Nemzeti Sport, 1998. március (9. évfolyam, 59-89. szám)

1998-03-01 / 59. szám

V @ Imm IidiHTOjito 1L , Fáy utca, 6000 néző. Vezette: Pillér (9) (Koch, Székely) VASAS OH: Végh 0 - Mónos 6, Tóth A. 6, Juhár 6, Aranyos 6 - Szilveszter 6, Váczi 6, Galaschek 6, Zombori 5 - Hámori 7, Pál 5. Edző: Gellei Imre ILZER-STADLER: Kirí 6 - Kőrös 5 - Schultz 5, Vincze 5 - Ko­vács Zs. 5, Molnár 6, Resko 5, Farkas 5 - Bocsan 4, Kun 5, Ká­rolyi R. 4. Edző: Linka József CSERE: Bocsan helyett Lázár (5) a szünetben, Zombori he­lyett Kuntics (6) az 58., Kun helyett Károlyi­­ (-) a 74., Kovács Zs. helyett Rosca (-) a 81. percben GÓLSZERZŐ: Galaschek (11-esből) a 68., Hámori a 72. percben. SÁRGA LAP: Tóth A. (Károlyi Róbert feltartásáért) az 57. percben SZÖGLETARÁNY: 10:1 (4:0) 3® T. Szabó Gábor Kiss István, az Ilzer-Stadler tartalékcsapatának edzője: - A csapat erősítése és felkészítése sikeresnek mondható, éppen ezért bízom a pontszerzésben. 34. perc: Galaschek adott be a bal oldalról, a labda Váczi elé pattant, aki estében a tizenhatos vonaláról erős lövést zúdított kapura. A léc alá tartó labdát Kiri szögletre tolta. Szilveszter bal oldali sarokrúgása után a jobb ol­dalon Galaschek fejelte vissza Mónos elé a labdát, a hátvéd 13 méterről lea­dott lövésébe Kovács Zsolt belevetette magát, így a labda elkerülte a kaput. 42. perc: Váczi jobb oldali szabadrúgása után a teljesen egyedül hagyott Galaschek hét méterről Kiri ölébe fejelte a labdát. 45. perc: Váczi „varázsolta" Galaschek elé­ a labdát, a hazaiak nyolcasa levette azt, majd nyolc méterről ballal a jobb kapufa mellé lőtt. Kovács Attila, az MLSZ elnöke: - Egyenlő erők küzdelme, több ki­maradt hazai helyzettel. Somogyi Jenő,az MLSZ volt elnöke: - A meleg elbágyasztotta a já­tékosokat, talán ezért láttunk ilyen gyenge első félidőt. 47. perc: Szilveszter bal oldali szögletrúgása után Galaschek nyolc méterről fejelt kapura, a gólvonalon álló Vincze azonban a mezőnybe vágta a labdát. 68. perc: Hámori tört be a tizenhatoson belülre, és amikor cselezni pró­bált, Molnár és Vincze ollóba fogta. A csatár nagyot esett, a közelben álló Pillér a tizenegyes pontra mutatott. A büntetőből Galaschek ballal a jobb­ra vetődő Kiri mellett a kapu bal oldalába lőtt. 1-0 71. perc: Kőről hozhatta volna ki a labdát, de könnyelműen cselezni kezdett, és Váczi szerelte a vendégek védőjét. A középpályás a kifutó Kiri mellett elhúzta a labdát, majd a jobbján nyargaló Hámorihoz passzolt. A csatár lapos lövése után az önfeláldozóan bevetődő Vincze az oldalvonalon túlra vágta a labdát. 72. perc: Váczi futott el a jobb oldalon, beadása után a földről felpatta­nó labdát Hámori az ellenkező irányba mozduló Kiri mellett okosan a ka­pu bal oldalába fejelte. 2-0 85. perc: Lázár huszonkét méterről célozta meg a jobb alsó sarkot, a lab­da centiméterekkel suhant el a kapufa mellett. Ubrankovics Mihály, az ifjúsági válogatott edzője: - A Vasas szünet utáni iramváltása hibára késztette a vendégcsapatot, így a hazaiak győzelme megérdemelt. Stadler József, az Ilzer-Stadler elnöke: - Véleményem szerint a túl szigorúan megítélt büntető megfosztotta csapatomat a pontszerzés le­hetőségétől. nyított, Galaschek pedig gyakran tudott helyzetbe kerülni, olyannyi­ra, hogy a félidő legnagyobb zicce­rét (a játékrész utolsó pillanatában) is