Nemzeti Sport, 1998. november (9. évfolyam, 299-328. szám)

1998-11-01 / 299. szám

NEMZETI SPORT Varga Béla MMfiszt? Kovácsevics 5 ÖHte® ÜDC&ill) [KBCISUC Milovanovics 5 Salamon 5 Éger 5 Zavadszky 6 Jákló P°P°vics5 Mikler 5 Lengyel 6 Jeremejev 7 Nicsenko 5 Ferenczi 4 Sebük 5 Németh 4 Molnár Bi 5 Arany 4 Kocsárdi 4 Szőke 5 FMC4 Csókás Süi Vlaszák 7 tfl Dunaújváros, 3500 néző. Vezette: Hosszú (8) (Csorba, Tamássy) CSERE: Milovanovics helyett Tököli (6) a szünetben, Nagy helyett Babati (4) az 55., Arany helyett Casoltan (-) a 61., Németh helyett Somfalvi (-) a 72., Lengyel helyett Rósa (-) a 76., Mikler helyett Du­dás (-) a 82. percben GÓLSZERZŐ: Jeremejev a 32., Zavadszky a 90. percben SÁRGA LAP: Filó (Popovicsot vágta fel) a 32., Molnár B. (Za­­vadszkyval szemben szabálytalankodott) a 37., Milovanovics (Molnár Balázs sz terítette le) a 38., Nicsenko (időhúzási szándékkal elrúgta a labdát) a 83. percben SZÖGLETARÁNY: 7:7 (2:6) Péter László, a ZTE juniorcsapatának intézője: - Remélem, ma sem szakad meg tizedik mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozatunk. 12. perc: Sebők indult a jobb oldalon, Szőkéhez továbbított, aki tíz mé­terről a kifutó Kovácsevicset találta el, a kapus lábbal végül szögletre tu­dott menteni. 20. perc: Molnár Balázs kapott jó labdát Aranytól, aztán 20 méterről ka­pura lőtt, Kovácsevics ismét igazolta jó formáját és menteni tudott. 25. perc: Először rúgott kapura a hazai együttes, Mikler labdája azon­ban nem jelentett veszélyt a vendégek kapujára. 32. perc: Lengyel indult el a jobbösszekötő helyén, átívelt a másik oldal­ra, érkezett Popovics, mellel maga elé tette a labdát, amikor Filó odaért és buktatta a tizenhatoson belül. Tizenegyes. A büntetőpontra letett labda mögé Lengyel állt, jobb sarokra tartó labdájába Vlaszák bele tudott ütni, ám érkezett Jeremejev, és öt méterről a jobb felső sarokba továbbított. 1-0 Bodnár Tibor [ Celeszki 4 _ Iggy Ács 5 Cap 6 Szatke 6 Kiss Gy. 5 Karkusz 6 Szabó 5 Nagy L. 5 Novák 7 Janics 6 Kircmayer 6-2=4 Grezsák 5 Horváth 7 Romanek 6 Vén 6 Vojtekovszki 6 V. Kopunovics 5 Kovács 5 Nyikos 5-2-3 „ _ „ Lévai 6 Nagy T. 6 IMi ti: ú &­ s Hámori 4 W­b Nyíregyháza, 8000 néző. Vezette: Varga S. (8) (Zvolenszky, Fridély) GÓLSZERZŐ: Lévai a 29., Kirchmayer (11-esből) a 33., Szatke a 36., Vojtekovszki az 57., Novák a 77., Horváth a 86., Vitelki a 89. percben KIÁLLÍTVA: Nyikos a 63., Kirchmayer a 79. percben 2-0 (1-0) Ruppert Mihály, a Dunaújvárosi Kohász SE egykori kitűnő játéko­sa: - A zalaiak eddig csalódást okoztak, biztosan nem ezzel a játékkal szerepeltek eddig ilyen jól. Ha nem tudnak újítani, több góllal is nyer­hetünk. 49. perc: A csereként beállt Tököli kapott jó labdát Lengyeltől, ponto­san Zavadszky elé tálalt, a hazaiak középpályása ügyetlenül, nyolc méter­ről, senkitől sem zavartatva a jobb sarok mellé gurított. Óriási helyzet volt. 65. perc: Tököli vezette fel a labdát, senki nem támadta, 17 méteres lö­vését Vlaszák üggyel-bajjal hárította. 71. perc: Sakk-matt helyzet a vendégek kapuja előtt. Megint Lengyel adott jó labdát, ezúttal Nicsenkónak, a szőke csatár két méterről, fejjel, a kapu közepén álló Vlaszákot találta el, s odalett a nagy ziccer. 