Nemzeti Sport, 1997. augusztus (8. évfolyam, 208-237. szám)

1997-08-31 / 237. szám

8 Labdrúgó NB IB, NB II NEMZETI SPORT Salgótarján-Dorog 0-2 (0-0) Salgótarján, 1200 néző. Vezette: Kurmai (8) (Mezei, Eridély). SBTC: Szabó I 6 - Kajli 5, Sági 5, Kecskés 5, Nagy P. 6 - Pala­­ticzky 4, Németh 5, Szoboszlai 5, Forgó 5 - Szabó II 4, Győri 5. Edző: Kis Károly. DOROGI SE: Belányi 6 - Faragó 5, Borsos 6, Horváth G. 6, Móra 5 - Bodó 6, Brandhuber 5, Szépvölgyi 5, Takács 7 - Czifferi 5, Baj­kai 5. Edző: Honti József. CSERE: Palaticzky helyett Gubán (5) a szünetben, Szabó II he­lyett Hadusovszki (-) a 66., Czifferi helyett Kiss (-) a 68., Brand­huber helyett Toronyi (-) a 75., Forgó helyett Csatlós (-) a 76., Ta­kács helyett Vanicsek (-) a 86. percben. GÓLSZERZŐ: Takács 60., Toronyi a 86. percben. SÁRGA LAP: Szabó II (hátulról buktatta Horváthot) a 39., Szép­völgyi (időhúzásért) a 44., Győri (hátulról akasztotta Kisst) a 74., Kiss (földre vitte Nagy Pétert) a 80., Bajkai (reklamálásért) a 81. percben. SZÖGLETARÁNY: 5:4 (3:4) 17. perc: Brandhuber bal­­oldali­ szöglete után az üresen hagyott Faragó tíz méterről a jobb sarok­ra fejelte a labdát, Szabó kapus már verve volt, de Forgó a gólvo­nalról menteni tudott. 25. perc: Szabó II cselezgetett a dorogi tizenhatos előtt, majd Győri elé gurított, aki futtából azonnal kapura bombázott, s a labda a lécet érintve hagyta el a játékteret. 54. perc: Győri indítása után Szabó II amolyan „ajtó-ablak” helyzetbe került, ám a csatár tíz méterről az „égbe” lőtte a labdát. 60. perc: Czifferi nyargalt el a bal oldalon, majd remekül tálalt a belül egyedül érkező Takács elé, aki az ötös bal oldali csücskéről megcélozta a rövid sarkot, az erős lövés után Szabó kapus már csak beljebb tudta segíteni a labdát. 0-1 69. perc: A dorogi ötösnél a vendég védők fellökték Gubánt. A megítélt tizenegyesből Szo­boszlai magasan a léc fölé bom­bázott. 86. perc: Takács remek indítása után Toronyi lépett ki a balössze­kötő helyén, majd 12 méterről a bal alsó sarokba helyezett. 0-2 88. perc: Kisst vágták fel a tar­jáni tizenhatoson belül. A bünte­tőből Horváth a kapu jobb oldala felé gurított, de Szabó I gyors ve­tődéssel megfogta a labdát. Pénz, pénz, pénz... A dunaújvárosiak és a váci­ak bravúros legyőzése után is nehezen oldódik a feszültség a Salgótarjáni BTC háza táján. A városban mindent elkövet­nek a nagy múltú, ám mostan­ra a lét és a nem lét határára sodródott csapat megmentésé­ért! A népszerű fekete-fehér klub immár közel hatmillió forinttal tartozik a labdrúgói­­nak. A játékosok a legújabb ígéretek hatására a jövő hétig haladékot adtak a vezetőknek a részben még az előző baj­nokság óta húzódó tartozások kiegyenlítésére. Utána, ha mégsem lesz meg a pénz, a fiúk - ahogy azt sokat sejtető­­en elmondták - saját kezükbe veszik a sorsuk alakítását. Nos, meglesz-e a pénz a jö­vő hétre? Erről faggattuk Jeck Ferencet, az SBTC ügyvezető elnökét. - Örömmel mondhatom, hogy a széles körű összefogás eredményeképpen lassan kez­dünk kilábalni a válságból - közölte a