Nemzeti Sport, 1996. április (7. évfolyam, 90-118. szám)

1996-04-01 / 90. szám

4 NEMZETI SPORT VII. 90. • 1996. április 1. A KERület nem KERtes III. Ker. TVE-Tiszakécskei FC 4-0 (2-0) Hévízi út, 800 néző. Vezette: Szekrény (8) (Bu­­kovics, Gyarmati), ül. KER. TVE: Lippai 0 - Földvári 6, Krecska 7, Varga 5, Szamosi 6 -Perger 5, Gáspár 6, Király 7 - Kiss I. 8, Berecz 6, Jankov 8. Edző: Gergely Károly. TISZAKÉCSKEI FC: Derdák 5 - Schultz 5, Izsák 5, Szaszovszky 5 - Molnár 6, Ézsiás 6, Bujárd 4, Drágán 4 - Touati 6, Bánföldi 4, Török 4. Edző: Szurgent Lajos. CSERE: Bujáki helyett Maczkó (6) a 31., Török helyett Szántó (5), Drágán helyett Dobi (5), mind­kettő az 59., Perger helyett Lendvai (-) a 72., Föld­vári helyett Szabó A. (-), Bencze helyett Aubel (-) mindkettő a 77. percben. GÓLSZERZŐ: Krecska (szöglet után, nyolc mé­terről fejelt a jobb sarokba) a 3. (1-0), Jankov (négy méterről jobbal lőtt a kapu jobb oldalába) a 34. (2-0), Kiss I. (húsz méterről váratlanul lőtt, a lab­da a kapus kezét érintve perdült a hálóba) az 56. (3-0), Jankov (hét méterről bombázott a léc alá) az 58. percben (4-0). SÁRGA LAP: Szaszovszki a 13., Szántó a 76. percben. A listavezető óbudai gárda fogadta a két pont hátrány­ban lévő, ne­gyedik helyen álló Tiszakécskét. A hazaiak számára a lehető leg­jobban kezdődött a mérkőzés, hisz Krecska révén már a harmadik percben vezetést szereztek. A vendégcsapat nehezen tudott kibontakozni, a ke­rület játékosai viszont nagy kedvvel játszottak. Szünet után is a TVE kezdeményezett többet. A Tiszakécske játékával nem igazolta a tabellán el­foglalt helyezését. Az óbudai csapat magabiztos, jó játékkal megérdemelten győzött Gergely Károly: - Végig taktikusan, fegyelme­zetten és időnként jól játszott a csapatom. Szurgent Lajos: - Lefutballozott minket a kerület, mindenben jobb volt és megérdemelten győzött. Ugróczky Károly FC Hatvan-FC Eger- Egertej 1-0 (0-0) Hatvan, 1500 néző. Vezette: Mohácsi (9) (Mezei, Farkas Gy.). FC HATVAN: Nagy I. 7 - Varga 7, Gephard 6-2,4, Károly 7, Szabados 6 - Lénárt 5, Nahóczky 5, Nagylaki 6, Nagy Gy. 5, Ferenc 5, Rácz 5. Edző: Bóna Zoltán. FC EGER: Molnár 6 - Gyöngyösi 6, Telek 4, Unyatinszky 5, Tóth A. 5 - Schindler 5, Berecz Cs. 3, Kormos 6, Bód 5 - Bábik 5, Bezzegh 5. Edző: Csuhay József. CSERE: Kormos helyett Szamosi (5) a 32., Bez­zegh helyett Csomós (1) a 63., Ferenc helyett And­rási (-) a 74., Nagy Gy. helyett Kata (-) a 78., Rácz helyett Sármány (-) a 83. percben. GÓLSZERZŐ: Varga (10 méterről a jobb sarok­ba) az 57. percben (1-0). SÁRGA LAP: Gephard a 41., Unyat­szky a 43. percben. KIÁLLÍTVA: Gephard és Csomós (kakaskodá­sért) a 83. percben. A Hatvan kez­dett jobban, ké­sőbb az egriek kezdeményez­tek, de egy-egy helyzet kiha­gyásán kívül más nem történt. A második félidő