Nemzeti Sport, 2001. április (12. évfolyam, 89-117. szám)

2001-04-01 / 89. szám

i KISPEST-HONVÉD-VASAS: a kispesti Tornyi Barnabás és az angyalföldi Bozsik Péter is az elvesztett pontokat siratja Nem öröm a döntetlen A mérkőzésről tudósított: KUN ZOLTÁN, Bajor-gyulai lászló Alighanem a legutóbbi két mérkőzés - hazai döntetlen a Sopronnal, vereség a Videotontól a kupában - tapasztalatai intették óvatosságra Bozsik Pétert, aki bajnoki mérkőzésen edzőként először lépett be az édesapjáról elnevezett sta­dionba. A Vasas vezetőedzője a fel­gyógyult Juhár Tamást visszahelyezte a védelem tengelyébe, bár nem a védőt szerdán helyettesítő Pető Tamást ültet­te le a kispadra, hanem a csapat irányí­tóját­ , Szili Attilát. Ez a húzás egyértelműen a védekezés megszilár­dítását kívánta szolgálni, a hazai kör­nyezetben nyilván vehemens Kispest­tel szemben. A cserék közé került Tiber Krisztián is, akin átok ült fentebb említett találkozókon, hiszen olykor még két méterről sem volt képes a ka­puba találni, ezzel a feladattal most Thomas Sowunmi próbált megbirkóz­ni. Értékesnek számított a kispesti kis­­pad is, hiszen a télen vásárolt Marius Sasu és Vladimír Pasics ezúttal sem fért be a kezdők közé, márpedig kettejü­kért csaknem negyvenmillió forintot szurkolt le a klub. Első ránézésre a Kispest is óvatos­nak tűnt, hiszen egy igazi csatárral ját­szott, ám mint legtöbbször, ezúttal sem a forma, hanem a tartalom volt a fontosabb. A házigazdák valóban nagy ambícióval vetették magukat a játékba, és szemlátomást fürgeségükben bízva a Vasas statikusabb felállását igyekez­tek a maguk javára fordítani. Elöl Fa­ragó István szüntelenül ott szemtelen­­kedett az angyalföldi védősorban, Ko­vács Béla valamivel mélyebbről indult be a résekbe, és a két szélső középpá­lyás is haladéktalanul megiramodott, amint lehetőség nyílt az indításukra. A gyors ritmusváltások gyümölcsöztek, mert mire a Vasas alkalmazkodni tu­dott ellenfeléhez, már hátrányban fut­ballozott. Negyedóra elteltével viszont annyi­ra felocsúdott az angyalföldi csapat, hogy egyértelmű fölénybe került, s alig engedte labdához jutni házigazdáját. Vélhető volt, hogy a Kispest tán szán­dékosan engedte át a kezdeményezést, hogy a kitámadó ellenfelet kontrákkal hozza majd kínos helyzetekbe, ám ebből a pályán semmit sem lehetett felfedezni. Ugyanakkor a sematikusan futballozó Vasas nagy mezőnyfölényé­nek mindössze egy kapufa volt a hoza­­déka, és így hiába küzdöttek egymással derekasan a játékosok a kispesti tizen­hatos és a felezővonal között, a mérkőzést túlzás lett volna érdek­feszítőnek és izgalmasnak nevezni. Aztán az első félidő tapasztalatai alapján Bozsik Péter beállította Tiber Krisztiánt és Szili Attilát... Rókas helyett Babos A. Sowunmi helyett Tiber (6) a 10., Fűzi K helyett p) és Herczeg helyett Dubecz (-) a 84., Né-Szili (6) a szünetben, meth helyett Piroska Mónos helyett Komó­(-) a 88. percben di (-) a 67. percben Gólszerző: Németh (1-0) az 5., Faragó (2-0) a 61., Kabát (2-1) a 77., Szili (2-2) a 87. perc­ben Sárga lap: Pető (Szabó T. lerántásáért) a 19., Tóth N.