Nemzeti Sport, 1998. március (9. évfolyam, 59-89. szám)

1998-03-01 / 59. szám

I IX. 59. • 1998. március 1. Plókai (feltartotta Kisert) a 82. percben Az edző legjobbja - Úgy gondolom, hogy MÁTYUS JÁNOS volt csa­patom legjobb játékosa, merthogy mind védekezés­ben, mind pedig támadásindításban kima­gasló teljesítményt nyújtott. Mindig jó he­lyen volt, rá mindig számíthatott a csapat. KOMORA IMRE: - Nagyon küzdel­mes és izgalmas volt a mérkőzés. Az első félidőben időnként kimagaslóan játszott a csapatunk, a második já­tékrészben azonban kicsit visszaes­tünk, de ez a feljavult Diósgyőr igye­kezetével is magyarázható. Az össz­kép alapján azonban úgy érzem, hogy megérdemelten nyertünk. TORNYI BARNABÁS:-A kis­hitűséget egyszerűen nem engedhetjük meg magunk­nak! Az első félidőben viszont ezt tettük. A második félidő aztán már csak szépségta­pasz lehetett. Az edző legjobbja - Az igazság az, hogy csapa­tomból egyetlen játékos sem ér­demli meg, hogy a kispesti mérkő­zésen nyújtott teljesítménye alap­ján jóként lehessen emlegetni. Göbölyös János, Malonyai Péter Edző: Komora Imre Bozsik-stadion, 6000 néző. Vezette: Vad (9) (dr. Bozóky, Mező), Kovács T. SZÖGLETARÁNY: 12:5 (11:2). Földvári Téger Rácz CSERE: Edző: Tornyi Barnabás Dubecz helyett Urbányi (-) a szünetben, Buliga helyett Búzás (-) és Rákócz­­ki helyett Ruskó (-) mindkettő a 61., Urbányi helyett Medgyesi (-) a 68., Jakab helyett Kotula (-) a 75., Borgulya helyett Baranyi (-) a 81. percben. GÓLSZERZŐ Bárányos a 16., Calin a 28., Kiser a 86. percben. SARCA LAP Fuvarszervezés - fuvarozás GYORSAN • PONTOSAN \ -----\ Saá’ LELKIISMERETESEN \ -------\ \ //\| KEDVEZŐ ÁRAKON \ / W_/Éj Költöztetés - bútorszállítás V' Z / fi • belső anyagmozgatás • konténerek /­­§E121 / 7- szállítás külföldre is, rövid határidővel //O­­J ' Páncélszekrény-szállítás árubiztosítással ( .­­=‹■»- 1077 Bp., Almássy tér 10. Telefon: 342-4300, 322-8852 s Molnár István, a Rucanor termékeit forgalmazó Katex Kft. ügyvezető igazgatója: - Létkérdés a Kispest számára a győzelem, és szoros, küzdelmes mérkőzésen egy góllal meg is nyeri a meccset. Kővári Gyula, a DFC labdarúgócsapatának szponzora: - Jól felkészült mindkét csapat, ezért döntetlent várok. 11. perc: Csertői 12 méterről, jobb külsővel perdített kapura, Rácz azonban megfogta a léc alá tartó labdát. 16. perc: Bárányos bombagóllal szerzett vezetést a Kispestnek. Kovács Béla balról, félmagasan a balösszekötő helyén álló Bárányoshoz továbbított, a középpályás felpörgette magának a labdát, majd mielőtt az leesett volna, 20 méterről, jobbal a kapu jobb oldalába lőtt. 1-0 22. perc: Csertői három méterre a kaputól elérte ugyan Borgulya balról belőtt labdáját, ám az lecsúszott a lábáról, így odalett a gólhelyzet. 23. perc: Calin jobb oldali szöglete után a vendégvédők felszabadítottak, ám a labda a bal olda­lon, a kaputól 25 méterre tartózkodó Kovács Bélához pattant. A középpályás nem teketóriázott, job­bal, iszonyatos erővel lőtt, de a léc alá tartó labdát Rácz a levegőben úszva a kapu mögé tornázta. 28. perc: Kovács Béla továbbra is elemében volt. A középpályás a balösszekötő helyéről meste­rien emelt a védők mögül kibújó Calin elé, aki 10 méterről, jobbal alányúlt a labdának, amely ez­után a kimozduló Rácz fölött a kapu bal oldalába hullott. 2-0 39. perc: Bárányos, Csertői, Borgulya volt a labda útja, a Honvéd-csatár hat méterre volt a ka­putól, amikor a lövésébe az utolsó pillanatban belecsúszott Varga, és szögletre mentett. Dunai Antal, az olimpiai válogatott szövetségi edzője: - Nagyszerű első félidőt láttunk, a hazaiak sok helyzetet dolgoztak ki, lehetett volna több gól is, de ennél rosszabb ne legyen. Benkő László korábbi MLSZ-elnök: - Meglepő, hogy a hazaiak milyen jól játszanak, örülök, hogy Komora megtalálta a közönséggel a jó kapcsolatot. Eddig ennek a mérkőzésnek van sava is, borsa is. 51. perc: Téger emelt a kispesti térfél közepéről a jobbösszekötő helyén futó Kulcsár elé, aki kissé kisodródva, 3 méterről a bal sarkot célozta meg. Vezér azonban rávetődött a labdára. 