Nemzeti Sport, 1999. szeptember (10. évfolyam, 238-267. szám)

1999-09-15 / 252. szám

12NEMZETI SPORT Labdarúgás Kiemelt ifjúsági (U18) korosztályos bajnokság A 4. fordulóból elhalasztott mérkőzések Ferencváros-MTK 3-3 (2-0) Népliget, 800 néző. V: Nagyi FERENCVÁROS: Szerovay - Fébert, Pé­csi, Pető, Rajnay - Selenka, Gyepes, Hado­­bás (Méhes) - Takács, Farkas (Szakács), Varga Z. (Kikillai, Burcsa). Edző: Szűcs La­jos MTK: Kovács - Mihalik, Ihász, Horváth L., Nemes (Szabó Zs.) - Kanta, Mucsányi (Nemecsek), Czvitkovics, Bíró - Bánka, Lipcsei (Knausz). Edző: Szalai László Gólszerző: Farkas, Gyepes, Hadobás, ill. Czvitkovics, Bánka, Nemecsek. A nagy lendülettel kezdő hazaiak egy­más után vezették a támadásaikat, s a 13. percben - szép fejes góllal - előnyt szerez­tek, majd a 20. percben négy vendégvédő, valamint a kapus feltűnő és ritka indiszpo­­náltsága folytán tovább növelték az elő­nyüket. Később alábbhagyott a hazaiak lendülete, az MTK került fölénybe, de csak a 36. percben veszélyeztettek először a ven­dégek. A félidő hajrájában Bánka többször is nagy helyzetbe került, de nem tudott szé­píteni. Szünet után élénkebbé vált a játék. Az MTK látványosan feljavult, sokkal töb­bet támadott már, az 53. percben mégis a Ferencváros növelte tovább az előnyét. Az MTK nem adta fel, s két perc alatt két gólt szerezve szorossá tette az állást. Több egyenlítési alkalom is adódott a vendégek előtt, s végül a 87. percben egalizáltak. A Ferencváros háromgólos előnyét elsősorban figyelmetlenségek következtében „tékozol­­ta” el, míg az MTK csak a második félidő­ben mutatta meg az igazi képességeit a vé­gig igen izgalmas, fordulatos, nagy csatá­ban. Jó: Szerovay, Pető, Gyepes, Varga Z., ill. Ihász, Horváth L., Kanta III. Kerület-Videoton 2-3 (0-3) Hévízi út, 200 néző. V: Vad III. KERÜLET: Balázs - Danczák, Gyen­ge, Slehovszki - Orosz, Gubán (Hierwalter), Sagát (Bene), Sárközi, Szatmári - Tüzes (Radnai), Hidasi (Rákosi). Edző: Cseh And­rás VIDEOTON: Kovács K. - Demján, Ko­vács Sz., Magasföldi, Trampler - Horváth Zs. (Nagy Á.), Ribi (Győri), Tóth B., Tóth G. (Király) - Barkóczi, Janicska. Edző: Disztl László Gólszerző: Sárközi, Tüzes, ill. Trampler, Barkóczi, Tóth B. (11-esből) Parádés első húsz percet produkált a Vi­deoton. A fehérváriak már a 3. percben megszerezték a vezetést, s utána is többet támadtak, majd háromra növelték az elő­nyüket. A szünet után sokkal erőteljeseb­ben játszott az óbudai csapat, és tíz perc alatt egy gólra csökkentette a hátrányát. A Videoton azonban szervezett játékkal meg­őrizte az előnyét. Jó: Orosz, Szatmári, Danczák, ill. Tóth G., Trampler, Magasföldi, Barkóczi 5. forduló Békéscsaba-Ill. Kerület 3-1 (2-1) Békéscsaba, 150 néző. V: Scsitovics. BÉKÉSCSABA: Kollár - Czipó P. - Sem­­jéni (Walfisch), Palotai - Németh, Andó, Szabó S. (Csapó), Puskás (Szabó