Nemzeti Sport, 1997. december (8. évfolyam, 328-354. szám)

1997-12-01 / 328. szám

4_____ J [ NEMZETI SPORT Labdarúgó NB IB Szolnoki MÁV-Neusiedler- Komlói Bányász 2-1 (1-1) Szolnok, 1500 néző. Vezette: Jenei (9) (Nyilas, dr. Hegyi) SZOLNOK: Bicskei 6 - Major L. 5 - Draskóczi 6, Balogh 6, Kohá­­ri 5 - Bontovics 5, Horváth 6, Silinger 7, Ludasi 5 - Major L. 5, Fe­­dor 7. Edző: Szatmári János. KOMLÓ: Herbert 6 - Korcsmár 6 - Mosonyi 6-2,4, Schuszter 6, Kolesánszky 6 - Nagy A. 6, Dömény 6, Dárdai B. 5, Geisz 5 - Stem 6, Gálffy 5. Edző: Dárdai Pál. CSERE: Ludasi helyett Bernáth (6) az 55., Dárdai B. helyett Ko­vács (5) az 59., Gálffy helyett Varga (5) a 60., Bontovics helyett Dorcsák (-) a 63., Stem helyett Prrol (-) a 81., Fedor helyett Antal (-) a 87. percben. GÓLSZERZŐ: Schuszter a 17., Fedor a 42., Fedor a 80. percben. SÁRGA LAP: Major L. (Gálffy akasztásáért) a 6., Schuszter (Fe­dor gáncsolásáért) az 53., Mosonyi (szövegelésért) az 54., Bernáth (rossz ütemű becsúszásért) az 58. percben. KIÁLLÍTVA: Mosonyi az 54. percben. SZÖGLETARÁNY: 8:4 (4:3) 4. perc: Silinger átadásával Major Sándor viharzott el a jobb oldalon - már az ötösön belül járt, de kisodródott, s begurítás he­lyett a bal kapufára vágta a lab­dát. 17. perc: Jobb oldali szögletből átszállt a labda a túlsó oldalra, ahonnan Stern középre stukkolt az üresen álló Schuszter felé, aki szintén fejjel négy méterről to­vábbított a hálóba. 0-1 38. perc: A komlóiak kigurigáz­­ták a szolnoki védelmet, Stern lö­vése nyomán azonban a labda az oldalhálóban landolt. 42. perc: Ludasi balról futtából ívelt a kapu elé, ahol Fedor hat méterről fejelte a labdát a bal sa­rokba. 1-1 54. perc: A szövegelő Mosonyi sárga lapot kapott, ám a figyel­meztetést követően kommentárt fűzött a történtekhez, Jenei pedig kiállította. 59. perc: Fedor hagyta faképnél őrzőjét a bal szélen, pontos begu­­rítása az ötösön beszorult Major Sándor talpa alá. 73. perc: Lilinger bejátszását Major Sándor tiszta helyzetben 14 méterről a bal sarok mellé gu­rította. 80. perc: Lilinger újabb remek passzát Fedor ezúttal 12 méterről helyezte a kapu bal oldalába. 2-1 A Szolnok ragadta magához a kezdeményezést, a vendégeket térfelükre szorítva, tartós presszó-Mestermérleg SZATMÁRI JÁNOS: - Azt hiszem, nincs miért szégyen­keznünk. Bár az őszi szezon folyamán teljesítményünk oly­kor hullámzott, de egy ilyen hosszú menetelésben ez is a futball velejárója. DÁRDAI PÁL: - Saját ma­gunkat vertük meg egy fegyel­mezetlenség miatt. Mégis úgy érzem, a játék képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. ez gyakorolt a hajnalban újrain­dult bányászokra. Komlói részről Dömény lövése suhant el centi­méterekkel mellé, a másik olda­lon Major Sándor mindkét oldal­só kapufát megtalálta, aztán ne­gyedóra után fordult a kocka. A jól kontrázó Komló egyre veszé­lyesebbé vált, Schuszter gólja előtt nagyszerűen mattolták a ha­zai védelmet. Egyből „megnyúlt” a mezőny, mindkét csapat bátran, élvezhető színvonalon futballo­zott az első játékrészben. A második félidő elején ugyan­csak a MÁV kezdeményezett töb­bet, de a fiatalabb és valamivel mozgékonyabb vendégek nemcsak állták a sarat és a rohamokat, ha­nem gyors ritmusváltásokkal állan­dó riadalmat keltettek a vasutas­védelemben. Mosonyi kiállítása megnövelte a vendéglátók győzelmi esélyét, amit megérezve, kettős cse­rét