Nemzeti Sport, 1995. október (6. évfolyam, 269-297. szám)

1995-10-02 / 269. szám

VI. 269. • 1995. október 2. Vác, 2000 néző. Vezette: Lettricsi (7) (Cserna, Mohács). VÁC FC-SAMSUNG: Hámori 5 - Nagy 5 - Puglits 6, Lévai 5 - Nyikos 3, Vojtekovszki 5, Vig 6, Schwarcz 4, Romanek 4 - Borgulya 5, Sándor 6. Edző: Tóth Dénes. BVSC-DREHER: Koszta 5 - Csábi 6 - Molnár 6, Bondarenko 6 - Bük­­­­szegi 6, Komódi 5, Bognár 5, Farkas 4, Aranyos 4 - Orosz 5, Vincze 7. Edző: Egervári Sándor. CSERE: Nyikos helyett Austin (6) a 39., Farkas helyett Potemkin (-) a 63., Sándor helyett Kasza (-) a 71., Borgulya helyett Szedlacsek (-) a 78., Bükszegi helyett Zováth (-) a 84., Komódi helyett Kovács Z. (-) a 90. percben. GÓLSZERZŐ: Bükszegi a 29., Sándor a 41., Austin a 47., Bondarenko a 77., Vincze a 80. percben. SÁRGA LAP: Vincze (beszédért) a 39., Lévai (Orosz felvágásáért) az 54., Komódi (szövegelésért) a 66., Bognár (szövegelésért) a 70., Vig (Bondarenko fellökéséért) a 73. percben. SZÖGLETARÁNY: 4:5 (2:2). Oroszhegyi Károly, Sinkovics Gábor 1­ 1. perc: Borgulya azonnal tiszteletét tette a vendégek kapuja előtt: 17 méter­ről lőtt, s a labda a jobb kapufa mellett suhant el. 13. perc: Ismét Borgulya tapsoltatta meg a csendesen szotyolázgató nézőket. Hazai támadás végén a labda felpattant Csábin, és a 16-os vonalánál lehullott labdát a váci csatár a levegőből ollózó mozdulattal lőtte a léc fölé. Látványos jelenet volt. 15. perc: Nem fogják elhinni, megint Borgulya lőtt. Ezúttal nehéz szögből, a 16-os jobb oldaláról, ám Koszta vetődve védett. 21. perc: A BVSC is felriadt délutáni szendergéséből. Vincze 17 méterről tü­zelt, de a labda a jobb felső sarok mellett zúgott el. 29. perc: A csendes apátiából váratlanul egy gól rázta fel a publikumot. Vincze a hazai 16-os bal oldaláról középre emelt. Ugrott a labdáért Orosz és Hámori is, ám mindketten elvétették, így került tökéletes helyzetbe az ötös túlsó sarkánál ólálkodó Bükszegi, s jobb belsővel az üres kapu bal oldalába he­lyezett. 0-1 36. perc: Újabb Vincze-Orosz akció: előbbi az alapvonalról középre gurított, s mire utóbbi lehetett volna, Hámori az ötösön felszedte előle a labdát. 41. perc: Amilyen váratlanul szerzett vezetést a Dreher, ugyanilyen váratla­nul egyenlített a Samsung. Víg átadásával Romanek lódult meg a bal oldalon, beadott, Borgulya az ötös túloldaláról ollózó mozdulattal középre kanalazott, Sándor Tamás a 16-os vonalánál rácsapott a védőkről lecsurgó labdára, és 15 méterről jobbal úgy lőtt a bal sarokba, hogy a labda Aranyost is érte. 1-1 47. perc: Góllal nyitott a Vác. Víg mesteri labdát tálalt a védők között kilépő Austin elé, aki elegáns mozdulattal, jobbal a kapujából kimozduló Koszta mel­lett a bal sarokba helyezett. 2-1 68. perc: Hosszú-hosszú mezőnyjáték után Sándor életveszélyesen emelt a vendégek tizenhatosára. Koszta (ahogyan ezen a pályán korábban már jó né­hányszor) kapujából kiindulva lábbal hárított. A labda Austin elé került, aki egy csel után lőtt, de a labda Csábiról szögletre pattant. 77. perc: Vincze a jobb oldalról végezhetett el sarokrúgást. A labda erősen repült középre, a hazai védők és a nézők csak nézték, amint Bondarenko sen­kitől sem zavartatva, hat méterről a kapu közepébe, a léc alá fejelt. 