Nemzeti Sport, 1997. március (8. évfolyam, 59-87. szám)

1997-03-01 / 59. szám

2 NEMZETI SPORT ­ Csapatomból a legjobb teljesítményt FÜZESI ZSOLT nyújtot­ta. Elsősorban azért, mert a védelemben jól helyezkedett, ügyesen hozta ki a labdákat és jól is továbbította azokat. Az is érdeme volt, hogy egy az egyben sok támadást meg tudott akasztani, ügyesen szerelt, jól összefogta és irányította hátsó sorainkat. Határozott volt, de ki kell emelnem, hogy rajta kívül Mészáros és Szekeres is hozzájárult ahhoz, hogy a mérkőzés nagy részében helytálltunk, s az első félidőben tulajdonképpen mi irányítottuk a játékot. Laboragó I IMS® SCO Füzi helyett Farkas (5) és Kiss helyett Barna (5), mindkettő a szünetben, Sta­­nics helyett Potemkin (-) a 68., Jakab helyett Nagy T. (-) a 76. percben. Bereczki (11-esből) a 13., Erős a 72., Bereczki (öngól) a 88. percben. Bondarenko (reklamálásért) a 13., Bükszegi (Mészárost vágta fel) a 18., Fü­zesi (reklamálásért) a 24., Deák (reklamálásért) a 38., Petrók (Bükszegit vágta fel) az 53., Simon (Baranyival szemben szabálytalankodott) a 77. percben. Dr. Mezey György legjobbja - Nehéz helyzetben vagyok, mert szinte valamennyi játéko­somat meg kell dicsérnem. Elsősorban azért, mert a korán ka­pott gól ellenére mindegyik igyekezett az előzetesen megbe­széltek szerint futballozni. Számomra örömteli volt, hogy a já­tékosok egytől-egyig az utolsó pillanatig küzdöttek, hajtottak, futottak, úgymond: „daráltak”, s végül is ennek köszönhető, hogy meg tudtuk fordítani az eredményt. Ha mégis ki kell emelnem valakit, akkor az DRAGÓNER ATTILA. A fiatal kö­zéphátvéd mindig ott volt, ahol éppen lennie kellett, ahol éppen a legnagyobb szükség volt rá. Varga István legjobbja Somogyi Zsolt, Varga Béla JL TimiWFire ■wÜI a 13. perc: Balról Szekeres ívelt középre, Baranyi a jobbösszekötő helyéről visszafe­jelte a labdát középre, ahol Mészáros lekezelte, majd eltolta Csiszár mellett, amikor a hazaiak védője buktatta a szlovák légióst. Kiss játékvezető határozottan a bünte­tőpontra mutatott. Bereczki állt a labda mögé és a jobbra vetődő Végh fölött nagy erővel lőtte a hálóba a tavaszi idény első bajnoki gólját. 0-1 18. perc: Jakab egy szabadrúgásból, a balösszekötő helyéről ívelt középre. A rövid sarok felé érkezők közül Petrók csúsztatta meg a labdát, de az a kapu fölött szállt el. 20. perc: Kiss István a tizenhatos jobb oldali sarkánál jó labdaátvétellel lefordult őrzőjéről, de ballábas lövését Bíró védte. 21. perc: Egressy a jobbszélről - az alapvonal és a tizenhatos találkozásának köze­léből - végezhetett el szabadrúgást. Nagy erővel középre lőtt, a labda a berobbanó Kiss Istvánról mellé pattant. A kapu előtti tumultusban Petrók és Bereczki is megsé­rült, de rövid ápolás után mindketten folytatni tudták a játékot. 24. perc: Szabadrúgáshoz jutott a BVSC, a Csepel kapujától huszonkét méterre, a jobbösszekötő helyén. Egressy lőtt, a labda Bíró kapus melléről kipattant, végül a vé­dők felszabadítottak. 30. perc: Erős jobb oldali beadására a bal szélen Egressy hihetetlen magányban ér­kezett, de az utolsó pillanatban a kapujából kilépő Bíró lehúzta a beadást. 38. perc: Kiss István a csepeli térfél közepéről kitűnő labdával ugratta ki Bonda­­renkót, aki mellett csak a csapattárs, Egressy helyezkedett, de még ketten sem tud­ták bevenni a vendégek kapuját - az ukrán védő ballal a kapu mellé emelt. 42. perc: Erős indította a lesgyanús helyzetben lévő Kiss Istvánt, aki sarokkal meg­szelídítette a labdát, majd azt - óriási helyzetben - nyolc méterről a kifutó Bíróba lőtte. 44. perc: Egressy lépett ki a balösszekötő helyén, Bíró kapus messzire kifutott elé, a kisodródott támadó a szögletzászló közelében próbálta meg kicselezni a kapust. Ez ugyan sikerült, de a beadás már nem, mert a labdát végül a csepeli védők rúgták az oldalvonalon túlra. 59. perc: Bükszegi középről remekül indította a jobbösszekötő helyén érkező Erőst, aki egyből a középen kilépő Barna elé passzolt. Az NB I-es újonc rávezette a labdát Bíró kapusra, lövés helyett azonban a kaputól 13 méterre cselezni próbált, de elcsú­szott. Ezzel megtévesztette a csepeli védőket: a labda az üresen várakozó Egressy elé került, aki jobbal az üres kapu fölé emelt. 