Nemzeti Sport, 1995. május (6. évfolyam, 118-147. szám)

1995-05-02 / 118. szám

1995. május 2.------------------ NEMZETI KÉPES­SPORT ----------------------------------------------------- 11 Szomhtelyen is őrültek? Vt­ tek veszélybe. A folytatásban aktívabbá vált a hazai csapat, Nagy II remek elfutásai egyre több veszélyt jelentettek. Egy Nagy Il-Szemán akció végén utóbbi jól adott be, és Malisenko remek fejessel megsze­rezte a vezetést. Az utolsó tíz percet Nagy II és Mali­senko alakításai tették emlékezetessé. Két cselsoro­zat végén is csak szabálytalanul tudták szerelni Nagy II-t a 16-oson belül, és Malisenko a megítélt 11-eseket a kapu jobb oldalába lőtte. Az utolsó perc­ben Malisenko a közönség vastapsa közepette hagyta el a pályát. Girus Zoltán: - A diósgyőri fiaskó után csapatom talpra állt, és második félidei jobb játékával megér­demelten nyert ezen a fontos mérkőzésen. Tóth Dénes: - Jövő vasárnap, a szertárossal is ki­egészülve, remélem, már eredményesebbek lehe­tünk... A Nánás győzelme teljesen megérdemelt. Selmeczi István Nyugati csoport Budafoki LC-Pécsi VSK 3-2 (1-1) Promontor u., 800 néző. Vezette: Kincses (9) (Marosok, Pamminger). BUDAFOK: Jeszenszky 0 - Stróbl 5, Króner 6, Takó 7 - Babai 5, Bősze 4, Carlos 5, Somogyi 4, Szamosi 6 - Nagy L. 5, Vanicsek 5. Edző: Krivitz Tamás. PÉCSI VSK: Tihanyvári 5 - Somogyvári 5, Bárány 6, Vókó 6 - Tallósi 5, Brúder 5, Ulrich 4, Fehér 6, Papes 5 - Teszárik 4, Benkovics 4. Edző: Rónai Ist­ván. CSERE: Ulrich helyett Nagy Gy. (5) a szünetben, Somogyi helyett Ódor (5) a 60., Teszárik helyett Kaszás (-), Bősze helyett Magosi (-) mindkettő a 75. percben. GÓLSZERZŐ: Takó (szöglet után fejelt a hálóba) a 11. (1-0), Fehér (15 m-ről a léc alá emelt) az 51. (1-1), Takó (a jobb sarokba fejelt) a 68. (2-1), Vókó (10 m-ről fejelt a kapuba) a 72. (2-2), Szamosi (16 m-ről lőtt a bal alsó sarokba) az 85. percben (3-2). SÁRGA LAP: Fehér a 17., Takó a 21., Vanicsek a 44. percben. ~~TI t _ - j gyenge első fél-1 3 .h­ GR : időt produkáltak U I­­ '-Lr­e a csapatok. Ál­■ '-vfdl L_____ . . _I más kezdés­e­­ után a pécsiek kollektív szu­nyókálása vezetéshez segítette a hazaiakat, ezután a szünetig nem is akadt futballra emlékeztető ese­mény. A második félidőben élénkült az iram, a labda többször pattogott a kapuk előterében, és a védők többször is hibáztak. Végül, hogy győzzön az igaz­ság, a mérkőzés talán egyetlen formás, ötletes támadása döntött - nem sokkal a befejezés előtt - a budafokiak javára. Krivitz Tamás: - Ha egy csapat lebecsüli ellenfe­lét, ilyen kínlódás az eredménye. Rónai István: - A mezőnyben egyenlő ellenfelek voltunk, ám pontrúgásokkal megvertek minket. Janák László Szabó 6 - Bálint 6, Csintalan 5, Kovács 5, Boretich 6 - Teszlik 5, Rumán 7. Edző: Himmer István. CSERE: Nagy E. helyett Takács (5) a 60., Kovács