sportvezető. - Úgy vélem, mindenekelőtt Puszta Béla polgármester úr és Kop­­ka László, az Egri Nyomda Kft. vezérigazgatója segítsé­gével mostanra a legégetőbb problémákon úrrá tudtunk lenni. Végre a játékosok is pénzhez juthatnak. A jövő hé­ten fizetünk! Mestermérleg KIS KÁROLY: - Rendkívül idegesen, kapkodva játszot­tunk, de még így is többször a magunk javára fordíthattuk volna az eredményt, ám a leg­nagyobb lehetőségekkel sem tudtunk élni. HONTI JÓZSEF: - Nagyon jó iramú, változatos, amolyan háromesélyes mérkőzés volt, örülök, hogy végül nekünk jött ki a lépés. ®®® A találkozó hangulata helyen­ként már-már a régi remek, bá­nyászrangadókat idézte. A két lelkes szurkolótábor hangpárbaja közepette nagy lendülettel estek egymásnak a csapatok. A házi­gazdák támadtak többet, mégis a villámgyors dorogi ellentámadá­sok jelentettek inkább gólve­szélyt. Nyílt, gyors ritmusú, hul­lámzó csatát láthatott a közönség. Az első félidő végefelé egyértel­műen fölénybe került az SBTC, a dorogiak hátsó alakzata azonban hibátlanul rombolta a tarjáni próbálkozásokat. Szünet után folytatódott a nagy iramú, változatos játék. Egymást érték a helyzetek, a gól azonban sokáig váratott magára, mert a támadók egymást múlták felül a lehetőségek elpuskázásá­­val. Egy tetszetős, villámgyors el­lentámadás végén aztán vezetést szereztek a dorogiak. Ezután a tarjániak mindent egy lapra téve támadtak, nemsokára lehetősé­gük is nyílt az egyenlítésre, de Szoboszlai az „égbe" lőtte a bün­tetőt. A házigazdák ezek után már görcsösen támadtak. A doro­gi védelem jól állt a lábán, és egy újabb formás ellenakció végén a vendégek bebiztosították a győ­zelmüket, amely csak azért nem lett még nagyobb különbségű, mert Horváth „elszórakozta” a ti­zenegyest. Kurmai játékvezető rutinosan tartotta kézben a találkozót. Balás Róbert rrem­ard­inff FC Hatvan-Tiszafüredi VSE-City Gas 1-1 (1-1) Hatvan, 500 néző. Vezette: Strehó (Heibl, ifj. Marcsuk). FC HATVAN: Nagy - Gephard - Pessek (Gohér, 69.), Bagócsi - Zvara, Kata, Pilcsuk, Laczkovics (Tóth N., 46.), Farkas (Gombos, 69.) - Pálinkás, Brezovszky. Edző: Fodor Imre. TISZAFÜRED: Krizsanovszki - Tóth, Kaszonyi, Földvári, Görbe - Polonkai, Moldván (Gál T., 56.), Barna (Muliter, 64.), Nagy L. - Csillag, Drágár. Edző: Boda Mihály. GÓLSZERZŐ: Brezovszky a 15. percben Zvara szabadrúgása után nyolc méterről csúsztatott a jobb alsó sarokba (1-0), Csillag a 45. percben jobb oldali beadás után pörgetett a bal sarokba (1-1). SÁRGA LAP: Földvári (Brezovszky felrúgásáért) a 33., Brezovszky (labdaelrúgásért) a 37., Barna (Zvara lerántásáért) a 42., Nagy L. (Zvara felrúgá­sáért) az 59., Pilcsuk (lökésért) a 73., Bagócsi (buk­tatásért) a 82. percben. A szélről támogatott hazai csapat kezdeménye­zett többet. Fölénye a 15. percben góllá érett. Ez­után érthetetlenül visszavett az iramból a hazai gárda. A vendégek ezt kihasználták, középpályása­ik többet birtokolták a labdát. Ennek ellenére a ha­zai védelem szarvashibája kellett ahhoz, hogy a fél­idő utolsó percében a Tiszafüred kiegyenlítsen. A második