Zs.) - Po­­zsár (Moszheim) - Marik, Ursz. Edző: Jakab Péter III. KERÜLET: Balázs - Szatmári (Ja­kab), Slehovszki, Sárközi, Gubán - Füzes (Kona), Hidasi (Rákosi), Danczák, Hiver­­walter - Orosz, Gyenge (Radnai). Edző: Cseh András. Gólszerző: Ursz, Semjéni, Csapó, ill. Orosz Kiállítva: Orosz (30. p.) A hazai csapat sorra hagyta ki a helyze­teit, s egy ellentámadásból vezetést szerez­tek a vendégek. A kiállítás után rákapcsolt a Békéscsaba, és öt perc alatt fordított. A második félidőben kiegyenlítődött a küzde­lem, de csak a hazai gólig, s ezután számos helyzetet hagytak ki a lilák. Jó: Semjéni, Csapó, Pozsár, Marik, ill. Balázs, Slehovszki Győri ETO FC-Kispest-HFC 3-0 (0-0) Győr, 100 néző. V: Péter G. GYŐR: Krass - Németh L. I, Egri, Pálla, Dragon (Vági) - Krén, Böröcz (Kelemen), Németh L. II, Milanovich (Huszka) - Bori, Tamási. Edző: Tamási Zsolt KISPEST: Bangó K. - Jenei - Balogh (Boros), Mészáros - Péchy, Antal, Oszláncz­­ki, Németh N., Kaszás (Nánási) - Torghelle, Kozarek. Edző: Kovács Kálmán Gólszerző: Tamási (2), Vági Kiállítva: Németh N. (14.), Mészáros (78. P. Már az első negyedóra végén - a kitörő játékos lerántása miatt - tíz főre olvadt a vendégegyüttes. A győriek sokáig nem tud­tak mit kezdeni a létszámfölényükkel. For­dulás után a kispestiek egyre idegesebben játszottak, és ennek újabb kiállítás volt a következménye. Az ETO, bár ezúttal nem játszott jól, megérdemelten győzött. Ellen­fele egyre nehezebb helyzetbe kerül. Jó: Pálla, Tamási, Németh L. II, Vági, ill. Jenei, Antal Haladás-Debreceni Sl 2-1 (0-0) Szombathely, 100 néző. V: Pusztai HALADÁS: Sípos G. (Károlyi) - Peten­­hoffer, Somfalvi, Szabó, Pokmetz (Tóth L.) - Horváth L., Rozmán (Németh), Pusztai, Gaál (Beke) - Schimmer (Kovács), Jáger. Edző: Marton Róbert DEBRECEN: Szabó - Paróczai (Tamási), Kántor, Marton, Papp L. - Mikhárdi, Ve­­rendi (Szőke), Ungvári (Tóháti), Illés - Fe­­renczi (Milinkhoffer), Henye. Edző: Janko­­vics Sándor Gólszerző: Pezenhoffer, Horváth L., ill. Szőke Az első játékrészben kiegyenlített küz­delem folyt, a kapuk ebben a játékrészben nem kerültek veszélybe. A szünet után a Haladás birtokolta többet a labdát, és meg­érdemelten nyert. Jó: Szabó, Pusztai, ill. Kántor, Illés MTK Hungária FC-BVSC 3-1 (2-1) Csömöri út, 250 néző. V: Jármer MTK: Kristóffy - Balogh, Ihász, Mihalik, Nemecsek - Szabó Zs. (Krausz), Horváth L. (Mocsányi), Bíró, Kanta - Bánka (Hegedűs), Juhász (Varga G.). Edző: Szalai László BVSC: László P. - Antal D., Csaba Z. (Spiegel), Szakály, Dobos - Lippai (Vágó), Hámori (Vata), Pokornyi - Szilágyi, Fehér, Duzmath (Tasnádi). Edző: Hámori György­ Gólszerző: Kanta, Bánka, Krausz, ill. Dobos MTK-támadásokkal kezdődött a mérkő­zés, a nyolcadik percben mégis a BVSC szerzett vezetést: Dobos 16 méterről, sza­badrúgásból bombázott a hazaiak kapujá­ba. A kék-fehérek elszánt