Nemzeti Sport, 1999. október (10. évfolyam, 268-297. szám)

1999-10-06 / 273. szám

10 NEMZETI SPORT Labdarúgás Kiemelt ifjúsági korosztályos U118) bajnokság A 6. fordulóból elhalasztott mérkőzés Nyíregyházi SE-Vasas 1-1 (0-1) Nyíregyháza, 100 .néző. V: Veres A. NYÍREGYHÁZA: Szalma - Ignácz, Bod­nár, Babják - Vasadi, Pámer (Cséke), Rezner (Batár), Ember, Gégény - Boldog (Kender), Bárdi. Edző: Barczi Róbert VASAS: Illyés - Szabó A., Simon, Vass, Kovrig - Ottlik (Petrik), Szabó F., Kapcsos (Szokoli), Németh - Nickmann, Geri. Edző: Gabala Ferenc Gólszerző: Gégény, ill. Kovrig A kezdetben fölényben játszó angyalföl­diek megérdemelten jutottak vezetéshez. A második félidő már jóval kiegyenlítettebb volt, és a hazai sportiskolásoknak sikerült megszerezniük az egy pontot érő találatot. A döntetlen igazságos. Jó: Ignácz, Bodnár, ill. Simon, Kovrig A 7. fordulóból elhalasztott mérkőzés PMFC-Veszprém 4-1 (3-0) Pécs, Újmecsekalja, 150 néző. V: Kozák­ PMFC: Ömböli (Rózsás) - Istókovics (Lu­­cius), Dezső, Hofecker - Gelencsér (Ma­gyar), Hegedűs, Berdó (Beregszászi), Kani­zsai, Tóth (Sztevics) - Flórián, Komáromi. Edző: Herke Imre VESZPRÉM: Bertalan - Győri-Kiss, Ga­lambos, Deli, Népjeth (Horváth) - Szász (Átra), Vajai, Magasházi (Farkas) - Szöllős­­kéri, Bacsó (Gyopáros), Szabadfi. Edző: Ju­­govits Lajos Gólszerző: Kanizsai, Flórián, Berdó, De­zső, ill. Szabadfi Nagy hazai fölénnyel kezdődött a mérkő­zés. A pécsiek hamar megszerezték a veze­tést. Az első félidőben a Veszprém ritkán ju­tott el a pécsi kapuig, a hazaiak szép táma­dások révén szerezték góljaikat. A második félidő közepén a negyedik gól után kienge­dett a Pécs, ekkor kiegyenlítődött a játék és szépített a vendégcsapat. Jó: Hegedűs, Hofecker, Berdó, Kanizsai, Dezső, ill. Bertalan, Deli MTK Hungária FC-Haladás VSE 5-2 (2-0) Csömöri út, 200 néző. V: Sütő MTK: Kristóffy - Balogh, Ihász, Mihalik, Nemecsek - Szabó Zs. (Nemes), Bíró, Czvit­­kovics, Kanta (Hegedűs) - Bánka (Varga G.), Juhász (Krausz). Edző: Szalai László HALADÁS: Károlyi (Pirkó) - Nagy G. (Somfalvi), Szabó T., Subitz, Pusztai (Roz­m­án), Pezenhoffer (Beke) - Jáger, Sipos, Gaál - Schimmer (Tóth), Pokmetz. Edző: Marton Róbert Gólszerző: Bíró (2), Bánka, Kanta, Czvit­­kovics, ill. Pokmetz, Sipos Csaknem félórányi játék után az MTK szerzett előnyt. A szombathelyiek ügyesen kombináltak, de a szünetig eredmény nél­kül. A 48. percben a vendégek a felső lécet találták el, majd az 51. percben szépítettek, ám a fővárosiak egy perc alatt két gólt sze­reztek, majd újabb találatot értek el. A ven­dégek védelme összeomlott. A tetemes előnyt kiharcoló MTK - a helyzetei alapján - még nagyobb különbséggel is győzhetett volna. Jó: Bíró, Nemecsek, Czvitkovics, Bánka, Balogh, Ihász, ill. Pokmetz 8. forduló BVSC-Zugló FC-Győri ETO FC 2-3 (1-0) Tatai út, 100 néző. V: Hidasi BVSC: Kiss I. - Lippai, Antal, Szakály, Dobos - Hámori, Vata (Bóka), Vágó (László) - Szilágyi, Fehér (Tasnádi), Duzmath (Spie­gel). Edző: