Nemzeti Sport, 1998. június (9. évfolyam, 149-177. szám)

1998-06-01 / 149. szám

IX. 149. • 1998. június 2. KCFC-Hajdúszoboszló- Rákóczi Kaposcukor FC 0-0 Hajdúszoboszló, 1000 néző. Vezette: Kurmai (6) (Hrabovszky, Fridély) KCFC: Fekete R. 0 - Szirtesi 6-2,4, Usmajev 6, Szilágyi 7 - Csipkar 5, Bagoly 5, Fekete A. 6, Mike 5, Cimpian 4 - Plókai 5, Cse­hi 6. Edző: Silviu Iorgulescu RÁKÓCZI: Ferencz 8 - Kiss 6, Kelemen 6, Izvás 7, Zahorecz 5 - Tóth G. 5, Horváth Z. 6, Miovecz 5, Szabó 5 - Kádár 5, Tóth B. 5. Edző: Horváth Lajos CSERE: Mike helyett Terzics (5) a szünetben, Plókai helyett Lú­gos­ (6) az 57., Miovecz helyett Huber (-) a 65., Cimpian helyett Nagy Zs. (-) a 67., Tóth B. helyett Máté (-) a 86., Kádár helyett Fin­­ta (-) a 90. percben SÁRGA LAP: Miovecz (szabadrúgás elvégzésének akadályozá­sáért) a 19., Szabó (Bagoly akasztásáért) a 49., Szirtesi (a mezé­nél fogva rántotta le Kádárt) az 56., Csehi (reklamálásért) a 79. percben KIÁLLÍTVA: Szirtesi a 77. percben SZÖGLETARÁNY: 5:1 (4:0) labdáját Fekete Róbert a kapujá­ból kirepülve az utolsó pillanat­ban ütötte el a túloldalon érkező Kádár elől. 38. perc: A bal oldalról, a tizen­hatos vonalával egy magasságban szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat. Szilágyi élesen lőtt közép­re, s a szabadon hagyott Szirtesi hat méterről a kapu fölé fejelt. 60. perc: Lugosi szenzációs lab­dával hozta helyzetbe Csehit, a csatár egyet igazított rajta, majd 15 méterről félmagasan lőtt, Fe­rencz bravúrral hárított. 69. perc: Csehi adta a bal oldal­ra a labdát, amelyet Nagy Zsolt 14 méterről egyből kapura lőtt, de a jobb oldali kapufát találta el. 77. perc: Tóth Gábor és Szirte­si egyszerre indult a labdára. A kaposvári játékos elesett, holott nem bántották, mire Kurmai sár­ga lapot mutatott föl a szoboszlói védőnek. Ám mivel ez már a má­sodik ilyen színű lapja volt, Szir­tesi mehetett zuhanyozni. 84. perc: Szilágyi tört be a ti­zenhatoson belülre, s ott átesett az egyik keresztezni szándékozó védő lábán, Kurmai azonban to­­vábbot intett. 85. perc: Szabadrúgáshoz ju­tottak a hazaiak a kaputól 23 mé­ 11. perc: Fekete Alfrédnak fe­jelték vissza lövésre a labdát, a középpályás 15 méterről kevéssel a kapu mellé durrantott. 31. perc: Tóth Gábor vezette fel a labdát a bal szélen, élesen belőtt Mestermérleg SILVIU IORGULESCU: - A csapatom mindent megtett a győzelemért, ám ezen a napon sajnos Fortuna nem volt ve­lünk. HORVÁTH LAJOS:­­ Kitű­nő játékvezetés mellett csapa­tunk taktikus játékkal rászol­gált az egy pontra, térre. Fekete Alfréd a sorfal mel­lett jól csavarta el a labdát, amely az a lécen csattant. Notesz A hajdúszoboszlóiak hazai búcsúfellépését két - koráb­ban a fürdőváros csapatánál tevékenykedő - edző, illetve játékos is megtekintette. Eich László, aki az ősz folyamán még a KCFC kispadján ült, il­letve Cipf Zoltán, a súlyos sé­rüléséből lábadozó