Nemzeti Sport, 2001. október (12. évfolyam, 268-297. szám)

2001-10-01 / 268. szám

2001. október­­hétfő m­ mmm-sport NB I B, Keleti csoport. A rangadón a Nyírség nem tudta legyőzni a Csepelt 1 Balaskó Iván villogott Kovacsics helyett Török Puskás helyett Török (-) a 69., Megyesi he­ (4) az 57. Tóth F. helyett lyett Merényi (-) a 85. Bodor (-) a 62. perc­percben Ken Sport utca, 500 néző Vezette: Szabó R. (Venczel, Tamássy) így bíráskodott (8): A négy sárga lap elle­nére, a sportszerű küzdelmet végig kontroll alatt tartva, jól vezette a mérkőzést Szabó Róbert já­tékvezető A mérkőzésről tudósított: FÖLDEÁK PÉTER Balaskó a 12. percben a kapu közepétől tíz méterre jobbal a bal sarokba lőtt (1-0). Megyesi a 61. percben a Balas­­kótól kapott labdával indult el a bal ol­dalon, kissé kisodródva kicselezett egy védőt, és hét méterről, jobbal a bal fel­ső sarokba helyezett (2-0). A 84. perc­ben ismét Balaskó ugratta ki a félpályá­nál Megyesit, aki senkitől sem zavartat­va tíz méterről, ballal a bal sarokba he­lyezett (3-0). A Kecskemét a 90. perc­ben tizenegyesből lőtt gólt, miután Fili­­povics kezezett. Váczi büntetőből job­bal a bal sarokba lőtte a labdát (3-1) Kollár (visszahúzta Vinczét) az 54., Bar­na (a labda elrúgásáért) a 62., Váczi (rá­csúszott Tímárra) a 62., Pintér (Balaskót visszahúzta) a 73. percben 7* (3:1) A vendégek mestere, Nagy László - aki szívesen jött a Sport utcába, hiszen két éven át dolgozott a BKV-nál - a mérkő­zés előtt elmondta, hogy számukra na­gyon fontos lenne a győzelem, mert így felzárkózhatnának az élmezőnybe, el­lenkező esetben viszont távolabb kerül­nének céljaiktól. A hazaiak szokásos há­romcsatáros játékkal kezdték a mérkő­zést, ennek ellenére a széleken nem tud­tak a kecskemétiek mögé kerülni, közé­pen viszont többször is átjáróháznak bi­zonyult a vendégek védelme. A hazaiak leggólerősebb játékosa, Balaskó Iván élt is az egyik lehetőséggel, és megszerezte a félidő gólját. A BKV védekezésben visszaállt a saját térfelére, így nem hagy­ta kibontakozni a vendégek gyorsabb já­tékosait. A folytatásban sem sokat változott a játék, a hazaiak teljesen átadták a terüle­tet a kecskemétieknek, és taktikájuk jól bevált, hiszen kontrákra építve jó pár helyzetet ki tudtak dolgozni, amiből kettőt értékesítettek. A négy gól ellenére igen alacsony szín­vonalú mérkőzést láthatott a publikum, átok, és végre bajnoki mérkőzésen sikerült legyőznünk a Kecskemétet. Nagy László: - Játékunk hasonlított egy öregfiúkcsapat futballjára, és ellenfelünk három helyzetét könyörtelenül kihasználta, így megérdemelten nyert. BKV ELŐRE KECSKEMÉTI FC Tímár 7 - Szekér 6 - Czigeth 5 - Kollár A.­­ferga 6, Luca 6 - Hor- Vaskó 5, Szabó 5, Táth Cs. 5, Kovács A 5, Pintér 5 - Tóth F. 4, Klipovics 6, Vincze 7 6 Barna Cs. 4, Czéh 5,­­ Balaskó 7 Krivacsics Sallai B. 5 - Váczi 5. 