Nemzeti Sport, 2000. március (11. évfolyam, 60-89. szám)

2000-03-09 / 68. szám

XI. 68. • 2000. március 9. UTÁNPÓTLÁS • VÍZILABDA NEMZETI SPORT 15 Női BEK, nyolcas döntő, Athén Holap - szentesítve! B-csoport, 1. forduló Hungerit Carnex-Szentesi VK-Mediterrani (spanyol) 8-3 (3-2, 2-0,1-0, 2-1) Athén, 200 néző. V: Rezek (cseh), Bohat (szlovák) SZENTES: Sós - TÓTH G. 1, Sípos 1, Dancsa 1, VALKAY Á. 2, DRÁVUCZ 3, Kisteleki. Cs: Tóth A., Győri. Edző: dr. Tóth Gyula MEDITERRÁN: Jasse - Mostazo, Ribera 1, Stre, Ramirez, Fuen­­tes, PARERA 1. Cs: Pardo 1, Perez. Edző: Carlos Monterde Gól - emberelőnyből: 4/1, ill. 6/1 A csoport másik mérkőzésén: Gouda (holland)-Szkif Moszkva (orosz) 8-2. Az A-csoport eredményei: Hohenlimburger (né­­met)-Orizonte Catania (olasz) 5-13, Uralocska (orosz)-ANO Glyfa­­da (görög) 7-8. Révész János telefonjelentése Már a nyitómérkőzésén lát­hatott szentesi gólt az athéni publikum, holott nem is dr. Tóth Gyula csapata szállt víz­be: a mesteredző Noémi nevű lánya az Orizzonte Catania sapkájában két gólt is vágott a volt magyar válogatott, Kertész Aliz trenírozta német bajnok­csapat hálójába. No de térjünk a magyar szempontból sokkal fontosabb találkozóra! Drávucz már az első támadásból pazar gólt szerzett, amit Ramirez szintén emberfórból egalizált, majd Sí­pos távoli lövését Jasse „bese­gítette” a jobb felső vinklibe. Később Sípos bemutatta, indí­tani is tud: tért ölelő átadásá­ból Drávucz növelte az előnyt, ám egy pillanatnyi kihagyás miatt máris csökkent a különb­ség. „Nyugi, lányok, ahogy megbeszéltük!” - kezdte Tóth doktor az első negyed után a kétperces eligazítását. Ez ha­tott. A megbeszélteknek megfe­lelően Sípos kikapcsolta Rami­­rezt, majd „szöktette” Tóth Gabriellát, aki szintén felirat­kozott a góllövőlistára. Azaz bejött a taktika, akárcsak Drá­vucz pazar ejtése (5-2). Fordulás után sem jutott túl sok levegő a spanyol centernek, a szentesi hölgyek a harmadik hét percben is kőkeményen vé­dekeztek. Bár Sípost kétszer is kiállították (tán túl kemény volt...), hátrányban is remekel­tek lányaink - mi több, a 20. percben Valkay Ágnes nevét is gyakorolhatta a helyi műsor­közlő. A negyedik negyed Sós bravúrjaival indult, Dancsa álomszép svédcsavarjával foly­tatódott, s bár Pardo megtörte a hispán gólcsendet, ezt Valkay sem hagyta szó nélkül (8-3). Dr. Tóth Gyula: - Nem volt egyszerű az agresszív stílusban pólózó spanyolok ellen a köte­lező győzelmet megszereznünk, de a csütörtöki ellenfelünk, a címvédő Szkif Moszkva sem lesz könnyű falat... Dubrovnik visszalépése továbbra sem hivatalos Teljes vértezetben Miközben kupacsapataink a medencében törnek európai ba­bérokra, szombat délután, Hel­sinkiben asztal mellett próbál ki­emelkedő eredményt elérni a szö­vetség és a Médiasprint Sport­marketing Kft. közös küldöttsé­ge. Meglehet, a LEN Büro ülésén könnyebb dolguk lesz a magyar pályázatot prezentálóknak, el­végre az előzetes hírek szerint el­lenfél