Nemzeti Sport, 1998. május (9. évfolyam, 119-148. szám)

1998-05-01 / 119. szám

% _________________________ NB II, Keleti csoport Soroksári TE-Kiskőrösi FC 2-1 (2-0) Haraszti út, 600 néző. Vezette: Vavika (Balajti, Georgiou) SOROKSÁR: Borsos - Szente, Frick, Erdélyi - Bősze, Soós, Simon F. (Tóth, 59.), Simon J. - Tímár, Gyurováth (Ónodi, 89.), Szeiti (Szán­tó, 80.). Edző: Gálvölgyi István KISKŐRÖS: Tüskés - Somogyi, Amancsik (Madarász, 63.), Aszódi, Deli - Boda, Pecznyik, Závoda, Sárközi - Csernák, Rumán. Edző: Föl­­desi János GÓLSZERZŐ: Tímár a 2. percben egy védő lábáról felpattanó labdát négy méterről helyezett az üres kapuba (1-0). Szeitl a 44. percben Tímár beadásából hat méterről emelt a kapu jobb sarkába (2-0). Rumán a 79. percben az ötös sarkáról a jobb alsó sarokba lőtt (2-1). SÁRGA LAP: Aszódi (fellökte Gyurováthot) a 25., Szente (vissza­rántotta ellenfelét) az 51. percben. A villámgyorsan, némi szerencsével esett hazai gólt mintegy negyed­órás kiskőrösi kábulat követte. Ez idő alatt sorra vezették támadá­saikat Tímárék, ám nem tudták újabb gólra váltani fölényüket. Las­san aztán talpra állt a vendégcsapat, kiegyenlítetté vált a játék, s Bor­sos kapuja előtt is adódott néhány gólszerzési lehetőség. Aztán ahogy kezdődött, úgy is zárult az első félidő: egy védelmi megingás után Szeitl növelte csapata előnyét. A második játékrészben a soroksáriak már nem erőltették igazán a gólszerzést, s csak akkor érezték meg a veszélyt, mikor a nem túl nagy meggyőződéssel támadgató alföldiek váratlanul szépítettek. A hátralévő időben aztán a hazaiak már siker­rel őrizték minimális előnyüket. Jó: Erdélyi, Tímár, Gyurováth, ill. Aszódi, Závoda.­ Gálvölgyi István: - Az első félidőben eredményesen játszottunk, de a második játékrészben kihagytuk a helyzeteket, és így izgalmassá tet­tük magunknak a mérkőzést. Földesi János: - Négy kulcsember hiányát nem tudta elviselni a csapat. NB II-es szinten ilyen gólokat nem lett volna szabad kap­nunk. Janák László NB II, Nyugati csoport MTK Motim-Royal Sped Zalaapáti 1-2 (1-1) Mosonmagyaróvár, 2800 néző. Vezette: Ember (Tamássy, Péter) MOTIM: Antal - Sipos, Kopf, Nagy, Horváth (Görög, a szünetben) - Szabó, Demján, Rácz (Halász, 65.) - Süle, Szalka, Szakáll. Edző: Han­­nich Péter ZALAAPÁTI: Kuczkó - Hollender, Búza, Czafi­, Kónya - Szőcze (Sipőcz, 87.), Tresó, Lázár - Puri, Fodor, Máté (Dénes, 80.). Edző: Pusztai László GÓLSZERZŐ: Süle a 14. percben egy lepattanó labdát tíz méter­ről emelt a kapuba (1-0). Kónya a 17. percben kapu előtti kavaro­dás után 18 méterről lőtt a jobb alsó sarokba (1-1). Szőcze az 56. percben a kapusról kipattanó labdát öt méterről fejelte a kapuba (1-2). SÁRGA LAP: Fodor (Szakáll felrúgásáért) a 29., Szakáll (dulakodá­sért) a 36., Szőcze (Antal letalpalásáért) a 73. percben A hazai csapat lendületesen kezdte a mérkőzést, és az első negyed­óra után megérdemelt vezetést szereztek. A gól után feljöttek a ven­dégek, és hamarosan egyenlítettek. A félidő további részében ki­egyenlített játék alakult ki, a kapuk egyik oldalon sem kerültek veszélybe. Szünet