Nemzeti Sport, 1997. szeptember (8. évfolyam, 238-267. szám)

1997-09-01 / 238. szám

______________ Labdarúgó Labdarúgó NB I ■HÍR MM HUNI MM — Tiszakécske, 3000 néző. Vezette: Bede (8) (Cserna, Ring). TISZAKÉCSKE: Nagy Zs. 6 - Bálla L. 7, Barna Zs. 6, Thaly 6 - Maczkó 6, Mol­nár 6, Unyatinszki 6, Nagy L. 7, Szántó 6 - Bálla M. 8, Török 6. Edző: Szur­­gent Lajos. BVSC: Koszta 6 - László 6 - Komlósi 5, Bondarenko 6, Füzi Á. 6 - Csillag 6, Csiszár 6, Erős 7, Usvat 6 - Kiss 7, Bükszegi 7. Szakosztály-igazgató: dr. Mezey György. CSERE: Usvat helyett Barna Cs. (6) a szünetben, Barna Zs. helyett Mike (6) az 58., Kiss helyett Csordás (6) a 60., Unyatinszki helyett Bujáki (-) a 67., Erős helyett Zováth (-), Szántó helyett Szarvas (-) mindkettő a 76. percben. GÓLSZERZŐ: Török a 6., Kiss a 27., Bálla M. (11-esből) a 29., Bondarenko (11-esből) a 44., Kiss a 46., Bálla M. a 88. percben. SÁRGA LAP: Erős (ellökte Unyatinszkit) a 31., László (Törököt buktatta) a 35., Bondarenko (reklamálásért) a 71. percben. SZÖGLETARÁNY: 5:9 (2:5). 3® Néder István Szemük Péter, a BVSC technikai vezetője: - Igazán vendégszeretők a házigaz­dák velünk szemben, de ennek ellenére kegyelmet nem adunk. 6. perc: Unyatinszki a felezővonalnál szerelte Usvathot, átadása után egyből vissza­kapta a labdát Balla Mihálytól a jobb oldalon, majd Füzi mellett betört a tizenhato­son belülre, pontosan középre gurított, és Török hat méterről passzolt a kapuba. 1-0 14. perc: Kiss beforgatta védőjét a tizenhatos vonalánál, Erős elé tálalt, s a közép­pályás félmagas bombája alig egy méterrel zúgott el a kapu mellett. 24. perc: Molnár indította Szántót a bal szélen, a gyorsléptű kécskei támadó át­ívelt a jobb oldalon érkező Bálla Mihályhoz, aki kapura fejelt, ám Koszta reflexmoz­dulattal szögletre mentett. 27. perc: Bálla László hazaadását követően Nagy Zsolt röviden rúgta ki a labdát, Csillag azonnal eszmélt, és kihasználta a kapus hibáját. Laposan Kisshez gurított, a BVSC támadója pedig nyolc méterről ballal a jobb felső sarokba pörgetett. 1-1 29. perc: Csiszár kézzel ellökte a labdát mellette elgurító Szántót a tizenhatoson belül: tizenegyes. A labda mögé Balla Mihály állt, és a kapu jobb oldalába emelt. 2-1 38. perc: Kiss lövése Thalyról felpattant, az aláhulló labdát Bükszegi tizenkét mé­terről, egyből kapura küldte, és Nagy Zsolt bravúrral az alapvonalon túlra mentett. 44. perc: Egy bal oldali beívelésnél Thaly kézzel ellökte Bükszegit a tizenegyes pont közelében. Bede játékvezető ezúttal is büntetőt ítélt, amelyből Bondarenko hig­gadtan gurított a jobb alsó sarokba. 2-2 Magyar Ágnes, a Nagykőrösi Konzervgyár műszaki raktárosa: - Nagyon el va­gyok keseredve. A Tiszakécske nem tudta megtartani előnyét a szünetig. Remé­lem, Szurgent mester, mint annyiszor, megint lelket tud önteni a fiúkba. 46. perc: Füzi a bal szélen robogott előre, lefutotta Unyatinszkit, majd az alapvo­nal közeléből pontosan gurított középre, ahol Kiss könnyedén belsőzte a hálóba a labdát. 