Nemzeti Sport, 1999. december (10. évfolyam, 328-356. szám)

1999-12-01 / 328. szám

X. 328. • 1999. december 1. LABDARÚGÁS • PNB Kilenc MTK-s maradt a végére Bíró Sz., Újpest: 1 -1 -3-4-2 MTK: 1 -4-3-3 Babos a­ Szlezák- Megyeri út, 1500 néző. Vezette: Szabó Zs. (7) (Vámos, Kispál) CSERE: Szamosi helyett Buzsáky (5-2-3) a 23., Kenesei helyett Bgressy (-) a 83. percben GÓLSZERZŐ: Terjék a 6. (1-0), Illés a 24. percben (1-1) SÁRGA LAP: Pető (Buzsáky buktatásáért) a 26., Buzsáky (Kopuno­vics megrúgásáért) a 31., Kovács B. (Illés gáncsolásáért) a 36., Ter­jék (Halmai visszahúzásáért) az 59., Halmai (Tokody visszahúzásá­ért) a 62. percben KIÁLLÍTVA: Buzsáky a 74., Halmai a 90. percben SZÖGLETARÁNY: 2:5 (2:4) 3. perc: Halmai passzolt Erőshöz, aki 18 méterre az új­pesti kaputól jobbal laposan lőtt, a labda a bal oldali kapu­fa külső éléről pattant az alap­vonalon túlra. 6. perc: Pető hozta fel közé-1033 Bp., Fi tér 6. Telefon: 388-8745, 250-1812. ___________ Fax: 250-8156. E-mail: halászkert ujsipos@matavnet.hu Halászlében verhetetlen i­pen nagy lendülettel a labdát, majd 25 méterre a kaputól a jobbösszekötő helyén sprintelő Terjékhez játszott, aki 14 mé­terről jobbal laposan lőtt, a labda Babos alatt a bal sarokba vágódott. 1-0 24. perc: A jobb oldali szög­letet Madar végezte el, jobbal félmagasan középre adott, Komlósi fejjel megcsúsztatta, a labdát, amely a gólvonaltól egy méterre álló Diós térdéről a ka­pu közepébe pattant. 1-1 54. perc: Kiskapusi a saját térfeléről indította a jobbössze­kötő helyén meglóduló Petőt, aki betört a 16-oson belülre, ám kicsit hosszan szöktette magát, így hét méterről csak a kivetődő Babos lábát tudta el­találni a labdával. 74. perc: Kovács Balázs robo­gott el a jobb szélen, majd a bal oldalon egyedül lévő Terjék felé ívelt. Az ívelés rövidre sikere­dett, elsősorban azért, mert az indítás közben Buzsáky sza­bálytalankodott Kováccsal. Szabó Zsolt játékvezető először előnyszabályt adott, majd az akció után sárga lapot adott Bu­­zsákynak - a másodikat a mécs­esén, ezért kiállította őt. 90. perc: Térjék a balössze­kötő helyéről befelé cselezge­tett, amikor 25 méterre a kapu­tól Halmai odalépett és buktat­ta őt. A szabálytalanságért Szabó Zsolt játékvezető sárga lapot adott Halmainak - szin­tén a másodikat ezen az estén, jött az újabb kiállítás, így az MTK kilenc játékossal fejezte be a meccset. FOTÓ: NÉMETH FERENC Miután kiállították, az öltözőbe induló Buzsáky fején hógolyó puffant. Komlósi6 Kovács B.6 Kuttor7 Kiskapusi6 Szamosi0 Löw6 Elek6 Jenei8 Fehéresi6 Pető7 Halmai 6-2,4 Tokody Erős6 Szétesi6 MadarS Terjék7 Kenesei5 Kopunovics6­­ Illés ,1­15 Vezetőedző: Glázer Róbert Vezetőedző: Henk ten Cate Buzsáky Ákost megdobálták, majd „buktatták” Buzsáky Ákos a 23. percben a sérült Szamosi Tamás helyett lépett pályára, és a Goran Ko­­punoviccsal szemben elköve­tett szabálytalansága miatt rögtön sárga lapot kapott, majd a 74. percben kiállítot­ták. Ezután nem mindennapi jelenet játszódott le, amelyet a játékos már az öltözőben ülve mesélt el. - Miután lejöttem a pályáról