80. perc: Ismét Tököli kezdeményezett. Pontosan adott Zavadszky elé, ám a középpályás két méterről sem tudott a kapuba találni. 90. perc: Rósa végzett el partdobást a bal oldalon, a vendégek térfelének közepénél. A labda Nicsenkóhoz szállt, ő kapura lőtt, Csókáról a labda ki­pattant Zavadszky elé, aki öt méterről a kapu jobb oldalába továbbított. 2-0 Balássi Imre, a dunaújvárosiak cserekapusa: - A vége izgalmas volt, ám helyzeteink alapján megérdemelten nyertünk. 36. perc: Sarokrúgásból Kirchmayer ívelt balról középre. Hámori felesle­gesen és rosszul jött ki, így a túlsó oldalon Szatke nyolc méterről az üres ka­pu közepébe fejelhetett. ______________2-1________________________ Petrika Ibolya, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei sportigazgató: - Eszem­be jutott, hogy gyakran veszít az a csapat, amelyik az első gólt szerzi. 57. perc: Vojtekovszki vezetgette a labdát a nyíregyházi térfélen, majd 22 méterről lövésre szánta el magát, a labda a jobb oldali kapufáról perdült a hálóba. 2-2 63. perc: Nyikos rántotta le a kiugró Kirchmayert. A vendégek védőjének Varga játékvezető immár másodszor mutatta fel a sárga lapot, majd a vele já­ró pirosat is. 71. perc: Kirchmayer balról középre lőtt labdája után a kapu torkában Bo­­da és Janics is lyukat rúgott. 77.­ perc: Kirchmayer jobbról jobbal adott középre, Baranyi lövésébe Lé­vai belevetette magát. A labda a cserecsatár előtt maradt, ő okosan középre gurított, az érkező Novák pedig 12 méterről a léc alá bombázott. 3-2 79. perc: Kirchmayer vágtatott egy előrevágott labdára, majd miután lát­ta, hogy nem érheti azt el, a vendégek térfelének közepén lerántotta Vojte­­kovszkit. Kirchmayer is megkapta a második sárga lapot, majd a pirosat.. 86. perc: Vitelki adott jobbról középre, ahol Horváth levette a labdát, ki­cselezte Celeszkit, és jobb külsővel, higgadtan a bal sarokba gurított. 3-3 89. perc: Bal oldali beadás után Horváth csúsztatott a bal kapufára, a ki­pattanót Vitelki a kapu jobb oldalába bólintotta. 3-4 91. perc: Novák bal oldali szöglete után Gradinariu fejelt 11 méterről ka­pura, a labdát Vojtekovszki és a jobb oldali kapufa együttesen mentette. --------------------------------------------------------------------------------------------1 Kondora József, a nyíregyháziak eltiltott játékosa: - Megint csak bal­­szerencsés vereséget szenvedtünk. Ötven millió KÉTSZÁZ ÜGY. A dunaújvárosi stadionba örökös bérlete van Kornis Istvánnak, az MLSZ igazolási és átigazolási bizottságának el­nökének, aki a Duna-parti városban tanulta meg a futball minden szabályát. A szombati mérkőzés számára aktív kikapcsolódás, ugyan­is csütörtökön újabb maratoni munkanap vár rá a szövetségben. Itt van például Szanyó Károly ügye. Az Újpestnek kölcsönadott labdarú­gó a DVSC ellen nyújtott be panaszt, mert a klub szerződésszegést kö­vetett el vele szemben. Aztán újabb kör következik a Pető Tamás, Tóth Norbert kontra Újpest perben. Folytatódik a Vasas és az MTK kötélhúzása Farkasházy László ügyében is, mivel a kék-fehérek ke­veslik az MLSZ által megszabott átigazolási összeget. Lesz aztán tárgyalás Ferenczi István átigazolási