rohamozásba kezdtek, s a 33. percben már vezettek. Ké­sőbb mindkét oldalon több nagy helyzetet hagytak ki a támadók, majd a 82. percben növelte előnyét az MTK. Mindkét csapat tagjai - a fullasztó meleg ellenére - ötlete­sen, dicséretes becsvággyal és küzdeni aka­rással harcoltak. A labdát többet birtokló, ügyesebben kombináló, a helyzeteit jobban kihasználó MTK teljesen megérdemelten nyert. Jó: Ihász, Mihalik, Bíró, Juhász, ill. An­tal D., Szakály, Dobos Pécs-Nyíregyházi SE 4-2 (2-0) Pécs, 100 néző. V: Tatai PÉCS: Ömböli (Rózsás) - Lucius, Dezső, Miglinczi (Kovács), Hofecker - Patai (Hege­dűs), Tóth, Berdó, Kanizsai - Flórián (Be­regszászi), Kovács (Lévai). Edző: Herke Imre NYÍREGYHÁZA: Tuska - Ignácz, Bod­nár, Babják, Petró - Karaffa (Cséke), Rez­nek, Vasadi, Ember (Moravszki) - Kender, Batár (Boldog). Edző: Barczi Gábor Gólszerző: Flórián (3), Hegedűs, ill. Pet­ró, Cséke Az első félidőben több támadást vezettek a hazaiak és a szünetig kétgólos előnyt sze­reztek. A fordulást követően már háromgó­los is volt a pécsiek előnye, ám aztán lefé­keztek, s a lelkes vendégek csökkentették a hátrányukat. Jó: Flórián, Tóth, Ömböli, Berdó, Patai, ill. Bodnár, Vasadi Szent István SE-Tisza Volán Szeged 5-1 (1-0) Bihari út, 100 néző. V: Vad TÖREKVÉS: Balogh - Búzás (Török A.), Farkas Á., Szoboszlai, Schindler - Bori (Lakatos), Csikós, Fenyvesi, Tubucz (Völ­­gyes) - Teket (Pusztafi), Töreki (Jordáki). Edző: Patonyi László TISZA VOLÁN: Szénási (Köteles) - Gyi­­mesi, Makra, Lóczi - Rácz, Puskás (Gál), Döme, Szamosszegi, Kiss (Szeles) - Gyenes (Szilvási), Zakar. Edző: Szalai István Gólszerző: Csikós (2), Teket, Fenyvesi, Lakatos, ill. Zakar Egy kihagyott ziccerrel és egy kapufával lepte meg vendégeit a Törekvés az első per­cekben. A Szeged lassan vette fel a hazaiak diktálta iramot, később azonban helyzete­kig és egy büntetőig is eljutott, amiből azonban Puskás a kapu fölé lőtt. A másik oldalon Teket viszont nem hibázott, s meg­szerezte a vezetést a hazaiaknak. A szünet után Döme a Volán második tizenegyesét is kihagyta, s ez megtörte a vendégek lendüle­tét. A Szent István csapata nagy fölénybe került és négy helyzetét is kihasználta. Jó: Balogh, Szoboszlai, Csikós, Teket, ill. Makra, Döme, Zakar Újpesti TE-Vasas DH 1-1 (1-1) Fóti út, Cérna pálya, 200 néző. V: Tagyi ÚJPEST: Szántai - Ternóra - Vörös, Vass Z. - Józsa (Szeleczky), Lódi, Szélesi, Vízdár (Piroska, Bacsó), Balogh - Kőhalmi, Ta­kács. Edző: Juhász Péter VASAS: Illyés - Helgert, Vass Zs., Kov­­rig - Szabó A. (Uzera) - Simon (Cseri), Né­meth, Szabó F., Geri - Nickmann (Petrik), Kapcsos (Szokoli). Edző: Gabala Ferenc Gólszerző: Kovrig, Kőhalmi Kiállítva: Vass Z. (81.), ill. Kovrig (83. p.) Látványos fejes góllal szerzett előnyt a Vasas a 12. percben, s szabadrúgásból (né­mi kapussegédlettel) egyenlített az Újpest. A jó