Nemzeti Sport, 2001. október (12. évfolyam, 268-297. szám)

2001-10-01 / 268. szám

2001. október 1hétfő nemzetisport MTK-FERENCVÁROS: A hazai csapat fiatal játékosai ismét bizonyították, hogy lehet a magyar utánpótlásra építeni A becsapós gólok meccse volt A mérkőzésről tudósított: PIETSCH TIBOR, RADNAI BALÁZS Bár Bognár György gyerekkori álmait nem ismerjük, gyanítjuk, ha ifjú pecás­­ként kifogta volna az aranyhalat, előbb azt kívánta volna tőle, hogy futballista lehessen, majd azt, hogy aktív labdarú­góként magára ölthesse a magyar válo­gatott dresszét, harmadszorra pedig azt, hogy egyszer, pályafutása végeztével, az MTK-t irányíthassa vezetőedzőként (na jó, ez utóbbit már maga az érintett árul­ta el nekünk...). Aki csak egy picit is szereti a focit mi­felénk, az tudja, Bognár György mind­három óhaja teljesült. A harmadik ép­penséggel 2001. május 6-án, amikor is a néhány nappal korábban menesztett Pölöskei Gábor helyét foglalhatta el a kék­fehérek kispadján. A bemutatkozó meccs pedig a Ferencváros elleni örökrangadó volt, s a zöld-fehérek akkor jókora po­font kaptak: az MTK ötöt rúgott, miközben csupán kettőt kapott. Azon a hűvös tavaszi vasárnap estén úgy indul­tak haza a kék-fehérek drukkerei, hogy biztosak voltak abban, ha a bajnokságból hátralevő meccseken is így sziporkáz­nak, még az aranyérmeket is bezsebel­hetik. A bajnoki lakomát mégsem a főváros nyolcadik kerületében, hanem eggyel odébb, a kilencedikben ülték, hi­szen végül a Fradié lett a pálma. Most, amikor a 2001-2002-es évad negyedénél járunk, felesleges aranyesé­lyeket emlegetni, de annyit azért min­denféleképpen leszögezhetünk, hogy az első kör két legjobbja mérte össze erejét ezen a hűvös, őszi vasárnap estén, elvég­re az első helyezett fogadta a másodikat. A mérkőzés aztán úgy indult, ahogyan a nagy téttel bíró rangadók általában, eleinte csak ismerkedtek egymással a szemben álló felek. Negyedóra elteltével némi mezőnyfölényre tett szert az MTK, ez javarészt abban mutatkozott meg, hogy a játék a látogatók térfelére korlátozódott, igaz, különösebben ve­szélyes helyzet nem alakult ki Szűcs La­jos kapuja előtt. Próbálkoztak természe­tesen a vendégek is, ám ritka ellencsapá­saik még annyi veszélyt sem hordoztak magukban, mint a hazai rohamok. A 26. percben aztán megszerezte a ve­zetést az MTK - és azt semmifélekép­pen ne írjuk, hogy érdemtelenül. A fehér mezes játékosok úgy stukkolgattak a Fradi kapujának előterében, mint azt nyaranta a Balatonban szokás... Az min­denféleképpen ide kívánkozik még: Za­­vadszky Gábor bólintása után hamarjá­ban egyenlíthetett volna a vendéggárda, csakhogy Kriston Attila fél méterrel célt tévesztett. Harcoltak tehát derekasan a játéko­sok, s lám, a közönség vevő volt a pro­dukcióra, mert minden egyes szép meg­mozdulást tapssal jutalmazott. Persze futball nem lehet füttyszó nélkül, s bi­zony élesen tiltakozott a közönség, ami­kor a mérkőzés 43. percében Szabó Zsolt az ítéletek ellen igencsak hevesen tiltakozó Bognár Györgyöt az öltözőbe parancsolta. A fiatal tréner hiányát kis híján kihasználta a Fradi: Hajdú Attilát csak a jobb oldali kapufa segítette ki Dragóner Attila fejesénél. A találkozó 52. percében