Nemzeti Sport, 2000. december (11. évfolyam, 328-356. szám)

2000-12-01 / 328. szám

2 NEMZETI SPORT HAZAI LABDARÚGÁS • NBI A Fradi a tabella élére ugrott újpest FC­­Ferencvárosi TC 0-1 (0-0) Megyeri út, 8000 néző. Vezette: Szabó Zs. (Kispál, Székely) CSERE: Gyepes helyett Földvári (6) a szünetben, Fülöp helyett Alex M. Arruda (5) az 57., Orescsuk helyett Kovács P. (-) a 72., Dvéri helyett Kőhalmi (-)­a 80., Gera helyett Schultz (-) a 83. percben GÓLSZERZŐ: Dragóner (0-1) a 73. percben SÁRGA LAP: Szűcs M. (Herczeg felvágásáért) a 11., Szélesi (Alex M. Arruda lerántásáért) a 60., Herczeg (Pinte fellökéséért) a 68. percben SZÖGLETARÁNY: 7:4 (4:1) 8. perc: Urbán 22 méterről, a balösszekötő helyéről végezhe­tett el szabadrúgást, és jobblá­bas lövése után a labda nem sok­kal a jobb oldali kapufa mellett hagyta el a játékteret. 14. perc: Orescsuk a jobb ol­dalon tört előre, a tizenhatos vo­nalához érve jobb lábbal várat­lanul kapura lőtt, amelyet Szűcs csak kiütni tudott, majd a haza­iak kapusa a középen érkező Dvéri 12 méteres ballábas, jobb sarokra tartó lövését szögletre mentette. 23. perc: Dvéri jobb oldali jobblábas szögletére a kaputól tizenegy méterre Orescsuk telje­sen egyedül emelkedett, ám a bal sarokra tartó fejest Szűcs látvá­nyos vetődéssel fogta meg. 41. perc: Óriási hazai hely­zet maradt kihasználatlanul. Herczeg a bal oldalról jobb lábbal ívelt középre, az érkező Dvérit megelőzte Gyepes, ám a labdát röviden, középre fejelte ki. A labdára teljesen egyedül érkező Korolovszky tizenhá­rom méterről a kapu mellett álló Dvéri lábát találta telibe, a labda visszapattant hozzá, ő pedig hat méterről a teljesen kiszolgáltatott Szűcs Lajos mellett jobb lábbal elemi erő­vel a kapu fölé bombázott. 60. perc: Hrutka huszonhá­rom méteres, középről elvégzett, jobb lábas szabadrúgása a jobb oldali kapufa mellett hagyta el a játékteret. 65. perc: Pető bal lábas, a jobbösszekötő helyéről elvégzett huszonöt méteres szabadrúgása veszélyesen csavarodott, de vé­gül a bal kapufa mellett zúgott el. 68. perc: Vén ívelhetett közép­re bal lábbal, a tizenhatos jobb oldali sarkáról - a labdát Hor­váth az újpesti kaputól hét mé­terre megcsúsztatta, és az a jobb oldali kapufa mellett csúszott ki a játéktérről. 73. perc: Pinte vezette a labdát, majd középről, huszonhárom mé­terről, váratlanul lövésre szánta el magát. A hatalmas bomba nyo­mán a labda megpattant az új­pesti kapu előterében, és a bal al­só sarokba tartó lövést Bíró Sza­bolcs bravúrral ütötte szögletre. A sarokrúgást Vén végezte el bal lábbal a jobb oldalról, a beadásra Dragóner teljesen egyedül érke­zett középen, és hat méterről akadálytalanul fejelhette a lab­dát Bíró Szabolcs és a jobb olda­li kapufa között a hálóba. 0-1 84. perc: Alex M. Arruda re­mekül indította Schultzot, a csereként beállt labdarúgó a jobbösszekötő helyén kapura húzott, majd tizennégy méter­ről, jobb lábbal a kapujából kijövő Bíró lábát találta telibe. 