Nemzeti Sport, 2002. február (13. évfolyam, 31-58. szám)

2002-02-04 / 34. szám

2002. február 1., hétfő nemzetiflsport VÍZILABDA. Férfi KEK, negyeddöntő, visszavágó A Vasas nem adott esélyt Gól - emberelőnyből: 14/8, ill. 5/4 Négyméteresből: -. ill. 2/2 Kipontozódott: Madisch (21. p), Vári (23. p.) Továbbjutott: Vasas, kettős győzelemmel, 20­ 17-es összesítéssel aj ■ -v­e r mm m ■ - ■ * További eredmények: Jadran Herceg­­szovi (jugoszláv)-CN Barcelona 9-5 (hosz­­szabbítás után). Tj: Jadran, 11-9-es ösz­­szesítéssel. Lukoil Volgográd (orosz) -Mladost Zagreb (horvát) 5-6. Tj: Mladost, 12-11 -es összesítéssel. florentia (olasz)­­Vuliagmeni (görög) 6-7. Tj: Vouliagmeni, kettős győzelemmel Az elődöntő párosítása: Vasas-V­la­­gmeni, Jadran-Mladost Legkevésbé a Vasas-Plaket játékosain múlott, hogy nem sikerült igazolni edzőjük várakozását. Somossy József két hete a Komjádi öltöző­folyosóján neki­­keseredettsége ellenére is annyit mon­dott: kint is kettővel kell, fogják meg­verni a Cannstattot. Amihez néhányan annyit tettek hozzá zárójelben, hogy vagy még többel. Nos, a mieink mindent megtettek a magabiztos győzelem érdekében: húsz másodperc után ugyan a néme­tek vezettek, ám két elő­nygóllal (Ma­daras, Steinmetz), továbbá Székely rob­bantása révén a negyed közepén már 3-1 volt az angyalföldiek javára. A ha­zaiak ekkor még visszaerőlködték ma­gukat, 4-4 után azonban átszaladt raj­tuk az úthenger. Madaras fórból vág­ta be az ötödiket, késő­bb, két kivéde­kezett hátrányt követően másfél perc alatt három akciógólt szereztek a mi­eink lefordulásokból (Steinmetz, 11 esz, Varga T.), azaz innentől nem sok kérdés maradt nyitva (4-8). A har­madik rész közepén kiütésgyanússá vált a játék képe (5-10 - balkezesünk, Madaras nem tudott téveszteni), amit megfejthetetlen okokból nem tudott tolerálni a bírópáros. Az addig szolid nyomást gyakorló brit-holland kettős a meccs hátralévő tíz percében 8-1-es (!) kiállítási arányt produkált, ami ilyen szintkülönbségnél minimum in­dokolhatatlan. Ráadásul a 14 fórból 12-t a mezőnyben, labda nélkül ítél­tek meg, ami ellen legalábbis nehéz felkészíteni egy játékost. Ennek kö­szönhető, hogy a germánok a Vasas nyakára másztak, más kérdés, hogy kupagyőztesünk továbbjutását - és it­teni sikerét - egy pillanatig sem fe­nyegette veszély. Mestermérleg Somossy József: - Tíz-ötig minden úgy ment, ahogy elterveztük, tudtuk játszani a saját játékunkat, amikor kellett, lefor­­dulgattunk a­ kissé fej nélkül, „torony­iránt­” támadó németekről. A két csapat nem volt egy súlycsoportban, ezért állok értetlenül az utolsó tíz perc tomboló anar­chiára emlékeztető­ történései előtt. Lehet, hogy nem szabad nagyon vezetni... Meg aztán nyilván kivédhettünk volna néhá­nyat a hátránytömegből, és akkor meglett volna a négygólos különbség -persze, ilyen szórásban nehéz megfelelően koncentrálni. Mindegy, ne foglalkozzunk a bíráskodás­sal, ez a téma túlságosan sokszor keseríti meg a vízilabdával kapcsolatos nyilatkoza­tokat. Abban pedig talán reménykedhe­tünk, hogy igazi tétnél ilyesmi nem fordul majd elő. 1­­ Ilin 1 ■' * SV C­AMIST­ATT (német) VASAS-PLAKET 1 (3-3,1-2, 4-5, 2-1) Cannstatt, 800 néző V: Elder (brit). Reemnet (holland) Ukal Kösz Rüdt HESZ2 Kieloch 2 Varga II Zs. Dierolf Vári Gólla STENMETZA2 AMBRUS 2 MADARAS5 Kraut 1 Székely1 MÜLLER 4 Windisch Aleksic 1 Varga!1 Roth Varga D. Adam Mátyás Hertes Plézer Németh II Zs. (kapus) Edző: Edző: Henry Thiedeke Somossy József JÉGKORONG: Interliga - hátránnyal várják a visszavágót A Volán első veresége Munkatársunktól Vasárnap este Szlovéniában vendéges­kedett az Interligában szereplő két ma­gyar együttes, az Alba Volán-FeVita és a Dunaferr SE. Az alapszakaszban a székesfehérváriak