ő hagyta ki. A vendégek felállása - három csatárral játszottak - bátor támadójátékot feltételezett, ehe­lyett azonban a Stadler játékosai meglehetősen ritkán látogattak el Végh kapujához, és az első negyven­öt percben csupán egy alkalommal veszélyeztettek. Ekkor úgy tűnt, csak az kérdéses, hogy mikor szerez vezetést a házigazda. Szünet után maradt minden a „ré­giben”. Támadott, szorongatott a ha­zai csapat, a vendégek elöl továbbra is bátortalanul játszottak, hátul vi­szont állta a sarat a védelmük. Gellei Imre a játékrész első harmadában cserére szánta el magát, Zombori he­lyére Kunticsot küldte a pályára, és némileg változtatott a csapat szerke­zetén is. Pál visszalépett a középpá­lya bal oldalára, Váczi ment előre se­gíteni Hámorinak. Kettejük közös munkája aztán el is döntötte a mér­kőzést. Hámori előbb rutinosan ki­harcolt egy tizenegyest, majd Váczi gólpasszát értékesítette higgadtan, és a gyengébb első félidei játéka után (immár nem először) nyerő embere lett a Vasasnak. A vendégek a tizen­egyes után már többször merészked­tek előre, és a mérkőzés utolsó per­ceiben egy-két távoli lövéssel akár szépíthettek is volna. A Stadler-vé­­delem - élén a könnyelműsködő Ko­­rollal - ekkor azonban már alig gá­tolta meg a Vasas támadásait, Kiri viszont jól védett, így a vendégek ve­resége nem lett nagyobb különbségű. A kifejezetten gyenge első félidő után lényegesen jobb második negy­venöt percet látott a közönség, a mérkőzés hármas minősítése első­sorban a szünet után feljavult Va­sast dicséri. Pillér a sorsdöntőnek bizonyuló tizenegyesnél akciókörelben állt, láthatta a szabálytalanságot. A me­zőnyben elkövetett egy-két tévedése nem befolyásolta a mérkőzés ered­ményét. A második félidőben nehezen bírtak a Stadler-védők Hámori Ferenccel (fehér mezben). Záhonyi Tamás felvételén Schultz próbálja szerelni a gólt szerző csatárt _____________ Labdarúgó NB I_ NEMZETI SPORT IX. 59. • 1998. március 1. ® \M(feMDm(KP J1!) KBM IMMtoffito |jf Vác, 3500 néző. Vezette: Bede (9) (Makai, Vámos) VÁC-ZOLLNER FC: Hámori 0 - Lévai 5, Strasser 6, Kasza 6, Boda 5 - Vojtekovszki 7, Schwarcz 6, Kriska 5, Nyikos 5 - Fü­le 5, Horváth P. 6. Edző: Strausz László HALADÁS-MILOS VFC: Németh 6 - Tóth M. 5 - Horváth A. 4, Varga 6 - Baumgartner 6, Kovács L. 5, Vidóczi 4, Roller 5, Tóth P. 5 - Fehér 4, Negrau 4. Edző: Mihalecz István CSERE: Kriska helyett Sándor T. (5) a szünetben, Vidóczi he­lyett Nagy Cs. (-) a 65., Nyikos helyett Babos (-) a 70., Horváth P. helyett Rob (-) a 75., Horváth A. helyett Balassa (-), és Neg­rau helyett Urbán (-) mindkettő a 79. percben GÓLSZERZŐ: Füle (11-esből) a 61., Schwarcz a 80. percben SÁRGA LAP: Horváth A. (Horváth Péter gáncsolásáért) a 32., Schwarcz (Kovács Sándort könyökölte le) a 44., Vojtekovszki (reklamálásért) az 50., Roller (Horváth Péter buktatásáért) az 52., Nagy Cs. (Vojtekovszki visszahúzásáért) a 75. percben SZÖGLETARANY: 5:1 (1:1) Nagy János______________________________ Tóth Károly, a Vác-Zollner FC elnöke: - Győzelmet várok, mert azt hiszem, a hét közben felkorbácsolt kedélyeket igazán csak ez nyugtat­ná meg. Török Péter, a Haladás-Milos klubigazgatója: - Jó előjel a tartalék­csapat győzelme, de itt már a döntetlennel is kiegyeznék. 