elején szerzett hazai gól felpaprikázta a vendége­ket. Sorra vezették támadásaikat, de fölényük meddőnek bizonyult. A Hatvan hősiesen védeke­zett, jobban akarta a győzelmet. Bóna Zoltán: - Óriási küzdelemben, helyzeteink alapján megérdemelten nyertünk. Csuhay József: - Nem hittük el, hogy Hatvan­ban nyerni lehet. Szendi László jöttek a szorításból, egyre többször jutottak el a hazaiak tizenhatosáig. Fordulás után a Hajdúná­nás szerezhetett volna vezetést, ám Vonyigas két méterről fölé fejelt. A szoboszlóiak állandóan tám­adásban voltak, ez végül meghozta a vezetést. Az utolsó percekben már csak a kegyelemdöfést je­lentette Stancu fejesgólja. Eich László: - Nehezen sikerült feltörnünk el­lenfelünk védelmét. A játékot mi irányítottuk, már korábban meg kellett volna szereznünk a vezetést. Vígh Tibor - Megérdemelten nyert a KCFC, ke­vés helyzetükből a vendéglátók értékesítettek kettőt. Faragó László Tiszavasvári Alkaloida SE-FC Sényő 1-1 (1-1) Tiszavasvári, 1800 néző. Vezette: Győr (9) (Lánczos, Kispáp. TISZAVASVÁRI: Szabó 0 - Szűcs 4, Havelant 5, Gaica 4 - Horváth M. 6, Fecsku 5, Kurik­o 6, Lente 5 - Dencsuk 5, Erdei 5, Rosu 4. Edző: Szikszai La­jos. FC SÉNYŐ: Mező 7 - Barna 6 - Sinka 6, Torda 6, Czap 5 - Rubóczki 4, Let­ 5, Kovács 5, Balogh 6 - Tóth A. 5, Ványi 4. Edző: Falatovics László. CSERE: Dencsuk helyett Szilágyi (5) a 34., Gaica helyett Bohács (5) a 60., Balogh helyett Horváth I. (-) a 78., Ványi helyett Bernáth (-) a 83., Tóth A. helyett Paulik (-) a 87. percben. GÓLSZERZŐ: Horváth M. (szöglet után fejelt a hálóba) a 7. (1-0), Kovács (büntetőből helyezett a kapu jobb oldalába) a 28. percben (1-1). SÁRGA LAP: Lett a 31., Lente a 35., Rubóczki az 54. percben. Ideges légkör­ben kezdődött a mérkőzés. A hazaiak fölé­nye már a 7. percben gólt eredményezett, a félidő derekán jogos büntetőből egyenlített a Sényő. Fordulás után is a hazaiak kezdeményeztek többet, de a fegyelmezetten ját­szó Sényő megérdemelten szerezte meg az egyik bajnoki pontot. Szikszai Lajos: - Helyzeteinket kihagytuk, így pedig nem lehet győzni. Falatovics László: - Úgy érzem, a nagy akarás eredményezte az egy pontot. Kovács György Kazincbarcikai SC­­Kecskeméti TE 1-1 (1-0) Kazincbarcika, 900 néző. Vezette: Szabó Zs. (7) (Hidasi, Marcsok). KAZINCBARCIKA: Fülöp 0 - Földeák 5, Szta­­hon 7, Pribék 6, Szaniszló 5 - Remenár 6, Lukács 6-2,4, Körösi 6, Kiser 5 - Császári 4, Csipke 5. Edző: Kálmán Vilmos. KECSKEMÉTI TE: Molnár 6 - Márics 5, Virágh 5, Pisont 7, Gebri 6 - Major 0, Linka 7, Bücs 5, Bar­na 4 - Farkas 6, Fekete 4. Edző: Linka József. CSERE: Major helyett Balogh (6) a 22., Körösi helyett Sipos (5) a 46., Fekete helyett dr. Kovács (5) az 53., Csipke helyett Szabó (-) a 66., Bücs he­lyett Zahorecz (-) a 81., Császári helyett Dolezel (-) a 