félidőben kitámadtak a vendégek, rájöt­tek, hogy akár meg is nyerhetik a mérkőzést. A ha­zaiak kettős cserével próbálkoztak, de ez sem ho­zott eredményt. Alacsony színvonalú mérkőzésen igazságos eredmény született. Jó: Gephard, Bagócsi, Brezovszky, ill. Földvári, Görbe, Tóth, Polonkai. Fodor Imre: - Tovább csináljuk, amit elkezd­tünk. Én is tudom, ez egyelőre kevés, de lesz még jobb is. Boda Mihály: - A második félidő alapján nyer­hettünk volna, de egy pont is pont. Szendi László Soroksári TE­­Demecseri Kinizsi 0-0 Soroksár, Haraszti út, 400 néző. Vezette: Krista (Dubraviczky, Birincsik). SOROKSÁR: Borsos - Frick - Takó, Erdélyi - Bősze, Tóth G. (Hidi, 64.), Szente, Soós, Joó - Gyu­­rováth, Tímár (Simon F., 65.). Edző: Gálvölgyi Ist­ván. DEMECSER: Szőr - Szűcs L. - Horváth M„ Drobni - Balogh T. (Hajnal, 81.), Brankovics, Ba­logh Je Seres (Lente, 70.), Hudák - Gombkötő (Tor­­da, 92.), Szilágyi. Edző: Eszenyi Dénes. SÁRGA LAP: Balogh T. (Tímár felrúgásáért) a 18., Drobni (Gyurováthot buktatta) a 41., Tímár (Horváthot rúgta fel) a 43., Soós (Szilágyit talpalta le) a 44., Tóth G. (reklamálásért) az 55., Horváth M. (Soós felvágásáért) a 74., Bősze (Lentét rántotta le) a 75., Gyurováth (reklamálásért) a 90. percben. Az első félidőben valamivel többet támadtak a hazaiak, de nem tudtak Szőr kapujának közelébe kerülni, ezért inkább távoli lövésekkel próbálkoz­tak. Tímár bombája a keresztlécet súrolta, míg Joó - jó 20 méterről - alig lőtt mellé. A túloldalon Hu­dák léc alá tartó szabadrúgását kellett kitornásznia Borsosnak, a demecseriek többször nem veszélyez­tettek. A félidő második felében eldurvult a játék, és kimaradt a meccs legnagyobb helyzete: Soós a kapu torkából lőtt fölé. A szünet előtt Gyurováth még fejelt egy kapufát, mintegy lezárva az első já­tékrész történéseit. Fordulás után még ritkábban kerültek veszélybe a kapuk, egyedül Krista játékvezetőnek akadt dol­ga, aki a rengeteg szabálytalanság miatt igen sűrűn nyúlt a zsebébe. Mezőnyjátékkal telt az idő, és egé­szen a 73. percig kellett várni arra, hogy helyzetet lásson a közönség. Ekkor viszont Gyurováth ki­hagyta a meccslabdát, 6 méterről a kifutó kapusba lőtt. A mutatott játék alapján egyik csapat sem ér­demelt egy pontnál többet, bár a ziccerekig eljutó Soroksár közelebb állt a győzelemhez. Jó: Takó, Szente, Simon F., ill. Horváth .. Szűcs L., Szilágyi, Gálvölgyi István: - Nem játszottunk jól, de hely­zeteink csak nekünk voltak, így az eredményben sajnos csalódnunk kellett. Eszenyi Dénes: - Küzdelmes, de alacsony színvo­nalú mérkőzést vívtunk, úgy érzem, az eredmény igazságos. T. Szabó Gábor buktatásáért­ a 75., Szekeres (időhúzásért) a 76. percben. Fél órán át a kapukat nem veszélyeztető, mérsé­kelt iramú játék folyt. A veszprémiek jól semlegesí­tették a két győri­eket, támadásban pontosabban játszottak, s a félidő hajrájában kétszer veszélyez­tették a győri kaput. Aztán az első győri kapura lö­vés gólt eredményezett. Fordulás után a győriek va­lamivel aktívabban játszottak, eseménydúsabbá vált a mérkőzés. A