helyett Martity (-) a 73., Hrotkó helyett Vincze (-) a 84., Goretich helyett Orbán (-) a 85. percben. GÓLSZERZŐ: Lovász (az 5-ösről a jobb felső sa­rokba fejelt) a 38. percben (1-0). SÁRGA LAP: Nagy E. 13., Tomik a 70., Kiss M. a 73., Márkus a 75. percben. Lagymatag dődött a holyból követ­hették nyomon az eseményeket. Nagy Tamás távoli lövése jelentette az ébresztőt, majd kimaradt hazai akciók következtek. A vendégek a gól után is jórészt kontrákkal próbálkoztak, de a Mohács továbbra is biztosan irányította a találkozót. Szünet után felpör­gött a tempó, főként a középpályán folyt nagy küzde­lem, azonban két hazai szabadrúgást leszámítva a kapukig már alig-alig jutottak el a játékosok. Botos Antal: - Óriási küzdelemmel tartottuk itthon a három pontot. Kár, hogy az utolsó percekben az orvosunk és a gyúrónk vált főszereplővé... Himmer István: - Sárga lapoktól és sérülésektől megtizedelt csapatom nagyszerűen helytállt, és leg­alább egy pontot megérdemelt volna. Szűcs Zsolt Siófoki Bámász-BKV Előre 3-2 (1-0) Siófok, 3000 néző. Vezette: Bay (7) (Horváth O., Hofbauer). SIÓFOKI BÁNYÁSZ: Bíró 7 - Bimbó 7, Tóth M. 6, Olajos 5 - Kriston 5, Tóth L. 6, Szántó Cs. 6, Petrók 7, Perger 6 - Szabó Z. 6, Kirchmayer 8. Edző: Gellei Imre. BKV ELŐRE: Sárközi 5 - Gyimesi 5, Tóth J. 6, Arató 5 - Erős 7, Bencze 6, Szántó F. 5, Erdélyi 5, Szilveszter 7 - Szeitl 7, Molnár 5. Edző: Sárosi Lász­ló. CSERE: Olajos helyett Barna (6) a szünetben, Molnár helyett Soós (-) a 72., Szántó Cs. helyett Földes (-) a 75., Szeitl helyett Frick (-) a 81. perc­ben. GÓLSZERZŐ: Kirchmayer (14 m-ről a jobb felső sarokba csavart) a 19. (1-0), Szabó Z. (7 m-ről lapo­san a jobb alsó sarokba lőtt) az 52. (2-0), Szilvesz­ter (11 m-ről, a balösszekötő helyéről laposan a bal alsó sarokba lőtt) az 54. (2-1), Szilveszter (4 m-ről a kapu közepébe emelt) az 55. (2-2), Kirchmayer (35 m-ről szabadrúgásból a kapu közepébe lőtt) a 84. percben (3-2). SÁRGA LAP: Gyimesi a 26., Tóth M. a 40. perc­ben. A Keleti csoport állása 1. MTK 23 18 3 2 48-12 57 2. Kazincbarcika 23 13 3 7 42-32 42 3. Salgótarjáni BTC 23 12 4 7 45-30 40 4. Diósgyőri FC 23 9 10 4 34-21 37 5. Kab­ai Cukor 23 10 6 7 28-25 36 6. III. Ker. TVE 23 9 5 9 34-35 32 7. Nyíregyháza 23 9 5 9 28-29 32 8. Tiszakécske 23 7 9 7 28-18 30 9. Hajdúnánás 23 8 6 9 20-27 30 10. Gödöllő-Verzál 23 7 8 8 27-31 29 11. Balmazújváros 23 8 4 11 36-39 28 12. Tiszavasvári 23 7 7 9 34-38 28 13. Szarvas 23 6 8 9 21-28 26 14. Hatvan 23 6 8 9 24-32 26 15. H.mezővásárhely 23 5 7 11 24-39 22 16. Miskolci VSC 23 2 3 18 15-52 9 A Budafok vasárnapi győzelmével továbbra is ra­gad az élbolyhoz (Almási László felvétele) ­ Mohácsi FC-Baja 1-0 (1-0) Mohács, 1500 néző. Vezette: Molnár (7) (Tompos, Kiss). MOHÁCSI FC: Kovácsevics 0 - Becker 6, Márkus 7, Meksz 7 - Csoboth 6, Nagy E. 5, Tomka 