­­Lőrinc felvágásáért­ a 36. percben Szögletarány: 2:7 (2:4) Bozsik-stadion, 3000 néző Vezette: Ábrahám (Balajti, Georgia) így bíráskodott (8): Ábrahám Attila játékvezető jól dirigálta a mérkőzést, csupán egy ítélete miatt lehet komolyabban elma­rasztalni, amikor röviddel a második kispesti gól előtt tévesen lesen állította meg a hazaiak egyik ígéretes támadását Élénkebben is folytatódott a talál­kozó, és bár továbbra is a Vasas kez­deményezett többet, a vendéglátók is pótolták a korábbra várt ellentámadá­sokat, és kis szerencsével hamar nö­velhették volna előnyüket. A vendé­geknek pedig jót tett a csere, valame­lyest szakítottak a monoton, könnyen kiismerhető futballal, támadásaik en­nek köszönhetően ötletesebbé és ve­szélyesebbé váltak. Ez sem volt elég azonban a maradéktalan üdvösséghez, mert az angyalföldiek játékából to­vábbra is hiányzott az elsöprő határo­zottság, a helyzeteket pedig sokáig­ se­­hogy sem tudták gólra váltani. Úgy látszott viszont, hogy beválik a Kis­pest számítása. Igaz, ehhez kellett Hajdú Attila rossz kirúgása, Pető Ta­más gyatra csele is, ám ez mit sem vont le a házigazdák érdemeiből és öröméből. A Vasas az idő múlásával növekvő erőlködéssel futott az eredmény után, és a hajrában sikerült is ledolgoznia hátrányát. A találkozó túlnyomó ré­szében védekező hazai együttes ugyanis nagyon elfáradt, a játékosai arra rúgták a labdát, amerre álltak, és ennek köszönhették, hogy nem tudták megtartani előnyüket. A Vasas játéko­sai ennek ellenére szemlátomást nem voltak túl boldogok a találkozó lefújá­sakor, hiszen ők győzni jöttek a Bozsik-stadionba. Csalódottságuk érthető annak ellenére, hogy egyetlen erényük ezen a mérkőzésen a küzdeni akarás és a hit volt. A Vasas játékosai hiába birtokolták összehasonlíthatatlanul többet a lab­dát a mérkőzésen, zömmel mégsem az ő akaratuk érvényesült, elsősorban azért nem, mert az angyalföldiek kulcsjátékosai csupán szorgos, ám roppant szürke teljesítménnyel csak percekre tudták csapatukat kimozdí­tani a könnyen olvasható, egysebes­­séges játékból. Ezzel együtt a döntetlenre rászol­gáltak, ám mint már szó volt róla, ez nem segítette közelebb őket igazi cél­jukhoz, a dobogós helyezéshez. v wL M, KISPEST HFC VASAS DH A mérkőzés osztályzata: 3 Nóta6 Hajdú5 Rókás0 Mónos5 Lőrinc6 Herczeg5 Téger6 Juhár6 Müller5 László5 Fűzi K.5 Simek6 Aatér5 Pető6 Szabó T.5 Zovéth5 Németh6 Tóth N.6 Kovács B.5 Sowunmi4 Faragó6 Kabát5 Vezetőedző: Vezetőedző: Tornyi Barnabás Bozsik Péter CSERE CSERE FOTÓ: MEGGYESI BÁLINT MESTERMÉRLEG A játék képe alapján igazságos az eredmény, de elkeserítő, hogy kétgó­los előny után csak egy pontot tud­tunk szerezni. A szünetig bátortalanul futballoztunk, a hajrában pedig pon­tatlanul, és ez megbosszulta magát, mert az erősebb játékosállo­mánnyal rendelkező Vasas kihasználta. TORNYI BARNABÁS a Kispest HFC edzője Eddig minden tavaszi meccsünket vé­gigtámadtuk, döntő mezőnyfölényben játszottunk, ugyanakkor helyzetek töm­­kelegét kihasználatlanul hagytuk. Ezt mondhatom el erről a mérkőzésről is... Túlnyomórészt felállt védelem ellen kel­lett futballoznunk, a szünet utá­ni szerkezetváltás jót tett a csa­patnak, de a sok helyzet elhibá­­zása miatt ezúttal is meg kellett elégednünk egy ponttal. BOZSIK PÉTER a Vasas DH edzője FÉNY­ES ÁRNYÉK A száműzetéséből a hét elején vissza­tért Pető Tamásnak szemlátomást jót tett a büntetés. A találkozón több poszton is szerepeltette edzője, s mindegyiken szívvel-lélekkel küzdött. Kivette a részét a védekezésből és a támadásokból is, s ezzel csapata leg­jobbja volt. Igaz, a második kispesti gól előtt ő is hibázott, ám ettől men­talitása még maradéktalanul di­csérhető. Ahogyan azt előre sejteni lehetett, Kabát Pétert nem fogadta virágesővel a hazai közönség. A Kispesten nevel­kedett csatár eddig m­indig jól játszott a Vasasban a korábbi klubja ellen, s így a korábbi kedvencből gyűlölt el­lenség vált. Sajnos a gyűlölt jelző cseppet sem túlzás, ugyanis rossz volt hallani azokat a szitkokat, amelyeket a szurkolók zúdítottak­­ már angyal­földi csatárra. I Száműzetésbe vonultak a kispesti ultrák Elég lehangolt látványt nyújtott a