után a hazaiak megpróbáltak erősíteni, azonban játékukba sok hiba csúszott. A vendégek veszélyes ellentámadásokat vezettek és egy ilyen akció végén megérdemelten szerezték meg a há­rom pontot. Feltűnő volt a hazaiak erőtlen és rengeteg hibával tarkí­tott játéka. Jó: Kopf, Szakáll, ill. Kuczkó, Búza, Kónya, Máté. Hannich Péter: - Sikerült elrontanunk a május elsejei ünnepséget. Pusztai László: - A mérkőzésen zártan védekeztünk, és kontrajáté­kunkkal megérdemelten szereztük meg a győzelmet. Sztranyovszky Attila Labdarúgás ­ Dvéri megegyezett az Újpesttel , Gonda László Szabó Bence, az Újpesti TE elnöke pénteken vidékre kirándult. A vezető május elseje dél­utánján nem családi piknikre utazott, hanem Dvéri Zsolthoz, a Videoton FCF középpályásá­hoz látogatott azzal a nem titkolt céllal, hogy tárgyaljon, és ha lehet, nyomban meg is álla­podjon a piros-kék csapat fiatal irányítójával. Az út sikerrel zárult a klubelnök számára. - Amolyan bemutatkozó beszélgetés volt ez, és meg kell mondanom, Dvéri Zsolt nagyon jó benyomást tett rám - mondta Szabó Bence. - A játékos igényei egybevágtak az általam kí­nált feltételekkel, és szóban meg is egyeztünk abban, hogy a következő két évét nálunk töl­ti. Ám mivel klubja, a Videoton nagyon nehéz helyzetben van, azaz a bentmaradásért küzd, Dvéri most nem akar mással foglalkozni, mint a piros-kékek hátralévő meccseivel. Számom­ra nagyon szimpatikus, hogy a futballista va­­lóban komolyan törődik egyesülete jövőjével, ezért természetesen belementem abba, hogy várjunk a papírmunkával, azaz a szerződés aláírásával. Remélem, a középpályás a tavasz hátralévő részében hasznára lesz a Videoton­nak, az ősztől pedig az Újpestnek... Bár Dvéri Zsolt csak augusztusban lesz hu­szonkét esztendős, a középpályás már negye­dik éve tagja a Videoton első keretének. Ar­­gyelán János, Onyeabor Monye, Pető Tamás, Tóth Norbert, Bíró Szabolcs és Korsós Attila után ő a hetedik labdarúgó, aki rövid időn be­lül Székesfehérvárról érkezik a Megyeri út­ra... - Nagyon szép éveket töltöttem a Videoton­ban, bár igazán jó eredményeket sajnos nem érhettem el fehérvári labdarúgóként - kezdte a „hetedik”. - Ezzel együtt szívügyem a klub sorsa, ezért is kértem Szabó Bencét arra, hogy várjunk a szerződéskötéssel addig, amíg a csapat nehéz helyzetben van. Most még a Vi­deoton tagja vagyok, és az a kötelességem, hogy tudásom legjavát nyújtva segítsem a csapatot. Nem lenne szerencsés, ha most azzal foglalkoznék, mi lesz az ősszel... " Szóban valóban megegyezett az Újpesttel? - Igen. Megtisztelő számomra, hogy az egyik legpatinásabb magyar egyesület, a baj­noki cím várományosa hív, és mint minden futballistának, nekem is az a célom, hogy a nemzetközi mezőnyben bizonyítsak. Remé­lem, erre az UTE tagjaként, a Bajnokok Ligá­jában lesz lehetőségem. - Ráadásul nem is idegenek közé megy, hi­szen négy volt fehérvári játékostársa is tagja az UTE kezdőcsapatának... - Valóban jól ismerem őket, és szerettem is együtt játszani velük. Mivel eddig is jó híreket hallottam az újpesti labdarúgók közösségéről, nem hiszem, hogy nehéz lenne