már Hrutka János volt a nyerő: szabadrúgása után ugyanis a labda Goran Jezdimirovics lá­bán megpattanva került az eseményeket imigyen tehetetlenül szemlélő Hajdú Attila hálójába. Kezdődhetett minden elölről, azzal a különbséggel, hogy az MTK immár ki­állított vezetőedzője nélkül küzdött - de hát ezért is vannak a pályaedzők, jelen esetben Lőrincz Emil. Az ideiglenes he­lyettes (kihúzódva a játékoskijáró szeg­letéből kikukucskáló Bognár György mellett) remekül dirigált, okosan takti­kázott, jól cserélt. Igaz, mindez Csank Jánosra is elmondható, együttese egy ideig megfelelően higgadtan és az MTK-hoz hasonlóan időnként tet­szetősen futballozott. És ilyen az élet: amikor sokan azt hit­ték, az előzetes pletykáknak megfelelően döntetlen lesz vége, tizenöt perccel a le­fújás előtt a vendéglátók éppoly szeren­csés góllal kerültek előnybe, mint ami­lyennel a zöldek egyenlítettek. A kegye­lemdöfés Pinte Attila öngólja után há­rom minutummal, a 82. percben követ­kezett, amikor is Illés Béla átadása nyo­mán a csereként beállt Szasa Branezacs passzolta a labdát Szűcs Lajos kapujába. És akkor, amikor a jugoszláv légiós meg­szerezte a három pont sorsát végleg el­döntő találatot, a távolból, a Népstadion irányából tűzijáték fényei tűntek fel - aligha a zöld-fehérek megrendelésére... Lazics helyett Buzsáky Lipcsei helyett Szabó T. (5) az 58., Czvitkovics (-) és Jovics helyett helyett Branezac (-) a Cheregi (-), mindkét­ 70., Ferenczi helyett­­ő a 64., Balog Z. Bükszegi (-) a 85. helyett Jancula (-) a percben 80. percben. Gólszerző: Zavadszky (1-0) a 26., Jezdi­mirovics (öngól, 1-1) az 52., Pinte (öngól, 2-1) a 79., Branezacs (3-1) a 82. percben. Sárga lap: Hrutka (reklamálásért) a 37. Szmil­janics (buktatta Pintér) az 50., Lipcsei (Lazics buktatásáért) az 57. Jezdimirovics (fellökte Szabó Tibort) a 74., Cheregi (megrúgta Kantát) a 76., Kriston (akasztotta Kantát) a 88. percben Szögletarány: 9:5 (6:3) Hungária körút, 7000 néző. Vezette: Szabó Zs. (Sóthy, Hegyi) így bíráskodott (6): Szabó Zsolt játékvezető többször és bosszantó módon rázott mind­két csapat kárára, és ezenfelül nem adott meg egy jogos büntetőt Zavadszky Gábor kezezése után a Ferencvárosnak igaz, Sóthy partjelző sem segítette kellő határozottsággal az esetnél, így lett hát a vége 3-1 annak a mérkő­zésnek, amelyet követően a szurkolók úgy állhatták fel: bárcsak minden bajno­ki összecsapás ilyen lenne minálunk. Mico Szmiljanics a második gól után már jelezte: ezen az estén három lesz a vége Hajdú 6 Szűcs L. 6 Komlósi 6 Hrutka 6 Szmiljanics 7 Dragóner 6 Győri 6 Balog Z. 6 Zavadszky 6 Kriston 5 Lazics 5 Lipcsei 5 Jezdimirovics 6 Gyepes 6 Kanta Sz. 7 Pinte 6 Czvitkovics 6 Szkukalek 6 Ferenczi 5 Jovics 6 Illés 6 Horváth P. 5 Vezetőedző: Vezetőedző: Bognár György Csank János MTK HUNGÁRIA FERENCVÁROS II.X LU2 ■LUz s Is Balog Zoltán (balra) végig nagy harcot vívott a gondjaira bízott Illés Bélával (középen) O Z CL LU A Borsodi Liga állása 1.MTK 119 1128- 7+21 28 2.Ferencváros 117­­419-11 +821 3.Zalaegerszeg 116 1419-16 +319 4.Videoton 11 533­9-12 -3 18 5.