veszprémiek előtt is adódott helyzet, de képtelenek voltak azzal élni. Sőt, Varga Tamás tizenegyesből a kapu fölé lőtt. A Győri Dó­zsa töretlen akarásának és jobb helyzetkihasználá­sának köszönheti a győzelmét. Jó: Hermann, Horváth T., Sinkó, ill. Csík, Bényi, Kiss P. Kovács Lajos: - Játékunkban még rengeteg a ja­vítanivaló, de töretlen volt a csapat küzdőszelleme és a kapu előtt jobban feltaláltuk magunkat. Glázer Róbert: - Egyenlő erők küzdelmében a le­hetőségek jobb kihasználása döntött. Havasréti Béla Lövések Mészöly diszkójára A tévéhíradó szerint 765-ös kaliberű fegyverrel adtak le tizenöt lövést az egyik budapesti diszkó­ra. S hogy mit keres e hír a sportlapban? Nos, a Coctail nevű szórakozóhely tulajdonosa a Mészöly család. - Délután edzésről jöttem haza, amikor közölte velem anyósom a nem túl szívderítő hírt - mond­ta Mészöly Géza, aki az AEL Limassol labdarúgó­ja, s mi is Cipruson értük utol. - Tehát, semmi konkrétumot nem tudok erről mondani. - A bűnügyi filmekben ilyenkor szokták megkér­dezni: vannak önnek ellenségei? Kire gyanakszik? - Nem hiszem, hogy miattam, vagy a család mi­att történt volna meg ez a lövöldözés. Nekünk ef­­fektíve nincs közünk a diszkóhoz, nem vagyunk ott, az igaz, hogy „csak” a pénzünk fekszik benne. Remélem, a rendőrség hamarosan kideríti, mi mo­tiválhatta a tetteseket. Hirtelenjében arra gondo­lok, talán az csípheti valakiknek a szemét, hogy a ház két hónap alatt az egyik legjobb szórakozó­hely lett a városban. Most csak erre az irigységre tudok gondolni. Viszont az is lehet, hogy az egyik vendéget próbálták figyelmeztetni, de ezt is csak tippelgetem... - Mire gondolt, amikor megtudta, mi történt?­­ Szomorú, hogy ma már ilyen „chicagói” jele­netek zajlanak Magyarországon. Egyébként arra gondoltam, hogy ha valaki minket akarna megfé­lemlíteni, szerdán vagy szombaton támadott vol­na, akkor sokkal többen vannak a diszkóban. De nem tudok róla, hogy ellenségeim lennének. Az is megfordult a fejemben, hogy hagyjuk az egészet, ennyit nem ér... Nagyon szomorú vagyok. (somogyi) Viki. 237. • 1997. augusztus 31. Tiszaújváros-Csepel 0-0 Tiszaújváros, 1000 néző. Vezette: Varga S. (9) (Farkas, Nyilas). TISZAÚJVÁROS: Molnár 6 - Vámosi 6 - Czövek 5, Bocsi 5, Pipó 6 - Járai 5, Szabó 5, Márkus 6, Bordás 5 - Papp 0, Soós 5. Edző: Var­ga Zoltán. CSEPEL: Balázs 6 - Tyukodi 5 - Németh 5, Bereczki 5, Vermola 4 - Medgyes 6, Ágh 4, Bubcsó 6 - Rósa 4, Deák 6, Lukács 4. Edző: Gyimesi László. CSERE: Papp helyett Dobos (5) a 26., Loós helyett Besenyei (-) a 60., Lukács helyett Nemes (-) a 70., Dobos helyett Kurucz (-) a 84. percben. SÁRGA LAP: Deák (reklamálásért) a 34., Pipó (lerántásért) a 45., Vámosi (a labda elrúgásáért) a 78. percben. SZÖGLETARÁNY: 6:6 (3:2) , 10. perc: Rósa középen hozta fel a labdát, a mellette futó Lu­kácshoz passzolt, ő a bal oldalon feltűnő Bubcsót választotta, aki 18 méterről lőtt, és Molnár a jobb felső sarok elől a kapufa segítsé­gével tolta szögletre a labdát. 