Nemzeti Sport, 2002. április (13. évfolyam, 88-116. szám)

2002-04-02 / 88. szám

­Labdarúgás Pető Tamás, a NAC Breda középpályása győztes gólt szerzett a De Graafschap elleni bajnokin 13. oldal VASAS-MATÁV SOPRON: Kövesfalvi István kapitális hibái miatt csak döntetlent tudott kiharcolni a sereghajtó Nem boldogíthat a veretlenség A mérkőzésről tudósított: TÓTH PÉTER A Borsodi Liga 27. forduló­jának négy mérkőzését szombaton játszották le, ám lapunk - az ünnep miatt - sem vasárnap, sem hétfőn nem jelent meg, így ezúttal a találkozóknak a rendhagyó összefoglalóit olvashatják. Rossz előjelekkel kezdődött a két, tavasszal még veretlen csa­pat csatája a soproniak szem­pontjából, hiszen a mérkőzés előtti napon Tóth Mihály ros­­­szul lett, hasmenése volt, és a meccs előtti éjszaka infúziót kapott. Simon Tibor vezetőedző ennek ellenére - a csatárral egyeztetve - pályára küldte őt, ám a támadó csupán szűk fél­órát bírta a küzdelmet a Vasas védőivel. A találkozón egyéb­ként a hazaiak birtokolták töb­bet a labdát, ám egyik csapaton sem érződött az átütőerő, s a találkozó sorsát végül a kapu­sok döntötték el. Aranyos Imre góljáért még nem hibáztatható Farkas Ba­lázs, ám tíz perccel később Kövesfalvi István alászaladt So­mogyi József szöglete után a labdának, igaz, a gólszerző Horváth Róbertet is csak kö­zelről figyelték az angyalföldi bekkek. De ekkor még hátra volt a mérkőzés legnagyobb hibája: a hetvenkilencedik percben Hrutka János passzol­ta haza a labdát, ám Kövesfalvi rosszul vette át azt, majd ami­kor Hrutkához akart passzolni, a labda Bausz Róberten irányt változtatva pattant a hálóba. Hogy mennyire súlyos hiba Gólszerző: Aranyos (1-0) a 26., Horváth R. (1-1) a 36., Bausz (1-2) a 79., Zrilic (2-2) a 81. percben Sárga lap: Horváth Róbert (Juhár buktatásáért) az 51., Hegedűs (felvág­ta Horváth Róbertet) a 63., Schindler (Horváth Róbertet akasztotta) a 66., Farkas B. (időhúzásért) a 91. percben Szögletarány: 7:3 (3:1) így bíráskodott (8). Megyebíró János határozottan vezette a találkozót, egyik félnek sem lehetett panasza a teljesít­ményére. A játékvezetőnek talán annyi hiba róható fel, hogy nem adott korábban sárga lapot a többször is az időt húzó Far­kas Balázsnak Bükszegi helyett Tóth M. helyett Jav Váczi (5) az 57., rujan (5} a 29., Sira Gyánó helyett Zic­ helyett Bausz © az lic (-) a 74. perc­ 58., Horváth R he­­ben­lyett Fehér(-)a 66. percben volt, azt bizonyítja, hogy sok Vasas-szurkoló ekkor elindult hazafelé, mondván, ezzel a góllal a Vasas kiesett az élvo­nalból. A remények életben tartásá­ért sokat tett Dubravko Zrilic, ugyanis a légiós az újabb ka­pushibát követően két perccel később egyenlített, így tehát mindkét csapat veretlen ma­radt, más kérdés, hogy a há­rompontos rendszerben az an­gyalföldiek nem sokat érnek a nehezen kiharcolt döntetle­nekkel. Mestermérleg Kiss László: - Az elmúlt héten sokat dolgoztunk, de keveset ját­szottunk. Nyomott volt a hangu­lat, és a csapat körül kialakult helyzet sem volt pozitív hatással ránk. A mérkőzésről csak annyit, hogy a futball