Nemzeti Sport, 1995. október (6. évfolyam, 269-297. szám)

1995-10-02 / 269. szám

2 NEMZETI SPORT Békéscsaba, 5000 néző. Vezette: Varga S. (9) (Bognár, Kurmai). BÉKÉSCSABA: Baji 4 - Balogh 6, Usmajev 4, Zahorán 5 - Mracskó 4, Fodor 5, Major 4, Szenti 4, Kasik 5 - Szarvas 6, Kulcsár 5. Edző: Pásztor József. ÚJPEST: Szűcs 7 - Tomka 6, Füzesi 6, N’Doumbe 5 - Jenei 5, Tóth Gy. 5, Szanyó 6, Szlezák 5, Somogyi 5 - Wukovics 6, Egressy 6. Edző: Gara­mi József. CSERE: Baji helyett Udvarácz (5), Usmajev helyett Csató J. (5) mind­kettő a szünetben, Wukovics helyett Belvon (-) a 63., Szenti helyett Sza­bados (-) a 75., Egressy helyett Szili (-) a 78. percben. GÓLSZERZŐ: Jenei a 3., Szarvas a 10., Kulcsár a 36., Tomka a 37., Szanyó az 54. percben. SÁRGA LAP: Zahorán (Wukovicsot lökte el) a 2., Tóth Gy. (Kulcsár le­rántásáért) a 32., Szanyó (Fodor felvágásáért) az 52. percben. SZÖGLETARÁNY: 6:1 (5:1).­ ­ Jávor Péter 2. perc: Szlezák egy legurított szabadrúgásból, tizenhat méterről megcélozta a kaput, ám Baji a helyén volt. 3. perc: Egressy a bal oldalon elszakadt védőjétől, kitűnően ívelt be Zahorán fölött, s a középen szabadon érkező Jenei senkitől sem zavartatva, hat méter­ről a megdermedt Baji mellett félmagasan a kapu jobb oldalába fejelt. 0-1 10. perc: Balogh jobb oldali, hatalmas partdobását Fodor csúsztatta fejjel to­vább, Szarvas a bal oldalon berobbant, és két lépésről a jobb alsó sarokba fe­jelt. 1-1 14. perc: Újra Balogh jobb oldali beadását csúsztatta fejjel Fodor, de ezúttal a kapura, Szűcs óriásit tornászva szögletre tolta a labdát. 25. perc: Jobb oldali szögletet követően Zahorán tűzte kapura a tizenhatos­ról a labdát, Szűcs ismét szögletre tolta a léc alá tartó lövést. 36. perc: Balogh újabb jobb oldali bedobása, újra Fodor csúsztatása, ezúttal Kulcsár a tizenegyes pontról félfordulattal, estében, ollózva a bal alsó sarokba bombázott. 2-1 37. perc: Tomka lopta a távolságot a csabai kapu felé, majd tizennyolc mé­terről váratlanul, laposan rászúrta a labdát, amely a vetődő Baji jobb kezéről a kapu jobb oldalába pattant. 2-2 39. perc: Wukovics a fél csabai védelmet kicselezte, majd a kivetődő Baji mellett is elhúzta a labdát, végül erősen kisodródva, jobbról az oldalhálóba lőtt. 54. perc: Wukovics egy csel után balról remekül visszagurított a jó ütemben érkező Szanyó elé, aki a tizenhatosról a nyújtózkodó Udvarácz fölött védhetet­­len gólt lőtt a bal felső sarokba, 2-3 '.68. perc: Belvon közeli­ lövését remek vetődéssel védte Udvarácz. 81. perc: Major nagy helyzetben fölé vágta a labdát. 90. perc: Mracskó szerelte Belvont a csabai térfél jobb oldalánál, majd rosszul sarkalt, így visszakerült az újpesti támadó elé a labda, aki néhány lé­pés után a tizenhatos vonaláról a bal kapufa tövét találta telibe. BerrG­ayity Keresse a patikákban és a gyógynövény-szaküzletekben! Góllövőlista 5 gólos: Szarvas (Békéscsaba), Vincze (BVSC), Baranyi (Csepel), Há­mori (Győr). 4 gólos: Orosz (BVSC), Hamar (MTK), Jenei (UTE), Borgulya (Vác). 3 gólos: Bükszegi (BVSC), Arany (DVSC), Kuntics (FTC), Azoitei (Győr), Illés (MTK), Dárdai (PMFC), Jeremejev, Nicsenko (Stadler), Sza­nyó (UTE), Jován (Vasas), Preisinger, Szabó II (ZTE). 