eszközölt Dárdai mester. A kér­dés csupán az maradt, hogy a ruti­nosabb Szolnok játékban képes lesz-e felülkerekedni? Óriási küz­delmet hozott az utolsó negyedóra, kúsztak-másztak a játékosok a győztes gólért. Azt végül a Szolnok szerezte meg, mert a soraiban ját­szó Lilinger számos esetben pará­dés átadásokkal szolgálta ki társa­it, amelyek a fokozatosan fáradó komlóiakat megoldhatatlan feladat elé állították. Jenei játékvezető sokat futott a nehéz talajon, korrekt döntéseivel pedig még a lelátón is elismerést váltott ki. Néder István Törött ujjal Gelei Károly két mérkőzés híján végigvédte az elmúlt évet és ezt az esztendőt. A szolnokiak harminckét esz­tendős kapusa az utolsó két fordulóban kénytelen volt át­adni a helyét ifjabb Bicskei Bertalannak.­­ Már csaknem besötétedett az edzésen, amikor egy labda­fogásnál fájdalmat éreztem a bal kezem kisujjának végén. Kiderült, hogy az utolsó ujj­percemből egy csontdarab le­tört, ezért azonnal orvosi be­avatkozásra volt szükség. Haj­dú Attila szakorvos úr másnap meg is operált, majd sínnel rögzítette a sérült részt. Hat hétig nem nyúlhatok labdához, de ez ebben az időszakban nem igazán zavar, hiszen a januári felkészülést már teljes értékű játékosként végezhetem - mondta a hórihorgas hálóőr. Nagykanizsa-Dunaferr 1-2 (0-0) Nagykanizsa, 1500 néző. Vezette: Szabó J. (7) (Ring, Tompos) NAGYKANIZSA: Czigeth 6 - Kiss 5 - Pálfi 5, Horváth J. 4 - Agics 6, Kovács L. 6, Csörnyei 4, Visnovics 5, Somogyi 4 - Horváth Gy. 6, Horváth L. 4. Edző: Madár Gábor DUNAFERR: Bita 7 - Ács 7 - Tóth 6, Jaki 6 - Sowunmi 7, Popo­­vics 5, Ruppert 5, Tamás 5, Mikler 5 - Lengyel 6, Tököli 7. Edző: Gálhidi György CSERE: Somogyi helyett Farkas (5) az 55., Csörnyei helyett Gor­­dian (-) a 63., Pálfi helyett Gersics (-) a 71 .,Tököli helyett Harma­ti (-) a 91. percben. GÓLSZERZŐ: Tököli az 54., Tököli a 77., Horváth Gy. 88. percben. SÁRGA LAP: Tamás (Visnovics buktatásáért) a 47., Kiss (Tököli fellökéséért) a 64. percben. SZÖGLETARÁNY: 9:7 (2:2) 15. perc: Horváth József húsz­méteres szabadrúgását Bita a bal alsó sarok elől ütötte a mezőnybe. 20. perc: Agics tizenöt méteres lövését Bita gyors vetődéssel bra­vúrral mentette. 22. perc: Popovics átadása után a lesről kilépő Tököli elől a messzire kifutó Czigeth lábbal mentett. 35. perc: Kitűnő hazai táma­dást vezettek a piros-kékek. Hor­váth József bal oldalról adott kö­zépre, Visnovics és Horváth Gyu­la azonban a kapuvonalon elhi­bázta a lehetőséget. 54. perc: Sowunmi a jobb olda­lon könnyedén elhúzott Horváth József mellett, majd a támadást követő Tökölihez passzolt, aki tíz méterről a bal sarokba lőtt. 0-1 60. perc: Horváth József nagy hibájából Lengyel egyedül iramo­dott kapura, és tíz méterről óriási helyzetben a kapu mellé helye­zett. 77. perc: Ruppert bal oldalról lőtte be a labdát, a védők röviden mentettek, és a berobbanó Tököli nyolc méterről lőtt a kapu köze­pébe. 0-2 80. perc: Gordian tizenöt méte­res lövését Bita kiütötte, a berob­banó Horváth Gyula öt méterről helyezett a kapuba, de a partjelző és a bíró lest látott. 88. perc: Gersics jobb oldali szabadrúgása után Gordian ki­lenc méterről a kapufára bólin­tott, és a kipattanó labdát Hor­váth Gyula három méterről bom­bázta a kapuba. 