5. Megyesi 7 Puskás 4 Vezetőedző: Vezetőedző: Pölöskei Gábor Nagy László Megyesi László (balra) vezérletével a BKV Előre biztosan győzte le a Kecskemétet Vereségével továbbra is az utolsó helyen a Monor Kasza (Tejnóra gáncsolásáért) az 56. percben, Zahorecz (Csőke buktatá­sáért) a 70. percben ■ MONOR SÁMA SE EGER A mérkőzés osztályzata: 2 Szántai 5 - Zila 5, Fló­rián 5, Gubucz 5, Tejnóra 5 - Matheisz 5, Kerepeszki 4, Sza­bó Z. 6, László 6 - Petyán 4, Siklósi 5 Vezetőedző: Varga Károly Molnár 0-Katona 6, Kellner 6, Horváth T. 6,Molákovics 6-Sza­­bó J. 5, Zahorecz 6, Filó 5, Kasza 6 - Nagy G. 7, Szarvas 5 Vezetőedző: Szentes Lázár Kerepeszki helyett Varró Szarvas helyett Truczka C5) és László helyett (5) az 55., Nagy G. de- Cseke C5), mindkettő a lyett László T. (-) a 67. szünetben, Fretyán helyett Zahorecz helyett Hor- Feszti (-) a 88. percben váth (-) a 74. percben Monor, 300 néző Vezette: Veres (Fábián, Szpisják) így bíráskodott (7): Veres László játékveze­tő hibájául az róható fel, hogy a rendkívül dur­ván játszó egrieknek több lapot is kioszthatott volna, sőt partjelzői miatt a lesek megítélésénél is több esetben tévedett. A mérkőzésről tudósított SZALAI ZSOLT n­ő i »vT4 * * ^ - t Nagy G. a 27. percben lesgyanús helyzetből indulva először Szántaiba, majd az üres kapu közepébe emelte a labdát (0-1). László a 34. percben huszonhat méterről hatalmas gólt lőtt a kapu jobb sarkába (1-1). Ka­sza a 43. percben egy jobb oldali be­ívelés után hat méterről fejelt a háló­ba (1-2). Filó a 71. percben egy bal oldali szögletet követően öt méterről fejelt a kapufát érintve a hálóba d-3) 11 ^ -1 fi­e­­­r . Nagy iramban kezdte a találkozót az otthon játszó Monor. Ez szemmel látha­tóan megzavarta az egrieket, de mivel a hazaiak kecsegtető szituációkban hibáz­tak, a fölényüket nem tudták gólra válta­ni. Húsz perc játék után átvette az irá­nyítást az Eger, sőt első gólhelyzetéből meg is szerezte a vezetést a vendéggár­da. Amit aztán Nagy Gergely jóvoltából tovább növelhetett volna, ekkor azon­ban Szántai Levente bravúrral hárított. A vendégtalálat és az egri helyzetek fel­hozták a hazai csapatot, és a hetek óta kiváló formában és gólérzékenyen játszó László Sándor bombagóljával egyenlítet­tek is. Ezután újra az egriek váltak aktí­vabbá, és még a lefújás előtt másodszor is vezetéshez jutottak. Fordulás után ki­támadott a Monor, de ezt rengeteg hi­bával tették. A durván futballozó egriek ekkor csak védekeztek, és jól kontrázva újabb gólt értek el. Eztán már egyik csa­pat sem tudott változtatni az eredmé­nyen. Az alacsony színvonalú és kevés helyzetet hozó második félidőben az Eger megérdemelten szerezte meg a győzelmet a csoportban a legtöbb gólt kapó Monor ellen. ESTERMÉRLEG . Varga Károly: - Nem tudtuk ott foly­tatni, ahol múlt héten abbahagytuk, így pontatlan játékunk miatt nem is lehetett más az eredmény. Szentes Lázár: - Helyzeteink egy részét kihasználva biztosan szereztük meg ezt a nagyon fontos idegenbeli győzelmet. mmn­LETARANY: 6:8 (4:5) Hazai labdarúgás 5 Jól küzdött és győzött Détári Lajos együttese­ zésért­ az 53., Papp Z. (Túróczi lerán­tásáért) a 75. percben MERLAND-CSEPEL NYÍRSÉG SPARTACUS Kovács A. 6 - Mo- SzabóA4,Deák 4, Gyorósi 6, Hegedűs 6, Balogh 7 5, Kocsis M, Ughy 7, Szigeti 6 - 4, Göncz 4 - Túróczi Radnics 6, Várszegi 5, 6, Hleba 4, Szatte 5, Vermola 5, Papp Z. 6 Karkusz 5 - Csernyi­­- Zsolnai 6, Lukács 7­­enko 4, Kocsis Z. 5 Vezetőedző: Vezetőedző: Détári Lajos Sándor István Papp Z. helyett Ki­mii h­elyett Fórián (4) a 76., Várszegi helyett a szünetben. Csernyi­­t Afeisz (-) a 80., Lukács Jenko helyett Gubacsi helyett Bubcsó (-) a 14) a 60., Hleba helyett 86. percben Laskai (-) a 80. percen Béke tér, 300 néző Vezette: Makai (Székely, Tompos) így bíráskodott (9): Makai János játékve­zető határozottan, partjelzőivel összhangban vezette a mérkőzést . A mérkőzésről tudósíttott: B. NAGY ZOLTÁN Ughy szögletét követően tíz méterről fejelte a labdát a kapu bal oldalába (1-0). Túróczi a 28. percben Hleba jobb ol­dali beadását 14 méterről kapásból vág­ta a léc alá (1-1). Mogyorósi a 36. percben az Ughy által fejjel megcsúsz­tatott labdát hat méterről a kapu köze­pébe lőtte (2-1). Lukács az 55. percben Radnics hatalmas bedobása után hét méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (3-1) .......ili iliptliliu­lMililii Hleba (nem engedte elvégezni a sza­badrúgást) a 32., Kocsis I. (Lukács buktatásáért) a 41., Mogyorósi (keze­ LETARA A Nyíregyháza kezdett aktívabban, de ez nem sokat ért, ugyanis tizenkét perc elteltével Ughy Márk fejes góljá­val a hazaiak szereztek vezetést. A gól lendületet adott a csepelieknek, több­ször is veszélyeztették a bizonytalan Szabó Attila kapuját, de előnyüket nem tudták tovább növelni. A félidő közepétől visszavett a tempóból a cse­peli gárda, ezt kihasználva, a Nyírség Túróczi Mihály révén egyenlített. Lüktető volt a játék, mindkét együt­tesnek adódtak újabb gólszerzési le­hetőségei, végül ezt Mogyorósi József használta ki - őt az agilis Ughy hozta százszázalékos ziccerbe. A szünet előtt a vendégek még megpróbáltak egyenlítetni, de próbálkozásaik rend­re célt tévesztettek. Alig telt el tíz perc a második játékrészből, amikor a jól játszó Lukács Bálint tovább növelte a hazai előnyt. Az utolsó félórában a Csepel elsősorban az eredmény tartá­sára törekedett, míg a vendégekben nem volt annyi erő, hogy ledolgozzák, vagy legalább faragjanak a kétgólos hátrányukból. A korábban tapasztalt látványos játékból a Nyírség ezúttal semmit sem tudott bemutatni, így a lelkesen futballozó Csepel teljesen megérdemelten tartotta otthon a há­rom pontot, amely a két csapat a táb­lázaton elfoglalt helyezését illetően meglepetésnek minősül. MMMÉRLEG Détári Lajos: - Gratulálok a fiúknak a győzelemhez, úgy érzem, hogy egy na­gyon jó Nyíregyházát sikerült legyőz­nünk. Sándor István: - Két bedobás, és egy szöglet után kaptuk a góljainkat. Tovább nincs miről beszélni. Nagyon jó leckét kap­tunk a csepeliektől, hogyan kell harcolni a győzelemért. Az első tíz perc döntött A mérkőzés osztályzata: 3 Balázs Z. 6 - Nagy 16- Németh N. 5, Róza 6, Rajnay 6 - Hódosi 6, Schwarcz 7 Felföldi 7, Nyikos 6 - Márkus 5, Füle 6 Vezetőedző: Mészöly Géza Balázs Z. 6 - Nagy Frank 5 - Túri 5 - Pé­ T. 6 - Németh N. 5, tér 5, Czakó 5 - Róza 6, Rajnay 6 - Kalóczkay 4, Vics Cs. Hódosi 6, Schwarcz 5, Farkas A 6, Takács 7, Felföldi 7, Nyikos 6 4 - Labantos 5, Sző­­- Márkus 5, Füle­­­ke 4 - Fehér Cs. 5 Vezetőedző: Vezetőedző: Mészöly Géza Pál József Márkus helyett Pálinkás Szőke helyett Raczi (-) (6) a 60., Nyikos helyett a 61Kaleczkay helyett Balázs G. (-) a 67, Né- Majsai (-) a 66., Vass­meth N. helyett Vass Z. Cs. helyett Németh A. (-) a 83. percben (-) a 83. percben Fót, 300 néző Vezette: Böröczi (Ring, Szalai Z.) így bíráskodott (7): Böröczi Zoltán já­tékvezető több hibával vezette a találkozót. A sárga lapok kiosztásánál sem volt következe­tes, és a lesek megítélésében is jó néhány­szor tévedett. A Keleti csoport állása A