fejbe dobtak egy hógolyóval, majd a játékoskijáróhoz érve egy rúgást éreztem a lábamon - mondta Buzsáky. - Ez a rú­gás nem fájt, nem estem el, ám megfordultam, s láttam, hogy a közelemben csak rendezők áll­nak. Az eset megdöbbentett, mert bár a mérkőzésen hógo­lyóval végig dobáltak minket, erre a rúgásra nem lehetett fel­készülni. (simon 7.) Kovács a Benfica kiszemeltje IVO Kirill :ÜÜH£ A rangadó háttere • A rangadó háttere IRÁNY ITÁLIA! Kovacsics Károlyt a nyáron adta kölcsön az MTK az NB I-ben szereplő BVSC-nek. A fiatal csatár remek őszi szezont produkált, sorra lőtte a gólokat, így nem vélet­len, hogy az MTK vezetői úgy döntöttek, télen vissza­viszik Kovacsicsot a Hungária körútra. Kovacsics már az MTK-val edz, ám csak rövid ideig marad Henk ten Cate keze alatt, ugyanis ismét kölcsönadják őt. Ezúttal azonban nem magyar, hanem valamelyik olasz együtteshez szervezik az ügyletet, az ügyben a Debreceni Olasz Focisuli vezetője, ifjabb Hegedűs Gábor is segít.• ERŐSÍTÉS. A télen az Újpest vezetői né­hány, jelenleg a PNB-ben szereplő futballistát is szeretnének szerződtetni, ám a kiszemeltek neveit egyelőre nem hozták nyilvánosságra. Az viszont biztos, hogy a lila-fehérek szerződést kínálnak Balázsy Zoltán kapusnak, aki több mint egy hete edz Újpesten. A kapuson kívül szó van egy román válogatott védő, a 32 éves Marius Cheregi megszerzéséről is. Már tény, hogy a labdarúgó a jövő héten hétfőn érkezik meg a Megyeri útra, kedden orvosi vizsgálato­kon vesz részt, és akár a hét végére eldőlhet, hogy a tavasszal a lila-fehérek labdarúgója lesz-e.• ÉRDEKLŐDŐ PORTUGÁLOK. Arról már korábban többször beszámoltunk, hogy az eu­rópai futballelitben jegyzett portugál Benfica szemet vetett Kovács Zoltánra, az Újpest válo­gatott középcsatárára. A tényt eddig csak a já­tékos és az egyesülete ismerte el, a portugál klubnál sem cáfolni, sem megerősíteni nem kí­vánták információinkat. A keddi MTK elleni mérkőzés után a tekin­télyes A Bola sportújságtól érdeklődtek szer­kesztőségünkben telefonon, hogy Kokó - akit a portugál újságíró a Benfica kiszemeltjeként aposztrofált - az MTK elleni mérkőzésen vál­lalta-e a játékot. A lap munkatársa megerősí­tette a korábbi információt, a Benfica komo­lyan gondolja, hogy megszerezze a magyar csa­tárt. A sérülése miatt az MTK elleni mérkőzé­sen végül nem játszó Kovács Zoltán örömmel értesült lapunktól a lisszaboniak érdeklődésé­ről, de mint elmondta, még nem akarja beleél­ni magát a lehetőségbe, ám természetesen na­gyon boldog lenne, ha a Benficánál futballoz­hatna.• DECEMBERI PÓTLÁSOK. Az MLSZ - a csapatok előzetes egyeztetése alapján - kijelöl­te az elmúlt napokban elmaradt PNB-s és MK- mérkőzések új időpontját. Az eredeti tervek szerint az őszi szezon utolsó mérkőzését de­cember 13-án rendezték volna, ám több csapat - közte az Újpest és az MTK Hungária is - túl­órázik, s később is játszik. PNB Lombard FC-Haladás december 08., 13.00 Gázszer FC-Újpest december 17., 17.00 Kispest-HFC-Ferencváros december 18., 17.00 Magyar Kupa Kispest-HFC-Újpest december 14., 17.00 Győri