61. perc: Túróczi bal oldali szöglete után Téger 4 méterről fejelt a jobb sarok felé, Vezér testé­ről azonban szögletre pattant a labda. 72. perc: Kulcsár a jobbösszekötő helyén tisztára játszotta magát, majd a jobb oldalon futó Var­gához passzolt. A vendégvédő az alapvonal közeléből ívelt középre, Vezér aláfutott a labdának, ám szerencséjére a mögötte helyezkedő Medgyesi az alapvonalon túlra mentett Jakab elől. 76. perc: Kovács Tibor balról emelt a Honvéd-kapu elé, ahol Kotula 8 méterről csúsztatott fél méterrel a léc fölé. 79. perc: Borgulya Hahn balról középre lőtt labdáját passzolhatta volna a kapuba, ha Földvári nem ment a csatár elől szögletre. 86. perc: Várható volt... Kotula ugratta ki a balösszekötő helyén Kisert, aki 13 méterről jobbal lőtt, a kapujából kiinduló Vezér ugyan beleért a lövésbe, ám a labda erejét vesztve is a jobb alsó sarokba gurult. ,ki Lévai András, a kispesti önkormányzat dolgozója: - A második félidőben kiütközött a fá­radtság, bár az akarat és a tűz megvolt. Végül is biztató volt a játékunk a tavalyihoz képest. Kovács Kálmán, a Kispest klubtitkára: - A mérkőzés előtt lehetett érezni, hogy jó hangula­tú küzdelem lesz. Nagyon örülök, hogy a pályán tudtuk bizonyítani: mégsincs annyira mélyen a magyar futball. n­ Attilár Sajnos, a labdarúgó-bajnokság tavaszi rajtja ezúttal sem csak a csapatoknak jelentett idénynyitót. A Nemzeti Sport in­formációi szerint ugyanis a Kispest-Honvéd-Diósgyőr találko­zó előtt a Határ útnál valaki petárdát dobott a diósgyőri szur­kolókat szállító buszba. A mérkőzés után Markó Attila rendőr­őrnagy, a XIX. kerületi kapitányság osztályvezetője elmondta: az összecsapást követően valóban történtek előállítások, ám azt, hogy ezek valamelyike is összefüggésben lenne a Határ út­nál történtekkel, azt csak hétfőn, a jelentések megvizsgálása után derül ki.★ Az időjárást tekintve, akár a nyári szezon is elkezdődhetett volna szombaton, hiszen - jellemzően az ideális körülményekre - Kispesten a kezdés előtt locsolni kellett a pályát, hogy ne „ko­pogjon”. A mindig, mindenhol jelen lévő jól értesültek már-már arra gondoltak, hogy valamiféle taktikázás van a dologban, pél­dául az, hogy a kispestiek föltérképezték az ellenfelet, s úgy lát­ták, hogy ők folyamatosan száraz talajon edzettek. Nos, ilyesmi­ről szó sem volt, hetek óta nincs eső, ez volt az egyetlen indoka a locsolásnak. Ráadásul a diósgyőri edző, Tornyi Barnabás el­mondta: nekik kifejezetten kedvezne a csúszós talaj, hiszen az őszi idény rajtján éppen esős időben győzték le a Kispestet. Rá­adásul gyors és fordulékony játékosai vannak, akiknek direkt előny, ha vizes a fű.★ A mérkőzés előtt a két edző magyar pályákon már-már szo­katlan sportszerűséggel, udvariassággal nyilatkozott. Komora Imre arról beszélt, hogy mindenképpen nyerniük kell, ami per­sze nem jelenti azt, hogy ne lenne esélye a Diósgyőrnek. Annyit azonban megígért, hogy játékosai „mennek” majd, nem ismer­nek lehetetlent, az akaratukkal, az elszántságukkal nem lesz baj. Ha így sem sikerül nyerniük - mondta az edző - akkor az azt jelenti, hogy jobb az ellenfél. Erre persze nem szívesen gondolt Komora Imre. Tornyi Barnabás eleve felmentette játékosait mindenfajta fe­lelősség alól. Indoka szerint futballistái az elmúlt hetekben, hó­napokban mindent megtettek azért, hogy jó formában várják a rajtot, partnerek voltak a munkában. - Egy edző ennél többet nem kívánhat - mondta a Diósgyőr szakvezetője. - Úgy látom, hogy a szerintem nélkülözhetetlen egység megvan a csapatban. Ha Kispesten nem járunk sikerrel, nincs semmi baj, megyünk tovább. ★ Kérdéses volt, hogy a TV2 elkészítheti-e összefoglalóját a ta­vaszi idény rajtján - mármint a tévés jogvita árnyékában. Nos, kiderült, hogy Kispesten semmiféle ellenállásba nem ütköztek a megérkező televíziósok. Molnár Csaba szerkesztő riporter el­mondta: - Ilyen simán még sohasem jutottam be egyetlen pályára sem. A történethez hozzátartozik, hogy