Nemzeti Sport, 1995. december (6. évfolyam, 328-354. szám)

1995-12-01 / 328. szám

VI. 328. • 1995. december 1. A tények Üllői út, 3000 néző. Vezette: Stamler (8) (Szabó János, Szabó A.) FERENCVÁROS: Hajdú 0 - Hrutka 5 - Kuznyecov 5, Milovanovics 6 - Nyilas 7, Albert 6, Vincze 5, Lisztes 6, Keller 8 - Kuntics 6, Zavadszky 5. Edző: Novák Dezső. KISPEST-HONVÉD: Brockhauser 5 - Bánfi 5 - Hahn 5, Mátyus 5 - Warzycha 7, Bárányos 4, Kovács B. 5, Pisont 6, Duró 4, Piroska 5 - Tóth 5. Edző: Török Péter. CSERE: Zavadszky helyett Kecskés (-) a 69., Duró helyett Urbányi (-) a 76., Pisont helyett Forrai (-) a 84. percben. GÓLSZERZŐ: Milovanovics a 60., Keller a 80., Mátyus a 82., Albert a 84. percben. SÁRGA LAP: Kuznyecov (Warzycha lerántásáért) a 39., Warzycha (Albert buktatásáért) az 53. percben. SZÖGLETARÁNY: 5:2 (4:1). L. Pap István, Vincze András 4. perc: Kuntics jobbról, az alapvonaltól adott be, Mátyus éppen a középen ál­ló Albert elé tolta a labdát, aki azonban nem találta el jól, és keresztben a bal ol­dalra lőtt... 15. perc: Zavadszky tolta ki a jobb szélen startoló Kuntics elé a labdát, aki be­adást mímelt, majd sarokkal parádésan adott Nyilashoz, ám a tizenöt méterről leadott lövésbe belelépett Hahn. 18. perc: Pisont finom bokamozdulattal jelezte, hogy a „legnagyobb kispesti király" visszatért: átadását Bárányos jobbról, nyolc méterről, ajtó-ablak helyzet­ben lőtte a jobb kapufa mellé. 24. perc: Milovanovics egy csellel Mátyus mellett tört volna kapura, amikor tizenegyesre spekulálva nagyot esett. Nem történt szabálytalanság. Az ellenak­ció végén Tóth labdájával Piroska lépett ki, és ballal, tizenöt méterről, nagy erő­vel lőtt kissé a bal kapufa mellé. 31. perc: Kuntics jobbról csavart középre, Albert elvetőd­ve, tizenkét méterről, fejjel a jobb alsó sarkot vette célba, de a labda elkerülte Brockhauser kapuját. 33. perc: Hrutka hatalmas önbizalommal, vagy harmincöt méterről elvállalt egy szabadrúgást - jól tette, a keményen meglőtt labda hárításához igencsak össze kellett kapnia magát Brockhausernak. 39. perc: Vincze térült-fordult, lerántani sem tudták, végül huszonhárom mé­terről tüzelt laposan a jobb kapufa mellé. 40. perc: Duró jobbról, ballal csavart középre egy szabadrúgást, Warzycha ta­lán még most is töri a fejét, hogyan tudott a „Hajdu-kapu" helyett az ötösről a bal sarok mellé bólintani... 45. perc: Tóth átadása nyomán könnyen vezetéshez juthatott volna a Kispest, de Bárányos és Pisont egymásra várt, végül előbbi élesen, tizenhat méterről a bal kapufa mellé bombázott. 48. perc: Nyilas jobb oldali beadására Albert remek ütemben indult. Egy pat­tanást követően jobbal, kilenc méterről lőtt, ám Brockhauser valami földöntúli reflexszel kitütötte a labdát. 