Nemzeti Sport, 2001. április (12. évfolyam, 89-117. szám)

2001-04-01 / 89. szám

2001.áprilisi.,vasárnap m DUNAFERR-VIDEOTON: Egervári Sándor szerint a megyei rangadón a sors a támadófutballt ajándékozta meg Gól a hosszabbításban A mérkőzésről tudósított: PIETSCH TIBOR, ZOMBORI ANDRÁS Sokan azt hitték, hogy Egervári Sándor taktikázik az össszeállítást illetően, ám a hazaiak mestere nem változtatta meg az előzetes döntését, így az elmúlt hé­ten fegyelmezési indokkal a juniorok­hoz küldött Salamon Miklóst és Zavad­­szky Gábort csak a kispadra ültette. Az már talán nem is számított meglepe­tésnek, hogy az utóbbi időben remek eredményeket elérő fehérváriak - a legutóbbi fordulóban 4-0-ra verték az újpestieket, míg a kupában idegenben győzték le 2-0-ra a Vasast - szinte ha­zai pályán érezhették köszönhetően a szurkolóiknak­ magukat. A hazaiaknál Bagoly Gábor ezúttal nem a megszokott helyén, a védekező középpályás szerepkörében futballo­zott, hanem Éger László mellett belső védőt játszott. Az újvárosiak minden megmozdulásán látszott, hogy szá­mukra létfontosságú a három pont megszerzése, és nagy elánnal vetették magukat a párharcokba. A Videoton játékosai védekezésben teljesen vissza­álltak a saját térfelükre, így a leszűkült területen a hazaiak nehezen tudtak a piros-kék védelem mögé kerülni. A bajnokcsapat labdarúgói észreve­hetően arra törekedtek, hogy az oldal­vonalak mellett bontsák meg a Video­ton védelmét, ám hiába bizonyult Rósa Henrik különösen aktívnak a jobb ol­dalon, a centerezések rendre gyatrára sikeredtek. A fehérváriak abban a stílusban ját­szottak, amely az elmúlt időszakban eredményt hozott számukra. Ennek a lényege a biztonságos védekezés volt, igaz olykor-olykor komoly hibák is be­csúsztak a székesfehérváriak védekezé­sébe. Támadásban a két szélső, Dániel Usvat és Németh Tamás szinte egyálta­lán nem tudott a hazai védelem mögé kerülni, és mivel Földes Gábor és a Karzil Leó sem mozgott eleget a táma­dósorban, így Rabóczki Balázsnak véde­­nivalója sem akadt a negyvenöt perc során. Persze, a gólnélküli első játékrész azt jelentette, hogy a Videoton elkép­zelései valósulnak meg, ugyanis a szé­kesfehérváriak azzal a szándékkal ér­keztek Dunaújvárosba, hogy legalább egy pontot szerezzenek a bajnokcsapat otthonában. A folytatásban Csongrádi Ferenc a gyenge teljesítményt nyújtó Lee he­lyett Rob Kornélt küldte pályára, ezzel is jelezve azt, hogy nemcsak a védekezés­re összpontosít a csapata. A cserecsatár tízpercnyi játék alatt igazolta, hogy edzője joggal bízik benne, hiszen re­mek lövéssel majdnem bevette a haza­iak kapuját. Mintha varázsütés lett vol­na a játékosok számára ez a momen­tum, egycsapásra felélénkült a játék. Azt nem lehetett mondani, hogy a fut­ballisták színvonalas labdarúgást mu­tattak volna be, de legalább helyzete­ket láthatott a közönség. Mégsem lehetett maradéktalanul elégedett a publikum, hiszen egy-egy szép megoldást gyermeteg hibákkal fe­ledtettek a pályán lévők. Bármelyik együttes is veszített lab­dát az ellenfél védelmi vonalában, az ellentámadásoknál bántóan szétsza­kadt a mezőny. Érezhető volt, hogy az a gárda, amelyik megszerzi a vezetést, az nagy valószínűséggel három ponttal gazdagodik. Ebben a játékrészben a fe­hérváriak már közel sem játszottak olyan passzívan, mint az első 45 perc­ben, és futballjukban benne volt a győzelem megszerzésének is lehetősége. Drámaian alakult a talál­a­kozó hajrája, hiszen az óriási becsvág­­­gyal futballozó dunaújvárosiak előbb kapufát lőttek, majd már a hosszabbí­tás perceiben, amikor szurkolóik szin­te beletörődtek