6, Hrotkó 6, Nagy T. 6 - Lovász 7, Horváth 6. Edző: Botos An­tal. BAJA: Tomik 6 - Kiss J. 6, Kapics 7, Kiss M. 6. Matáv SC Sopron- Ymprcmi FC 1-0 (1-0) Sopron, 900 néző. Vezette: Szabó J. (6) (Csorna, Bajkai). MATÁV: Borsi 7 - Tiba 8, Varga I 6, Ruzsits 6 - Marton 7 - Borsos 1, Gombás 6, Fülöp 5, Ignácz 6 - Varga II 6, Körmendi 6. Edző: Burcsa Győző. VESZPRÉM: Varga T. 5-2,3,­­ Dragoner 7 - Tö­rök 4, László 6 - Kozma 5-2,3 - Csornai 5, Lakos 5, Rugovics 6, Kelemen 6 - Gersics 5, Melenco 4. Edző: Horváth Károly. CSERE: Török helyett Munteanu (5) a 40., Fülöp helyett Stadler (5) az 56., Csornai helyett Donát (-) a 61., Ignácz helyett Deák (-) a 76. percben. GÓLSZERZŐ: Tiba (12 m-ről jobbról térdmagas­ságban élesen lőtt a kapu jobb sarkába) a 28. perc­ben (1-0). SÁRGA LAP: Varga I. a 13., Dragoner a 19., Ger­sics a 31., Lakos az 53., Kelemen az 55., Kozma az 59., Gombás a 68. percben. KIÁLLÍTVA: Borsos (szövegelésért) a 17., Varga T. (utolsó emberiként elütötte a kitörő Varga II­t) a 62., Kozma (második sárga lap után) a 85. percben. ______ Mintegy t­­íj­a­s t­ajpi­­ erőfelmérés került, mert a játékvezető Borsost a partjelző megsértéséért kiállí­totta. Váratlanul született meg a soproni vezetés is, amelyre Horváth Károly csapata hadrendjének átfor­málásával próbált válaszolni, ám sikertelenül. Térfél­csere után a Veszprém rohamozott, de egy ügyes soproni kontratámadás végén a veszprémi kapusnak nem maradt más fegyvere, mint az egyedül kapura törő Varga II elleni súlyos szabálytalanság. Ekkor, miután a vendégcsapat már mindkét cserelehetősé­gét kimerítette, az olimpiai válogatott Dragoner Attila állt a veszprémi kapuba, és háromszor is bravúrosan védett. A 69. percben a játékvezető nem adott meg a soproniaknak egy jogosnak tűnő büntetőt, majd hat perccel később Körmendi a mérkőzés legnagyobb helyzetét hibázta el. A befejező percekre már a sop­roniak kerültek emberelőnybe, akadt is néhány ügyes támadásuk, de az eredmény már nem válto­zott. A 45 perces emberhátrányt túlélő, hihetetlenül lelkes távközlésiek győzelme teljesen megérdemelt, a nagy iramú, időnként jó játékot hozó mérkőzésen. Burcsa Győző: - A korai emberhátrány ellenére mi irányítottuk a játékot, kár, hogy helyzeteinket egy kivételével nem értékesítettük. Küzdeni tudásban is felülmúltuk ellenfelünket. Horváth Károly: - Kapuralövés nélkül nem lehet pontot szerezni. Sem a játékunk, sem a lelkesedé­sünk nem érte el a kívánt szintet. Sajnálom, hogy éppen Sopronban szakadt meg veretlenségi soroza­tunk. Weisz Ferenc Tatabányai SC-Paks 1-0 (0-0) Tatabánya, 700 néző. Vezette Márta (9) (Oláh, Mező). TATABÁNYA: Mázi 6 - Letenyei 6, Pánczél 6, Tóth Gy. 5, Matics 6 - Deák 5, Sebők 5, Szabián 5, Csanálosi 5 - Lukács 6, Tóth G. 5. Edző: Felring Bé­la. PAKS: Matisz 5 - Jenei 5, Éger 5, Fejes 6, Nagy Z. 6 - Kádár 5, Neudl 5, Búzás 5, Orosz 6 - Babati 4, Horváth Á. 4. Edző: Mihalecz István. CSERE: Búzás helyett Bozsár (5) a szünetben, Csalánosi helyett Fitos (5) és Éger helyett Nagyfalusi (5) az 59., Szabián helyett Szabacsi (-) a 78. perc­ben. GÓLSZERZŐ: Lukács (4 m-ről lőtt a kapu közepé­be) a a 81. percben (1-0). SÁRGA LAP: Éger a 11., Csanálosi a 13., Búzás a 28., Fejes az 54., Bozsár a 64. percben. ______ __________ Mindkét a­l­a­a­csony színvona­lú, unalmas mérkőzésnek lehettek szemtanúi a szurkolók. A Ta­tabánya lényegesen többet kezdeményezett, több gólhelyezetet is teremtett, de ezeket - csakúgy, mint a vendégek - sorra elügyetlenkedte. Az atomosok játéka ezúttal a pislákoló fel-fellobbanó gyertyaláng­hoz volt hasonlítható, ezért aztán pont nélkül távoz­tak Tatabányáról. Felring Béla: - Kiszenvedtük a győzelmet. Egye­tértek a közönség véleményével, de úgy érzem, hogy a három pont megszerzése volt a legfontosabb. Mihalecz István: - A labdarúgást nemcsak lábbal, hanem fejjel is játsszák... Janka Lajos 7 Bjí| ^ I A tudósítások és a felvételek a FUJ IFI LM Magyarország Kft. támogatásával­­ készültek­­ A Nyugati csoport állása 1. BKV Előre 23 14 5 4 43-26 47 2. Siófok 23 13 7 3 38-16 46 3. Haladás VSE 23 14 2 7 43-22 44 4. Budafoki LC 23 10 8 5 36-32 38 5. Veszprém 23 9 10 4 26-16 37 6. Mohács 23 11 4 8 30-23 37 7. Dunaferr 23 8 10 5 19-10 34 8. Százhalombatta 23 9 7 7 35-37 34 9. Paks 23 10 3 10 27-26 33 10. Keszthely 23 8 8 7 35-29 32 11. Baja 23 7 5 11 26-47 26 12. Tatabánya 23 7 4 12 26-31 25 13. Matáv SC 23 7 3 13 28-38 24 14. Beremend 23 6 3 14 31-39 21 15. ESMTK 23 5 4 14 17-42 19 16. Pécsi VSK 23 2 5 16 1­6-42 11 hasson, feltétle­ennek megfele­lően rég látott elszántsággal rontottak ellenfelüknek. A BKV talán erre várt, mert három-négy olyan „ellencsapást" ve­zetett, amely végén Bíró kapus bravúrjaira volt szük­ség. Válaszként megszerezte a vezetést a hazai gár­da, amely ezután mezőnyfölénybe került. Lüktető volt az iram, mindkét együttes játékosai sokat futottak, a közönség nem unatkozott. Fordulás után tíz percen át kapujához szegezte az Előrét a Bányász, növelték is előnyüket Petrókék, de aztán jött a válasz: két perc alatt egyenlített a listavezető. A döntetlen láthatóan egyik csapatot sem elégítette ki. A hajtás maradt, bár a színvonal az erő csökkenésével egyenes arányban esett. Hat perccel a vége előtt a rengeteget dolgozó, hatalmas kedvvel játszó Kirchmayer a „kígyó térről” lőtt szabadrúgást, s a labda Sárközit úgy meglepte, hogy saját kapujába ütötte. Ez döntött a három pont sorsáról. A siófoki győzelemmel teljesen nyílt lett a feljutás kérdése a Nyugati csoportban. Gellei Imre: - Az iram és a színvonal is első osz­tályú volt. Az Előre erejét mutatja, hogy két perc alatt két gólt rúgott, és ez a figyelmetlenségünk csaknem megbosszulta