62. perc: Erős végezhetett el szabadrúgást a bal szélről, az alapvonaltól tíz méter­re, a tizenhatos oldalvonalának közelében. Jobbal, nagy erővel a jobb alsó sarkot vet­te célba, de Bíró résen volt és vetődve hárított. 64. perc: Az előreívelt labdát Baranyi fejjel továbbcsúsztatta a jobbösszekötő he­lyén érkező Jakab elé, aki futtából lőtt, ám Végh vetődve fogta a jobb alsó sarok fe­lé tartó labdát. 65. perc: Jakab egyedül ugrott ki a hazai védők közül, s mielőtt a 16-osnál utolér­ték volna a hazai védők, a balösszekötő helyén érkező Baranyi elé passzolt, aki 12 méterre a kaputól remek lövőcsellel ziccerhelyzetbe hozta magát. Már csak a kapus­sal állt szemben, de a párharcot Végh nyerte, miután a csatár lövését kiütötte a jobb alsó sarok elől. 68. perc: Egressy adott be röviden egy szögletet a jobb oldalról, a visszapattanó labdából ismételhetett, és az alig fél perce pályán lévő Potemkin középen érkezett, de a cserejátékos fejese néhány centivel a jobb kapufa mellé szállt. 72. perc: Szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat a csepeli kaputól 19 méterre, a jobbösszekötő helyén. Farkas átlépte a labdát, amelyet Erős jobbal a bal felső sarok­ba csavart. 1-1 85. perc: Gyors csepeli kontra végén Nagy Tamás került abszolút gólhelyzetbe, de nyolc méterről, ballal leadott, nagy erősségű lövése elzúgott a jobb kapufa mellett. 88. perc: Bükszegi a vendégtérfél közepén ballal indította a bal oldalon meglóduló Egressyt, aki az alapvonal közeléből átívelt a hosszú oldalra. Barna érkezett a labdá­ra, és öt méterről a bal oldali lécet találta el. A kipattanó labda Bükszegi elé került, aki lövés helyett cselezni próbált, és a védők közbeléptek. Végül Egressy lőtt tíz mé­terről, jobb lábbal, és a labda Bereczkin megpattanva került a csepeli kapu közepébe. 2-1 A tavasz első gólja: Bereczki 11-esből talált Végh kapujába A tévévita (háború?) újabb állomásához érkezett. A találkozó előtt ugyanis az öltözőfolyosón forgattak a zuglói és a csepeli kábeltévé munkatársai. A benn­fentesek már ekkor is tudni vélték, hogy dolgozni szeretne majd itt a TeleSport stábja is, ám az MTV munkatársai mindezt nem tehetik meg, miután nekik nin­csen erre joguk. A sajtótájékoztatón aztán kiderült, hogy ebben az ügyben egész pénteken „jöttek-mentek” a faxok, a közvetítési jogot birtokló Football Duó Kft., a Szőnyi út és az MTV között. Végül az érdekelt felek abban maradtak, hogy a televízió­­ a törvényre hivatkozva - ötven másodperces részletet közöl­het a mérkőzésről. A mérkőzés előtt fél órával még nem volt tisztázott, hogy va­laki a kamera mellett áll és stopperral méri-e az ötven másodpercet, vagy az MTV-stáb felveheti a mérkőzést, és a felvételből csak ennyi időt használhat fel. A vita - legalábbis a nézők szempontjából - nagyon szomorú véget ért, hiszen a sajtópáholyban láthattuk, hogy biztonsági emberek álltak a kamerák elé. Haj­dú B. István , a TeleSport riportere kérdésünkre elmondta: sajnos, egyetlen má­sodpercet sem tudnak megmutatni a nézőknek a találkozóból. Közben kiderült, hogy a 3 Sztár nevű cég, amely eddig a Góóól! című műsort készítette, ezt az összecsapást is rögzítheti, de azt egyelőre nem lehet tudni, hogy az összefoglaló hol kerül majd adásba... A helyzet kívülről nézve kaotikus, a nézők szempontjából pedig mélységesen lehangoló.★ Pénteki lapszámunkban - a találkozó beharangozójában - sérültnek tüntet­tük fel a csepeli Jakab Csabát. A göndör hajú támadó az egyik hétközi edzésen kapott a combjához, és nagy volt az ijedtség, hogy Jakab „megszakadt”. Nos, a meccs napjára kiderült: nincs komolyabb baj, olyannyira, hogy a csepeli csatár vállalni tudta a játékot.