2-2 80. perc: Ekkor már megindult a Vasutas. Molnár remek ütemben passzolt az őrzőjétől megszabadult Vinczéhez, aki tizenhárom méterről, ballal, okosan a kapujából kivetődő Hámori fölött a bal sarokba helyezett. 2-3 88. perc: Orosz passzolt Vinczéhez, aki újra „meglépett" és tizenkét méter­ről, ballal a jobb sarok mellé durrantott. 89. perc: Szedlacsek akár egyenlíthetett volna. Egy beadást követően az ötösről estében, ballal, gyengén lőtt, és Koszta vetődve hárított. A tartalom Tóth Dénes, a váciak fiatal és igen szép jövő előtt álló szakvezetője az el­múlt hetekben alaposan feltérképezte a BVSC-Drehert, s a megfigyelései alapján készítette fel tanítványait a lis­tavezető elleni mérkőzésre. A söprö­­gető Nagy Tibor előtt helyezkedő Puglitsot és Lévait bízta meg szoros emberfogással, de amíg Puglitsnak az egész pályán árnyékként kellett (vol­na) követnie Vincze Istvánt, Lévai csak a felezővonalig ment Orosz Fe­renc után. A váci­mester a középpá­lyásoknak nem adott külön „árnyé­kos" feladatot, nekik a folyosójukon közlekedőket kellett menet közben fel­venniük. Némi meglepetésre a brassói Andrássy kimaradt a csapatból - ezt az edző a játékos tartós formahanyat­lásával indokolta - helyére, az igen te­hetséges, de sokáig súlyos sérüléssel bajlódó Sándor Tamás került. _ ^ ------------------, Vincze István máris messze túlszárnyalta 1994-95-ös góltermelését. Már ötnél jár... (Farkas József felvételei) Az első helyen álló vasutascsapat nem ijedt meg a lendületesen kezdő hazai együttestől, vállalta a nyár sisa­kos küzdelmet. Tehette, mert a védel­me magabiztosan állt a lábán, a kö­zéppályásai révén pedig technikai fö­lényben volt. Ebben a játékrészben Vincze többször is „elvitte" Puglitsot, de a szabadon maradt bal oldali fo­lyosón a vasutasok még lövőhelyzetig sem tudtak eljutni. Az első percekben látott ígéretes lendület azonban hamar alábbha­gyott, a játék színvonala még a köz­epest sem érte el. A vasutasok birto­kolták többet a labdát, de a kaput az első negyvenöt percben mindössze kétszer célozták meg. Igaz, az egyik kísérletük góllal végződött. Tömény unalom lengte be a pályát, s a nézők csak azért nem aludtak el, mert az egymást rugdosó játékosok időnként hangosan feljajdultak. Aztán a BVSC a 29. percben vezetést szer­zett, és ettől egy kicsit élvezetesebb, változatosabb lett a küzdelem. A Vác játékába a becserélt Austin új színt hozott, és a 41. percben Sándor Tamás visszacsempészte a reményt a helyi szurkolók szívébe. Az újrakezdés előtt Egervári Sán­dor beszólt a középkezdéshez felálló tanítványainak, hogy „Gyerünk, fi­gyeljetek oda!", de a címzettek nem vették komolyan a figyelmeztetést, aminek az lett a vége, hogy Víg álom­szép átadása után Austin Koszta ka­pujába emelte a labdát, vezetést sze­rezve ezzel a Vácnak. Az eredmény váratlan alakulása meglepte a BVSC-t. A vasutasok na­gyobb sebességre kapcsoltak, ám a játé­kuk ebben az időszakban nem volt eléggé átgondolt és megkomponált. Idegességüket bizonyította, hogy a kel­leténél többet szövegeltek, amit a játék­vezető rendre sárga lappal „honorált". A Vác lelkesen küzdött, de tudásá­ból csupán