83. percben. GÓLSZERZŐ: Remenár (közelről a kapu köze­pébe) a 17. (1-0), Balogh (fejjel hat méterről a kapu közepébe) a 77. percben (1-0). SÁRGA LAP: Pisont a 42., Lukács az 52., Dole­zel a 85., Linka a 87. percben. KIÁLLÍTVA: Lukács (második sárga lap után kezezés miatt) a 63. percben. A kezdés után a hazaiak azon­nal támadólag léptek fel, csep­pet sem ijedtek meg a kecske­métiektől. A vezető gólt követően a KSE erősített, de kevés sikerrel. A fordulást követően a vendé­gek teljesen átvették az irányítást, szinte ki sem mozdultak a barcikai térfélről. Óriási nyomás ne­hezedett a KBSC kapujára és egy villanás elég volt az egyenlítéshez.C Kálmán Vilmos: - Meggyőződé­sem, hogy ha nincs a kényszerű csere, valamint a kiállítás, ezt a mérkőzést megnyertük volna. Linka József: - Hét sérültünk van... Bízom ab­ban, hogy kijövünk a gödörből, a második félideji teljesítmény már biztató volt. Doros László BKV Előre-Matáv SC Sopron 0-0 Sport utca, 300 néző. Vezette: Puhl (9) (Hamar, dr. Bozóky). BKV ELŐRE: Sárkány 0 - Gyimesi 6, Wohl 7, Erdélyi 8 - Erős 5, Fehérdi 5, Simon 4, Tóth J. 5, Soós 5 - Szeitl 6, Molnár 5. Edző: Sárosi László. MATÁV SC SOPRON: Borsi 6 - Varga IK. 6, Ti­­ba 7, Németh 7 - Buzsáki 6, Nagy J. 6, Fülöp 6, Csollány 6, Salacz 6 - Borsos 6, Varga II K. 6. Edző: Burcsa Győző. CSERE: Simon helyett Zsinka (5) a szünetben, Fülöp helyett Patkós (-) a 73. percben. SÁRGA LAP: Tóth J. 32. percben. Az első percek­ben a soproni­aknak két gól­lal kecsegtető lehetőségük is adódott. Ezt követően azonban, mivel a csapatok főleg a biz­tonsági játékra rendezkedtek be, vajmi kevés hely­zet adódott. Tartósabb fölényt egyik gárda sem tu­dott kiharcolni. Érződött, hogy amelyik csapat ta­lálatot ér el, az győztesként hagyja el a játékteret. Ez azonban nem következett be, mert a védelmek mindkét oldalon biztosan zártak, és a kilencven perc során előforduló néhány helyzet kimaradt. A végig sportszerű mérkőzésen, nagyvonalú já­tékvezetés mellett, igazságos eredmény született. Sárosi László: - Nagy küzdelem, ta­ktikai harc, kevés játék, igazságos eredménnyel. Burcsa Győző: - Helyzeteink alapján valamivel közelebb álltunk a győzelemhez, de mivel ezeket kihagytuk, nem érdemeltünk győzelmet. Kim István Dunaferr SE-Érdi VSE 1-0 (1-0) Dunaújváros, 500 néző. Vezette: Fodor (8) (Sző­ke, Georgiu). DUNAFERR SE: Balássi 6 - Popovics 6, Panghy 6, Mikler 6 - Szauer 7, Hódosi 6, Dudás 6, Ruppert 6 - Sowunmi 7, Lengyel 6, Nagy I. 6. Edző: Tajti József. ÉRDI VSE: Balogh 6 - Varga 6, Kajdy 6, Jakab 5, Csizmadia 6 - Vanczó 5, Versits 5, Horváth S. 5, Dukon 5 - Süveges 5, Juhász 5. Edző: Gálvölgyi István. CSERE: Balássi helyett Rita (6) a szünetben, Versits helyett Boda (6) az 57, Vanczó helyett Ko­vács (-) a 70., Nagy I. helyett Miklya (-) a 71., So­wunmi helyett