csapatjáték. Simon Tibor: - Nagyon értékes pontot szereztünk, úgy érzem, az eredmény reális. Mindkét csapat második gólja nagy kapushibából született. A hetvenkilencedik perc­ben még úgy éreztem, sikerül megnyerni a találkozót. PERCRŐL PERCRE 26. perc: Tóth Norbert a balösszekötő helyén futó Ara­nyoshoz passzolt. Aranyos át­vette a labdát, majd a késlekedő Perger mellett 12 méterről, bal­lal a bal alsó sarokba lőtt. 1-0 36. perc: Somogyi szögletét követően Kövesfalvi alászaladt a labdának, s Horváth Róbert öt méterről az üresen maradt ka­puba fejelt. 1-1 79. perc: Ez a találat joggal pályázhat az év potyagólja cím­re: Hrutka adta haza a labdát, amit Kövesfalvi rosszul vett át, és amikor vissza akart passzolni Hrutkának, a labda az időköz­ben rátámadó Bausz bal lábán irányt változtatva a kapu köze­pébe hullott. 1-2 81. perc: Aranyos hosszan szöktette a bal oldalon futó Tóth Norbertet, aki vaktában a levegőbe rúgta a labdát. Igaz, az így pontosan a középen érkező Zrilic fejére, onnan pedig a jobb sarokba pattant. 2-2 2 °­ 201 A mérkőzés osztályzata: 2 Kövesfalvi 3 Farkas B. 4 Schindler 5 Csiszár 5 Hrutka 6 Szabados 5 Juhár 6 Prazenica 5 Makra 5 Perger 5 Hegedűs 4 Horváth R. 6 Tóth N. 6 Somogyi 5 Aranyos 6 Pintér 5 Simek 5 Tóth I. 5 Gyánó 4 Sira 5 Bükszegi 3 Tóth M. 0 Vezetőedző: Vezetőedző: Kiss László Simon Tibor Hlovszky-stadion, 4000 néző Vezette: Megyebíró (Gyarmati, Tompos) Kiss László, a Vasas edzője hiába fohászkodik, a szerencse elkerüli HIRDETÉS ! Nissan Vanette Cargo City Van most 2 890 000 forintért. A Summit Varifiex hitellel akár 25%-os kezdő befizetéssel, 723 000 forintért is elvihető. I Tu ff7ff 1 toe ■?WMnr^nr@rrir Ha egyszer beül, többé nem akar kiszállni MTK HUNGÁRIA-KISPEST-HONVÉD: Torghelle Sándor rövid beugrása• Egy helyben topogó éllovas A mérkőzésről tudósított: BENKŐ GÁBOR Mivel az MTK futballistái tisz­­­tában voltak azzal, hogy az éllo­vasra leginkább veszélyesnek tűnő ZTE nagy különbségű győzelmet aratott Debrecen­ben, joggal várták el a kék-fehé­rek szurkolói, hogy a hazaiak kettőzött erővel küzdenek a há­rom pontért. A találkozó első perceiben alaposan rá is ijesz­tettek a Honvédra, hiszen Juhász Roland kapufájánál, Za­­vadszky Gábor, majd Illés Béla hatalmas helyzeténél csak a sze­rencse mentette meg a piros-fe­ketéket a góltól. Feltehetőleg minden másként alakult volna, az MTK játékosai már a meccs elején betalálnak a kispestiek kapujába, ám és­ hogy ha a ki­lencven perc során egyszer sem sikerült. A bajnoki címre esé­lyes csapat - noha többet táma­dott - igazán nem tudta rákény­szeríteni akaratát ellenfelére, még akkor sem, ha Bognár György vezetőedző a lefújás után elmondta: játékosai maxi­málisan betartották az általa kért taktikát. Hogy ez mégsem vezetett eredményre, az azzal is magyarázható, hogy a Kispest lelassította, tördelte az MTK játékát, és időnként még jól is futballozott a jóval esélyesebb vendéglátó otthonában. Ös­­­szességében Détári Lajos együt­tese teljességgel rászolgált a döntetlenre, még akkor is, ha kapura jóformán semmiféle