ETO-MTK Hungária december 15., 15.00 Az Újpest-MTK Hungária találkozót nem láthatták a te­levíziónézők, s emiatt a szur­kolók percenként telefonáltak szerkesztőségünkbe: miért ír­juk mi, hogy az MTV 1-en lát­ható lesz a meccs, amikor nem volt az? Elhihetik: nem mi találtuk ki. Lapunkban mindenkor a legmegbízhatóbbnak vélt in­formációkat közöljük, mint most, a keddi PNB-s mérkő­zéssel kapcsolatban is. Várhidi Péter, az Újpest FC szakmai igazgatója például azt mondta, hogy még a nyáron el-­ adásszünet halasztott találkozó után ab­ban maradt a tévésekkel, hogy az új időpontban is közvetítik a meccset. Sőt... Várhidi sze­rint éppen a tévé kedvéért tet­ték november 30-án kedden este fél hatra a kezdést. A lila­fehérek szakmai főnöke hétfőn délután kérdésünkre újból megerősítette, igen, lesz köz­vetítés, mégpedig az MTV 1- en. Az újpesti sportvezető ked­den reggel élőben nyilatkozott a televízióban, és még akkor is arról beszélt a riporterekkel, hogy délután, a meccsen talál­koznak majd. A helyzet még öt órával a kezdés előtt is kuszának tűnt. A TeleSportban kérdésünkre először a „.. .nem tudjuk, lesz-e közvetítés”, aztán a „...nem lesz, mert elmarad a meccs (!)”, majd a végleges „...nem lesz fociközvetítés, mert akkor ké­zilabdát adunk”- válaszokat kaptuk. Ez tehát a helyzet - s ha va­laki lapunkat olvasva az elma­radt közvetítés miatt bosszan­kodott, attól elnézést kérünk. Mások nevében... lelkes iparosfutball volt A kényszerűségből alapo­san átalakított Újpestről so­kan azt gondolták, hogy aligha lehet méltó ellenfele a majdnem legjobb összeállí­tásában játszó bajnokcsa­patnak. A lila-fehérek rácáfoltak erre... Henk ten Cate a szokásos játékrendszerben küldte pályára csapatát, ám az univerzális Ülés Béla ezúttal balszélsőként szerepelt. Az újpestiek a térfelükre húzódva szervezetten védekeztek a náluk labdabiztosabb, és a labdát többet birtokoló vendégek ellen, igyekeztek a le­hető legszorosabban őrizni valamennyi MTK-já­­tékost. Labdaszerzés után a házigazdák gyorsan és jól lendültek ellentámadásba, kontráik olykor igen látványosak voltak. A két ék, Terjék Lajos és Goran Kopunovics a szélekről indulva, keresztbe futva nyitott területet a középen érkezőknek, akik közül legtöbbször Pető Tamás kapcsolódott be a támadások befejezésébe. Egy ilyen gyors el­lenakció végén vezetést is szerzett az Újpest, ám ez nem hozott semmiféle változást a játékban. A lilák védelmi állásban maradtak, a vendégek pe­dig járatták a labdát, pontosan adogattak, a leg­több támadásukat lövéssel fejezték be. Szamosi Tamás sérülése után Buzsáky Ákos lépett pályára, ő azonban a középpályán foglalt helyet, Fehér Csaba lépett hátra a védelem jobb szélére. Egy szöglet után egyenlített a kék-fehér együttes, és ezt követően is fölényben maradt, ám mert a lelkesen és a vártnál jobban futballo­zó újpestiek kontrái ezután is veszélyesek vol­tak, élvezetes volt a játék. A második félidőben az Újpest sündisznóállás­ba vonult, de ez nem jelentett teljes passzivitást. A hazai csapat játékosai ellenakciókat vezettek, ám az MTK mind