az egyik operatőr elhagyta kamerájának védőkupakját, s éppen egy rendező vitte utána­­ az udvariasság igen magas fokának tanúbizonyságául. ★ Van egy tagja az MLSZ elnökségének akinek hivatalból kell asszisztálnia­­ a pályán. Dr. Bozóky Imre ugyanis FIFA-partjel­­zőként (is) „dolgozik”, szombaton éppen a Bozsik-stadionban lengetett. - Bár nem voltam még ilyen helyzetben, megpróbálom magam függetleníteni attól, hogy MLSZ-elnökségi tag vagyok - fogalma­zott dr. Bozóky a mérkőzés előtt. - Biztos vagyok benne, hogy sikerül csak erre a fel­adatra koncentrálnom, hi­szen az elnökségi üléseken sem úgy vettem részt mint já­tékvezető. A felelősség itt is, ott is nagy, de a két feladat szétválasztható egymástól. Bozóky doktornak egyéb­ként nem kell sokáig kettős életet élnie, hiszen azt terve­zi, hogy ez év december 31-én befejezi játékvezetői pályafu­tását és utána csak az MLSZ- elnökségi tagságnak él. IFA W50, L60, AVIA, SKODA-LIAZ alkatrész-szakü­zlet, kis- és nagyker 3527 Miskolc, Besenyői u. 24. Telefon/fax: 06 (46) 413-229 VARIENS KF pop Már a kezdet kezdetén tempót diktált a Kispest, ám nemcsak az iramról gondoskodott, hanem arra is figyelt, hogy pontosan futballozzon. Hiba persze akadt, de ezúttal ez sen­kit sem tört le a pályán lévők közül, mindenki ment tovább. Csertői és Borgulya hol itt, hol ott váltott sprintre, s ez a gyors mozgás elbi­zonytalanította a diósgyőrieket. Pedig a kispesti támadások főként csak a jobb szélen futottak­­ Kovács Béla, Dubecz és Bárányos jóvoltából. A másik oldalon csak Kulcsár és Ja­kab tűnt ki, ők „derítették ki”, hogy mire is képes Vezér Ádám nappal szemben. Az elszántság jutalma nem ma­radt el: Bárányos lövésétől senki sem remélt gólt, ám végül a labda védhe­­tetlenül vágódott a kapuba - koráb­ban egyébként több esélyt kínáltak a hazai vezetés megszerzésére Csertői helyzetei, ám a jól játszó Bárányos­nak adatott meg az első gól­öröme. Jókedvűen futballozott tovább a Kispest, a diósgyőrieknek egyszerű­en nem volt idejük arra, hogy meg­szervezzék a játékukat. Alaposan le­bénította a vendégek védelmét a Kispest elszántságon alapuló takti­kája (letámadás), amihez persze nél­külözhetetlen volt a hazai középpá­lyások feltűnően energikus produk­ciója. A második gólnál már a JÁ­TÉK is főszerepet kapott: Calin lát­ványos mozdulattal tette egyértel­művé a hazai fölényt. A szünetig némileg visszavett tempójából a Kispest, ám így is többször jutottak ziccerbe a hazai játékosok. Szünet utánra lecsendesedett a Kispest, s a visszafogottabb iram alkalmat teremtett a Diósgyőrnek arra, hogy szervezze a játékot. Öt perc alatt többször fordultak meg a vendégek Vezér kapuja előtt, mint az első félidőben összesen. Hogy jobban megtalálja magát a csapat, Tornyi edző kettős cserével fokozta az iramot, Komora Imre pedig kényszerűségből váltott Urbányi sérülése miatt. Izgalom és esemény híján unal­masan teltek-múltak a percek, az el­ső félidőben uralkodó hevület csak Komora Imrénél maradt meg, az edző most is föl-fölugrálva vezényel­te a csapatát. A Diósgyőr úgy-ahogy élt a stílusváltás kínálta lehetőség­gel, támadott, támadgatott, más kér­dés, hogy gólveszéllyel csak akkor jártak az akciói, amikor a kispesti védők a könnyelműbb arcukat mu­tatták. A lényeget tekintve érthető volt a kispesti szemléletváltozás, hi­szen a meccset mindenki létfontos­ságúnak ítélte meg náluk, s ugyebár két gól előny, az két gól előny. A Diósgyőr igyekezett, erőlkö­dött, de más semmi, a Kispest pedig nem sietett. Kiser még szépített, ám végül az első harminc perc eldöntött mindent. A Honvéd az első félidőbe­li produkciója alapján megérdemel­te a sikert, és persze azért is, mert ellenfele nem élt maradéktalanul a „munkalassítás” kínálta lehetősé­gekkel. Vad játékvezető teljesítménye azért volt feltűnő, mert ő maga ész­revétlen maradt. Kell-e ennél jobb bemutatkozás? Florin Calin (jobbról) a Kispest légiósa első meccsén gólt szerzett (Németh Ferenc felvétele) Labdarúgó NB I NEMZETI SPORT A­ IJ*