14. perc: Tyukodi utolsó hát­védként elvesztette a labdát, Já­rai rácsapott, 14 méterről leadott félmagas, jobb sarokba tartó lö­vése után azonban Balázs vetődve megfogta a labdát. 28. perc: Pipó hozta át a labdát a felezővonalon, Loóst szöktette középen, aki elől Balázs a 16-oson kívülre futva, lábbal szabadított fel. Balszerencséjére ellenfélhez, Bordáshoz került a labda, aki egyből az üres kapura ívelt, de a kapus visszafutva még menteni tudott. 31. perc: Dobos egy remek csel­lel lerázta magáról Bubcsót, egye­dül vezette kapura a labdát, de 14 méterről senkitől sem zavartatva, a kapu fölé emelt. 41. perc: Ágh a jobb oldalról élesen adott középre. Az ötösre érkező Deák elől Bocsi az utolsó pillanatban pöckölte ki a lab­dát. 53. perc: Dobos a jobbössze­kötő helyén átkígyózott a védel­men, a bal oldalon felfutó Szabó László elé tálalt, de Balázs a ka­pujából jó ütemben kicsúszva leszedte a középpályás lábáról a labdát. 59. perc: Deák a bal oldalon le­futotta Bocsit, az alapvonal köze­léből laposan visszagurított, az érkező Medgyes Rorán átlépte a labdát, így Rósa 15 méterről, sen­kitől sem zavartatva lőhetett ka­pura, de a hálóba tartó labda a becsúszó Vámosi lábáról szögletre pattant. 70. perc: Márkus bedobása után Besenyei meglódult a bal ol­dalon, laposan belőtt labdáját a középen érkező Járai mellé lőtte. 82. perc: Bocsi szabálytalanul akasztotta a kaputól 25 méterre Medgyest. A szabadrúgást Tyuko­di végezte el, a bal alsó sarok felé nyesett lövése nyomán azonban Molnár parádés vetődéssel szög­letre tenyerelte a labdát. Kiegyenlített mezőnyjáték jel­lemezte az első félidőt. A Csepel három csatárral próbálta áttörni a hazaiak védőfalát, ám a TSC szoros emberfogásos védekezésé­vel szemben nem volt orvossága. A félidő egyetlen igazi gólhelyze­te a csereként beállt Dobos előtt adódott, de ő a kínálkozó lehető­séget elügyetlenkedte. Szünet után sem változott a játék képe. A második tiszaújvárosi csere után csatár nélkül maradt hazaiak be­szorultak a kapujuk elé, a Csepel többet birtokolta a labdát, de a támadásaiban nem volt átütőerő. Sőt, a fellazult fővárosi védelmet néhányszor kellemetlen helyzetbe belátó A városi sportcentrum épí­tése miatt az 1997-98-as baj­noki versenyfutás őszi mérkő­zéseit (az MLSZ engedélyével) az egyik füves edzőpályán játssza a tiszaújvárosi csapat. Az eddigi hazai találkozókon a pályacsere miatt rendkívül sokat bosszankodtak a szur­kolók, mert a megszokott ké­nyelmes, fedett ülőhelyes né­zőteret fel kellett cserélniük a pálya szélén való ácsorgásra. Nem beszélve arról, hogy na­gyobb nézőszám esetén sokan csak a pálya egyes részletét látták, és így lemaradtak egy­­egy izgalmas eseményről. A Csepel elleni találkozóra az­tán változott a helyzet, hiszen az önkormányzat által vásá­rolt, körülbelül ötszáz nézőt befogadó, szétszedhető lelátót kapott az edzőpálya is. Az „ideiglenes tribün” egyszer már bizonyított, a magyar tri­­atlonsport történetében Tisza­­újvárosban először rendezett Világkupán olyan közönséget szolgált ki, amely fergetes biz­tatással űzte, hajtotta a ver­senyzőket. Most a tiszaújváro­si labdarúgást szerető