2 gólos: Kulcsár (Békéscsaba), Bon­­darenko (BVSC), Jakab, Váczi, Zom­­bori (Csepel), Ilea, Sándor T. (DVSC), Kopunovics, Nyilas, Zavadszky (FTC), Miriuta (Győr), Majoros, Varga (Haladás), Farkasházy, Füle (MTK), Warzycha (Kispest), Horváth F. (Par­­malat), Csehi Z. (Stadler), Egressy (UTE), Gricajuk, Váczi (Vasas), Aus­tin, Sándor, Víg (Vác), Németh (ZTE). 1 gólos: Csató S., Kasik, Major (Bé­késcsaba), Bognár, Komódi (BVSC), Bubcsó, Nagy, Puskás, Szekeres, Vancsa (Csepel), Kecskés, Kuznye­­cov, Lisztes (FTC), Füzi, Jagodics, Pető (Győr), Kovács, Schneider, Somfalvi (Haladás), Bánfi, Bárányos, Cseke, Eszenyi, Ghinda, Hahn, Ko­vács B. (Kispest), Csertői, Kuttor, Szekeres (MTK), Dvéri, Monyó, Pál­­fi, Rósa, Tóth (Parmalat), Bujdak, Fe­hér, Pest, Schneider, Tököli, Ulvecz­­ki (PMFC), Dragoner, Resko, Rumán (Stadler), Bel­von, Bérczy, Tiefen­­bach, Tomka, Túri, Wukovics (UTE), Claude, Galaschek, Herczegh, Ma­­czó, Máriási, Simon (Vasas), And­­rássy, Hanyecz, Nagy, Romanek, Schwarcz, Szoboszlai, Zvara (Vác), Horváth A., Sebők, Sztipánovics (ZTE). ★ 2 öngólos: Balog (ZTE). 1 öngólos: Farkas (BVSC), Lantai (Győr), Sánta (Haladás), Szekeres, Ta­ Még alig hangzott el az „Éljen, él­jen!", máris két lehetőség adódott a vendégek előtt. Ebből a másodikat egy tetszetős támadás végén góllá is érlelte a fővárosi lila-fehér gárda. A gyorsan jött hideg zuhany fel is éb­resztette a házigazdákat, mert azon­nal átvették a kezdeményezést, s ettől kezdve jobbára az újpesti térfélen folyt a játék. Az UTE - gyors embere­iben bízva - kontrákkal próbálko­zott, miközben a hazaiak egy szép összjáték után egyenlítettek. Előzete­sen többen arra tippeltek: gólban gaz­dag mérkőzést láthatnak a vasárnapi ebéd elköltése után - nekik lett iga­zuk. Ezután támadott a Békéscsaba, vé­dekezett az UTE, s elsősorban Szű­csön múlott, hogy sokáig nem kapott több gólt a vendégcsapat. Aztán a csabaiak szinte lemásolták az első góljukat, csakhogy most Kulcsár volt az ítéletvégrehajtó. Ám nem sokáig örülhettek a házigazdák a vezetés­nek, hiszen hamar jött a vendégek válasza is. A szünetben Pásztor frissített a vé­delmen, s Bajit is lecserélte. Persze, a békéscsabaiak védekezése ettől sem javult sokat, s hamar újabb gólt kap PÁSZTOR JÓZSEF: - Nem ját­szottunk nagyon jól, ettől függet­lenül meg lehetett volna nyerni ezt a mérkőzést. Ám a csapat nincs olyan állapotban, hogy két ilyen gólt elviseljen. Ezért Bajit le is kellett cserélnem. GARAMI JÓZSEF: - Nagy csata volt, érdekes gólokkal. Mindkét oldalon adódtak helyzetek. Külö­nösen most örülök annak, hogy mi hagytuk el győztesen a pályát, mert sok sérültünk ellenére vív­tuk ki ezt. A fiatalok jól helyette­sítették a hiányzókat. pott a hazai csapat. Ettől kezdve a házigazdák futottak az eredmény után. Daráltak, jöttek előre, de legin­kább középen erőltették a támadáso­kat, amelyek így nem voltak hatéko­nyak, hiszen a jól tömörülő UTE-vé­­delem Füzesivel és Tomkával az élen, remekül megszűrte a támadásokat. Ha nagy ritkán mégis túljutott rajtuk a labda, Szűcs állította megoldhatat­lan feladat elé a békéscsabai csatáro­kat. Végül a kapusok közötti teljesít­mény döntött az Újpest javára, amely elvitte a három pontot, miként az APEH az aznapi bevételt... Varga S. játékvezető remekül látta el feladatát, mindent észrevett, test­közelből követte a találkozót. A tartalom — ......