díja ügyében is. - Idén már kétszáz esetben igyekeztünk betartatni a szabályokat, sok a gond és baj, nagy a tájékozatlanság. Azon vagyunk, hogy a sza­bályokat mindenütt betartsák. Ez a mostani csütörtök eseménydús lesz, tehát igyekszünk minél gyorsabban elvégezni a ránk bízott fel­adatokat, bár sokszor nem könnyű igazságot tenni - mondta Kornis István. ZALAI MOZAIK: Bita Józsefet, a Zalahús ZTE FC klubigazgatóját a mérkőzés előtt arról kérdeztük, hogyan fejlődik tovább a ZTE, per­sze nem csak a pályán, hanem azon kívül is. Megtudtuk, hogy ebben az évben ötvenmillió forintot költöttek a stadion felújítására. A mun­ka idén befejeződött, jövőre újabb harmincmillió forint áll a klub ren­delkezésére. Sokat segített a városi önkormányzat, a nagyszabású ter­vek valóra váltásához abban bíznak, hogy az új sportminisztérium tá­mogatja majd a stadion rekonstrukcióját, s a csapathoz méltó körül­ményeket kívánnak teremteni. A játékosokkal kapcsolatban megtudtuk, hogy Kámán Attila a jö­vő héten a Sportkórházba megy kivizsgálásra. Elképzelhető, hogy Achilles-in-műtétre kerül sor, a kitűnő csatár lábát rendbe kell hoz­ni. Szabó I Zsolt combizomhúzódással bajlódik, ezért még a kispadra sem került. Mestermérleg EBEDY FERENC: - Ha miakat STRAUSZ LÁSZLÓ: - Megérdem Dndőznek a táblázaton, mi is most a Dunaújváros győzelme. Könyvncnek vagyi­k vnaozm va­ vnen nar néni játszón un jen - lason lODO golszerzesi leneiose­­nunket, 1000 helyzetet polgo- Rémálom ellen - foci „KIS VÁC”. Az elmúlt bajnokságban, s az idei küzdelemsorozat elején annyi gólt szereztek a nyíregyháziak szöglet és szabadrúgás után, hogy a szakmában elterjedt: a Nyírség-Spartacus immáron a „kis Vác”. És hogy mit szólt ehhez a két szakvezető? Őze Tibor osz­totta a nézetet, bár hozzátette, ha tréfás kedvében lenne, azt monda­ná, hogy inkább a Vác a „kis Nyíregyháza”. Csank János elmondá­sa szerint ő is tapasztalta, hogy a nyíregyháziak egyik kedvenc fegy­vere a szöglet és szabadrúgások utáni helyzetkialakítás, s még azt sem bánná, ha most gólt kapnának ilyen szituáció után, csak eggyel rúgjanak többet, mint ellenfelük. TARTOZÁS. Hallani lehet róla, hogy a váciak vezetősége több já­tékosnak és Csank János vezetőedzőnek is tartozik némi összeggel. Az egykori szövetségi kapitány nem cáfolta a híreket, bár szerinte vannak olyan tételek, amelyekben úgymond előrébb járnak a veze­tők, azaz már előre fizettek. A tartozások összege egyelőre még nem akkora, hogy az a szakmai munkát is veszélyeztesse. BEMUTATÓ: Mintegy felüdülésként. Őze Tibor, a Nyírség-Spar­tacus edzője pénteken este egy kispályás labdarúgó-mérkőzésen vett részt. A nyíregyházi Bem József Általános Iskolában 1998 perces futballmérkőzést rendeztek, amelynek nyitószakaszában Őze is pá­lyára lépett. - Jól esett a játék, bár nem készültem külön a mérkőzésre. Azt mindenesetre elértem a mozgással, hogy jól aludtam és nem forgo­lódtam az ágyamban rémálmomban. Lelki szemeim előtt nem kerül­tek veszélyes helyzetbe a váci­ támadók... - összegezte a péntekről szombatra virradó éjszakáját Őze Tibor. oo A szerdai Magyar Kupa-forduló után mindkét edző változtatott az összeállításon. Strausz cserélt