92. perc: Az utolsó lehetőség: Urbán tört előre középen, Tokodyval kényszerítőzött, ki­cselezte Hrutkát, majd leültette Szűcs Mihályt, így szinte töké­letes, kihagyhatatlannak tetsző ziccerbe került az újpesti védő, aki a nagyszerű szóló végén 15 méterről, jobbal a ferencvárosi kapu jobb oldalát célozta meg, ám a kivetődő Szűcs Lajos bra­vúros mozdulattal, jobb lábbal védett. A mérkőzésről tudósított: S. Tóth János, Szöllősi György Ferencvárosi TC Vezetőedző: Kisteleki István Vezetőedző: Csank János Bíró Sz. 5 Medgyesi 5 Urbán 6 Szélesi 6 Pető Z. 6 Tokody 5 Korolovszky 6 Dvéri 6 — BV.:­ 5 Herczeg 5 Orescsuk 5­­ Szűcs L. 7 Szűcs M. 6 Dragóner 7 Hrutka 6 Pinte 7 Gyepes 6 Vén 5 Keller 5 Gera 6 Horváth P. 6 Fülöp 5 FOTÓ: NÉMETH FERENC Horváth Péter (elöl) Korolovszky Gábor mellett lőtt kapura, de a helyzetből nem született gól Fény és árnyék Profi játékoshoz méltó volt az, ahogyan Szűcs La­jos, a Ferencváros kapusa visszatért egykori csapatá­­nak pályájára az ősz rang­adóján. Bár sokan féltették a kapust a különös szituációk és az újpesti szurkolók meg­nyilvánulásai által okozott lelki nyomástól, a kapus nem­­ingott meg lelkileg az Újpest elleni meccsre, hanem mint­ha doppingolta volna őt, hogy a lilák ellen bizonyít­hat: olykor bravúros védé­sekkel segítette csapatát. Nyugodtan állt a gólvonalon, remekül irányította a védel­met, és ennek is volt köszön­hető az, hogy a Fradi nem kapott gólt. A helyszínen sok ezer, a televíziókészülékek előtt fel­tételezhetően sok százezer Újpest-szurkoló kapott a szívéhez, vágott a földhöz valamit vagy ki állított fel in­dulatosan, amikor Korolov­­szky Gábor kihagy­ta a mér­kőzés legnagyobb gólhely­zetét. A játékost, persze, di­cséret illeti azért, mert a kri­tikus szituációban ott ter­mett a kapu előtt, ám aligha­nem ő maga is keserűen em­legeti majd évek, évtizedek múltán, hogy­ ott, akkor, a huszadik század utolsó Újpest-Fradi meccsén ki­­hagyhatatlannak tűnő hely­zetben néhány lépésről képes volt a kapu fölé lőni a labdát. Zárójelben a csapatok alapszakaszban szerzett bónuszpontjait jelezzük Az azonos pontszámmal álló együtteseket bajnokság közben - az általános európai médiagyakorlatot követve, és a többi csapatsportnak a lapunkban megszokott táblázatkészítési rendjéhez igazodva - a gólkülönbség szerint rangsoroljuk. Az egymás elleni eredményeket a bajnoki végeredmény kiszámításánál vesszük majd figyelembe, hiszen évad közben több csapatnak is lehet egy-egy forduló után azonos pontszáma úgy, hogy egymással még nem mérkőztek. 1. FTC5 3 2 -8- 0 +8 15(4) 2. MTK5 2 3 -6- 2 +4 15(6) 3. Újpest5 3 -2 9- 6 +3 14 (5)* 4. Dunaferr5 3 -2 6- 9 -3 14 (5) 5. Videoton5 3 1 1 8- 4 +4 12 (2) 6. Győri ETO5 3 -2 8- 8 0 11(2) 7. Vasas5 2 -3 4- 5 -1 10(4) 8. Lombard5 1 1 3 6-14 -8 10(6) 9. Kispest5 2 1 2 11- 8 +3 8(1) 10. M. Sopron5 -3 2 5- 7 -2 6(3) 11. Debrecen5 1 -4 9-13 -4 6(3) 12. ZTE5 1 1 3 5- 9 -4 5(1) Az NB I állása így bíráskodott . Szabó Zsolt játékvezetőn esetleg számon lehet kérni egy-egy sárga lapot, az olykor bizony a szokásosnál keményebb szabálytalanságokért. Ám az a játékvezető, aki mindvégig így kézben tud tartani egy - a bírók örökös rémének számító - Újpest-Fradi rangadót, úgy, hogy a mezőnyben sem követ el különösebb hibát, mindenképpen dicséretet érdemel. 