Hámori György GYŐR: Krass - Németh IL. (Osváth), Re­gedei, Egri (Vági), Pálla - Kelemen (Bara­nyai), Böröcz, Németh II L., Dragon (Mila­­novich) - Pólyák, Tamási. Edző: Tamási Zsolt Gólszerző: Vágó, Dobos (11-esből), ill. Böröcz (2), Osváth Kiállítva: Kiss J. a 60. percben Kemény, pörgő ritmusú - bár időnként kapkodó - játék folyt, és a 36. percben a BVSC szerzett vezetést. Némi izgalmat je­lentett a vendégeknél, hogy a játékvezető Tamási edzőt egy megjegyzéséért elküldte a pályáról. Ritka izgalmakkal telt el a máso­dik félidő, két 11-esből csak egyet értékesí­tett a BVSC, és a 88. percben eldőlt a mékő­­zés az ETO javára. Jó: Hámori, Szilágyi, ill. Krass, Regedei, Böröcz, Baranyai Debreceni Sl-Békéscsaba 0-0 Debrecen, 100 néző. V: Kiss J. DSI: Szabó P. - Kántor - Paróczai (Mik­­hárdi), Czére, Marton - Tóth Sz. (Vass), Mi­­linkhoffer, Ungvári (Tóháti), Illés - Fazekas, Henye (Szőke). Edző: Jankovics Sándor BÉKÉSCSABA: Nagy G. - Czipó - Zaho­­rán, Semjéni - Szabó S., Andó, Moszheim (Walfisch), Horváth - Marik, Pozsár (Boér), Lovas (Csapó). Edző: Jakab Péter Jó iramú volt a találkozó, de a mezőny­ben és a kapuk előtt is sok hibát vétettek a játékosok. A látottak és a helyzetek alapján igazságos eredmény született. Jó: Kántor, Marton, ül. Czipó, Semjéni, Horváth, Mak­k Ferencváros-Vác FC-Zollner 4-1 (0-0) Népliget, 200 néző. V: Világi B. FTC: Szerovay - Fébert, Pécsi, Hadobás, Rajnay - Selenka, Gyepes, Méhes L. (Sza­kács) - Takács Á., Gábor B., Varga Z. Edző: Szűcs Lajos VÁC: Sulyok - Koszorú, Majzik, László L., Hirt (Móricz) - Király, Nádasi, Zsolnai, Hajdú - Balázs, Mile (Papp). Edző: Ozsvári András Gólszerző: Varga Z. (2), Takács, Gyepes, ill. Király Végig a ferencvárosiak fölénye jellemezte a találkozót. Sűrűn ostromolták ellenfelük kapuját, ám az első negyvenöt percben a kí­nálkozó és kidolgozott nagy lehetőségeket is elszalasztották. A váciak tudatosan játszot­tak, ügyesen kombináltak, és a vezetést is megszerezhették volna. A szünet után két perccel elkezdődött a zöld-fehérek gólgyár­tása, és a 67. percben már három nullra ve­zettek. Ezzel el is dőlt a mérkőzés. A zöld­­fehérek - a második félidei teljesítményük alapján - rászolgáltak a győzelemre. Jó: Szerovay, Hadobás, Gábor B., Varga Z., ill. Majzik Haladás-Videoton 1-0 (1-0) Szombathely, 100 néző. V: Pusztai HALADÁS: Károlyi A. - Petenhoffer, Czeglédi, Subitz (Horváth L.), Pokmetz - Győrvári (Szabó), Kozmán, Sipos N., Gaál- Schimmer (Beke), Tóth L. (Németh Sz.). Edző: Marton Róbert VIDEOTON: Kovács K. - Kummer, Dem­ján, Kovács Sz., Trampler - Janicska (Ribi), Horváth Zs., Tóth B., Magasföldi - Rákóczi (Király I.), Tóth G. Edző: Karsay László Gólszerző: Győrvári Küzdelmes mérkőzésen, a tizedik perc­ben szerzett góllal győzött a Haladás. A ta­lálat után a vendégcsapat vette át a játék irányítását, több gólszerzési lehetősége is adódott, de azokat rendre elhibázta. Jó: Pezenhoffer, Rozmán, ill. Demján, Horváth Zs., Tóth