Nemzeti Sport, 1996. december (7. évfolyam, 328-356. szám)

1996-12-01 / 328. szám

2 NEMZETI SPORT A tények Akasztó, 300 néző. Vezette: Tóth V. (7) (Kincses, Vámos). STADLER FC: Nagy G. 6 - Schultz 5, Balogh S, Resko 6, Kertész 5 - Csehi I. 6, Molnár Z. 6, Jeremejev 4, Csehi Z. 5 - Vaszkin 4, Mikóczi 6. Edző: Sándor István. CSEPEL: Bíró 6,­­ Petrók 5 - Bereczki 6, Keresztúri 6 - Varga 5, Mészáros 5, Oláh 0-2­ 4, Nagy T. 6, Szekeres 5 - Baranyi 5, Bubcsó 4. Edző: Varga István. CSERE: Vaszkin helyett Szelihov (-) a 67., Bubcsó helyett Jakab (-) és Mikóczi helyett Lehota (-) mindkettő a 77., Mészáros helyett Rósa (-) a 76, Jakab helyett Semsei (-) a 89. percben. GÓLSZERZŐ: Oláh a 66., Szelihov a 67. percben. SÁRGA LAP: Oláh (felrúgta Csehi Istvánt) a 12., Kertész (Baranyit rúgta meg) a 18., Keresztúri (időhúzásért) a 40., Varga (reklamálásért) a 89. percben. KIÁLLÍTVA: Oláh a 75. percben. SZÖGLETARÁNY: 5:10 (2:7). . ’ Somogyi Zsolt 1. perc: Mikóczi a balösszekötő helyén befelé vezette a labdát, a kaputól húsz méterre lapos lövést küldött a jobb sarok felé, Bíró vetődve védett. 7. perc: Vaszkin a balösszekötő helyén indította a lendületesen futó Mikóczit, aki a tizenhatos oldalvonalánál egy csel után éles szögből lőtt, Bíró szögletre há­rított. 9. perc: Mikóczi adott be balról, Bíró a 11 -es pontig kifutva, vetődve kiütötte a labdát, amely a jobbösszekötő helyén várakozó Csehi Isvánhoz került. Ő egyből középre küldte a labdát, Csehi Zoltán középről tíz méterről fejelt, a labda a gól­vonalon álló Petrákról visszapattant elé, Csehi Zoltán most lábbal célozta meg a csepeli kaput, de a bal alsó sarok felé tartó labdáját az időközben visszaérkező Bíró vetődve védte. Óriási helyzet volt. 25. perc: Jeremejev szabadrúgásból a jobbösszekötő helyéről ívelte középre a labdát, amely - a sajtóhelyről úgy tűnt - Petrók kezére pattant... A közelben ál­ló Tóth Vencel nem látott okott a közbeavatkozásra. 36. perc: Jeremejev a jobbösszekötő helyéről, a kaputól mintegy negyven mé­terről ívelhette a labdát szabadrúgásból, középpen teljesen egyedül Molnár Zoltán érkezett, hét méterről senkitől sem zavartatva fejelt. Hogy miért a bal ka­pufa mellé bólintotta a labdát, azt talán még ő sem tudja... 60. perc: Mészáros hozta fel a labdát, a Stadler térfél közepén Bubcsóhoz pasz­­szolt, aki a tizenhatos előteréből a balösszekötő helyén kilépő Nagy Tamás elé tálalt. A csepeli középpályás 12 méterről, ballal a bal kapufa mellé bombázott. 65. perc: Bubcsó cselezgetett a jobb szélen, laposan középre gurított, Baranyi átvette a labdát, majd a még jobb helyzetben lévő Varga elé gurított, aki a kapu­tól 12 méterre, senkitől sem zavartatva, a jobb alsó sarkot célozta meg, de Nagy Gábor gyors vetődéssel mentett. 66. perc: Nagy Tamás indította a balösszekötő helyén induló Oláht, a hazai védők csak nézték, hogy a Salgótarjánból érkezett futballista 12 méterről ele­gánsan a bal alsó sarokba lőtt. 0-1 67. perc: Csehi István ívelt középre szabadrúgásból, a labda felpattant, Reskó a kapunak háttal állva ollózó mozdulattal lőtt, a jobb sarok elől Bíró kiütötte a labdát, de éppen a balösszekötő helyén érkező Szelihov elé, aki hat méterről za­vartalanul passzolt a ká£yu közepébe. 