iramú, fordulatos második félidőben gól nem született, de a játék izgalma né­hányszor tapsra ragadtatta a nézőket. Jó: Szántai (a mezőny legjobbja), Ternó­ra, Lódi, ill. Vass Zs., Németh, Cseh­ Vác-Veszprém 8-1 (4-1) Vác, 100 néző. V: Szalai VÁC: Sulyok - Muka, Hirt, Hajdó (Tóth I.), Mile (Balázs) - Zsolnai, Király, Nádasi, Szilágyi Sz. (Móricz) - Laczkó, Koszorú (László). Edző: Ozsvári András VESZPRÉM: Bertalan (Deli) - Győri, Galambos, Németh, Ürményi - Vajai, Ma­gasházi, Horváth (Szász), Szöllőskei (Gyo­­páros) - Bacsó, Szabadfi. Edző: Jugovics Lajos Gólszerző: Hajdó, Nádasi, Mile, Zsolnai, Balázs, Hírt, ill. Bacsó A hazaiak a 15. percben rúgták az első góljukat, ám három perc múlva egyenlítet­tek a vendégek. A félidő közepétől a jobb képességű hazai csapat tetszés szerint érte el a góljait, és nem a vendégeken múlott, hogy nem lett kétszámjegyű a végered­mény. Jó: Mile, Nádasi, Hirt, Balázs, ill. Szász. Videoton-Ferencváros 2-3 (2-3) Székesfehérvár, 100 néző. V: Kalmár VIDEOTON: Kovács K. - Demján, Ko­vács Sz., Frankler - Magasföldi (Kummer), Horváth (Győri), Tóth B. - Ribi, Janicska (Zab), Barkóczi, Tóth G. (Király). Edző: Disztl László FERENCVÁROS: Szerovay - Fébert (Bo­­nifert), Pécsi, Pető, Rajnay (Tóth T.) - Se­lenka, Gyepes, Hadobás (Bocsa), Takács - Farkas (Kuznyecov), Varga. Edző: Szűcs Lajos. Gólszerző: Barkóczi, Magasföldi, ill. Gyepes (2), Selenka. A hazaiak a hatodik percben szerezték meg a vezetést, a vendégeknek két perc kel­lett az egyenlítéshez, majd fél óra elteltével már két góllal vezettek. A második félidő­ben végig a fehérváriak irányították a játé­kot, több lehetőségük volt az egyenlítésre, ám a Fradi­­ jól szervezett játékkal - meg­őrizte előnyét. Nagy iramú, színvonalas mérkőzés volt. A Videoton megérdemelte volna a döntetlent. Jó: Frankler, Tóth G., ill. Pető, Gyepes, Varga A 16. fordulóból előrehozott mérkőzés Előre FC Békéscsaba-Pécs 0-0 Békéscsaba, 100 néző. V: Medovarszki J. BÉKÉSCSABA: Nagy G. - Németh, Moszheim (Semjéni), Zahorán, Puskás - Lovas, Czipó P., Andó (Ursz), Horváth (Csapó) - Marik, Szabó S. Edző: Jakab Pé­ter PÉCS: Ömböli - Lucius, Dezső, Patai, Hofecker - Hegedűs (Beregszászi), Miglin­czi, Tóth I. (Kovács P.), Komáromi - Fló­rián, Kanizsai. Edző: Herke Imre Az első félidőben a hazaiak több góllal kecsegtető helyzetet alakítottak ki, de vala­mennyit elhibázták. A fordulás után a Pécs bátrabban futballozott, és kiegyenlítettebb lett a játék. A nagyobb helyzeteket akkor is a Békéscsaba hagyta ki, de a jól kontrázó vendégek az utolsó percekben győzhettek volna. Jó: Nagy G., Németh, Zahorán, ill. Öm­böli, Dezső, Patai, Komáromi Kiemelt ifjúsági (U16) korosztályos bajnokság A 4. fordulóból elhalasztott mérkőzések Ferencváros-MTK 1-1 (1-1) Népliget, 100 néző. V: Süss. Ferencváros: Dénes Zs. - Oroszi (Fábián), Kiszely, Hol­­czer, Nagy