B. III. Kerületi TVE-Szent István SE 3-3 (3-0) Hévízi út, 200 néző. V: Berki III. KERÜLET: Bencsik - Jakab, Hier­­walter, Bodó, Danczák - Radnai (Orosz), Rákosi (Hidasi), Slehovszki (Sárközi), Du­dás - Gubán, Bene (Kasza). Edző: Cseh András SZENT ISTVÁN: Balogh - Búzás, Rost, Farkas A., Seszták - Bori (Völgyes), Csikós, Schiller (Lakatos), Turbucz (Pusztafi) - Tö­­reky, Teket. Edző: Patonyi László Gólszerző: Bodó, Rákosi, Gubán, ül. Tö­­reky, Turbucz, Teket Sorozatos Szent István-támadásokkal kezdődött a találkozó. A félidő utolsó öt percében azonban váratlan fordulat követ­kezett. A hazaiak öt perc alatt rúgtak két szerencsés, és Gubán révén egy szép gólt. Ekkor úgy látszott, el is dőlt a találkozó. A második félidő ennek megfelelően, nyugodt játszadozással kezdődött, ám miután Tö­­reky révén a 66. percben szépítettek a ven­dégek, érezni lehetett, hogy mégsem lefutott a meccs. A Szent István minden energiáját mozgósítva támadott és az utolsó percben, ha egy kis szerencsével is, de sikerült egyen­lítenie. Élvezetes, fordulatokban gazdag mérkőzésen igazságos eredmény született. Jó: Gubán, Bencsik, Orosz, Bodó, ill. Csi­kós, Teket, Töreky, Farkas A. Kispest-HFC-Pécsi MFC 4-0 (1-0) Téglaégető utca, 100 néző. V: Lovász KISPEST: Uhrin - Jenei (Boros) - Szirá­­ki, Mészáros - Papp A. (Szigeti), Nánási (Antal), Péchy, Póczi (Nagy A.), Kaszás - Torghelle, Kozarek. Edző: Vági István PÉCS: Ömböli - Istókovics (Lucius), De­zső, Hofecker, Gelencsér - Hegedűs, Mig­­linczi, Tóth (Beregszászi), Patai - Flórián, Kanizsai (Komáromi). Edző: Herke Imre Gólszerző: Torghelle (4, egyet 11-esből) A kispestiek végigtámadták a mérkőzést. A vendégek nem találták meg az agresszív, sokmozgásos játék ellenszerét. Torghelléék egyre-másra alakították ki a ziccereket, de lehetőségeik közül a szünetig csak egyet ér­tékesítettek. A pécsieken érezni lehetett, hogy képtelenek váltani, és a fordulás után már csak a gólkülönség volt kérdéses. A vendégek csupán a bravúrokat is bemutató kapusuknak, valamint a kihagyhatatlannak tűnő helyzeteket is elpuskázó hazai táma­dóknak köszönhették, hogy megúszták négy kapott góllal. Jó: Torghelle (a mezőny legjobbja), Ka­szás, Kozarek, Sziráki, Páczi, ill. Ömböli, Dezső MTK Hungária-Újpest 3-0 (2-0) Rákospatak u., 150 néző. V: Szanya MTK: Kristóffy - Mihalik, Nemecsek, Ba­logh, Ihász - Czvitkovics, Kanta, Bánka, Szabó - Krausz (Mucsányi), Bíró (Hegedűs). Edző: Szalai László ÚJPEST: Szántai - Vetterazzi, Vass, Viz­­dár (Piroska), Vörös - Török (Lettrich), Józsa (Kovács B.), Kőhalmi, Bacsó (Kovács P.) - Szeleczki (Lódi), Takács. Edző: Juhász Péter Gólszerző: Bánka, Szabó, Krausz Az első félidőben a nagy mezőnyfölény­ben játszó hazai gárda kétgólos előnyre tett szert. A szünet után is megmaradt a me­zőnyfölénye, s az Újpest még helyzetig sem jutott el. A háromgólos MTK-győzelem megérdemelt. Jó: Szabó, Bánka, Ihász, Mihalik, ill. sen­ki Tisza Volán Szeged-Nyíregyházi SE 3-1 (1-0) Szeged, 50 néző. V: Varga