Nemzeti Sport, 2000. március (11. évfolyam, 60-89. szám)

2000-03-06 / 65. szám

10 NEMZETI SPORT CSAPATSPORTOK XI. 65. • 2000. március 6. Magyar Kupa, elődöntő, visszavágó Kiütéses győzelem Hesz oda vág­ott Dalának, aztán a parton nekiesett Gerendásnak FTC-Thomas Jeans-BVSC-Brendon 7-12 (2-4, 2-3,1-2, 2-3) Népliget, 400 néző. V: Kosztolánczy, Császár FTC: Kósz - SZÉKELY 3, Hesz, Balogh 1, STEINMETZ Á. 1, Tiba, Konrád. CS: Kiss Cs. 2, Nyéki, Matajsz, Dodog, Vogel. Edző: Vad Lajos. BVSC: SZÉCSI - Dávid, TÓTH F. 2, Petik 2, Ibolya 1, Märcz, Dala. CS: MADARAS 2, Dabrowski, NÉMETH 2, Fülöp 1, Var­jas 2. Edző: Gerendás György. Gól - emberelőnyből: 4/2, ill. 8/5 (A harmadik negyedben 5:18 percnél veszt végleg, csere nélkül kiállították. Ezt követő­en az FTC 2/1, a BVSC 10/3-as mutatót produkált.) Négyméteresből: 1/1, ill.­­Továbbjutott: BVSC, kettős győzelemmel (21-13-as összesí­téssel) Vízilabda Hesz Máté nagyot alakított. Legalábbis az első negyed vé­gén. Kiprovokált egy kiállítást, eb­ből egy négyméterest, visszakö­­nyökből állcsúcson vágta a vele szemben szabálytalankodó Peti­ket - büntetlenül -, amivel sike­rült úgy felbőszítenie Gerendás Györgyöt, hogy a két bíró egyszer­re mutatott sárga lapot a BVSC reklamáló mesterének. Ekkor kez­dődött a párharc. Legalábbis Hesz és a vendégek között. A klasszikus párharc, azaz a mérkőzés ekkorra gyakorlatilag eldőlt, minthogy a háromgólos hátrányát nagy réssel ledolgozni vágyó zöldek Balogh gólját köve­tően még védekezés közben is első szándékkal támadni akartak, így rendre maradt egy-egy üres ember Kosz kapuja előtt. Tóth Franknak és Németh Zsoltnak nem is oko­zott gondot a sarkok eltalálása (1-4), miáltal összesítésben már hattal vezetett a bajnok. A zöldek mindazonáltal nem adták fel, ám az egyre jobb passzban lévő vas­utasgárda biztosan tartotta a tá­volságot. Legalábbis az eredményjelzőn. A vízben olykor közelebb kel­lett menniük a hazaiakhoz, akik ugyanazt a harcmodort alkalmaz­ták, mint a BVSC a régi daliás időkben. Más kérdés, hogy a mód­szert igen jól ismerő zuglóiak nem ültek fel a provokációnak, higgad­tan lődözték a gólokat, bár forrha­tott a vérük, midőn látták, hogy Hesz ezúttal Märczet vágja orrba, akiből ki is csordult néhány deci vörös. Gerendás ezt szintén kikér­te magának, a „Móci” becenévre hallgató pólós azonban csak tíz másodperccel később, egy fejelé­sért küldetett ki húsz másodperc­re. Ezt a sórt értékesítette Tóth, miképp a harmadik negyedben adódó lehetőségeket is biztos kéz­zel simította a hálóba Fülöp és Madaras, azaz 5-9-nél, két perccel a harmadik negyed vége előtt csend és nyugalom honolt az uszo­dában, elvégre a vak is látta: ez a Fradi ezt a BVSC-t most már nem veri meg. Legalábbis nem négy góllal. Veres mégis lett­­ néhány má­sodpercen belül. Aztán igazi va­sárnapi vasárnapokat idéző soka­­dalom. Azt már a Fradi-előny köz­ben lehetett látni, hogy Hesz és Dala gyanúsan szorosan fogja egymást. Aztán eltűntek a víz