Kispest- Honvéd-játékos. Utóbbi a ta­lálkozó előtt örömmel újságol­ta, hogy néhány nappal ezelőtt - hét és fél hét után - végre le­került a lábáról a gipsz. Eich László - a jelenleg csapat nél­küli szakember - a mérkőzés szünetében arról beszélt, hogy az utóbbi hónapokban milyen sok meccset nézett meg, s hogy az alsóbb osztályú csapatok­ban is sok ügyes labdarúgót fedezett föl. Ki tudja, kiknek a neve szerepel azóta a szakem­ber noteszában? A búcsúzó Az óbudaiak elleni győzelmet „beárnyékolta”, hogy az SBTC szurkolói az egyik legkedvesebb játékosuktól voltak kénytelenek búcsút venni. A találkozó előtt a hangosbemondó is külön köszön­tötte a harminckét éves Kajli Zoltánt, aki utolsó salgótarjáni baj­noki mérkőzését vívta. Az SBTC egyik alappillére nyáron családi okok miatt Monorra költözik. - A labdarúgással még korántsem akarok szakítani - mondta a távozó játékos, aki nem titkolja, fájó érzés búcsúzni az SBTC nagyszerű közösségétől, a társaktól, a barátoktól és a lelkes szur­kolóktól. - Úgy érzem, futballistaként lehet még néhány eredmé­nyes évem. Pályafutásomat szinte mindvégig a másodosztályban töltöttem, így megfelelő rutinra tettem szert. Talán az sem mellé­kes, hogy amatőrstátusban vagyok. Remélem, a főváros környékén akad olyan csapat, amelyben számítanak rám. Labdarúgó NB IB NEMZETI SPORT. A gyanú sötét árnyéka lengte be a találkozót. A benfentesebb salgó­tarjáni totózók kettesre vették a mérkőzést, mondván: a biztonság­ban lévő SBTC - már csak az óbu­dai színeket viselő korábbi kitűnő­sége, Novák kedvéért is - átengedi majd a pontokat az élvonal felé tö­rekvő kerületieknek. A mérkőzés A mérkőzés első fél órájában nemcsak védekezésre, hanem támadásvezetésre is futotta a ka­posváriak erejéből, ezt követően azonban szinte egyfolytában az ő térfelükön folyt a játék. A hazai­ak mindkét játékrészben több gólszerzési lehetőséget dolgoztak ki, de mint az idényben már oly sokszor, ezúttal is hadilábon áll­tak a helyzetkihasználással. Leg­többször a jó napot kifogó Fe­rencz kapus állta útját a szobosz­lói akcióknak, vagy ha nem ő, a kapufa mentett. A mérkőzés haj­rájában - főleg a játékvezető íté­letei következtében - az addig sportszerű találkozó eldurvult és feszült, ideges hangulatban ért véget. Kurmai Zoltán játékvezető hetvenhat percig remek teljesít­ményt nyújtott, azonban Szirtesi kiállításakor nagyot hibázott, s ettől kezdve hibát hibára halmo­zott. ítéleteinél mérlegelt, nem adott meg a hazaiaknak egy bün­tetőt, a magáról megfeledkező s kisebb „ámokfutást” rendező Csehit pedig nem állította ki. Mindkét fél kárára rengeteget té­vedett. Faragó László Salgótarjáni BTC­­III. Ker. TVE-Auto Trader 1-0 (0-0) Salgótarján, 800 néző. Vezette: Pillér (7) (Koch, Székely) SBTC: Szabó 16 - Kajli 6, Sági 7, Gyetvai 6-2­ 4, Nagy P. 7 - Gu­bán 6, Németh 6, Csatlós 5, Forgó 5 - Szabó II5, Győri 5. Edző: Kis Károly