D. - Patakfalvi, Csopaki, Aradi, Huszti - Nógrádi (Fehér), Deme. Edző: Rá­kosi Gyula. MTK: Fülöp - Rodenbrücken, Vati, Horváth G., Reibl - Kurucz, Hobka, Váradi (Kemon), Glöckner (Nagy D.) - Be­ne (Simon), Juhász. Edző: Almási János. G: Aradi, ill. Vati. Jó: Kiszely, Holczer, Csopa­ki, Aradi, ill. Rodenbrücken, Vati, Reibl, Juhász III. Kerület-Videoton 0-3 (0-2) Hévízi út, 100 néző. V: Selmeczi. III. Ke­rület: Bodola - Lángvíg, Öllé, Bólya, Zsigó - Saly, Simonffy, Mihalik (Vámos), Mihály - Dengel, Gaál (Suba). Edző: Kovács And­rás. Videoton: Viniczai (Szakács) - Lucza (Csíkos), Keserű, Richter, Szovák (Sötét) - Pillér, Fenyves, Hernádi (Vojtkó), Hart - Vadász, Kuti. Edző: Jánki Miklós. G: Hart (3, a harmadikat 11-esből). Jó: Ollé, Bólya, Dengel, ill. Hart (a mezőny legjobbja), Richter, Fenyves, Vadász. 5. forduló Győri ETO FC-Kispest-HFC 8-0 (2-0) Győr, 100 néző. V: Balogh Cs. Győr: Tóth G. - Gajdó, Csintalan, Tóth B., Farkas - Tóth N. (Sztevár), Pálfi (Preisinger), Füsi (Császár), Nagy A. - Fülöp (Licskai), Puska. Edző: Liszkai Dezső. Kispest: Vastagh - Dóczi (Torma), Barna, Kürti, Kállai - Gyu­lai, Csernok, Budafai, Kardos (Kovács K.) - Vedres, Barna (Papp). Edző: Kanyó Gábor. G: Puska (3), Licskai (2), Füsi, Sztevár, Tóth N. Jó: Csintalan, Puska, Licskai, Füsi, ill. Pulai. Haladás-Debreceni Sl 0-3 (0-1) Szombathely, 100 néző. V: Kovács L. Haladás: Báger (Rózsa) - Anga, Németh, Hajmási, Gyurkó (Szalmer) - Horváth Sz. (Horváth B.), Molnár, Varga, Csenterics - Marton (Nagy), Vinkovics. Edző: Farkas Péter. Debrecen: Papp (Lasztóczi) - Daru, Tamás, Máté (Tisza, Rácz), Virágh - Rebe­­csák, Müller, Urbin, Jenei (Körmendi) -Makula, Meszesán (Balogh). Edző: Pajkos János. G: Máté, Rácz, Urbin. Kiállítva: Horváth B. (84. p.). Jó: Molnár, ill. Tamás, Müller. Urbin MTK Hungária FC-BVSC 5-2 (3-0) Csömöri út, 100 néző. V: Ari I. MTK: Fü­löp - Rodenbrückner, Vati, Horváth G., Reibl - Kurucz L. (Kurucz B.), Hobka (Ga­­rics), Váradi (Toldi), Kemon (Farkas) - Be­ne (Nagy D.), Simon. Edző: Almási János. BVSC: Varga D. (Futó) - Molnár, Madarász, Kozák - Fekete, Faragó (Salamon), Németh (Varga B.), Szentmihályi, Tóth, Szoboszlai - Hóka (Hídvégi). Edző: Futó Tamás. G: Si­mon (2), Farkas, Kemon, Váradi, ill. Hídvé­gi, Hóka. Jó: Rodenbrüchner, Kurucz L., Simon, Nagy D., ill. Molnár, Hídvégi. Pécs-Nyíregyházi SE 0-1 (0-1) Pécs, 100 néző. V: Kozáki. Pécs: Brozo­­vácz - Orbán, Darányi, Kelbert, Gulyás (Nagy) - Somogyvári, Dávid (Dobszai), Kordé, Tóth - Koller, Szabó. Edző: Lutz Ja­kab. Nyíregyháza: Urbán - Barta, Battai, Bárány - Szobonya (Karakó), Minczér, Bis­­tyei, Bérczi, Bognár - Héri, Bagin (Nyer­ges). Edző: Nemes Sándor. G: Rattai. Jó: Koller, ill. Urbán. Battai Szent István SE-Tisza Volán Szeged 3-1 (0-0) Bihari út 100 néző. V: Sörös. Törekvés: Szabó - Meggyes, Egervári, Pallagi, Kutr­ - Sámson (Török B.), Malláth (Faragó), Far­kas Z., Lengyel (Nyilasi) - Kollár (Tősér), Hegyi (Polgár). Edző: Csapó Gábor. Tisza Volán: Köteles - Csabai (Hidegkúti), Bé­­csek, Valkó - Dér, Jóljárt (Bank), Miklós, Németh, Szentesi (Báli) - Gyimesi, Völgyi (Volford). Edző: Berki István. G: Török B. (2), Nyilasi, ill. Völgyi. Jó: Pallagi, Farkas Z., Török B., Nyilasi, ill. Gyimesi, Valkó, Németh. Újpest-Vasas 3-1 (1-1) Fóti út, Cérna-pálya, 100 néző. V: Takács A. Újpest: Neufeld - Zoufal, Pretsner, Nyíri - Dénes, Biliczki, Fülöp (Csinkán), Lakatos (Fazekas) - Budai, Fábián (Horváth), Mihá­lyi (Nagy, Szamosi). Edző: Domonyi László. Vasas: Miski - Feczesin, Vaskó, Simon, Mátravölgyi (Tomcsik, Szabó A.), Paplanos - Ábel (Panyi), Góhér, Zátrok (Pusztai) - Juhász (Lázár), Fejér. Edző: Hegedűs Béla. G: Nagy, Zoufal, Budai, ill. Paplanos. Jó: Zoufal, Biliczki, Fülöp, Budai, Nagy, ill. Miski Vác-Veszprém 5-0 (1-0) Vác, 100 néző. V: Győr. Vác: Policsányi - Kántor, Barkóczi, Kaszás, Felföldi (Tur­csik) - Kolozsvári, Földi (Less T.), Gál (Ka­­kula), Ocskai - Szabó (Less K.), Vrbovszki. Edző: Strébeki Zoltán. Veszprém: Marosi - Rauschenberger, Varga, Kelemen (Magyar G.), Sipos - Jakus, Gunther (Hajgató), Hor­váth B. (Jugovits), Szabadfi A. - Keller, Reiner J. Edző: Réday András. G: Felföldi (11-esből), Ócskái, Földi, Vrbovszki, Tur­csik (11-esből). Jó: Kolozsvári, Ócskái, Föl­di, Vrbovszki, ill. Varga, Szabadfi. Videoton-Ferencváros 0-4 (0-1) Székesfehérvár, 100 néző. V: Koszorús. Videoton: Takács (Viniczai) - Lucza, Kese­rű, Richter - Szován (Sötét), Pillér, Herná­di (Kosztend), Veres - Disztl, Vadász (Feny­ves), Hart. Edző: Jánki Miklós. Ferencvá­ros: Dénes (Berezi) - Holczer, Kiszely, Nagy, Fábián (Kővári) - Patakfalvi (Lájer), Csopaki, Aradi, Huszti (Berki) - Fehér, De­me. Edző: Rákosi Gyula. G: Fehér (2), De­me, Aradi. Jó: Keserű, Richter, ill. Kiszely, Aradi, Nagy, Fehér A 16. fordulóból előrehozott mérkőzés EFC Békéscsaba-Pécs 3-0 (1-0) Békéscsaba, 100 néző. V: Medovarszki. Békéscsaba: Váradi - Popol (Herczegfalvi), Laurinyecz, Kolarovszki, Lipták (Bereczki) - Bozsár (Botyánszki), Juhász, Lipcsei, Ja­kab (Komoróczki) - Okos, Mede, Edző: Szo­­kolay Sándor. Pécs: Brozovac - Orbán, Da­rányi, Kordé, Kövesligeti - Kelbert, Gulyás (Szabó), Koller, Dávid (Panpa) - Tóth, So­mogyvári. Edző: Lutz Jakab. G: Okos, Me­de, Lipcsei, Jó: Laurinyecz, Kolarovszki, Okos, ill. Koller, Tóth Sopronban szeptember 11-én a kilence­dik alkalommal rendezték meg a Bodnár Alajos utánpótlás emléktornát, amelyen ti­zenhat csapat indult. Eredmények, 10 éve­sek: 1. Haladás VSE, 2. Győri ETO, 3. Ma­táv SC, 4. Soproni VSE GYSEV, 5. Celldö­­­ mölki VSE, 6. Soproni Sportiskola, 7. Ma­ táv Sopron, 8. Kőszeg. Döntő: Hala­­dás-ETO 1-0. 