2000. december 1., péntek Szűcs Lajos bravúrja győzelmet ért Az hamar kiderült, hogy a Ferencváros leginkább Dvéri Zsolttól tart. Az első öt percben Gera Zoltán, Keller József és Gyepes Gábor (utóbbinak az irányító semlegesítése volt a feladata) is megrúgta a hazaiak játékosát, aki fájdalmas arccal vette tudomásul, nehéz este elé néz. Mindkét gárda a bizton­ságra helyezte a hangsúlyt, jel­lemző, hogy két védő, Urbán Flórián és Dragóner Attila pró­bálkozott gólszerzéssel. Aztán Herczeg Miklós gyorsan kiesz­közölt egy sárga lapot az őt őr­ző Szűcs Mihálynak, így a zöl­dek kapitánya a szokottnál óva­tosabb futballra kényszerült. A másik újpesti­eket, Roman Orescsukot a hozzá hasonló fel­építésű Hrutka János fogta. Csank János azzal próbálta meglepni Kisteleki Istvánt, hogy a középpályás Pinte Atti­lát előretolta a jobbszélre. Azonban a Fradi játéka sablo­nos volt, így Pinte húsz perc után visszakerült a helyére. Ám ez sem segített sokat a Fradin, mert a vendégek középen pon­tatlanok voltak, a lilák pedig az ajándéklabdákkal gyorsan át­­játszották a pálya középső terü­letét, vagy Herczeget próbálták indítani. A küzdelem nagy volt, a tempó közepes, a já­ték gyenge. Kevés volt a látnivaló - Korolovszky Gábor elhibázhatatlannak tűnő, ám elhibázott zicce­réig. A szünetben Csank Já­nos cserélt, a megsérült Gyepes helyett Földvári Csaba kapott lehetőséget, aki a középpálya jobb oldalára került, és látszott, hogy leginkább a vé­dekezésre kell ügyelnie. A Fradi pontosabban kezdett, s ahelyett, hogy magára húzta volna a ha­zaiakat (mint az első félidő nagy részében), letáborozott az újpes­tiek térfelén. Ám helyzete nem volt a Fradinak, ezért Fülöp he­lyett a brazil Arruda léphetett pályára. A ritmus gyorsult vala­melyest, ám a színvonal csak nem akart emelkedni, a kapuk nem forogtak veszélyben, így a futballkedvelők tovább bóbis­kolhattak. Csak a szabadrúgás­okban rejlett izgalom, egyébként a csapatok nem tudtak akciók­ból a védelem mögé kerülni. Az­tán megvillant az FTC: Pinte At­tila remek lövését még védte Bí­ró Szabolcs, ám a szöglet után Medgyesi László és a másodper­cekkel korábban beállt Kovács Péter lemaradt Dragóner Attilá­ról. És jellemző: a gól szögletből született... Dvéri (lám, a kezdeti rugdosódás...) cserét kért, és ez­zel a fantázia is elhagyta a haza­iak középpályássorát. Az Újpest kitámadott, koc­káztatott, így Schultz Levente egyből ziccerhelyzetbe került, ám Bíró Szabolcs védeni tudott. Mindent egy lapra feltéve támadni próbált a ven­déglátó, ám csak az utolsó pillanatban, Urbán Flóri­án tudott helyzetbe kerül­ni. Szűcs Lajos védett, így a Fradi (amely képes volt a második játékrészre rit­must váltani) elvitte mindhárom pontot. Az NS­F osztályzata: TÉLI TEREMFOCI­BAJNOKSÁG a Siketek SC sportcsarnokában 2000. december 16.-2001. március 4. Nevezési díj: 39 500 Ft (befizetés: három részletben 2001. január 31-ig) A bajnokság az 5+1 fős kispályás futball szabályok szerint zajlik. Nevezni max. 15 fős csapatokkal a jelentkezés sorrendjében lehet 2000. december 10-ig. Jelentkezés és további információ: Arany Ászok Futball Aréna Budapest XI., Fehérvári út 120. Telefon: 206-1269, 06-30-200-5680 Építkezzen olcsóbban! ÉPÍTKEZÉSI FAANYAGOK AKCIÓS ÁRAI XII. 9-IG! Zsaludeszkák 20 000 Ft/m3-től Fix deszkák 28 000 Ft/m3-től Gerendák 34 000 Ft/m3-től Lécek 38 Ft/fm-től Borovi hajópadlók 1200 Ft/m2-től Egyedi keresztmetszetek 10 m hosszig, 1 héten belül! Fenti árakat további 25% áfa terheli. Komplett tetőszerkezetek megrendelése esetén további engedmények! ASZTALOSOK FIGYELMÉBE! 50/65x200/225x4000-6000 mm-es luc pallóki Hamarosan: Műszárított karéliai luc deszkák és pallóki Bp. XVI., Nagyicce sor Telfax: 403-5893 Tel.: 403-5148