54. perc: Tóth keverte meg a Ferencváros jobb oldali védelmét, középre adott, Pisont egy szép átvétellel helyzetbe hozta magát, majd 15 méterről lőtt, Hajdú azonban fogta a labdatá­­v. 59. perc: Tóth Kuznyecovot, majd Hrutkát is kicselezte, végül már csak Haj­dúval állt szemben, de tíz méterről a léc fölé lőtt. 60. perc: Nyilas jobbról középre ívelt beadását Milovanovics a jobb alsó sa­rokra fejelte. Brockhauser ugyan még bele tudott érni a labdába, de az végül a hálóban kötött ki. 1-0 64. perc: Lisztes jobbról, két remek csellel tört be a kispesti tizenhatosra, majd ballal 11 méterről keményen lőtt is, de a kapu közepébe tartó labdát Brockhau­ser kiütötte. 80. perc: Keller úgy döntött, átrágja magát a Honvéd védelmén, s tette ezt ak­kora sikerrel, hogy a tizenhatosra belépve már csak Brockhauser állt vele szem­ben. Kellert ez sem zavarta és 11 méterről úgy helyezett a kapu közepébe, hogy a kapust is érintette a labda. 2-0 82. perc: Piroska beadása után Tóthhoz került a labda, aki gyámoltalanul ke­resztbe gurított a ferencvárosi kapu előtt. Rögtön ezután a kipattanót jobbról Wazycha emelte középre, Hajdú felett átszállt a labda és Mátyus két lépésről a hálóba bólintott. * 2-1 84. perc: Potyogtak a gólok... Mátyus hátul is életveszélyes dolgot művelt, el­adta a labdát, amelyet Kuntics adott jobbról középre, Albert érkezett és szoron­gatott helyzetből a bal alsó sarokba spiccelt. 3-1 Tudósításunk támogatója a Autóalkatrész kis- és nagykereskedés NYUGATI AUTÓ LÁMPÁK vétele és eladása, karosszériaelemek, szélvédők forgalmazása, fényszórók roncsorozása. 1182 Budapest, Üllői út 561. Tel.: 2-910-920. Tel./fax: 2-910-925. Nyitva: 9-17 óráig, szombaton 9-12 óráig. A tartalom A hétköznapi, ám nem mindennapi rangadóra mindkét edző átfazonírozta a csapatát. A Fradi mestere, Novák Dezső inkább kényszerből (hat játékosa hiány­zott erről a meccsről), míg a kispesti szakvezető, Török Péter taktikai meg­fontolásból. A vendégcsapat szakveze­tője - hasonlóan az MTK elleni és a Vác elleni mérkőzéshez - a középpályát erő­sítette, s beállította a csapatba Kovács Bélát, akinek a legfontosabb feladata Lisztes Krisztián őrzése volt. De ide so­rolható még az is, hogy a Kispestben Tóth Mihály volt az egyedüli, aki táma­dóként igyekezett megkeseríteni a Fra­­di-védők dolgát. Nos, eleinte sok kese­rűséget nem okozott... S ha már a hon­­védosok az előbb említett módon pró­bálták a pálya közepére „sűríteni" a já­tékot, akkor ugyancsak ide tartozó tény az is: a ferencvárosiak igyekeztek ki­használni a hazai pálya minden előnyét. Elmondható, a Fradinak már az első percekben sikerült a leghatásosabb mó­don tudatosítani azt, hogy „ki az úr az háznál". Hogy mást ne említsünk, az el­ső öt percben a vendégek beszorultak a saját térfelükre, sőt, némi túlzással, a Kispest a saját tizenhatosának a környé­kéről sem szabadult ki egykönnyen. Persze, lehet, mindez köszönhető volt annak, hogy a Fradi-támadók, és közü­lük is Kuntics a meccs első negyedében jól felfedezhetően nagy kedvvel, látvá­nyosan és veszélyesen is játszott. A ta­lálkozó elején tehát a Ferencváros játé­ka felszabadultabb, a kispestieké aka­­dozóbb, mondjuk úgy, félősebb volt. Aztán a honvédos görcsösség is en­gedett kissé, sőt, amikor a vendégvé­dők, a többségben lévő középpályások is ráébredtek arra, hogy a test-test elleni játékban