kétségbeesett védekezésre futotta. Az eredményt tartani akaró hazai csapat beszorult a kapuja előte­rébe, és miután Egervári edző az in­kább védekező feladatokat ellátó Far­kas helyére Potemkint küldte pályára, átütőbb lett a budapesti csapat játéka. Az edző szándékát a túloldalon is észlelni lehetett, Tóth Dénes ugyanis csatár (Sándor) helyére védőt (Kasza) állított be. A küzdelem egyre hevesebb lett, a játékvezető mindent elkövetett, hogy sportszerű keretek között tartsa a játé­kot. A vasutasok nagy lendülettel és dicséretes akarással küzdöttek az egyenlítésért, ami egy szögletrúgást követően be is következett: a lelkes Bondarenko gólt fejelt a szájtáti váci védők között. Az egyenlítés ez alkalommal a váci együttest taglózta le, érezni lehetett a játékán, hogy lélekben már feladta a küzdelmet. Hosszú perceken át csak zengtek-lengtek a pályán a hazai csa­pat játékosai, s ezt a letargiát Vincze István látványos mozdulattal kivitele­zett góllal pecsételte meg. Az összecsapást megérdemelten nyerte meg a BVSC, amely a második félidőben már nemcsak technikailag, hanem akarásban is felülmúlta az e­­lenfelét. A küzdelem csak kétcsillagos osztályzatot érdemelt, mert az első já­tékrészben rendkívül alacsony volt a színvonal. Lettrich játékvezető a mezőnyben többször is tévedett, ám ezekkel a té­vedéseivel nem befolyásolta az ered­mény alakulását. Molnár, a budapesti vasutasok emberfogója jó teljesítménnyel, sőt a győztes gólt eredményező átadással járult hozzá csapata sikeréhez A háttér Váci különítmény érkezett Vácra. Lehet hogy furcsán hangzik a mondat, de ettől függetlenül igaz. A BVSC- nél három korábbi „samsungos" kergeti a labdát. A meccs előtt őket szólaltattuk meg. Koszta János, aki hat évet védett a Duna-parti csapat­ban, a következőket mondta:­­ Legutóbb még nyolcvannyolcban, a Videotonnal vendégként játszottam itt, akkor Novath góljával mi nyertünk 1-0-ra. Most kiegyeznék ezzel az ered­ménnyel. Egyébként meg ilyen a futball, az ember időn­ként klubot cserél, s ilyenkor el kell felejteni az érzelme­ket. Orosz Ferenc egy évet játszott Vácott, igaz, akkor gólkirályi címet szerzett: - Biztos vagyok, benne, hogy a bajnokság végén az első három hely valamelyike a miénk lesz. Ehhez, per­sze, az ilyen meccseket is meg kell nyerni. Nehéz lesz, de sikerülni fog. Aranyos Imre három évet nyomott le a Samsungnál. - A meccs ideje alatt el kell felejteni a barátságot, az majd jöhet a hármas sípszó után. Jól éreztem magam Vácott, de most akkor is a BVSC lesz a jobb. ★ Tóth Dénes, a váciak mestere meglehetősen feszült­nek látszott a találkozó előtt. A fiatal szakvezető a kö­vetkezőket mondta: - Meg vagyok róla győződve, hogy a BVSC nem annyira jó csapat... Láttam játszani a Vasas ellen, s ott sem igazán remekelt. Egyszóval verhető. Nekünk két vereség után illik pontot vagy pontokat gyűjtenünk. Úgy érzem, ez sikerülni is fog. ■k Tóth István, a BVSC elnökhelyettese már sokkal job­ban van. Mint beszámoltunk róla, gyomorpanaszokkal került a MÁV-kórházba, ahol dr. Kamud Jenő kezelése segítségével szeretne teljesen meggyógyulni. Tóth úr el­mondta, hogy még újabb vizsgálatok várnak rá, de már sokkal jobban érzi magát. Tőle még azt is megtudtuk, hogy a BVSC-pálya villanyvilágítását a Százhalombatta elleni Magyar Kupa-mérkőzésen avatják, sőt, a Győrt is esti fényben fogadják majd. Tóth István befejezésül ha­tározottan kijelentette, hogy a BVSC célkitűzése nem más, mint az első vagy a második hely megszerzése. Ugye, köztudott, hogy jelenleg a Vasutas vezeti a tabel­lát...