III. KER. TVE: Lippai 5 - Gáspár 5, Hungler 5, Füzesi 6, Metzger 6 - Tordai 5, Gyura 6, Bencze 4, Kecskés Z. 5-2,3 - Lendvai 4, Wu­­kovics 5. Edző: Ruzics Miklós CSERE: Bencze helyett Kiss P. (-) a 68., Csatlós helyett Tamásy (-) a 71., Győri helyett Palaticzky (-), Gyura helyett Kovács N. (-) mindkettő a 83., Szabó II helyett Hadusovszki (-) a 89. percben GÓLSZERZŐ: Tamásy a 87. percben SÁRGA LAP: Metzger (felvágta Gubánt) a 30., Nagy P. (buktatta Lendvait) a 34., Tordai (földre vitte Nagy Pétert) a 42., Gyetvai (le­rántotta Lendvait) a 63., Kiss P. (felvágta Némethet) a 69. percben KIÁLLÍTVA: Gyetvai a 73., Kecskés Z. a 82. percben SZÖGLETARÁNY: 4:3 (1:2) 19. perc: Metzger középről, 25 méterről meglőtt szabadrúgásá­nál a sorfalon irányt változtatott a labda, amelyet Szabó I szép mozdulattal ütött ki a léc alól. 73. perc: Gyetvai buktatta Gyurát a tarjáni térfél közepén, a védő előbb megkapta a második sárga lapját, majd a piros kártya is előkerült Pillér zsebéből. 82. perc: Kecskés hátulról páros lábbal beleszállt Győribe, ezért az óbudai játékost kiállították. 87. perc: Gubán remek átadá­sával Tamásy lépett ki középen, majd nyolc méterről laposan a kapu bal oldalába helyezett. 1-0 91. perc: Tordai jobb oldali be­adását a középen üresen hagyott Wukovics hat méterről néhány centiméterrel csúsztatta a jobb alsó sarok mellé. Mestermérleg KIS KÁROLY: - Ezt a győ­zelmet a búcsúzó Kajli Zol­tánnak és nagyszerű szurkoló­­táborunknak ajánljuk. RUZICS MIKLÓS: - Egy­két játékosom minden mással el van foglalva, csak azzal nem, hogy az ilyen fontos mérkőzé­sen a lehető legtöbbet adja, azonban­ fényesen rácáfolt a jól ér­­tesültekre. A zuhogó esőben két, mindenre elszánt csapat feszült egymásnak. Jó iramú, küzdelmes csatát láthatott a publikum, de egyik csapat sem tudott tartós fö­lényt kiharcolni. A játék így jobbá­ra a két tizenhatos között hullám­zott. A kapukhoz közelebb érve azonban már mindkét oldalon megállt a csatárok tudománya, a védők szilárdan álltak a lábukon. A szünet után az óbudaiak ma­gasabb sebességre kapcsoltak, a házigazdák a saját térfelükre szo­rultak, de védősoruk minden ven­dégakciót határozottan visszavert. Amikor az SBTC megfogyatkozott, mindenki azt hitte, hogy a kerület tovább fokozza a nyomást. Ehe­lyett a hazaiak kitörtek a kapujuk elől és nyílttá tették a játékot. A hajrára a küzdő felek létszáma is­mét egyenlő lett, és az „örök tarta­lék” Tamásy egy szemvillanás alatt eldöntötte a találkozó sorsát. A mindvégig hatalmas lelkesedéssel játszó SBTC legénységét a szurko­lók vastapsa kísérte az öltözőbe. Pillér játékvezető nem követett el döntő hibát, de apróbb tévedé­sei mellett a színes kártyák oszto­gatásánál sem volt mindig követ­kezetes. Balás Róbert Soproni FAC-Dunaferr SE 0-1 (0-1) Sopron, 2300 néző. Vezette: Márton (7) (Szekrény, Varga L.) SFAC: Bíró 0 - Varga K. 6 - Csenteri 7, Müller 