ve­szélyt nem jelentett. Az MTK pontvesztéseivel (ez hazai pá­lyán idén először fordult elő) magára húzta a remek formában lévő Zalaegerszeget, és a biza­kodó nyilatkozatok ellenére im­már aligha kétséges, hogy ismét nyílt lett a bajnoki cím kérdése. Az MTK egyébként kétsze­resen is ünneprontó volt, hiszen a mérkőzés másnapján volt ki­lencven esztendős a közelmúlt- MTK HUNGÁRIA KISPEST-HONVÉD­ ban Hidegkúti Nándorról elneve­zett stadion, ráadásul kórházi ápolása után először látogatott ki az MTK-pályára Sándor Ká­roly. Igaz, ennek legalább min­denki tudott örülni. Mestem néz meg Bognár György: - Végigtá­madtuk a mérkőzést, de sajnos nem volt szerencsénk. A Kispest időhúzásra alapuló játékában, úgy érzem, partner volt a játékvezető. Játékosaim azt csinálták a pályán, amit kértem, tőlük, ez alkalommal azonban ez is kevésnek bizonyult. Détári Lajos: - Mindenki tudja, hogy milyen nehéz helyzetben van a Kispest, de az MTK ellen meg­­mutattuk, hogy a csapatnak van tartása. Elismerem, több lehetősége volt a hazaiaknak, de kis szeren­csével talán mi is nyerhettünk vol­na. Nagyon örü­lök az eredmény­nek, de mindez csak akkor ér vala­mit, ha folytatjuk majd a pont­­gyűjtést. Sárga lap: Bálint (Zavadszky buk­tatásáért) a 22., Szmiljanics (rátartott Hercegfalvi lábára) a 25., Téger (fel­rúgta Füzit) a 46., Babos Á. (vissza­húzta Juhászt) az 50., Komlósi (Németh Norbert akasztásáért) az 59., Illés (reklamálásért) a 73., Fűzi K­­ Lász­­ka buktatásáért) a 88. percben Kiállítva: Torghelle a 77 percben Szögletarány: 6:5 (3:2) így bíráskodott (7): Kiss Béla játékvezető nagyobb hiba nélkül vezette a találkozót Mezőnybeli apróbb tévedései nem befolyásolták a végeredményt, noha Torghelle kiál­lításánál talán túlzottan szigorú volt Mónos helyett He­cegiaMhelyen Madar (4) a 7, Torghelle (1) a 68., Cvitkovics helyett Faragó helyett Buzsáky (4) az 59., Lászka (-) a 79., Elek helyett Németh N. helyett Branezsac (-), a Batrinu (-) a 89. 66. percben percben PERCRŐL PERCRE 2. perc: Jezdimirovics kis szöglet után ívelt be a jobb ol­dalról, az ötös hosszú sarkán lévő Juhász remek ütemben ugrott fel, ám fejese után a lab­da a jobb kapufáról a mezőny­be pattant. Pontosan Zavad­szky elé, aki hét méterről, job­bal, csúnyán fölé lőtte a labdát. 77. perc: Nincs szerencséje a cserékkel Détári Lajosnak, a Kispest edzőjének. Ahogyan az előző fordulóban, a Győr ellen, úgy most is tíz emberre fogyatkozott a Kispest. Fűzi Ákos és Buzsáky kétszer-há­­romszor kipasszolta Torghel­­lét, aki ezt megunva alig észrevehetően mellbe lökte Fűzi Ákost, aki azonban látvá­nyosan esett a földre. Kiss Bé­la játékvezető azonnal piros la­pot adott a kilenc perce csere­ként pályára lépett játékosnak. Hajdú 0 Tóth J. 7 Komlósi 6 Téger 6 Szmiljanics 6 Lőrinc 6 Elek 5 Dulca 6 Mónos 0 Babos Á. 6 Zavadszky 4 Dubecz 6 Jezdimirovics 5 Németh N. 6 Füzi Á. 6 Bálint 6 Cvitkovics 4 Fűzi K. 5 Illés 4 Hercegfalvi 4 Juhász 5 Faragó 4 w—•"^rfi­­* Vezetőedző: Bognár György Détári Lajos Hidegkúti-stadion, 2000 néző Vezette: Kiss B. (Szekrény, Kelemen)