az első, az újvárosiak pedig a második helyen végeztek, azaz mindkét gárda szakvezetője joggal re­ménykedhetett abban, hogy az elődön­tő első összecsapásán is folytatódik a jó sorozat. Nos, Dusán Kapustának és Jan Jaskónak csalódnia kellett, ugyanis ta­nítványaik vereséggel zárták a vasárna­pi összecsapásokat. Az Alba Volán az alapszakaszban ne­gyedik helyen zárt HK Jesenice ellen lépett jégre. Az első harmadban még csak minimális előnyt szereztek a házi­gazdák, ám a második játékrészben na­gyon elszaladtak a vendéglátók, már 6- 2-re, sőt a harmadik játékrész elején 7- 2-re is vezettek. (Érdemes megje­gyezni: az Alba legutóbb egy évvel ez­előtt, az Interliga döntőjében kapott tétmérkőzésen hét gólt...) Jan Jasko já­tékosai még megpróbáltak talpra állni, hogy a lehető legkisebb hátrányból várják a február 20-i visszavágót, s előbb Palkovics, valamint Csibi találatá­val ezt sikerült is elérni, bár a 7-4-es jesenicei siker aggasztónak tűnik: a második mérkőzésen nagyot kell javul­niuk a fehérváriaknak, ha ki szeretnék harcolni a döntőibe jutást. Az újvárosiak sem jártak több sikerrel Ljubjanában, ugyanis a helyi Olimpija 4-2-re verte az Acélbikákat. Ez a találko­zó az előbbivel ellentétben sokkal szoro­sabban alakult, 1-1, sőt 2-2 is volt, ám a befejező harmadban a ljubjanaiak még két gólt szereztek, s ezzel számukra talán megnyugtatónak tűnő előnnyel jöhetnek a dunaújvárosi visszavágóra. A találko­zón egyébként a magyar csapat két játé­kosa is megsérült: Ivicic a találkozó elején kapott egy ütést a szemére, össze kellett varrni, és már nem is léphetett jégre, míg Horváth András a harmadik játékrészben sérült meg, s a szája összevarrása után ő sem szerepelhetett tovább. Mindkét ma­gyar együttes a vártnál gyengébben vette tehát az első akadályt, de ez nem jelenti azt, hogy esélyük sem maradt a fináléba kerülésre, hiszen sem a dunaújvárosiak két-, sem a fehérváriak háromgólos hát­ránya nem tűnik behozhatatlannak. Feb­ruár 20-án mindenesetre nagy csatára számíthatunk. HIRDETÉS 1­­­1 . " Interliga, elődöntő HK Jesenice (szlovén)-Dunaferr SE 4-2 (1-0, 1-1, 2-1). A Dunaferr SE góljait Ladá­nyi és Kaszala szerezték. Olimpija Ljubjana (szlovén)-Alba Volán FeVita 7-4 (1 -0, 4-2,2-2). Az Alba Volán góljait Ko­vács, Sille, Palkovics és Csibi szerezték. Csapatsportok RÖPLABDA: Olasz Kupa, férfiak, döntő, Milánó - magyar öröm Kántor és a Cuneo a csúcson SZ. G. Már a szombati elődöntő előtt tudható volt, hogy lesz magyar szereplője az Olasz Kupa férfifináléjának - egysze­rűen azért, mert a döntőbe jutásért egy­más ellen küzdött Kántor Sándor és Mé­száros Dömötör gárdája, a Cuneo és a Trentino. Végül 3:0-s meccsen dőlt el, hogy Kántor a „szerencsés” nyertes, ezen pozíciójáért pedig ő maga tett a leg­többet - bombaformában röplabdázott. A vasárnapi, 11 700 nézőt vonzó finá­léban viszont Sartoretti vállalt fősze­repet: készséggel váltotta pontokra De Giorgi feladásait, a Cuneo pedig köny­­nyedén nyert 3:0-ra a Parma ellen. Kán­tor ezúttal peches volt, mert miután Sar­toretti szárnyalt, neki jobbára kényszer­feladások jutottak, így aztán meg kellett elégednie kilenc ponttal. Hogy mégis több reflektorfény jusson rá, három ászt nyitott, no meg 73 százalékos szervafo­gadását sem érheti panasz. A fantasztikus csapatjátékot nyújtó Cuneo csak a harmadik szett végén iz­zadt meg, amikor 24:20-nál Sartoretti három meccslabdát is elszúrt. Ugyanezt tette Casoli is, ám a parmai kontrát blok­kolta Mastrangelo, és összeborulhattak a piemontiak. Kántor már volt ezüst- és bronzérmes a világ legerősebb pontva­dászatában, most megnyerte a kupát - így ezután a bajnoki címre kell vadásznia. Elődöntő: Parma-Macerata 3:1 (19, -19, 19, 30), Cuneo (Kántor Sándor)-Trentino (Mészáros Dömötör] 3:0 (21, 22, 21). Döntő: Cuneo-Parma 3:0 (18, 20,-23) RÖPLABDA:Extraliga, nők - meccslabdáról veszített a Gödöllő a BSE ellen Döntetlenszagú összecsapás Az 1-4. helyért Archtektm-GölYWO RC-BSE-FCSM Gödöllő, 300 néző. V: Herpai, Békési GÖDÖLLŐ: GUDMANN, Mester, Kurucz, SELMECZI, Nagy K. VILLÁNYI. Cs. Korpái (liberó). Edző: Németh Lajos BSE: FEKETE, Tímár, Szórád, PETHŐ, Szabó A., Canada. Cs: Héjjas, LENGYEL L. Edző: Kasziba István Az eredmény alakulása. 