1-2 92. perc: Farkas tizenöt méte­res bombalövését a kapus nagy bravúrral ütötte az alapvonalon túlra. Jó, hogy vége... A dél-zalai városban örül­nek, hogy vége lett a bajnok­ság őszi idényének, hiszen a piros-kék kedvencek a befeje­ző három fordulóra alaposan leeresztettek. A záró szakasz­ban csupán egy pontra futotta az Olajbányász erejéből. Pedig az azt megelőző nyolc forduló­ban a lehetséges huszonnégy bajnoki pontból húszat be­gyűjtöttek a kanizsaiak. A várt jó folytatás azonban elmaradt, a Nyíregyháza, a Szeged és a Dunaferr ellen sem sikerült győzniük. Fontos pontok úsz­tak el, olyanok, amelyek a vég­­elszámolásnál bizony nagyon fognak hiányozni, létért, és veszélyes kontráikkal egyre több zavart okoztak Czi­geth kapujánál. Szünet után nagy lendülettel és veszélyesen táma­dott a kanizsai gárda, de egy dur­va védelmi hibából az újvárosiak szereztek előnyt. A bekapott gól visszavetette a zalaiakat, akiknek Lengyel kegyelmezett meg. A csa­tár eldönthette volna a találkozó sorsát, de két helyzetet is elpus­kázott. Az egyenlítésre készülő olajosoknak a védelme fellazult - ezt használta ki a gólvágó Tököli, aki újból eredményes lett. Ezután mindent egy lapra tett fel a Kani­zsa, gyorsan bevette a vendégek kapuját, de a partjelző és a játék­vezető lest látott, és érvénytelení­tette a gólt. Az ítélet ellen perce­kig tüntetett a közönség. A hajrá­ban nagy erővel támadtak a ha­zaiak - a szépítés ugyan sikerült, de az ötperces hosszabbításban jól zárt a vendégek védelme. Szabó József játékvezető közel nyolcvan percen át nagyszerűen látta el feladatát, de aztán gyak­ran hibázott a lesek, a szabályta­lanságok megítélésében, és nem adott meg egy szabályos gólt. Balogh Antal Mestermérleg MADÁR GÁBOR: - A Duna­­ferr igazolta jó hírét, és kitűnő­en kontrázott. A véghajrában ugyan felpörögtünk, de az egyenlítés már nem sikerült. GÁLHIDI GYÖRGY: - A csapat a mai mérkőzésen is bi­zonyította erejét. Remek já­tékkal igazolta, hogy ezzel a gárdával mindenképpen szá­molni kell. Az idényzáró találkozó végig hatalmas küzdelmet, és sportsze­rű játékot hozott. Kezdetben a kanizsaiak veszélyeztettek, de Horváthék útját előbb a kapufa, majd a kapus állta - Bita többször is remek érzékkel hárított. A ven­dégek ezt követően ügyesen meg­szűrték az olajosok erőtlen kísér­ KCFC-Hajdúszoboszló­ III. Ker. TVE-Autotrader 0-2 (0-1) Hajdúszoboszló, 1000 néző. Vezette: Vad (8), (Koch, Székely) KCFC: Fekete R. 7 - Molnár 6, Usmajev 6, Szilágyi 6 - Lugosi 4, Kondás 6, Bagoly 5, Fekete A. 5, Csipkai 6 - Csehi 6, Anania 5. Edző: Eich László III. KER. TVE: Lippai 6 - Földvári 5, Korolovszky 7, Varga 6, Pálfi 6 - Perger 7, Gyura 5, Szabó A. 7, Tordai 6 - Wukovics 6, Novák 6. Edző: Gergely Károly CSERE: Gyura helyett Bencze (-) a 78., Anania helyett Szirtesi (-), Lugosi helyett Trezics (-), Pálfi helyett Gál (-) mindhárom a 80., Novák helyett Lendvai (-) a 88. percben. GÓLSZERZŐ: Perger a 9., Novák (11-esből) a 79. percben. SÁRGA LAP: Wukovics (Bagoly felvágásáért) a 28., Szilágyi (Gyura lerántásáért) a 44., Perger (reklamálásért) a 88., Bencze (Fekete Róbert megrúgásáért) a 89. percben. SZÖGLETARÁNY: 7:5 (4:4) 6. perc: Szabó egy esernyőcselt követően 18 méterről alig lőtt fölé. 9. perc: Perger iramodott meg a felezővonaltól - a behátráló vé­dők mellett a jobb szélen kisod­ródva tíz méterről lövésre szánta el magát. Jól eltalált félmagas kí­sérlete után a labda a rövidsarok­nál talált utat a hálóba. 