1-1 71. perc: Szelihov a vendégek tizenhatosán teljesen egyedül kapott labdát, de elhamarkodottan Bíró kezébe lőtt. 75. perc: A Stadler térfélen Csehi Zoltán indult volna meg, amikor Oláh megfogta a hazai játékos mezét, s csak akkor engedte el, amikor ellenfele már a földre került. A játékvezető sárga lappal „jutalmazta" a csepeli gólszerző megmozdulását, de mivel már volt egy ilyen színű kártyája, mehetett is a me­leg öltözőbe. Pécs, 500 néző. Vezette: Vágner (7) (Molnár L., Ring). PMFC-TITÁN: Babócsy 6 - Hofecker 5, Tomka 6, Dienes 6 - Győri 4, Pest R. 4, Ulrich 6, Szaszovszky 5, Schneider 5 - Tököli 6, Azoitei 6. Edző: Gélei Jó­zsef. Ill. KER. TVE: Lippai 5 - Földvári 5, Krecska 6, Szamosi 6 - Varga 6, Perger 5, Gáspár 6, Bencze 4, Király 5 - Kiss 4, Jankov 4. Edző: Gergely Károly. CSERE: Király helyett Novák (5), Bencze helyett Szeitl (5) mindketten a szünetben, Jankov helyett Aubel (-) a 61., Pest R. helyett Farkas (-) a 64., Ul­rich helyett Kislőrincz (-) a 77. percben. GÓLSZERZŐ: Gáspár all., Azoitei a 38., Tököli az 59., Varga a 85. percben. SÁRGA LAP: Azoitei (összeszólalkozott csapattársával) a 12., Király (síp­szó utáni labdaelrúgásért) a 20., Novák (gáncsolásért) az 56., Aubel (akasz­totta Szaszovszkyt) a 88., Hofecker (hátulról megrúgta Kisst) a 89. percben. SZÖGLETARÁNY: 4:7 (2:2). Horváth László 4. perc: Jobb oldali beadásból Gáspár az ötös túlsó sarkáról kapura lőtte a lab­dát, Babócsy azonban jól zárta a szöget. 11. perc: Király bal oldali beadását Győri menthette volna, ám hibázott, így Gáspár került jó helyzetbe, levette a labdát, azután 14 méterről a jobb alsó sa­rokba lőtte. 0-1 15. perc: Pest Roland jobb oldali beíveléséből az érkező Szaszovszky az ötös­ről kevéssel a jobb kapufa mellé fejelte a labdát. 26. perc: Tököli beemelését követően ismét Szaszovszky került helyezetbe, ám az utolsó pillanatban becsúszva szereltek a védők. 38. perc: Ulrich 22 méterről kapura lőtt, Lippai kapus kiejtette a labdát, amit a rástartoló Azoitei három méterről a léc alá vágott. 1-1 48. perc: Schneider adott be balról, Tököli előrevetődve, kilenc méterről kapu mellé fejelte a labdát. 57. perc: Szeitl húsz méterről lőtt, Babócsy vetődve fogta meg a labdát. 59. perc: Azoitei megszerezte a labdát, Ulrichhoz adott, ő pedig Tökölit indí­totta. A pécsiek házi gólkirálya beért a tizenhatosra, s néhány lépés után a kapu közepébe helyezett.2-1 85. perc: Hosszú ideig a pécsi tizenhatoson pattogott a labda, Győri felszaba­díthatott volna, de késlekedett. Végül Aubelhez került a labda, aki jobbról, az alapvonal közeléből visszaadott és az ötös környéki tömörülésből Varga a ka­pu közepébe talált. 2-2 A tartalom ■ po­ nalán a hideg tette, talán a mérkőzés hatpontos volta, mindenesetre a két, kieséstől menekülni igyekvő gárda meglehetősen nagy vehemenciával esett egymásnak a szakadó hóesésben. A hazaiak Mikóczi révén negyven má­sodperc elteltével egy jó lövéssel jelez­ték: ma mindenképpen győzni akar­nak. Az első percekben a Csepel gyors ellentámadásokkal próbált rést ütni az időnként fellazuló hazai védőfalon. Az első negyedórában több esemény történt, mint máskor egy egész félidő, uram bocsá', mérkőzés alatt. A kapuk sokszor voltak veszélyben, úgy tűnt, csak idő kérdése, mikor születik meg az első gól. A hazai játékosok birto­kolták többet a labdát a félidő közepén is, de a vendégek egyre többször jutot­tak el a Stadler kapujáig. A befejező negyedórára mindkét csapat úgy dön­tött, elsősorban mégiscsak a védeke­zéssel kell törődni, a támadásokat ek­kor nem nagyon erőltették a küzdő fe­lek. Ezért némileg ellaposodott a játék, a kapusoknak egyre kevesebb dolguk akadt. A félidő hajrájában a vendég csepeliek átvették a mérkőzés irányí­tását, egyre nagyobb fölénybe kerül­tek, de ez csak a sarokrúgások kihar­colására volt elegendő. A második félidő elején, sajnos, a színvonal nagyot esett, egyre több volt a pontatlan passz, a célt tévesztett át­adás, a mérkőzés ezekben a pillanatok­ban szinte teljesen élvezhetetlenné vált. Miközben a hótól egyre fehérebb lett a