legalább olyan acélosság és el­tökéltség szükségeltetik a kiegyenlítet­tebb futballhoz, mint ami a Ferencváros játékára oly jellemző, akkor valóban akadt keresnivalójuk a kispestieknek is. A szünet előtti időszakban még jobban magára talált a Kispest, hajtósabb focit produkált ellenfelénél, amelyik ekkorra mintha elfáradt volna. A második félidő kezdetén a Ferenc­város megpróbált ugyanolyan hévvel és lendülettel játszani, mint a mérkőzés első perceiben. A Kispest ebben a hajtós futballban már partner tudott lenni, s ezért élvezetessé vált a mérkőzés, mondhatni: végre rangadó jellege lett a játéknak. A Fradinak a hazai pályán va­ló győzelem becsületéért, a Kispestnek pedig az előrelépéshez oly fontos há­rom pont megszerzéséért kellett rohan­nia. Úgy tűnt, a Kispest „hite", akarata ér többet, ráadásul egy elvétett Kuznye­­cov-fejes, felszabadító kísérlet után Tóth egy parádés cselsorozat után a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki... Nem sokkal később aztán a kispes­tiek újra elszenvedték azt, amit Vácott is, jelesül egy beívelés alkalmával ka­pott sebet (ez esetben ismét gólt) a csa­­pat.A kispestiek tehát akkor jártak job­ban, ha a kapujuktól távol tartották a labdát, mert ha a ferencvárosiak eljutot­tak a Honvéd tizenhatosának közelébe, már komoly veszélyekkel kellett szá­molni. Elég volt csak egy pillanatnyi megingás és... Akkor megtörtént az, ami végül is sorsdöntő momentuma volt a találko­zónak. A mélységből induló Keller egy cselsorozattal nemcsak zavart kel­tett a kispesti védelemben, hanem vé­gül egy elegáns mozdulattal a hálóba lőtte a labdát. S hiába faragott a hát­rányból aztán a Kispest, jött az újabb hiba (mégpedig éppen a szépítő gólt fejelő Mátyus hibája), s máris végérvé­nyessé vált: a bajnoki félévtől győze­lemmel búcsúzik a Fradi, s hogy lépést tarthat az őszi első BVSC-Dreherrel. A búcsúzó Stamler játékvezető a ta­lálkozó elején két durvábbnak ítélhető esetnél nem adott sárga lapot, összessé­gében jól vezette a mérkőzést. 3- 8 A háttér A Forrai ügy­ a Blikk után immár „másodközlésben". Történt, hogy a napilap megírta: a gödi felkészülés so­rán, a szerda délelőtti edzésről a Kispest-Honvéd veze­tőedzője, Török Péter lezavarta a pályáról egyik játéko­sát, Forrai Attilát. A korábban az olimpiai válogatottban is számításba vett középpályás a Ferencváros elleni mérkőzés előtt lát­hatóan megviselten, jókora keserűséggel, feszültséggel a hangjában mondta el a következőket: -Nagyon bántó dolog, az, ami az újságban megjelent. Egyelőre nem kívánok reagálni, szeretném, ha a csapat­­vezetőkkel is beszélhetnek... Az esetről Török Pétert is megkérdeztük, a vezető­edző elmondta: nem akarta, hogy a nyilvánosság elé ke­rüljön ez a bizonyos gödi fegyelmezés, és nem is érti, vé­gül hogyan jelenhetett meg valami is az esetről. Bár a csapat, valamint a klub vezetői már beszéltek a történ­tekről, a Ferencváros elleni mérkőzést követően vissza­térnek Forrai Attila ügyére.