alatt. Aztán feljöttek. Aztán nagy fröccs támadt. Aztán Császár já­tékvezető sípolt, és kiállította Heszt. Aztán Gerendás meglátta, hogy Dala bal szeme leginkább a „hol vár állott, most kőhalom” költői kép megtestesítője. Heszt ekkor már Tóth Frank kérdőre vonta a partról. Kevésbé költői szavakkal. Hesz visszaszólt. Gerendás ezt hallva gorombította le rendkívül durván. Erre a Fradi pólósa kimászott a vízből, majd a kispadja felé indult, de meggon­dolta magát­­ és nekirontott a BVSC edzőjének. Megjegyzendő: anno két évig együtt dolgoztak. Először csak meglökte. Utána még egyszer. Gerendás eleinte nem akart hinni a szemének. A bírók fe­lé fordult, hogy látják-e. Csakhogy eközben Hesz elkapta a karját, és nekiállt markolászni. Parádés lila foltok bizonyítják, hogy „szép” munkát végzett. Gerendás becsüle­tére szóljon, hogy nem jött dühbe, nem ütött vissza. A többiek becsü­letére szóljon, hogy senki sem ke­reste a bosszút, a tetthelyre özön­lők a felek szétválasztásával törőd­tek, egymással szinte egyáltalán nem. Érdekes módon a vasutasok védője, Dabrowski Norbert volt az, aki kemény kézzel odébb terelte a zöldek lila fejjel hepciáskodó póló­sát - ő amúgy igen meghitt barát­ságot ápol Hesszel. Végül helyreállt a rend. A főbűnöst csere nélkül kiza­varták, nagyapja, az élő legenda Gyarmati Dezső néhány szót vál­tott vele az egyik rajtkőnél, majd Móci az öltözőbe vonult. A meccs hátralévő része az edzé­sekről ismert „előny-hátrány” gya­korlássá változott, míg­nem béké­ben véget ért a parti. A többség a vállát vonogatta, istenem, kis bu­nyó, benne van a pakliban. Csak az, hogy a játékos az el­lenfél edzőjének rontson, az nin­csen. Történhet bármi, ez vissza­taszító. Legalábbis mi így hisszük. (csurka g.) FOTÓ: ÁRVAI KÁROLY Hesz, lesz, ami lesz, nekiment egykori edzőjének, miután az állítólag az édesanyját szidta... Kommentárok, kommentár nélkül Gerendás György: - Ha a Fradi ezt a pankrációt vízilabdának nevezi, ak­kor én szégyellem, hogy a sportág ré­szese vagyok. Azt egyébként elisme­rem, hogy durván ráüvöltöttem a Mó­dra, de miután majdnem kiveri az egyik játékosom szemét - korábban egyet állón vágott, a másikat orrba­­, és még ráadásul ki is szólt a vízből, engedtessék már meg, hogy helyre te­gyem, elvégre mégiscsak az apja le­hetnék! Vad Lajos: - Jobb volt a BVSC, mindkét meccsen. Megpróbáltuk, nem sikerült. Amit viszont a Meci csinált, arra nincs mentség. Dala Tamás: - Csak azt nem értem, hogy amikor eldőlt a meccs, minek ezt csinálni. Elismerem, amikor lemen­tünk a víz alá, én is odanyomtam, de nem akkorát, hogy ez legyen belőle. Kiüthettem volna, de minek tiltassam el magam egy kupadöntő előtt? Mind­egy, hozzátartozik a sportághoz a ke­ménység, még népszerűsítettük is, el­végre a közönség a vérre jön - vagy nem? Hesz Máté: - Amikor a Tonya oda­csapott a víz alatt, elhatároztam, hogy kiütöm. Pechemre vízfölöttire sikeredett, a nagyfater szóvá is tette utána, hogy miért nem tudom rende­sen