7 - Sipos 6, Török 7, Czipper 6, Hornyák 6, Ferenczy 6 - Mikóczi 6, Taródi 6. Megbí­zott: Markó Zsolt DUNAFERR SE: Bita 0 - Salamon 7 - Ács 6, Dudás 7 - Cseke 7, Tamás 5, Jaki 6, Lengyel 6, Jeremejev 6, Ruppert 5 - Tököli 5. Edző: Furják László CSERE: Sipos helyett Nagy (-) a 61Török helyett Kiss (-) a 61 Tamás helyett Popovics (-) a 67., Tököli helyett Sowunmi (-) a 67., Ruppert helyett Kóczián (-) a 70., Ferenczy helyett Kelemen (-) a 83. percben GÓLSZERZŐ: Cseke a 27. percben SÁRGA LAP: Ács (felvágta Taródit) az 57., Tamás (megrúgta Fe­­renczyt) a 63., Ruppert (beleszállt Csenteribe) a 65. percben SZÖGLETARANY: 5:2 (2:0) 27. perc: Jeremejev a jobb ol­dalról, a 16-os oldalvonala mellől szabadrúgásból csavarta középre a labdát, melyet Cseke hét méter­ről a kapunak háttal állva fejjel csúsztatott a jobb sarokba. 0-1 31. perc: Cseke mutatós cselek­kel forgatta meg védőjét, ám a be­adása már kevésbé volt látványos. 39. perc: Czipper egy a védők­ről lepattanó labdát 17 méterről küldött a jobb felső sarok felé, Bi­ta jól mozdult és elcsípte a lövést. 45. perc: Mikóczi ügyes csel után 18 méterről a jobb sarkot cé­lozta meg, lövése egy méterrel ke­rülte el a kaput. Láz Tikosi Gyula a SFAC 28 éves csatára az eddig lejátszott mérkőzéseken 12 gólt szerzett. Az elmúlt héten Szegeden, ahol társai háromgólos győze­lemmel lepték meg a szurkoló­kat, betegsége miatt nem lép­hetett pályára. A Dunaferr el­leni, utolsó hazai mérkőzésre viszont már társaival együtt, nagy buzgalommal készült. Aztán mégsem lépett pályára: egy órával a kezdés előtt belá­zasodott, és Taródi került a kezdőcsapatba. A fiatal sopro­ni fiú megtette a magáét, ám a remek rúgótechnikájú Tikosi a szabadrúgások elvégzésekor nagyon hiányzott. 51. perc: Lengyel 25 méteres szabadrúgása után a labda a bal kapufa mellett került az alapvo­nalon túlra. 74. perc: Jeremejev 25 méteres szabadrúgását követően a jobb felső sarok mellett zúgott el a lab­da. 91. perc: Taródi középen tört kapura, áthámozta magát a védő­kön, majd lőtt. A labda Salamo­non megpattant, és végül a Duna­ferr söprögetője felszabadított. Április 11-én járt az idén elő­ször a Dunaferr Sopronban. Varga Zoltán együttese akkor 2-1-re legyőzte a Matáv SC-t. A SFAC-megfigyelők ekkor alapo­san elemezték a bajnokjelölt játé­kát, s ezért aztán a pünkösdva­sárnapi mérkőzésen a legkézen­fekvőbb taktikát választhatta az edző, Markó Zsolt: követő ember­fogással bízta meg Csenterit (Tö­­kölit felügyelte), Törököt (Len­gyelt őrizte), valamint Hornyákot (Jeremejevet figyelte). A taktika bevált, a SFAC teljesen egyenran­gú ellenfele tudott lenni a profili­gába igyekvő vendégeknek. Ritkán látható szerencsés gól­lal mégis vezetéshez jutott a Du­­na-parti gárda. A találat olyan já­tékos nevéhez fűződött, akire ta­lán nem kellőképpen figyeltek a Mesterm­érleg MARKÓ ZSOLT: - Minden elismerésem a fiúké. Minden