többet, kihagyta Babatit és Casoltant is, és bizalmat kapott Németh, valamint Nagy. A dunajvárosiaknál is volt vál­tás, Popovics mégis pályára lépett, Tököli viszont kimaradt. Meglepetés­re a Zalaegerszeg támadott többet, az első húsz percben a hazaiak térfe­lén pattogott a labda. A vendégek ki­próbálták összes szögletrúgás-kom­­binációjukat, de egyik után sem ke­rült a hálóba a labda. A huszadik perctől a Dunaújváros egyre inkább belelendült, a most már hattagú középályás sorból többen is felzárkóztak az egy szem csatár, Ni­csenko mellé, így aztán többször is veszélybe került a kékek kapuja. Né­hány percig keménnyé vált a játék, Hosszú játékvezető gyorsan kiosztott három sárga lapot, amelyektől meg­nyugodtak a kedélyek. Az első félidő két részre osztható. Az elején a ven­dégek voltak sokkal aktívabbak, ám sokszor fennakadtak a hazaiak vé­delmén, s ezért nem tudtak vezetést szerezni. A dunaújvárosiak gyors Az első taps már a mérkőzés meg­kezdése előtt felcsattant a nézőté­ren. A hazai szurkolók egyik ked­vence, az utóbbi időben perifériára szorult Milos Janics újra a hazai kezdőcsapatban kapott helyet, így aztán a nyíregyházi támadósorban azok szerepeltek, akik a másodosz­tályban számolatlanul szerezték a gólokat. Csank János pedig némileg átszervezte csapatát, különösen a bal oldali védekezésre fektetett nagy hangsúlyt, ezért - éppen Janics őr­zőjeként - Nyikost állította erre a posztra. Nem nagy iramban kezdő­dött a mérkőzés, a nyíregyháziak szögletekből, a váciak oldalról be­lőtt szabadrúgásokból veszélyeztet­őkk­ól viszont időnként zavart okoz­tak a ZTE védelmében, így követke­zett be a tizenegyes is. Úgy tűnt, hogy veszélybe kerül a zalai együttes tíz fordulón át tartó veretlensége, persze ehhez a dunaújvárosiaknak tartani kellett azt az iramot, amelyet a félidő közepétől produkáltak. A Dunaújváros cserélt, s a máso­dik játékrészben már két csatárral támadtak a hazaiak. A Nicsenko, Tö­köli kettős gyors egymásutánban több helyzetet is kialakított a Zala­egerszeg kapuja előtt. A hazaiak sok­kal többet mozogtak, a középpályá­sok most már sokkal aktívabbnak bi­zonyultak. Gyors ritmusváltással többször is ott termettek a vendégek tizenhatosának környékén, többször lefutották a védőket, és igaz, hogy három százszázalékos helyzetet elhi­báztak, de így is biztosan győztek. A ZTE ezúttal halvány teljesítményt nyújtott, hiába küldött Strausz Lász­ló edző három új játékost is pályára - védők helyett támadókat -, sem Ba­bati, sem Casoltan nem tudott igazá­ban változtatni a kék-fehérek lassú és könnyen kiismerhető játékán. Jel­lemző, hogy a második félidőben a zalaiak egyetlen helyzetet sem tud­tak kialakítani Kovácsevics kapuja előtt, tettek­­ eredmény nélkül. A váciak némileg váratlanul jutottak előny­höz, hiszen addig csak a nyíregyhá­ziaknak volt két óriási lehetőségük. Aztán Hámori kapus és a harcos ha­zai támadók gondoskodtak arról, hogy a szünetben mégis hazai előn­nyel vonulhassanak pihenőre a csa­patok. A váci hálóőr előbb feleslege­sen szabálytalankodott, majd rosszul jött ki egy szögletnél, így az egyre élénkebb játékot hozó első jó­ Ezen a találkozón megtört a zala­iak veretlenségi