2- 3 72. perc: Balla Mihály emelt a kapu előterében „felejtett” Törökhöz, a csatár azon­ban tizenkét méterről nem tudta Koszta mellett a kapuba gurítani a labdát. 74. perc: Barna Csaba száguldott el Thaly mellett, Bükszegihez ívelt, a vendégek támadója pedig Erős elé emelte a labdát. A vasutasok középpályása azonban lezse­ren fejezte be az akciót, átemelte a labdát Nagy Zsolton­­ és a keresztléc fölött... 80. perc: Szarvas jobbról befelé indulva kicselezte Füzit, kapura fordult, ám bal lábas lövését Koszta biztos kézzel hárította. 88. perc: Szarvas volt ismét a főszereplő, megint jobbról adott középre, az ötös sar­kán Balla Mihály emelkedett a legmagasabbra, és a kécskei csatár fejéről a jobb sa­rokba vágódott a labda. 3- 3 Stadler József, a Stadler FC elnök-tulajdonosa: ■ a Tiszakécske a megingásaiért pontokkal fizetett. Nagyon jó mérkőzést láttam, RESTLAND üdülőfalu Tiszakécske Láthatóan tartott fővárosi ellenfelé­től a tiszakécskei gárda, hiszen a kezdő sípszó után nyomban visszahúzódott saját térfelére. A BVSC ezzel mit sem törődve, a jól bevált kétérintős iramjá­tékát alkalmazta. Arra azonban nem gondoltak a zuglóiak, hogy az első át­adási hibát könyörtelenül kihasználja a vendéglátó együttes, amely később a vezetése birtokában talán a szükséges­nél is jobban óvta az eredményt. Tartó­san a vasutasok birtokolták a labdát, tetszetős megoldásaik azonban nem ve­zettek eredményre. És megint a Tisza­kécske került helyzetbe, és ha Balla Mihály kihasználja a ziccerét, nyugod­tan vonulhattak volna az öltözőbe a hazaiak. Ehelyett a kécskeiek össze­hozták „ügyeletes potyagóljukat”. SUZUKI ÁSZ Telefon: 271-8813 ...tudja, az M3-as kivezető szakaszán, a Szerencs utcánál... IFA W50, L60, AVI­A alkatrész-szaküzlet, 6100 KISKUNFÉLEGYHÁZA, DR. HOLLÓ L.U.41. TELEFON: 06 (76) 466-552 VARIENS KFT. Balla Mihály két perccel a befeje­zés előtt szerezte második (csapata harmadik) gólját. Bálin Mihály két ,ny,íl'óra perccel a befejez "jég a szünet rés előtt szerezte a­ra­nyolt a második (csapata a meccs,el- Sót, a második harmadik) gólját. félidőt is góllal kezdte a BVSC, és ettől mintegy negye­de bal sarokba tartó labdáját védte Koszta. Mike és főként Szarvas beállí­tásával labdabiztosabbá vált a Tisza­kécske a középpályán, de a Bálla, Tö­rök ékpár Maczkóval kiegészülve sok­szor kiismerhetőnek bizonyult, így az­ Mestermérleg SZURGENT LAJOS: - Jól felké­szült, sokat futó csapattal szem­ben kétszer is vezettünk, a döntet­lent igazságosnak tartom. DR. MEZEY GYÖRGY: - Azért vesztettünk pontokat, mert szellő­­sen védekeztünk. Ezért aztán a Ti­szakécske rászolgált az egy pont­ra, tán a BVSC építhetett a gyors ellentá­madásokra elsősorban Barna Csaba és Bükszegi futtatásával. Futottak azonban a hazaiak is, véde­kezésüket jócskán előretolták, és nagy elánnal küzdöttek az egyenlítésért. Tö­rök lábában benne is volt a harmadik hazai találat, ám a rutinos Kosztán még ő sem tudott kifogni. Az egész mérkőzéssel kapcsolatban elmondható, hogy a jóval kevesebb hi­bát elkövető csapat számíthatott a győ­zelemre. A Tiszakécske saját bőrén