994-10-09 / 276. szám

V. 276. • 1994. október 9. Otthon, édes otthon.■■ Keleti csoport Salgótarján-Kabai Cukor 3-1 (1-1) Salgótarján, 4000 néző. Vezette: Jenei (10) (Kalicz, Berta). SALGÓTARJÁNI BTC: Oláh T. 6 - Kajli 7, Gyetvai 7, Hómann 7, Forgó 6 - Lajkovics 6, Oláh B. 9, Rósa 8, Stark 6 - Baranyi 8, No­­vák 6. Edző: B. Kovács Zoltán. KABA: Vadon 6 - Szentmiklósi 5, Takács 6, Fekete 7, Bába 5 - Temován 6, Horváth 5, Kacsándi 5, Farkas 4 - Szarvas 6, Kelemen 7. Edző: Paróczai Sándor. CSERE: Farkas helyett Czipf (6) a 46., Szarvas helyett Nagy (-) a 68., Oláh B. helyett Németh (-) a 83. percben. GÓLSZERZŐ : Kelemen (20 m-ről a jobb felső sarokba) a 14. (0-1), Oláh B. (5 m-ről a jobb felső sarokba fejelt) a 15. (1-1), Bara­nyi (Oláh B. labdáját 5 méterről a jobb sarokba lőtte) a 71. (2-1), Oláh B. (18 m-ről kapásból a jobb alsó sarokba vágta a labdát) a 74. percben (3-1). SÁRGA LAP: Rába a 2., Novák a 49., Szentmiklósi az 50., Terno­­ván az 51. percben.— A Kaba együttese az eddigi leg­ii­el­képzettebb csapat, amellyel a £1 SBTC ebben a bajnokságban talál­­­kozott. Jól védekeztek a vendégek,­­ s remekül játszották a kontrát. Szünet után egy védelmi hibát követően Oláh B. (aki a mezőny leg­jobbja volt) könyörtelenül kihasznált, majd egy remekbeszabott ka­pásgóllal eldöntötte a sportszerű, jó iramú mérkőzést. B. Kovács Zoltán:­­ Idegőrlő csata volt. A második félidőben fo­lyamatosabban jászottunk, és ez meghozta a várt gólokat. Paróczai Sándor: Saját magunkat vertük meg. Pilinyi László elpuskázta a kínálkozó lehetőséget. Fordulás után változott a kép, a miskolciak több veszélyes ellentámadásából azonban azért nem született gól ebben az időszakban, mert támadóik rosszul céloztak. A találkozó befejező szakaszában enyhe hazai fölény jegyében a nyírségiek újabb gólokat szerezhettek volna, de a jó helyzetnél is jobbat kerestek, s közben mentettek a védők. Buús György: - Nagy mezőnyfölényünk és helyzeteink alapján több góllal is nyerhettünk volna a lelkesen és szervezetten játszó ellenfelünkkel szemben. Varga Zoltán:­­ A jól játszó, mozgékony hazai csapat ellen mindkét félidőben voltak lehetőségeink, de ezek, sajnos, kimarad­tak. Kovács György Tiszakécske-Balmazújváros 3-1 (1-1) Tiszakécske, 2200 néző. Vezette: Lettrich (7), (Győr, Koch). TISZAKÉCSKE: Lengyel 6 - Herczku 5, Fabulya 5, Tóth F. 6,­­ Pálla L. 5, Bánföldi 6, Ézsiás 5, Paulik 5, Török 5 - Maczkó 4, Bálla M. 5. Edző: Reszeli-Soós István. BALMAZÚJVÁROS: Plutzer 5 - Nagy L. 5 - Fige 5, Csatári 5, Szabó 5 -Tóth L. 5, Kovács 6, Forkavecz 5, Veres Cs. 5 - Veres L. 4, Bernát 5. Edző: Tar László. CSERE: Maczkó helyett Cseke (6) a szünetben, Paulik helyett