★ Bognár György újra kezdőként kapott játéklehetősé­get. Igaz, korábban sem azért maradt ki, mert nem fért be a BVSC-be. Csupán sérülés zavarja már hetek óta. Hol jobb, hol rosszabb az állapota. A meccs előtt most a következőket mondta: - Alaposan rápihentem erre a meccsre, vigyáztam magamra, s úgy érzem, rendben is vagyok. Szerencsém van, a jövő héten nincs bajnoki forduló, így bepótolha­tom a lemaradást. Egyébként nagyon régen, még az MTK játékosaként szerepeltem olyan csapatban, ame­lyik vezette a tabellát. Nagyon jó érzés, mit tagadjam. Ennél már csak az a jobb, hogy ez teljesen reális is. A mostani BVSC-ben benne van akár a bajnoki cím is. ★ László Attila dühös volt. Nem nagyon, de ahhoz ép­pen eléggé, hogy szóvá tegye, ami a szívét nyomja. Ar­ról van szó, hogy lapunk egyik cikkében kizárólag Csank Jánosnak tudtuk be: a Vác „nevesincs" játéko­sokból faragott sztárt. Nos, a Samsung technikai igaz­gatója csupán annyit kért: jegyezzük meg, hogy ez első­sorban az ő munkájának az eredménye. Felsorolni is nehéz lenne, hány futballistát hozott Vácra, akikből ké­sőbb tényleg sztár lett. Ezt nem vitattuk, elismerjük mi is. ★ Zvara József aligha nevezhető a Vác meghatározó já­tékosának. Egyszerűen azért, mert nem is játszik A csa­tár ebben a bajnokságban mindössze 13 percnyi lehető­séget kapott. Igaz, ez meglehetősen tartalmas időszak volt. A Vasas ellen becserélték. Ezalatt berúgta csapata harmadik és egyben győztes gólját, majd egészen meg­hökkentő módon ugyanakkor le is hozták a pályáról, hogy miért, azt maga sem tudja. Most megkérdeztük tőle miért nem játszik.­­ Jó kérdés, ezt inkább az edzőnek kéne feltenniük, nem nekem. Azt sem tudom, hogy a Vasas ellen, miu­tán gólt rúgtam miért hoztak le, és azt sem, hogy azóta miért nem kapok játéklehetőséget. Igaz, hogy van most egy kisebb húzódásom, de nem ez az igazi ok. ★ Lehet, hogy hamarosan erősödik a Samsung. Immár nyár óta a csapattal edz az a Zombori András, aki ko­rábban a Vác egyik meghatározó játékosa volt. A szőke fiatalember - mint köztudott - a Parmalatnál volt, ám túl sokat nem játszott, miután állandóan sérüléssel baj­lódott. A váciak a bajnokság végén „visszacsaltak", s azóta arra várnak, hogy mikor lesz százszázalékos álla­potban. Nos, Zombori rendületlenül edz. S ha nem jön közbe újabb sérülés, a közeljövőben akár pályára is lép­het. Előbb a tartalékcsapatban, aztán majd az „egyben". Ha ez bekövetkezik, a két klub máris megkezdheti a tárgyalásokat arról, hogy mennyit is ér a Vácnak Zom­bori. NEMZETI SPORT 3 TÓTH DÉNES: - Sajnos, a papír­forma érvényesült. Ebben közre­játszottak akaratbeli problémák és néhány játékos mérhetetlen fegyelmezetlensége is. EGERVÁRI SÁNDOR: - Az első félidőben jó játékkal szereztünk vezetést. A második félidőben kritikus helyzetben sikerült fordí­tanunk a küzdőszellemünkkel.