nélkül vívják meg a 2001- es Európa-bajnokság rendezési jogáért folyó mérkőzést. „Ezzel azért várjunk egy ki­csit! - intett óvatosságra dr. Mar­tin György, az MVLSZ elnöke. - A római LEN-irodába nem érke­zett meg a horvátok lemondó nyi­latkozata, sportdiplomatájuk, Matosics úr pedig nekem elárul­ta, hogy nem is kívánnak vissza­lépni. Igaz, nem gondolják, hogy nyerhetnek, de szeretnék jelezni az új kormányzatnak: tessék fi­gyelni rájuk. ” Martin doktor már csak azért sem aggódik a vetélytárs miatt, mert a delegáció tagjai teljesen felvértezve indulnak Helsinkibe. A LEN által kért összes kiegészí­tést viszik magukkal: az Ifjúsági és Sportminisztérium kötelezett­ségvállalását, a Magyar Televízió garanciáját arról, hogy váloga­tottunk Eb-mérkőzéseit az MTV1-en sugározzák, továbbá az uszoda átalakításáról készült rajzokat. Olimpiai bajnok öttusázónk, Fábián László, a Médiasprint ve­zetője - aki a kandidálást előké­szítő bizottság elnöke is egyben - szintén amondó, hogy minden a legnagyobb rendben van. „Vala­mennyi, a pályázatban tett ígére­tünket tartani tudjuk, mert meg­találtuk a szükséges forrásokat. Pontosabban, az még fontos, hogy a LEN átadjon néhányat a medence körüli hirdetőtáblákból, de remélem, ez nem lesz gátja a rendezésnek. Úgy vélem, ha meg­kapjuk a jogot, fantasztikus Európa-bajnokságot szervezünk majd, amire garancia lehet a szö­vetség és a Médiasprint közötti remek együttműködés is. ” Amely - ha minden jól megy - március 11-én kaphat új lendüle­tet (ekkor dönt a LEN Büro), és az tarthat egészen 2001. június 24-ig. Aznap lenne a Hajós Alfréd uszoda nyitott medencéjében az Eb döntője. (csurka g.) Biros kilencet hintett a horvát bajnokságban Riasztó Mladost-széria A horvát bajnokság 11. for­dulójában győzött a listavezető Jug csapata - ha nem is a várt különbséggel. Hogy a dubrov­­nikiak haloványabban pólóz­tak a helybéli kiscsapat, a VPK ellen, azt elsősorban mesterük távollétével magyarázta dr. Molnár Tamás. Válogatottunk centere elmondta, hogy Djuhót egy korábbi izomszakadása utáni rutinellenőrzés során bent tartották a kórházban, mert egy apróbb trombózist fe­deztek fel a lábában. Agyonvágta a sereghajtó Aurum gárdáját Gál András és Biros Péter együttese, szinte hihetetlen, de a rijekaiak har­minchárom gólt lőttek az utol­só helyen álló zágrábiak háló­jába! Az egy gól/perces átlagot mindazonáltal így sem érték el - a horvát bajnokságban négy­szer kilenc percesek a mérkőzé­sek. A gólgyártásban egyéb­ként Európa-bajnokunk, Biros járt az élen, ő kilencszer „csön­getett”, Gál egy könnyű ötössel vette ki részét a gólzuhatagból. A legnagyobb figyelem a spliti szuperrangadót övezte, a két legnépszerűbb együttes, a Splitska Banka és a Mladost Zagreb esett egymásnak. Az 1500 néző előtt lejátszott der­bin a Mladost folytatta példát­lan negatív szériáját. Az együt­tessel emberemlékezet óta nem fordult elő, hogy egymás után háromszor bukjon el. Most megtörtént a csoda, a