beilleszkedni közéjük. - Huszonkét évesen nem lesz túl nagy teher Véber György után irányítani az Újpestet? Rá­adásul nemzetközi kupameccseken is helyt kell állnia... - A Videotont sem könnyű irányítani, remé­lem, megbirkózom majd az újabb, kétségkívül nagyobb feladattal is. Bízom abban, hogy Vé­ber Gyuri nemsokára felépül, és hamarosan újra pályára léphet. Egyébként mellette is tudnék játszani, hiszen nemcsak irányítóként, hanem „robotolós” középpályásként is hasz­nára lehetek a csapatnak. Ez azonban most csak távlati terv, mert mint már mondtam, egyelőre jelenlegi csapatomnak, a Videoton­nak kell segítenem... Mai számunkat szerkesztette: Larpay László Olvasószerkesztő: Örgh­y Zoltán Szetey András Művészeti szerkesztő: Keleti Imre Dunaszentgyörgyi Limex SE­­Komáromi FC 0-4 (0-2) Dunaszentgyörgy, 600 néző. Vezette: Tóth S. (Harsányi, Tumó) DUNASZENTGYÖRGY: Viszt - Wiesner, Pánczél, Magyar, Debre­­czeni - Aradi, Hosnyánszki, Horváth J. (Pintér, 80.), Herczeg - Szabó S., Horváth L. Edző: Vábró József KOMÁROM: Mázi - Rózsahegyi (Musicz, 61.), Pálfi, Matics - Bog­nár, Letenyei, Szenes, Véber, Megyesi (Sebestyén, 78.) - Plotár (Jan­­kóczy, 66.), Ugrai. Edző: Kardos József GÓLSZERZŐ: Letenyei a 21. percben 25 méterről lövésre szánta el magát és a labda Viszt kezéből kiperdülve a hálóban kötött ki (0-1). Ugrai a 34. percben a Viszt által kiöklözött labdát fejelte a kapu kö­zepébe (0-2). Plotár az 51. percben egyéni akció végén lőtt a jobb alsó sarokba (0-3). Letenyei a 88. percben lőtt távolról a kapuba (0-4). SÁRGA LAP: Horváth László (Véber buktatásáért) a 48. percben Sportszerű, izgalmaktól mentes mérkőzésen a komáromiak kultu­rált játékkal nyertek. Jó: Pánczél, Debreczeni, ill. Letenyei (a mezőny legjobbja), Matics, Véber, Plotár. Vábró József: - A vendégek győzelme teljesen megérdemelt. Kardos József: - Csapatom bajnokhoz méltóan biztosan győzött. Dömötör Endre Lombard FC-Tatabánya- Büki TK-Gyógyfürdő Rt. 2-1 (0-1) Tatabánya, 1000 néző. Vezette: Ákos (Dubraviczki, Babos) LOMBARD FC: Pikács - Gál (Csernák a szünetben), Fogarasi, Sza­bó - Kovács A., Harmath, Tüske (Simon, 74.), Sztanó, St­anyeczky - Petres, Schafranek (Szoboszlai, 67.). Edző: Tóth Bálint BÜKI TK: Derdák - Neudl T. (Varga, 81.), Neudl G„ Németh Z„ Kiss - Szuh, Kovács Zs., Hegyi, Mikóczi (Lukács, 40.) - Németh K., Ábrahám (Szalai, 64.). Edző: Török Péter GÓLSZERZŐ: Németh Krisztián az 5. percben kilépett a hazai védők közül és a kapust is kicselezve a kapu közepébe lőtt (0-1). Sztanó a 61. percben Csernák bal oldali szögletét követően nyolc méterről a kapu jobb oldalába fejelt (1-1). Stranyeczky a 67. percben a Petres szabadrú­gása után a kipattanó labdát három méterről kotorta a hálóba (2-1). SÁRGA LAP: Ábrahám (kezezésért) a 10., Fogarasi (Ábrahám fel­tartásáért) az 52., Szoboszlai (Lukács buktatásáért) a 68. percben. A vendégek gyorsan vezetéshez jutottak, ez a találkozó nagy részé­re rányomta a bélyegét. A bükiek bő egy órán keresztül antifutballt mutattak be, gyakran tíz emberrel védekeztek, így érthető, hogy a ta­tabányaiak csak nagyon