0-1 22. perc: Csehi tízméteres lövé­sébe Korolovszky az utolsó pilla­natban lépett bele. 28. perc: Csipkar az ötös sarká­ról estében óriási lövést eresztett meg a rövidsarokra, de a labda a jobb kapufán csattant. 35. perc: Csipkar jobb oldali szabadrúgása után a labda teljesen tisztán találta az ötösön felugró Lugosit, de a középpályás csúnyán fölé fejelt. Az ellentámadásnál Szi­lágyi az utolsó pillanatban rúgta szögletre a labdát Novák elől. 47. perc: Korolovszky vezette föl a labdát, és 25 méterről óriási lövést eresztett meg. A labda a jobb kapufa mellett zúgott el. 51. perc: Csehi futtából, 25 mé­terről célozta meg a kaput, lövése azonban mellészállt. 53. perc: Hatalmas tűzijáték alakult ki a vendégkapu előtt. Előbb Fekete Alfréd lövését a gól­vonalról vágták ki a védők, majd Anania duplázása szállt alig-alig mellé. 55. perc: Bagoly 17 méteres lö­vését csak kiütni tudta Lippai, a védők kétségbeesetten szabadí­tottak föl. 67. perc: Bagoly éles szögből a rövid felső sarkot célozta meg, Lippai bravúrral tolta szögletre a labdát. Az újabb beívelés után Perger: vezető gól és kiemel­kedő teljesítmény Gólképtelenség Amióta Hajdúszoboszlóra költözött a Kádai Cukor FC - immár két és fél esztendeje­­ nem volt ilyen rossz sorozata a csapatnak. Két mérkőzésnél többször még soha nem kapott ki „zsinórban”, most vi­szont öt találkozón volt kénytelen fejet hajtani az ellenfelek előtt. A mérkőzés előtt Eich László, a hajdúságiak vezetőedzője arról panasz­kodott, hogy az előző bajnokság tavaszi szezonjában szerepelt együt­teshez képest lényegesen gyengébb a játékosállomány és a csapategy­séggel is gondok vannak. Ennek, s a krónikus góliszonynak is kö­szönhető, hogy végül öt vereséggel zárták az őszi idényt a kubaiak. Paksi ASE­Szeged-Dorozsma 2-2 (1-1) Paks, 500 néző. Vezette: Ábrahám (6) (Szőke, Poszt) PAKSI ASE: Kovácsevics 5 - Jenei 7 - Éger 6, Orosz 7, Barna L. 7 - Bábik 6, Tóth 6, Mersich 6 - Szabó Zs. 5, Fejes 0, Csemijenko 5. Edző: Bözsöny János. SZEGED-DOROZSMA: Cselló 7 - Tóth-Kovács 6 - Magyar 6, Sza­bó B. 5 - Miklós 7, Farkas 6, Udvari 5, Szabó T. 5 - Stefanov 5, Vu­­kadinovics 5, Molnár 5. Edző: Vágó Attila. CSERE: Fejes helyett Kislőrincz (5) a 27., Magyar helyett Fe­­renczy (1) a 63., Éger helyett Majsai (-) a 70., Vukadinovics he­lyett Süli (-) a 73., Csernijenko helyett Szabadi (-) a 85. perc­ben. GÓLSZERZŐ: Miklós a 14., Tóth a 45., Miklós a 75., Barna L. a 82. percben. SÁRGA LAP: Tóth-Kovács (felrúgta Fejest) a 24., Molnár (buktat­ta Mersichet) a 44. Kislőrincz (letalpalta Tóth-Kovácsot) az 58., Farkas (belerúgott Egerbe) a 67. percben. KIÁLLÍTVA: Ferenczy a 80. percben. SZÖGLETARÁNY: 9:2 (1:1) 14. perc: Magyar elviharzott a jobb szélen, beadása átszállt a felugró Tóth feje fölött. Miklós maga elé tette a labdát, és a tehe­tetlen Kovácsevics mellett tíz mé­terről a bal sarokba lőtt. 0-1 45. perc: Tűzijáték alakult ki a szegedi kapu előtt: Csehó öklözött egy lövés nyomán, Tóth rácsapott a mezőnybe pattanó labdára, és 16 méterről a felső léc alá bombázott. 1-1 75. perc: A csereként beállt Sü­li bal oldali szöglete nyomán Mik­lós 11 méterről bombázott félma­gasan a paksi kapu jobb oldalába. 1-2 80. perc: Ferenczy egy össze­csapás után a földről felkelő Oroszt lerántotta, a játékvezető ezért kiállította a szegedi játé­kost. 82. perc: Tóth ívelt be szögletet a bal oldalról, s a jól helyezkedő Barna László hat méterrről a há­lóba fejelt. 