Jug Dub­rovnik és a Lukoil Volgográd (BL-mérkőzés) után a dalmá­tok is legyűrték a bajnokot. Te­gyük hozzá, akárcsak az előző két alkalommal, ezúttal is egyetlen góllal veszített Varga Zsolt gárdája. A Mladost sokáig vezetett, a hazaiak azután kezdtek feljön­ni, hogy Matutinovics mester beküldte az amúgy influenzás Skolnekovicsot. A válogatott kapusa végül 14 védésével dön­tő érdemeket szerzett a siker­ben, amelyhez a játékvezetők hathatós támogatása is kellett. Egyik ítéletük miatt a­ Mladost meg is óvta a mérkőzést, 7-7-nél ugyanis a kapusról a medence fölötti traverzre, majd onnan az alapvonalon túlra pattant a lab­da, ám a bírók a nyilvánvaló labdaejtés helyett a splitiek ja­vára ítéltek szögletet. Az ebből indított támadásból a meccs fo­lyamán először szerezte meg a vezetést a Splitska Banka. Hogy mi lesz az óvás sorsa, nem tudni - ugyanakkor mind többen vannak, akik most már Ozren Bonasics sorsáért ag­gódnak. A zágrábi mester a Jugtól otthon elszenvedett ve­reség után egyszer már lemon­dott, de nagy nehezen rávették, hogy maradjon. Hírlik, csupán azért, mert a volgográdi és a spliti találkozók előtt nem ta­láltak olyan bolondot, aki leült volna a Mladost kispadjára, így utólag mindez talán ért­hető is... Horvát bajnokság, 11. fordu­ló: Splitska Banka-Mladost Zagreb 9-8, Solaris-Zadar 14-9, Kramer Express-Momar BS 11-12, Medvescsuk CB-Jad­­ran 12-10, Jug Dubrovnik-VPK Dubrovnik 15-11, Aurum Osi­­guranje-Primorje 5-33 Az élcsoport: 1. Jug 22, 2. Splitska Banka 20, 3. Mladost 18 (deka) FOTÓ: MEGGYESI BÁLINT Biros kilenc gólra ürítheti fiaskóját Labdarúgás__________ Kiemelt korosztályos (U18) baj­nokság Ferencváros-BVSC 5-2 (2-2) Kismartoni út, 300 néző. V: Koncz FERENCVÁROS: Szerovay - Ta­kács Á., Pécsi (Bonifert), Pető (Sza­kács), Burcsa G. - Fébert (Méhes), Gábor B., Hadobás, Selenka - Gyepes (Kikilai), Varga Z. Edző: Szűcs Lajos BVSC: László P. - Spiegel (Vágó), Antal D., Hámori, Dobos - Tasnádi (Hegedűs), Lippai, Vata, Nagy N., Duzmath - Szakály. Edző: Hámori György Gólszerző: Gyepes (2), Kikilai (2), Selenka, ill. Lippai (2) Még egy perc sem telt el, máris zörgött a BVSC hálója. Sőt, a hato­dik percben már 2-0-ra vezettek a hazaiak. A kiütés helyett váratlan fordulat következett, a vasutasok öt perc alatt egyenlítettek. Fordulás után a ferencvárosiak sokkal erőtel­jesebben támadtak, de a 70. percig teljesen nyílt volt a találkozó. Az utolsó húsz percben - elsősorban vé­delmi hibákból - a Ferencváros to­vábbi három gólt szerzett, és végül fölényesen nyert a végig harcosan küzdő BVSC ellen. Jó: Gábor B., Gyepes, Varga Z., Kikilai, ill. Dobos, Lippai III. Kerület-DVSC SE 1-1 (1-1) Hévízi út, 100 néző. V: Jarmer III. KERÜLET: Balázs T. - Jakab, Hierwalter, Bodó, Danczák - Bene (Radnai), Gyenge (Slehovszki), Gu­bán, Dudás - Tüzes (Szatmári), Hi­dasi (Sagát). Edző: Cseh András DVSC: Szabó P. - Tóth Sz., Kán­tor, Papp, Tóháti - Millinkhoffer, Miknádi (Mózes, Tüsk), Illés - Nagy Á. (Balázs G.), Ferenczi (Szilágyi), Kolbr. Edző: Herczeg András Gólszerző: Gubán, ill. Nagy Á. Mindkét csapat bátor támadójá­tékkal kezdett, így a találkozót már az első perctől kezdve a nagy iram és a lendületes játék jellemezte. Fél óra elteltével egy perc leforgása alatt Gubán, majd pedig Nagy A. lett rit­kán látható, szépségdíjasnak joggal nevezhető szabadrúgásgólt. A máso­dik játékrészben is hatalmas volt a küzdelem, igazságos pontosztozko­dás született. Jó: Jakab, Gubán, Dudás, ill. Papp, Tóháti, Millinkhoffer Nyíregyházi SE-Békéscsaba 1-1 (1-1) Nyíregyháza, 100 néző. V: Kerezsi NYÍREGYHÁZA: Szalma (Tuska) - Reznek, Horváth, Tóth, Cséke - Petró, Ignácz (Bodnár), Vasadi - Kender, Karaffa (Hegedűs), Boldog (Bognár). Edző: Barczi Róbert BÉKÉSCSABA: Kollár - Semjé­­ni, Czipó P., Palotai (Lovas), Né­meth (Zahorán) - Marik, Toldi, Po­­zsár, Horváth - Szabó, Okos (Csa­pó). Edző: Jakab Péter Gólszerző: Ignácz, ill. Marik A kiegyenlített első negyedórát követően a vendégek kerültek fö­lénybe, amit a Pozsár révén kiha­gyott büntetőjük, és a vezető talála­tuk is jelzett. Aztán felülkerekedtek a hazaiak, és egy gyönyörű akció vé­gén még szünet előtt egyenlítettek. A második félidő kemény csatát ho­zott, de az eredmény nem változott, így maradt az igazságos döntetlen. Jó: Tuska, Reznek, Horváth, Pet­ró, ill. Semjéni, Marik, Toldi Pécsi MFC-Vác FC 2-2 (1-0) Pécs, 100 néző. V: Kiss. PMFC: Ömböli - Sztévics, Dezső, Máté, Istókovics - Hegedűs (Lucius), Magyar, Komáromi (Kovács Sz.), Kordé - Flórián, Kovács P. Edző: Herke Imre. VÁC: Sulyok - Majzik (László), Nádasi, Koszorú - Király, Mile, Hirt, Németh, Hajdú - Bozori, Molnár. Edző: Szabados György Gólszerző: Kovács P., Kordé, ill. Király (11-esből), Hirt A végig nagy iramú, kemény össze­csapásokkal tarkított mérkőzésen a pécsiek már 2-0-ra vezettek. Hetven percig többet támadtak a hazaiak, gólveszélyes helyzeteket is teremtet­tek. A Vác kétgólos hátránya ellenére szívósan küzdött, és ennek köszönhe­ti a pontszerzést. A vendégek két 11- est rúgtak, de egyiket Ömböli kivédte. Mindkét együttes nagyon hajtott, és időnként jól is játszott. Jó: Ömböli, Istókovics, Kordé, Flórián, ill. Hirt, Koszorú, Németh, Hajdú Újpest-Szent István OTP SE 1-0 (0-0) Megyeri út, 50 néző. V: Berki Z. ÚJPEST: Czigány - Vass (Nagy I.), Bacsó, Vörös - Balogh, Török - Lettrich, Kőhalmi, Lódi - Piroska (Varga), Vizdár. Edző: Juhász Péter SZENT ISTVÁN SE: Balogh - Búzás, Rost, Seszták - Farkas A. - Kasza, Pusztafi, Völgyes, Turbucz - Töreky, Teket. Edző: Patonyi János Gólszerző: Kőhalmi Az iramra nem lehet panasz, de a játék csapkodó volt, mindkét olda­lon sokat hibáztak, igaz viharos szélben kellett futballozniuk a fiata­loknak. A győztes gól a 78. percben esett, de a teljesítmények alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. Jó: Czigány, Bacsó, Kőhalmi, Ló­di, ill. Rost, Seszták, Kasza, Teket. Vasas-Győr 2-0 (1-0) Fáy u., 100 