nehezen tudták feltörni az ellenfél védelmét. Jó: Fogarasi, Szabó, Kovács A., Stranyeczky, Petres, ill. Kiss, Neudl G., Németh K. Tóth Bálint. - Nagyon nehéz mérkőzés volt, csapatunk erejét mutat­ja, hogy vesztett állás után is győztesen tudott lejönni a pályáról. Török Péter:­­ Nem sok hiányzott a meglepetéshez. Petrik József Csodafoci A héten új sorozat indult az MTV 1-en Csodafoci címmel. A műsor a labdarúgó-vébék történetét taglalja heti három alkalommal, össze­sen 18 adásban. A nézők minden programban találkozhatnak egy rejtvénnyel, ame­lyet híres személyiségek adnak fel. Aki adásról adásra mindig helyesen válaszol, esélyes arra, hogy elnyerje a fődíjat, a vébé elődöntőjére szó­ló jegyet (utazással együtt). Az adások másnapján lapunk rendszeresen közli az újonnan feltett kérdést. A csütörtöki műsorban a francia válogatott tagja, Christian Ka­­rembeu a következő kérdést tette fel: 1938-ban Franciaország már rendezett labdarúgó-világbajnokságot. Akkor meddig jutott el a francia csapat? A válaszokat hétfő éjfélig a következő címre várják: 1118 Buda­pest, Dayka Gábor u. 3. A borítékra írják rá: Csodafoci. IX. 119. , 1998. május 2. Schróth: „Nem vallottam kudarcot" A hét elején Százhalombattán menesztették a Schróth Lajos, Szabó András edzőpárost. A két fiatal szakember négy mérkőzés­sel az őszi idény vége előtt vette át a szakmai munka irányítását Mé­száros Ferenctől, és most, hat for­dulóval a befejezés előtt, a klub elnöksége úgy határozott, hogy a várakozáson aluli szereplés miatt Pál Józsefet kéri fel szakvezető­nek. - Nem ért váratlanul az elnök­ség döntése, hiszen már a télen éreztem, hogy egyesek még túl fiatalnak tartanak - mondta Schróth Lajos. - Azonban akkor még a jól sikerült bemutatkozás után maradhattam. A tizenkette­dik helyen vettem át az együt­test, ekkor a feljutásról még szó sem esett, ez csak akkor merült fel, mikor hat pontra sikerült megközelítenünk az osztályzós helyet. Most amikor ismét kilenc pontra távolodtunk ettől, ennyi indok éppen elég lett a vezetők­nek, hogy megköszönjék a mun­kámat. - Ki tolmácsolta az elnökségi ülés döntését? - Dezsényi István elnök úr mondta, hogy szeretne beszélni velem, mert van egy rossz híre a számomra. Ő közölte velem, hogy a hétfői elnökségi ülésen a tartós gyenge szereplés miatt az edző­váltás mellett döntöttek és Pál Jó­zsefet bízzák meg az edzői felada­tokkal. - Ezt hallva mi fordult meg először a fejedben? - Úgy éreztem, hogy mondva­csinált ürüggyel állítottak fel. Sajnálom, hogy nem fejezhettem be a megkezdett munkát. Zavart, hogy noha az irányításom alatt majdnem hetven százalékos telje­sítményt produkált a csapat, ne­kem mégis távoznom kellett. - Ezek szerint az eredmények nem indokolták a leváltásodat? - Ha csak a száraz tényeket nézzük, tizenhárom találkozón kaptam bizalmat, és ebből hat győzelem és négy döntetlen mel­lett háromszor vereséget szenved­tünk. A gólkülönbségünk pedig 25-15 volt. Mielőtt én lettem a szakvezető, idegenben még gólt sem rúgott a csapat, utána azon­ban hét mérkőzésen négyszer győzni tudott, kétszer döntetlent ért el