magát. Nagyon örülök a győzelem­nek, főképp azért, mert igen jó ellenfelet győztünk le. Sárosi László: - Rangadóhoz méltó volt a színvo­nal. Ezen a mérkőzésen bármelyik fél nyerhetett vol­na. Azért sikerült ez végül a siófokiaknak, mert ők a kapu előtt határozottabbak voltak. Fónai Imre s Török Péter a Kispest új edzője Kozmának megköszönték... A Kispest szombati, fehérvári veresége nem csupán egy volt a sok közül, egy­szersmind a vezetőedző alól is kirántotta a kispadot. Kozma Mihály közölte a klub vezetőivel, hogy lemond a posztjáról. Hét­fő délutánig tehát a csere ténye ismert volt, csupán az utód személyéről folytak a találgatások. Aztán felszállt a füst: az idény hátralé­vő részében Komora Imre régi „harcostár­sa”, Török Péter irányítja a Honvéd edzé­seit. + Részletezné a váltáshoz vezető oko­kat? - kérdeztük Komora Imrét, a Kispest- Honvéd szakosztály-igazgatóját. - Kozma Mihályt saját kérésére mentettük fel a vezetőedzői posztról. Olyan atrocitások érték az utóbbi időben, amelyeket a gyen­gébb teljesítménnyel együtt már nem bírt cérnával. Ő amúgy is érzékeny alkat, ezért megértem a döntését. " Úgy tudjuk, Kozma továbbra is a klub alkalmazásában marad. Milyen beosztás­ban? - Erről még nem született döntés, de a hír igaz. Majd az elnökség tárgyalja meg Koz­ma jövőbeni státusának az ügyét.­­ Az utódlás kérdésében nem Török Pé­ter volt az egyedüli név, amely felvetődött, Garaba Imréről is szó volt. - Imrének futó szerződése van a Gödöllő­nél, ő csak úgy vállalta volna, ha hosszabb távra állapodunk meg vele. Most viszont csak az idény még hátralévő részében gon­dolkodtunk, Töröknek is a nyárig szól a szerződése. " Túl azon, hogy láthatóan lesz tennivaló­ja bőven, mik a konkrét elvárások az új edzővel szemben? - Elsősorban az, hogy rendet és fegyel­met tartson a csapaton belül. Nemcsak a já­tékban mutatkoztak ugyanis figyelmeztető jelek, de néhány labdarúgó magánélete is hagy kívánnivalót maga után... + A csapattagok közül a nyáron sokaknak lejár a szerződésük. Mi lesz velük? - Természetesen foglalkozunk a kérdés­sel, de erről még korai lenne bármit is mon­dani. - A hét végén Louis de Vries Budapesten járt. Hallhatnánk valamit a vele való tárgya­lásokról? - Egyelőre elégedjenek meg annyival, hogy De Vries úrral közeledtek az állás­­ pontjaink... (I. pap) ! r THERMAL HOTEL c7Geáa "BEAUTY DAY" Budapest egyik legkedveltebb Fitness Centerében: uszoda, termálfürdő, jacuzzi, szauna, gőzfürdő, fitness terem, masszázs, szolárium, könnyű ebéd, fodrász, kozmetika és ingyenes parkolás. Karcsú bevezető ár: 4.490.* Ft •• Legyen ez a nap az öné! H-1 133 Budapest, Kárpát u. 62-64. Tel.: 270-3277/162 Telex: 20-2539 Fax: 270-2262 Bucanor Budapest Kft. 1238 Bp., Helsinki u. 120. Tel.: 283-0556, 283-0555, 283-0554 A ’95-ös nyári modellek már nagy választékban kaphatók