pálya, s a legtöbb hosszú passz megcsúszott rajta, úgy tűnt, a futballis­ták ezt nem akarják észrevenni. A já­tékrész első periódusában leginkább csak a középpályán gyűrték egymást a játékosok, a bölcs nézőkben egyre ha­tározottabban fogalmazódott meg a felismerés: aki az első gólt rúgja, az meg is nyeri a meccset. Nos, a bölcsek ezúttal tévedtek. Negyedóra elteltével felpörögtek az események, félpercen­ként veszélyben volt valamelyik kapu, és egy szép kontra végén a vendégek megszerezték a vezetést. Nem sokáig ünnepelhették magukat a fővárosiak, ugyanis a mintegy fél perce pályán lé­vő akasztói tartalékjátékos, Szelihov az első labdaérintéséből megszerezte az egyenlítő gólt. A vendégek nem estek Keresztúri András csapatkapitány­ként (is) megbízhatóan játszott kétségbe, több nagy helyzetet is kiala­kítottak a hazaiak kapuja előtt, de a be­fejezésbe mindig hiba csúszott Negyed­órával a befejezés előtt az egyébként jól játszó Oláh ártatlan helyzetben kiállít­tatta magát, s ezzel a Csepel győzelmi reményei rögtön el is szálltak. A ha­zaiak megpróbálták kihasználni az em­berelőnyüket, mezőnyfölénybe kerül­ SÁNDOR ISTVÁN: - Nagyon kel­lett volna a győzelem, de az, saj­nos, elmaradt. Mint idén ősszel oly sokszor, a szerencse ezúttal is elpártolt tőlünk. Lelkes közönsé­günktől a csapat nevében ezúton is elnézést kérek az őszi teljesít­ményünkért. VARGA ISTVÁN: - Bár a hazaiak­nak is volt lehetőségük, nagyobb helyzeteink nekünk voltak, ezért azt kell mondanom, győzelmet engedtünk ki a kezünkből. tek, de igazán veszélyes helyzetet nem tudtak kialakítani Bíró kapuja előtt. A kiesési rangadó tehát döntetlent hozott, nem tudni, ennek melyik együttes örül jobban - alighanem egyi­kük se igazán boldog. A mérkőzés né­hány percig egészen kitűnő, esemé­nyekben bővelkedő, mozgalmas küz­delem volt, de a kilencven percből het­venöt nehezen értékelhető, ezért két­csillagos a találkozó minősítése. Tóth Vencel jól vezette a mérkőzést, a kiállítás jogos volt. Hogy Petrók „ke­­zezésénél" 11-est kellett volna-e ítél­nie, azt nem tudtuk eldönteni. A tartalom poo Létkérdés volt a PMFC-Titán szá­mára a győzelem. Rohamozott is a ha­zai együttes, de némiképp váratlanul a III. Kerület szerzett vezetést. A gól kis­sé megzavarta a pécsieket, próbálko­zásaikat a fővárosiak könnyedén hárí­tották. Az őszi idényben már sokad­szor kellett (volna) vesztett helyzetből fordítania a pécsi együttesnek, s egy ideig úgy tűnt, ezúttal sem sikerül. Ám a félidő hajrájában mégis kiegyen­lített a hazai gárda. Egy óra elteltével pedig már a pécsieknél volt az előny! Ám a győzelem ezúttal is elmaradt. Bár a jól osztogató Ulrich vezérletével a PMFC-Titán játéka a második félidő­re nagyot javult, a hajrára elfáradtak a hazaiak, sokat kivett belőlük a havas, sáros talaj. A szünetben, illetve a második já­tékrész elején három cserét végrehajtó óbudaiak az utolsó húsz percben bát­rabban támadtak, több zavart okoztak a pécsi kapu előtt. A mérkőzés végefe­­lé beszorították a hazai csapatot, és fö­lényüknek meg is lett az eredménye. A hazaiak némi szerencsével megőriz­hették volna az egygólos előnyüket, ám a középpályásaik és a csatáraik az utolsó fél órában már nem tudták elöl tartani a labdát. Az őszi idényben csupán egyszer, három és fél hónapja, augusztus 17-én nyert a PMFC-Titán, amikor Pécsett a Siófoknál bizonyult jobbnak, a nyári melegben. Most csak öt perc hiányzott ahhoz, hogy a téli körülmények között újabb három ponthoz jusson a ven­déglátó gárda. Vágner játékvezetőnek több apró hibája volt, amit a szurkolók a fejére is olvastak. Különösen azt nehez­­ li. Kr.U. GÉLEI JÓZSEF: - Az irreális