és egyszer vereséget szenve­dett. Igaz viszont, hogy hazai pá­lyán nem tudtunk ilyen eredmé­nyesek lenni, de előreléptünk és stabil együttes alakult ki. + Milyen érzésekkel távozol? - Úgy gondolom, hogy nem val­lottam kudarcot. Büszke vagyok arra, hogy edzői pályám kezdetén ilyen jó szellemű csapattal dol­gozhattam. + Mihez kezdesz ezek után? - Nagyon megszerettem az edzői munkát, és később is ezzel szeretnék foglalkozni akár már a nyártól, ha lesz rá lehetőségem. A labdarúgástól egyébként nem szakadok el így sem, hiszen még mindig játszom a Budafok fiók­csapatában, a Herta BSC-ben. (Szurják) Nemzetközi ifjúsági torna, Pöstyén A svédek ellen a döntőért Továbbra is veretlen a magyar ifjúsági A-válogatott a pöstyéni nemzetközi tornán. Csapatunk a negyeddöntőben az Egyesült Ál­lamok ellen nyert, így szombaton a fináléba kerülésért Vágsellyén Svédországgal játszik. Magyarország-Egyesült Államok 1-0 (0-0) Pöstyén, 400 néző. V: Sienkiewicz (lengyel). Magyarország: Só­lyom - Török, Kellner, Szollár -Sim­ek, Tokodi, Kormos, Horváth - Mogyoródi (Terjék, 76.), Hajnal (Császár, 78.), Kiss (Hompoth, 50.). Szövetségi edző: Ziegler János. G: Török az 55. percben. A magyar együttes remek teljesítményt nyújtott a kitűnő erőket felvonultató USA gárdája ellen. A negyeddöntő további eredményei: Svédország-Csehország 2-1, Szlovákia-Finnország 3-0, Lengyelország-Olaszország 1-0. Az elődöntőben, szombaton 13.30 órától a Magyarország-Svéd­­ország és Szlovákia-Lengyelország mérkőzésre kerül sor. Női Eb-selejtező : Légiósok nélkül Idei első hivatalos mérkőzésére készülődik a magyar női labdarú­gó-válogatott, mely május 3-án, vasárnap 16.30 órakor a Szarajevó­tól 12 kilométerre lévő Hrsanicán lép pályára Európa-bajnoki selej­tező mérkőzésen Bosznia-Hercego­vina ellen. Ősszel, Komlón már megmérkőzött egymással a két vá­logatott, s akkor a mieink fölényes, 10-0-ás győzelmet arattak. -Azóta biztosan átalakult a bos­­nyákok kerete - vélekedett Bacsó István szövetségi kapitány. - Le­het, hogy nem azok ellen játszunk, akik Magyarországon pályára lép­tek, de az itthoni eredmény tükré­ben mindenképpen nyernünk kell. A keret szerdán találkozott a Népstadionban, péntekig Har­kányban edzőtáborozott, majd Hrasnicára utazott. Szombaton, a mérkőzés időpontjában tart edzést Bacsó István, majd a va­sárnap délelőtti taktikai értekez­let után már a pályán kell bizo­nyítania a válogatottnak. A keretben tizenhét labdarúgó kapott helyet: Bayerné (Femina), Kiss J. (Eger), Hosszú (Verda- 5000) - kapusok; Milassin, Süme­gi, Bilicsné, Nagy A., Bajkó (Ver­­da-5000), Ruff, Mester, Sebestyén, Horváth T. (Renova), Erdei, Lubai (Femina), Szabó I., Gál (Eger), Markó (Szombathely). - A négy Bundesliga-játékos, Nagy Tünde, Fülöp, Paraoánu és Bökk hiánya ellenére nem okoz­hat gondot Bosznia-Hercegovina legyőzése - vélekedett Mester Ka­ta Olimpia, a válogatott csapat­­kapitánya. - Az őszi, tízgólos győ­zelem ellenére nem becsülhetjük le ellenfelünket, de azért, hogy a továbbjutási esélyeink megma­radjanak, feltétlenül meg kell sze­reznünk a három pontot. Bár