mérkőzésről tudósított TEMESVÁRI MIKLÓS 11'' 1111­wmmmtmm Nyikos a 7. percben nyolc méterről, középről a kifutó kapus hasa alatt gurí­totta a labdát a kapu közepébe (1-0). Rajnai a 10. percben Füle átadását kö­vetően balról, 12 méterről lőtte a lab­dát a bal sarokba (2-0). Farkas A. a 73. percben a kifutó kapust kicselezve, hat méterről passzolta a labdát a bal sa­rokba (2-1). Pálinkás a 79. percben egyedül vezette a kapura a labdát a jobbösszekötő helyén, majd tízméteres lövése Frankot is érintve gurult át a gólvonalon (3-1). Felföldi a 86. perc­ben jobb oldali szabadrúgást követően a lepattanó labdát öt méterről vágta a bal sarokba (4-1) Felföldi (Farkas Attila felvágásáért) a 84., Péter (Schwarcz megrúgásáért) a 85. percben NY: 8:6 (4:1) Nagyszerűen kezdett a fóti együttes, már az ellenfél térfelén agresszívan le­támadtak, és ezzel alaposan meglepték az álmosan kezdő erzsébetieket. Hogy a hazaiak lerohanták az erzsébetieket, az is mutatja, hogy a 10. percben már másodszor került a vendégek hálójába a labda - tegyük hozzá, teljesen megér­demelten. Ebben az időszakban egyéb­ként a volt váci Nyikos József, majd Raj­nay László volt eredményes, gyakorlati­lag eldöntve ezzel a találkozót. A játék képére jellemző, hogy a feltűnően megilletődött pesterzsébe­tiek csupán a huszonötödik percben kerültek először a hazai kapu közelébe, gólt azonban nem tudtak elérni. Ép­pen ezért fél óra elteltével a vendégek szakvezetője, Pál József átszervezte csapatát, és mivel a Fót is visszavett a tempóból, sokkal veszélyesebbek lettek a vendégek. Ekkor több esetben sze­rencsére volt szüksége a hazaiaknak ahhoz, hogy maradjon a kétgólos elő­nyük a szünetre. Fordulás után is a gólhátrányban lé­vő erzsébetiek veszélyeztettek többet, ám a kapu előtt tanácstalannak bizo­nyultak. A hetvenötödik percben egy védelmi hibát követően azonban szépí­teni tudtak az erzsébetiek, ám néhány perc múlva egy fóti ellenakciót, majd egy szokásos szabadrúgást követően fölényes lett a hazai győzelem a jól küzdő, de a mérkőzés elejét átalvó ven­dégcsapat ellen. RMERLE Mészöly Géza: - Nagyszerűen kezdtük a mérkőzést, és ez az alaphangot meg is adta. A második félidőben történt ugyan egy kisebbfajta visszaesés a játékunkban, de úgy érzem, ilyen különbséggel is megér­demelten győztünk. Morálisan is egyre jobban összeérik a csapat. Pál József: - Későn ébredtünk, 2-1-nél esélyünk volt az egyenlítésre, de a harma­dik, erősen vitatható gól eldöntötte a mér­kőzést. Gratulálok a talajhoz jobban al­kalmazkodó fóti együttesnek. 1. Békéscsaba 107 2 1 24-10+1423 2. BKV Előre 105 2 3 23-19+417 3. FC Eger 105 2 3 19-20-117 4. Nyíregyháza 105 1 4 24-19+516 5. REAC 104 2 4 19-13+614 6. Szolnok 104 2 4 18-16+214 7. Csepel 104 2 4 22-24-214 8. Fóti SE 104 2 4 19-23-414 9. Diósgyőr 104 1 5 15-14+113 10. Kecskemét 103 3 4 21-22-112 11 ESMTK 101 4 5 18-25-77 12. Monor 102 1 7 12-29-17­­7 A Nyugati csoport állása 1. Celldömölk 108 1 1 25- 9+1625 2. Marcali 106 4 -31-12+1922 3. Kaposvár 9 7 -2 23-12+1121 4. Lombard 106 2 2 22- 7+1520 5. Siófok 105 -5 16-10+615 6. Hévíz 104 3 3 19-18+115 7. Pécsi MFC 104 2 4 11-13-214 8 Bükfürdő 104 1 5 8-20-1213 9. Pápai ELC9 2 3 4 13-179 10. Sz.batta 102 2 6 11-18-78 11. Nagykanizsa 101 2 7 10-25-155 12. Dorog 10--10 6-34-280