Drágán (-) a 64., Tóth S. helyett Nagy Cs. (-), Veres S. helyett Pál (-) mindkettő a 80. percben. GÓLSZERZŐ: Balla N. (11-esből) a 35. (1-0), Kovács kiugratásá­ból Bernáth (hat méterről) a 40. (1-1), Cseke (a védők rövid felsza­badításából 14 méterről) a 75. (2-1), Török (Tóth F. átadásából, 14 méterről) a 79. percben (3-1). SÁRGA LAP: Tóth L. a 41. percben. A szokástól eltérően nem rontott ellenfelének a hazai együttes, BA ^ (A­­­f.P. mégis Balla N. tíz perc elteltével kétszer nézett farkasszemet Plut- ■­zerrel. A másik oldalon Veres Cs. tornáztatta Lengyelt. Kovács egálba hozta a kihagyott ziccerek számát, Forkavecz pedig az ötösről fejelt mellé. Fordulás után újabb elemi hibákat követett el a Balmazújváros, hazaadás miatt az ötösről elvégzett szabadrúgást Cseke mellé passzolta. A végjátékban megroppant a fáradni látszó vendégcsa­pat, így a múlt héten fájó fiaskót elszenvedett Tiszakécske kikö­szörülte az akkori csorbát. Reszeli-Soós István: - Ha elmesélném, miként hangolódtunk erre a meccsre, lehet, hogy Zalka tanár úr visszavenné a diplomámat. Tar László: - Az első félidőben jól játszottunk, egyenrangú part­nerek voltunk, ellenben a második játékrészben annak is az utolsó szakaszában olyan egyéni hibákat vétettünk, amelyeknek tör­vényszerű következménye a vereség. Néder István Oláh Béla (10) az ünneplő közönséggel osztja meg gólörömét (Koppány György felvétele) Diósgyőr-Gödöllő-Verzál 2-1 (1-0) Diósgyőr, 1500 néző. Vezette: Márton (8) (Vida, Szabó J.). DIÓSGYŐR: Hanyecz 0 - Simon 5, Farkas 6, Mezei 5, Szabó Zs. 5 - Varga Zs. 6, Csillag 6, Koppány 5, Vitelki 5 - Tóth Gy. 5, Rácz 7. Edző: Oláh Ferenc GÖDÖLLŐ: Nagy D. 6 - Kiss 5, Balogh 6, Somogyi 5 - Stra­­nyeczky 4, Bábik 4, Dvorszki 5, Grezsák 6, Hutter 5 - Szamosi 5, Burzi 5-2-3. Edző: Garaba Imre CSERE: Koppány helyett Molnár (4) a 46., Bábik helyett Sánta (-) a 66., Mezei helyett Császári (-) a 71. percben. GÓLSZERZŐ: Rácz (17 méterről a bal alsó sarokba) a 9. (1-0), Rácz (9 méterről emelt az üres kapuba) a 70. (2-0), Hutter (bal láb­bal 14 méterről félmagasan a kapu bal oldalába) a 87. percben (2-1). SÁRGA LAP: Bábik a 6., Szabó Zs. a 43., Grezsák a 44., Szamosi az 58. percben. KIÁLLÍTVA: Burzi (belerúgott ellenfelébe) a 43. percben. A diósgyőriek magabiztosan kezdő­t­­­­tek, s egy lepattanó labdából gyor-ZA­­C I Tyst T­­san vezetést szereztek. A ven­­­­­­dégek eleinte félénken játszottak,­­ de amikor hátrányba kerültek, le­higgadtak, és ügyes adogatással igyekeztek megközelíteni a diós­győriek kapuját. Akcióik szemre tetszetősen gördültek, ám hiány­zott belőlük a gólveszély. A piros-fehérek meglehetősen sok hibával szőtték akcióikat, s ezért „lőtávolon kívül maradtak". Élénk volt az iram, s a félidő utolsó perceiben a hangulat is paprikás lett. A szünet után a hazaiak diktálták a tempót, s rászolgáltak a győzelemre. Oláh Ferenc: - Számunkra csak a győzelem volt fontos. Külön örülök Rácz eredményességének és Varga Zsolt sikeres bemutat­kozásának. Garaba Imre: - Két egyforma képességű csapat mérkőzésén egy jól eltalált lövés döntött. Doros László Nyíregyházi FC-MVSC 1-0 (1-0) Nyíregyháza, 1000 néző. Vezette: Cserna (8) (Mezei, Szabó A.). NYÍREGYHÁZI FC: Feke 6 - Szatke 5, Drobni 5, Kiss 4 - Göncz 5, Barna 4, Kudinov 5, Marcsok 4 - Szkunc 6, Lel­ 5, Kapusztyin 5. Edző: Buús György. MISKOLCI VSC: Rus 6 - Mihalovszki 5, Lakatos 5, Hallai 4, Márkus 4 - Nagy 5, Magyar 5, Földeák 5, Badea 4 - Balogh 4, Ko­vács 5. Edző: Varga Zoltán. CSERE: Kapusztyin helyett Alijev (-) a 75., Magyar helyett Jáger (-) a 90. percben. GÓLSZERZŐ: Kapusztyin (egy jobbról kapura lőtt labdát Rus kapust megelőzve juttatott a gólvonalon túlra) a 21. percben (1-0). SÁRGA LAP: Balogh a 38., Szatke a 43. percben. A két csapat táblázaton elfog-­­ PS ,n H­lak­ helyezése meghatározta a 1 1 fős mérkőzés koreográfiáját. A ha­mku­zai gárda végig kezében tartot­t........ ..... ra az irányítást, sorra vezette támadásait, ám ezek nagy része meddőnek bizonyult, viszont a fél­idő derekán egy akcióból előnyt szerzett. A vendégek 6-7 emberrel megszállták kapujuk előterét, s ha tehették, gyors ellentámadáso­kat vezettek. Akadt is egy-két helyzetük, de Földeák két esetben is Nyugati csoport Veszprém-Matáv SC 1-0 (0-0) Veszprém, 1200 néző. Vezette: Kincses (7) (Pamminger, Zsobrák). VESZPRÉM: Varga T. 0 - Lakos 5, Pálfi 5, Lantai 6, László 5 - Gersics 6, Pető 5, Kelemen 6 - Rugovics 7, Donát 5, Horváth II 4. Edző: Glázer Róbert. MATÁV SC SOPRON: Szép 7 - Udvardi 6 - Tóth 5, Tiba 5, Ru­­zics 5, Marton 5 - Körmendi 5, Varga K. 6, Fülöp 5 - Stadler 4, Horváth B. 4. Edző: Horváth György. CSERE: Horváth II helyett Molnár (-) a 62., Körmendi helyett Gombás (-) a 67., Pető helyett Guti (-) a 78., Ruzics helyett Hor­váth K. (-) a 78. percben. GÓLSZERZŐ: Gersics (18 m-ről a jobb felső sarokba) a 74. perc­ben (1—0). SÁRGA LAP: Varga K., a 26., Gercsis a 39., Lantai a 72., Fülöp a 73., Guti a 81. percben. _____ ____________ Hiába támadott többet, teremtett 4% 1 jobbnál jobb helyzeteket a hazai 1­­* % | |Lg . gárda, a sokszor tíz emberrel vé­_____ dekező soproniak rendre közbe ■■­­ tudtak lépni. A második félidőt a vendégek kezdték jobban, de jó tíz perc után ismét a veszprémiek kezdeményeztek. A győzelmet Gersics védhetetlen találata hozta meg a hazai együttesnek. Glázer Róbert: - Úgy érzem, hogy eddigi