az újabb pontvesztés­be, megszerezték a győztes találatot is. Messze nem csúcsformájában ját­szott a bajnoki cím védője, rengeteg olyan helyzetben rontottak a dunaúj­városi labdarúgók, amelyben korábban egyszer sem, töretlen akarásuk végül mégis győzelmet eredményezett. A Videoton labdarúgói csak egy félidőn keresztül játszották azt a futballt, amellyel idegenben is esélyük lehet a győzelemre, és bár nagyon közel álltak ahhoz, hogy pontot szerezzenek Du­naújvárosban, végül vereséget szen­vedtek. Gólszerző: Tököli (1-0) a 91. percben Sárga lap: Lengyel (Németh T. felrúgásáért) a 6., Julinho (Bagoly visszarántásáért) és Bagoly (szövegelésért) mindkettő a 33., Usvat (Penksa felvágásáért) a 34., Kiskapusi (Zavadszky lerán­tásáért) a 85., Tököli (földhöz vágta a labdát) a 87. percben Kiállítva: Julinho a 92. percben Szögletarány: 6:2 (2:1) Dunaújváros, 6000 néző Vezette Hajdó (Székely, Varga II .) így bíráskodott (7): Hajdó Attilát megle­hetősen sokat szapulták a szurkolók, hol okkal, hol ok nélkül. Ami felróható a játékvezetőnek, az az, hogy több ízben is meglehetősen eré­lytelennek bizonyult például Leó, valamint Sza­kos is sárga lapot érdemelt volna sportszerűtlen közbelépése után, ám a figyelmeztetés mind­két esetben elmaradt A dunaújvárosi tizen­hatoson belül volt egy kézgyanús szituáció is - maradjunk abban, hogy gyanús volt... DUNAFEHR SE VIDEOTON FC Rabóczki 7 Milinte 6 Szakos 6 Balassa 6 Éger 7 Kiskapusi 5 Bagoly 6 Vilotics 5 Kiss 5 Usvat 5 Rósa H. 6 Fodor 6 Szindjics 7 Szalai Cs. 6 Lengyel 5 Németh T. 6 Penksa 6 Julinho 6-2-4 Nicsenko 5 Földes 5 Tököli 6 Leó §ff MMBEMMi­­ 5 Vezetőedző: Vezetőedző: Egervári Sándor Csongrádi Ferenc Rósa H. helyett Zavad­ Leó helyett Rab [6] a szky [6) a 60., Kiss Gy. szünetben. Földes helyett Kóczián (-) a helyett Szalai T. (-) a 75., Penksa helyett 69., Usvat helyett Nikolov (-) a 94. perc- Csató (-­ a 76. perc­ben ben A Videoton labdarúgói kétségbeesetten figyelték azt, hogy a Dunaferr védője, Bagoly a kapura bólintott, de a labda mellé szállt A fehérváriak szorításában Penksa (fehérben) nem tudta Milinte kapujára fejelni a labdát FOTÓK: DANIS BARNA HIRDETÉS S5S É sport HOZOi labdarúgás FÉNY­ES ÁRNYÉK Meglehetősen feszültek voltak a du­naújvárosiak a mérkőzés előtt - érthetően, hiszen a tavasz idáig nem róluk szólt. Az öltözőfolyosón fogad­­koztak, ha az utolsó percben is szerzik a győztes gólt, de mindenféleképpen megverik a Videotont. A nagy igye­kezet végül gyümölcsözött, hiszen Tököli az utolsó utáni pillanatban el­döntötte a meccsét. Ez egy olyan bajnoki volt, amelyen nehezen találnánk negatívumokat. Ha nagyon kötözködni akarunk, ak­kor az időnként túlfűtött hangulatot, vagy a fehérvári szurkolók egy-egy nyomdafestéket nem tűrő rigmusát említhetnénk még ehelyütt, de amondóak vagyunk, azt inkább ne te­gyük. Elvégre a szabálytalanságok benne vannak a játékban... í PERCRŐL PERCRE 5. perc: Tököli futott el a bal olda­lon, még egy cselt is megengedett ma­gának, mielőtt visszagurította volna a labdát a második hullámban érkező Penksa elé, ám a 99-es mezt viselő szlovák légiós 18 méterről jobbal fölé durrantott. 8. perc: Julinho a kaputól 25 mé­terre a jobbösszekötő helyéről vég­zett el szabadrúgást: a brazil irányító középre csavart, Kiskapusi fejére, de a védő az ötösről fölé bólintott. 9. perc: Rósa Henrik kapott labdát a jobb oldalon. A székesfehérvári térfél közepén járt, amikor a rátámadó Né­meth Tamást szépen kicselezte, kicsit vezette még a labdát, majd a jobb­összekötő helyéről 15 méterről, jobb lábbal a bal felső sarok mellé bom­bázott. 