nyomasztóbbá váló fölényét ez­zel nem tudták ellensúlyozni. Noha idővel egyre fáradtabbá váltak a házigazdák, a labdaszerzés után hatalmas sprinteket vágtak ki, igaz, csak ritkán tudták lövéssel befejezni támadásaikat. Az MTK edzője, Henk ten Cate a meddő fölény ellenére sem változtatott, pedig veszélyesebbé válhatott volna csapata, ha Illés Bélát a balszél­ről beküldi középre. Az edző azonban nem tette ezt, így a játékos sokszor csak azért húzódott kö­zépre, hogy elkerülje a nézőtérről záporozó hó­golyókat... A mérkőzés finisére Buzsáky kiállításával megfogyatkozott, majd Halmai öltözőbe küldé­sével a befejezés előtt már kilencre csökkent a vendégcsapat létszáma, ám az eredmény nem változott... A lelkes és szorgos iparosmunkát végző MTK játékából ezúttal hiányzott az a plusz, amivel nyerhetett volna, míg a módfelett lelkesen futballozó Újpest a pontszerzésért di­cséretet érdemel. Szabó Zsolt játékvezető nem követett el nagy hibát, inkább kissé erélytelennek tűnt. Csökken­ti teljesítményének értékét, hogy nem fújta le a meccset a folyamatos, a játékot zavaró hógolyó­zás miatt. A mérkőzésről tudósított: Gonda László Sinkovics Gábor Tarpai Zoltán A mezőny legkiemelkedőbb teljesítményét a házigazdák ifjú csatára, TERJÉK LAJOS produkálta. A támadó nemcsak azért érdemel dicséretet, mert gólt szerzett, hanem azért is, mert a pálya minden részén feltűnt és igen hasznosan futballozott. NEMZETI SPORT 3 Hógolyócsata­­ Henk ten Catéval A Megyeri úti stadion letakarított lelátóin didergő szurkolók közül többen már az első percektől kezdve hógolyókat gyúrtak és haji­­gáltak - több-kevesebb sikerrel - a pálya felé. Volt, akit eltaláltak, például Erős Károlyt vagy Kuttor Attilát, ám a legtöbben Illés Bélát vet­ték célba, még kiabáltak is neki, hogy „Gyere már kijjebb Béla, mert így nem találunk el... ” Volt olyan is, aki nehezen viselte mindezt. Henk ten Cate, a kék-fehérek vezetőedzője a szünet után odasétált a kispadhoz, amikor egy hógolyó hátba találta. A holland tréner egy pil­lanatra meglepődött, aztán már nyúlt is a föld­re, meggyúrta saját hógolyóját és­­ eldobta. Ek­kortól Ülés mellett ő lett az első számú célpont. Kisebb-nagyobb hókupacok repültek felé, és találták el. Mindez a 65. percben tetőzött, ami­kor Henk ten Cate dühében besétált a pályára, hevesen gesztikulált, a játékvezetőtől követel­ve, hogy szüntettesse be a hózáport. Néhány pillanatig állt a játék, aztán az edző leült a me­nedéket nyújtó kispadra. GLÁZER RÓBERT: - Az MTK többet birtokolta a labdát, de nekünk voltak nagyobb helyze­teink. Fiataljaink az ország talán legjobb csa­pata ellen bizonyították be, hogy lehet rájuk számítani. HENK TEN CATE: - Ez a találkozó nem volt fut­ballmérkőzés. A játékvezetőnek le kellett volna fújnia a meccset, mert a játékosok nem voltak biztonságban. Nemcsak hógolyóval, hanem jéggel és kővel is dobáltak bennünket Ha vala­kit eltalálnak, komolyabb sérülés lett volna a következménye. Az eredmén­nyel elégedetlen vagyok, mert noha többet volt nálunk a labda, a fölényünket nem tudtuk újabb gólokra váltani.