15. perc: Horváth Péter átadását követően Nyikos lőtt egy csel után a tizenhatos bal sarkától kapura, Németh biztosan védte a nem túl erős lö­vést. 26. perc: Vojtekovszki ívelt be a jobb szélről, a hátrahúzódó Negrau ki­fejelte a labdát, ám Lévai még a tizenhatos vonalánál „lefülelte”, és jobbal megcélozta a kapu jobb oldalát. Németh ezúttal is résen volt. 30. perc: Vojtekovszki végzett el szabadrúgást a tizenhatos sarkától, a jobb oldalról. Többen is beadást vártak, a váci középpályás viszont min­denkit meglepett, tehát Németh kapust is: a kapu bal felső sarka felé csa­varta a labdát. Németh azonban bravúros vetődéssel a mezőnybe öklözte vissza a labdát. 34. perc: Vojtekovszki jobb oldali beadását követően Strasser fejelt hat méterről a bal alsó sarok mellé, pontosabban az oldalhálóba. Harmati Ferenc, Vác alpolgármestere: - Idény eleji a forma, remé­lem, azért összejön egy váci gól, amely megnyugtatja a játékosokat. Nagy László, a Haladás technikai vezetője: - Mindkét csapat gyen­gén játszik. A második félidő ennél csak jobb lehet, s ez, remélem, a Haladásnak kedvez majd. 49. perc: Horváth Péter futott el a bal szélen, három védőt kicselezett, majd Vojtekovszkinak hagyta a labdát, aki 12 méterről a kapu bal alsó sarkát célozta meg, Németh szögletre mentett. 53. perc: Vojtekovszki bal oldali beadását követően Lévai csúsztatott nyolc méterről a kapu bal oldala felé, de Németh vetődve védett. 55. perc: Horváth Péter labdáját Sándor Tamás lőtte rá 14 méterről, a balösszekötő helyéről­­ centiméterekkel a jobb alsó sarok mellé. 59. perc: Baumgartner forgatta meg a jobb oldalon Sándor Tamást és Bodát, majd jobbal, 14 méterről alig lőtt a jobb alsó sarok mellé. 61. perc: Horváth Péter cselezgetett a 16-os vonala és az alapvonal ta­lálkozásánál, a bal oldalon. Horváth Andráson már túljutott, de a kisegí­teni érkező Koller gáncsolta, tizenegyes. A büntetőből Füle laposan a jó irányba vetődő Németh kapus mellett a bal sarokba lőtt. 1-0 63. perc: Horváth Péter tört be a 16-oson belülre Horváth András mel­lett, a balösszekötő helyén, majd egy cselt követően jobbal a kapu jobb oldalát célozta meg nyolc méterről. Németh bravúrral mentett. 80. perc: Vojtekovszki ívelte kapu elé a labdát szögletből, a bal oldalról. Az ötös túlsó sarkánál felugró Schwarcz fejese nyomán a labda a földre, majd onnan a kapu közepén, a keresztléc alá vágódott. 2-0 86. perc: Vojtekovszki jobb oldali beívelését követően Füle perdített öt méterről a kapu bal oldala irányába, Németh reflexmozdulattal hárított. Túróczi Béla, a Pest Megyei Labdarúgó-szövetség főtitkára: - Az el­ső félidőben tapogatóztak a csapatok, de a másodikban félóráig jól ját­szott a Vác, s négy helyzetből két gólt szerzett. Ehhez az kellett, hogy Horváth szétzilálja a védelmet, és hogy Strausz László cseréi bejöjjenek. Vojtekovszki pedig középre húzó­dott be. Hogy aztán a hármas vál­tás, avagy a váciak energikus, ag­resszív és célratörő támadójátéka zavarta-e meg a szombathelyieket - vélhetően mindkettő -, nem tudni. Mindenesetre tény, hogy a váciak a helyzetek egész sorát dolgozták ki Vojtekovszki és Horváth Péter fő­szereplésével. Fölényüket bő ne­gyedóra elteltével, még ha 11-esből is, de gólra váltották. A Haladás ezt követően megpró­bálta a számára ezen a napon szin­te lehetetlent, az egyenlítést, de két lövést leszámítva még csak helyze­tet sem