tala­jon jól játszottunk, vezettünk is, mégsem tudtunk nyerni. Az utolsó tíz percben csak püföltük előre a labdát. Ez egyértelműen a rutinta­lanságot mutatja. GERGELY KÁROLY: - Mindkét csapat derekasan küzdött, még­pedig olyan körülmények között, amelyek nem egészen alkalmasak a labdarúgásra. Reális eredmény született, ményezték, hogy a második ven­déggól előtt nem adott kifelé sza­badrúgást. Ha megteszi, vélhetően nem tud kiegyenlíteni a fővárosi együttes. "pétusCA ajánlóit friggegő Anett! Csúcsminőségű, eredeti olasz autózománcok, autólakkok LECHLER-10% engedménnyel kaphatók a Festékudvarban Pécsen, Megyeri u. 64. Agroport telep Telefon/fax: 06 (72) 326-255/147 m. Lechler! 74y­etu(A újíversékre! A háttér Eltűnt a csepeli csapatkapitányi karszalag. Akasztón az éppen aktuális „cséka" már indult volna melegíteni, amikor kiderült, hogy nincs meg a futballisták körében oly nagy becsben tartott kellék. Mint kiderült, az idei bajnokságban már Bíró, Tyukodi, Keresztúri és Jakab is viselte a szalagot, így igazán senki sem érezte a magáénak... Az utolsó pillanatban azért va­lahonnan csak előkerült egy szalag, ezt húzta karjára Keresztúri András. ★ Sándor István, a Stadler FC vezetőedzője nehéz őszt tudhat maga mö­gött. A tréner elmondta, nehéz a győzelemre úgy koncentrálni, hogy köz­ben folyik egy másik mérkőzés­­ a per, amelyben persze Akasztón min­denki Stadler Józsefnek szurkol. - Szegények vagyunk - mondta Sándor István -, és ez mindent megha­tároz. Kulcsjátékosaink távozása után sejtettem, hogy a tavalyinál gyen­gébben fogunk szerepelni, de bevallom, ilyen rossz teljesítményre azért nem számítottam. Igaz, ha csak a megyei első osztályból tudunk „erősíte­ni", addig felesleges azt várni, hogy kitűnően fogunk játszani. Nem sajná­lom, hogy most már vége a bajnokságnak, kicsit kifújjuk magunkat, és ta­vasszal mindent megteszünk a bentmaradásért. " Kicsit meglepő volt, hogy a lefújás előtt Varga István, a vendégek edzője az alig negyedórával korábban beállított Jakabot cserélte le. - Jakab sérüléssel bajlódik, az orvos azt mondta, egy félidőt elbír a lába, de én úgy láttam, sántít. Ezért döntöttem úgy, hogy őt hozom le. Ennek némileg ellentmond, hogy Jakab a pályáról látványos értetlenke­dések közepette ballagott le, és még a lelátón is jól hallható volt, amint azt kérdezte: miért pont engem? A háttér Szabados Józseffel találkoztunk az öltözőfolyóson. A pécsi játékos a Debrecen elleni találkozón sérült meg, részleges bokaszalag-szakadást szenvedett. A lábát ugyan nem gipszelték be, de rögzítőkötést kell viselnie.­­ Lehet, hogy véletlen, de mindenesetre feltűnő, hogy a siófoki Kirchma­­yer, az MTK-s Orosz és az újpesti Bérczy mellett én is a debreceniek be­lépője nyomán sérültem meg. Meg lehet nézni videón, hogy legutóbb pél­dául Bérczyt hogyan rúgta meg nyújtott lábbal az egyik debreceni játékos. Nem is a labdát akarta eltalálni. ★ Jobb félni, mint megijedni jelszóval a PMFC-Titán vezetői biztonsági em­berek szerződtettek a szombati mérkőzésre. A Trucker Biztonsági Szolgál­tató Kft. két testőre azért kapott feladatot az új-mecsekaljai pályán, mert Rabi Csaba klubigazgatót és Csongrádi Ferenc elnökségi tagot szombaton telefonon életveszélyesen megfenyegették: eltörik kezüket, lábukat, ha megakadályozzák az újonnan feltűnt budapesti szponzorcsoport és a PMFC szerződéskötését.­­ Délelőtt tíz órakor még szárazak voltak a pécsi utcák, utána azonban el­kezdett esni a hó. Később már annyira szakadt, hogy látni is alig lehetett. A kezdésre körülbelül három centiméteres hó borította a pályát, és végig sű­rű hóesésben folyt a játék. VII. 328. • 1996. december 1.