Horváth Cs. (-) a 88. percben. GÓLSZERZŐ: Szauer (14 méterről bombázott a jobb felső sarokba) a 35. percben (1-0). SÁRGA LAP: Versits a 21., Mikler a 47., Juhász a 49., Csizmadia az 54., Kajdi a 72. percben. Az első negye­dórában a ven­dégek támad­tak többet, a folytatásban a széltől támoga­tott hazaiak vették át a játék irányítását. Több gól­helyzetet dolgoztak ki Lengyelék és ezekből egyet sikerült gólra váltaniuk. A második félidőt végig­támadta a hazai csapat, helyzetei is akadtak, de a befejezések nem sikerültek. Végül a roppant küz­delmes mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született. Tajti József: - Remekül küzdve szereztük meg az értékes győzelmet. Gálvölgyi István: -,Azt kértem a játékosoktól, hogy végig fegyelmezetten küzdjenek. Ennek ma­radéktalanul eleget tettek, és nem sok hiányzott ahhoz, hogy ponttal távozzunk. Markó Lajos Paks-Siófok 0-3 (0-2) Paks, 900 néző. Vezette: Vágner (8) (Ring, Tom­pos). PAKS: Zele 5 - Nagyfalusi 5, Jenei 5, Éger 5, Barna 5 - Neudl 5,,Kovács B. 5, Búzás 6, Orosz 5 - Kádár 5, Horváth Á. 5. Edző: Pusztai László. SIÓFOK: Posza 6 - Kriston 6, Bimbó 7, Szabadi 5 - Soós 6, Bulatovics 6, Tóth 5, Perger 5 - Szabó 7, Földes 7, Kirchmayer 7. Edző: Keszei Ferenc. CSERE: Nagyfalusi helyett Fejes (7) a 31., Sza­badi helyett Juhász (6) a 46., Orosz helyett Dzsino­­vics (5) az 56., Horváth Á. helyett Vayer (5) az 56., Szabó helyett Fissens (5) az 59., Kriston helyett Köves (-) a 69. percben. GÓLSZERZŐ: Kirchmayer (tizenegyesből) a 7. (0-1), Szabó (tíz méterről a kapu közepébe lőtt) a 45. (0-2), Földes (öt méterről lőtt a bal sarokba) az 51. percben (0-3). SÁRGA LAP: Nagyfalusi a 7., Szabadi a 15., Dzsinovics a 84. percben. A vendégek a gyors vezetés után visszavo­nultak a saját térfelükre, és onnan próbál­tak kontratámadásokat vezetni, kevés sikerrel. Jobbára a két tizenhatos között folyt a játék, ám a félidő lefújása előtti másodpercekben a bányászok ismét kihasználták a hazai védők megingását, így nyugodtan térhettek pihenőre. Szünet után a ha­zaiak mindent egy lapra feltéve támadtak, de ezekben a akciókban kevés volt az elképzelés és az átütőerő. Pusztai László: - Ezen a mérkőzésen ellenfe­lünkkel nem voltunk egy súlycsoportban, a siófo­kiak ilyen különbséggel is megérdemelték a győ­zelmet. Keszei Ferenc: - Rutinosan, eredményesen és jól is játszott a csapatom. Zerza József Mohácsi FC-Veszprém FC 2-2 (0-0) Mohács, 800 néző. Vezette: Pamminger (8) (Sóthy, Makai). MOHÁCSI FC: Szabó 4,­­ Becker 5, Márkus 6, Martinov 5 - Kósa 4, Göller 6, Nagy E. 6, Megyeri 5, Schweitzer 6 - Pest K. 5, Gyur­ki­ty 4. Edző: Szie­­bert Imre. VESZPRÉM FC: Dózsa 5 - Török 6, Guti 6, László 6 - Csornai 6, Mészöly 5, Kasler 6, Gersics 6, Bognár 5 - Szegletes 4, Zsoldos 5. Edző: Bartalfi Károly. CSERE: Gyurkity helyett Horváth (6) és Mé­szöly helyett Grósz (5) a szünetben, Kósa helyett Rózsahegyi (-) a 73., Csornai helyett Koszorús (-) a 83., Zsoldos helyett Bényi (-) a 89. percben. GÓLSZERZŐ: Márkus (húsz méterről, szabad­rúgásból) az 53. (1-0), Guti (a tizenhatosról lőtt a bal alsó sarokba) a 70. (1-1), Kasler ( két méterről fejelt a kapuba) a 75. (1-2), Horváth (18 méterről, szabadrúgásból emelt a kapuba) a 85. perben (2-2). SÁRGA LAP: Gersics az 54., Megyeri a 71., Guti a 84. percben. __ A hazai szur­------------------- kólók komo­r­­ra­lyan megle­lt p­rís­lődtek, amikor ___________ _____ a hét ifikorú já­t­­­tékossal felálló Veszprém a 11. percben kapufát rúgott. A Mohácsi FC-nek a második félidő elején volt egy jó húsz perce, ám a nagyon lelkes Veszprém öt perc alatt fordított. A tartós mezőnyfölény el­lenére a mohácsiak csak öt perccel a lefújás előtt tudták megmenteni az egyik pontot. Sziebert Imre: - Nagy lehetőséget szalasztot­tunk el. Két szögletnél óriási hibát követtünk el, így tudott egyenlíteni, majd fordítani a Veszprém. Bartalfi Károly: - A második félidőben jól ját­szottunk, sajnos, biztos győzelmet engedtünk ki a kezünkből. Horváth László KCFC-Hajdúszoboszló- Hajdúnánás 2-0 (0-0) Hajdúszoboszló, 1800 néző. Vezette: Jenei (8) (Birincsik, Márta). KCFC-HAJDÚSZOBOSZLÓ: Vadon 6 - Szent­­miklósi 5, Usmajev 6, Szilágyi 7 - Kiss 4, Kondás 7, Gréczi 6, Fekete 6, Czipf 4 - Plókai 7, Stancu 7. Edző: Eich László. HAJDÚNÁNÁS: Pongor 5 - Raducu 5, Papp 5, Nagy 16 - Nagy II5, Kondora 6, Vonyigás 4, Pipó 6, Szemán 5 - Vass 5, Kanál 4. Edző: Vígh Tibor. CSERE: Kiss helyett Erdei (-) a 69., Vass helyett Vígh (-) a 75., Nagy II helyett Boros (-) a 86., Czipf helyett Kulcsár (-) a 88. percben. GÓLSZERZŐ: Erdei (17 méterről lőtt kapásgólt) a 73. (1-0), Stancu (három méterről fejelt a kapu jobb sarkába) a 88. percben (2-0). SÁRGA LAP: Kondás a 48., Czipf a 75., Kanál a 76. percben. A hazaiak az első negyedó­rában szinte egy kapura ját­szottak, de nem tudták gólra váltani a fölényüket. Később a nánásiak ki­ Nagykanizsa-Rákóczi Kaposcukor FC 1-0 (1-0) . Nagykanizsa, 2200 néző. Vezette: Tóth V. (8) (Ábra­ Fiám, Szabó). NAGYKANIZSA: Czigeth 0 - Iványi 5, Keszeg 6, Koller 5, Balogh 6 - Pécsi 5, Vidóczi 5, Svélecz 6, Molnár 5 - Filipovics 7, Szőke 5. Edző: Szabó Im­re. RÁKÓCZI: Milinte 5 - Novák 5, Meksz 6, Izvás 6 - Kiss 5, Tóth 5, Piros 6, Szabó 5, László 6 - Szin­­tai 5, Waltner 5. Edző: Bőzsöny János. CSERE: Szabó helyett Papp (5) a 46., Kiss he­lyett Nagy (5) az 58., Molnár helyett Kovács (-) a 65., Szintai helyett Miovecz (-) a 75., Vidóczi he­lyett Gyulai (-) a 86. percben. GÓLSZERZŐ: Filipovics (a kapus által kiejtett labdát 11 méterről lőtte az üres kapuba) a 36. perc­ben (1—0). SÁRGA LAP: Koller a 29. percben. ___ A szomszédvá­------------------- r­ rangadón az a Q­ j "J CT fS újoncok léptek , /, ^ fel támadólag,­­ majd a 10.