33. perc: Legalább Hajdó játékve­zető hozott némi színt a meglehetősen­­ unalmasan csordogáló játékba, tudni illik, fél percen belül három sárga lapot osztott ki, a hazaiak közül Bagoly, a vendégcsapatból Julinho és Usvat szembesült a figyelmeztető kártyával. 39. perc: Szindjics teljesen üresen vehette át a labdát a Videoton térfelén, okosan passzolt tovább Nicsenkóhoz, az ukrán támadó pedig egyből Tököli elé perdített, ám a csatár a jobb­összekötő helyéről, 13 méterről, job­bal, a bal kapufa mellé küldte a labdát. 55. perc: Németh indította Robot, a szünetben pályára küldött csatár már a tizenhatoson belül járt, amikor Eger mellett is elvitte a labdát, majd a job­bösszekötő helyéről, 12 méterről, bal­lal fölé lőtt. 57. perc: Lengyel balról passzolt kö­zépre, a labdát a fehérvári kaputól 23 méterre Szindjics vehette át. A dunaúj­városi játékos egy­ lövőcsel után ballal tüzelt, labdája a bal oldali kapufáról pattant vissza, éppen Rósa elé, aki 12 méterről, középről meglehetősen gyengén találta el a labdát jobb lábbal, így az Milinte zsákmánya lett. 73. perc: Cserék remek akciója, egy kapusbravúrral fűszerezve, a bal oldal­ról Rob gurított vissza középre, érke­zett Szalai Tamás, aki tíz méterről, jobbal lőtt, ám a jobb alsó sarokba tar­tó labdát Rabóczki kiütötte. 80. perc: Alighanem meccslabdát hi­bázott el a Videoton: Németh gyönyörűen ívelt a középen kilépő Julinho elé, a játékos teljesen egyedül álldogált a Dunaferr tizenhatosán be­lül, ám brazil származás ide, remek technika oda, nem tudta lekezelni a labdát... 84. perc: Julinho a bal oldalról, az alapvonal közeléből gurított középre, a labda az öt és feles sarkánál a kapu­nak háttal álló Robhoz került, aki in­kább visszapasszolt az érkező Szalai Tamáshoz. Ő középről, 18 méterről, jobb lábbal a kapu jobb alsó sarkát vet­te célba, azonban Rabóczki spárgázva hárított. 88. perc: Szindjics végzett el szögle­tet a bal oldalról, a fehérvári védelem nem tudott felszabadítani, az ide-oda pattogó labda Penksa elé került, ő 15 méterről, középről, ballal kapásból lőtt, a labda a gólvonalon álló Szalai Csabáról pattant ki. 91. perc: Vagy egy percig patto­gott a labda a látogatók tizenhatosán belül, végül Nicsenkóhoz került, aki hét méterről, jobbal lőtt, ám a bal kapufa mentett. Lengyel, majd Za­vadszky újra próbálkozott - ismé­telten eredménytelenül. Aztán Éger ívelte középre a labdát, amely Bagoly fejéről labda Tököli elé került, és az újvárosi csatár a balös­szekötő helyé­ről, tíz méterről, jobb lábbal, fordu­lásból úgy lőtt a hálóba, hogy a labda a bal oldali kapufáról pattant a gól­vonalon túlra. 1-0 92. perc: Julinho túl korán, vagyis a sípszó előtt végzett el egy szabadrúgást, ezért Hajdó játékvezető sárga lapot mutatott fel neki. Mivel ez már másod­szor történt meg ezen a délutánon, a Videoton irányítóját kiállították. MESTERMÉRLEG A mérkőzés utolsó percében a sors a támadófutballt ajándékozta meg. Vé­gig mi irányítottuk a játékot, a máso­dik félidőben azonban a székesfehér­vári ellentámadások miatt a középpá­lyánkon kevesebbet kockáztattunk, ám a nagy mezőnyfölény és a kidol­gozott helyzetek alapján megérdemelt a győzel­münk. EGERVÁRI SÁNDOR a Dunaferr SE edzője . Igazából egyik csapat sem érdemelt győzelmet, tipikus döntetlenre jó ki­lencven percet játszottunk. Alakulha­tott volna másképpen is a találkozó, de a kelleténél tompábbak, görcsö­sebbek voltunk. Szinte végig éreztem a kispadon, hogy az a csapat nyeri a találkozót, amelyik az első gólt szerzi. Sajnos, nem is tévedtem... CSONGRÁDI FERENC a Videoton FC edzője i l