szurko­lók vették birtokukba a tri­bünt, és ők is példát mutattak buzdításból, hozták az újvárosi ellentámadá­sok. Küzdelmes, de alacsony szín­vonalú mérkőzésen, igazságos döntetlen született. Varga Sándor játékvezető nagyszerűen vezette a két sport­szerű csapat összecsapását, min­den apró szabálytalan megmoz­dulást azonnal észrevett. Kiss Péter NYUGATI CSOPORT­­ Győri Dózsa-Horváth Gumi-Jutás Veszprém 3-0 (1-0) Győr, 500 néző. Vezette: Kispál (Radvánszky, Monostori). GYŐRI DÓZSA: Hermann - Sinkó (Teidl, 78.) - Fajkusz, Kovács L. - Szekeres, Szabó A. II, Szőke (Vallai, 83.), Horváth T., Germán - Hajszán, Szabó A. I (Makkos, 69.). Edző: Kovács Lajos. VESZPRÉM: Varga T. - Foki - Bognár, Csík - Zsebe, Grősz, Maróti, Vékony - Bényi, Kiss P., Mol­nár P. (Rajki, 61.). Edző: Glázer Róbert. GÓLSZERZŐ: Fajkusz a 35. percben szabadrú­gás után a kapu előtt állókról lecsorgó labdát Var­ga Tamás lábai között küldte a hálóba (1-0), Sin­kó a 63. percben 28 méteres szabadrúgásból a bal alsó sarkot lőtte ki (2-0), Szőke a 82. percben a Varga Tamás által kiütött labdát fejelte a hálóba (3-0). SÁRGA LAP: Kiss P. (reklamálásért) a 13., Faj­kusz (Kiss P. buktatásáért) a 28., Hajszán (Zsebe visszahúzásáért) a 30., Vékony (Szekeres lerántásá­ért) a 34., Germán (Zsebe buktatásáért) az 52., Her­mann (Kiss P. elütéséért) a 67., Maróti (Szabó A. II Mestermérleg VARGA ZOLTÁN: - Egy kicsit bosszankodom, mert a helyzetek alapján mi álltunk közelebb a győzelemhez. GYIMESI LÁSZLÓ: - Csak annak örülhetünk, hogy nem kap­tunk gólt, a többit pedig gyorsan el kell felejtenünk. Gratulálok a Tiszaújváros lelkes játékához! Györköny-Lombard FC Tatabánya 0-1 (0-1) Györköny, 600 néző. Vezette: Vavika (Tóth, Bá­­nóczki). GYÖRKÖNY: Koszta Z. - Nagyfalusi (Kindl, 73.), Keszeg, Erdélyi - Novák, Somogyi, Kolovics, Mészáros, Krausz (Hahn, 80.) - Farsang, Molnár (Kollár, 73.). Edző: Gracza Tibor. TATABÁNYA: Pikács - Szabó Z. Cseri, Szabó V. - Herbály, Kovács A., Simon, Dali - Szoboszlai (Tüske, 60.), Varró (Csizmadia, 60.), Petres (Szűcs, 76.). Edző: Ebedli Ferenc. GÓLSZERZŐ: Petres a 42. percben öt méterről a bal alsó sarokba fejelte Simon szabadrúgásából a labdát (0-1). SÁRGA LAP: Szoboszlai (labdaelrúgásért) az 50., Szabó Z. (Kolovics felrúgásáért) az 54., Somo­gyi (reklamálásért) a 76., Erdélyi (Szűcs visszarán­­tásáért) a 83., Keszeg (reklamálásért) a 90. percben. Nagy iramú mérkőzésen két jól felkészített csa­pat nagyszerű játékot produkált. A györkönyi együttes került fölénybe, de nem tudott gólt elérni. Az első félidő végén viszont egy pontrúgás utáni fe­jesből váratlanul megszerezte a vezetést a vendég­csapat. A második félidőben a tatabányaiak telje­sen beszorultak, csak a védekezéssel foglalkoztak. Végül mégis ők örülhettek, mert előnyüket meg­őrizték. Jó: Somogyi, Mészáros, Krausz, Keszeg, ill. Sza­bó V. Petres, Pikács. Gracza Tibor: - Mezőnyfölényünket nem tudtuk gólra váltani, egy szerencsés találat döntött. Ebedli Ferenc: - Lehet, hogy a játékban ma szür­kébbek voltunk, viszont eredményesek. Weinhardt János