­­ percben „feléb­redt" az Olaj, és átvette a kezdeményezést. Külö­nösen Filipovics volt elemében, aki előbb gólhely­zetet ügyetlenkedett el, majd a hibázó kapus segít­ségével vezetéshez juttatta a hazaiakat. Szünet után a vendégek hosszú hajrát nyitottak, egyre­­másra vezették veszélyes támadásaikat. Az olajo­sok teljesen beszorultak. A mindent egy lapra fel­tevő kaposváriak nagy nyomás alatt tartották a kanizsai kaput. Közben fellazult a védelmük, és ekkor Vidóczi, majd Szőke is bebiztosíthatta volna a hazaiak győzelmét, de a kapus remek érzékkel hárított. Végül is, a sportszerű, jó iramú és válto­zatos mérkőzés sorsát egy kapushiba döntötte el, ám a helyzetek alapján a kanizsaiak mindenkép­pen rászolgáltak a kiszenvedett győzelemre. Szabó Imre: - Egy nagyon jó csapat ellen rend­kívül fontos három pontot szereztünk, és ha a gól­­különbségben nem is, de visszavágtunk az őszi vereségért. Bőzsöny János: - Több dologban nem a megbe­szélteket játszottuk, és ezért megérdemelt a kani­zsai olajosok győzelme. Balogh Antal Százhalombattai FC Budafok 2-3 (0-3) Százhalombatta, 500 néző. Vezette: Bede (8) (Szabó A., Kovács N.). SZÁZHALOMBATTA: Lipták 5 - Wendler 6-2,4 - Tolnai 4, Sipos 4 - Schróth 5, Simon 0, Szenes 3, Serfőző 6, Károlyi R. 8 - Burzi 7, Károlyi G. 6. Edző: Tepszics Ignác. BUDAFOK: Jeszenszky 8 - Sztanó 6-2,4 - Takó 7, Gál 6 - Bősze 7, Króner 6, Bonchis 8, Szabó V. 7, Németh 6 - Földes 6, Reichenbach 6. Edző: Sárkö­zi Lőrinc. CSERE: Simon helyett Horváth (4) a 17., Szenes helyett Kövesi (6) a szünetben, Németh helyett Vincze (6) az 55., Reichenbach helyett Babai (-) a 70., Szabó helyett Sipos (-) a 80. percben. GÓLSZERZŐ: Takó (a bal alsó sarokba fejelt) a 6. (0-1), Bősze ( 10 méterről lőtt a bal sarokba) a 10. (0-2), Bonchis (öt méterről durrantott a hálóba) a 35. (0-3), Károlyi R. (22 méteres szabadrúgás gól, a bal sarokba ) az 54. (1-3), Károly R. (éles szögből lőtt a bal alsó sarokba) a 86. percben (2-3). SÁRGA LAP: Szenes a 37., Németh a 41., Wendler a 75., Serfőző a 81., Babai a 84., Tolnai a 92. percben. KIÁLLÍTVA: Sztanó (ellökte Burzit) a 87., Wendler (második sárga lap után) a 91. percben. A szélről támo­gatott Budafok erőteljes tám­adásainak már az első félidő­ben meg lett az eredménye. Szünet után óriási nyomás nehezedett a budafoki védelemre. Feszült lett a hangulat a hajrára. A battaiak két góljukkal erősen megköze­lítették a vendégeket, az egyenlítésre azonban már nem volt idő. Tepszics Ignác: - Amit egész héten tudtunk, is­mét sikerült elfelejteni. Sárközi Lőrinc: - Az első félidőben nyújtott ha­tározott támadójátékunk három gólt eredménye­zett. Szünet után már „melegünk lett". Pál László