­...........A toyista Szanyó Károly lőtte a győztes gólt mási (MTK), Bekő (Parmalat), Dienes, Fehér (PMFC), Schwarcz (Vác). Lapok Sárga: Zahorán (Békéscsaba), Bog­nár, Komódi, Vincze (BVSC), Vadics­­ka, Medvid (DVSC), Lakos (Győr), Zugor (Haladás), Warzycha, Hahn (Kispest), Nyikiforov, Tamási (MTK), Toldi (Parmalat), Dienes, Jaki (PMFC), Dragoner, Lehota, Nagy N. (Stadler), Szanyó, Tóth Gy. (UTE), Lévai, Víg (Vác), Balog, Tóth (ZTE), Piros, Füle (MTK), Toldi (Parma­lat). Nézőszám 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 12 13 14 15 16 1. FTC 3/35 000 2. DVSC 5/40 000 3. Haladás 5/38 000 4. ZTE 4/28 000 5. Békéscsaba 5/34 000 6. Vác 4/23 500 7. Parmalat 5/25 000 8. Győr 4/18 500 9. BVSC 4/16 000 10. UTE 5/18 000 11. PMFC 4/14 000 12. MTK 4/13 000 13. Vasas 5/16 000 14. Kispest 5/15 000 15. Csepel 3/ 5 500 16. Stadler 4/ 7000 Átlag: 11 666 Átlag: 8 000 Átlag: 7 600 Átlag: 7 000 Átlag: 6 800 Átlag: 5 875 Átlag: 5 000 Átlag: 4 625 Átlag: 4 000 Átlag: 3 600 Átlag: 3 500 Átlag: 3 250 Átlag: 3 200 Átlag: 3 000 Átlag: 1833 Átlag: 1750 A háttér BETEG I. Nem tartozik a szerencsés játékosok közé a fiatal, békéscsabai Kiss János, aki idestova egy esztendeje sérült, s ha mégis felgyógyul, azonnal újra rásérül. Mintegy tíz nappal ezelőtt Belgiumba utazott, ahol Martens professzor megműtötte a most éppen combizomszakadással baj­lódó csabai csatárt. Kiss a napokban tért haza, de egyelőre még csak lába­dozik. BETEG II. Bel­von Attila, az újpestiek gólerős csatára négy napja nem edzett, mert kétoldali arcüreggyulladással bajlódik: - Tegnap már nem voltam lázas, ezért elvállaltam, hogy a kispadra le­ülök, és esetleges vészhelyzetben a csapat rendelkezésére állok. Alaposan legyengített a láz, de ettől függetlenül remélem, most kivételesen nem lesz rám szükség... BETEG ül. Pásztor József a derekát fogva, szenvedő arccal sétált a pá­lya mentén. Mint mondta, még leülnie is nehéz, becsípődött az egyik ideg, miután - kihasználva a szabad szombatot - meglehetősen sokat emelt az építkezésén. Ám minden bizonnyal, még ha fogcsikorgatva is, de örömmel pattanna fel a kilencvenedik perc végén, ha csapata győzte­sen hagyja el a pályát. ★ A mérkőzés szünetében kaptuk a hírt: még az első játékrész közepén egy tizenöt tagú APEH-es csapat jelent meg a Békéscsabai Előre FC Kór­ház utcai székházában. Közölték: vizsgálatot tartanak, vasárnap délután, a mérkőzés kellős közepén. Elkérték a főkönyvet, továbbá minden nyil­vántartást a jegyeladásról. Azt is elmondták, hogy központi intézkedés alapján végzik a dolgukat, és visszamenőleg is ellenőrzik a békéscsabaiak jegyeladását. Végül bejelentették, hogy az aznapi bevételt lefoglalják. Tet­ték mindezt annak fejében, hogy a Békéscsaba hosszabb ideje nem fizette SZJA-tartozását. Hogy jogos-e az APEH követelése? Nem vitatjuk, ám Magyarországon aligha volt arra példa, hogy egy NB. I-es bajnoki mérkőzés­ kellős közepén szálltak volna meg egy klubot. Ezen a napon a békéscsabaiak vezetői nem tudták kifizetni a rendező­ket, és senkit, aki