edzőnek ilyen felfogású, ilyen hozzáállású játékosokat kívá­nok. FURJÁK LÁSZLÓ: - Felju­tók vagyunk, ezért köszönet jár mindenkinek, aki hozzájá­rult a sikerünkhöz. hazaiak. Pedig Cseke László az előző fordulóban is kitett magá­ért. A mérkőzés az első negyvenöt percben jobbára a két 16-os kö­zötti területen folyt, mindkét csa­pat szembetűnően óvatosan fut­ballozott, bár az iramra, a játéko­sok küzdőképességére nem lehe­tett panasz. Nagy taktikai csata dúlt a pályán. A térfélcsere után a SFAC töb­bet támadott, gyakran jutott a Ri­ta kapujánál szabadrúgásokhoz, ám - mivel hiányzott Tikosi - eze­ket nem sikerült értékesíteni. Egyórányi játék után Markó Zsolt behozta és söprögetőbe állította Nagy Attilát, ugyanakkor egy sor­ral előbbre rendelte az idén már három gólt szerző Varga Károlyt. Rohamoztak is a hazaiak, ám a vendégvédők - élükön a rutinos Salamonnal, és Fortuna segítségé­vel - állták a nyomást. A mérkőzés összképe alapján a fegyelmezet­ten, jobban futballozó SFAC leg­alább egy pontot megérdemelt volna, a Dunaferr célfutballja vi­szont eredményesnek bizonyult. A mérkőzés végén a vendég­szurkolók örömittas ünneplésbe kezdtek, míg a hazai nézők vas­tapssal jutalmazták a soproni labdarúgókat. A június 6-án a játékvezetéstől visszavonuló, 46 éves Márton Sándor higgadtan ténykedett, vi­szont gyakran hibásan bírálta el az összecsapásokat. Döntő téve­dése nem volt, de a sárga lapos fi­gyelmeztetéseket már korábban is alkalmazhatta volna. Weisz Ferenc Alkaloida SE-Komló Tiszavasvári, 1200 néző. Vezette: Juhos Attila (9) (Radvánszky, Kispál R.) TISZAVASVÁRI: Szabó A. 0 - Havelant 6, Lenkey 5, Homann 6 - Szemén 7, Veres 8, Gradinariu 7, Stark 5, Bohács 9 - Balogh 7, Né­meth 6. Edző: Szikszai Lajos KOMLÓI BÁNYÁSZ: Ádám 5 - Mosonyi 6, Augustin 7, Sieja 6, Ha­lász 6 - Dömény 6, Schuszter 7, Nagy A. 5, Geisz 6 - Stem 5, Symczik 7. Edző: Dárdai Pál CSERE: Stark helyett Kocsis (6) a szünetben, Németh helyett Er­dei (-) a 62., Geisz helyett Kolesánszky (-) a 65., Stem helyett Dár­dai (-) a 65., Dömény helyett Priol (-) a 73., Havelant helyett He­gedűs (-) a 85. percben GÓLSZERZŐ: Bohács a 40., Bohács a 62., Symczik a 66., Bohács a 82. percben SÁRGA LAP: Augustin (Szemén buktatásáért) a 37., Dömény (Ko­csis felrúgásáért) a 65., Lenkey percben SZÖGLETARÁNY: 6:4 (2:4) (Augustinba rúgott bele) a 76. 32. perc: Geisz a bal oldalon, az alapvonalnál megkeverte a vasvá­ri védőket, beadásából Nagy fe­jelt kapura, de Bohács kifejelte a kapuba tartó labdát. 40. perc: Bohács Lenkeytől kapta a labdát a 16-oson belül. Gyönyörű csellel becsapott két védőt is, és öt méterről, kissé ki­sodródott helyzetből bombagólt lőtt. A labda félmagasan a jobb oldali kapufa és a kapus között jutott a hálóba. 1-0 48. perc: Németh bal oldali szögletét Gradinariu a hosszú sa­rokra fejelte, Geisz a kapu torká­ból fejelte ki a labdát szögletre. 