1. játszma: 5:1, 6:6, 10:11, 18:13, 19:17. 2. játszma: 1:2, 4:3, 11:8, 12:13, 14:18, 18:18, 21:20, 22:23, 24:23, 24:25. 3. játszma: 3:5, 6:6, 11:9, 15:12, 16:15, 19:16, 21:17, 24:18. 4. játszma: 0:2, 8:5, 8:9, 11:11, 12:14, 15:19, 17:24. 5. játszma: 0:3, 1:6, 2:8, 5:8, 8:13, 14:13 Agresszív és eredményes játékának kö­szönhetően a gödöllői csapat már az első játszmában jelezte bajnokaspiráns ellenfelének, mindent elkövet, hogy a papírforma ezen a mérkőzésen felbo­ruljon. A sáncolásban és mezőnymun­kában riválisa előtt járó hazai társulat­nak a második játékrészben minden esélye megvolt arra, hogy növelje elő­nyét, de Kasziba István „Csússzatok, másszatok!” intelmét megfogadta a kel­leténél többet kényelmeskedő város­majori gárda, és egyenlített. A negyedik szettben a mérkőzésben maradásért küzdött a BSE, amely első­sorban a gödöllői nevelésű Pethő Ani­tának köszönhette, hogy kicsikarta a döntő szettet. A záró játékrész elején úgy tűnt, hogy a fővárosiak hamar rév­be érnek, ám 13:8-as vendégelőnynél Selmeczi Zsuzsa hat parádés szervájával meccslabdáig jutottak a házigazdák. Saját árnyékukat azonban nem tudták átlépni, így a Szamos utcaiak örülhet­tek az erősen „döntetlenszagú”, közel kétórás drámai ütközet végén. Mestermérleg Németh Lajos: - A győzelemnek tudo­mánya van, amit mi még nem birtoko­­lunk. Ettől függetlenül örülök, hogy ismét jól játszottunk, ami a születésnapomon felért egy kis ajándékkal. Kasziba István: - Nemes ellenfelet győztünk le negyvennyolc óra alatt két szoros csatában. Az összecsapások jól szol­gálták mindkét csapat felkészülését a baj­nokság végjátékára. V-fm-Jászsiepény-NRK-Nyregyháza 0:3 (-16, -15, -15) Jászberény, 400 néző. V: Donkó, ifj. Ju­hász JÁSZBERÉNY: Bóta, Bazan, Vasics, NAGY I., Vargáné, Adorján. Cs. Fényes (liberó). Edző: Deme Gábor NYÍREGYHÁZA: AKIMOVA, PAPIZSAN­­SZKAJA, ERDŐSNÉ, Várhegyi, Merkószki, Schlégl. Cs: MÁTFIAI B. (liberó), Lengyel. Edző: Ludvig Zsolt Az eredmény alakulása: 1. játszma: 2:4, 7:11, 10:18, 15:22. 2. játszma: 6:4, 8:11, 11:15, 14:19. 3. játszma: 3:6, 8:12, 10:18, 15:21 Deme Gábor: - Küzdöttünk, küzdöt­tünk, de az ellenfél fizikai fölényét nem tudtuk pótolni. Ludvig Zsolt: - Felszabadult, jó játék­kal biztosítottuk be második győzelmünket a rájátszásban. Szombathely, 100 néző. V: Hóbor, Adler HALADÁS: Nagy Zs., Berki, Zalavári, ZUBOR, Székely, Seji. Cs: Pálfy. Edző: Gőczi István KECSKEMÉT: Dunszt, CZÉH, KOVÁCS A, Forgó, Martinovics, Ékes. Cs: VASADI­­BALÁZS, Baksa, Kiss A. Edző: Farkas Mihály Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:4, 7:7, 13:13, 16:14,16:20, 22:24. 2. játsz­ma: 7:6, 15:14, 15:20, 15:24, 22:24. 3. játszma: 5:6, 11:11, 14:16, 14:20, 18:23 Dics Katalin: - Sokkal jobb képet muta­tott a játékunk, mint pénteken. Leginkább nyitásfogadásban javultunk. A végjáték­ban bátrabban játszhatnánk. Farkas Mihály: - Magas színvonalú já­tékvezetés mellett, küzdelmes találkozón sikerült győznünk. Az 5-8. helyért Haladás-F-Gradex-Minor-Phoenix Mecano-Kecskeméti RC Tudósított: FEDOR GÁBOR (Gödöllő), GÉLEI JÓZSEF (Jászberény), TŐKE PÉTER (Szombathely) 5. Kecskemét 168 8 28:27 24 . Vasas 155 10 19:34 20 7. Angyalföld 154 11 15:36 19 8. Haladás 16­ 16 6:48 16