★ Dr. Mezey György, a BVSC szakosztály-igazgatója ült a hazaiak kispadján. Mint ismeretes, Dajka László, a zuglóiak edzője nem olyan régen gerincoperá­ción esett át, s még néhány hétig lábadozik, így Dajkát a főnöke helyettesíti, aki legutóbb négy és fél évvel ezelőtt, 1993 májusában Kuvaitban ült utoljára lab­darúgócsapat kispadján. ..A COC A futballtavasz első mérkőzésén, a BVSC-pályán - meglepetésre - a csepeli­ek ragadták magukhoz az irányítást, s egy 11-esből vezetést szereztek. 11-esből, amelyről most érdemes néhány szót el­mondani. Íme: március elsején Belfastban, a nemzetközi szabályalkotó bizottság ülé­sén a kapusok játékát elemzik. A benyúj­tott javaslatok közül egy újabb fontos részletet tudtunk meg dr. Szilágyi Györgytől. Eszerint, ha elfogadja a nagy­­tekintélyű testület az új szabályt, akkor a kapus a 11-es elvégzése előtt a gólvona­lon jobbra is, balra is elmozdulhat, sőt, akár el is vetődhet a rúgás előtt. No de, most... Nem tudni, hogy ha pénteken, a Csepel ellen, az ominózus 11-esnél a BVSC kapusa, Végh Zoltán már alkal­mazhatta volna az új szabályt, akkor (ta­lán) ki tudta volna ütni a labdát. Ám egyelőre térjünk vissza a jelenhez. A 11-esből elért gólt követően is maga­biztosabban és főként lelkesebben ját­szott a Csepel. Mintha a vasutasokat túl­ságosan is megzavarta volna a vendégta­lálat, elmondható hát: elég nehezen tértek magukhoz a kék-sárgák, gond volt, hogy a megszerzett labdákat elég sokáig tarto­gatták, s ezzel lehetőséget adtak a csepe­lieknek a közbeavatkozásra. Érdekes volt megfigyelni, hogy a vendégek védőjátéka Füzesi beállításával sokat javult, vala­mint Mészáros is meglepően jól játszott, és Szekeres is igen aktív volt. Tehát összeségében a csepeli együttesnek - ilyesmiről is ritkán lehet szólni... - klasszikus értelemben vett „tengelye” volt. A BVSC tisztességgel gyűrkőzött, megpróbálkozott ellenfele fölé kerekedni, ám - mint említettük - keveset mozogtak, s ritkán kerültek a Csepel kapuja elé. A fordulást követően bizonyos mérté­kig megváltozott a játék. Mezey György két új embert küldött a pályára. Úgy ala­kult át a hadrend, hogy Bükszegi beljebb húzódott, tulajdonképpen középcsatárt játszott. A hazaiak megpróbáltak ritmust váltani, jóval többet birtokolták a lab­dát, lényegében áthelyeződött a küzde­lem a vendégek térfelére. A Csepel to­vábbra is megpróbált erőteljesen véde­kezni, igyekezett a megszerzett labdákat minél tovább megtartani. A vendégek egyfelől megpróbáltak ráülni az ered­ményre - az egygólos sovány előny tartá­sára -, ugyanakkor ha módjuk nyílt rá, ügyes ellentámadásokat vezettek. Ahogy telt-múlt az idő, a BVSC ellenfele fölé kerekedett, várható volt, hogy előbb­­utóbb egyenlít, s ez Erős szabadrúgásgól­jával be is következett. Most már egyér­­teművé vált, hogy a Csepel számára ez a döntetlen is jó lenne, ám a hazaiak nem így gondolták, s végül - öngól által ugyan, de - megfordították az ered­ményt. A Szőnyi úti idénynyitón az első játék­részben a Csepel játékában láttunk több elgondolást, a második félidőben pedig a BVSC megpróbálta bebizonyítani, hogy helye van a dobogó körüli csatározásban. Különösen azért érdemelnek dicséretet a vasutasok, mert az utolsó pillanatig nem elégedtek meg a döntetlennel. A második félidőben szabadrúgásgóljuk és az öngól között volt még egy zúgó bal kapufájuk is, az újonc Barna révén. Érdekességek: a bajnoki idény első gólját a Csepel szerezte, az első hármas cserét a BVSC-től láttuk. A vasutasoké volt az évad első szabadrúgásgólja, a cse­peliek szerezték viszont az első idei ön­gólt a magyar bajnokságban. Kiss Géza játékvezető igyekezett kéz­ben tartani a mérkőzést. Néhány alka­lommal azért hibázott, mert partjelzői rosszul ítélték meg a lesállásokat, és az ő reagálásukat rendszerint elfogadta. Vili. 59. • 1997. március 1. Mestermérleg DR. MEZEY GYÖRGY: - Nagyon ér­tékesnek tartom a győzelmet. Ko­moly fegyvertény volt a Csepel le­győzése. Nagyon fegyelmezett, tu­datosan játszó ellenfelet tudtunk megverni, s tettük mindezt vert helyzetünkből. VARGA ISTVÁN: - Mindkét csapat jól küzdött, szinte mindvégig válto­zatos volt a játék. Mindkét kapu többször került veszélybe, a BVSC-t egyértelműen az dicséri, hogy vert helyzetből is fel tudott állni, és a maga javára fordította az ered­ményt.