TISZA VOLÁN: Szénási - Gyimesi, Mak­ra, Szilvási - Szenes, Rácz, Szamosszegi, Döme, Puskás - Gyenes, Zakar (Gál). Edző: Szolin Toltván NYÍREGYHÁZA: Tuska - Ignácz (Batár), Bodnár, Tóth (Kender) - Vasadi, Karaffa, Géczi, Ember (Reznek), Gégény - Bárdi, Boldog (Moravszki). Edző: Barczi Róbert Gólszerző: Zakar (2. egyet 11-esből), Rácz, ill. Boldog Kiállítva: Reznek a 63., Rácz a 85. percben A lendületesen kezdő szegediek a hatodik gólhelyzetüket értékesítették. A 22. perc­ben, jobb oldali szöglet után, Zakar közeli fejese juttatta vezetéshez a hazaiakat. A pi­henőt követő másodpercekben Boldog egyenlített, ám a Nyíregyháza ezzel ellőtte minden puskaporát. A 63. percben Zakar büntetőből ismét vezetéshez juttatta a ven­déglátókat, majd a 75. percben Rácz pazar hazai akció végén talált a kapuba. Jó: Szénási, Szamosszegi, Döme, Zakar, ill. Tuska Veszprém LC 2001-Vasas DH 0-3 (0-1) Veszprém, 50 néző. V: Kuntner Veszprém: Deli - Áfra, Galambos (Far­kas), Németh A., Győri-Kiss - Szőlőskei, Vajai, Magasházi - Szász, Bacsó (Horváth B.), Szabadfi P. Edző: Jugovits Lajos Vasas: Ilyés - Simon (Szokoli), Vass, Kovrig - Szabó A., Németh (Petrik), Ottlik, Szabó F., Geri (Cseri) - Kapcsos (Uszola), Nickmann. Edző: Gabala Ferenc Gólszerző: Szabó F. (2), Kapcsos Esőben, csúszós talajon, jó iramú, válto­zatos mérkőzést vívott a két csapat. A me­zőnyben a veszprémiek is jól adogattak, de gólhelyzetet nem tudtak teremteni. Az erő­teljesebb Vasas gólratörőbben játszott, min­den tekintetben felülmúlta ellenfelét, győ­zelme pillanatokig sem volt kérdéses. ,Jó: Deli, Vasai, ill. Németh (a mezőny leg­jobbja), Kovrig, Szabó F., Nickmann Kiemelt ifjúsági korosztályos (U16) bajnokság A 6. fordulóból elhalasztott mérkőzés Nyíregyházi Sí-Vasas 2-4 (0-2) Nyíregyháza, 100 néző. V: Vida J. Nyír­egyháza: Urbán (Fintor) - Molnár (Bagin), Battai, Bárány (Kató) - Tokodi, Barta, Bis­­tyei, Minczér, Vaszlovics (Karakó) - Bognár, Heri (Laskai). Edző: Nemes Sándor. Vasas: Miksi - Németh, Vaskó, Pusztai (Szabó), Ábel (Felvesin) - Simon, Gohér, Bodrok, Lázár (Panyi) - Fejér, Paplanos. Edző: He­gedűs Béla. G: Bognár, Bistyei, ill. Fejér, Ábel, Paplanos, Punyi. Jó: Bistyei, ül. Mik­si, Simon, Fejér, Paplanos A 7. fordulóból elhalasztott mérkőzés Pécsi MFC-Veszprém 8-1 (2-1) Pécs, 100 néző. V: Paulek. PMFC: Heles­­fay - Kövestigeti, Darányi, Kelbert (Domb­­szai), Gulyás - Somogyvári (Panta), Dávid (Nagy), Kordé, Koller, Orbán (Szabó) - Tóth (Szálteleki). Edző: Lutz Jakab. Veszprém: Marosi - Jakus (Jugovits), Rausemberger, Szabadszi (Gunter), Kelemen-Varga, Sipos (Hajgató), Horváth (Keller) - Maszlag, Rei­­ner, Radnai. Edző: Réday András. G: Koller (2), Szabó (2), Kelbert, Tóth, Gulyás, Kordé, ill. Radnai. Jó: Szabó, Koller, Kordé, Gu­lyás, ill. Maszlag MTK Hungária FC-Haladás VSE 6-3 (4-1) Csömöri út, 100 néző. V: Berki. MTK: Fü­­löp (Pusztai) - Rodenbrücken, Vati, Horváth G., Toldi (Reibl) - Kurucz L., Kobka (Nagy D.), Váradi (Grlöckner), Kemon (Farkas) - Bene, Simon. Edző: Almási János. Haladás: Rózsa (Báger) - Anga, Molnár, Németh (Ra­jos), Gyurkó - Csenterics, Hajmási, Varga, Horváth A. (Horváth Sz.) - Vinkovics, Mar­ton (Andorka). Edző: Farkas Péter. G: Si­mon (2), Kurucz, Bene, Kobka, Kemon, ill. Vinkovics (2), Marton. Jó: Rodenbrücken, Toldi, Kurucz L., ill. Molnár, Hajmási, Vin­kovics 8. forduló BVSC-Zugló FC-Győri ETO 1-5 (0-3) Tatai út, 50 néző. V: Békesi. BVSC: Ba­­barczi - Fekete (Kozák), Madarász, Keresz­tes (Faragó) - Salamon, Varga, Sándor (Szo­­boszlai), Szentmihályi, Németh - Hóka, Hidvégi. Edző: Futó Tamás. Győri ETO: Tóth G. (Endrődi) - Gajdó, Csintalan, Tóth B., Joó - Kolompár, Füsi (Preisinger), Páll, Nagy (Farkas) - Licskai (Tóth N.), Puska (Fülöp). Edző: Liszkai Dezső. G: Sándor, ill. Licskai (2), Puska, Fülöp, Csintalan. Jó, senki, ül. Kolompár, Joó, Licskai Debreceni SE-Békéscsaba 1-0 (0-0) Debrecen, 100 néző. V: Nagy Cs. DSI: Papp - Daru, Tamás, Máté, Virágh - Rebe­­csák (Meszesén), Müller, Urbin - Makula (Körmendi), Dávid (Tisza), Jenei (Balogh). Edző: Pajkos János. Békéscsaba: Váradi - Popol, Laurinyecz, Lipták, Kolarovszki - Okos (Mede), Juhász, Lipcsei, Pozsár - Zöld, Jakab. Edző: Szokolay Sándor. G: Urbin. Jó: Tamás, Virágh, Müller, Urbin, Makula, ill. Popol, Laurinyecz, Lipták Ferencváros-Vác FC-Zollner 2-0 (0-0) Népliget, 100 néző. V: Erdős Zs. Ferenc­város: Dénes Z. - Patak, Kiszely, Holczer, Nagy (Fábián) - Patakfalvi (Burcsa), Csopa­ki (Lajer), Aradi, Huszti (Berki) - Oroszi, Deme. Edző: Rákosi Gyula. Vác: Borszéki - Kántor, Barkóczi, Kolozsvári, Ocskai (Less T.) - Felföldi, Szabó G. (Gál), Földi, Szlan­­csik (Füzes) - Zalaegerszegi (Less K.), Vrbovszki (Kakula). Edző: Strébeki Zoltán. G: Oroszi, Aradi. Jó: Holczer, Aradi, Oroszi, Deme, ill. Barkóczi, Szabó G. Haladás-Videoton 4-1 (1-1) Szombathely, 50 néző. V: Ráduly R. Ha­ladás: Báger - Anga (Németh), Molnár, Gyurkó - Csenterics, Hajmási, Horváth Sz. (Rajos), Varga G., Horváth A. - Márton (Pol­gár D.), Vinkovics. Edző: Farkas Péter. Vi­deoton: Vitóczai - Sötét (Kosztens), Vojtkó, Pillér (István), Csikós - Hernádi (Major), Lattenstein, Veres, Kuti (Vadász) - Harth, Szaván. Edző: Jánky Miklós. G: Vinkovics, Varga G., Horváth A., Polgár D., ill. Major. Kiállítva: Csikós (67.). Jó: Molnár, Varga, Horváth A., ill. Vojtkó, Veres III. Kerületi TVE-Szent István SE 0-5 (0-2) Hévízi út, 50 néző. V: Vágási. Kerület: Dengel - Ilk, Simonffy, OVé, Zsigó - Gyenes (Gaál), Laning (Sáfrány), Bolya (Suba), Szé­kely - Rózsa (Vámos), Mihalik (Saly). Edző: Kovács­ András. Szent István: Popovics (Baár) - Faragó, Farkas Z., Egervári, Kutr­ (Adamb­ek) - Sámson (Galgóczy), Maliász, Tősér, Nyilasi (Lengyel) - Török, Polgár (Hegyi). Edző: Csapó Gábor. G: Nyilasi, Tö­rök, Mailász, Hegyi, Faragó. Jó: Zsigó, ül. Faragó, Maliász, Tősér, Polgár Kispest-HFC-Pécsi MFC 3-1 (0-0) Téglaégető utca, 100 néző. V: dr. M. Ha­­nanna. Kispest: Erdei - Dócz (Kállai), Tor­ma, Takács, Tesch (Csepreghy) - Gyulai (Barna K.), Csernők, Budafai, Kardos - Vedres, Kovács K. (Barna Gy.). Edző: Kanyó Gábor. Pécs: Helesfay - Kövesligeti - Kel­bert, Dobszai - Orbán, Somogyvári, Gulyás, Kordé, Nagy (Szálteleki) - Panta (Makk), Szabó. Edző: Lutz Jakab. G: Kardos, Tesch, Csemők, ill. Panta. Jó: Kardos, Takács, Csemok, ül. Panta MTK Hungária-Újpest 2-2 (2-1) Rákospatak u., 150 néző. V: Koncz. MTK: Fülöp - Rodenbücher, Vati, Horváth G., Ku­rucz - Kobka (Kemon), Bene, Váradi (Nagy), Simon - Glöckner, Reibl. Edző: Almási Já­nos. Újpest: Neufeld - Pretsner, Dénes, Nyí­ri, Bildczki - Zoufal, Fábián, Horváth M. (Szamosi), Lakatos (Nagy) - Budai, Fülöp (Mihályi). Edző: Domonyai László. G: Si­mon, Vati, ill. Zoufal, Budai. Jó: Kurucz, ill. Zoufal, Fábián Tisza Volán Szeged-Nyíregyházi SE 0-3 (0-0) Szeged, 50 néző. V: Veres. Tisza Volán: Ábrahám - Pécsek, Csabai (Volford), Budai (Ács) - Völgyi, Báli, Németh, Valkó, Jóljárt (Bank) - Gyimesi, Vér. Edző: Berki István. Nyíregyháza: Urbán - Molnár, Bagin, Bá­rány - Barta, Minczér, Mitró, Laskai, Nyer­ges (Karakó) - Bognár (Szobonya), Vaszlo­vics (Kléninger). Edző: Nemes Sándor. G: Minczér, Kléninger, Szobonya. Kiállítva: Molnár (63. p.). Jó: Pécsek, Valkó, ül. Barta, Mitró Veszprém LC 2001-Vasas DH 0-2 (0-2) Veszprém, 50 néző. V: Fekete Z. Veszp­rém: Farkas - Rausenberger, Varga, Sza­badfi A. - Sipos (Gunther), Jakus, Reiner J., Horváth B. (Keller) - Maszlag, Radnai, Ma­rosi. Edző: Réday András. Vasas: Miskei - Pusztai, Feczesin, Simon, Németh - Ábel (Ködböcz), Pumi, Góher (Mátravölgyi), Pap­lanos (Szabó) ,­Juhász (Lázár), Fejes (Zát­­rok). Edző: Hegedűs Béla. G: Ábel, Juhász. Jó: Farkas, Szabadfi A., ill. Pusztai, Fecze­sin, Németh NB I-es, NB II-es ifjúsági bajnokság Délkeleti-csoport 1. forduló: Toldi ISK-Nagykőrös-Kis­­kunfélegyháza 5-0, 2-0; Kecskemét-Gyo­­maendrőd 3-1, 7-1; Szolnok-Gyula 1-1,0-5; Kiskőrös-Kalocsa 1-0, 0-6; Kunszentmár­­ton-TFC-Cegléd 1-0, 1-0. 2. forduló: TFC­­Cegléd-Kiskőrös 3-0, 5-0; Kalocsa-Szolnok 0-6, 2-1; Gyula-Kecskemét 3-2, 2-0; Gyo­­maendrőd-Toldi ISK-Nagykőrös 0-1, 2-3; Kiskunfélegyháza-Kunszentmárton 1-2, 0-5. 3. forduló: Kecskemét-Kalocsa 2-0, 4-0; Szolnok-TFC-Cegléd 5-1, 1-1; Kiskun­­félegyháza-Gyomaend­rőd 2-2, 4-2 Északkeleti csoport 1. forduló: Debreceni Sportiskola-Hajdú­­szoboszló 3-1, 5-2; Borsod Volán-Nyírbátor 7-0, 9-0; Tiszaújváros-Eger 5-3, 4-1; Mis­kolci VSC-Elán-Kazincbarcika 2-2, 0-5; Demecser-Diósgyőr FC 0-4, 0-12. 2. fordu­ló: Eger-Debreceni Sportiskola 0-1, 2-4; Hajdúszoboszló-Demecser 4-1, 3-2; Nyír­­bátor-Miskolci VSC-Elán 0-3, 1-2; Diós­­győr-Borsod Volán 0-1, 5-0; Kazincbarci­­ka-Tiszaújváros 2-0, 2-1 Középcsoport 1. forduló: Hatvan-Taksony 3-3, 4-1; PSE-Fót-REAC Sportiskola 2-2, 8-1; Mo­­nor-Jászberény 2-0, 1-2; BKV Előre-Duna­­keszi 2-2, 7-0. 2. forduló: Monor-BKV Elő­re 1-1, 0-6; Jászberény-PSE-Fót 0-2, 2-4; REAC Sportiskola-Hatvan 1-2, 1-1; Tak­­sony-Bp. Erdért 2-0, 1-6; Szigetszentmik­­lós-Dunakeszi 3-6, 0-0. 