tudott kialakítani Hámori kapuja előtt. A hazaiak játéka ugyanakkor magabiztossá vált, és nemcsak irányították a játékot, ha­nem Vojtekovszki újabb - sokadik - pontos és fontos szögletrúgását kö­vetően növelték előnyüket. Ezzel Mestermérleg STRAUSZ LÁSZLÓ: - Né­hány játékosom teljesítmé­nye feljavult a második fél­időre, és ezzel feljavult a csapatjátékunk is. Helyzete­ink alapján megérdemelt győzelmet arattunk. MIHALECZ ISTVÁN: - Táma­dójátékban nagyon gyengék voltunk, így bizony nem lehet pontot szerezni, megalapozták a második félidő alapján teljesen megérdemelt győ­zelmüket. Bede játékvezető hiba nélkül ve­zette a találkozót. oo A héten Vácott őrségváltás volt, s az ezzel járó procedúra, no meg a hosszú téli holt­szezon után - mint más idénykezdetekkor is - nagyon sokan fohászkodtak egyet a mérkőzés kezdetének pillanatában, csakhogy végre ismét a futballé a főszerep! Aztán a mérkőzés első negyedórá­ja még a hétközi közgyűlésre emlé­keztetett mindenkit. A szemben álló felek csak passzolgatták az ellenfél­nek, illetve egymásnak a labdát, kü­lönösebb eredmény nélkül. Az első kapura lövésre (gurításra) tizenöt percet kellett várnia a váci publi­kumnak, s a nézők még azzal sem vi­gasztalhatták magukat, hogy leg­alább az iramra nem lehet panasz. Két-két ékkel próbálkoztak a csapatok, ám a csatároknak vajmi kevés szerep jutott az első játékrész­ben. A labda többnyire a középpá­lyán pattogott, de útjának egyértel­mű irányát egyik fél játékosai sem tudták megszabni. A félidő második felében aztán valamivel tudatosabb lett a hazaiak játéka, minimális fö­lénybe került a váci együttes, ám ve­szélyt csak a Vojtekovszki-szabad­­rúgások utáni helyzetecskék jelen­tettek. A hazai közönség azonban ettől nem jöhetett igazán tűzbe. A második félidőre Mihalecz Ist­ván nem változtatott csapatán, Strausz László azonban nemcsak cserélt, hanem át is szervezte együttese középpályás sorát. Kris­ka helyett Sándor Tamás állt be a hazaiaknál, a cserejátékos a közép­pálya bal oldalára húzódott, ahon­nan Nyikos átkerült a jobb oldalra. éop jobb futballidőt aligha, jobb első félidőt annál inkább el tudott volna képzelni az angyalföldi publikum. A Vasas gyakorlatilag végigtámad­ta a játékrészt, uralta a pályát, de a vendégek büntetőterületére ritkán verekedték be magukat a piros-kék csatárok. A Stadler jól szervezte meg a védelmét, Vincze és Schultz nem mozdult el a hazaiak két csatá- QEGalSI ■ liba ELEKTROMOS SZERELŐ SS SZOLGÁLTATÓ Kft. Megnyitottuk világítástechnikai szakboltunkat! 1103 Budapest X., Gyömrői út 35. Telefon: 260-0300 Mestermérteg GELLEI IMRE: - Az idény­nyitó mérkőzés lélektanilag minden csapat számára fon­tos. A bentmaradásért küzdő Stadler szervezett védeke­zéssel és kontratámadások­kal igyekezett veszélyeztetni kapunkat. Egy olyan mérkő­zésen sikerült itthon tartani a három bajnoki pontot, amely számunkra a továbbiakban nagy jelentőséggel bírhat. SINKA JÓZSEF: - Nagyon nagy teher volt a csapaton, ennek ellenére az első félidei teljesítményünk alapján ta­lán lett volna keresnivalónk. Ehhez azonban többet kellett volna egyénileg kezdemé­nyezniük a támadóinknak. Végül is az ötperces rövid­zárlatunk eredményezte a vereségünket. Ja mellől, középen Resko Váczit, Molnár Galascheket próbálta ki­kapcsolni a játékból. Ez utóbbi „művelet” nem mindig sikerült, Váczi már az első félidőben jól b­á­­ nik liillli JmBmffVÜKfca mmmm wmmmm ■iMjixiniti I llsw mmsilm NMM WmwM Strausz László a váciak szakvezetője a csapattal kapcsolatban arról beszélt, hogy a támadó középpályás Bánföldi távozásával csök­kentek a variációs lehetőségei, ám a hiányposztra, a bal oldalra iga­zolt fiatal Kulcsár Árpád révén - aki szombaton még a tartalékcsa­patban kapott helyet - bővült az edző „fegyvertára”.