sorozata. Feltűnő volt, hogy közülük többen halvány teljesítményt nyújtottak, főleg azok, akik a korábbi találkozókon meghatározó embernek bizonyul­tak. A dunaújvárosiakat dicséret il­leti, mert az első húsz percet leszá­mítva végig kezükben tartották a mérkőzés irányítását. Sokszor győztek a közelharcokban, lefutot­ták a vendégvédőket, több veszélyes tékrész végén hazai előnyt mutatott az eredményjelző. Amilyen váratlanul egyenlített a második félidő elején a Vác, olyan nagy fölényben futballozott az azt követő percekben. Ezt a fölényt Nyikos szabálytalansága zárta le, hiszen a vendégek tíz főre fogyat­koztak. A kiállítás előbb mintha a nyírségieket zavarta volna meg, ám végül egy bombagóllal sikerült ki­használniuk az emberelőnyt. Ezzel még nem volt vége a mérkőzés for­dulatainak, ugyanis kisvártatva Kirchmayer fegyelmezetlensége a helyzetet is kialakították, és csak a gyengébb összpontosításukon mú­lott, hogy nem esett több gól. Hosszú Ferenc játékvezetőnek könnyű dolga volt az egyébként sportszerű mérkőzésen. Csupán egy rövid időszakban kellett megakadá­lyozni a szabálytalanságokat, de ez mindössze a 32. perctől a 38. percig tartott, előtte és utána is nyugalom volt a pályán, hazaiakat hozta hátrányos helyzet­be. A hajrában a Vác nagy nyomás alatt tartotta Celeszki kapuját. Csank János legnagyobb húzása az volt, amikor Vitelkit állította a pá­lya jobb oldalára. A cserecsatár előbb gólpasszt adott, majd ő maga fejelte be a mindent eldöntő talála­tot. Az utolsó tíz perc kezdetén sem­mi sem indokolta, hogy ezt a talál­kozót a nyíregyháziak elveszíthetik. Varga Sándor jól látta el felada­tát, csak a második félidő elején csú­szott ki pár percre az irányítás a ke­zéből. 12. perc: Novák balról emelt középre, Szabó hat méterről, óriási helyzet­ből, előre dőlve fejelhetett, ám a földön megpattanó labdát Hámori a gólvo­nalról szögletre ütötte. 29. perc: Jobb oldali szögletrúgás után visszapattant a labda Vojtekovszki elé, akinek második beadási kísérlete már jobban sikerült. Labdáját Lévai, Celeszkit megelőzve, hét méterről a kapu közepébe csúsztatta. 0-1 33. perc: Janics harcosan labdát szerzett a váci térfélen, középen Kirchma­­­­ért indította. A hazaiak nyolcasa kicsit hosszan szöktette magát, de Hámo­rit így is megelőzte, megtolta a labdát, a vendégek kapusa pedig elhúzta Kirchmayer lábát. A 11-est a sértett nagy erővel a kapu közepébe lőtte. 1-1 Drobni Miklós, a nyíregyháziak egykori játékosa: - Remélem, hogy az elmúlt heti balszerencsés vereség nem veti vissza a hazaiakat. I_______________________________________­_____________________ Mestermérleg I­CZE TIBOR: - Több fonyópont CSANK JÁNOS: - Nehéz mérkő- I IIS volt a mérkőzésen, és végül rés volt, mert jól felkészült bele- I Ifi Kirchmayer hitetedettúl nagy fe­­lünk az elenfét. A mi nagy fegy- I pl gyeknezetlensége megfosztotta velünk kezdetben fordítva sült el. I Ifi csapatomat a gyozeiemnoi. ura­­tz von az a mernozes, amelyen i h ■--------I, nL. fli ■ - ■ - - - Imi --Z-JU __ ■■IT.illTll . .litLaJ. I ilyen nelyzetnoi talpra hks ami, vegu az oonnou, nogy namw­­­i ! ! . Professziónál Nemzeti Bajnokság IX. 299. • 1998. november 1.