12 évesek: 1. Soproni VSE­­GYSEV, 2. Siófok, 3. Győri ETO FC, 4. Ha­ladás VSE, 5. Matáv Sopron, 6. Kőszeg, 7. Celldömölki VSE, 8. Csorna. Döntő: SVSE GYSEV-Siófok 2-0. A díjakat Bodnár Má­ria és férje, Puskás Árpád adták át. ★ V. Bezár Vándorkupa, Tiszabura. A tor­nán ezer néző előtt 16 csapat mérkőzött. A torna végeredménye: 1. Nyírség-Spartacus, 2. Ferencváros, 3. DSE Tiszabura, 4. Debre­ceni VSC-SI, 5. Csepel, 6. Balmazújvárosi Olasz Focisuli, 7. Újpest, 8. Tiszagyenda Góliát FC, 9. Vác, 10. Debreceni Városi Sí, 11. Békéscsaba, 12. Abádszalóki Góliát FC, 13. Szolnok Városi Sí, 14. Jászberény, 15. Tiszaújváros, 16. Kossuth Lajos Gimnázi­um, Tiszafüred. Különdíjak. A torna legjobb játékosa: Fodor Ádám (FTC). Gólkirály: Tőzsér Ri­­chárd (Nyírség-Spartacus). A legjobb ka­pus: Varga Csaba (Csepel). A legjobb hazai játékos: ifj. Bártfai István. A legsportsze­rűbb csapat: Újpest. A díjakat a torna fővédnöke, dr. Fenyve­si Máté országgyűlési képviselő, az FTC ügyvezető elnöke, Gál Zsigmond, a tiszabu­­rai önkormányzat polgármestere, valamint Makai Gyula, a DSE elnöke adta át. A ván­dorserleget egy évig a Nyírség-Spartacus őrzi. Atlétika A Magyar Atlétikai Szövetség utánpót­lás-nevelési bajnoki pontversenyének állá­sa: 1. UTE (bajnoki pontok: 521, nemzetkö­zi eredményességért: 950, csúcsért: 200) 1671 pont, 2. Dobó SE 1192, 3. VEDAC 1082, 4. DMTE 1081, 5. KSI 872, 6. Sz. MÁV-Ideál 813, 7. Szegedi VSE 731, 8. PAC 667,5, 9. FTC 650,10. ARAK 643 (nyolcvan­­három szakosztály szerzett eddig bajnoki pontot)★ Nemzetközi ifjúsági verseny, Rijeka A magyarok eredményei Fiúk, 100 m: 1. Szabó László 10.94, ...3. Németh 11.16. 800 m, ...3. Iványi 1:57.86. 3000 m: 1. Bodor Olivér 8:27.91, ...3. Tóth 8:47.56. 110 m gát: ...2. Tölgyesi 15.20. Ma­gas: 1. Bata Gergely 209, ...3. Kommendant 209 Lányok. 100 m gát: ...3. Szabados 15.35. Távol: ...2. Abina 564. Gerely: 1. Frajka Xénia 50.19★ A Honvéd-Steffl és az ELTE TK rúdug­ró-versenye, Tüzér utca, Iharos-pálya Aranyjelvényes és jobb eredmények Ifjúságiak Fiúk: Wanda (Honvéd-Steffl) 442, Polo­­nyi (Sz. MÁV-Ideál) 442, Sátor (Honvéd- Steffl) 412, Túróczi (ELTE TK) 402 Serdülők A-korcsoport. Fiúk: Wladár (Honvéd- Steffl) 402. B-korcsoport. 15 évesek. Fiúk: Jaegger (Gödöllői EAC) 302. Lányok: Lend­­vai Zs. (Honvéd-Steffl) 332, Lendvai E. (Honvéd-Steffl) 302 (ikrek), Harmati (Gö­döllői EAC) 272, Ruzicska (Honvéd-Steffl )262). 14 évesek. Fiúk: Eckert (ELTE TK) 282. Lányok: Hüsi (Gödöllői EAC) 262. 13 évesek. Fiúk: Szekeres (Gödöllői EAC) 292 . Serdülő B-korcsoportos egyéni országos bajnokság, Újpest, Szilágyi utca A bajnokok 15 évesek Fiúk. 100 m. Bajnok: Engi Csaba (Ganz- Air KAC, edző: Bencsik Pál) 11.59. 400 m. B: Széll István (FTC, e: id. Széll István) 52.67. 1500 m. B: Bokodi Balázs (Hunyadi DSE, e: Őze Tibor) 4:06.9 (kézi mérés). 100 m gát (91.4 cm). B: Tógyer Ferenc (Szolno­ki VSI, e: Ecseki Tibor) 14.20 Lányok. 