a mérkőzésen bármilyen formában közreműködött... VI. 269. • 1995. október 2. adidas Az NB I. állása 1. BVSC-Dreher 9 7 1 1 17- 6 22 2. Csepel SC 8 5 3 -16- 8 18 3. Újpesti TE 8 5 1 2 16- 8 16 4. Ferencváros 7 5 -2 13- 6 15 5. DVSC-Epona 9 4 3 2 9-10 15 6. MTK 8 4 2 2 15- 9 14 7. Vasas C. Vigadó 9 4 2 3 13-12 14 8. Vác FC-Samsung 9 4-1 4 19-16 13 9. Kispest-HFC 8 3 3 2 9- 7 12 10. Stadler FC 9 2 5 2 12-11 11 11. Győri ETO FC 9 2 4 3 13-13 10 12. Zalaegerszeg 9 2 2 5 11-17 8 13. Parmalat FC 9 2 1 6 9-20 7 14. Haladás VSE 9 1 2 6 8-22 5 15. Pécsi MFC* 9 2 1 6 9-14 4 16. Békéscsaba 9 1 1 7 10-20 4 *A PMFC csapatától 3 pont levonva. A Csepel-Ferencváros mérkőzést hétfőn 19 órától játsszák. Az MTK-UTE találkozóra október 25-én kerül sor. A Ferencváros-Kispest mérkőzés időpontjáról később döntenek. A Nemzeti Sport Lap-, Könyvkiadó és Szolgáltató Kft. t­láanevki „ Felelős kiadó: Borbély Pál, ügyvezető igazgató aw/iúr. cr.r.rtr.ar.ilani., a«FSI Srl­KTlA^ Kiadóhivatal és szerkesztőség: 1133 Budapest XIII., Visegrádi utca 115. mggeuen spurin­cipiia Fid ME, " -" J­­ Postacím: 1399 Budapest, Pf.: 701 /437. Tel.: 138-4366. Fax: 138-4248, 269-8746. főszerkesztő. . 5­f/Hirdetésfelvétel: Nemzeti Sport Média Bt., 1061 Budapest, Dalszínház u. 10. Tel.: 112-1234. __ tnekes f ottan 132-0384,132-6301,131-5183. Fax: 112-1234. Styl Média Kft., 1146 Budapest, foszerkesztő-helyettes: ZPSZ Vá/ Istvánmezei út 1-3. Tel.: 252-3968,114-3810, 252-8296. Fax: 252-7149. Nemzeti Sport Naményi József dtja­ M J B k Szerkesztősége, 1133 Budapest, Visegrádi u. 115. Tel.: 138-4366. Fax: 138-4248. Szerkesztők: dr. Dénes Tamás, Lakat T. Károly, Szedés, grafika: Nemzeti Sport Kft. Simon József (csapatjátékrovat-vezető), Skrapits László . Nyomás: Szikra Lapnyomda Rt., Budapest. Szerkesztőségi titkár: Lázár Lajos. Fotóigazgató: Záhonyi Iván Felelős vezető: dr. Csöndes Zoltán elnök-vezérigazgató. Vezető olvasószerkesztő: Z. Vincze György Terjeszti: a HÍRKER Rt., az NH Rt., valamint árusítják önálló vállalkozók. Előfizethető Budapesten a Művészeti vezető: Keleti Imre Magyar Posta Rt. Hírlapüzletági Igazgatósága kerületi ügyfélszolgálati irodáiban, a hírlapkézbesítőknél, tudósítói hálózat vezetője: Varga Gyula és a Hírlapelőfizetési Irodában (HELIR) Budapest XIII., Lehel út 10/A., (Levélcím: HELIR, Budapest Rovatvezetők: Boda Ildikó (külföld) 1900), közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR Postabank Rt.: 219-98636, 021-Hz Mamnm­ai Péter /ecn/éni armrtécian 02799 pénzforgalmi jelzőszámra, vidéken a postahivatalokban. A kitöltött megrendelőlapokat a főváros­ Oreorn­erné Vérei,, /~u­­­w,eAre,,Ít­meret/és bán borítékban adják fel az alábbi címre: Hírlapüzletági Igazgatóság, 1846 Budapest. Vidéken: Postahiva-Oroszhegyi Károly (mb. labdarugórovat-vezető) he­lyben. Előfizetési díj: egy hónapra 900 Ft, negyedévre 2500 Ft,fél évre 5400 Ft, egy évre 10 800 Ft. Lapmenedzser: Szurmai János. Terjesztési igazgató: Harcsa Gábor Megjelenik naponta. Index: 25 004. Vidék: ISSN 0866-2525. Budapest: ISSN 0866-2517­­ 2 4 8 16 t1 Mai számunkat szerkesztette: (Dénes ‘Tamás Olvasószerkesztő: Skraipits László Z. ‘Vincze György Művészeti szerkesztő: (Darvas­­Péter