2-2 ®®®* A hazai csapat nekirontott el­lenfelének, de mintegy negyed­órás rohamozás után alábbha­gyott a paksiak lendülete, s a szegediek átvették a kezdemé­nyezést. A gól után esett az Visszavágó A paksiak szerettek volna visszavágni az alig egy hónap­pal ezelőtt a Magyar Kupában elszenvedett 2-0-ás vereségért a szegedieknek. A vendégek természetesen igazolni akar­ták, hogy nem véletlenül ju­tottak tovább. Ilyen előzmé­nyek után léptek pályára a csapatok. A visszavágás mel­lett a paksiakat még az is ösz­tökélte, hogy már hat hete nem tudtak győzni, s ezért kö­zönségük nagymértékben csökkent. A paksiak tervéből semmi nem valósult meg, nem tudtak revansot venni, és vé­gig kitartó szurkolóiktól győ­zelemmel búcsúzni. iram, jobbára a két tizenhatos között folyt a játék. A szünet után - elsősorban a hazaiak jó­voltából - megélénkült a játék, de a paksiak a legnagyobb hely­zeteiket is elpuskázták, ugyan­akkor a dorozsmaiak gyors kontrái rendre veszélyt jelentet­tek a paksi kapura. A téves játékvezetői ítélet után született második szegedi gól nem törte le a hazaiakat - sorozatos támadásaik végül is gólt eredmé­nyeztek. A döntetlen eredmény igazságos. Ábrahám játékvezető nem minden esetben torolta meg a vendégek alattomos belépőit, a második szegedi gól előtt pedig kirúgás helyett szögletet ítélt, ami befolyásolta a mérkőzés vég­kimenetelét. Zerza József Mestermérleg BŐZSÖNY JÁNOS: - Nagy küzdelemben igazságos dön­tetlen született. VÁGÓ ATTILA: - Most nem sikerült robbantanunk, ennek ellenére elégedett vagyok a döntetlennel. Ez még nagyobb munkára ösztönöz, hogy elér­jük céljainkat. Vili. 328. • 1997. december 1. Mestermérleg EICH LÁSZLÓ: - A több mint négyszáz perce tartó gól­­képtelenségünk ismét veresé­get eredményezett. GERGELY KÁROLY: - A találkozó első részében jól ját­szottunk. Ekkor már eldönthet­­tük volna a mérkőzést. Utána viszont küzdeni tudásunknak köszönhettük, hogy győzelem­mel fejeztük be az őszi idényt. Fekete Alfréd fejelt kapura, de a léc alá tartó labdát ismét fölé tor­názta a kapus. 79. perc: Lugosi futott vissza a felfutó Pálfival, a két játékos a ti­zenhatoson belül összeakadt. A fővárosi védő elesett, Vad pedig büntetőt ítélt. A tizenegyespontra letett labdát Novák félmagasan vágta a kapu jobb oldalába. 0-2 Gyorsan döntésre akarta vinni a mérkőzést a fővárosi gárda, a har­madik veszélyes akciója gólt is eredményezett. Negyedóra eltelté­vel vált egyenrangú ellenféllé a hajdúsági csapat, sőt, némi me­zőnyfölényt is kiharcolt. Ekkortól már a kapu előtt is egyre veszélye­sebbé vált, s ha nem áll hadilábon a szerencsével, egyenlíthetett vol­na. Sőt, Csipkár kapufája után Lugosi „ajtó-ablak” helyzetből fe­jelt fölé. A félidő hajrája aztán is­mét a kerületé volt. A második já­tékrészben mindent egy lapra tett fel a KCFC, egymást követték a veszélyes hazai akciók. Gólt azon­ban továbbra sem sikerült elérnie a szoboszlói csapatnak, pedig volt néhány kecsegtető lehetősége. Az­tán egy ártalmatlan szituációból büntetőhöz jutottak a vendégek, és ezt ki is használták, így eldőlt a három pont sorsa. Összességében küzdelmes mérkőzésen jobb hely­zetkihasználásának köszönhetően győzött az őszi ezüstérmes. Vad játékvezető végig kézben tartotta a találkozót, különösebb hiba nélkül vezette a mérkőzést. Faragó László