49. perc: Szabadrúgás-variáció után Bohács nagy lövése nyomán a labda a jobb kapufát találta te­libe. 62. perc: Szemán cselezgetett a jobb oldalon, majd két ember kö­zött akart betörni a 16-oson be­lülre, amikor a felpörgetett lab­dát a komlói hátvéd kézzel elütöt­te. A játékvezető, partjelzője be­­intésére, kezezés miatt 11-est ítélt. A büntetőből Bohács félma­gasan a kapu jobb oldalába lőtt. 2-0 66. perc: Symczik kicselezte Lenkeyt, majd lövését Szabó még védte, de a kicsorgó labdát Symczik az üres kapuba vágta. 2-1 69. perc: Bohács éles szögből leadott szabadrúgását követően a komlói kapus üggyel-bajjal szed­te ki a labdát a bal alsó sarokból. 79. perc: Veres labdájával Ba­logh ment el az alapvonalig, be­adását Kocsis a bal oldalról a bal kapufára lőtte. 82. perc: Bohács 45 méterről vette észre, hogy a kapus kint áll kapujából, és hatalmas lövést zú­dított a keresztléc alá. 3-1 3-1 (1-0) Jó utat, Bohács! A nyíregyházi Volbusz Uta­zási Iroda a tavasz legjobb vasvári játékosának kétszem­élyes görögországi utazást ajánlott fel. A játékosok titkos szavazata alapján az utat még a mérkőzés előtt Bohács Sán­dor nyerte, amiről a mérkőzés szünetében a hangosbemon­dón tájékoztatták a közönsé­get. A labdarúgó aztán játéká­val maradéktalanul igazolta, egyáltalán nem méltánytala­nul választották játékostársai őt a legjobbnak, jól mozgatta a társakat. Bohács szépségdíjas találata, majd a 11-es gól után a szabolcsi játékosok megnyugodtak, tetszetősen tették­­vették a labdát, és a játék döntő többségében a komlói térfélen folyt. A baranyaiak mindent egy lapra feltéve támadtak, de Bohács ragyogó helyzetfelismerése „pon­tott tett” a mérkőzés végére. Dár­dai Pál edző ugyan még átrendezte csapatát, a román Augustint küld­te előre, a sepregető a lengyel Sieja lett, Symczik még kétszer gólhely­zetbe került, de az eredmény már nem változott. A nagy melegben a két tavaszi sikercsapat élvezetes, jó iramú mérkőzést játszott, sokszor forogtak veszélyben a kapuk. Bo­hács feledhetetlent alakított, gólja­in kívül a védekezésben és tá­madásépítésben is jeleskedett. Juhos Attila játékvezető nagy­vonalúan vezette a sportszerű ta­lálkozót. A II­est segítője határo­zott beintésére ítélte meg, jogos­ságát a mérkőzés végén a vétkes játékos is elismerte. Hankó András Mestermérleg SZIKSZAI LAJOS: - A mérkőzés azért volt fontos, hogy a bajnokság hajrájában ne érje szó a ház elejét. Végte­lenül örülünk, hogy közönsé­günk jól szórakozott. DÁRDAI PÁL: - Jó iramú mérkőzésen több helyzet ala­kult ki mindkét oldalon. Megér­demelten nyert a hazai csapat. A komlóiakat „szorította jobban a cipő”, így a várakozásnak megfe­lelően ők kezdtek jobban. Tíz perc elteltével kapott lábra a hazai csa­pat. Szemán, Veres és Gradináriu Olvasóink figyelmébe! A megyei bajnokságok eredményeit és tabelláit tar­talmazó összeállításunkat ezúttal szerdai számunkban közöljük.