ta­pasztalhatta, hogy amíg az NB II-ben szinte büntetlenül hibázhatott, addig a legmagasabb osztályban az ilyen luxus súlyos következményekkel járhat, ha­csak... nincs a csapatban egy „Balla Mihály kaliberű” játékos, aki a legvá­ratlanabb pillanatokban is képes gólt szerezni. Így történt ez a tiszakécskei találko­zón, a mérkőzés hajrájában született az egyenlítő találat, amikor már a BVSC egyetlen játékosa sem gondolt arra, hogy a csapata pontot veszíthet. Bede játékvezetőnek nem volt nehéz dolga, hiszen két játszó, sportszerű együttest dirigálhatott jó érzékkel. adidas zm.v raab kard­er Wfi az ob­­ állása 1. Győri ETO FC 6 6 - - 13- 6 18 2. Vasas DH 6 5 - 1 17- 7 15 3. MTK FC 6 4 1 1 16- 9 13 4. BVSC-Zugló FC 6 3 3 - 14- 8 12 5. Újpesti TE 6 3 2 1 12- 7 11 6. Ferencváros 6 3 2 1 11- 8 11 7. Videoton FC 6 6 3 2 1 10- 8 11 8. Haladás VFC 6 3 - 3 10- 7 9 9. Diósgyőr 6 2 1 3 11-8 7 10. DVSC-Epona 6 2 1 3 6- 9 7 11. Békéscsaba 6 2 1 3 5-12 7 12. Ecker-Stadler 6 1 3 2 6- 8 6 13. Tiszakécske 6 12 3 10-15 5 14. Gázszer FC 5 113 7-84 15. Siófok 6 114 5-9 4 16. Zalahús ZTE FC 5 1­4 3-93 17. Kispest-HFC 6 1­5 5-1­ 6 3 18. Vác FC 6 - 2 4 9-16 2 Az 5. fordulóban félbeszakadt Gázszer-Zalahús ZTE találkozót október 12-én, vasárnap 17 órától játsszák újra. A 6. forduló válogatottja Kirí (Ecker-Stadler) 7 - Bálla L. (Tiszakécske) 7, Sebők (Új­pest) 6, Stark (Győr) 6 - Nyilas (FTC) 7, Szőke (Zalahús ZTE) 7, Vincze O. (FTC) 7, Dvéri (Videoton) 7 - Bálla M. (Tiszakécske) 8, Hámori (Vasas DH) 7, Kiss I (BVSC) 7. ­­| A 7. forduló műsora­ ­k­ Szeptember 3. szerda: BVSC-Zalahús ZTE FC 15.30, Debre­­cen-Békéscsaba 15.30, Vác FC-FTC 17.30 (MTV), Haladás VFC-Kis­­pest-HFC 19, Ecker-Stadler-Tiszakécske 19, Siófok-Győri ETO FC 19, Gázszer FC-Újpest 19, Vasas DH-Videoton FCF 19, MTK FC­­Diósgyőr 19.30. Góllövőlista 6 gólos: Illés (MTK), Hámori (Vasas DH) 5 gólos: Váczi (Vasas DH) 4 gólos: Vincze O. (Ferencváros), Tieber (Gázszer), Mracskó (Győr), Kovács S. (Haladás), Balla M. (Tiszakécske), Kovács Z. (Újpest) 3 gólos: Kiss I. (BVSC), Rákóczki, Kulcsár (Diósgyőr), Fehér M. (Győr), Plókai M. (Haladás), Borgulya (Ecker-Stadler), Kenesei K. Orosz (MTK), Szanyó (Újpest), Andrássy, Lévai (Vác) 2 gólos: Potemkin, Usvat (BVSC-Zugló), Ilea (DVSC-Epona), Nyi­las (Ferencváros), Medvid (Gázszer), Vayer (Győr), Varga K. (Hala­dás), Halmai (MTK), Kovács B., Ördög (Siófok), Szántó (Tiszakécs­ke), Herczeg M. Tóth N. (Újpest), Mónos, Szilveszter (Vasas DH), Dvéri, Takács, Urbonas (Videoton) 1 gólos: Dani, Dobi, Kálai, Raducu, Stoica (Békéscsaba), Bonda­renko, Bükszegi, Csillag, Erős, László, Rósa D. (BVSC-Zugló), Arany, Djurisics, Sira, Ulveczki (DVSC-Epona), Buliga, Jakab, Ki­ser, Téger (Diósgyőr), Farkas, Hadár, Kovács Zs. (Ecker-Stadler), Albert, Dragóner, Hrutka, Lipcsei, Nicsenko (Ferencváros), Bekő (Gázszer), Csató S., Fodor, Szarvas (Győr), Bonchis (Haladás), Bárá­nyos, Dubecz, Jovanovics, Kovács K., Plókai A. (Kispest), Egressy, Kuttor (MTK), Sánta (Siófok), Maczkó, Molnár I., Szarvas, Török (Tiszakécske), Galaschek, Maczó (Vasas), Horváth P., Kasza, Sipeki (Vác), Korsós, Róth, Vancsa (Videoton), Kámán, Szabó II, Szőke (Zalahús ZTE)★ Öngól: Csóka (Zalahús ZTE) - a Diósgyőr ellen, Diczkó (Békéscsa­ba) - a BVSC ellen, Németh (Haladás) - a Videoton ellen, Salagean (Győr) - az Újpest ellen, Szamosi (MTK) - a Győr ellen. Nézőszám Akik a góllövőlistát vezetik: Illés Béla (MTK FC) és Hámori Ferenc (Vasas Danubius Hotels) 1. Diósgyőr 2. Ferencváros 3. Zalahús ZTE 4. Győr 5. DVSC-Epona 6. Siófok 7. Haladás 8. Videoton 9. Békéscsaba Ecker-Stadler 11. Vasas DH 12. Tiszakécske 13. Újpest­ 14. Gázszer 15. MTK FC 16. Kispest-HFC 17. BVSC-Zugló Vác FC 4/58 000 3/31 000 3/25 000 3/22 000 2/14 000 3/19 500 3/17 000 3/16 000 3/15 000 3/15 000 2/ 9 000 3/13 000 4/16 500 2/ 7 000 3/ 9 100 3/ 7 000 3/ 6 500 3/ 6 500 Átlag: Átlag: Átlag: Átlag: Átlag: Átlag: Átlag: Átlag: Átlag: Átlag: Átlag: Átlag: Átlag: Átlag: Átlag: Átlag: Átlag: Átlag: 14 500 10 333 8 333 7 333 7 000 6 500 5 667 , 5 333 5 000 5 000 , 4 500 4 333 4 125 3 500 3 033 2 333 2 167 , 2 167 dórára megzavarodott a Tiszakécske. Jól érezhető volt ekkor, ha újabb gólt szerez a vendégcsapat, borítékolható számára a három pont. Kiss és Csillag előtt nyílt is lehetőség az előny növelé­sére, aztán Barna Csaba lőtt az oldal­hálóba, míg a túloldalon csupán Macz­ Erre az alkalomra „hadat üzentek” egymásnak, pedig­­ édestestvérek... Mindketten Kecskeméten kezdték a futballt, sőt már ott is játszottak egy­más ellen mégpedig a KTE és a KSC színeiben. Barna Csaba, az idősebbik fivér (27), a BVSC öltözőjében készülődött, a fiatalabb, Zsolt (22) pedig a Tiszakécske védelmének tengelyében viselhette a jól „bejáratott” hármas mezt. Kettejük párharcára könnyen sor kerülhetett volna már a kezdő síp­szó után, hiszen Csaba a BVSC támadó középpályása, csak hát... Dr. Mezey György nem jelölte a játékost a kezdőbe, annak ellenére, hogy szerdán a KEK-meccsen hatvanegy percig élvezte a bizalmat. - Egyáltalán nem vagyok elkeseredve azért, mert nem kezdőként lépek pályára - mondta Barna Csaba. - Hosszú időt hagytam ki sérülés miatt, ezért nyilvánvaló, hogy még utol kell érni magam. Remélem, szünet után azonban pályára léphetek, ám arra semmiképpen nem gondolok, hogy a tú­loldalon az öcsémmel kell farkasszemet néznem. Úgy érzem bármi is lesz az eredmény, a meccs után gratulálni fogunk egymásnak. S hogy mit mondott minderre Barna Zsolt? - Egyáltalán nem foglalkozom a családi kapcsolattal, abszolút kizárom a játékból azt, hogy a túloldalon esetleg szembetalálom magam a bátyámmal - mondta a tiszakécskei védő. - Többször előfordult ez már Kecskeméten, és mint ahogy korábban, úgy most itt is a lefújás után is ugyanúgy fogok a sze­mébe nézni, mint bármikor. Igaz, hogy Csaba nem a kezdőcsapat tagja, de ha pályára lép, akkor csupán úgy fogok rá tekinteni, mint az ellenfél egyik friss játékosára. NB _\ P^^pf NEMZETI SPORT___________________________________________________________________________________________Vik­. 238. • 1997. szeptember 1. *