3. forduló: Bp. Er­­dért-REAC Sportiskola 2-2, 4-3; Hat­­van-Jászberény 2-1, 4-1; PSE-Fót-Monor 2-2, 7-3; Dunakeszi-Taksony 4-0, 3-0; BKV Előre-Szigetszentmiklós 3-1, 6-0. 4. fordu­ló: Monor-Hatvan 2-1, 2-2; Jászberény-Bp. Erdért 3-1, 2-5; REAC Sportiskola-Duna­keszi 1-3, 1-1; Taksony-Szigetszentmiklós 4-3, 2-2 Nyugati csoport 1. forduló: Hévíz-Celldömölk 1-2, 0-10; Szentgotthárd-ZTE 3-3, 1-9; Sárvár-MTE­­Motim 1-3, 1-6; Bük-Matáv Sopron 0-10, 1-5. 2. forduló: Matáv Sopron-Sárvár 2-0, 4-1; MTE-Motim-Szentgotthárd 3-3, 14-0; ZTE-Hévíz 2-1, 11-0; Bük-Celldömölk 0-5, 6-3. 3. forduló: Hévíz-MTE-Motim 1-1, 0-3; Szentgotthárd-Matáv Sopron 2-1, 1-7; Sár­vár-Bük 0-0, 4-2; Celldömölk-ZTE 2-4, 0-1 (Az első helyen az A-, a másodikon a Él­csapatok mérkőzéseredményei olvashatók.) ISS­ Atlétika­­-----------------------------------------------------­ Ifjúsági bajnokcsapatok Európa-kupája, Viry Chatillon (Franciaország) Fiúk (11 csapat): 1. Varsó 204.5,2. Debre­cen 127.5, 3. Ljubljana 125. A magyarok do­bogós helyezései és jobb eredményei. 400 m: ...4. Sutyok László 49.89. 800 m: ...3. Tőkés Tibor 1:57.97. 1500 m: ...4. Szanka Tamás 4:16.79. 3000 m: ...4. Varga Károly 8:53.36. 2000 m akadály: ...4. Mészáros István 6:13.4. 110 m gát (­0.6 m/s): ...4. Ullaga András 15.41. Távol: ...3. Üveges Attila 713. Hármas: ...4. Farkas András 14.13. Disz­kosz: ...4. Tóth Lajos 42.37 Lányok (8 csapat): 1. Moszkva 134, 2. Varsó 103,3. Pardubice 100, ...8. Pest megye 57.5. A magyarok dobogós helyezései és jobb eredményei: 100 m (+2.7 m/s) és 200 m (+0.6 m/s): ...5. Listár Nikolett 12.33 és 25.28. 3000 m: ...3. Erdélyi Eszter 10.06.02. 100 m gát (-2.0 m/s): ...4. Óvári Zita 14.66. Magas: ...2. Óvári Zita 180 (!). Diszkosz: ...5. Farkas Andrea 41.37. Gerely: ...4. Bá­rány Bernadett 39.49 A lányoknál egyénileg a 15 éves, többszö­rös serdülőbajnok Óvári Zita tűnt ki. ★ Magyar-horvát-szlovén serdülő B-kor­­csoportos válogatott viadal, Zágráb A győztesek és a magyarok eredményei Fiúk 100 m (­0.4 m/s): 1. Jurisics (horvát) 11.47, 2. Engi Csaba 11.66, 3. Szilágyi Már­ton 11.70. 300 m: 1. Kunst (h) 35.71, 2. Szél István 36.71, ...4. Bán Szabolcs 37.28. 1000 m: 1. Kolmann (szlovén) 2:40.58, ...4. Ádok Roland 2:45.23, 5. Seres Gábor 2:46.09. 3000 m: 1. Bokodi Balázs 9:13.76, 2. Havasi Zol­tán 9:19.55. 100 m gát (84 cm,­­0.4 m/s): 1. Tógyer Ferenc 13.66, ...6. Zelnik Balázs 14.52. 300 m gát (84 cm): 1. Agócs Zsolt 40.42, ...5. Szűcs Tamás 43.25. Magas: 1. Mitro László 192, 2. Kurucz 186. Távol: 1. Villangó Roland 660, 2. Turjányi Tamás 650. Súly (4 kg): 1. Pilhoffer Elemér 15.85, ...4. Cserák Zsolt 14.10. Diszkosz (1 kg): 1. Ma­ncs (h) 53.25, 2. Tóth Z. 52.11, 3. Pilhoffer Elemér 50.05. Gerely (600 gr): 1. Oltean Csongor 56.94, 2. Kertész Máté 56.58. Kala­pács (4 kg): 1. Horváth József 73.64, 2. Mes­­kó Gábor 64.23. 4x100 m: 1. Magyarország (Engi Csaba, Szilágyi Márton, Turjányi Ta­más, Tógyer Ferenc) 44.79. 