­­ A Haladás lényegében három poszton változott az őszhöz képest. A kapuban Mihalecz István vezetőedző jelenleg Róttal szemben Németh Gábort favorizálja, a középpályás Balogh helyett pedig Tóth Pétert választotta. Sokak számára mégis az jelentett meglepetést, hogy az ősszel játéklehetőséghez alig jutó Negrau kezdőjátékosként került be a csapatba. - Az ősszel összesen harmincnyolc percet töltöttem a pályán - mondta Negrau -, így számomra is meglepetés volt, hogy Mihalecz István a kezdőcsapatba jelölt. Mindenképpen élnem kell a lehetőséggel, bizonyítani akarok és fogok is! ★ Bede Ferenc játékvezető immár FIFA-kerettagként készült a mérkőzésre. Persze - amint mondta - most is csak azzal foglalkozik, hogy minél pontosabban, minél jobban vezesse a váci találkozót. A nemzetközi premierrel kapcsolatban Bede elmondta, hogy áprilisban valószínűleg a Lengyelország-Németország utánpótlás-válogatott mérkőzéssel mutatkozik majd be. A piros-kék drukkerek a kezükbe vehették a kívül színes, belül tartalmas Vasas Krónika című időszakos kiadványt, amelyet a szezon folyamán még három-négy alkalommal szeretne megjelentetni az an­gyalföldi klub. Az újság lapjain a hazai játékosok nyilatkoznak a vá­rakozásaikról, és valamennyien a dobogón szeretnék látni az együt­test. Szilveszter, Váczi, Kuntics és Gricajuk a bajnoki cím megszerzé­sét sem tartja elképzelhetetlennek, mások a kupagyőzelemben hisz­nek, de azzal mindenki egyetért, hogy a Vasasnak az ősszel a nemzet­közi kupák valamelyikében kell majd indulnia. ★ Simon Antalt október 31-ig kölcsönadta a Vasas a finn TPV Tam­perének. A ballábas középpályás korábban Malajziában szerepelt próbajátékon, de végül a finn csapat vezetői láttak benne fantáziát. Simon hétfő délután utazik Tamperébe. ★ A Vasas-Stadler találkozón négy játékost érintett az MLSZ új el­nökének amnesztiarendelete. A hazaiaktól Zorán Kuntics, az akasz­tóiaktól Kertész János, Kovács Zsolt és Varga Endre kapott kegyel­met, és léphetett (volna) pályára. Az amnesztia miatt azonban az edzők dilemma elé kerültek. Az előkészületi mérkőzéseken ugyanis mindkét szakvezető csak csereként szerepeltette az általa eltiltottnak hitt labdarúgókat. Gellei Imre Kuntics „kedvéért” sem változtatott a kezdőcsapaton, de a mérkőzés előtt az edző elmondta, hogy számít a játékosra, hiszen a szerb futballista képes csereként beállva új színt vinni a csapat játékába. Linka József Kovács és Kertész esetében élt az amnesztia adta lehetőséggel, előbbit a kezdőcsapatba állította, utóbbit a kispadra ültette.★ A mérkőzés előtt Linka József Zorán Kunticcsal beszélgetett az öl­tözőfolyosón. - Én hoztam Kecskemétre Kunticsot - mondta az akasztóiak mes­tere. - Zorán még most is szívesen emlékszik vissza az akkori időkre,­­ Dajka Lászlóval játszott együtt a csatársorban, és ők ketten kimagas­­­­ló teljesítményt nyújtottak.