­ Immár bizonyos, hogy Telek András nem lesz ott a jö­vő szerdai, Ajax elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen. A válogatott védő elmondta, hogy erre az évre már abba is hagyta az edzéseket, részéről megkezdődött a téli pihe­nő. „Turistaként" persze még elképzelhető, hogy Telek ott lehet társaival Amszterdamban is.­­ Zsirai László, Lisztes Krisztián menedzsere arról tájé­koztatott bennünket, hogy védence és a német VfB Stutt­gart között a hírekkel ellentétben továbbra is harmoni­kus a kapcsolat. A sváb együttes azonban jelenleg há­rom olyan légióssal rendelkezik (a brazil gólkirályjelölt Elber, a holland liberó Verlaat, valamint az éppen Lisz­tes posztján futballozó bolgár Balakov), hogy Krisztián nyári átigazolása helyett kölcsönszerződésen törik a fe­jüket. De nem azért, mert a stuttgartiaknak nem kell Lisztes! A németek ugyanis nívós csapatban szeretnék foglalkoztatni új szerzeményüket, azzal a kitétellel, hogy abban a pillanatban, amint szükségük lesz rá, azonnal hozzájuk utazik. Zsirai úr elmondta, hogy a tél folyamán térnek vissza az ügyre, ekkor pontosítják, hogy a nyártól hogyan alakul Lisztes sorsa. A VfB Stutt­gart vezetői több ízben is kinyilatkoztatták: Lisztestől semmi pénzért nem válnának meg... Az más kérdés, hogy a menedzser szerint olasz, spanyol és egyéb német érdeklődők is lennének, illetve vannak a fiatal ferencvá­rosi középpályás iránt.­ Stamler Péter játékvezető ezen a csütörtök délutánon búcsúzott az első osztálytól és az aktív játékvezetéstől. A kezdő sípszó előtt azon reményének adott hangot, hogy a két fél nem nehezíti, ellenkezőleg, emlékezetes, szín­vonalas mérkőzésen széppé is teszi számára a búcsút.­­ A Fradiban nem játszhatott Szűcs Mihály, mégpedig azért, mert a Ferencváros-Kispest-Honvéd mérkőzés eredeti időpontjában a III. Ker. TVE játékosaként szere­pelt NB II-es találkozón. Az ellenfél csapatában pályára lépett Brockhauser Ist­ván és Duró József, az a két labdarúgó, aki az eredeti meccsidőpontban még nem volt a Kispest-Honvéd szer­ződéssel rendelkező játékosa. Gondolhatnánk, a Szűcs, Brockhauser, Duró-eset ilye­ténképpen gyakorlatilag egyforma elbírálást kíván. Csakhogy... Az MLSZ Brockhauser és Duró esetében a Kispestnek írásban is megadta az engedélyt a pályára lépésre, mivel a két labdarúgó - ellentétben ugyebár Szűccsel - nem játszott más csapatban, csupán szerződés híján amatőr­státusba került a Honvédban. Ahhoz, hogy a kapus és a védő a kezdőcsapatban ki­futhasson az Üllői úti stadion gyepére (egyébként a szep­temberi, Stadler elleni találkozóra ezt az engedélyt még nem kapták meg a kispestiek...), kellett némi labdarúgó­szövetségi jogi procedúra, mert a szabálykönyv játékjo­gosultságra vonatkozó fejezete felett kissé eljárt az idő. rk Kiváló svéd lambéria__________864 Ft/m­ 4­ Áfa Kiváló svéd fazott hajópadló 944 Ft/m­ + Áfa Svéd járó hajópadló 1244 Ft/m 2 + Áfa „C” minőségű lambéria 632 Ft/m­ + Áfa Kamrában szárított svéd pallók 32 800 m3 + Áfa 10% engedmény Német pozdorja 256 Ft/m! + Áfa Olasz burkolólapok 840 Ft/m­ + Áfa Ludányi Tvk.