legjobb játékunkat nyújtottuk. Külön örülök Rugovics javuló teljesítményének. Horváth György: - Gratulálok az ellenfélnek. Elsősorban lelke­sedésben múlt felül bennünket. Flaskár István Jótékony célú mérkőzés Jótékony célú labdarúgó mérkőzést rendeztek Halma­­jon, ahol a Borsod-Abaúj- Zemplén megyei első osztály­ban szereplő házigazdák ellen­fele az NB I-es bajnokcsapat, a Vác FC-Samsung gárdája volt. A teljes bevételt a közelmúlt­ban csigolyatörést szenvedett halmaji kapus, Ruszkai Nán­dor gyógykezelésére fordítják. Halmaj-Vác FC-Samsung 0-8 (0-3). Halmaj, 1800 néző. V: Kurmai. Halmaj: Zsíros (Ta­más B.) - Becse (Juhász I.), Bi­tó, Juhász E., Mika, Tur­­nyánszki, Köteles, Kecskés, Orosz, Horváth (Farkas), Tö­rök. Edző: Mészáros László. Vác FC-Samsung: Koszta (Lé­vai) - Nagy T. (Halász), Aczél, Puglits (Romanek), Kriska, Nyikos, Zvara (Sallai), Nyilas, Dzurják (Kasza), Víg, Gyön­gyösi (Hetesi). Edző: Csank Já­nos. G: Hetesi (2), Romanek (2), Nagy T., Dzurják, Kasza, Nyilas. NEMZETI SPORT 5 így kezdenek Keleti csoport­ ­. KÉR. TVE-MTK Hévízi út, 14. V: Vavika (Oláh, Szabó János). HJ. KÉR. TVE: Zay vagy Lippai - Földvári, Pálvölgyi, Varga, György - Kiss, Dancs, Perger vagy Kósa, Deszatnik - Lalusz, Ba­logh vagy Jankov. MTK: Bíró - Jávorka - Salacz, Sztanó - Horváth, Kenesei Z., Farkasházy, Király, Zsivótzky - Takács, Tikosi vagy Kenesei K. KAZINCBARCIKAI SC-SZARVASI VASAS Kazincbarcika, 14. V: Marcsók (Szabó József, Herbály). KAZINCBARCIKA: Nagy G. - Raducu, Sztahon, Pribék - Ba­logh, Molnár, Kiser, Lukács - Pacaj, Csipke, Hanyecz. SZARVAS (keret): Brakszatórisz G., Dudás, Gebri, Szlopóczki, Holp, Janis, Pisont A., Dobi, Kulcsár, Horváth, Takó, Brakszató­risz A., Cziglédszky, Streche, Plókai, Szabó. FC HATVAN-HAJDÚNÁNÁSI FC Hatvan, 14. V: Zvolenszky (Farkas Gy., Holczimmer). HATVAN (keret): Nagy, Hatvani, Krasnyánszky, Varga, Sza­bados, Cseresznyik, Schwarcz, Nagy György T., Gephardt, Kar­­kusz, Lénárt, Nagy G., Nyikos, Németh, Bíró, Szaszovszky. HAJDÚNÁNÁS: Tóth P. - Vonyigás, Szűcs, Papp P. Pipó - Kondora vagy Szemán, Kórász, Malisenko, Lente - Mangel, Vass vagy Nagy II. TISZAVASVÁRI ALKALOIDA SE-HÓDMEZŐVÁSÁRHELYILC Tiszavasvári, 14. V: Márta (Tompos, Vámos T.). TISZA­VASVÁRI: Varga - Riskó, Széki, Havelant, Hegedűs - Kurik­o, Rása, Erdei, Bohács - Szurkos, Pitács. HÓDMEZŐVÁSÁRHELY: Kopschitz - Bélteki, Márta, Nagy A., Szécsényi - Kiss Cs., Kemenes, Bress, Mihálffy - Barna, Boruzs. Nyugati csoport BKV ELŐRE-SIÓFOKI BFC Sport u., 14. V: Bognár (Horváth O., Kéri). BKV ELŐRE: Sárközi - Szántó, Horváth, Krecska, Arató - Szil­veszter, Széplaki, Bencze, Frick - Szeitl, Molnár. SIÓFOK: Bíró - Keszeg, Bimbó, Olajos, Perger - Tóth, Miovecz, Petrók, Dukon - Földes vagy Kiss P., Zirchmayer vagy Szabó Z. ESMTK-HUNG­APLAST-DUNAFERR SE Pestszenterzsébet, Ady Endre u., 14. V: Bay (Mező, Hamar). ESMTK: Szűcs L. - Farkas, Vaskó, Balás - Gabnai, Simon, Fel­földi, Magyar, Kalvach - Argiropulosz, Németh Z. DUNAFERR: Rita - Kovács, Salamon, Mikler - Szauer, Popo­­vics, Ruppert, Horváth - Miklya, Szabó Zs., Szendrei. PÉCSI VSK-BUDAFOKI LC Pécs, 14. V: Dravecz (Sóthy, Makai). PVSK: Tihanyvári - Tallósi, Bárány, Somogyvári, Schneider - Brú­der, Ulrich, Fülöp, Andreidesz - Rózsahegyi vagy Vókó, Teszárik. BUDAFOK: dr. Szieben - Szabó V., Takó, Króner, Kazacsenko - Bősze, Gál, Szamosi, Tompos - Babai, Balogh. BAJAI FC-MOHÁCSI FC Baja, 14. V: Hanyecz (Hrabovszky, Majoros). BAJA (keret): Tomik, Lakner, Fehér, Raffai, Szűcs, Kiss J., Fad­­di, Kovács, Kiss M., Ádám, Rumán, Csintalan, Pálla, Sárközi, Csernák, Pintér. MOHÁCS: Kovácsevics - Kófiás, Katona, Burai, Meksz - Kósa, Csoboth, Nagy T., Horváth - Pillinger, Lovász. BEREMENDI ÉPÍTŐK-KESZTHELYIH. HALADÁS Beremend, 14. V: Bába (Szekeres, Tóth S.). BEREMEND: Hatala - Visinka, Óbert, Macsi, Gellén - Lajtai, Borsos, Weinert, Bíró - Fülöp, Berecz. KESZTHELY: Kuczkó - Kriston, Panghy, Körösi, Szabadi - Tá­bori, Szoboszlai, Gazsó, Bokodi - Sebők, Rusko. P­AKS-TAT­ABÁNYAI SC Paks, 14. V: Balajti (Fodor, Georgiu). PAKS (keret): Mausz, Zele, Dzsinovics, Jenei, Nagyfalusi, Orosz, Búzás, Vayer, Fejes, Kulcsár, Babati, Kádár, Horváth, Bo­­zsér, Neudl, Nagy Z., Kovács. TATABÁNYA: Mázi - Gábrics, Sebők vagy Szabacsi, Hornyák vagy Gerlei, Matics - Letenyei, Lahos, Szabián, Csanálosi vagy Bestye - Szabó, Rákóczki vagy Bánizs. SZÁZHALOMBATTAI FC-HALADÁS VSE Százhalombatta, 14. V: Szőke (Ring, Kovács N.). SZÁZHALOMBATTA: Lipták - Sípos, Németh, Nagy - Kövesi, Beringer, Patkós, Dobesch, Károlyi R. - Horváth NIT., Károlyi G. HALADÁS: Király - Szűcs, Bognár, Sánta - Somfalvi, Elekes, Szabó R., Szekér, Tóth Gy. - Schneider, Süle. Megrendelem a futball ’94 című évkönyv ____.___________ példányát, 1298 forint darabáron Név:............................................................................................................................................................ Pontos cím:............................................................................................................................................ aláírás Vállalom, hogy a postai költséget utánvéttel egyenlítem ki. A kiadó címe: P & L Grafika Bt., 1116 Budapest, Rátz László u. 11. fszt. 2. Beküldési határidő: 1994. október 15. A megrendelők között értékes díjakat sorsolunk ki! Az évkönyv nem kerül könyvterjesztői forgalomba!