100 m. B: Szabó Ágnes (Kecskeméti ARC, e: Adamik Zoltán) 12.96. 400 m. B: Drobny Dóra (Ceglédi VSE-Germán Rt., e: Ács Ti­bor) 58.83.1500 m. B: Gáti Gerda (VEDAC, e: Tóthné Stupián Anikó) 4:50. 7 (k. m.). 100 m gát (76.2 cm). B: Óvári Zita (Szolnoki VSI, e: Ecseki Tibor) 14.89 14 évesek Fiúk. 100 m. B: Vas Dávid (NYVSC, e: Bakosi Béla) 12.02. 800 m. B: Nagy S. Mik­lós (Veresegyház, e: Kerényi Péter) 2:10.2 (k. m.). 1000 m akadály. B: Koczkás Kornél (TSC-Geotech, e: Salamon Zoltán) 3:02.0 (k. m.). Lányok. 100 m. B: Szlovicsák Kata­lin (FTC, e: Horváthné Németh Ilona) 12.53. 800 m. B: Bolyki Andrea (Postás-Matáv, e: Bodri Zoltán) 2:19.2 (k. m.) 13 évesek Fiúk. 80 m. B: Jakab Tamás (Kiskunfél­egyháza, e: Kerék Csaba) 10.05. 600 m. B: Jakabfy György (VEDAC, e: Tóthné, Stupi­án Anikó) 1:32.9 (k. m.). Lányok. 80 m. B: Csúz Réka (Gyulai SE, e: Vincze Zoltán, Forgách Ágnes*) 10.62. 600 m. B: Fülöp Eni­kő (Csepel, e: Árvai József) 1:39.3 (k. m.) ★ Országos ifjúsági és serdülő verseny, Veszprém A jobb eredmények Ifjúságiak. Fiúk. 1500 m: 1. Bodor (Ka­posvári Építők) 3:54.5, 2. Kaldenecker Á. (VEDAC) 3:58.4 (kézi mérés). 2000 m aka­dály: 1. Horváth (VEDAC) 6:11.7 (k. m. ). Kalapács (6 kg): 1. Páli 63.07, 2. Szabó P. 57.01 (mindketten VEDAC) Serdülők. A-korcsoport. Fiúk. Súly (5 kg): 1. Szűcs (Pápai SE) 15.53. Kalapács (5 kg): 1. Szabó Z. 56.38, 2. Lámpár 56.27, 3. Heller 56.10 (mindhárman VEDAC). B-kor­csoport. Fiúk. Kalapács (4 kg): 1. Kiss D. (VEDAC) 48.37. Lányok. Kalapács (3 kg): 1. Orbán (Pápai SE) 53.36 Ifjúsági és serdülő A­ korcsoportos nyílt Budapest-bajnokság A győztesek Ifjúságiak Fiúk: 100 m (-1.1 m/s): Németh Gergely (Soproni SE) 11.20. 200 m (-0.5 m/s) és 400 m gát (91.4 cm): Kristóf Ferenc (Honvéd­ A bajnokság állása A bajnokság állása 1. Győr 6 5 - 1 13- 4 15 2. Vasas 6 4 1 1 8-2 13 3. Videoton 6 4-2 17-10 12 4. Vác 6 3 2 1 18-10 11 5. MTK 5 3 11 16- 9 10 6. Békéscsaba 7 2 4 1 9- 7 10 7. Debrecen 5 3­­ 2 9- 7 9 8. Ferencváros 5 2 2 1 12- 9 8 9. Haladás 5 2 2 1 7- 7 8 10. BVSC 5 2 1 2 8-10 7 11. Pécs 7 2 1 4 9-16 7 12. Szent István SE 5 1 2 2 9- 7 5 13. Újpest 5 1 2 2 9- 8 5 14. Nyíregyháza 6 1 2 3 10-15 5 15. Kispest 4 112 6-8 4 16. Veszprém 5 113 6-15 4 17. III. Kerület 5-14 6-16 1 18. Tisza Volán 5-14 3-15 1­1. Békéscsaba 7 6 - 1 23- 9 18 2. MTK 5 4 1 - 26- 5 13 3. Győr 6 4 1 1 20- 9 13 4. Debrecen 5 4 - 1 15- 3 12 5. Vác 6 4-2 15- 7 12 6. Ferencváros 5 3 1 1 13- 4 10 7. Vasas 6 3 1 2 17-11 10 8. Újpest 5 3 1 1 12- 6 10 9. Pécs 7 3 13 11-12 10 10. Videoton 6 3-3 16-12 9 11. Nyíregyháza 6 2 1 3 8- 8 7 12. BVSC 5 2 - 3 9-13 6 13. Szent István SE 5 1 13 7-12 4 14. Haladás 4 1-3 11-12 3 15. Kispest 3 1-2 2-15 3 16. Veszprém 5 - - 5 3-18 0 17. Tisza Volán 5 - - 5 5-27 0 18. III. Kerület 5 - - 5 3-33 0 0 UTÁNPÓTLÁS X. 252. • 1999. szeptember 15.