néző. V: Sas VASAS: Illyés - Simon, Szabó A., Vass - Kovrig, Geri, Szabó F. (Ki­­szely), Németh T. (Uzd­a), Zsolnai - Kapcsos, Nickmann (Szokoli). Edző: Gabala Ferenc GYŐR: Krass - Osváth (Kele­men), Regedei, Baracskai (Bori), Dragon - Krén, Böröcz (Illés), Né­meth L., Milanovich (Pólyák) - Weit­­ner, Tamási. Edző: Tamási Zsolt Gólszerző: Zsolnai, Kapcsos Már az első öt percben három gólszerzési lehetőség nyílott a Vasas előtt. A 16. percben góllá érett a ha­zaiak fölénye. A győriek sokat fu­tottak, szervezetten, de pontatlanul játszottak, sok technikai hibát vé­tettek. Ellenfelük magassági fölé­nyét nem tudták ellensúlyozni, ka­pu előtt pedig rendkívül határozat­lanok voltak. A hazaiak a 71. perc­ben növelték előnyüket és megérde­melten nyerték meg a találkozót. Jó: Simon, Kovrig, Zsolnai, Kap­csos, ill. Baracskai, Böröcz, Tamási Veszprém-MTK 1-6 (6-3) Veszprém 100 néző. V: Szilasi VESZPRÉM: Deli - Győri-Kis (Farkas T.), Galambos, Meilinger, Ürményi - Vajai (Áfra), Finta, Hor­váth B. (Gyopáros) - Szöllőskei, Magasházi, Szabadfi (Bacsó). Edző: Jugovits Lajos. MTK: Kristóffy - Nemecsek, Mi­­halik, Ihász, Lakatos - Bánka, Ju­hász (Krausz), Disztl M. (Hegedűs), Szabó Zs. - Kanta Sz., Glöckner (Makobi). Edző: Szalai László. Gólszerző: Szöllőskei, ill. Szabó Zs. (2), Krausz (2), Glöckner, Bán­ka. A vendégek a tizedik percben már 2-0-ra vezettek, s ez sokkolta a veszprémieket. Az MTK listaveze­tőhöz méltó, remek támadójátékkal rukkolt ki, s az erőnléti fölénye is gyorsan meglátszott Jó: Ürményi, Szöllőskei, ill. Ihász, Bánka, Szabó Zs., Kanta Videoton FCF-Tisza Volán 0-0 Székesfehérvár, 100 néző. V: Ró­zsa VIDEOTON: Kovács K. - Győri, Kummer, Kovács Sz., Trampler - Ribi, Tóth B., Horváth, Szeiler - Barkóczi (Zab), Tóth G. Edző: Kar­­say László TISZA VOLÁN: Szénási - Mak­ra, Szilvási, Szamosszegi, Miklós - Puskás, Zakar, Ács L., Lóczi - Rácz, Gyenes (Terhes). Edző: Szalai István A mérkőzés nagy részét végigtá­madó fehérváriak nem bírtak a gyakran túl kemény szegediekkel. Helyzeteik és egy kapufájuk alap­ján a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez, de a fegyelmezett, egységes vendégcsapat rászolgált az egy pontra. Jó: Kummer, Trampler, ill. Mak­ra, Szilvási Kispest-Haladás 1-1 (1-0) Téglaégető utca, V: Cirkos KISPEST: Sihrin - Balogh (Hor­váth A.), Jenei, Mészáros, Papp A. - Péchy, Nagy A. (Trizna), Szigeti, Németh N. - Kozarek, Páczi. Edző: Vági István HALADÁS: Sípos G. - Németh Sz., Somfalvi, Szabó, Papp G. (Tóth L.) - Petenhofer, Czeglédi, Sípos N., Pokmecz - Kovács, Jáger (Hor­váth L.). Edző: Marton Róbert Gólszerző: Péchy, ill. Kovács A végig nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen igazságos eredmény született. Mindkét csapatban akadt néhány kiemelkedő teljesítmény. Jó: Uhrin, Szigeti, Péchy, Né­meth N., ill. Sípos G., Somfalvi, Papp G., Jáger Kiemelt korosztályos (U16) baj­nokság Ferencváros-BVSC 5-0 (2-0) Kismartoni út, 100 néző. V: Czeczidlovszky. Ferencváros: Bere­­zi - Patak, Kiszely, Holczer, Nagy (Kővári) - Kovács (Burcsa N.), Cso­paki (Patakfalvi), Aradi, Huszti - Nógrádi, Fehér (Berki). Edző: Rá­kosi Gyula. BVSC: Babarczi - Mol­nár, Hídvégi, Fekete, Varga, Mada­rász - Tóth B. (Salamon), Sándor Gy., Németh - Kozák (Faragó), Hó­ka (Szoboszlai). Edző: Futó Tamás. G: Nógrádi (2), Aradi, Patakfalvi, Berki. Jó: Patak, Holczer, Aradi, Nógrádi, ill. Fekete, Varga III. Kerület-DVSC SE 0-9 (0-4) Hévízi út, V: Selmeczi I. Kerület: Dengel - Bolya, Simonffy, Dósa, Batta - Zsigó, Lányng, Bálint (Bo­kor), Gaál - Kemény (Ollő), Vámos (Rózsa). Edző: Kovács András. DVSC: Papp (Száraz) - Daru, Tamás, Rácz, Virág (Joó) - Rebecsák, Müller, Urbin, Jenei (Makala) - Dávid (Faze­kas), Tisza (Máté). Edző: Pajkos Já­nos. G: Tisza (2), Fazekas, Rebecsák, Rácz, Daru, Müller, Dávid, Máté. Jó: Batta, ill. Rebecsák (a mezőny leg­jobbja), Rácz, Urbin, Tisza Kispest-Haladás 5-0 (2-0) Téglaégető utca, V: Szomor. Kis­pest: Vastagh (Erdei) - Kállai, Tor­ma, Takács, Dócz (Barna K.) - Gyu­lai, Budafai G. (Budafai O.), Kar­dos, Kovács K. (Vedres) - Papp, Barna Gy. (Káté). Edző: Kanyó Gá­bor. Haladás: Rózsa (Báger) - Jago­­dits, Németh Á., Rajos, Gyurkó (Vinkovics) - Csenterics (Nagy Sz.), Horváth Sz. (Marton), Varga, Hör­­csöki - Andorka (Bíró), Horváth A. Edző: Farkas Péter. G: Barna Gy. (2, egyet 11-esből), Gyulai, Budafai G., Káté. Jó: Barna Gy., Gyulai, Papp, Kállai, ill. Rajos Nyíregyházi SE-Békéscsaba 2-1 (1-0) Nyíregyháza, V: Szabó I. Nyír­egyháza: Fintor (Kádár) - Barta, Ba­­gin, Bárány - Szobonya, Minczér, Laskai (Mitró), Berezik, Héri (Nyer­ges, Balogh) - Kléninger (Vaszlo­­vics), Kozma. Edző: Nemes Sándor. Békéscsaba: Váradi - Laurinyecz, Bereczki, Lipcsei, Jakab - Kola­­lovszki, Dányi, Lipták, Mede - Komróczki (Bozsár), Pőzse (Sándor). Edző: Szokolay Sándor. G: Bérezik, Laskai, ill. Dányi. Jó: Bérezik, Las­kai, Barta, Bárány, ill. Jakab Pécsi MFC-Vác 2-0 (1-0) Pécs, 50 néző. V: Gergely. PMFC: Brozovácz - Máté, Kelbert, Dobszai, Notheisz (Panta) - Lutz (Végh), Dá­vid, Koller, Gulyás - Tóth, Szabó (Szák­ele)­­ Edző: Lutz Jakab. Vác: Poncsán Jarkóczi (Baráth), Kán­tor, Less J., Felföldi (Szlancsik) - Bocskai, Less K., Gál (Zalaegersze­gi), Kolozsvári - Szabó (Nyári), Vibovszki. Edző: Stéberi Zoltán. G: Gulyás, Koller. Jó: Kelbert, Koller, Gulyás, ill. Kántor. Bocskai Újpest-Szent István OTP SE 2-0 (2-0) Megyeri út, 50 néző. V: Békefi. Újpest: Neufeld - Fazekas (Czin­­kon), Nyíri (Szabó P.), Fülöp, Bru­­novszky (Hübler) - Zoufal, Horváth (Keserű), Lakatos - Szamosi (Mihá­lyi), Fábián, Nagy. Edző: Domonyai László. Szent István SE: Popovics - Meggyes, Farkas, Galgóczi, Kutin (Lengyel) - Maliász (Hegyi), Egervá­ri, Tősér- Sámson (Szabó S.), Török, Nyilasi. Edző: Csapó Gábor. G: Zou­fal, Nagy. Jó: Fülöp, Zoufal, Laka­tos, Fábián, Nagy, ill. Meggyes, Gal­góczi. Lengyel Vasas-Győr 2-0 (1-0) Fáy u., 100 néző. V: Jámer. Vasas: Miski - Pusztai, Feczesin, Vaskó, Németh Cs. - Lázár, Gohér, Zátrok, Paplanos (Ábel) - Juhász (Szabó), Fejér (Panyi). Edző: Hegedűs Béla. Győr: Tóth G. - Gajdó, Csintalan, Szpevár, Tóth B. (Joó) - Smodics (Kolompár), Füsi (Tóth N.), Páli (Császár), Magasföldi - Fülöp Cs., Licskai. Edző: Liszkai Dezső. G: Lá­zár, Panyi. Jó: Feczesin, Vaskó, Lá­zár, Gohér, ill. Csintalan, Szpevar, Fülöp Cs. Veszprém-MTK 0-7 (0-3) Veszprém, 100 néző. V: Varga Cs. Veszprém: Marosi - Rausenberger, Szabó, Radnai, Kelemen (Keller), Varga - Maszlag, Reiner, Gunther (Magyar), Hajgató - Jugovits (Sí­pos). Edző: Réday András. MTK: Fü­löp (Pusztai) - Reibli (Garics), Nagy, Rodenbücher, Bárdos - Farkas (Ku­­rucz), Kanta, Horváth (Toldi), Vára­di - Simon (Gobka), Disztl­a. Edző: Almási János. G: Horváth (2), Si­mon, Gobka, Fülöp (11-esből), Far­kas, Rodenbrücher. Jó: Kelemen, Varga, ill. Nagy, Rodenbrücher, Kanta, Horváth Videoton-Tisza Volán 0-0 Székesfehévár, 100 néző. V: Be­cséri. Videoton: Viniczai - Pillér, Lucza, Csikós, Richter - Vadász, Lattenstein, Szován, Veres - Harth (Boros), Bódy (Kuti). Edző: Kádár Miklós. Tisza Volán: Ábrahám - Valkó, Vér (Csabai), Jóljárt, Czifra - Szentesi, Németh, Pécsek, Bodzás - Bank (Völgyi), Bencsár. Edző: Korpa Zoltán. Jó: Lucza, Bódy, ill. Czifra, Németh McDonald’s-kupa, általános is­kolások, területi döntő: Polgárdi 1-2. osztályosok (6 csapat): 1. Pol­gárdi (edző: Nyulász Csaba), 2. Aba, 3. Seregélyes. A legjobb kapus: Szász (Polgárdi). Gólkirály: Szilágyi (Pol­gárdi) 6 találattal. 3-4. osztályosok (7 csapat): 1. Aba (edző: Bor Dezső), 2. Dég, 3. Polgárdi. A legjobb kapus: Boda (Dég). Gólkirály: Lelkes P. (Polgárdi) 7 találattal. 5-6. osztályo­sok (8 csapat): 1. Dég (edző: Bencze Zsolt), 2. Aba, 3. Polgárdi. A legjobb kapus: Rédl (Polgárdi). Gólkirály: Domonkos (Aba) 7 találattal Leánycsapatok tornája (6 csapat): 1. Polgádi (edző: Slett Csaba), 2. Aba, 3. Dég. A legjobb kapus: Miile (Polgárdi). Gólkirály: Simon (Pol­gárdi) 5 találattal ★ Góliát-McDonald’s torna: Sza­­bolcs-Szatmár-Bereg megye, II. kor­csoport, Tiszalök (5 csapat) Tiszadob-Tiszavasvári Vasvári Pak Ált. Isk. 1-0, Tiszadada-Tisza­­vasvári Pethe F. 0-3, Tiszavasvári Vasvári Pál Ált. Isk.-Tiszalök 0-5, Tiszalök-Tiszadada 3-0, Tiszavas­vári Pethe F.-Tiszavasvári Vasvári P. 3-1, Tiszadob-Tiszalök 0-7, Ti­­szadada-Tiszavasvári 0-3, Tisza­­dob-Tiszavasvári Pethe F. 0-3, Ti­­szadob-Tiszadada 3-0, Tiszavasvári Pethe F.­Tiszalök 1-4. 1. Kossuth Lajos Ált. Isk. Tisza­lök, 2. Pethe Ferenc Ált. Isk. Tisza­vasvári, 3. Széchenyi István Ált. Isk. Tiszadob, 4. Vasvári Pál Ált. Isk. Tiszavasvári. A tornagyőztes Kossuth Lajos Általános Iskola Ti­szalök csapata: Drótos Dávid, Ná­­nási Balázs, Vékony András, Körei Zsolt, Gál Norbert, Csáki Viktor, Újlaki Imre, Kulcsár Gábor, Péntek András, Balogh Sándor, Horváth Miklós Tisztelt Olvasóink! Az Utánpótlás­­rovatunkból kimaradt eredményeket egy későbbi számunkban közöljük.