4x300 m: 1. Ma­gyarország (Szél István, Szilasi László, Bán Szabolcs, Szilágyi Márton) 2:29.78. A pont­versenyben: 1. Magyarország 122, 2. Hor­vátország 79, 3. Szlovénia 75 pont Lányok 100 m (szélcsend): 1. Szlovicsák Katalin 12.50, 2. Szabó Ágnes 12.61. 300 m: 1. Sze­keres Orsolya 41.09, ...3. Császár Viktória 41.83. 600 m: 1. Drobnyi Dóra 1:35.78, 2. Cziráky Kitti 1:36.36. 2000 m: 1. Gyenesei Judit 6:39.60, ...3. Nagel Annamária 6:55.19. 100 m gát (76.2 cm, szélcsend): 1. Ötvös Melinda 15.15, 2. Pistár Szilvia 15.20. 300 m gát (76.2 cm): 1. Ferjan (szlovén) 46.88, 2. Durkó Edana 47.25 (Horváth Esz­tert kizárták). Magas: 1. Óvári Zita 180, 2. Bene Hajnalka 168. Távol: 1. Molnár Angé­la 565, ...3. Adamik Anna 517. Súly (3 kg): 1. Máté Katalin 13.52, 2. Balázsic Eszter 12.33. Diszkosz (1 kg): 1. Máté Katalin 41.88, ...4. Orbán Éva 34.22. Gerely (600 gr): 1. Bárány Bernadett 41.62, ...4. Vasas Kinga 37.74. Kalapács (3 kg): 1. Kéri Andrea 56.89, 2. Né­meth Orsolya 53.60. 4x100 m: 1. Magyaror­szág (Erdős Zsuzsa, Szabó Ágnes, Rózsa Zsófi, Szlovicsák Katalin) 49.81.4x300 m: 1. Magyarország (Szekeres Orsolya, Császár Viktória, Óvári Zita, Durkó Eliana) 2:47.92. A pontversenyben: 1. Magyarország 131, 2. Szlovénia 77, 3. Horvátország 65 pont Az összesített pontversenyben: 1. Ma­gyarország 253, 2. Szlovénia 152, 3. Horvát­ország 144 pont★ Az ELTE TK és a Honvéd-Steffl rúdug­róversenye, Bogdánfy u., Egyetemi Sportte­lep A jobb eredmények Ifjúságiak. Lányok: Lakatos Tímea 274. Serdülők. B-korcsoport. 14 évesek. Fiúk: Eckert Attila 324. Lányok: Alker Enikő 234. 13 évesek: Németh Diana 264 (valamennyi­en ELTE­ TK) A serdülők aranyjelvényes szintet teljesí­tettek.★ Az UTE-PLAC rúdugró- és gerelyhajító­versenye, Újpest, Szilágyi utca A jobb eredmények Nők Rúd: 1. Molnár Krisztina (UTE-PLAC) 390. Gerely: 1. Ináncsi Vera (Honvéd-Steffl) 54.80★ Gyalogló csapatbajnokság, Balassagyar­mat A bajnokság állása 1. Vasas9 6 2 1 16- 3 20 2. Győr8 6 1 1 16- 6 19 3. MTK7 5 1 1 24-11 16 4. Vác 104 2 4 24-20 14 5. Békéscsaba9 3 5 1 11- 7 14 6. Videoton9 4 1 4 21-16 13 7. Kispest7 4 1 2 13- 9 13 8. Pécs 104 1 5 15-22 13 9. Haladás8 3 3 2 11-13 12 10. Ferencváros6 3 2 1 16-10 11 11. Debrecen7 3 2 2 10- 8 11 12. BVSC8 3 1 4 14-18 10 13. Szent István9 2 3 4 17-159 14. Újpest8 2 3 3 12-129 15. II. Kerület8 1 3 4 11-196 16. Nyíregyháza9 1 3 5 12-216 17. Tisza Volán8 1 1 6 7-224 18. Veszprém8 1 1 6 7-254 A bajnokság állása 1. Békéscsaba9 7 -2 28-13 21 2. Győr8 6 1 1 31-10 19 3. Vasas9 6 1 2 27-13 19 4. Debrecen7­­ -1 23- 5 18 5. MTK7 5 2 -34-10 17 6. Újpest8 5 2 1 22-10 17 7. Pécs 105 1 4 23-16 16 8. Vác 105 1 4 19-13 16 9. Szent István SE9 4 2 3 16-13 14 10. Ferencváros6 4 1 1 15- 4 13 11. Videoton9 4 -5 24-26 12 12. Nyíregyháza9 3 1 5 13-15 10 13. Kispest6 2 2 2 8-198 14. Haladás7 2 -5 20-246 15. BVSC8 2 -6 16-286 16. Veszprém8 --8 4-300 17. Tisza Volán8 --8 5-370 18. II. Kerület8 --8 4-460 UTÁNPÓTLÁS X. 273. , 1999. október 6.