Újpest 11 52425-18 +717 6.Debrecen 11 44312-13 -1 16 7.Dunaferr 114 3418-13 +5 15 8.Haladás 114 3413-18 -5 15 9.Sopron 114 1617-19 -2 13 10.Kispest 11 23611-26-159 11.Győri ETO 11 14613-20 -77 12.Vasas 112 1813-24-117 Október 13., szombat Sopron-Videoton 15.00 ZTE-FTC (m1) 16.30 Debrecen-Győr 17.00 MTK-Vasas 19.00 Kispest-Haladás 19.00 Október 14., vasárnap Újpest-Dunaferr (SPORT1) 18.00 [Tel.: 250-2098 SPORTSYSTEMl FÉNY ES ÁRNYÉK Az optimisták arról beszéltek a meccs előtt, hogy ismét telt ház lesz a Hungá­ria körúton. Nos a vártnál kevesebben, mintegy hétezren jöttek össze (aligha­nem a hűvösre fordult időjárás miatt), viszont akik kilátogattak a stadionba, egy-két esettől eltekintve (lásd az Ár­nyék című rovatunkat) remek hangula­tot teremtettek. Időnként felcsattanó vastapsuk pedig jelezte, hálásak minden szép mozdulatért, értékelik az igyeke­zetét. A pályán lévők becsülettel kiszol­gálták a nézőket - igaz, ez kötelességük. A Fradi-tábor tagjai a mérkőzés 26. percéig jelest érdemeltek magaviselet­ből, ugyanis addig sportszerűen biztat­ták csapatukat. Zavadszky gólja után azonban elszakadt haluk a cérna, és jött a megszokottá vált „gá, gá, gá-zás”, majd Illés Béla édesanyja is terítékre került. A hazai publikum egyik része válaszképpen „csirrkézte” a vendég­együttest, amikor pedig a második félidőre kivonultak a zöldek, a „reni­tensek” óriási füttykoncertben részesí­tették Lipcsei Pát erejét. A Tippmixen az M­­TK-győzelem 2.05-szörös pénzt fizet MESTERMÉRLEG Közepes játékot nyújtottunk, csak ki­csivel voltunk jobbak, mint a Ferencvá­ros, de mindenképpen megérdemelten nyertünk. A második félidő elején na­gyon nyomott a Fradi, és szerencsés góllal egyenlített. A sors aztán vissza­adott nekünk mindent, mert mi is szerencsés góllal szereztük vissza a vezetést. BOGNÁR GYÖRGY az MTK Hungária edzője Az MTK stílusosan játszott. Ütemre körbepasszoltak minket, és ennek a stí­lusnak meglehetősen sokáig nem talál­tuk az ellenszerét. Sajnos a sérülésből felépült játékosaink még nem érték utol magukat, és ez nagyon érződött. Horváth Pétert is azért hagytam pél­dául a pályán, mert a sok ki­hagyás ellenére a lábában mindig benne van a gól. A döntetlent elérhettük volna. CSANK JÁNOS a Ferencváros edzője Hazai labdarúgás PERCRŐL PERCRE 12. perc: Szmiljanics szerzett labdát még az MTK-kapu előterében, felné­zett, és hosszan, nagyszerű ütemben szöktette a balösszekötő helyén meg­induló Kantát. A fiatal játékos ráve­zette a labdát Hrutkára, majd a bal ol­dalon a védők mögé beinduló Illéshez gurított. Az MTK csapatkapitánya befelé cselezett, és a középen, a 11-es pontnál álló Ferenczihe­z passzolt, a csatár lövésébe azonban Dragóner belelépett, így felszabadult az FTC kapuja. 17. perc: Lipcsei ívelt be szabadrú­gásból, a bal oldalról, negyven mé­terre a kaputól. Beadása után a labda átszállt a védők feje felett, pontosan az előrelopakodó Hrutkához, aki ki­lenc méterről lövés helyett megpró­bálta megszelídíteni a labdát, ám az elpattant tőle, és odalett az ígéretes helyzet. 26. perc: Gólt eredményezett az MTK ötödik szöglete: Czvitkovics jobb oldalról beküldött labdáját a ha­zaiak fejjel alaposan megjáratták a Fradi-védők­­asszisztálása mellett. Győri Szmiljanicshoz fejelt, aki to­­vább­ bólintott az előrelépő Zavad­­szkyhoz, a középpályás pedig Szűcs Lajost megelőzve, a kapu jobb oldalá­ba csúsztatott. 