Bozsik-stadion állóhelyi része, hiszen a Sopron elleni füstbombázás szankci­ójaként a Magyar Labdarúgó Liga fe­gyelmi bizottsága lezárta ezt a lelátót, kivéve persze a Vasas-híveknek fenn­tartott szektort. Elvégre a két tábor közti viszonyt ismerve nem lett volna bölcs dolog a vendégeket is a tribünre terelni... A kispesti ultrák természetesen szo­morú szívvel hagyták ott törzshelyü­ket, ám transzparenseiket elhelyezték az északi kanyar kerítésén. A megszo­kott lepedők mellett egy „Csendben tűrni”feliratú vászon is virított, je­lezve, hogy a fanatikusok bizony nem nagyon értenek egyet a száműzetéssel. De ha így is van, az újabb füstös köszöntő ezúttal elmaradt. PERCRŐL PERCRE 5. perc: A Kispest nem sokat vaca­kolt, hamar megszerezte a vezetést. Kovács Béla a Vasas térfelének közepéről remekül indította a job­bösszekötő helyén kiugró Faragót. A kispesti támadó már lőhetett vol­na, ám inkább az ötös jobb oldaláig gyalogolt, ahonnan középre adott és az érkező Németh Norbert hat méterről jobbal a bal felső sarokba lőtt. 1-0 16. perc: Kabát bal oldali szöglete után Pető csúsztatta jóval a kapu fölé és mellé a labdát. 25. perc: Simek remekül húzott el a jobb szélen, a rátámadó két védőt becsapva centerezett, és Pető 14 méterről leadott jobblábas lövése után nem az eldőlő Nota, hanem a jobb oldali kapufa mentett. 43. perc: Szabó Tibor szögletből jobbról ballal kapura csavarta a lab­dát, a gólvonalon helyezkedő Simek fejjel mentett, Sowunmi nem tudott felszabadítani, így a második hullám­ban érkező Pintér 22 méterről tisztán lőhetett, és a kapásból meglőtt és jól eltalált labda kevéssel suhant el a jobb kapufa mellett. 50. perc: Szabó Tibor szöktette a bal oldalon meginduló Faragót, aki azon­ban képtelen volt a középen egyedül vágtázó Kovács elé tekerni a labdát. A kispesti középpályás némi üggyel­­bajjal végül csak megszerezte azt, és visszaadta a Vasas-védők által tökéle­tesen üresen hagyott Faragónak, aki levette a labdát, és tizenöt méterről, jobbal higgadtan kapura emelt, s a lé­cet találta el. 51. perc: Az első igazán szép Vasas­akció: Tóth Norbert egyből kipörgette a labdát a bal oldalon felfutó Tiberhez, aki jól adott középre, és Szili tíz méter­ről ballal alig lőtt a kapu fölé. 57. perc: Tiber szlalomozott a kispes­ti tizenhatosig, jól tette a labdát a jobb oldalon üresen érkező Simekhez, akinek lövése után Tégerről felpattant a labda, éppen az ötösig futó Tiber fejére, ám a kirepülő Nota szép mozdulattal kibok­szolta a labdát. 61. perc: A Vasas-védelem összehoz­ta a második hazai gólt. Hajdú rosszul sikerült felszabadító rúgása után a tizen­hatoson álló Pető elé került a labda, aki addig körülményeskedett, míg Fa­ragó szerelte. A csatár vagy tizenöt mé­tert keresztbe vezette a labdát, majd mielőtt beérték volna, 14 méterről, kis­sé balról ballal a kapu jobb alsó sarkába lőtt 2-0 77. perc: Az unalmas fertályórát egy angyalföldi gól törte meg, László balról jól kanyarította be a labdát, Kabát pe­dig előrevetődve hat méterről a kapu jobb alsó sarkába fejelt. 2—1 82. perc: Tóth Norbert 22 méteres szabadrúgása után Nota a bal kapufa mellől paskolta szögletre a labdát. 84. perc: Simek a jobbösszekötő helyéről adta középre a labdát, Tiber nem fért hozzá, így Szili juthatott lö­vési lehetőséghez, ám öt méterről tiszta helyzetben eltörte a labdát, amely ugyan elgurult az elvetődő Nota mellett, ám a gólvonal előtt utolérte Lőrinc, és ki­rúgta az oldalvonalon túlra. 8­. perc: A szituáció ugyanaz, az ered­mény egészen más: Simek jobbról be­adott, Szili öt méterről azonban ezúttal a kapu jobb oldalába fejelte a labdát. 2-2 1