a víz alatt bonyolítani. Hogy miért kellett folytatni ezt a harcmodort? Olyan nincs, hogy egy meccset fel­adunk, volt még idő, hajtani kellett. Ami a Gerendás Gyurival kapcsolatos affért illeti, nem akkor szólt be először, már az első negyedben meg­jegyzéseket tett. Azt gondolom, nincs abban a helyzetben, hogy akár az anyámat, akár a nagyfatert szidja. Mellesleg az, hogy én ilyen agresszív játékos lettem, jórészt az ő munkájá­nak köszönhető, a BVSC-ben ő nevel­te belém ezt a stílust. Szóval, az ütést követően anyázni kezdett, erre elbo­rult az agyam, és nekimentem. Mond­hatnám azt, hogy sajnálom és elné­zést, de nem mondom, hülyén jönne ki. Tonyával úgyis meg fogjuk beszél­ni, ez benne van a vízilabdában. Az kétségkívül bunkóság volt, hogy egy fontos nemzetközi kupameccs előtt csináltam ezt vele, maximum emiatt bánom, ha bánom egyáltalán. THOMAS® JEANS az FTC vízilabda-csapatának hivatalos támogatója OLASZORSZÁG. Az olasz vízilabda-bajnokság 10. for­dulójában az éllovasok közül az első három helyezett ik­szelt (kettő egymás ellen), míg a negyedik Recco nyert, így a liguriai gárda megközelítette az első hármat a tábláza­ton. A Posillipo-Florentia rangadón a csapatok felváltva ve­zettek, s bár a végén mindkettő megszerezhette volna a győztes találatot, a döntetlen igazságosnak mondható. (A nápolyiak 13, a firenzeiek 10 győzelem után vesztettek pontot) A hazai csapat legjobbja a háromgólos Steinmetz Barnabás lett, Kásás Tamás nem volt eredményes. A ven­dégek közül Fodor Rajmund egy, Dmitrij Gorskov két ta­lálatot szerzett, igaz, Fodoré volt a legfontosabb, a firenze­iek utolsó, végül is egy pontot jelentő gólja. A címvédő INA győzelme esetén az élre ugrott volna, ám a rómaiakat (az eltiltott Benedek Tibor csapatát) meglepe­tésre megállította a Brescia. A meccs legjobbja Averaimo, a vendégek 35 éves kapusa volt. A Canottieri csúnya verést kapott Savonában, a vesztes csapatból Kiss Gergely két gólt jegyzett, Binder Szabolcs nem talált be a kapuba. Monostori Attila egy góllal járult hozzá a Recco kicsit meglepő, ám megérdemelt pescarai si­keréhez. Olasz bajnokság, 17. forduló: Posillipo Napoli-Florentia 9-9 (2-1,2-3, 3-3,2-2), INA Assitalia Roma-Systema Bres­cia 8-8 (2-3, 1-2, 3-1, 2-2), Athena Savona-Lewer Canot­tieri Napoli 12-5 (1-2, 5-2, 3-1, 3-0), Siricem Ortigia-Co­­nad Civitavecchia 9-6 (1-0, 5-0, 2-3, 1-3), Universo Bolo­­gna-Elcotrong C­atania 9-4 (0-0, 2-2,4 0,3-2), Conad Pes­­cara-Recco 9-1­ (3-3,1-4, 2-2, 3-1) Az élcsoport: 1. Posillipo 44 pont, 2. INA 43, 3. Floren­­tia 40, 4. Recco 39 (misor) Osztályozó az Extraligáért Gödöllő: újonc az elitben Röplabda ___ Nők, harmadik mérkőzések Pulzus-Salgó/Fényforrás- Arc­­hitekton-Gödöllői RC 1:3 (-20,24,-12,-17) Megyeri út, 500 néző. V: Donkó, Simai PULZUS: Hegyi, BALÁZS J, Benkő, Canada, BALÁZS E. Lengyel. Cs: Valasik (liberó), Pin­tér, Veress, Szvetnyik, Péter. Edző: Csákó Tamás GÖDÖLLŐ: Puskás I., Jaczkó, Tóth Zs., SZENDRŐI, Kurucz Á. GELLÉR KLÁRA. Cs: BOLDI­ZSÁR (liberó), SZURKOS, Gellér Katalin. Edző: Dobos János Az eredmény alakulása: 1. játszma: 6:3, 12:7, 14:13, 15:18, 18:24. 