kezdőcsapatot még nem je­lölt ki a szövetségi kapitány, a vár­ható összeállítás a következő: Hosszú - Mester - Milassin, Bilics­né, Lubai - Erdei, Szabó, Sebestyén - Nagy A., Ruff, Bajkó. (b. nagy) A Nemzeti Sport Lap-, Könyvkiadó és Szolgáltató Kft. független sportnapilapja Főszerkesztő: Énekes Zoltán Főszerkesztő-helyettes: Naményi József Szerkesztők: András Dénes (külföldirovat-vezető), Boda Ildikó (publicisztikairovat-szerkesztő), dr. Dénes Tamás, dr. Malonyai Péter (vezér publicista), Simon József, Skrapits László (vezető olvasószerkesztő), Szurmai János (lapmenedzser), Tarpay László (riporterrovat-vezető). Szerkesztőségi titkár: Lázár Lajos (labdarúgórovat-szerkesztő). Labdarúgórovat-vezető: Vincze András. Hazai rovat-vezető: Szűcs Miklós. Fotóigazgató: Záhonyi Iván. Művészeti vezető: Keleti Imre. Tudósítói hálózatvezető: Varga Gyula. Terjesztési igazgató: Harcsa Gábor. Felelős kiadó: Borbély Pál, ügyvezető igazgató Kiadóhivatal és szerkesztőség: 1133 Budapest XIII., Visegrádi utca 115. Postacím: 1399 Budapest, Pf.: 701/437. Tel.: 138-4366. Fax: 138-4248. Internet: http://nsport.westel900.net Hirdetésfelvétel: Nemzeti Sport Média Kft., 1061 Budapest, Dalszínház u. 10. Tel.: 312-1234, 322-0384, 332-6301, 331-5183. Fax: 312-1234. Nemzeti Sport Hirdetési és Marketing Kft., 1142 Budapest, Dorozsmai u. 110. Tel.: 221-9948, 06 (60) 420-550, 06 (60) 420-555. Tel/fax: 221-9949. E-mail: igloi@mail.matav.hu. Styl Média Kft., 1146 Budapest, Istvánmezei út 1-3. Tel.: 252-3968, 114-3810, 252-8296. Fax: 252-7149. Nemzeti Sport Szerkesztősége: 1133 Budapest, Visegrádi u. 115. Tel.: 138-4366. Fax: 138-4248. Szedés, grafika: Nemzeti Sport Kft., a TíMATESZ tagja. Nyomás: Szikra Lapnyomda Rt. Felelős vezető: Lendvai Lászlóné vezérigazgató. Internet: http://www.lang.hu/szikra.nyomda - e-mail: szikra@lang.hu Terjeszti: a HÍRKER Rt., az NH Rt., a Kiadói Lapterjesztő Kereskedelmi Kft. Előfizethető Budapesten a Magyar Posta Rt. Hírlapüzletági Igazgatósága kerületi ügyfélszolgálati irodáiban, a hírlapkézbesítőknél, és a Hírlapelőfizetési Irodá­ban (HELÍR) Budapest VIII., Orczy tér 1., (Levélcím: HELÍR, Budapest 1900), közvetlenül vagy postautalványon, vala­mint átutalással a HELÍR Postabank Rt.: 219-98336, 021-02799 pénzforgalmi jelzőszámra, vidéken a postahivatalokban és a kiadóban. A kitöltött megrendelőlapokat a fővárosban borítékban adják fel az alábbi címre: Hírlapüzletági Igaz­gatóság, 1846 Budapest. Vidéken: Postahivatal, helyben. Előfizetési díj (a hét minden napjára): egy hónapra 1350 Ft, ne­gyedévre 4050 Ft, fél évre 8100 Ft, egy évre 16 200 Ft. Hétfőtől szombatig: egy hónapra 1158 Ft, negyedévre 3474 Ft, fél évre 6948 Ft, egy évre 13 896 Ft. Csak vasárnapra (hétfőn kézbesítik): egy hónapra 195 Ft, negyedévre 585 Ft, fél évre 1170 Ft, egy évre 2340 Ft. Előfizetés külföldre: Batthyány Kultur-Press Kft., 1011 Budapest, Szilágyi D. tér 6., T/F: 0036 1 201 88 91. Bankszámlaszám: MKB Magyar Külkereskedelmi Bank, 502-20622-2630-4026. Megjelenik naponta. Index: 25 004. Vidék: ISSN 0866-2525. Budapest: ISSN 0866-2517. 1 2 4 8 16