ép Monorierdő, Barátság u. 20. Tel.: 06 (29) 419-127 Bp. XVIII., Pestimre, Kisfaludy u. 26. Tel.: 06 (60) 332-779. EUROFRADI Az Aloha Produkció 6 rész­ből álló, egyenként 20 perces filmet készít a Ferencváros Bajnokok Ligája-mérkőzései­­ről EUROFRADI címmel, mely sorozatot a TV3 adón ve­títik nagy sikerrel. A kulisszatitkokat, a csapat életét belülről bemutató és mind a hat mérkőzés legizgal­masabb jeleneteit tartalmazó zenés hangulatfilm december közepétől VHS-kazettán is kapható lesz, remélhetőleg kel­lemes karácsonyi meglepetést okozva sok futballbarátnak­. A Bajnokok Ligája első ma­gyar résztvevőinek élményeit megörökítő 120 perces kazetta 1999 Ft-ba kerül, és ezúton is meg lehet rendelni, ha biztosan hozzá szeretne jutni a Fradi-já­­tékosokat emberi közelségbe hozó filmhez. Ezúton megrendelem az EUROFRADI című videókazettát, és egyben vál­lalom, hogy az 1999 Ft + postai költséget utánvéttel megtérítem. Név:.......................................................................................... Irányítószám:........................... Város:............................................................. Utca:..........................................................................Házszám:.............................. A megrendelőszelvényt a következő címre kérjük eljuttatni: ALOHA PRODUKCIÓ, 1036 Budapest, Lajos u. 131. III. emelet 18. THE HEART AND SOUL OF FOOTBALL Fradi-könyv és -poszter, egyesületek és válogatottak címeres mezei, szabadidőruhái Ajax, Celtic, Chelsea, Everton, Inter, Manchester United, Lazio, Napoli, Anglia, Brazília, Skócia mezek, nadrágok, sportszárak, stoplis, gumistoplis és salakcipők, melegítőruhák, dzsoggingok, dzsekik, bélelt esőkabátok, focilabdák, táskák, sapkák Postai utánvéttel is szállítunk. CSILLAG SPORTBOLT Bp. VII., Rákóczi út 20. Csillag Üzletház 6-os boltja. Telefon: 268-0563,351-0463/106 KORD­AX SPORTBOLT V. Párizsi utca 1. Telefon: 118-2683 NOVÁK DEZSŐ: - Tudtuk, hogy nagyon meg kell szenved­nünk a győzelemért, így is volt, ellenfe­lünk nagyon jól ját­szott, de az első gól után már az történt, amit szerettünk vol­na, és úgy érzem, vé­gül megérdemelten nyertünk. TÖRÖK PÉTER: - Számos helyzetünk adódódott, de ezekkel nem tudtunk élni. Ez­zel szemben a Fe­rencváros jobban ki­használta lehetősé­geit, és háromszor is a kapunkba talált. Ve­reségünkért magun­kat okolhatjuk, a té­len sokat kell tennünk a jobb helyzetkihasz­nálásért. Az NB I. állása 1. BVSC-Dreher 15 12 2 1 32-14 38 2. Ferencváros 14 10 4 27-14 30 3. Újpesti TE 15 8 4 3 24-14 28 4. DVSC-Epona 15 8 3 4 24-16 27 5. Csepel SC 15 6 4 5 28-24 22 6. Vác FC-Samsung 15 6 4 5 27-23 22 7. Vasas C. Vigadó 15 5 6 4 19-18 21 8. Kispest-HFC 15 5 5 5 23-19 20 9. Stadler FC 15 4 8 3 24-23 20 10. MTK 14 5 4 5 28-23 19 11. Zalaegerszeg 15 5 3 7 22-27 18 12. Békéscsaba 15 3 5 7 18-25 14 13. Győri ETO FC 15 3 5 7 17-27 14 14. Pécsi MFC* 15 4 2 9 15-23 11 15. Haladás VSE 15 2 4 9 13-31 10 16. Fehérvár PFC 15 3 1 11 15-35 10 *A PMFC csapatától 3 pont levonva. A Ferencváros-MTK összecsapást tavasszal játsszák. NEMZETI SPORT 3 A­lit