2. játszma: 4:6, 9:6, 9:9, 13:11,15:17,19:19,21:19, 24:23.3. játszma: 5:4, 5:8, 8:8, 8:14, 11:23. 4. játszma: 4:8, 7:14, 9:19, 13:19, 16:21 Az Extraligába jutott: a Gödöl­lő, 2-1-gyel Biztosnak látszó előnyt té­­kozolt el a Pulzus az első játsz­mában, de a következő szett­ben - nagy küzdelemben - ki­egyenlítette a hátrányát. A vendégek gyorsan rendezték a soraikat, és időnként látványos játékkal, megérdemelten győz­ték le a sokat hibázó budapes­ti csapatot. Az NB I-et meg­nyerő Gödöllő jogot szerzett az Extraligában való szereplésre, valamint a tíz nap múlva kez­dődő bajnoki negyeddöntőre. A Pulzus elbúcsúzott a legma­gasabb osztálytól. Csákó Tamás: - Nekünk az ma­radt, hogy baráti sörözgetések közben felelevenítsük egykori si­kereinket. Sok sikert kívánok a Gödöllőnek az Extraligában. Dobos János: - A fiatalos lelke­sedés győzött a Pulzus nem lebe­csülendő rutinja fölött. Hat hóna­pos közös munkánk gyümölcse érett most be. Köszönöm vala­mennyi játékosomnak a nagy si­kert. (Könczöl 1.) BITT-Kaposvári NRC­­Kecskeméti RC 3:1 (-23,22,13,25) Kaposvár, 500 néző. V: Hóbor, Dravecz KAPOSVÁR: Gellé, Ékes Eri­ka, GEIGER, Tormási, SZÍJ, TU­­BA. Edző: Vermesné dr. Mező Zsuzsa KECSKEMÉT: VAKULYA, Kormos, VASADI, Ékes Eszter, Martinovics, Karsai. Cs: Vatai (li­beró), Dunszt. Edző: Rapcsányi István Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:8, 9:14, 13:17, 15:20, 23:24. 2. játszma: 9:2, 14:9, 21:16, 23:20, 24:22. 3. játszma: 5:1, 8:3, 12:6, 18:10, 23:13. 4. játszma: 4:3, 10:8,15:13,21:17,21:23,25:25 A feszült hangulatú mér­kőzésen a vendégek jól hasz­nálták ki a somogyiak kezde­ti idegességét és kapkodó já­tékát, végig vezetve szereztek előnyt. A folytatásban a lel­kes szurkolók átsegítették a hazaiakat a nehéz periódu­son, a kaposváriak nyitásfo­gadása feljavult, és hatáso­sabb támadójátékkal nem­csak egyenlítettek, hanem a következő szettet is megnyer­ték. Az idegek csatája volt a negyedik játszma, amelyben a csodás hazai szurkolósereg belelovalta a győzelembe a kedvenceit. Az Extraligában maradt: a Ka­posvár, 2-1-gyel Vermesné dr. Mező Zsuzsa: -Nagyon nehéz szavakba önteni az örömünket. Hatalmas küzdelem­ben szerzett győzelemmel hálál­tuk meg a buzdítást, hihetetlenül lelkes közönségünknek. Rapcsányi István: - Ezt a mér­kőzést nem a hálónál veszítettük el. A mezőnymunkánkban akad­tak olyan gondok, amelyek a szo­ros találkozón nem segíthettek hozzá a sikerhez. (futási) Férfiak, második mérkőzés LRI-Malév SC­­Szolnoki Utász RK 0:3 (-18, -23, -12) Nagyszalonta u. V: Karádi, Semler LRI-MALÉV: Markovich, Soós, Fülpovics, Győri, BEREK, Bőr­ösök. Cs: Csorba (liberó), Herczeg. Edző: Dévényi László SZOLNOK: SZEGEDI, Gu­lyás, TÓTH, SURÁNYI, Pénzes, Szalai. Cs: Toronyai (liberó), Ra­­pi. Edző: Surányi Márton Az eredmény alakulása, 1. játszma: 6:4, 7:8, 11:13, 15:14, 16:20. 