1-0 28. perc: Kriston indult meg a fél­pályánál, középen, rövid sprint után két csellel tisztára játszotta magát, majd 18 méterről, egy méterrel a bal oldali kapufa mellé lőtte a labdát. 31. perc: Ferenczi cselezett egészen az alapvonalig a jobb oldalon, majd lá­gyan középre emelt, ahol Illés robbant be, ám a védőktől szorongatva, öt méterről bevetődve épphogy bele tu­dott piszkálni a labdába, amely centi­méterekkel a bal felső sarok mellé per­dült. 37. perc: Pinte ívelte be a labdát bal­ról, középen Győri meglökte a fejelni igyekvő Dragonért, és a labda Hor­váth Péter felé tartott. A felugró Zavadszky kézzel kiütötte a csatár elől a labdát, büntetőnek kellett volna kö­vetkeznie, ám néma maradt a bíró síp­ja, minden bizonnyal azért, mert Sza­bó Zsolt takarásban állt. 45. perc: Lipcsei ívelte be középre a labdát szabadrúgásból a bal oldal­ról, a 11-es pont magasságából. Kö­zépen Dragóner emelkedett a legma­gasabbra, és hat méterről fejelt, de balszerencséjére az erős fejese után a labda a jobb oldali kapufáról vágó­dott vissza. 49. perc: Szkukalek passzolta­­be a labdát balról a 16-os vonalánál, a ka­punak háttal álló Horváth Péternek, és a csatár egyből a második hullám­ban érkező Jovics elé tálalt. A légiós egyet igazított a labdán, majd 19 méterről a léc fölé bombázott. 52. perc: Hrutka végezhetett el sza­badrúgást 23 méterre a kaputól, középről, félmagas jobblábas bombája után a labda a sorfal bal szélén álló Jezdimirovicson irányt változtatott, és Hajdú kapust becsapva a kapu bal oldalában kötött ki. Öngól, 1-1 64. perc: Kanta sokadik hasznos fel­futása végén balról pontosan ívelt kö­zépre Ferenczi fejére, a csatár jó ütemben ugrott fel, de kilenc méterről (azaz közel az FTC kapujához) túlzás­ba vitte a csúsztatást, mivel a labda másfél méterrel a bal oldali kapufa mellett hagyta el a játékteret. 73. perc: Komlósi fejjel röviden sza­badított fel a büntetőterület jobb ol­dali sarkánál, a labda Szkukalek felé szállt, aki jobbal a levegőből kapásból megcélozta a kapu jobb oldalát, de Hajdú jól zárta a szöget és védett. 77. perc: Buzsáky végezhetett el sza­badrúgást a balösszekötő helyéről, 22 méterre az alapvonaltól, középre csa­vart labdájára Szmiljanics csapott le, és tíz méterről bombaerős fejest kül­dött a jobb felső sarok mellé. 79. perc: Buzsáky gurította le a lab­dát szabadrúgásból Szmiljanicsnak, aki 23 méterről középről jobbal tüzelt, a labda a kapu jobb oldala felé tartott, ám Pinte bevetődött a labda útjába, amely irányt változtatva a középpályás lábáról a kapu bal oldalába pattant. Öngól, 2-1 82. perc: Gyors M­J­K-akció végén Illés és Branezacs vezethette rá a lab­dát Szűcs Lajosra, a kékek karmestere a kapussal szembetalálkozva önzetle­nül jugoszláv játékostársa elé passzolt, és ő tíz méterről, jobbal az üres kapu közepébe helyezte a labdát. 3-1 Schiller OPEL# Ősszel is megtakaríthat a Schillernél! ASTRA CLASSIC már 1 999 900 Ft-tól! Cserélje fiatalabbra, használt autóját beszámítjuk! 10 ÉVE ÖNÖKÉRT A SCHILLER OPEL! www.schilleropel.hu Bp., XIII. ker., Váci út 113. Tel.: 452-11-11, 452-11-00 Fax: 452-11-34