2. játszma: 0:2, 4:2, 7:9, 13:12, 13:16, 19:18, 23:23. 3. játsz­ma: 2:0, 3:6, 7:8, 9:15 Az Extraligában maradt: a Szolnok, két győzelemmel Az első játszmában - egé­szen 15:15-ig - felváltva ve­zettek a csapatok, ezt követő­en a Szolnok faképnél hagyta a házigazdát. A második szett hozta a legnagyobb küzdel­met, a végjátékban a vendé­geknek jött ki jobban a lépés. A befejező játékrészben, 9:8- nál rövidzárlat következett be a fővárosiaknál, és pilla­natok alatt elszálltak a mara­dék extraligás reményeik is. Dévényi László: - Megérdemel­ten nyerte meg a Szolnok a két mérkőzést. Surányi Márton: A vártnál könnyebben győztünk. (Könczöl g.) Férfi Magyar Kupa, nyolcaddöntő, visszavágó Vegyész RC-Kazincbarcika- Boro Tel GDSE-Keszthely 3:0 (17,18,18) Kazincbarcika, 100 néző. V: Bodrogi, Járosi KAZINCBARCIKA: Toronyai M. CSÍKOS, BENCSIK, Polen­­csik, KOPILOV, Cseryenko. Cs: Bagó (liberó), Lehoczky, Vincze T., Veres B., Veres G. Edző: Torna Sándor KESZTHELY: Tóth GE­DÉRI, Suba, Péter, Szabó, Talabér. Játé­kos-edző: Suba Zoltán Az eredmény alakulása: 1. játszma: 3:0, 5:1, 6:2, 9:8, 16:12, 19:13, 20:14. 2. játszma: 2:0, 4:1, 8:2, 9:4,14:8,16:12, 20:13. 3. játsz­ma: 2:3, 6:6, 10:7, 13:10, 15:9, 19:14, 22:16 Továbbjutott: a Kazincbarcika, két győzelemmel (6:1) A két együttes nem volt azonos súlycsoportban. Az osztálykü­lönbség meglátszott a mérkőzé­sen, ugyanis az Extraligában sze­replő barcikaiak kényelmes tem­póban, könnyedén röplabdáztak, ám sikerük így is egyértelmű volt. A keszthelyiek összesen hatan ér­keztek a mérkőzésre, egyetlen cserejátékosuk sem volt. Lelkesen és szívósan játszottak, és szimpa­tikus volt, hogy minden megszer­zett pontot hatalmas ovációval ünnepeltek meg. Torna Sándor: - Egy kicsit ne­hezen lendültünk játékba, de győ­zelmünk így sem forgott veszély­ben. Suba Zoltán: - Mi játszani jöt­tünk Kazincbarcikára, remélem, hogy nem okoztunk csalódást. (Soros) CEV-kupa, négyes döntők Férfiak, Firenze Elődöntő: Modena (olasz)-Kedzi­­erzyn (lengyel) 3:0 (20, 15,16). Dön­tő: Roma (olasz)-Modena 3:2 (19, -23, -23, 20, 10) A Kántor Sándorral felálló Mo­denának nem sikerült begyűjtenie története negyedik CEV-kupa-győ­­zelmét. Nők, Reggio Calabria A 3. helyért: Günes Sigorta Istan­­bul (török)-Tongeren (belga) 3:0 (22, 24, 16). Döntő: Reggio Calabria (olasz)-Vicenza (olasz) 3:1 (22, -22, 22, 15) A nagy csapatok táborához alig három éve csatlakozó Reggio Calab­ria másodszor jutott be nemzetközi kupa döntőjébe. Két esztendeje ugyancsak a CEV-kupában volt ér­dekelt, akkor vereséget szenvedett a Reggio Emíliától. Kenős vereség Rájár a rúd a Pulzus-Sal­gó/Fényforrás együttesére. A játékosállomány meggyen­gülésének következménye lett a kiesés az Extraligából, ráadásul a búcsú következté­ben két támogatója elhagyja a csapatot. Pintér László, a klub alapítója és menedzsere azon munkálkodik, hogy a bajnokságot be tudják fejez­ni. A Pulzus jövője ezen a hé­ten eldőlhet.